TITEL IS VOOR T.K. MELDERT ZUUR KORT SPORT S.B. STYL0R IN BEKERFINALE !ege nooit in gevaar indelijk goaltjes UITSLAGEN PAASTORNOOIEN Aalst is damesvoetbalploeg rijker Kleedkamers en kantien branden te Buggenhout 2 (k Provinciale Haaltert - N'ieuwerkerken 3-1 "Blgerhoeke 1 - F.C Baasrode 5 Voetbal- kalender voor zondag 17 april 1977 S. Moorsel - Gijzegem 1-1 3de Provinciale Serskamp-Meldert 0-1 4de Provinciale August De Troetsel Frank Veldeman Setokvoetbal Aalsl Zondag, even na dertien uur brak plots brand uit Sn een van de kleedkamers van Sparta Buggenlhout. De brandweer kon niet 'beletten dat ook de 'kantien op de tribune vuur vatte. Klu'bsekretaris Baeyens verklaarde dat de schade ruim 300.000 fr. zou bedragen en er problemen rijzen in verband met de thuiswedstrijd tegen Olsa Brakel. Mogelijk zal naar een ander terrein worden uitgekeken. cing Haaltert heeft in het •bynummer met Nieuwer- •ken een verdiende zege •worven. We zijn bijna ge- gd te schrijven dat de lisploeg moeiteloos aan de punten kwam. Ze kon de overwinning tot de cijferverhouding ver- twoorden. Eendracht mocht h zelfs gelukkig achten dat bij die drie doelpunten gebleven. Van meet af aan Racing de greep op de dstrijd. Het dwong een ritoriaal overwicht af dank een uitstekende en doel- tige bezetting van het mid- iveld. Deze supprematie ulteerde in het openings- punt dat door Van Licrde in de 16e minuut tegen het vijandelijke net werd gede poneerd. Door dit openings- punt hield de thuisploeg het heft in handen en verdub belde de voorsprong langs De Pril. Even dacht men dat de bezoekers het over een an dere boeg zouden gooien toen Paul Janssens tot 2-1 herleid de. Niets was echter minder waar. Haaltert nam aanval lend opnieuw alle initiatief en zou langs Payne de eindcij fers op het bord zetten. Ra cing was voordien nog wel een paar keer dichtbij een doelpunt gekomen doch werk te niet precies af. J.V.H il noil verjongd team met De ieuncker, De Vroe, Verberck- naes en Waumans nu alvast je i ruggegraat won verras- mfa doch verdiend te Bal- hoeko. Tussen 19 decem- vorige zondag werd its één doelpunt aangc- •nd. Nu plots vijf, met V. Ir als topschutter. Baasrode zal de toe- nu door een andere J bekijken. De morele ken- pig heeft vroeger dan ver wacht vruchten afgeworpen. Het komend seizoen kan nu ook in een rustige sfeer van samenhorigheid en vriend schap worden voorbereid. Al les wordt nu in het perspek- tief van het volgend seizoen gezien Er zit nu opnieuw muziek in Er kan ge bouwd worden aan een nieu we toekomst in een sfeer van samenwerking, waarin genoemd viertal wel een be langrijke rol kan spelen. V.C. Lokeren - Standard (zaterdag 16-4 om 20 u) E. Aalst - E. Zele i R. Tienen - Jong Lede Wolvertem - KAVD Buggen hout - Olsa Hamme - FC Denderleeuw i St.-Gillis W. - SK Aalst 1 Lebbeke - Lokerse Ol. Gent - Robur De Pinte - Baasrode Eti'khove - W. Moorsel FC Ronse-Nieuwerkerken Terjoden - Haaltert Borsbeke - Mere Moerbeke - E. Meldert Oudegem - Sinaai SK Grem bergen - Gerda Sp, Appels - Excelsior Rabot Gent - Overmere Schoonaarde - Gijzegem Doggen - T. Meldert S. Moorsel - Ede Berlare - Wieze Smetlede - Wichelen Herdersem - Welle Meerdonk - Opstal Heikant - Z. Appels Kallo - Boonwijk E. G rem berg.-SK Lokeren E. St.-GiUds - WB St.-Nikl. Zo zie je dan maar weer eerder voetbalden Meldert en de andere Derde Provincialer Serskamp al tegen elkaar. Toen werd het een drawn. Maar omdat de Eendrachters meenden dat de ref het re glement ergens niet had toe gepast, werd klacht neerge legd. En prompt aanvaard. De match werd herspeeld. Een gunstig perspektief voor geelblauw dat uitzicht heeft op de titel. Die replay is falikant afgelopen voor het thuisspelend Eendracht. De bezoekers gooiden al hun ta lent en wilskracht in de weegschaal. Ze deden zelfs meer dan stand houden 20 minuten voor affluiten scoor de Houben. Omdat Meldert nooit een goeie tegenzet vond, gingen beide punten te loor. Een slechte ervaring die zure oprispingen teweeg brengt. De laatste inhaal- match moet uitmaken of Eendracht Meldert al dan niet dc «kop» neemt. Maar omdat die wedstrijd in Moerbeke-Viane, waar een andere kandidaat-kampioen huist, wordt betwist, zal het van geen leien dakje lopen. Toch blijft men er rotsvast in geloven. Ondanks de jong ste twee matchen, eerst te gen Bambrugge en nu tegen Serskamp, op een nul op vier resulteerden. Wat reeds geruime tijd fin de lijn van de verwachtingen lag werd vorige zondag te Massemen werkelijkheid. Door een frappante zege nam T.K. Meldert de laatste hindernis weg die naar de kampioenstitel leidde. Vermits S. Moorsel slechts aan een gelijkspel kwam telt Melderti nu een royale voor sprong. Er is zeker niemand die de verdiensten en de autoriteit van de- kampioen zal betwisten, Meldert beschikte inderdaad over de meest homogene e« de bes1| voetballende formatie. Het doelpuntengemiddelde 55-16 spreekt trouwens voor zichzelf. Niet alleen voor de spelers maar ook voor het bestuur en inzonderheid voor de trainer Armand Spitael is het verwerven van de grootste onderscheiding een sukses. Te Massemen akteer- de Meldert in het begin van de wedstrijd echter nogal nerveus. Het keek dan ook tegen een 1-0 achterstand aan. De gelijkmaker van Suys uit strafschop schonk T.K. de nodige dosis zelfver trouwen. Het kwam plots tot betere kombinaties en met een preciese kopbal zette Roelandt de gasten op het zegepad. In de 2e periode gaf Meldert het heft nooit meer uit handen. Het onder streepte zijn veldmeerder- heid met nog 2 doelpunten van Van der Straeten en Wauters. Het hoeft nauwe lijks te worden betoogd dat de schuimwijn uit de koel kast werd gehaald. S. Moor sel, dat de niet geringe ver dienste had de spanning vrij lang in de kompetitie te hebben gehouden moest een punt afstaan aan Gijzegem. "Schroevers" had nochtans na amper 4' al sukses langs Mare Timmerman zodat men kon aannemen dat het zich aan deze vroege treffer ver der zou optrekken. Het bleef echter bij deze enkeling. Op de valreep kon Wilskracht zich op gelijke hoogte hijsen. Herdersem Smetlede was niet rijk aan inhoud en kan als eindeseizoenmatch geka- talogeerd. Herdersem, met een fel verjongd elftal waar in Lambrecht en De Troyer spelgelegenheid kregen, toon de zich sterker dan zijn gasten. Als de rust met een 1-1 stand inging dan was dit gevleid te noemen voor Smetlede. Zo kwam De Croock tweemaal moederziel alleen voor de bezoekende doelman doch faalde. Het was uit een hoekschop van De Ridder dat Hanselaer het openiingspunt puurde. Nog voor de rust kwamen de gasten op gelijke hoogte. Het was tenslotte Hanselaer die de winst vastlegde. Herdersem moest het zonder Cleemput, Bracke, Mackenzie en Smet rooien, terwijl ook trainer Van Keirsbilck, die volgend seizoen Oudergem onder zijn hoede heeft, ver stek liet gaan. J.V.H. Luc Verweyen (Herdersem) in strijd met twee Smetledenaars. ischaert (Gijzegem) moet het opnemen tegen drie tegenspelers van Schroevers Moorsel <JM) leden aan dat nog voetballen de dames en heren welkom zijn in de klub. Men kan zich desgevallend wenden tot de heren J Kieckens tel. 053-21.21.84 of H. Verbrug- gen tel. 053-77.86.79. We ma ken van deze gelegenheid ook gebruik om de spelerskern van de herenploeg van Real Superia te citeren Hugo De Neef. Alois Van den Brempt, Willy Van Gijseghem, Julien Kieckens, John Boesenach, Patrick Kieckens, Guido Lem- mens, Christiaan Van Over- straeetn, Johimy Van Goc- them, Paul Ponnet, Robert aVn Impe. Michel Cleemput, Mare Verlee, Marc Looters en Piei Bomon. J.V.H. August de Troetsel is als de wijn bij de Vlaamse Wielerbond te Buggen- hout won de man uit Baasrode en in Idegem finishte hij als nummer twee. (mm) De sportieve geneesheer Frank Veldeman kan het wielrennen niet laten. Uit Ninove kwam hij met een vierde prijs huistoe. (mm) S.B. Stylor heeft zich, bui ten de verwachtingen in, ge kwalificeerd voor de finale van de Setokbeker. Het be haalde een even verrassen de als verdiende zege bij Blauw wit. Vermits Blauw wit de heenwedstrijd van de halve finale met 1-2 bij Sty lor had gewonnen dacht men de zaak in kannen en krui ken. Het is nu ook zo dat S.B. Stylor steeds in zijn kansen is blijven geloven, dat het fel gemotiveerd in het veld kwam en een enor me strijdlust aan de dag legde. De overwinning kon men bezwaarlijk betwisten en Stylor kan deze volkomen wettigen omdat het na de rust ontegensprekelijk de beste ploeg was. De wedstrijd begon trouwens ook goed voor de bezoekers die langs De Vlieger aan de leiding kwamen. Van Liefde zou dit openingspunt echter neutra- lizeren. Stylor sukses langs Suys die in het middenveld bergen w^rk verzette. Nadat De Vlieger nog een paar keer de staanders en de dwarslig gers van Dolf Cooreman had getroffen, lukte Stylor in de ultieme minuut de roos die het in de finale bracht. Het was een fraai doelpunt van Schockaert. Hiermee lukten de bezoekers de zege met twee doelpunten boni die ze nodig hadden om zich te kwalificeren. S.B. Stylor speelt op 7 mei de finale tegen FC Moer straat op het terrein van Juventus Welle. J.V.H. Sedert februari is Aalst een damesvoetbalploeg rijker. Real Superial werd toen in| het lokaal "De Tramhalte" boven de doopvont gehouden. Al enige tijd rijpto immers de idee bij een paar mensen om naast de herenploeg van Real Superial ook een damesploeg op te richten. vertegenwoordigen Pascale De Neef, Carine De Neef, Veerie Amant, Jenny Coes- sens, Karine Kieckens, Nele Colen, Mureille Van den Brempt, Marie Christine Ker- remans, Karla Peeters en Wiske Kerremans. Maria De Rijbel behoort ook tot de spe- leerskern. Het ligt in de be doeling de ploeg tot een gaaf geheel uit te bouwen en ze voor te bereiden op de ko mende dameskompetitie in het Gewest Aalst. Had men gehoopt vorige maandag een eerste oeefnwedstrijd te kun nen spelen, ten eind! vast te stellen hoever de mogelijk heden reiken, dan viel deze oefentrip in het «water». Tot slot stipten de bestuurs- JUNIORES TORNOOI VVV HAMME 9-4-77 SK Beveren - E. Zele 0-1 SNS - Hamme 1-1 10-477 Hamme - Beveren 2-0 Finale Zele - St.-Niklaas 2-0 TORNOOI ST. DENDERLEEUW 10-4-77 FC Denderl. - SK Aalst 0-2 St. Denderl. - Liedek. 1-1 1 FC Denderl. - Zotteg. 2-8 I St. Denderl. - KAVD 0-0 SV Zotteg. - SK Aalst 0-5 J KAVD-FC Liedekerke 0-0 11-4-77 Voor 3e en 4e plaats Liedekerke - Zottegem 0-2 Finale St Denderl. - SK Aalst 3-3 (Aalst winnar met straf- schoppenL TORNOOIE LAARNE 9-4-77 Serskamp - Heirnis 0-0 (1-3) Laarne - Muide 10-0 11-4-77 Serskamp - Muade 2-0 Finale Laarne - Heirnis 1-1 (4-3) TORNOOI SL HOUTEM 8-4-77 SL Houtem - Borsbeke 0-1 St Wetteren - M re 8-1 9-4-77 Borsbeke - E. Aialst 2-5 Mere - PoUlare 1-5 10-4-77 1 SL Houtem - E. Aalst 0-0 St. Wetteren - Pollare 1-0 11-4-77 Voor 5e en 6e plaats Mere -SL Houteme 5-1 Voor 3e en 4e plaats Borsbeke - Pollare 1-5 Finale St. Wetteren-E. Aalst 0-3 SCHOLIEREN TORNOOI SP BUGGENHOUT 9-4-77 St.-Gillis - SG Sandbach 2-0 Buggenh. - Opsta! 5-0 FC Malderen- St.-Giillis D 0-2 10-4-77 Opstal-SK Steerthuffel 4-0 FC Malderen - SG Sandbach 0-1 Buggenh. - Steenhuffel 1-1 Voor 3e en 4e plaiats Malderen - Sandbach 0-3 Finale Buggenh. - St.-Gillis D 0-3 KNAPEN TORNOOI E. SERSKAMP 9-4-77 Smetlede - Erondeg. 11-0 Serskamp - Bavegem 4-1 11-4-77 Troosting Erondegem - Bavegem 0-2 Finale Serskamp - Smetlede 2-0 KALENDER JEUGDCUP «IIET VOLK» 1/8 finales op zaterdag 16 april. Behoudens anders luidende vermeldingen vangen alle wedstrijden aan om 15 bur. MINIEMEN KSK Geraardsbergen - SV Melsen (14 uur) FC Denderleeuw - WS St.-Amandsberg FQ E. Belzele - FC Sp. Waasmunster VJV Kruibeke - FC Lembeke SK Lovendegem - SC Dikkelvenne (14 u.) S. Melsele - FC Sp. Petegem (14 u.) SK Grembergen - VK W. Moorsel KAA Gent - FC H. Sinaai KNAPEN KW Basse velde - KVC Borsbeke VK W. Moorsel - WS St.-Amandsberg W Merelbeke-FC Stekene VK Watervliet - WK Eine SK Lovendegem - KSV Temse (15u30) FC Melsele - Herop Ouwegem (15u30) Sp. Petegem - V. Hamme (14u45) Zottegem - Nevele SCHOLIEREN SK Geraardsbergen - W E. Aal ter (15u30) FC Zwijnaarde - SK Lebbeke SK KieWr. - St.-Niklas Sp. SV Boelare - KAA Gent RC Gavere - SK Welle T. Melk? - FC Bonanza Lierde SV Zaffelare-St. Wetteren Zlutse W - FC Smetlede Spoedig werden meerdere dames bereid gevonden om opi de sportieve toer te gaan en de voetbalshoes aan te trekken. Er werd een bestuur gevormd dat zeker niet bij de pakken blijft zitten en reeds aan de kompetitie denkt. Het bestuur met voor zitter Hugo De Neef, onder voorzitter Alois Van Den Brempt, sekretaris duivel doet al Harry Verbruggen, penningmeester Wilfried Van Delsen, trainer Julien Kiec kens, verzorger Willy Van Gijsegem en public relations Mare Lootens zullen trachten de damesploeg in goede ba nen te leiden. Mevrouw Ma ria De Rijbei werd verkozen om volgende speelsters te paniek voor het doel van de bezoekers (Terjoden - St.-Lievens-IIoutem 1-0) (SJ)

De Voorpost | 1977 | | pagina 19