EJET WEG EN DAN LIEPEN ER NOG PAASHAZEN FOTO- EN BLARENT0NEEL TE EREMB0DEGEM KGB HOUDT BEZINNINGSNAMIDDAG ORGELS IN HET PAJ0TTENLAND De Voorpost -15-4-77 - 9 TONEEL TE AALST Nog steeds geen nieuw Feestkomitee. Nee, nog altijd niet! Reden: aan een boom zo vol geladen mist men vijf, zes... niet. Vul het zelf maar in. Intussen is er wel zo'n kleine koude oorlog of Ajuinslag 1977 aan de gang. Een verwittigde man of een vrouw (we willen niet diskrimineren!) is er soms meer dan twee waard. Voor de P.V.V. worden twee namen genoemd in verband met het ondervoorzitterschap van het Feestkomitee, namelijk Nicole Schellinck en Remi Buys. Nicole wil absoluut de post «bekleden» (anders dreigt ze het schip te verlaten heeft men ons in het oor gefluisterd) maar Remi Buys blijkt wel de voorkeur te genieten (heeft men ons verzekerd). De B.S.P. wil Frans Wauters op de troon als voorzitter en indien de andere partyen hem magna cum laude verkiezen willen zij dan weer Remy Buys en Willy AUoo als ondervoorzitters. Doch de V.U. (kunt U nog volgen), die ook Frans Wauters als voorzitter wil wordt gekon- fronteerd met het probleem Jacobus-AUoo. Sommigen zet ten al hun krachten in om Jacobus in de O.V.Z.-zetel te hijsen (heeft niets met bier te maken) anderen rennen, rijden, telefoneren zich zich om Alloo als coming-man te poes, poes, poes-seren. Maar de C.V.P. zou eigenlijk Jacobus als Voorzitter willen (moeten we hier nu zes jaar terug?) en ook vanuit deze fraktie is er telefoonbedrijvig heid. Nu moet er gestemd worden, geheim of openbaar of met andere woorden de moge lijkheid van 2 toneelstukken. Geheimstemming: U spreekt met uw moordenaar. Open stemming: De openbare aanklager. Het wordt in elk geval een opvoering met trillersallures. De rolverdeling is erg ingewikkeld en wie tenslotte in 't licht van de Feestkomiteeschijnwerpers een zes jaar durend applaus zal mogen in ontvangst nemen blijft een open vraag. Het hangt in dit toneelstuk werkelijk alleen en uitsluitend van de regie af. EIERSOEP ZONDER BALLEKES Je bent op de baan om de geschikte ondervoorzitter voor het Feestkomitee te helpen vinden, met andere woorden, je doet bij de vrienden een goed woordeke om je beschermeling het meest kans op slagen te verzekeren. (slagen: slaag, slaagde, geslaagd om geen misverstanden te hebben). Je moet hier en daar al een pintje drinken. Je krijgt honger en dan staat er bij de vrienden «Eier- soep zonder ballekes» op de spijskaart. Recept: kluts 2 3 eieren per persoon. Het kan geen kwaad als er nog een stukske eierschaal in ligt, in een «goeie voilbak» gaat alles. Voeg bij het eierklutsen een paksken chickensoep, diver se kruiden (pilli-pilli, 2 kruid nagels. drie maal zout. drie maal peper, voldoende muskaatnoot en wat je maar kwijt wil op dat gebied). Bak het hele boeltje en serveer heet van de pan. Sla de etende gade. Indien deze alles opeet zonder verpinken of blijk te geven van mimische kapaci- teiten dan betekent dat «de eter in kwestie» al een stevige pint gedronken heeft. Terwijl hij eet, bind je onderaan zijn auto alle mogelijke blikken potten en pannen, zodanig dat bij het wegrijden het zware eten on middellijk verteert, alleen al van het lawaai. Sla opnieuw je genodigde gade. Indien hij een persoon betaalt om de milieu- hinderlijke voorwerpen te hel pen verwijderen dan wil dat zeggen dat hijzelf nog niet in staat is om onder zijn wagen te gaan liggen. Hij keert dan automatisch terug naar de plaats waar hij met open armen werd ontvangen en als dessert spuit je de ramen van zijn wagen vol met «mëringue» uit een brandblusapparaat. Het Resultaat is verbluffend: vriendschapsbanden gesmeed, stemmen gewonnen, dag- en nachtridderlijke avonturen, lief en leed gedeeld, allemaal voor 't goed var Aalst. Dirk Marten$ mag tier zijn op zijn navolgers, had hij dat kunnen drukken, 't was een «primeur» geweest. «Nee Spe Nee Metu» staat er op het Belfort «Nie Spellen Nle Mei doen» zeggen ze in Aalst. Wie speelt in de porseleinkast als de kactfan huis is moet weten dat er soms oude koeien uit de gracht gehaald worden, die dan 't best lachen omdat ze 't laatst gelachen hebben, maar dan met de Latijnse spreuk «Ut Unum Sint» of «Op dat Allen Eén Zfön» en hiermee worden dan de echt Aalstenaars en karnavalisten bedoeld zoals wij er in 't Feestkomitee wat meer zouden willen. VERKIEZINGEN 17 APRIL Er bestaan altijd van die «origineeldoeners». Iemand ver geleek de papierslag tot nu toe per kilogram met die van vorige gemeenteverkiezingen. Een week voor de verkiezingen ontving hij nu reeds 1.246 gram minder. Op letterkundig gebied staan de pamfletten op een even hoog peil, immers aldus onze zegsman-verzamelaar, worden we nu nationaal in doeken gedaan terwijl elke partij de vuile was van een ander uit de doeken doet. Het meest interes sante is die verkiezingsblaadjes binnen twee tot drie jaar te herlezen, dan zijn het een soort moppenalmanakken geworden. JAARBEURSSUGGESTIES IN VRAAG Jaarbeurssuggesties in vraag of pre-werkdokument voor de ko mende drieënveertig feestkomi- teeërs. Parkinggeld betalen door bezoekers? Eksposanten gratis? Nieuwe parkeergelegenheid maken in de nu-resterende of overblijvende groenzone? Een Openluchtjaarbeurs van landbouwmachines, fabrieks- materialen. konstruktiema- terialen en dergelijke op de huidige parkeerplaatsen? Efficiënt en Echt nummeren van gangen en standen? Henerdeling en verplaatsen van alle standen? Toegangsgelden: vermeer deren of verminderen? Er valt voor allebei wat te zeggen. Toegangsgelden spektakels vermeerderen? Op punt zetten van het «gratiskaartenprobleem» Degelijke verluchting van de ganse Keizershallen? ♦Toiletten? Geen auto voor de bloemenfee maar een vergoeding? Uitbaten toiletten - aanbeste ding? Bij de ingang: 2 echte hostessen? De bloemenmeisjes kunnen hun werk blijven doen. Afsluiten gangen in «S» vorm na 19 uur zodat de bezoekers niet rechtstreeks naar de spek takelzaal kunnen? Aanschrijven van Banken en andere financiële instellingen? Aanschrijven organisatoren Jaarbeurs Gent. Brussel. Wieze, Ninove. Charleroi enz...? Toegang (kleine binnenkoer) wat meer verzorgen: schilderen, panelen, jute? «Oiljstersen Oavond, als inzet op de eerste zaterdag? Opening met mandatarissen op zaterdag voormiddag? Afleverings- of kontrolebon voor aangekochte goederen op de Jaarbeurs. Aanplakbiljetten karnaval 1978? Enzovoort, enzovoort, enzovoort VLUMPJE De Kristelijke Bond van Gepensioneerden, afdeling Aalst-Stad hield op donderdag 7 april een bezin- ningsnamiddag in de kelder van het Groen Kruis, die door meer dan 350 leden werd bijgewoond. Na het welkomstwoord door voorzitter Backaert sprak de proost, Pater Doornaert een fijne rede uit over de zin van het paasfeest. Er was gebed, samen zang en een eucharistieviering, die zeer ingetogen werd gevolgd, en waardoor de overledenen werden herdacht (wat hier en daar in stilte wel enige tranen deed vloeien). Achteraf had een gezellig vieruurtje plaats waarbij iedereen een kleine verrassing (paasei) ontving. Ver koop van loten van de C.M. bracht in weinig tijd meer dan 10.000 F op. Het was een geslaagde namiddag. Hoe lovenswaardig het initiatief van jeugdklub Teriinden ook is, erg veel belangstelling genoot hun eerste paasha- zenveldloop niet. Nog geen vijftig lopers waren komen opdagen. Misschien zit het miezerige weertje daar wel voor wat tussen. In ieder geval was het op maandagnamiddag een sportieve bedoening in en rond jeugdklub Teriinden. Organisatorisch was alles goed uitgeknobbeld. Het parkoers was mooi aange duid met witte linten en ro de vlaggen. Deelnemers konden ook een gestencild In vele jeugdklub* doel men meer aan dansen dan aan spon. Van de 25 ui!genodigde klubs door jeugdklub Terlinden, hadden er maar vier geantword voor de jaarlijkse veldloop. (EL) Ter gelegenheid van hun jaarlijk paasmaal voerde de toneelafdeling Tuil Uilenspiegel van de K.W.B.-Erembodegem de eenakter «Kamers met ontbijt» op van Dick Van Maasland. Het toneelstuk werd opgevoerd na de gezellige koffietafel en tussen de gezelligheid van pot en pint werd het toneeldoek gehesen voor een blijspel dat qua inhoud niet veel om het lijf had. De mensen uit de zaal herkenden op het podium een paar vrienden van de organisatie, lachten om een paar gekke snoeten of bewegingen van de een of de andere en daarmee was ook de toneelkous af. Het applaus moest waarschijnlijk betekenen dat de zaal het goed vond. INHOUD In een Zwitsers of een Oosten rijks pensionnetje (nvdr: met Erembodegemse allures qua dekor) stelt een zekere Nonkel Jan, kamers met ontbijt en eventueel gebruik van de keu keninstallatie. ter beschikking van zijn toeristenkliënteel. In de omgeving is er ergens een niet al te best deftniëerbare echoput waarin men tegen betaling drie maal mag brullen. Thomas en Dora Geluk. Titus Hederik. Annelies Vermeer, en Appie Donker wandelen tot ze blaren op de voeten krijgen en foto graferen alles wat er maar te fotograferen valt. Arnold Van Dijkc beschuldigt Thomas van spionage. Het gehele allegaartje mag dan één voor één ver schijnen om te bewijzen dat ze geen spionnen zijn en al bij al blijkt Appie Donker de inspek- teur te zijn en Arnold Van Dijck de bedrieger. En zo eindigt dit draakje van een eenaktertje. REGIE EN ROLVERDELING Regie: Paul Pereboom Nonkel Jan: G. De Moor Thomas geluk: G. Van De Wiele Dora geluk: S. D'Haese Arnold Van Dijck: G. Dommers Titus Hederik: F- Remy Annelies Vermeer: M. Van De Wiele Appie Donker: R. Van Der Heyden. FOTO'S EN BLAREN We willen hier geen afbreuk doen aan de pogingen van een aantal mensen om ter gelegen heid van een gezellig samenzijn ook eens toneel te spelen, maar hoogstaand of op een redelijk peil drijvend toneel kregen we niet te zien. De zaal had wel plezier in het gehots en gepruts met water, in het oe-oe-geroep van Thomas, zijn snuitentrek- kerij en in het feit dat alles dik genoeg in de verf werd gezet wat roepen gebaren en mimiek betrof. Eigenlijk was Dora Geluk de enige die er een natuurlijke en spontane manier van spelen en zeggen op na hield. Thomas voelde zich wel thuis in zijn teil water en op het toneel, kende zijn tékst en sleurde de rest dan door zijn drukke manier van doen mee naar het einde. Nonkel Jan met een fantastische echt- valse snor sprak tamelijk duide lijk, Van Dijck en Hederik waren op van de zenuwen, het ontbrak hen aan rolkennis. Appi Donker hield het gewoonlijk drie tot vier woorden vol en praatte dan een mengelmoes van Aalsters en Erembodegems. Annelies bewoog zich ?&helijk vlot over het toneel. Al tftf ifl eeh 'r vertoning die de avonmjiielp vullen en waSf^an de mërfêpn in de zaaf 0^ en toe juezier beleefden in het kader van dit paasondefonsje. ab uox wu99 99 r ee<. - o. wu99 bgib K.DEPfiÊÊYER plan van de omloop be machtigen zodat velen zich ook lieten verleiden vooraf de omloop eens in te lopen. Een waar festijn door de velden en de beemden tot ze ontdekten dat over een heuse gracht moest ge sprongen worden. We we ten niet of er op het ultieme moment iemand ingetui- meld is, maar dat beetje wa ter was toch het onderwerp van vele gesprekjes voor de start. Beetje bij beetje sijpelden de deelnemende klubs met hun lopende leden binnen. In totaal waren dat er zo'n 46 gn die kwamen van Ter- Ijp^WiïSiütéraard, Ypsi lon, Kreja, ^imarcha en ook Ijaco ,yarv ^ftfjodpnMager tjes- M3D3 Wat w^9QEÖ$ps rnank liep was de «start». Men moest radeb wanneer Iroa^y'Moer zoV z'jn want eefl uurregeling bestond niet. Er werd dan ook nogal wat geijsbeerd tussen de klub en het park Terlinden (resp. kleedkamers en startplaats). Vooral de mensen van Ypsilon bleken daar meesterlijk in of hiel den ze zich al wandelend in vorm? Ook mogelijk. Heel veel lopers (loopsters) hadden naar deze cross toe- geleefd, merkten we. Her man bv. en Wouter hoeveel dagen vooraf hadden die al niet hun kilometerkes gelo pen? En wie had het plan van de omloop niet zorgvul dig onderzocht en kontro- leerde zijn bevindingen door andermans mening? Vooral die gracht, mensen toch! Ik hoor Greta nog pa- nikeren. Wel een gelegen heid voor stoere supporters om als een beste stuurman aan de wal heel veel goeie raad te geven. Naarmate dan de reeksen over de aan- komstlijn kwamen wissel den die rollen wel en wer den de moedige lopers te recht met een weggemof felde blik van bewondering bekeken. Na afloop werden dan ook nog wal trofees en medail les uitgedeeld. Naar het ons toeschijnt slaagde Terlinden wel enigszins in haar opzet. Nogal wat jonge mensen leefden naar deze dag toe en liepen hun tong op de tenen zoals ze nooit eerder deden. Allen spijtig dat ze weinigen opgekomen wa ren, maar wat doe je d'r aan? Dan vonden we 't ook nog deugddoend mensen van diverse klubs bijeen te zien. Dat gebeurt veel te weinig als je 't ons vraagt. Toch nog een laatste be denking: alleen leden van een klub kregen deze spor tieve kans, kan een volgen de keer ook niet-georgani- seerde jeugd niet ingescha keld worden? En misschien kunnen die afstanden ook wat ingekort worden (of kan er een kortere versie zijn) zodat ze toch wat min der onoverbrugbaar schij nen voor vele mensen? Met deze hopende gevoelens kijken we gaarne een twee de uitgave tegemoet. Trou wens reeds een dikke profi ciat voor dit initiatief dat er best mag wezen. In extre mis ook nog aanstippen dat naar we vernamen jeugd- schepen Eddy Monsieur ko men kijken is. In een volgende editie delen wij mee welke klub trofee- bezitter is. PD Thomas voelde zit li welthuis in de leil water en op het lonec'l'(SJ) De akteursploeg van de KWB-toneelgroep Uilenspiegel in -Kamers mei Ontbijt (SJ) In de nabijgelegen kerk van Essene gaat op verkiezingszon dag 17 april te 16 u een Koncert door met het Trio Jozef Sluys orgel, Greta de Reyghere, sopraan en Roland Vanden Berghc dwarsfluit. Het is een organisatie van «Opbouwwerk Pajottenland» in he kader van het Festival van het Pajottenland. de «toon aangaven», 'n Degelijk Van Peteghem- orgel, juist zoals trouwens t Meldert, staat in de Essenese kerk, daterend uit 1818. Tot pastoors, leden van kerk' brie ken, tot gemeentebestL ren, tot alle kultureel verantwoordelijken wordt n^, een oproep gericht om daa waar nodig, een inspanning L leveren om verwaarloosde or gels door restauratie terug hun vroegere glansen klankrijkdom te laten verlenen. Juist om deze orgels dichter bij onze mensen te brengen en hen te overtui gen van het mooie dat in hun dorpskerk huist wordt nu dit Festival ingericht, Festival dat start te Essene a s. zondag. L.H. Op dit Koncert, ingericht met medewerking van de Ministerie van Nederlandse Kuituur, van Haviland en van het Gemeen tebestuur, worden werken ge bracht van o.a. Haendel, Bach, Charpentier en Telemann. Al hoewel het orgel momenteel aan een herwaardering toe is blijft het toch nog altijd, zo in binnen- als buitenland stief moederlijk behandeld. De overvloed aan fijne en onge meen prachtig-klinkende or gels. zelfs in gewone kerkjes, zijn vaak stille en trieste getui gen van een grote bloeiperiode in Zuid-Nederland in XVIIe en XVIIIe eeuw. Toen waren de Vlamingen grootmeesters in de orgelbouw die. juist zoals in de polyfonie en de schilderkunst

De Voorpost | 1977 | | pagina 9