LEEDSE SCHEPENKOLLEGE ROEPT ALLE VERENIGINGEN SAMEN KAMPIOENENVIERING THOR KOKERIJ AFSCHEID VAN PASTOOR DE PAEPE FEGRAB0 DELFT ONDERSPIT IN PROCES ONTDEK DE STER «HET LUSTIG VINKJE» DE JUISTE TIJD, ALS HET EVEN KAN EEUWFEEST NORMAALSCHOOL GIJZEGEM RAMPAL NAAR AALST Na de reeds voorbije trits aktiviteiten allerhande i.v.m. de eeuwfeestviering van het St.-Vincentiusinstituut te Gijze- gem volgt nu een tentoonstelling onder het thema «De Normaalschool Nu» waar U in de lokalen van het nieuw gebouw de beste werken kan zien die werden ingeleverd door de tekenwedstrijd. Deze tentoonstelling is ge opend op zaterdag 23 april van 16.30 uur tot 18.30 uur en op zondag 24 april van 14 tot 18 uur. Er is verder gelegenheid te dineren in het gelegen heidsrestaurant op zaterdag 23 van 18 tot 21 uur en op zondag 24 tot 12 tot 15 en van 18 tot 21 uur. Warme schotels: Steak Provengal (220 fr), Steak aux Champignons (220 fr) en Kip met schnitzel (1; fr.). Koude schotels: gevariet de vleesschotel (160 fr.) zalm met cocktailsaus (1 fr.). Ook gewoon frieten, tw piccolo's, soep (25 fr). Uiteraard is er aperitif wijn, bier, koffie en ijsroo en kan U in Bar of Bodet gezellig samen vertoeven. Vorige week donderdag heeft het nieuwe schepenkollege met een nieuw initiatief uitgepakt. Zij heeft namelijk alle vereni gingen van Groot Lede uitgenodigd op een eerste inlichtings- en kontaktvergadering. Iets in deze zin was gesuggereerd geworden op de konfrontatieavond over het gemeentebeleid op 4 maart jl. VERENIGINGEN MOETEN SAMENWERKEN Het schepenkollege was verte genwoordigd door de schepe nen Achilie Roelandt. Maurice Minnebo, Cyriel Noël, Roger De Paepe'en door haar public- relations, Jules Henderickx. Verder waren er vertegen woordigers van een goeie hon derd verenigingen van gans Groot-Lede De raadszaal in het kultureel Centrum was uit eraard veel te klein. De woordvoerder van het schepenkollege, de heer Hen derickx. zegde dat het niet de bedoeling was om beslissingen te nemen of over centen te pra- voor stond (met hulp weliswaar van rustend pastoor Van Meer- haeghe) hij in Zulte een mede pastoor in volle fleur als mede werker zal hebben Feestleider Richard De Gendt, die ook bij de aanstelling als voorzitter van de Kerkraad het woord voerde dankte dan ook de scheidende pastoor voor al wat hij voor de Oordegemse parochie deed en dit op de hem eigen gemoedelijke welge meende wijze. Eerst waren er reeds optredens geweest van de Chiro met een modern dansje en van de KSA met een flessenparodie waarna het Gregoriuskoor sa men met de KVLV onder leiding van schoolhoofd Jozef De Brauwer een passend gele genheidsdanklied brachten. Vooraf, tussenin en daarna bracht de Koninklijke Fanfare St.-Cecelia haar mooiste deun tjes dat de zaal op haar grond vesten daverde. Vanwege de organisaties en de parochianen werd dan aan pas toor De Paepe een afscheids geschenk aangeboden, niet minder dan een kleurentelevi sietoestel. Na het officiële gedeelte kwa men dan nog de plaatselijke zang-vedettes op de voorgrond waar zowel het aloude genre («Mijn Kloëfen») als de smart lap en eigentijdse liederen ten. Het doel was tijdens de kontaktvergadering de fusie gemeenten toe te laten deel te nemen aan de subsidies. Er moet een overkoepelend or gaan tot stand komen om de nodige struktuur uit te breiden. Op Groot-Lede moeten zowat een 150 verenigingen zijn. Er moet naar gestreefd worden dat de verschillende verenigin gen elkaar niet bestrijden, maar wel onderling samen werken in de mate van het mogelijke. Al dus de heer Henderickx. DOSSIERS SAMENSTELLEN Ten gevolge van de recente fu sie is het voor het gemeente bestuur onmogelijk een door zicht te krijgen van de aktivitei ten van alle verenigingen. Daarom werd er een vragenlijst opgesteld. Aan de hand van deze vragenlijst zal een dossird samengesteld worden. D dossier zal dan voorgelee Vü worden aan de gemeentera; die over de subsidiëring zal biICIC slissen. Op de vragenlijst moest wolm;' den ingevuld: de georgar seerde aktiviteiten gedurent het jaar 1976, het aantal lede 'Wl de datum van oprichting er werd evenwel aan toegevoei dat het aantal leden geen doe een slaggevend argument zal zij ste Groeperingen met weinig ledf ttei kunnen grotere kosten hebbi pre dan andere. Zo zal er zeker o cIm rekening gehouden word >pg< met de leeftijd van de leden >ng werd tevens aan toegevoe e dat verenigingen met winstg 'lis< vend doel geen subsidies ku toe nen ontvangen. ou\ Gezien de massale belangsti ling, zal later een vergaden toe worden gepland voor de v<crv schillende kategoriën v eer groeperingen afzonderlj ret< (sport, kuituur, enz risi MON D '«ai In de zaal Katholieke Kring, Nieuwstraat 13 te Moorsel gaat op vrijdag 10 juni ten voordele van de Blinden vanwege de Braille-Liga afdeling Aalst - Dendermonde een grote «ONTDEK DE STER - WEDSTRIJD» door Als ere-gast wordt er niemand minder dan de vedette Ray Franky ver welkomd Kandidaturen voor deze wedstrijd zijn te richten tot Jan Verleysen, sekretaris van de Braille-Liga Aalst- Dendermonde, Ressebekestraat 27 te 9440 Erembodegem Aalst. Deze kandidaturen dienen binnen te zijn op het sekretariaat ten laatste op zondag 8 mei e k. LH. waar «de mot» niet in zat aan bod kwamen, muzikaal onder steund door de «Florent Jacobs-Boys». Pastoor De Paepe is nu in Zul te. maakt er zijn morgen-' namiddagkoffie zelf en i voor het middagmaal bij Zusters terecht Die zijn vriendelijk. 14 - 22-4-77 - De Voorpost ongebruikelijke ladingen op het veld Zó was er een met bloe men, een andere met belegde broodjes en een derde, of wat dacht u met champagne De match scheen voor' de Thor-adepten dan ook maar klein bier en met een ruim ver schil (6-0) triomfeerden de Thor-kleuren andermaal. Na de match werd nog terdege ge vierd en waren de kafees rond het Thor-veld en op Kokerij bomvol geestdriftige Thoria- nen. Kampioenendag: Het bestuur van Thor met Jozef Van den Steen en Louis Be- eckman op kop wil het uiteraard hierbij niet laten. Op zaterdag 30 april gaat er immers een grote Kampioe nenviering door met volgend programma: te 16 u ontvangst op het stadhuis te Aalst te 18 u eucharistieviering en zegening in de parochiekerk te Meldert te 19 u receptie te 20 u opening der fees ten te 21 u ten dans te 23 uuitreiking van trofe eën. Voor THOR Kokerij en de vele aanhangers, en voor alle sim- patiserenden uit Meldert en omgeving, weer een mooie dag in 't verschiet. L.H. Nadat het zeker werd dat Thor de kampioenentitel niet meer kon ontglippen daalde een ware euforie neder over spelers, bestuur en niet in het minst over de ontelbare schare vurige supporters. De match verleden zondag werd dan ook tegemoet gezien in volle vertrouwen. Met een grote schaar Thor-fans, uitge dost in ware supporterskleuren en -kledij, met de speciale hoge hoed. vergezeld van vele vrouwelijke aanhangsters en begeleid door de Meldertse Koninklijke Fanfare St.-Cecilia trok het hele Thor-gezelschap naar de Erembodegemse «Doggen» waarvan de voorzit ter een geboren Meldertenaar is. Niet alleen waren er de schetterende deuntjes van de enthousiaste fanfare maar te vens was er, in vol ornaat, Miss Thor en reden kruiwagens met Thor Kekerij Melden Kampioen. (JM) Moeizaam en langzaam sjokt de grote wijzer van 't Belfort uurwerk vierntwintig keer per dag de twaalf bollen van zijn vicieuze cirkel rond. Het interesseert hem allemaal niet meer zo erg. Zonder zich nog enige illusie te maken omtrent zijn (in eigen ogen onbelangrijke) rol van Groot-Aalsterse tijds-godfather. draait hij zijn gangetje en aanschouwt elke dag hetzelfde tafereel: niets ontziende, rokende stalen ve hikels toeteren in een alles-of-niets-race de markt over. daartussen wriemelen uniforme mensenlichamen zich een weg naar grote betonnen blokkendozen, en tenslotte hier en daar een knalrode jas die in de onoverzichtelijke situatie tracht enige beterschap te brengen. Een toonbeeld van stiptheid is onze vriend dan ook al een hele tijd niet meer. «Waarom zou ik er me druk om maken als ik een halfuurtje na de kollega's middernacht aanwijs Een mensenleven is toch al zo kort...» Misschien lust onze unieke grote-Belfort-uurwerk-wijzer wel een pepmiddeltje, dacht u ook niet In de Parochiale Zaal te Oordegem, waar Pastoor De Paepe reeds een paar maal eerder onaangenaam werd verrast, wachtte hem verleden vrijdag, ter gelegenheid van zijn af scheid, - hij is ondertussen verleden zondag vertrokken naar Zulte -. een ruim publiek, afgevaardigden van parochiale or ganisaties en gewone parochianen. E.H. Jozef Antoon De Paepe. afkomstig van een uithoek van ons bisdom, de streek van Aalter, was voorheenmede- pastoor te Bellem en Zottegem en pastoor in het naburige Smetlede Van in 1970. zeven jaar gele den, is hij zieleherder te Oor degem en niet zonder reden is hij er fier op dat «zijn parochie» in de dekenij Lede zeer goed staat aangeschreven. Niet al leen besteedde hij veel zorg aan de liturgische plechtighe den (de pastoor verklaart zich voor de «nieuwe liturgie» om dat hij «familie» is van zijn vroegere bisschop die óók niet zingen kon en in de nieuwe li turgie dit voor de voorganger minder noodzakelijk is) maar ook op allerhande vergaderin gen was hij bezielend aanwe zig en bood hij steeds hulp waar hij kon, zulks zonder het aan het klokzeel te nangen. Alhoewel pastoors die te Oor degem benoemd worden er normaal tot bij hun dood blijven en bijna allen te Oordegem rus ten nam pastoor De Paepe. na de promotie als pastoor te Baasrode te hebben afgesla gen die te Zulte wel aan en daan/oor achtte hij zich aan de Oordegemse parochie wel een verklaring schuldig. «Als g'U kunt verbeteren had men hem wel reeds enkele malen gezegd! Qua huisvesting zou dat niet het geval zijn want in Zulte schijnt de pastorie er niet te fleurig uit te zien alhoewel hij 'binnen afzienbare tijd er zal verhuizen van de pastorij naar de modernere pastorij. Finan cieel evenmin zou 't een merk waardige verbetering zijn maar wel gat de doorslag aai waar hij er sinds zijn aanstelling te Oordeqem als priester alleen Speelkalender '77 Zondag 1 mei: 1e rit Kampi oenschap. Begin 9.30 u. Voor uit 1.000 fr. Zondag 8 mei: 2e rit Kampi oenschap. Begin 9.30 u. Voor uit 1.000 fr. Zondag 15 mei: 3e rit Kampi oenschap en 1" rit Koning schap gewest Aalst. Begin 9u 2.500 fr vooruit en 2 bexers. Zondag 22 mei: 4e rit Kampi oenschap. Begin 9.30 u. Voor uit 1.000 fr. Zondag 29 mei: 5e rit Kampi oenschap. Begin 9.30 u. Voor uit 1.000 fr. Maandag 30 mei: Grote zetting bij Paul Verhaegen, A. De Cockstraat. Begin 9.30 u Vooruit 1.000 fr. Zondag 5 juni: 6e rit Kampioen schap en 2° rit Koningschap Begin 9.30 u. Vooruit 1.000 fr Zondag 12 juni: 7e rit Kampi oenschap. Begin 9.30 u. Voor uit 1.000 fr Zondag 26 juni: 9e rit Kampi oenschap. Begin 9.30 u. Voor uit 450 fr. Zondag 3 juli 10e rit Kampioen schap en 3e rit Koningschap Begin 9.30 u. Vooruit 1.000 fr Zondag 10 juli: 11e rit Kampi oenschap. Begin 9.30 u. Voor uit 1.000 fr. Zondag 17 juli: 12e rit Kampi oenschap en laatste rit Ko ningschap. Begin 9.30 u. Voor uit 1.000 fr. Zondag 24 juli: 13e rit Kampi oenschap. Begin 9.30 u. Voor- uit 1.000 fr. Zondag 31 juli: 14e en laatste rit Kampioenschap. Begin 9.30 u, Vooruit 1.000 fr. Beker aan Ko ning en Kampioen. Zondag 7 augustus: Sluitings wedstrijd. Begin 9.30 u. Vooruit 500 fr. Aanbevolen wedstrijden: 15 mei: Koningschap gewest Aalst en 1 e rit Kampioenschap. 2.500 fr vooruit in Herdersem. Aanvang 9 u. 19 juni: 2e rit Kampioenschap gewest Aalst. Rozenvink Aalst te 15 u. 20 juni: jubileumzetting ter ge legenheid van het 40-jarig be staan van «Het Lustig Vinkje». Zetting in het lokaal met 1.500 fr vooruit. Begin te 18.15u. Me dewerking van de lokaalhou ders. Aandacht: De hierboven ver melde vooruit-sommen zijn steeds gewaarborgd om het even welk aantal vogels. Inleg 25 fr. Prijzen per tweetal van 40 fr. Palm aan de eerste, bloe men aan de prijswinnaars. L.H. Donderdag 14 april, na tal van verdagingen, kreeg men einde lijk de uitspraak te horen in het proces dat gevoerd werd door de Federatie der Grafische Bedrijven van Oost-Vlaanderen tegen de zusters Maricollen uit Lede. In een tweetal voorgaande arti kels werd de situatie door ons duidelijk uiteengezet De ho- gergenoemde federatie riep de drukkerij van de Leedse psy chiatrische instelling immers op het matje voor oneerlijke me dedinging en het niet toepas sen van BTW-verordeningen. De drukkerij waar slechts twee arbeiders werken, is vooral be langrijk in het kader van de re socialisering van de mentaal gehandikapte patiënt Daar zij een vzw is, en niet onderwor pen is aan de BTW- verordeningen. zoals deze voor normale handelsdrukke rijen gelden, liggen de prijzen die door deze drukkerij ge vraagd worden, aanmerkelijk lager dan op andere plaatsen. De eis werd echter door de rechtbank, bij monde van voor zitter Jean-Marie De Bruyn. ongegrond verklaard. In het uitvoerig gemotiveerd vonnis was er te lezen dat de drukkerij van de psychiatrische instelling niet de hoedanigheid heeft van handelaar, vermits het een vzw is en bijgevolg onder toepas sing valt van art. 54 van de Wet op de Handelspraktijken. DDP Voorzitter AVerhulst van Kiwahis Aalst verwelkomde de pers. Dr. Matthieu belichtte de figuur van Jean-Pierre Rampal en verklaarde hel doel van het koncert: onze musici helpen die onbemiddeld zijn. hun instrument kopen of studies bekostigen KI et zijn gouden fluit zalJ P. Rampai-m) 9 mei om 20u30 optreden in de Sl. Martinuskerk Hij brengt sonates van Teleman. Bach, Mozart. Schumann. Prokofieff en Cezar Franck. Aan de vleugel wordt hij begeleid door de Brusselse Simone GuitmanKaarten te koop op de redaktie van het weekblad De Voorpost Pontstraat 64 Aalst. (EL-RVDP)

De Voorpost | 1977 | | pagina 14