IKATHOLIEKE VERENIGING VOOR GEHANDIKAPTEN VIERT PAASFEEST ;ies JEUGD Aa sterse f itsen A0T0RKLUB «DE CUP» IEEMT UITBREIDING INSTALLATIE FINANCIËLE KOMMISSIE FESTIVAL VAN VLAANDEREN AALST 1977 ll FILMKLUB PAN ZIET TOEKOMST DOOR ROZE BRIL De Voorpost -15-4-77 - 5 IElk jaar krijgt de K.V.G. een paasdiner aangeboden door de heer en mevrouw E. Geerinckx. Een traditie die in deze vereniging van meer dan 150 leden dan ook hopelijk gewaardeerd wordt. Dit paasfeest ging dit jaar door op 11 april. Het begon met een eucharistieviering. Daarna had een receptie plaats, gevolgd door het di- In de namiddag werd ior Julien De Schrijver een liamontage vertoond over Ie werking van het voorbije Hierna trad de Chiro n St. Jozef op met zang dans. Er was heel wat Ik aanwezig op het feest, zaal Van «'t Kapelleken» de Meuleschettestraat vas goed gevuld. En er leerste een vreugdige temming. mevrouw Geerinckx verden bloemen overhan- ligd, waarvoor Etiene Seerinckx later trouwens bedankte. Lange tijd im mers ging dit feest door op Terlinden. ONTSTAAN )e spil van de vereniging as Maria Van Hauwe die in :950 stichtster was van de ireniging in Aalst, samen iet E.H.Biesemans, René 'an De Voorde en Jef Wit- >reck. Deze stichting werd tnuit Antwerpen gestimu- ird en gesteund door de Iristelijke Mutualiteit. Er waren toen 30 40 leden, een aantal dat later tot-150 aangroeide. Maria Van Hau we die lang secretaresse was, sprak ons ook over het kasteel Terlinden, waar zo lang het Paasfeest was doorgegaan, en dat ze eer der dan het «Kasteel van Verdoemenis», het «Kasteel van de Naastenliefde» zou noemen. Momenteel is An Matthijs voorzitster, Constant Staelens sekreta- ris en Pater Paul Van Looy (jezuiet) proost. Verbonds- proost is E.H. Geldhof. Kernleden: Clementina De Wit, Elisabethe Rousseau, Rob Liebrecht, Hugo Van De Voorde (muzikale spil), Angèle Meireson, Petrus Troch, Agnes De Gols en Marie-Louise De Saedeleir. Voorzitster An Matthijs wees ons op het feit dat, hoewel de vereniging katho liek is, ze toch geen politie ke vereniging is, en dat alle mensen er welkom zijn. Er zijn in Aalst nog gehandi- kapten die de vereniging niet kennen, en nog niet in eeri organisatie zijn opge nomen. De vereniging moet voor het grootste deel van zichzelf financieren, hoewel Gezellig samenzijn van minder validen van KVG. EL ze een stadstoelage ont vangt. Voor de KVG is het zeer belangrijk dat ze de ge- handikapten het bewustzijn kan bijbrengen dat ze voor zoveel mogelijk zelf moeten instaan. De vereniging geeft een maandblad uit, doet huis bezoeken en richt verlof kampen in (KVG nationaal) in binnen-en buitenland. Er is een afzonderlijke werking voor kinderen, jongeren (18 tot 25 jaar) en volwassenen. Sport en allerhande kreatie- ve aktiviteiten worden daar beoefend (voorzitster An Matthijs haalde op de Olympische Spelen voor ge handicapten in Toronto de vierde plaats in het scher men). Hiermee weten de le zers zo ongeveer wat het KVG in feite is. Over het paasfeest zelf kunnen we verder nog zeggen dat het zeer gezellig en bijna in «familiale sfeer» is verlo pen. Sekretaris Staelens sprak ons ook zijn dank uit voor de ophaaldienst van St.Anna: dit zijn chauffeurs die het jaar door gratis hun diensten aanbieden aan de gehandikapten wanneer die vervoerd moeten worden. Wilfried Lissens latuurlijk doet u in het stemhokje wat u wil (voor zover u eeds tot de kiesgerechtigde bevolking hoort maar met leze politiserende slogan gaan de jeugddagen van de St.- ozefparochie van stapel. Eerder reeds vond u op deze blad- ijde wat over de inrichtende jeugdraad en 'n algemeen verzicht van wat er allemaal op het getouw staat. Daarom nu i een notedop: wanneer en waar gebeurt wat. TOCH EERST... ter situering effe de inrichters ermelden. Het geldt een paro- hiale jeugdraad, samenge teld door jeugdgroepen werk- aam op die parochie (of voor en groot deel daarop): Chiro- roepen Sjaloom en Maeva, SA Sint-Maarten, jeugdge- neente Ypsilon, werkgroep igdliturgie en het Jeugdkoor, ik niet-georganiseerde men- n zitten erin. Katholiek- inspireerde verenigingen s, waarbij men met deze igddagen toch ook heel wat xJere mensen hoopt te ont- oeten. OOR KINDEREN Zaterdag 16: poppenkast an theater t Flupken» in zaal Kappelleken. Het wordt een jgepoetst stuk van poppen- leater Gudrun wat overigens alleen een waarborg kan zijn. Komen dus, het wordt wel wat. Zondagnamiddag vanaf 14u: een reeks spelnamidda- gen voor leukerds van 6 tot zui gelingen van 16. Op en rond de koer van de Meuleschette krijg je de kans om in leeftijdskate- goriën veel leute en plezier te beleven. Spel, tocht, amuse ment, lachen, alles zal er zijn zodat de afwezigen misschien wel een beetje ongelijk zouden kunnen hebben. Om 14u mo gen ook ouders nog een poosje blijven want het thema «kies jeugd» wordt er uitgebeeld en voorgesteld. Einde voorzien van die spelnamiddagen rond halfzes. VOOR ZOGEZEGD RIJPERE JEUGD VANAF ZESTIEN Er zijn duidelijk enorme in spanningen geleverd die on getwijfeld invoed zullen hebben op het resultaat. Stelde men zich vorig jaar tevreden met een film-en een weinig originele TD, dit jaar is er o.m. een in houdelijk zeer sterk «jeugdpro ces» (een aanrader!) en een ta lentenjacht. (NB Ook voor de kinderaktiviteiten merken we een verbetering in dezelfde zin op: kwantitatief én kwalitatief; enkel voor 12 a 15jarigen is er slechts één aktiviteit) Goed. Wat is er konkreet? Vanavond vrijdag 15 april om 20u: «jeugdproces» Verwar niet met de gelijknamige titel van het toneelstuk dat Lanse loet onlangs bracht. Het betreft hier een puik uitgewerkte ana lyse van mentaliteit en ideeën van hedendaagse jeugd. Aan klachten worden geformuleerd, verdediging replikeert, en een jury beraadslaagt. In dit hof zit ten zowel oudere mensen als jongeren, mensen van Aalst of elders. Wellicht kan dit proces uitgroeien tot één van de dege- lijkste aktiviteiten voor jongeren in Aalst van dit jaar. Komen dus. want er kunnen belang rijke «feiten» aan het licht ko men. (NB Binnenkort komt op deze jeugdpagina een artikel reeks peilend naar jeugd 77 in Aalst. Nog even uitkijken) Morgen zaterdag 17: om 20u: talentenjacht. Tot van avond 24u kan je inschrijven bij Harry Sterck, De Visschere- straat 2A, Aalst. Alleszins een bont spektakel voor kijklustigen want om de 10.000 fr. aan prij zen zal kompetitief gevochten worden tot bloedenstoe. Daarna is er TD als er nog tijd is. Alleszins waar voor je 40 fr. dus. Zondag is er om half- acht een ontspanningsavond. In circussfeer wordt zjarige ambiance gebracht met klowns, akrobaten, gooche laars, olifanten, enz. De lol broekerij houdt op stipt om 23 u (menen de organisatoren te mogen verwachten). VOOR IEDEREEN 's Zondagsvormiddag ge beurt er ook 'n heleboel dingen, waarop je echter moeilijk een leeftijd kan plakken. Om te be ginnen zullen éénieders ogen vallen op de gesjorde toren die op de Esplanade zal staan. Bo vendien is er voortdurend «stemming» waarbij aan voorbij- en kerkgangers ge vraagd wordt enquêteformulie ren betreffende «jeugd» in te vullen. Welke vragen daar zo opstaan weten we ook nog niet. Om 11 u is er dan een jeugdmis voorafgegaan en gevolgd door een fanfareoptocht indien «'t stad haar veloken daar niet te genzet». Daar is wel reden toe want een bepaalde wet ver biedt niet-politieke optochten tijdens de verkiezingsstrijd. Misschien vinden ze daar wel wat op. bv. een affiche «jeugd raad, meer dan ooit»... So here we are. Misschien nog vermelden dat er tussen 17.30u en 19.30u de zondag, frieten en frisco's te koop zijn op de koer van de Meuleschet te. De prijzen zijn toch nog be taalbaar. Er wordt dus dit week end veel leven geblazen in de brouwerij van de anders zo stille Sint-Jozefparochie, maar inderdaad, stille waters hebben diepe gronden. P. Dauwe p de Heilig Hartwijk te Aalst werd eind 1976 een motorrijders- ib boven de doopvont gehouden en met de naam MC De de up gekerstend. De initiële bedoeling was enkel een vrien- :rd l ingroepje te vormen dat vooral één gemeenschappelijke ibile ibby gemeen had, nl de passie van het motorrijden. Weldra sar erd de groep aangevuld tot een veertigtal leden die samen 't Is m uitstappen en rally's begon deel te nemen. en r des En losl loral het uitwisselen van do- mentatie over materiaal en idere snufjes die hun per- lonlijk juweeltje kon bijvijze- was een grote verrijking J°r alle nieuwe'leden die en- Dusiast aan de groepsaktivi- ten begon deel te nemen, in kernbestuur bestaande uit lien Becker (voorzitter), inny De Cock (sekretaris), Paul Hofman (fiskaal raadge ver), Mark Stadveldt (boek houder), Mario De Vijlder (on dervoorzitter) en Erika Lievens (schatbewaarster) komt weke lijks samen om een uitgebreid programma op te stellen. In hun korte bestaansperiode ver overde «De Cup» reeds een vijftal plaketten naast de prachtbekers van L' Equipe (autosalon) en de Race Van Nijvel. Als voornaamste objektief van dit seizoen stelt men deelne ming aan de driedaagse van Namen-La Roche in het voor uitzicht: men zal pogen met zo veel mogelijk leden aan deze «motoklassieker» deel te ne men. Ook een feestmaal werd in het voorzuitzicht gesteld. Geïnteresseerde motoliefheb bers kunnen steeds bij MC «De Cup» nuttige tips en informatie bekomen: het klublokaal is ge vestigd in café de Cup, Heilig Hartlaan, 39: elke vrijdagavond iser daar een klubbijeenkomst! Dirk Daelemans tnne ie hi orklul) -Cup van de Lcopoldltian met een deel van de leden op de Jota. (JM) Pan, genoemd naar de Griekse god die er vermaak irrtiad door zijn plotseling verschijnen de mensen hevig aan het schrik ken te brengen (Van Daele, de dikke), zag het licht in het begin van de zestiger jaren. Aanvan kelijk in het bovenzaaltje van de Madeion gevestigd was het een soortement alternatieve jeugdklub met sterk kulturele inslag (al zagen weinige men sen dat laatste zitten). Hun to- neelkreaties hadden voor Aalst de nodige vernieuwing kunnen brengen, hun summiere film werking eveneens. Pan ver dween echter na enige tijd, het vuur leek geblust, de kaars ge doofd. Diverse kafeetjes namen een deel van de Pan-werking on gewild over en even leek het erop dat de «Ippelink» de wieg voor een nieuwe generatie kreatievelingen zou zijn. Dat feest ging echter niet door, maar links en rechts werden toch weer snode plannen uit gebroed. Toen een handvol voortrekkers het «Centrum Voor Samenle- vingsvemieuwing» uit de grond stampten stak Pan weer zijn kop boven water. De Pan-bar blies de oudgedienden nieuw leven in, er werd weer toneel gebracht, er kwam een film- klub, de kulturele kant van de samenlevingsvernieuwing draaide gesmeerd. Schone liedjes duren echter nooit lang en toen het CSV op Er werd fautief medegedeeld dat de subsidiering voor de aankoop van het domein Beukenhof 8.000.000 frank bedroeg. Dit is wel duidelijk de totale inkoopsom van dit domein. De staatstoelage bedraagt 5.100.000F. terwijl de gemeentelijke subsidiering 3.400.000 frank bedraagt. De stedelijke kommissies zullen geïnstalleerd worden eind april, begin mei. Het probleem met de zigeuners, besproken op de laatste gemeenteraad krijgt een forse aanpak vanwege het kollege van burgemeester en schepenen. Het is geen eenvoudig probleem, dat bewijst een studie met fotomateriaal, verwezenlijkt door de politie. Bepaalde centra in de stad komen als definitieve vestigingsplaatsen in aanmerking. Op 6 maart zijn 18 verenigingen bijeengekomen om eensgezind een motie klaar te stomen en te overhandigen aan schepen Monsieur. Waarom deze motie: vooreerst: tot nu toe is er geen inspraak verleend bij de samenstelling van de jeugdraad; ten tweede is er een verzoek ingediend om het houden van een hearing, ten derde, wordt er aangedrongen op een spoedige installatie van de jeugdraad. Op deze zaken antwoordt schepen Monsieur dat hij zeer genegen staat tegenover de motie; dat hij ontkent dat er reeds namen zouden zijn naar voor gebracht van voorzitter of sekretaris; dat hij betreurt dat noch de jeugdverantwoordelijke Guido Moens, noch hijzelf uitgenodigd werden op de vergadering in de zaai Madeion, gehouden door bovengenoemde verenigingen. Op 18 maart is er een onderhoud tussen het Kollege en de direktie van Tupperware, die zal handelen over de parkeerproblemen aan de Verbrandhofstraat. Er is eveneens een onderhoud voorzien tussen het Kollege en het Ministerie van Verkeerswezen in verband met de snelheidsbeperking op de Leopoldlaan. Er was bij een Dendermondse rechter laatst nogal wat te doen tegen het Aalsterse stadsbestuur omtrent de gevaarlijke oversteek op de laan die het leven aan voetgangers kon kosten. Het Zetduiveltje speelde het boek «De geschiedenis van Groot Aalst parten, PRK. van J. Vermoesen is 000-0582345-54. Het heet hangijzer werkgroep Ter Linden. Zal men wachten tot na de verkiezingen om de knoop door te hakken in het geval Ter Linden? Na Pasen heeft burgemeester D'haeseleer beloofd dat hij de bouwheren en de werkgroep samen met het voltallig schepenkollege zal samenbrengen om de zaken te bespreken. Achteraf zal hij de knoop doorhakken, (maar dan ging men reeds ter stembus). In deze tijd van werkloosheid is het optimistisch vast te stellen dat het stadsbestuur de grootste werkgever in de stad is. Meer dan 900 personeelsleden maken er zich «nuttig» om de bewoners van Groot-Aalst hun diensten aan te bieden. ROEL VAN DE PLAS Woensdag 6 april jl. heeft de schepen van financiën, G. Van Den Eede, de financiële kommissie officieel geïnstal leerd. Deze kommissie is een afdeling van de gemeenteraad waarvan de 16 leden zich speciaal en uitsluitend met de financiële aangelegenheden zullen bezig houden en door hun raad en suggesties de schepen zullen bijstaan in zijn beleid. De recente verhuis van het CSV, alsook de moeilijkheden in de Pan-keuken zijn er oorzaak van dat filmklub Pan straks op eigen benen gaat staan. Wij gingen een praatje maken met Jan en Piet Louies, de twee frisse knapen die mee aan het roer staan in Pan's filmklub. zekere dag de verhuis aan het licht bracht begon het voor Pan enigszins mis te lopen. Wat er precies reilde en zeilde is nogal duister, maar één ding is alvast duidelijk: in de toekomst (de nabije toekomst dan) blijft van Pan enkel de filmklub over. Die gaat door met het vertonen van kwalitatief hoogstaande weinig- of niet-kommerciele films. De projekties zullen in het nieuwe CSV (Burchtstraat) doorgaan tot het einde van dit film-seizoen, te weten 1 mei 1977. Daarna gaat Pan-filmklub op zoek naar een ander zaaltje, liefst midden in het stadscen trum en met een zestigtal plaatsen plus ruimte voor een week-end bar. Een geschikt zaaltje vind je echter niet zo maar van vandaag op morgen, doch filmklub Pan blijft in de toekomst liever onafhankelijk. Misschien komt er zelfs een andere naam tevoorschijn want de naam Pan verwijst maar al te duidelijk naar een verleden, een periode waarmee de hui dige Pan-filmklub weinig uit staan heeft. Bovendien denken heel wat mensen bij het horen van Pan nog te veel aan toneel Hopelijk worden de praktische problemen snel opgelost, zodat de kontinuiteit in de program- matie niet te sterk wordt onder broken. Goed nieuws is alleszins dat Pans' Poppenteater evenmin verdwijnt. Van deze kommissie maken deel uit: 1. E. Bogaert, 2. I. Carle, 3. W. De Turck, 4. Gh. Wil- lems, 5. R. De Pauw P.V.V. 6. A. Doorns, 7. A. Meert, 8. O. Redant, 9. L. Van Den Nest BSP, 10. J. Van Der Veken, 11. M. Van Der Speeten, 12. F. Pyck, 13. B. Van Hoorick, V.U. 14. A. Carrier, 15. W. Van Mosse- velde, 16. A. Blotnmaert. Bij de opening van de zit ting onderstreepte de sche pen van financiën het groot belang van deze kommissie en drukte de hoopt uit op de aktieve medewerking van al le leden te zullen mogen rekenen. Dat er werk op de plank is werd onmiddellijk bevestigd door het ontwerp van eenheidsbegroting 1977 dat de leden voor onderzoek werd voorgelegd. Een twee uren lange bespreking heeft geleid tot talrijke aanpas singen en verbeteringen van het ontwerp. Het definitief ontwerp zal nu worden opgesteld en op de gemeenteraad van 27 april a.s. ter goedkeuring worden voorgelegd. Vooraf zal de financiële kommissie nogmaals vergaderen op maandag 25 april a.s. Met het paasverlof pas achter de rug lijkt het uns nogal vroeg om reeds over het Festival san Vlaanderen te spreken. Toch willen we onze muziekliefhebbers nu reeds op de hoogte stellen van wat het Festival ons in september zal aanbieden. In totaal zijn er zes koncerten. In tegenstelling tot wal in voor gaande uitgaven het geval was. zal ons Festival het ditmaal moeten stellen zonder Happening. Wel heeft men er voor gezorgd, de uit breiding van de stad in acht ne mend, dat de koncerten gedecen- tralizeerd werden. Zo krijgen we een optreden van het ensemble -Guillaume de Machaut- in de St.-Martinuskerk van MOORSEL op 14 september en een avond ver zorgd door het Omroepkoor van de Spaanse Radio in de St.- Martinuskerk te G1JZEGEM. Dit op 17 september. Natuurlijk zal de Sint-Martinuskerk van AALST (welke weet u wel) een der belang rijkste evenementen herbergen, namelijk een optreden v an het we reldvermaarde English Chamber Orchestra. Het is met dit koneert dat het Festival van Vlaanderen op 9 september aanvat. In de feest zaal van hel stadhuis zal op 19 september eer. koncert gegeven worden door de «London Symfo- nictta--, een ensemble dat even eens een graag geziene gast is. Griekse zangers en dansers, het «Liceum Club Ensemble - treedt op in Hal «Ter Rozen - te Aalst en dit op 22 september. Het Festival zal besloten worden met een optreden van de «Nuova Compania di Canto Popolare- in het V.T.I., Aalst. Opnieuw een zeer verscheiden programma. Beide laatstge noemde ensembles zijn ongetwij feld geëngageerd om een jeudig publiek dichter bij het festivalge- beuren te betrekken Traditiegetrouw zal De Voorpost het Festival van Vlaanderen op de voet volgen en het lezerspubliek uitgebreid informeren voor en na elk concert. A.D.G.

De Voorpost | 1977 | | pagina 5