GEKNIPT J Tussen haakjes WAT GEBEURT ER MET 'T KELDERKEN? flBC /k De Voorpost -15-4-77 - 25 HEB STEEDS BIJ DE HAND HEB STEEDS B VAN TELEFOONNUMMERS^ .EN ADRESSEN RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Gram bergen eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matras sen Schuimrubber, Latex, Staafveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel gië) - Schoolstraat 54, Aalst. 'hondt Simon 053-21.15.64 Wijngaardveld, Aalst Specialist in schuifdaken. voortenten, autogamieringen en zonnetenten. esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- geo. poorten enz M De Backer, Kon Albertstraat 75, Dendermonde Ierman 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Poöaulaan 16, St.- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen o-Sport Alles. 052-21.17.59 dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21. Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels om, leen aerust 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimhou- dng Inlichtingen bij Van den Berghe. Droeskouterstr 12. 4Haaltert unch 053-70.13.39 Stationsplein, 6, Aalst Speciaïst: koude schotels, bereide vleeswaren, belegde broodjes. [eubelen Öfe Wolf 053-21.63.91 I vérgordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- drape. vouwdeuren, modern fold, meten. afwerkerT en plaatsen Guido Michem, Pobaulaan 11. Dendermonde ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begnp wordt omgezet Raadpleeg haar specia listen Iuando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke I atijnse woordjes volledig te maken; i quis, quid, quo, quando, quomodo enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper IV 053-21.76.08 Molenstraat, 70, Aalst SERAV heeft jaar in jaar uit, en voor om het even welke gelegenheid, het gedroomde geschenk! Van hu welijkslijsten tot prachtig-modeme zitmeubelen; van typische kleinere design-geschenken tot en met klasrijke tapijten. Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst ar 053-21.68.98 Moorselbaan, 73, Aalst. Het huis waar u alles vindt. Voedingswaren aan discountprijzen. Kom eens langs Dank U. erzekeringen 053-21.71.45 Van Den Hauwe Gaston Zoon. Financieringen. Gentsestraat nr. 97, 9300 Aalst ooninrichting Pieter Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur Internationale vormgeving. In richten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz.. Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt tei beschikking. Molenstraat 42-44. Aalst y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper F vonne en Jozef 053-70.33.95 ri|den met een bromfiets van Hofman Gentsestraat 4-6 Aalst Alle herstellingen i iaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen ut voorraad leverbaar Sinds lang doen zich in dit jeugdhuis onder 't Apostelken in Mijl beek «moeilijkheden» voor. 't Kelderken dat in januari een her nieuwde start moest betekenen van het vroegere Ocarina kwam in feite nooit van de grond. Allerlei moeilijkheden stapelden zich op zodat de vroegere beheerraad zichzelf ontbond en de kwestie in handen van Veja gegeven werd. Samengevat: Na Ocarina sneuvelde ook 't Kelderken, maar de kans dat er een nieuw jeugdhuis (met nieuwe beheerraad) zou komen zit er nog (een beetje) in. Hoe kwam het zover? Misschien verrassend voor som mige mensen, is dit zeker niet het geval voor wie geregeld in 't Kel derken kwam. We schreven reeds kort na de heropeningsfeesten in januari dat er opvallend weinig jonge mensen aktiviteiten en in- stuifruimte kwamen opzoeken. Dit was toen het min of meer di- rekte gevolg van een beslissing van de beheeraad om de toenma lige PV eruit te zetten. Het gold hier een unanieme beslissing met als motief dat één en ander maakte dat niet meer kon samengewerkt worden. Een aantal jongeren na men dit evenwel niet en bleven weg. Deze kwestie had als direkt gevolg dat ook het aktiviteiten- programma ingekort werd en met een was het een begin van- een vertrouwcnskloof tussen beheer raad en jongeren. Dit gebrek aan vertrouwen werd nog verscherpt door leeftijdsver schillen. De beheerraad was im mers grosso modo niet zo jong meer. Moeilijkheden lagen ook op financieel gebied maar naar we kunnen opmaken links en rechts vooral op ideologisch vlak. 'Zeer vlug kwamen binnen de be heerraad ideologische spanningen de samenwerking vertroebelen. Het kwam tot een polarisatie tus sen Willy Geldhof (progressief om een sloganwoord te gebruiken) en de overige beheerraadsleden. Hoewel oorspronkelijk zeker geen «één tegen allen» evolueerde het konflikt toch in die richting, naar we uit beide versies kunnen op maken. Wij wijden met uit over voorbeelden van deze spanning, feit is wel dat samenwerking on mogelijk werd zodat het bijltje er bij neergelegd werd. (dit gebeurde reeds op 30 maart). Willy Geldhof meent bij deze oor zaken en hierbij staat hij wel licht niet alleen te mogen op maken dat het van grootheids waanzin getuigt in Mijlbeek (meer bepaald in 't Apostelken) een jeugdhuis te beginnen. «In de grond was het één grote blunder» verwijst hij naar het nooit van de grond gekomen Ocarina en het in dalende lijn gaande Kelderken. Daartegenover staan de pogingen van Veja om opnieuw met een jeugdhuis te beginnen. VEJAPOGINGEN Van Luc Van der Biest vernamen we wat er momenteel aan het be- geuren is. Toen de beheerraad zich ontbond op die laatste maart woensdag werd de zaak in handen gegeven van het overkoepelend Veja (wat staat voor Verenigd Jeugdwerk Aalst; evenals 't Kel derken kristelijk georiënteerd). Twee mogelijkheden lagen en lig gen nog steeds open; ofwel wordt de hele inboedel verkocht ('t Apostelken komt uiteraard als eer ste kandidaat in aanmerking), of wel probeert men helemaal op nieuw met een jeugdhuis. Deze waterkans blijkt toch mogelijkhe den tot slagen te hebben zoals de vergadering van vrijdag 8 april (Veja ex-beheerraadslid Frans Van Gijseghem en Luc VDB) uit wees. Een tiental mensen zouden geïnteresseerd zijn om samen met een PV een nieuwe JK op te rich ten. Voorwaarde zou dan wel zijn om het bestaande kontrakt van 6 jaar met 10 jaar te kunnen verlen gen. Daarom werd door André Hé- lin (Vejasekretaris) namens Veja een brief in die zin geschreven naar 't Apostelkcn. Volgende week wordt een antwoord ver wacht. Hoewel Veja het geld van een eventuele verkoop zou kunnen gebruiken (zie bouwwerken van complex in Zonnestraat) blijft men toch eerder hopen op de toestem ming tot verlenging. Alle ogen zijn nu dus op 't Apostelken ge richt. Eén zaak is zeker; als die toe stemming er komt, zal de beheer raad een stuk jonger zijn dan de vorige en komt er weer een PV. wat al twee waarborgen zijn. Ondertussen blijft 't Kelderken nog steeds open voor instuifwer- king op zaterdag en op zondag. Geruchten over nog een andere jeugdklub. Geruchten doen de ronde dat Willy Geldhof, een eigen jeugd klub zou stichten. Will) zelf wilde dit nuanceren. Hij merkte op dat hij nooit gezegd heeft «ik ga een jeugdklub stichten» en dit ook niet YPSILON, Meuleschettestraat 35, Aalst (wijk Aalst) Zat. 23: TD; in de namiddag laatste schaatsbeurt te Brugge. KREJ A, Driesleutelstraat 51Aalst (wjjk Aalst) Zon. 17: 14 uur: jeugdfilm «de fluitspeler». Zat. 23: 20 uur: folkoptreden van Bully Wee. Dat kostje 60F. Zat. 30: 20uur: KK: Miekeen Joost Van Dorp. Slechts 40F. JEBRON, Begijnhof 1, Aalst (wijk Aalst). Zat. 16' 18.30uur: bezinningsavond (tot 20uur) Woensd. 20 uur: open kernvergadering met verantwoorde lijken van jeugdbewegingen en jeugdklubs. Zat. 23:10 uur. werkgroep info. D1DO, Oude Heirbaan, Erpe-Mere (wijk Erpe) Vrijdag 15: 20 uur: volkdsdansreunie Zat 16: 20 uur: talentenjacht Zon. 17: 13.30 uur: bezoek van JH Jokonta uit Lieren te dezer gelegenheid een «grote» sportnamiddag. Zat. 23:14.30 uur: voetbal Dido-Rustica uit Brakel en 20 uur: vertoning van een serie popfilms. Zat. 31: 20 uur: soepee (de kansen tot inschrijven verkleinen eikedag...) TANU, Houtmarkt 1, Aalst (wjjk Aalst). Vrijd. 22: 20 uur: toespraak van Jos De Geyter over «jeugd in het algemeen, vanaf de geboorte tot bij de tewerkstelling in de socialistische landen». Toegang gratis. Zat. 23: (voor degenen die hen op 2 april misten in het CSV) Isopoda-optreden. Deze show gaat door in de feestzaal van het Volkshuis. Deelname in onkosten: 30F. Vrijd. 29: vertoning van de populaire Nederlandse film «Help. de dokter verzuipt» van Nico Vanderheydenmet Martine Beyl en Jules Croiset inde hoofdrollen. Als je lid bent betaal je 25F., zoniet 30 frank. MARCELLINOKLUB, Capucienenlaan 95, Aalst (wijk Aalst) Zon. 17: 14 uur: «de roep van de zwarte wolf» (dramatische trappersfilm). Zon. 24: film «Het paar met de gouden hoeven» (film over een knappe paardenprestatie). FREE-TIME,Pontstraat 5, Aalst (wijk Gijzegem) Zat 16: 16 uur: speurtocht met medewerking van V.O.S.O.G. Zat. 23: volleybal om 14 uur. MIKISKLUB, Nieuwbeekstraat 35, Aalst (wijk Aalst) Vrijd. 15: 20uur: Poezieavond JEUGDBEWEGINGEN Zat. 16: groepsleest VVKS-VVKM O.L. Vrouwbond in zaal Volkskring-Lede. Zond. 17: groepsleest KSA St.-Gerolf-Lede in zaal Volkskring-Lede. Zond. 1": groepsleest Chiro Gentiaan in Sint-Annazaal. Roklijf. Aalst, (vanaf 19.30 uur). Zie ook «jeugddagen op Sint-Jozefparochie «kies jeugd». LEEUWERIK, Oude Ommegang, Lede (wijk Lede) 20 uur: film «Pat Garreet and Billy the Kid». P.D. zinnens is. Wel is het zo dat hij steeds van jeugdwerk gehouden heeft en dit ook wil verder zetten, zij het dan in andere kondities. Wanneer ook bij andere mensen de idee van een jeugdklub zou rij pen, dan wil hij zich daar best ach ter zetten. Momenteel zijn er ech ter nog geen konkrete plannen, tenzij dan informele gesprekken met een beperkt aantal mensen aangaande deze mogelijkheid. Op onze vraag of op een bepaald publick jongeren gemikt wordt antwoordde Willy ontkennend. Wij dachten hierbij aan de weg blijvers uit 't Kelderken n.a.v. dat PV-ontslag. Willy herhaalde dat indien het ooit tot konkrete plan nen zou komen, ójók op hen. maar zeker niet uitsluitend op hen zal gerekend worden. Vanzelfsprekend wordt nog niet uitgekeken naar een konkrete ves tiging zodat verhaaltjes over bv. de «Binnenstraat» als verzinsels van de hand kunnen gedaan wor den. We vroegen Willy ook naar zijn mening omtrent de Vejainspannin- gen vooreen nieuw jeugdhuis. Hij verwacht niet dat er nog kansen inzitten; hij hoopt het ook niet zin spelend op een vrees voor een toe nemende konservatieve inslag. EN INTUSSEN Intussen is het afwachten voor die jonge mensen van Mijlbeek en 't H. Hart. Kwa jeugdhuizen is al leen Krejadaar nog aktief momen teel. Indien de huidige verwikke lingen nog lang blijven aanslepen vrezen we dat de huidige tendens nog zal versterkt worden: een ten dens van centralisering naar de stad toe. In Kreja bv. merkt men zeer duidelijk dat meer en meer jongeren de weg inslaan naar «'t stad». Buurtjeugdhuiswerk krijgt op deze manier een zware dobber te verwerken. Een mcntaliteits- omkering veronderstelt dan ook op dc eerste plaats een bloeiend aktief buurtleven en -mentaliteit. Dit betekent noch min noch meer dat nieuwe jeugdhuizen er nodig zijn. De vraag is dan wel of jonge mensen ze willen leefbaar hou den... De Bond van Grote en Jonge Gezinnen (afdeling Aalst) deelt ons mee dat ze op zaterdag 14 mei een toneelnamiddag voor kinderen inricht. Het stuk dat zal vertoond worden is het suksesvolle «Koning Midas krijgt ezelsoren» van teater Lanseloet. Begin om 14 uur in zaal 't Kapelleken (Meuleschettestraat 34) maar dat herhalen we nog eens op tijd en stond. STUDIO TANU INTERNATIONAAL Deze studio met een verrassende Nederlandse naam (hoe rap schrijven we hier niet «international» komt ons vrij aktief over. Wat doet men zoal? Elke weekdag (behalve maandag) wordt de lawaai-installa- tie verzorgd door de barman. Dit door middel van een bandopnemer. Tijdens deze dagen kan men ook banden komen opnemen. Dit gebeurt door de DJ's. Tijdens de weekends wordt konstant gespeeld van 14 tot 23 uur onder het motto «U vraagt, wij draaien». Ook bij overige aktiviteiten zal een «platenruiter» aanwezig zijn. Maandelijks is er een retrospektieve van één of andere groep. Op 2 april was dit Jethro Tuil, op 7 mei wordt dat Deep Purple en op 4 juni komt Elvis Presley aan de beurt. Er is een ideeënbus in Tanu ert daar kan je laten weten welke platen je voorkeur genieten. PINGPONG- EN KICKERTORNOOI IN TANU Sinds dit jaar gaan in Tanu op woensdagavond en donderdagavond respektievelijk pingpong- en kickerwed strijden door. Nu nog kan men inschrijven voor deze tornooien en op het einde van het jaar komt men in aanmerking voor «een kleine hulde» en naturaprijzen als daar zijn versleten potloden, spiksplinternieuwe pintjes, asbakken, bekers, e.d.m. De enige vereiste is wel lid te zijn van de klub. Of lid te worden.... BASKET VOOR MEISJES Tanu geeft meisjes vanaf 15 jaar de gelegenheid tot basketten. Zij gelieve zich. indien ze interesse hebben, te wenden tot de klub. De trainingen grijpen plaats elke dinsdag van 6 uur tot 7 uur ('s avonds natuurlijk) op het Engelenplein (Jan Jeliestraat). (de rest van de stapel nieuws die we van die klub kregen vind je in het rubriekje 'Tussen Haakjes'). GROEPSFEESTEN In één adem kondigen we drie feesten aan van jeugdbewegingen. Feesten waar doorgaans alleen mensen naar toe komen «die er niet aan uitkunnen»; inderdaad, vaak is het vertoon van rapjes gerepeteerde nummertjes enorm stuntelig. Wie komt daar dan voor zijn plezier naartoe? Toch zijn we al vaak verschoten van de spitsvondige en originele gags en effekten die daar voorkomen. Daarom breken we voor één keer een lans voor die jeugdbewegingen die met weinig middelen toch wat waar kunnen maken. Overigens is de gelegenheid er: op zaterdag 16 april kan je in zaal Volkskring «VVKS-VVKM O.L. Vrouw-Lede» aan het werk zien. De volgende dag op dezelfde plaats in Lede de KSA-groep St.-Gerolf en eveneens op 17 april om 19.30 uur Chirogroep Gentiaan in de Aalsterse Sint-Annazaal (Roklijf). 't Kan best een leuke avond worden. P.D. Reeds problemen van bij de start van de trektocht, door de scouts van het dist rikt Dender ingericht. Honderd inschrijvingen voor de trektocht. (JM)

De Voorpost | 1977 | | pagina 25