Aa sterse f itsen CVP GEMEENTERAADSFRAKTIE VERLAAT RAADSZITTING <LAND VAN RIEM» MEERDERHEID IN «LANDHUIS» - OPPOSITIE IN BRAND AMYLUM FRIETKRAAM GEVAAR VOOR VOETGANGERS! De Voorpost - 8-4-77 - 5 Vervolg van blz. 1 ten behoeve van het volledig per soneel van de stad en de openbare instellingen die er van afhangen, met ingang van 1 januari 1977. Schepen Hooghuys deed hierop het voorstel om ineens alles in jblok goed te keuren, omdat hij de [redenen die de oppositie aan haalde voor het verlaten van de jtting veel te vaag en te weinig gemotiveerd vond. Dr. Van der leken vond het echter beter om de zitting normaal te laten verlopen, met een korte en zinnige bespre king van de punten. Het was ten- slotte dit laatste voorstel dat gevolgd werd. Roiumbarium en strooiweide Punt elf en eenenzestig waren voorstellen om over te gaan tot de aanleg van een kolumbarium en verstrooiingsweide (zie De Voor post van 25-3-77), Schepen I d( Hooghuys legde er de nadruk op dat alles met eigen middelen zal )Ch gebeuren. Eén uitzondering: de ne, aankoop van honderdvijftig rna prefab-nissen in een gespeciali- ge( seerde instelling in Nederland. *a'i Leningen aan de lopende band lun nüroot aantal leningen (33) wer- iPri len in blok goedgekeurd. Hieron- a'e'der een lening van 2.885.000 frank voor het verkeervrij maken an de St-Jorisstraat en voor het varJ aanpassen van de wegeninfra- art>i aruktuur aldaar: een lening van .025.000 frank voor het ver- rea nieuwen van het dak van de bloe- lisa nenveilingshalle; een lening van alei 500.000 frank voor de aankoop /an boeken voor de bibliotheek. :venals een lening van 500.000 rank voor de aankoop van dia- Leye eeksen ten behoeve van de dia eek. Ook voor de wederopbouw het Melkhuisje werd een le- ing goedgekeurd en dit ten be- rage van 407.000 frank. Had men de aanbeveling van de Tussengemeentelijke Maatschap pij Voor Waterbedeling gevolgd, dan mocht men in de toekomst 28 frank neertellen Schepen van Fi nanciën Gaston Van den Eede verklaarde echter dat er zeker geen buitensporige winsten mogen ge maakt worden, maar dat deze bin nen de normale perken moeten blijven, zodat men onvoorzien1 bare toestanden kan opvangen. Dr. Goossens deed het voorstel om via de R.V.A.. in het kader van de herscholingen te Aalst, een afdeling vloerleggeren kasseier in te stellen. Hiermee gaf het raadslid uiting aan een dubbele bezorgd heid. nl. deze om het gebrek aan werkgelegenheid en deze om het tekort aan stielmannen. Burge meester D'haeseleer kan dr. Goossens volgen in zijn redene ring, maar wees er toch op dat alles via de R.V.A. moet gebeu ren. Het voorstel zal echter via de kommissie van Openbare Werken aan deze instantie doorgespeeld worden. Tevens werd het voorstel om de stad Aalst te doen aansluiten bij de Vereniging voor Openbaar Groen goedgekeurd. Deze aansluiting zal ongeveer veertigduuzend frank kosten, maar zal. volgens schepen De Maght, haar geld dik en dubbel waard zijn. Met dit punt eindigde de openbare zitting van de jongste gemeente raad. Onzë raadsleden konden voor één keer op een voor hen on gewoon uur naar bed... DIRK DE PAUW Bij de raadsvergadering van woensdag 30 maart j.l. trok de oppositie eruit. In een persmedede ling lichtte de Aalsterse CVP-gemeenteraadsfraktie haar handelwijze toe. De motivering van deze beslissing, die vooraf unaniem binnen de fraktie was genomen, situeert zich voorname lijk rond drie essentiele en principiële vaststellingen n.l. de agenda is te overladen, er wordt systematisch informatie onthouden, het kollege handelt autoritair en eenzijdig. offi Ultst word Jonge bomen Ook de aankoop van 1.750 jonge tomen voor de omheining van de legraafplaatsen van Erembode- jgem, Hofstade en Moorsel werd lanni toedgekeurd. In verband hiermee venste raadslid Saerens het Kol- ege te feliciteren. Schepen Hoog- luys merkte op dat het bij de wet crplicht is dat de begraafplaatsen loor een" muur aan het zicht ont rokken worden. Toch is men de lc jnaatste jaren heel breed in de inter- lenet rc,at'e hiervan, zodat zelfs een lever üchtgegroeide en altijd groene -O'gotlaa^ kan ,oege'a,cn worden, rijzig ,aarom besliste men tol de aan- ■lteliil °°P van jonge sparretjes. ahoewel de oppositie niet aan- icn rezig was op de raadszitting kon- e vrat en wc na^'en ,ocb een reaktie erbet 'eroP nolercn- De h Lambert ncn l( 'an de Sijpc betreurde het dat men jien h een streekgewas zal aanplanten, uurtlaar op kunstmatige wijze een treek-vreemd gewas zal inbren- cnke cn. Hij noemde de operatie dan an 2( ok zonder meereen milieuwan- van(aad iets waarin hij trouwens ,rt ha estcund werd door raadslid Uyt- nen I :rsProt De h. Van de Sijpe be- eurde dan ook de tussenkomst an raadslid Saerens waarin deze et Kollege geluk wenste. ninist/an burgemeester D'haeseleer lochten we noteren dat de politie g was ren£ za' optreden bij eventueel andalisme. iasteel Terlinden it en Qk jje verlenging van het huur- de zaï jntrakt tussen de stad en de hui- de. Er gC bewoner van het kasteel Ter- Somn tfen dc h. Etienne Geerinckx, a.c Ve *am ter sprake. Er wordt hem 11 cgestaan het kasteel te blijven :l strekken tot 31 -12-77Dit omdat werken aan de nieuwbouw die huidige kasteelheer eerlang zal ijk do itrekken, enige vertraging oplie- an mg n Ult ladslid Van der Spceten weesop lonenj drukke verkeer van de Ring de maa ïn cn ste]de voor in de hovingen rlcmet n het kasteel rustbanken te lierbij aatsen en ze a(dus geschikt te "soneel aj.en a|s rustoord voor ouden nwcl d n dagen, mindcrvaliden, ^at iz. Schepen Hooghuys deelde dewell jdc dat die optie al genomen alleszli trd honde ^dslid Blommaert bekommerde /erstooi .j, vooral om de verkeersveilig- id voor dc kinderen van de nabij legen school 't Klaproosjc. gemeester D'haeseleer zal i binnenkort ter plaatse bcge- een op n om ,e zjcn wat er aan de toe toen nt ntj jcan gCdaan worden. Mis mus» |,jcn worden er weer politiea- nten geplaatst on die igen is ïterprijzen, kasseiers en rsoneej terleggers iruari moei nnen in üo jo nen omw C.V.P.-standpunt. Door het overgrote aantal agendapunten, niet minder dan 156 in getal, kan de gemeenteraad- en niet in het- minst de raadsleden v.d. oppositie- onmogelijk op een normale wijze de bespreking van deze punten in de gemeen teraad voorbereiden. In de praktijk blijven slechts 2 a 3 da gen over om de betreffende dossiers te raadplegen. Vooral voor loon- en weddetrekken- den die, voor inzage der dos siers op het stadhuis, tijd moe ten vrijmaken binnen de nor male werkuren, is dit bijzonder moeilijk. Het aantal agenda punten per raadszitting moeten binnen een redelijke tijd op een normale wijze kunnen bespro ken en afgehandeld woraen. Een vlotte atnanaenng worai door het kollege trouwens «de facto» onmogelijk gemaakt door het niet meer verstrekken van enige toelichting bij de agendapunten. Hiermede is de CVP-fraktie dan bij haar tweede bezwaar aangeland en het is duidelijk dat deze aange legenheid het zeer hoog zit. De oppositie is helemaal niet te spreken over de beslissing van het schepenkollege om voor taan geen toelichting meer te bezorgen over de agendapun ten van de raadszittingen. Op deze wijze wordt afbreuk ge daan, aldus de CVP-fraktie, aan een lange Aalsterse tradi tie en lijkt het er sterk op dat met opzet het normale demokrati- sche oppositiewerk wordt on mogelijk gemaakt. Ditgaat heel sterk lijken op een autoritair be leid. Met het derde punt van het gemotiveerd bezwaar van de CVP-fraktie komen wij trou wens heel dicht in de nabijheid van een duidelijk bewijs van hoger geciteerde bewering. Er wordt vastgesteld dat de bur gemeester op de vorige raads zitting op onwettelijke wijze geweigerd heeft een punt op de agenda te plaatsen waartoe een CVP-fraktie lid nochtans tiidig en op regelmatige wijze had verzocht. Terzelfdertijd werd bovendien door het kol lege geweigerd om te antwoor den op een door hetzelfde raadslid gestelde vraag omdat bij de vraag geen toelichting was gevoegd. Nu ontzegt het zelfde schepenkollege voor taan zelf elke toelichting bij de agendapunten wat op zijn zachtst gezegd hhogstmerk- waardig is en in tegenstelling met wat het kollege zelf eist van de raadsleden. Het was voor de CVP-fraktie onmogelijk om in die voor waarden op de raadszitting aanwezig te blijven, vooral om dat het opnieuw duidelijk bleek dat het kollege het niet eens nodig oordeelde een antwoord te geven op de ingediende mo tie, laat staan enige wil ver toonde om met de oppositie- bezwaren rekening te houden. Met dit manifeste protest hoopt de Aalsterse CVP- gemeenteraadsfraktie te berei ken dat het kollege terugkomt op zijn autoritaire en onverant woordelijke beslissingen. Tot zover datgene wat in een ge- stencileerde nota «voor de pers» werd medegedeeld. Of 't een toevel is laten wij hier in het midden, maar zodanig opval lend verbeterd dat het direkt opviel stond in de tekst het woord «schapencollege» te le- zen;of waar het hart van vol ingang van het dienstjaar !?7 worden ook de tarieven voor watcrbedeling herzien en een gingen maakt. Het zal alleszins komen agenv. ecn fiküc prijsverhoging. 'nal 1 aPr'' word| er voor één r 1 -''"J I water zowel in klein-Aalst als iet zekei jc deelgemeenten 25 frank ge- end, terwijl vroeger respektie- 1)0 v% 111 ijk 18 cn 20 frank betaald werd Etienne Bogaert: Informatie aan oppositie is nul! Tegen 't einde van het «open baar» gedeelte van de raadszit ting aan werd de aanwezige pers uitgenodigd om dit «kom- pakte» CVP-standpunt- meer uitgebreid te horen toelichten. Voordien reeds gingen wij de oppositiefraktie opzoeken in hun «bruggenhoofd» tegen over de meerderheidsvesting. Het was Etienne Bogaert die, op dat ogenblik, ons reeds offi cieus meedeelde wat nadien op de perskonferentie zelf zou gezegd worden. Volgens oud- financiën schepen Bogaert is het traditioneel zó dat bij elke gemeenteraadsagenda een zogeheten «memorie van toe lichting» wordt bijgevoegd. Voor de goede werking van de gemeenteraad - die uiteinde lijk toch het hoogste en beslis sende gezagsorgaan is - is dit een hoogst belangrijke bron van informatie over de te be spreken agendapunten. Dit is eigenlijk een verworven goed geworden en zowel de meer derheid als de oppositie kan er heel wat bij opsteken. Het was trouwens in deze raadszitting duidelijk te merken dat ook ver schillende meerderheidstus senkomsten aan hun doel voorbijgingen doordat meteen bleek dat het kollege reeds in itiatieven of beslissingingen in die zin had genomen. Trou wens, BSP-fraktieleider Bert Van Hoorick trad hier het oppo sitiestandpunt volmondig bij, aldus Etienne Bogaert! Juiste en tijdige informatie over het beleid, over de kollege beslis singen en bij de agendapunten is niet alleen een demokrati- sche «must» maar bespaart bovendien heel wat tijd bij de agendabehandeling. Dit zal de eerste stap zijn naar kortere raadszittingen veeleer dan op een subtiele wijze verhinderen dat de oppositie geïnformeerd wordt met de bedoeling op deze wijze haar tussenkom sten te bemoeilijken. Als wij, als oppositie, door de heer burge meester verplicht worden om bij een interpellatieverzoek vooraf een memorie van toe lichting in te leveren, aldus Etienne Bogaert, dan vragen wij ons af waarom deze gang van zaken niet geldt voor het bestuurskollege zelf. Dhr. D'haesleer gebruikt hier zon der meer twee maten en twee gewichten en zou er bovendien goed aan doen om zijn eigen administratief Vade-Mecum even na te lezen, meer bepaald de zin: «Goede informatie De- tekent tijdwinst voor iedereen». Intussen is het 1 april gewor den, zegt Dhr. Bogaert, en is er nog geen enkele kommissie bijeengeroepen. De eerste vergadering van de Kommissie van Financiers is pas voorzien voor 6 april, waar alleen nog maar de eenheidsbegroting zal worden voorgelegd terwijl voor de goede werking elke begro ting reeds vóór het begrotings jaar zelf zou moeten goedge keurd door de gemeenteraad. Dit heeft als konsekwentie dat er intussen, reeds drie maand, slechts met voorlopige twaalf den kan worden gewerkt met alle nefaste gevolgen van dien. Ook op andere terreinen laat het kollege grove steken vallen en is het imago van openheid, wat het naar buiten uit tracht op te bouwen, in tegenstelling met wat in werkelijkheid op verdo ken wijze wordt doorgedrukt. Het aldus voorstellen, op de agenda, alsof het uittrekken van een bepaald bedrag be stemd zou zijn voor «een kultu- reel centrum» is op zijn zachts gezegd onwaar. Hetzgn. kultu- reel centrum is het «Huis Van Langenhove», wat een geklas seerd monument is, en het geld moet dienen voor de binnenin richting van de schepenkabi netten. Dit lijkt heel sterk op «valsheid in geschriften» aldus Etienne Bogaert. Geen schaduwkollege. Op onze vraag of men van CVP kant nu «de-facto» 'n alterna tief kollege gaat opstellen kan Etienne Bogaert op dit ogenblik nog geen definitief antwoord geven. Binnen de CVP-fraktie is men het daarover nog niet helemaal eens. Hoogstwaar schijnlijk zal het toch geen zo geheten «schaduwkollege» worden. Nochtans schuift de CVP-fraktie heel duidelijk en bewust enkele «specialisten» naar voor die zich stuk voor stuk stelselmatig zullen bege ven op het terrein van de be langrijkste beleidsorganen. Het is dus zeker mogelijk dat deze personen zich heel vaak zullen bewegen op een terrein dat nauw verbonden is met een welbepaald schepenambt. Voor Ekonomische Ekspansie en Fenancien is Etienne Bo gaert, als oud-financien sche pen, de deskundige bij uitstek. Voor Leefmilieu en Ruimtelijke Ordening wordt dit uiteraard Lambert Van de Sijpe, voor Openbare Werken krijgen wij oud-burgemeester De Pauw van Baardegem en voor alles wat met de Fusieproblematiek te maken heeft zal Raymond Uyttersprot de zaken op de voet volgen. Dit wil helemaal niet zeggen dat de CVP-fraktie het huidige meerderheidsbe- leid ongenuanceerd zou ver- werpen;er zullen zeker be paalde meerderheidspunten door de oppositie mee worden goedgekeurd, aldus Etienne Bogaert. Wij zullen bij uitstek aan konstruktieve oppositie doen en kijken wel uit dat wij niet over enkele maanden reeds op onze adem trappen zoals dit bij de vorige opposi tiefraktie 't geval was, zegt ons tot besluit nog dhr. Bogaert. Perskonferentie. Bij afwezigheid van CVP- fraktieleider Ghis Willems, die te 20u30 een andere vergade ring moest bijwonen, kwamen afwisselend de heren Uytter sprot, Van de Sijpe, De Pauw, Van der Veken, Bogaert en Van Vaerenbergh aan het woord. Er werd protest aangetekend te gen het niet goedkeuren van het proces-verbaal van de vo rige gemeenteraad, tegen de beslissing van het kollege om in de toekomst geen agenda toelichting meer te bezorgen en tegen de bewering van de bur gemeester alsof meer informa tie over de agenda de oorzaak zou zijn van ofwel langere ofwel meer raadszittingen. Het is bo vendien lachwekkend dat dhr. burgemeester hierbij de kost prijs van een raadszitting gaat uitspelen en aan hoogstver- wonderlijke gedachte nassocia- tie doet tussen enerzijds min der informatie en anderzijds minder kosten.Dergelijke be wering is demagogisch en on democratisch. Als er nu een maal meer dan 150 agenda punten te behandelen vallen dan kan dat niet j randeerd worden «doorge draaid» op enkele uren tijd. Was het niet huidig schepen Hooghuys die destijds als op positielid te Nieuwerkerken reeds voor 20 agendapunten met zijn pyjama onder arm naar de raadszitting toog. Er werd ook met klem geprotesteerd tegen het verwijderen van de kerhofhagen te Moorsel en Erembodegem. De CVP- fraktie staat er bovendien op om eveneens zitdagen te be komen in de deelgemeenten en eist hier op dezelfde voet te worden gesteld als de leden van de meerderheid. Vervol gens wordt ook nog het ge plande nieuwe zwembad terta fel gebracht waarbij het er eventjes op leek dat de CVP- fraktie het noorden kwijt was. Eerst opteren voor de spreiding van alle sportinfrastruktuur over de deelgemeenten om nadien één centraal Olympisch zwembad te eisen getuigt naar buiten uit van verwarring of van meer-richtingsopties naarge lang! De uitleg naderhand dat de CVP- op haar standpunt blijft ten aanzien van de sprei ding en slechts een zwembad met olympische afmetingen eist als haar eerste eis niet zou ingewilligd worden is weinig overtuigend. Het komt hierop neer dat alles kan als het maar het huidige ontwerp niet is, dat tussen haakjes- bovendien nog een projekt is van het vorige kollege met duidelijke CVP- stempel Door de kollega's van de dagbladpers werden tot slot nog enkel vragen gesteld;er werg gevraagd of het de bedoe ling van de CVP is om verder haast systematisch- afwezig te blijven.op de hoorzittingen en wat het CVP-standpunt is in verband met de verdere verka veling aan de Ter Linden wijk. Dhr. De Pauw uit Baardegem verklaart zijn afwezigheid op de hoorzitting in zijn vroegere ge meente door de «gekleurde» keuze van het lokaal. Hij is wel op de hoogte van wat er ge zegd werd^- hij beweert zelfs een bandopname te hebben - en zal ten ge pasten tijd terug komen op sommige flagrante leugens die er verteld zouden zijn. Algemeen wordt door de CVP-fraktie geen «boycot» ge voerd tegen de hoorzittingen. De meeste raadsleden zeggen den ook aanwezig te zullen zijn. Wat het al of niet steunen van de Terlinden-werkgroep De- treft, neemt de CVP-fraktie nog geen standpunt in omdat het dossier hun onvoldoende be kend is: in stilte wordt echter het «werkgroep-standpunt» bijgetreden. E.Van der Eist De brand in het Amylum-bedrijf blijkt dan toch niet zo erg als werd verteld. Ook de gevolgen ervan werden sterk overdre ven. Momenteel zijn er zes mensen gehospitaliseerd, met brandwonden. Hoewel de één al erger dan de ander gekwetst is, gaat het evenwel niet om echt zwaargewonden. Op één na zijn de gekwetsten allen kaderleden die met de eigen brand weerploeg poogden de brand te bedwingen. In een droogoven waarin zich maïsgluten bevonden om er te worden gedroogd (proteïnen uit maïskorrels), was brand ont staan. Het gebeurt meer dat de droger van een dergelijke installatie brandt. De ovens zijn er trouwens op voorzien. Hoe de brand nu een dergelijke kwade wending heeft kunnen nemen, is nog altijd een raadsel. De normale procedure om stroom en water in de droogoven te blazen werd gevolgd. Ook de veiligheidsvoorschriften werden in acht genomen. Het was een steekvlam (geen ontploffing) waarvan men de oorzaak nog niet kent, die totaal onverwacht gewonden maakte. De aard van het produkt zelf dat zich in de oven bevond, zorgde evenwel voor een enorme hinderlijke rookontwikke ling in de stad, waardoor men de indruk kreeg dat het om een felle brand ging. Toen er echter gewonden vielen heeft de portier de brandweer verwittigd. De brand die men zonder deze onverwachte wending anders zelf had kunnen doven was toen in enkele minuten bedwongen. Politie en Rijkswacht deden de nodige vaststellingen. Er is alleszins geen kwaad opzet of nalatigheid mee gemoeid. De materiële schade viel voor het bedrijf ook mee, en zou betrek kelijk gering zijn. De aspiratoren van de oven moesten ver vangen worden, evenals de elektriciteitskabels die doorge brand zijn. Een groot deel van de fabricage lag echter tot 's avonds stil: toen was de materiële schade in zoverre hersteld dat de produktie kon hernomen worden. Poweten en boppers, ook andere personen, hebben in 't stadhuis op de laatste dag van maart een unieke powesie en jazz avond mogen meemaken. Onze foto graaf, danig in zijn element bij deze happening had er geen erg in dat z'n toestel ontregeld raakte, schoot maar beeldjes, met als mager resultaat een donkere vlek in een donkere kamer. Een verslag van deze kulturele avond, elders in het blad, zal tot onze grote spijt niet een beeldverhaal worden. Werkgroep leefmilieu heeft met zijn 1 april grol aan het adres van leefmilieu schepen De Maght niet veel lachende vissen gevangen! De schepen werd in een persmededeling gefeliciteerd voor haar onverzettelijke houding binnen het schepenkollege, daar waar men de bedoeling had om de prachtige Gingko Biloba op 1 april te kappen om alzo meer parkeergelegenheid voor het stadspersoneel te scheppen. Het heet dat de werkgroep ten zeerste verheugd is over de onbaatzuchtige inzet van de schepen, die eens te meer de zoveelste boomkapping in Groot-Aalst heeft kunnen ver hinderen. Lieve De Pelsmaeker stelt haar keramiek en sonomo- bieien tetoon in de galerij Margaretha de Boevé te As senede. Opening op 8 april met een projektie van de film «Sonomobielen» van Désiré Berchmans. De tentoon stelling loopt tot 24 april, elke dag behalve de maandag van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. De treurwilg aan het eendenhok in het stadspark treurt om het verlies van één van haar mooiste takken. Geen kapping kwam hier aan te pas maar de sterke kracht van de wind, tijdens het voorbije week-end. Antoon Blommaert, fraktieleider van de VU nam het in de laatste gemeenteraadszitting op voor de zigeu ners. Hij zag graag dat de stad hen een vaste stand plaats aanbiedt. Hij kreeg meteen assistentie van Bert Van Hoorick die het voorstel steunde en heil zag in kontaktopname met de provinciale en nationale over heid. Burgemeester D'haeseleer beloofde dit voorstel te onderzoeken wees er echter op dat er tal van klach ten zijn van de omwonenden van de plaatsen waarop zigeuners zich vestigen. Kaatsvereniging «De sportvrienden» uit Erembodegem zag zijn speelterrein ei zo na verloren! Het stadsbestuur trof immers strengere maatregelen in verband met het innemen van de straat voor spel. Een overleg tussen beide partijen resulteerde een gunstige beslissing. Kaatsklub «De Sport vrienden» kan nu rustig verder spelen op het Dorp. De CVP kandidaten voor stedelijke adviesraden zijn bekend. In het feestkomitee zetelen; Marcel De Bis schop, Jos Blommaert, Chris Kindermans, Luc Van Be- sién, Jean-Marie Lambrechts, Gaston Van Den Hauwe, Valère Van der Haegen, Petrus De Gols, Richard Sme- kens, Muriël Boeykens-Boel, Alfons De Ridder, Luc Steenhaut, Remy Van Vaerenbergh, Gustaaf De Greve, Frans Lievens, Gustaaf Lambrecht. Voor toerisme: Herman Goossens, Philemon Eeckhout, Jo Kindermans-Cauwel, Raymond Van der Borght, Jos Muylaert, Paul Mathieu en Edgard Saeys. Ruimtelijke ordening: Désiré De Saedeleer, Hugo Van Damme, Marcel Temmerman, Hilaire Lievens, Juliaan Vinck, An- toine Muylaert en Emiel Van Essche;Biblioteekwezen: Marcel Daelman, Anne De Veylder, Yvonne Willems, André Pereboom, Jan Brijs, Eddy Van Der Meerssche, Herman Leus. Akademie voor schone kunsten: Willy De Turck, Annie Van Royen, Polvdoor Sonck. Akademie voor muziek, ballet en toneel: Marcel Crombeen, Leon Van Den Eeckhout en Adolf Mertens. In onze vorige editie verscheen op blad twee in Kiezen en Wijsheidtandjes dat Galle 966 stemmen behaalde. Hier werd natuurlijk Carla Galle bedoeld, vermits Mare Galle toen nog niet op de Aalsterse kamerlijst stond, en Carla in 1974 derde kandidate voor de Kamer was. Dit berichtje om tegemoet te komen aan de wensen van de BSP. Roel Van de Plas Vervolg van blz. 1 Onze zegsman die zich de tolk noemt van zeervelen die dage lijks over dit punt heen moeten, erestadsarchivaris Alf. Van der Heyden. wijst ons op de ernst van de toestand en op het voortdurend weer opgelopen risiko. «Bijna elke dag moet ik mensen tegenhouden aan dat punt en reeds dikwijls zag ik de dood bijna rakelings langsheen een of ander weggebruiker scheren. Moeten er dan doden vallen vooraleer deze zaak wordt geregeld? Ik heb er de verantwoordelijke instanties reeds meermalen attent op gemaakt maar tot hiertoe is de zaak onveranderd gelbeven». Natuurlijk is het moeilijk de kool en de geit te sparen. Waar het verkeerslicht niet slaat op de weggebruikers, die zich bege ven in de richting van de Zes hoek (wat voor hen een ele gante oplossing is die tevens een vlot autoverkeer in de hand werkt) is het voor de voetgan ger, die wel eens wordt verge ten, juist het tegenovergestel de. «Oplossing zou kunnen zijn», zegt ons de erestadsarchivaris, «het frietkraam op te schuiven naar de hoek tegenover «Het Gulden Vlies» ofwel het ge woon een paar meter achterruit tezetten zodat er vrij zicht komt». Uitbaatster van het bewuste frietkraam weet er reeds van. Schepen Jan De Neve heeft haar er reeds over gesproken en gezegd dat het kraam wel moet verplaatst worden in het algemeen belang. Zijzelf staat er verre van weige rig tegenover. «Moest men mijn kraam een paar meter achteruit plaatsen zo zou zulks niet enkel voor het zicht maar nok voor mij, kommercieel gezien, en ook voor mijn potentiële klan ten veel beter zijn. Waar mijn klanten zich nu bevinden vóór het kraam is er nauwelijks een meterke plaats en lopen ze daarbij zelf nog gevaar. Meer achteruit, en dan met het kraan gedraaid zodat ik kan bestellen met zicht op het plein zelf, zou alles veel rustiger kunnen ge beuren. Uitbaatster Mevrouw Schol- laert ziet dus geen graten in een verplaatsing Wel zijn er praktische problemen. «Alsmijn kraam dat hier nu min of meer vast op blokken staat sinds 1968 wordt afgebroken is het waarschijnlijk stuk. Dat wordt financieel een zwaar geval. Komen daarbij supplementaire onkosten van aansluiting op elektriciteitsnet en gasleiding. Wie gaat dat betalen?» Schepen Jan De Neve, wiens vader nog maar pas is overle den, stond ons als volgt te woord: «Het is inderdaad een probleem maar dan een kom- plex probleem. Als het Espla nadeplein gereorganiseerd werd was tie bedoeling er een vast frietkraam in te planten. Zulks zou dan echter moeten gebeuren met een officiële aanbesteding en verpachting waarbij de uitbater het risico zou lopen z'n standplaats kwijt te raken, wat dan enigszins op broodroof zou kunnen lijken. De uitbater en het bestuut eveneens vragen niet beter dan dat het frietkraam zou op geschoven worden in ieders belang. Kosten brengt zulks uiteraard wel mee. Ik zou dan wel opteren, niet meer voor zo een aluminiumkonstruktie, maar voor een meer esthetisch verantwoord verkooosolaatsie.

De Voorpost | 1977 | | pagina 5