OPENBARE WERKEN FAVORIET OP DERDE HOORZITTING TE GIJZEGEM STADHUIS (^®1 DOLF Wilfried Lissens ilOV en dat er bestendig zal gekon- troleerd worden. Er was spraak van twee woon wijken en men wou weten hoe ver het daar met de onteigenin gen was gesteld Schepen De Neve gaf echter te kennen dat die plannen echter werden te ruggestuurd omdat ze aan be paalde (voor latere bewoners gunstige) voorwaarden niet voldeden. De onteigening zou trouwens al ver gevorderd zijn: en bovendien zouden twee maatschappijen binnen afzien bare tijd al aan de woningbouw beginnen. Op de vraag van burgemeester D'haeseleer aan de toehoor ders omtrent alternatieven wat tekort aan lokalen betreft, kwamen intussen ook wel enige zinvolle ideeën naar voor. Het voormalig klooster de paters Oblaten, bijvoorbeeld. Maar dit was intussen in parti- kuliere handen overgegaan. Hierna volgde dan nog een tweede ronde van vragen stel len. Voor het indienen van bouwaanvragen of veranderin gen van gebouwen verwees schepen De Neve naar een brochure die kortelings zal ver schijnen, omdat deze regle mentering ook nogal komplex is, hoewel hij toch nog een summiere samenvatting gaf van die reglementering. De nieuwe express-weg, de N. 60. zal door de Stationsstraat worden gekruist. Men was on gerust over de signalisatie al daar. Schepen De Neve zei echter dat de manier waarop men deze drukke straat zal kruisen nog niet vaststaat (en men dus nog niet ongerust moet zijn). Ook wat betreft betoelagingen en sociale premies kreeg schepen Van DenEede nog enige vragen te beantwoor den? Doch hij wou de gemeen teraad niet voorbijlopen en kon dus nog geen duidelijk ant woord geven. Kwamen verder ook nog aan de orde: de opha ling van het huisvuil (ook groot huisvuil) dat vanaf volgend jaar volledig zal geherstruktureerd worden. Op de vraag wat er met een gepland zwembad zou gebeu ren, antwoordde schepen Monsieur tenslotte weinig kon- kreets te kunnen beloven, aan gezien men in de stad al bezig was met de plannen voor een zwembad van 50 meter Bur gemeester D'haeseleer be sloot dan de zitting met de me dedeling dat Aalst, wat de nieuwe organisatie betreft, toonaangevend genoemd werd. Hij vond ook dat Gijze- gem een gezonde deelge meente was, want schepen Roels (volksgezondheid) had geen vragen te beantwoorden gekregen 'K ZAT AZOEI ZTUST TE PEIZEN wa gon ek naa van deis welk weiral ne kier schroyven? Wa kaan ek on de mensjen naa ne kier woysmoaken, al petank da de mieste meh toch ni'n geloeiven... En aal meh ne kier hoeir ek den 900. Zé, 'k weit ni of dat da ba allemaan azoei es, mor da lawoyt van die flooit da kaan lozzendeir meh loyf goon. En 'k peis tèn vanoyges attoyd 't slechtste. Azoei bestoon ek hein. En mèn ieste gedacht es tèn: es allemaan van 't hooishaven hier, wie zol der kennen op de boon zèn van famine of goei kennissen? En tèn kaan mèn hert beginnen tot in mèn keel te kloppen en 'k begin attoyd 'n betje te zwieten. Pier van ambetantegèt omda 'k nie 'n weit wa dat er on't gebeiren es. 'k Zol tèn azoei 't lifst meh gat in mennen eirem pakken en rappekes ne kier gon pieren woor of wa dat er on't gebeiren es. Ni ooit piere krejeizegèt zee, mor allien mor vér men oygen gerest te stellen. Mor ja, tèn zidj mèn vraa hier allien en die zitj oeik nog al rap meh de poepers. De die zol tèn ghiel den toyd da 'k weg ben minsjtens al elven noyg meh den hertklop zitten en dorom bleif ek tèn toch mor thoois. En oeik omda 'k dad èrtiekel hier nog moen af kroygen. Ni mor allei, booiten da ze meh die sireen de mensjen kennen benaad moaken en a meh heer blaa lamp kennen doeng kaa kroygen, es dennen 900 toch eh schoein dingen zee. Pak na ne kier dennen dinsjt weg, zojje a nog kenne veirestellen wa dat da zol zèn? Naa meh aal die iewegste aksidenten op dc weg, op 't weirk, of pak nog mor serjeize ziktegvallen! Vroeger viel der al ne kier ne zatterik van zenne veloa of 't er kreig nen boer ne stamp van zè peerd. Ofwe goet er iveranst 'n hooisvraa ne moeir hiet woter oever heer voeten, mor da was tèn, booiten 'n serjeize zikte, oeik al iet van 't eirgste dat er kost gebeiren. En in 't léste geval wird de paster g'holdj, voesj van de rest kampen de gebieren 'n hanjeken helpen lot as den doktoer kwamp. Mor intissen zat allemaan hem af te vroagen: doen ek na goed of doen ek na mis? Mor naa es dad anders. Alle doagen gebeiren der malheiren en van ting neigen allemoi reidelèk eirg. Da kaan oeik ni anders meh aal die iewegste brommers en mootosiklétten. en sertoe meh aal die ottos. En dat dad allemoi zu noyg kaan royn! Als 't naa ne kier kartasj es, es dad attoyd meh reidelèk veil bloed en gebroeken bienen, as 't a' ni eirger 'n es. En de mensen die dor omtrentj zèn ston dor mor op te zing en 't ieste da ze vroagen es: es den 900 al verwittigd he? En as te tèn in de veirte da blaad licht en die siereen hoeirt, tèn zedde al vér den helft geréstgesteldj in a binneste zegde: haa, ze zén dor aal. Want... die jonges meh heer witte frakken oon, die pakken ni allien dènne geblésseirden mei, ze pakken oeik de responsibilitoyt mei die ge toch dor iveranst van binnen voeldjen knoagen omdagge goy dor boy zèt en omdagge niet 'n kendj doeng, of nie 'n teifd doeng allei. En 't volk dad op nen ik en ne goy van oeveraal ooit de grond gereize was, ge vroagd a af, van woor komme ze toch op azoei ne kérten toyd, begint) af te drlppen en links en rechts hoeirde: allei, 't es t'hoepen da 't ni eirg 'n es! En twie menieten nording es allemaan ghiel 't spel al vergeiten. Want azoei zèn de mensjen: 't mag nog zu eirg zèn, zulank as dat heer oyge volk ni oon 'n goot es allemaan genoygd van te zeggen, 't es wel eirg, mor ja, wa wie der on doeng? En een half ier noding, of 'n ier,of 't sanderdoas, hoeirde verom den 900. En 't es weiral ne kier 't zeide spelleken. <Ja, wa wie der on doeng?» Awei, zé, allemaan kaan dor iet on doeng. Allemaan zol mor 'n betje miet ooit de pitten van zèn oeige moete zing en allemaan zol mor moeten eh klein pasjoeterken beiter opletten, 'n Betje verzichteger zèn en ni peizen, 'n ander moet mor oppassen, ik ben ik en ik gon veiren. Want 't es van door da 't allemoi komt. Allemaan peist veil te veil allien mor op zèn oygen en 'n haaft ni genoeg reikenink meh 'n ander. Ja, 'k weit et: den toyd es deir da ze op de mèrt liekes zonken oever ienen die van zèn keire gevallen was. 't Er zen den dag van vandoag doezjed kieren mier ottos of ander rappe masjienen die allemool veil te noyg kenne royn, as dat er in den toyd keiren woren. En ne mensj werd on aal die malheiren gewoen, gelèk as den doeivel on 't brannen. Mor gardavoe as 't ne kier in a oygen hooishaven zol veirevailen... 't Es vanoyges t'hoepen van ni, mor most het gebeiren, 'k zal tèn toch de faat van imand zèn. Van imand ie ni genoeg opgepast 'n heit of van imand die peisden dat 'n allien op de wereld of op de weg was. En dorom, beste Veirposters, past op ajjer bannen! Lodj ons toch nog tegoor van de zoemer profeteiren die nog moe kommen. En dad es na rood, ni van Via Secura, mor ienen van De Voorpost -15-4-77-3 In het Sport- en Rekreatiecentrum te Gijzegem ging op 12 april de derde ontmoe- tingsverqadering door tussen het Stadsbestuur en de inwoners van de deelge meente Gijzegem. Andermaal werd de zitting kundig geleid door moderator Bue- lens die er mede voor zorgde dat de vele vragen en ruime informatie hieromtrent vlot konden verwerkt worden. Voor de eerste maal was ook de stadssecretaris Chris Willems aanwezig (aan de bestuurstafel). De opkomst was groot en het «debat» levendig. Burgemeester D'haeseleer ...heette de vergadering welkom, en lichtte zijn taak en verant- a| woordelijkheid toe, waarna ook alle schepenen en stadssecre taris Willems dit deden. Het procédé kennen onze lezers nu onderhand wel al. De vragen van het publiek werden uiter aard door elkaar gesteld. Maar voor de duidelijkheid geven we de antwoorden weer naarge- ,r lang het. departement waar ze thuishoorde. Omtrent een vraag i.v.m. het inschakelen van een meer aangepast openbaar vervoer in de deelgemeenten (rode auto bussen), antwoordde burge meester D'haeseleer dat deze vraag op elke hoorzitting was' teruggekomen. Bijgevolg zou daar nu ernstig werk van ge maakt kunnen worden. Wat be treft het sluikstorten toonde de burgemeester zich enerzijds verheugd dat er in Aalst al een vijftal gesloten waren. Maar anderzijds verrastte hem toch de mededeling dat er in Gijze gem nog 32 sluikstorten be staan. Een fotograaf en de veldwachter zouden erop uit gestuurd worden, en processen-verbaal opge maakt. Schepen Monsieur kreeg de vraag te beantwoorden omtrent de huisvesting van de jeugd- lel kollege van burgemeester en schepenen beantwoordde de vragen van de Gijzegemse bevolking (EL) ing eel belangstelling voor de hearing te Gijzegem (EL) est klub. De aankoop van een huis aan de Kerkstraat door het vo rig bestuur beslist, scheen nog geen definitieve bestemming te hebben. De bestemming van dit huis was trouwens ook een vraag. Zou er een parking ko men indien het verdween, en zou zo een nieuwe toegangs weg geschapen worden om het Rekreatiecentrum te bereiken? Schepen Monsieur stelde dat er in elk geval naar een alterna tieve vestiging voor de jeugd- klub zou gezocht worden. Over voormeld huis was echter nog geen definitieve beslissing ge vallen. «Openbare Werken» in Gijze gem zou op zichzelf al voor een avondvullend programma heb- den kunnen zorgen. Schepen De Neve kreeg een gans vuur werk vragen op zich afgescho ten. De openbare telefooncel was niet interzonaal. Zal zo vlug mogelijk veranderen. On gebruikte spoorweg: fietspad naar Aalst Volgens O.W. niets op tegen. Maar ook hier eerst een serieuze studie. Een stuk steenweg van Aalst naar Dendermonde (Gijzegem- Hofstade) zal meer en meer «leeg» komen. Ook daar is wat mee te doen. Dus: verkeersre- latie daar onderzoeken. Nog een vraag: de verharding van de Trapstraat. Herstellingen moeten gedaan worden. Indien de vernieuwing grondig moet gebeuren, valt ze eveneens in het vijfjarenplan. In de Molen hoek en de Dorpstraat zullen de werken hervat worden. Dan is er ook de verkaveling Accacia-, Berken- en Linden- laan met een beek erdoorheen, waarvan de overwelving een zaak voor de Bestendige Depu tatie is, en de stad niet zomaar direkt over kan beslissen. Aan dit water schijnen ook nogal wat ratten te huizen. Voor schepen De Maght is dit dan een zaak voor «gediplomeer de» rattenvangers, waarmee ze heel wat hilariteit onder de toehoorders loswerkte. Een vraag of de openbare ver lichting 's nachts niet wat min der kan (en dus ook wat minder zou kosten), schuift de sche pen van O.W. af naar Finan ciën. Daarmee komen we een eerste maal bij schepen Van Den Eede terecht die de vra gensteller prijst om zijn suges- tie die het de stadkas mis schien wat minder zwaar zou maken. Alleszins zal deze zaak worden onderzocht. Een inter- pellant waarschuwt er echter voor dat men toch niet al het licht mag uitdoven, want er wordt de laatste tijd al heel wat gestolen in het duister. En als je vrouw bovendien nog alleen thuiszitVoor schepen Hoog- huys is het echter niet de moeite die elektriciteit te spa ren. Want zo'n lamp op de openbare weg verbruikt eigen lijk erg weinig. Ze verslijt meer door ze aan en uit te knippen. En ze is erg duur. Bovendien moeten ook mensen die zich 's nachts op de baan moeten be geven zich veilig kunnen voort bewegen. Schepen Caudron kreeg dan een vraag over de bibliotheek te beantwoorden. Naast de aangename ervaringen met de Gijzegemse bibliotheek, vond hij het evenwel een riskante zaak dat men zijn boeken langs een kippenladder moet gaan ontlenen. Er moest dus voor nieuwe behuizing worden ge zocht. Maar of het gemeente huis ervoor in aanmerking kwam, was toch nog een an dere zaak. Tenzij men ook daar gaat verbouwen. Schepen Bourlon nodigde de mensen die met feestelijkhe den problemen hebben uit met hem kontakt op te nemen. Het opmaken van affiches is na tuurlijk een lokale zaak. Maar indien ze in Groot-Aalst worden verspreid kan dat gemakkelijk aangevraagd worden Ook voor benodigdheden ais vlag- gemasten, bijvoorbeeld, kan dit langs hem om aar het stads bestuur worden voorgelegd. Voor problemen met een be paalde groene zone (industrie zone) kwam men uiteraard bij schapen De Magh' terecht. Het is de bedoeling dat de staa van bepaalde braakliggende stukken grond groenzones maakt. Zij deed echter een op roep tot iedereen om zelf ook te beginnen de natuur te eerbie digen, en haalde in dit verband het feit aan dat een aange kochte eigendom ai grondig was leeggeplunderd. Wat be trat» schadelijke uitwasemin gen (Stationsstraat), waar schuwde schepen De Maght dat er tegen overtredingen al leszins zal opgetreden worden Op Pasen werd de mis in de Capucijnenkerk prachtig opgeluisterd door het zangkoor St Job. (JM) Informatieavond in sport en rekreatieoord (EL)

De Voorpost | 1977 | | pagina 3