EEN PROF MOET ZIJN BOTERHAM ZELF VERDIENEN! WROETER MAES EIND GOED BENO MICHIELS AFSCHEID DOEL BEREIKT Jongeren kregen nieuwe kans Niet afgelop Zonder problemen Hamme 5 - F.C. Denderleeuw 0 2de Provinciale 3de Provinciale John Lissens ook volgend seizoen bij W. Hofstade SPARTA BUGGENHOUT WIL OPNIEUW BEGINNEN SPORT UITSLAGEN SPOR TMAGAZINE «O'"1 „Dat hebben we allemaal zelf gedaan roofing in de muren gestopt, het interieur verfraaid, geschilderd". Beno Michiels toont het interieur van zijn nette woning in de buurt van de „grote baan" te Vlassenbroek. De zweetdruppels parelden van zijn voorhoofd het is negen uur 's avonds en Beno heeft zopas enkele uurtjes training achter de rug. Hij zit in de zetel. Achter hem, tegen de muur een sneeuwlandschap van De Lentdecker de Schelde, een streepje woningen en in de verte, bijna tegen de horizon, de kerk van Baasrode. naar een wedstrijd voor «merkenploegen» moest. Of naar een doodgewone «rond de kerktoren«-vertoning. Brood zat daar voor mij niet in het «spel» spelen, helpen, de «vedetten» beschermen en mijn eigen kansen op het al taar leggen. Dat wel. Doch «Geen biertje voor mij. Mis schien een glas limonade. Ach ja, de wielrennerij. Ik had ei* de buik van vol. Ont moedigd. Ik had aangekon digd dat ik er na een seizoen als prof mee ophield. Een nieuw kontrakt werd me dus vanzelfsprekend niet aange boden. Ik keek ook niet naar een andere sponsor uit. Waar_ om ook Voor mij was het op 24-jarige leeftijd bekeken.» Maar Beno Michiels zit op nieuw op de racefiets. Niet meer met de ambitie van 12 maand geleden. Toen zag hij het anders sportdirekteur Briek Schotte bewijzen dat hij een autentieke «belofte» was. En verder doorduwen. Naar de «kern». Misschien naar de «Tour» mogen en alleszins starten 'in de «grote klassiekers». Er is weinig van in huis gekomen. ANDALOESIE EN SPANJE Je bent jong, je gelooft in jezelf. En omdat hij langs een «ommetje» aan een kon trakt bij Schotte kwam, droomde Beno Michiels van een «carrière». Kansen kreeg hij de ronde van Andaloe- sië. «Ongenae won vier ritten. Een niet alledaags resultaat. Voor mij was de kennisma king met de professionele wielersport een belevenis op zichzelf. Hoge ogen gooide ik niet. Maar ik bolde die rit tenkoers rond. Voor een «in- rijperiode» niet onverdienste lijk. Nadien werd ik voor de omloop van Indre en Loire aangewezen busjes drank halen, pechvogels deparr.e ren, klusjes opknappen. Geen gemakkelijke en evenmin dankbare opdracht. Maar het moet. In een ploeg heeft iedereen zijn fiaak, of je dat nu prettig vindt of niet.» Twee dagen thuis, en daar na, totaal onvoorbereid, naar het zuiden Beno Michiels trok naar de Vuelta d'Espana. Het is geen sukses geworden. Integendeel. Na vier ritten liet hij het afweten. Men had hem willen Laten lopen voor aleer hij kon gaan. Die «aftocht» uit de ronde van Spanje werd hem kwalijk genomen. Hij was alleen nog voor de kermiskoersen goed. Beno «Soms kreeg ik een brief waarin me werd mee gedeeld dat ik hier of daar Beno Michiels weer liefheb ber. (C) daar koop je geen brood van.» Michiels, boordevol ambities begonnen, zag het seizoenein de met een zucht van ver lichting naderen. Het expe riment bleek allesbehalve ge slaagd. «Ik heb het verkeerd aange pakt. Al laad ik niet alle schuld op de eigen schouders. Prof worden dat was een -must». Zo beweerde ton aantal fans althans. Ik was nog niet rijp voor de stap naar de «broodrijders». Ze hebben me erin gestampt. Nu laten ze me vallen mijn bes te supporter ziet me van daag niet eens meer staan. Doch daarover jammeren of piekeren doe ik niet.» DEUR DICHT «Je werkt tijdens de winter maanden en aan de koers- fiets denk je geen momentje. Maar dan zie je de anderen het trainingspak laantrekken, en plots voel je je leeg. Je mist wat. En ook jij wil op nieuw! de baan op. Ik voelde het aankomen. Het was ster ker dan ik ooit had vermoed: de vrienden, de sfeer van het wielrennen. Ik kreeg plots heimwee. Doch de deuren van de sportdirekteurs bleven pot dicht. Er was geen plaatsje meer. Voor Beno Michiels niet. Voor niemand. Voor een broekje en een truitje mijn handtekening plaatsen wilde ik evenmin. En toch verlang de ik ernaar weer koereur te worden. Rij in een witte shirt en we zullen je financieel steunen, werd ergens beloofd. Maar kun je jezelf beroeps renner noemen als je van wat bijeengebrachte centen moet leven Beno Michiels besloot dan maar zijn laatste illusies weg te vegen en zonder de race fiets door het leven te gaan. Tot het hem te sterk werd. Hij heeft nu weer een ver gunning op zak. Van ama teur. Dat betekent meteen dat hij, als het reglement blijft zoals het nu is, nooit meer prof kan worden. Aan klassiekers deelnemen is hem eveneens verboden. Hij is ook als liefhebber nog slechts goed voor de. kermiskoersen «Beter dat dan tot nietsdoen gedoemd blijven.» WEEKENDKOEREUR «Denderend waren de eerste resultaten niet vijfde te St- Agatha Berchem was mijn dichtste prijs. Maar dat heeft te maken met een duidelijk gebrek aan kompetitie en training ik heb vooralsnog viermaal gekoerst. Oefenen Ik werk in een bedrijf van centrale verwarming. Van 8 uur 's morgens tot 16u30. Daarna de fiets op. Op za terdag en zondag ga ik links of rechts mijn rugnummer afhalen. Je mag stellen dat ik een weekendkoereur ge worden ben. Doch ik z>al alles doen om wat degelijks te presteren. Al beken ik grif dat mijn beroep voorrang krijgt op al het andeTe ik ben 24, gehuwd en vader. Dat brengt een karrevracht ver antwoordelijkheden mee. Die kan ik onmogelijk naast me leggen. Voor het geld doe ik het dus niet nu heb ik nog goed materiaal, truitjes, broekjes. Doch mettertijd zal ik verplicht zijn een en ander te kopen. Het wordt dus een niet zo goedkope vrijtijdsbe steding». Beno Michiels is aan zijn 10e seizoen toe hij debuteerde als 15-jarige. Hij won in die periode 48 wedstrijden. Niet weinig. Die resultaten lië vermoeden dat hij, als tijd gekomen was, een dik smeerde boterham zou k f nen verdienen als koer I" Het is een verkeerde pi rrose geweest. Maar hij is 1 de enige die niet desillu rondloopt. Nu hij de kn heeft doorgehakt en tocli de fiets kan blijven, heeft 51 zich met zijn situatie zoend. Ook als échte amai kan hij zich waar maken 8 Mare Ma: Carine Dierickx uit Grembergen heeft er moert op. Op 121 wordt ze 17 en gaat ze naar de nieuwelingen over. BEVORDERING Wolvertem - K.A.V.D. 1-2 Tegen het bedreigde Wol vertem heeft K.A.V.D. een niet onaardige wedstrijd weg gegeven. Trainer Van den Berghe was tevreden over de eerste uit zege van de terugronde. Na een kwartier kregen de paars- blauwen de wedstrijd onder kontrole en uit een feilloze voorzet van Gerard Verhelst zorgde Wilfried Maes voor de openingstreffer. Er dreigden even moeilijkheden toen de thuisploeg een strafschop mocht trappen, waardoor Wolvertem langszij kon ko men. Dendermonde drukte tijdens de tweede helft iets feller door en op inworp langs Van den Dungen maak te Hillaert er 1-2 van. Wol vertem liep nadien een tien tal keren in de buitenspel- val. Voor de verplaatsing naar Wolvertem had trainer Van den Berghe in het kader van de verjonging Gaby Van Damme als laatste man op gesteld in vervanging van Van Belle, terwijl Nagels op- achteraan was komen postvatten. De verdediging deed het flink ook na rust toen doelman Hofman was vervangen geworden door Jean Pierre Heyvaert. De in gestudeerde nummertjes bij de lange inworpen langs Van den Dungen brachten nogal wat verwarring in de Wol- vertemse rangen en resulteer den trouwens ook in het tweede en beslissend doelpunt. Volgens de Dendermondse oefenmeester zit er een goe de kans in dat binnen de vijf eersten wordt geëindigd. De wedstrijd van zondag is in dit kader bijzonder be langrijk. V.C. Sparta Buggenhout - Olsa 2-1 Sparta heeft zich doorlopend de betere getoond al werden heel wat kansen om de hals gebracht. Van den Berghe gaf tot aan zijn kwetsuur een sterke indruk, terwijl de 18-jarige doelman Maes op een even prachtige wedstrijd mag terugblikken. De bezoekers namen tegen de gang van het spelbeeld in voorsprong maar toen zette Schaeck de toestand recht. Op hoekschop werd hij door Van Goethem ingehaald om de gekwetste De Smet te vervangen. «Haast U en kop er hem binnen» riep de trai ner. Hij deed het. Hij moet worden bedacht met de prijs van de gehoorzaamste speler, was de kommentaar van se- kretaris Baeyens. Julien De Weirdt scoorde de winning goal na een mooie inspan ning. Een verdiende overwinning, die van weinig betekenis is gezien Sparta Buggenhout toch degradeert. Dit laatste laat dan ook voorzien dat be paalde spelers de olub zullen willen verlaten en reeds wor den verschillende namen ge fluisterd van spelers die zou den weg willen. Zekerheid is dat trainer Van Goethem vol gend jaar een andere ploeg zal trainen. Hij verlaat Spar ta Buggenhout in de beste verstandhouding, maar wenst uit te wijken naar een klub in het Antwerpse zo dicht mogelijk bij zijn woonplaats. V.C. Het is te Hamme geen thril ler geworden. Daarvoor wns het bezoekende FC Dender leeuw allesbehalve sterk ge- noeg gemotiveerd. Tijdens het eerste half uur bleven de blauwzwarten nog enigszins overeind, maar toen Brussel- mans het ijs gebroken had, zwakte het verweer duidelijk af. De veer brak doormidden na een goaltje van Schuddinck (36ste minuut). De eindeseizoenstemming ver beterde er na de rust niet op Hamme liet een aantal positieve dingen zien, doch Denderleeuw sleepte zich let terlijk naar het laatste fluit signaal van de debuterende scheidsrechter Defevere. Ja cobs en twee keer Boone knalden de forfaitscore op het bord. Na deze zege klimt Hamme naar de elfde plaats in de klassering. Geen ere plaats dus. Integendeel de wuitens hebben zich de jong ste weken nog flink moeten reppen om uit de „gevaar- ljike zone" te blijven. De Pinte - F.C. Baasrode 2-2 Tevredenheid in het Baarood- se kamp om de puntendeling in de Pinte, en dan vooral voor de wijze waarop de drawn werd afgedwongen. Een 2-0 achterstand ophalen is een prestatie. Na de mooie zege op Balger- hoeke ziet men in de drawn de bevestiging van de Baas- roodse mogelijkheden in ver band met het komende sei zoen. De goede wil van enkele oudere spelers en de geest drift van de jeugd hebben een nieuwe frisse wind door het Baasroodse voetbal gejaagd, die tenvolle het optimisme wettigt in verband met de nabije toekomst. De wijze waarop Frans Waumans en co de jongeren hebben opge vangen en de snelle aanpas sing van deze laatste aan het wedstrrijdritme in tweede provinciale sluit alle verdere kommentaar uit als men de jongste resultaten bekijkt. Hoopgevende geluiden dus. St.-Gillis - Waas - S.K. Aalst 3-0 Zoals logisch kon verwacht heeft S.K, Aalst het niet kunnen rooien in het Waas land. De nederlaag mag op dc rekening worden geschre ven van de verjongingskuur die het verder doorvoerde. Het is inderdaad zo dat mon bij oranjegroen reeds bouwt aan het elftal voor volgend seizoen. Meerdere junioren kregen speelgelegenheid. Ma- turo en De Braeckeleer moes ten wegens blessures worden vervangen, terwijl men Piquer. Van den Hauwe en Van Cauteren verving. Dit had als gevolg dat de Aalsterse aanvallen toch niet te best uit de verf kwamen. Gedu rende twintig minuten kon S.K. de dubbel blanke cijfers op het bord houden. Doch daarna zou Van der Vloedt zijn stempel op de wedstrijd drukken. Hij was nauw be trokken bij de drie Waas- landse doelpunten. Na de rust zou St.-Gillis dan profiteren van een penalty om het eti ket veilig op de wedstrijd te plakken. De onbesproken zege van St.-Gillis haalde tenslotte niets uit want het maakt toch de buiteling naar de tweede provinciale. Positief voor S.K. Aalst was dat een paar jonge spelers de beloften inlosten. Zo gaf Paul Smekens een opmerke lijke partij voetbal weg en bevestigden Riverra en Danny Sterck. Ten aanzien van S.K. moet nog worden aangestipt dat het uit de laatste vijf wedstrijden geen enkel punt meer puurde. J.V.H. Rudi Haleydt Rudi Haleydt voetbalde af gelopen weekeinde slechts een uur. De Gijzegemnaar van Waregem liep een verwonding op en werd voorzichtigheidshalve naar de ban k gehaald. Hij kreeg drie dagen rust voorgeschreven door de klubkodter, doch is Intus sen wer fit. (mm) In de loop van vorige week werd een kontrakt dat John Lissens nog voor de duur van een seizoen aan W. Hofstade bindt ondertekend door de erbij betrokken partijen. W. Hofstade, Wieze en de trainer speler zelf gooiden het op een akkoord. Reeds vroeger had men te Hofstade de wens geuit dat Lissens er nog een seizoen zou bijdoen. Doch de trainer speler had toen zijn antwoord vooralsnog in beraad gehouden. Voor Lissens betekent deze verlenging alleszins een blijk van wardering voor het door hem geleverde werk. Voor zijn eerste seizoen in de derde provinciale en met nogal beperkte middelen heeft Wilskracht inderdaad een onverhoopt resul taat mogen inschrijven. Het werk van John Lissens, d;e trouwens van meet af aan door het bestuur en de spelers werd aanvaard, is hieraan zeker niet vreemd. J.V.H. Sparta - Appels Excelsior 2-1 Einde goed alles goed n we zeggen. Sparta heelt dag tegen Excelsior langrijke wedstrijd nen waardoor zij nu va problemen zoals daar testwedstrijden en zo verlost zijn. Toch zag)g' er in de eerste helft ni'ef' rooskleurig uit voor roo De bezoekers kwamen v send op voorsprong Sparta kon de moed o| '^e gen om terug te slaan, was het Georgie Van Houwe die kon gelijki J metv een kopbal zodat partijen weer naast stonden. Achteraf li< mees technische spele Sparta Willy De Groei eens een van zijn stukjes zien zodat meteen op rozen 2 vrijschop even bulten di rechthoek en Willy leg leder goed en zag i hoe het muurtje te on. was. En dat deed hij di j weer feilloos. Een efl draaide naast de staak hopeloos toeziende do« ter in de bezoekende Excelsior zou ondank grote inzet er niet in de Sparta verdediging gebreke te vinden. I speelt Appels volgend samen met Oudcge Grembergen terug in en blijven de derby'; den. Het heeft Sparta Buggen hout niet bijster goed meege zeten tijdens het voorbije sei zoen. Allerlei omstandigheden hebben de degradatie van de club in de hand gewerkt en op Pasen werd een gedeelte van de installaties door brand vernield. In Buggenhout is men van (dan onmiddellijk werk te maken van de heropstanding van de klub. In de eerste plaats moet de bestuurskern uitgebreid en hiervoor doet Sparta een broep op allen die de klub een goed hart toe dragen. Hun kandidatuur wordt ingewacht. Met het oog op deze uitbreiding zal op zondag 1 mei om 10 uur in dc zaal op het Sparta-terrein een vergadering worden ge houden. Lokeren - Standard 0-2 E. Aalst - E. Zele 3-0 R. Tienen - Jong Lede 3-2 Wolvertem - KAVD 1-2 Buggenhout - Olsa 2-1 Hamme - FC Denderl. 5-0 St.-Gillis W.-SK Aalst 3-0 Lebbeke - Lokerse 2-0 Ol. Gent - Robur 2-2 De Pinte - Baasrode 2-2 Etikhove - W. Moorsel 1-1 FC Ronse - Nieuwerk. 3-1 Terjoden - Haaltert 1-1 Borsbeke - Mere 2-0 Moerbeke - E. Meldert 0-0 Oudegem - Si naai 2-0 SK Gremberg. - Gerda 2-0 Sp. Appels - Excelsior 2-1 Rabot Gent-Overmerre 0-3 Schoonaarde-Gijzegem 0-2 Doggen - T Meldert 0-7 Mark Schepens. links. (Herdersem) in strijd i ■en fel aandringende Wellenaar. Oudegem - Sinaai 2-0 DE Jammer. Doodjamnit Al slechts één ploeg ka 'ioei kan worden. Oudegem r r denlang spitsloper in In* werd door de te K P opgelopen nederlaag i tweede plaats gedut! 't 1 bleef er. Ondanks de i 12) gen Sinaai op da alle 'are kompetitiedag. Gemakkelijk kregen sofen bet tegen de Won r ders niet er moest >o minuten na rust nan <c goaltje van Janssen g on Diezelfde opportunist Pm, er nadien nog 2-0 v wan tussen bad St.-Pauwe Var lantaarn Waasmunst y I klopt en was de k; oen bekend. I) NI Voor Oudegem is li l'AI. niet gedaan. Er zit i was stevige promoveringsk «nu de tweede gerangi zijn nog aan een tori en daar komt een 5 mer uit.

De Voorpost | 1977 | | pagina 18