DE LUIZENPLAAG TAST DUIVEN AAN TE ERPE-MERE FINALE SUPERSTARKOMPETITIE TE EREMBODEGEM ANTILOPEN HOUDEN ALGEMENE VERGADERING! AALSTERSE STEMPEL VERPLICHT AKTIVITEITEN IN API VIA VELT-DENDERLAND IN DE ANDERE WERELD OOK EEN KRUIDENVRAAGBAAK... VAN HARTE MEELEVEN HELPSTI REGEN. t« Autozoektocht onder de regen 1. een ploeg asfalteurs 2. een ervaren conducte 3. onderaannemer 4. machinisten WINKELBEDIEND 26 - 8-4-77 - De Voorpost Men kan werkelijk zeggen dat de weergoden de Superkompetitie an S.K. Erembodegem zeer gunstig gezind waren. Na een week van regen, wind en guur weer kondigde zaterdagnamiddag een stralend zonnetje zich aan. Eet. gunstig weertje voor een sportieve strijd tusen de jeugd van S.K. Erembodegem. Over de twee weekends genomen De strijd om de eerste plaats in de kan men kwa belangstelling spre ken van 'n sukses. Niet alleen de spelers, ook de gevraagde promi nenten waren van de partij. Van of ficiële zijde waren aanwezig Re- mie Van Vaerenbergh. voorzitter van S.K. Erembodegem, De Clercq R, jeugd voorzitter. Eddy Monsieur, schepen van sport en Freddy Pyck. e.a. kategorie van 14 tot 15 jaar be perkte zich tot 3 kandidaten De Winter, Pandolfi en Van Wesc- mael. Uiteindelijk kwam Van We: semael Jan als overwinnaar uit dè bus, nadat Pandolfi nog een laatste poging had gedaan om op de streep te winnen, maar in de eind- score één puntje te kort schoot. Bij de 16-17 jarigen bleek Baeyens Freddy de sterkste. Een zaak was spijtig, nl. dat deze kategorie zo beperkt in aantal was. De presta ties van de overwinnaar waren er echter niet minder om. Op de 10 proeven eindigde hij 6 maal als eerste. Dit in acht genomen ver hoogt de prestatie van de tweede geklasseerde. De Cooman Pa trick. die slechts met 4 punten het onderspit moest delven. Bij de allergrootsten ging de strijd tussen Du Song Jean-Pierre. Ver tongen en Paelstermans. Tijdens het laatste nummer werd Pael- Een geslaagde aprilgrap. De duivenliefhebbers van Erpe-Mere kregen vorige week een schrijven van het ministerie van volksgezondheid en het ge zin in de bus. Reden was 'n preventief onderzoek naar luizen eieren die voorkomen bij duiven. Achteraf bleek het hier om een geslaagde aprilgrap te gaan Zowel de brief als de omslag hadden de autentieke hoofding van het Ministerie van Volks gezondheid en het Gezin, Bo vendien werd het schrijven te Brussel gepost. Dus kon eigen lijk niemand op het eerste ge zicht vermoeden dat het hier om een aprilgrap ging. In hoofding vermeldde men dat het schrijven «bestrijding na tionale luizenplaag» betrof. Men stelde dat de lezer waar schijnlijk reeds vernomen had dat ons land het slachtoffer is van een luizenplaagDe akties tot bestrijding die tot nu toe in de scholen gevoerd werden hebben spijtig genoeg tot geen positief resultaat geleid. «Uit een zeer recent onderzoek is gebleken dat onze pluimvee stapel, en zeer in 't bijzonder de reisduiven, de kiemdragers zijn van dit ongedierte. Voor het oog onzichtbare netens (dit zijn luizen-eitjes) zitten vastge hecht aan de slagpennen van de duiven. Alleen een mikros- kopisch onderozek laat toe vast te stellen of duiven al dan niet aangetast zijn door deze plaag!» Daarop worden de duiven- liefhebbers uitgenodigd zich voor het onderzoek aan te bie den op het leegstaand ge meentehuis te Erpe op vrijdag 1-4-77 tussen 18u en 21 uur. Men werd verzocht minstens één duif per hok mee te bren gen. «Nalatigheden zijn straf baar door de wet», staat er tenslotte. Getekend: voor de kommissie, de dienstoverste, J. De Blieck. Aan de overkant van de straat zaten nieuwsgierigen vanuit de twee drankgelegenheden het hele gebeuren af te loeren. Zo wat vijftig duivenliefhebbers uit heel Erpe-Mere kwamen toe gestroomd met de duivenmand in de hand. Ze stonden echter voor een gesloten deur. Dade lijk ondervonden ze dat het een aprilgrap betrof. Het feit dat de uitnodiging op authentiek papier en in omslag van het ministerie verpakt zat, heeft natuurlijk veel duivenlief hebbers ertoe aangespoord in te gaan op het onderzoek. Willy Hostens Onze Gijzegemse tennisklub «de Antilopen» hield het afge lopen weekeinde haar alge mene vergadering in het sport en rekreatiecentrum, alwaar ook de courts van deze jonge vereniging gelegen zijn. Een talrijk opgekomen publiek kreeg een kort overzicht van het voorbije tweede speelsei zoen dat door meer dan twee honderd leden aktief werd rondgetennist. Voor het nieuwe seizoen stelt men naast het be twisten van enkele interklubs vooral het Paastornooi en de klubkampioenschappen op de voorgrond. Ook het inrichten van tennislessen zal geïntensi veerd worden daar men van alle kanten op dit initiatief heeft aangedrongen. De terreinen- reserving wordt op een nieuwe leest geschoeid: van maandag tot vrijdagnamiddag kan men dit doen bij mevrouw Cannoot (tel. 7051o4) terwijl in het wee kend de kantinehouder (tel. 778406) voor deze taak instaat Voor één uurtje tennis zal men dit seizoen 50 frank (leden) of 65 frank (niet-leden) dienen te betalen, doch een beurtkaart f480 frank voor tien beurten) zal wel meer door de tennis adepten aangeschaft worden. Het huidige bestuur dat bestaat uit Jean Luk Du Caju (voorzit ter), Jan Temmerman (onder voorzitter), Francis Troupin (sekretaris), Pol Van Der Eist (schatbewaarder) en Raoul Trouvé (kommissaris) werd unaniem tot eind 1978 in zijn funktie herkozen. Men maakte er de aanwezigen ook attent op dat het jaarlijkse lidgeld (200 frank) geen enkele verzekeringssom inhoudt. De vergadering werd besloten met de trekking van de achtste fina les van het Paastornooi: vol gende wedstrijden kwamen uit de bus: Heren: op zaterdag 9 april van 10 tot 11 uur: Etienne Steppé tegen Herman Van Caekenberghe. van 11 tot 12 u Erik Sonck tegen Erwin De Witte, van 14 tot 15 u Herman Key- meulen tegen Raoul Trouvé. van 15 tot 16 u Jean Luk Du Caju tegen Willy De Witte, van 16 tot 17 uur Guy Rub- brecht tegen Robert Van Den Brempt. van 17 tot 18 uurHerman Huy- lebroeck tegen Jozef Thomas, van 18 tot 19 uurLudwig Roe- landt tegen Erik De Koker van 19 tot 20 uur Francis Troupin tegen Lewie Roelandt. Te 20.30 u gaat men in de ge lagzaal van het sportcentrum over tot de trekking van de kwartfinales die in de voormid dag van Paaszondag zullen be twist worden. In de namiddag krijgen we dan de halve finales en de grote finale heeft plaats te 17 uur stipt. Bij de dames die op terrein B hun wedstrijden zullen afhas pelen werden vijf meisjes weertiouden die elk vier wed strijden op zaterdag en zondag dienen te betwisten: 't zijn Bet- tina Eemans De Mesmaeker, Christine Vam Malderen, Linda Roggeman en Rita Cannoot. Elke wedstrijd in dit Paastor nooi wordt gespeeld over twee winnende sets. Bij een zes- zesstand wint degene die het eerst zevende punt scoort! Tennisliefhebbers hebben gra tis toegang om dit Paastornooi bij te wonen! Dirk Daelemans Onze oproep werd echt geest driftig onthaald door onder an dere V.E.L.T. - Denderiand - Vereniging ecologische land en tuinbouw. Deze mensen stuurden ons onmiddellijk een overzicht van het ontstaan van de vereniging en lieten ons we ten dat ervan 18 april tot 12 mei een kursus «over kruiden en veel meer» plaats heeft. Meer specifiek gaat de kursus door op donderdag 28 april van 19 tot 22 uur, zaterdag dertig april in open lucht van negen tot twaalf uur, donderdag vijf mei van 19 tot 22 uur, zaterdag 7 mei weer in open lucht van ne gen tot twaalf uur en donderdag 12 mei van 19 tot 22 uur, de kursus wordt gegeven door Fik Seymus en ge kunt er onder meer iets leren over het zoeken van kruiden, het determineren, de bereiding van kruiden voor uitwendig en inwendig gebruik enzomeer. We komen hier ter aepasten tijde nog op terug. De heer Meert, sekretaris van V.E.L.T. - Denderiand wil ook VRAGEN VAN DE LEZERS in verband met kruiden en bio logisch tuinieren langs DE ANDERE WERELD beant woorden, iets wat we ten zeer ste oppreciëren. Misschien even een korte his toriek van V.E.L.T.- Denderiand. Na zich een paar jaar te hebben beziggehouden met biologisch tuinieren beslo ten de heer Meert en zijn echt genote hun kennis terzake niet voor zichzelf te houden. Na kontakt met V.E.L.T - nationaal besloten zij een plaatselijke af deling op te richten. Nu. drie jaar later is VELT-Denderland 'n goed draaiende vereniging met aktieve bestuursleden en ongeveer 170 aktieve leden. VELT-nationaal telt 6.000 le den. Het doel is mensen in te lichten omtrent gezonde en gif- vrije tuinbouw in het kader van een lonende vrijetiidsbeste- stermans Patrick glansrijk over winnaar en bevestigde daarmee zijn eindzege met l punt voor sprong op Du Song. Derde werd Vertongen Luc. Deze eerste superstarkompetitic van S.K. Erembodegem werd be sloten met een korte receptie, ge volgd door de trekking van de tombola. Hoofdprijs van deze tombola was een draagbaar TV- toestel Het bestuur van S.K. Erembode gem wil langs deze weg alle me dewerkers en schenkers danken voorde geleverde inspanningen en hoopt op de ingeslagen weg te kunnen verder eaan S.J. De Hofstaadse inwoners dienen op hun identiteitskaart de stempel van de stad Aalst te laten aanbrengen. Om een volkstoeloop te vermijden heeft men onze entiteit in ver schillende stukken opgedeeld, wiens bewoners zich in een periode van vijfwerkdagen in het dienstcentrum op het oud gemeentehuis dienen aan te bieden. De lijst ziet er als volgt uit: Week van 4 tot 8 april: Achterstraat, Anjerstraat, Babbelaarstraat, Beekad Bergweg, Bieststraat, en Blektestraat. Week van 12 tot 15 april: Bosstraat, Brokenlochtingbaan, De Nayerstraat, Dorp. Driesstraat, Eeckhoutstraat, Guido Gezellestraat, Hekke- straat, Hendrik Consciencestraat, Hof ter Wachenestraat en Hoogstraat. Week van 18 tot 22 april: Huiversputbaan, Huisebaan, Ijzerenwegstraat, Kammen straat, Kasteelstraat, Katelijnestraat, Kerkstraat, Kluizen- straat, Koningshofbaan en Kortenhoekstraat. Week van 25 tot 29 april: Leopold straat, Lindebaan, Lindeveldstraat, Lindeveld. Mo- lenbaan, Molenstraat-Hoeksken, Molenstraat en Molen- kouterstraat. Week van 2 tot 6 mei: Mottanstraat, Noenstraat, Overbroekstraat, Pennebaan, Reutelaarstraat, Rozenstraat, Sint-Annastraal, Steenberg straat en Steenweg op Aalst. Week van 9 tot 13 mei: Steenweg op Dendermonde, Terbekenstraat, Tragel. Tulp straat, Vijverstraat, Wegvoeringstraat, Zakstraat, Zijpstraat, Schipper aan boord en Alverenbergbaan. D.D. Jeugdspontaniteiten triomf tijdens de superstarkompetitie. (SJ) Affligem zondag 10 april: Wegens de vakantieperiode geen atelier, vrijdag 15 april: Lustrumfesti val van de Dia-Klub van de plaatselijke afdeling VTB-VAB. De dinamische klub die elke maand vergadert e" reeds merkwaardige resultaten wist te boeken wil met dit festival een ruimer publiek bereiken en enkele van de best geslaagde montages tonen. Een festijn voor liefhebbers van fotografie maar ook voor wie gewoon de natuur liefheeft, zondag 17 april: wegens va kantie geen atelier vrijdag 22 april: opening GROEPSTENTOONSTELLING met beeldhouwer Libuin D'Haese. grafikus Roenad D'Haese, en kunstschilders Hilde Pijl en Sidonie Soupart. Open op zaterdag 23 en 30 april en 7 mei van 14.30 tot 20 u. op zondagen 24 april. 1 en 8 mei van 11 tot 13 en van 14.30 tot 20 u. zondag 24 april te 9,30 u Ate lier. (tekenen, schilderen, boet- Het werd trouwens een trits van ak- tiviteiten rond deze school: niet al leen de rally maar tevens was er ook de 2* Handelsfoor en verder in de nabijgelegen «Catakomben» een tentoonstelling van vier Hamse schilders van de groep «Pogen. De rit zelf was er een van het type B. waar het dus vooral aankwam op het beantwoorden van de vragen, vijftien, en minder op het volgen van de weg. Sommigen zagen bij de kapel aan de Kapellestraat een «collegiale» maar aan een «kapittel voor kanu- nikken» deed dit wel mooi maar klein gebouwtje toch niet denken. Of andere gemeenten dan Leb- beke dat 'n vrijheidsboom heeft, ook deze boom hadden leek wei onmogelijk alhoewel hier toch nogal bevestigend werd geant woord. Zelfs na het bekijken van de zonnewijzer te Dendermonde waarop zowel Romeinse als Arabi sche cijfers voorkomen blijft de som van de verschillende Arabi sche cijfers toch steeds 45. Of een beek ook een rivier is en of men weet waartoe een koepel dient ding. Daarom werd getracht zoveel mogelijk mensen te be reiken door het inrichten van voorlichtingsavonden met als onderwerpen: kompostde monstratie, kursus biologisch tuinieren, kruidenwandelvoor- drachten, snoeilessen, kook lessen, alternatieve genees methoden, geleide bezoeken, en nu het laatste jaar vooral door het geven van dia montages voor allerhande groeperingen. Het volstaat kon- takt op te nemen met de heer Meert, Sint Huibrechtstraat 20 te Merchtem - Peisegem, tel 052/35.81.44 om een afspraak terzake te plannen. Lidmaat schapsbijdrage voor gewone leden bedraagt 300 frank per jaar, gepensioneerden en stu denten betalen 250 frank In deze prijs zijn ook de tijdschrif ten van VELT-DENDERLAND en VELT NATIONAAL begre pen. Verder genieten de leden van eon aevoeliae kortina bii de Vanuit Télédienst staan we herhaaldelijk voor de nood aan (tijdelijke) opvangmogelijkheden voor jonge mensen. We hebben reeds ervaren hoe zinvol het kan zijn deze jongeren een tijdje in een gastgezin onder te brengen om hen te laten bekomen van doorstane spanningen en moei lijkheden van diverse aard. Teneinde deze jonge mensen te begeleiden naar meer zelfstandigheid, zoeken wij conreet en dnngend naar men sen die hierin willen meewerken: een beetje materiële ruim te. begrip en openheid om eventuele problemen te bespre ken, aandacht, steun... wie hier aan kan meehelpen, kan zich gerust in verbinding stellen met TELEDIENST - Opvangcentrum voor sociale noden en vrijwilligershulp in de streek van Dendermonde, Vlasmarkt 29, 9330 Dendermonde, tel. 052/21.51.35. U kunt daar ook meer inlichtingen vernemen. seren) NB.Van 10 tot20 juni v<J| tentoonstelling KINDElF BY's. Kinderen die hunl willen tentoonstellen gfl tijdig naam, adres en sJ teit op te geven. Een r wetenschappelijke of kra waarde is vereist. Bvb dl zamelingen van geste| schelpen, modelbouw, ten of planten. GEVRAAGD: &00 j 32 VOOR 'S ZONDAtyks VOOR CAFE Stalieplein 12 DENDERMOND» Niet alleen de konkurrentie van de Ro-Ro - Rally (Rode naar Roos- daal) maar vooral de weermaker teisterde de belovende 2* Klooster rally van de Kloosterschool te Herdersem ingericht door Jos Abeel, VTB-vertegenwoordiger, zodat slechts 44 deelnemers aan de start kwamen. 44 moedigen die de vlagen wel zouden trotseren en er achteraf werden om beloond niet alleen door uren zonnenschijn maar ook door een flinke prijs. scheen ook nogal vraagtekens op te roep>en. Te Gijzegem moest men bij de ker k zijn wagen parkeren, er even rond lojjen, (rond de wagen uiteraard) en dan de vraag oplos sen Voor wie korrekt kon lezen geen probleem Uiteindelijk volgde dan nog een vraag over de, vol gens alle Herdersemnaren ver keerd benoemde, «Wiezebrug» Veel, al te veel, deelnemers ein digden foutloos zodat de schif- tingsvraag besliste De groep Be zemwagens, versterkt met een «Ros», sleepte alle hoofdprijzen in de wacht, waaronder als eerste prijs een fiets Winnaars werden Daniël Duquet, Dendermonde; Mare en Jan Nue- lant, Meldert; Urbain De Ridder, Baardegem; Freddy Du Bois. Den dermonde; Jean-Paul Coppin en Roger Cami. Voor volgend jaar wensen we de inrichters, die intussen reeds hun derde editie hebben aangekon digd, veel beter weer, een groter aantal deelnemers en een meer se- lektief parcours of vragenlijst. LH .00 Ion p: ki De N.V. BETON-WEGENBOUW Jemappesstraat 5, 9000 GENT VRAAGT voor bruggenbouw voor uitvoeren van bekistingswerken ijzervlechten op werf te BRUSSEL voor nivelleermachines en hydraulis' kranen. Schriftelijke aanbiedingen sturen aan het ad Jemappesstraat 5 9000 GENT Ipolii s Sr De AAN-en VERKOOPVENNOOTSCHAP van de BELGISCHE BOERENBOND wenst voor haar HUIS- en TUINCENTRUM te OPWIJK eerf aan te werven. Taak verkoop, voorlichting aan klanter en winkelschikking. Werkuren maandag, donderdag, zater dag 9 U.-12 u. 13 U.-18 u. woensdaga vrijdag 12 u.30-20 u. dinsdag vrij. J Vereisten minder dan 30 jaar zijn |3" een diploma hebben van hoger secun 5h0vi dair algemeen vormend of technisch onderwijs (humaniora of A2) vrij zijn van legerdienst bereid zijn elke zaterdag te werken. aankoop van boeken, is er meststoffenbedeling, enz. Echt mensen, leden van V.E.L.T le ven fantastisch gezond. Kandidatuur met curriculum vitae sturen n Belgische Boerenbond. Centrale Personei dlenst-Aanwerving, Mlnderbroedersstraa 3000 Leuven. Tel. 016/22.42.01, toestel 21

De Voorpost | 1977 | | pagina 26