DRAECKEN-MUSEUM MET KARNAVAL OP DE LOOP Nleh pikkels of ajontjes? >*r ZE ZEN WEG, KOOPT DE GEMEENTE DE SUNVALLEY De Voorpost - 8-4-77 - 3 PSrt Vervolg van blz. 1 35. Valse bons op naam van het Feestkomitee: verspreid door ja- loezerikken. 36. Onbrandbare publiciteitsluci- fers: wie brandde hieraan zijn vingers? 37Onderstel kinderkoets - 1923 Eerste praalwagen 38. Houtresten van de eerste karnavaltribune (vindplaats Os- broeck) 39. Een kaartspel en een ge scheurde burgemeesterssjerp rappel lat ion contrölée. 40. Twee antieke banken: I925 Karnaval: zitplaatsen voor de ste delijke hovaardigheidsbekle ders. 41. Geldkistje: ontvangsten staanplaatsen Grote Markt 1976 Karnavalstoet met de groeten van Barrez-De Neve en Co. 42. Beknopt verslag (met kno pen) United mettens. 43. Kapotte bril toebehorende aan Fr. Blanckaert 3 Koningen feest Carlton. JZKp&jr 5 /r- Een pint maal twee. (EL) In de nacht van 31 maart op april plakten onbekende affiches op de uitstalramen van de winkel De Ster Bovenaan rechts ajbeelding van de affiche. (EL) Emmer water met drinkkroes, typisch lofenismiddel van de Hollandse deelnemers aan onze vroegere karnaval optochten. (EL) Tribunezitplaats, typisch mode! van de tribuneplaatsen in karnavaldorp Dendermonde. (EL) Stadshearings! 44. Appelsien: trof in 1961 (was het niet 1960 het illustere hoofd van Prins Alexander. 45 Ambeleineken van de eerste bloemenprinsen 1922. Het schaap wenst onbekend te blijven. 46. Medikamentenattest voor lid feestkomitee ingevuld na Kar- navaleske veldslag i.v.m. geld prijs. Getekend: Lodderoeig. 47. Eiersuspensoir - Arme Kla ren. 48. Zichtkaart Zwitserland (B. Ringoir) 49. Tamelijk naakte niet be kroonde karna valaffiche 1976. 50. Reseirfkommeken met uit werpselen. 51. Okkasiekleed Bloemenfee prijs 18.000 euh... 1.800 frank. 52. Corset gebruikt door L. D'Harseleer toen hij zich ver kleedde in Voil Jeanet. 53. Drijpikkelmelkstoel: Tribu nezitplaats Boerendorp Dender monde. 54. Ledige azijnfles - Geschenk overhandigd in Belfordkelder aan Pol De Paepe. 55. Dekenale kattestraatvlag (1970) 42ste karnavalstoet-rouw- kleur. 56. Wieg van 't kindeke Baba. 57. Hoedje van Mao-rette-Mee gebracht door G. De Stobbeleir van zijn Pekingreis. 58. Fiets met toebehoren - Hoofdprijs 1ste Prins Karnaval- verkiezing Laureaat Kakelaki I. Fiets met grote steek, ballonban den, karbuurlicht. laadstoel. pion libre en herstcllingstrousse. 59. Wc weten dal deze kata-Iol- logus onvolledig is daarom vullen we vanaf dit nummer negenenvijf tig (Om alle misverstanden te vermijden) alleen nog een welge meend dank U en proficiat in. aan het adres van de Soevereine Caemere der Draeckenieren tot Aelst, De klokken !Ze zen vertrokken zonder iet te zeggen, op joorlèkse beidevoort nor Roeimen en teigen de zondag zen ze hier weiral ver om. Zé, dad es na iensj iet woor da 'k al dikke s zitten fantazic- kes op brodeiren hem: aal die iewegste klokken, groeite en kleine, zwore en loechtekes, die van oeveraal op de wereld allemól nor ien poentj vliegen en ten twie. droy doagen noding. schoein ver om here weg vinnen nor heren nest, al lei ja. nor den roeren van woor da ze vertrokken zen. En dad allemol zonder ien aksident, zonder mor iene kier teigenien te vliegen of beneen te vallen. Ze 'n hemmen gie vliegployn vandoeng en giene radar of ginnen naft en ze doeng dad azoei al joren en joren achterien, 't Es missching domei da zenaa al zu goed here weg kennen en allensj gin landkoort (of es dad 'n lochlkoort?) vandoeng hemmen. En as ze tèn verom kommen, roej ze onder de boon van alles ooit. Allemol ver de groeite en kleine kinjeren die braaf geweist hemmen of die toch beloefd hemmen van braaf te zen. Vér de klein kinjeren zén dad oykes, meh of zonder zilverpapier, in sjokolat of meh kreem in. En die oykes vallen tèn attoyd op plosjkes woor dat de kinjeren der gemakkelék oonkennen, mor woveir da ze toch 'n bet je moele zoeken. Ver de kinjeren die nen hof hemmen, liggen ze tèn iveranst onder nen hit, of tissen de blommekes, vér de kinjeren die gienen hof 'n hemmen of per eksempel op 'n appartement woeinen, mikken de klokken da tèn proeper op 'n tabbelet of zoei. Want proeper zén de klokken zee. da moe gezeid we rren. 'k Hem nog mei ge mokt da ze iest eh schoei papierken nor beneen roejdjen en tèn noding door zjustekes die oykes lieren op vallen, kwestje van ni vooil of hi nat te werren in 't gès... De groeite kinjeren hemmen oeik heer amuzement: meh ghiel vroeg ne kier gon te zing of dat de klokken -al geweist hemmen en gestoelegoddeweg agaa ienegte van die oykes (an ders 'n kwamp het ni ooit..) in heer zjip te sloon. En tèn rap de gasten gon ooit heren tram holen. En woor dagge de die anders meh gin peren ooit heer 'n kroygt, zèn ze tèn op 't ieste woerd prézaan. Mor allei, hoe hemme zelf geweist hein Spoyteg dat da de lésten toyd oeik on t ooitsteirven esDe kinjeren werren veil te slim geboeren en de groeite hemmen ander dinges vér op te peizen. Al pet ank dat er ghiel zeikes van dejoor veil groeite kinjeren zelle zèn die heer on de klokken oeik iet zelle vroagen. De die die heer loten oeverholen hemmen (of zelf noyg genoeg meh heer elleboe- gen gewerkt hemmen) vér iveranst op den ie nen of den andere loyst te stoon. Ge wedj hein, azu van die lovsten meh nen nimeroe vanboeven op en woor dagge d' er van alle kol ei ren in hedj. Geel. groeng, blaad. zwért, roos, bliekroid of heivig roeidmeh tèn nog at lier of adoor ne pommelei of 'n mingelink va ko/eiren. A wei de die zeilen heer wel on de klokken bollekes gevroagd hemmen. En wa da rooi es. ze zeilen heer allemol bollekes gevroagd hemmen tn tzélde koleir. Die bollekes zèn foytelèk in 't begin wil. mor ander groeite kinjeren zen verplicht van de die gon roeid te moaken in eh klein kotjen. allemool op de zelden dag en meh ne gliielen tralala en sjisjie door rond. Meh kiesbrieven en paspoors en slempels en kreskes in dikke boeken, allei, ghiel dénnen rimram die mèn de lesten toyd al zu dikkes moeten doeng hemmen. En wa doe get allemool ooit Door kaan elk vér zèn oygen 't best op antwoeren. mor 't miestendiel zal ghiel zeikes stillekes moemeien: jakken en nog iensj jakken En vér de zoeivelsjte kier nog ne kier zeggen: da 't nie 'n woor da ne mensj moe goon, mor ik 'n gink ni Nog n sjans dat die kiezink ni op den iest en april viel, of anders zollen der heer dor veil kennen achter wegsteiken hemmen vér ni te goon. Mor allei, op den iesten april woren der ander dinges newoor. Oeik in de Veirpost. woor dat er toch eh stik of twie verzenderkesdinges in ge stoon hemmen. Of dat er heer loten on vangen hemmen weit ek ni. mor 'k hem er toch ne kier meh gelachen. Wie dat oeik gelachen hemmen, da woren de die die naa van de joor ne kier de Droackenieren geloeifd hemmen en nor heer muzei geweiste zing hemmen. Want door kost er ne kier gemi- cheld werren. En degein die 'tgezing hemmen, 'n zeilen 't heer ni bekloagd hemmen, d'afwetzegen hemmen vanoyges verom al ne kier ongeloyk. Dat er binsjt die tentoeinstellink ne maan of droy vér 'n toyken opgesloete gezeiten hemmen op den toeren van 't Belfort, dat es 'n ander zaok en door wil ek ni mier oever smoezen. Z'hemmen der toch oeik kenne meh lachen. Mor hejje gezing dat diejonges of die knots die dor in die muzei rondliepen, ver op te letten dat er dor niveranst niet gerat 'n wird, ne kepie op hooin Jootjong. En op denne kepie was 't er laveiren ne vis opgeplekt. En as ge goed zoagt, 'n was da gienen aprilvis zee. da was nen DOLF-ovn Vervolg van blz. 1 Anderzijds vermelden B.S.P. en V.U. de bouw van een zwembad in hun verkiezingsprogramma. De P.V.V. van zijn kant staat ook niet huiverig tegenover een zwembad, gezien het nationale programma stelt dat een gemeente met meer dan 10.000 inwoners «over een sporthal moet beschikken-. Voor de meerderheidsgroep in Erpe- Mere komt het dus alleen aan op de realisatie ervan. DE SUNV ALLEY Schepen van sport Johan De Wolf heeft zijn oog laten vallen op het zwembad van de Sunvalley. De' redenering is waarschijnlijk: «Ge zien er een zwembad bestaat in Erpe-Mere. dat bovendien nog gunstig gelegen is, is 't zinloos een nieuw te bouwen.- Het zwembad van de Sunvalley is momenteel verlieslijdend omdat de scholen in de omgeving er weinig belangstel ling voor tonen. De bezoekers komen eerder van verder af: Lede en Zottegem en voorts de rijks school van Erpe en de school van Erondcgcm. Een zwemvereniging uit Aalst. nl. «de Ijsberen», ko men er elke zondagmorgen zwem lessen geven. En voorts kent het zwembad tijdens de zomermaan den al te veel sukses. voor zijn kapaciteit. Daarmee is de kous af. Nu bleet het bad ook heel de win ter open en juist de verwarming doel de kosten erg oplopen. CAMPING BLUFT STAAN Heel het complex van de Sunval ley is bedoeld als een ontspan ningsservice voor dekampeerders. Momenteel staan od het terrein zo wat 250 karavans maar daarmee is het nog verre van volzet. Men schat dat er nog plaats is voor on geveer 100 karavans. De oude steengroeven zijn daarmee vrij origineel gebruikt. De karavans zijn tamelijk verdoeken in de diepte. Anderzijds is het rekrea- tiegebied ruimer dan alleen de groeven. De uitbreiding van het terrein heeft destijds kwaad bloed gezet bij de landbouwers in de om geving omdat hierdoor rijke land bouwgrond verloren ging. Het zelfde gebeurde immers bij de op richting van het industrieterrein dat in de nabijheid ligt. Qua ontspanningsmogelijkheden is er voetbal- en volleybalveld en de drie visvijvers. Alles is toegan kelijk voor het publiek. Niet alleen de kampingbezoekers kunnen er ven genieten. De visvijvers zijn 14 dagen geleden opnieuw opgevuld met 3.000 kg vis. Tegen 130 fr. per dag kan men er twee lijnen'in uitgooien. Het voetbaltcrrein wordt nu gebruikt door de Erpse Thunderbirds. Deze huurden het gemeenteplein aan de Gentse steenweg te Erpe, maar het plein werd reeds verscheidene keren af gekeurd omdat het eerder een modderpoel leek. Het volleybal- terrein wordt momenteel alleen door de kampeerders gebruikt tij dens de zomermaanden Al deze terreinen zullen eigendom blijven van de huidige uitbater. Hij is zinnens op hel terrein een nieuwe kantien te bouwen als het gemeentebestuur het gebouwen- komplcx overneemt Alles hanut echter van de prijs af. KULTUREEL CENTRUM De plannen van het gemeentebes tuur betreffen niet alleen het zwembad van de Sunvalley. Ver scheidene kulturele verenigingen dringen reeds lang aan op een soort kultureel centrum. Begin dit jaar sprak bv. de heemkundige kring over een lokaal voor zowel permanente als tijdelijke tentoon stellingen. Zonder het woord uit te spreken bedoelden ze o.i. een kul tureel centrum. Gezien het zwem bad toch niet los te koppelen valt van het hele gebouwenkomplex. ziet de gemeente er brood in hier een kultureel centrum van te ma ken. We vragen ons echter af of de ruimte voldoende is voor een kul turele werking. Immers, daar is naast het café nog alleen een zaal. waar momenteel ontspannings avonden doorgaan. IN DE BUURT VAN HET NIEUWE GEMEENTEHUIS Het huidige gemeentehuis aan de Nieuwstraat te Mere voldoet niet. Om de diensten op een ordente lijke manier te laten verlopen, moet er een ruimer gemeentehuis gebouwd worden. Dat kondigde het gemeentebestuur aan op zijn jongste perskonferentie. bij monde van Schepen De Grave. Hoogswaarschijnlijk komt dat in dc onmiddellijke buurt van de Sunvalley. Hier zou men ook meer het centrum van de hele ge meente benaderen. We kunnen dus venvachten dat Steenberg in de toekomst een to taal van gemeentelijke diensten

De Voorpost | 1977 | | pagina 3