7 Testwedstrijd T.K. MELDERT PRODUKTIEF OP SLOTDAG OP EEN DRAFJE Rode lantaarn ->t. Anna Hamme kampioen j/UNIVOETBAL OMPETITIE TIMARCHA WINT DERBY FREGAT WINT EXCELSIOR-TORNOOI EEN HELFT OVEREIND C. HOFSTADE ZORGT VOOR DE VERRASSING Kalio R. Boonwijk 4-1 Rabot - 'Overmere 0-3 Eendr. St.-Gillis - St.-Niklaas 4-2 Heikant - Z. Appels 2-3 Voetbalkalender voor zondag 24 april 1977 C.KS.F. - voetbal MTS A - voetbalkompetitie De Noordstar Kampioen Kurkbeton Reuzetombola Tennisnieuws Pallietertornooi LIERHEBBERSVOETBAL TE LEDE Setoki/oetbal Aalst Is Ilk. k lampioen T.K. Meldert heeft afscheid genomen met een ,n tinkende overwinning. Het klopte Doggen als het ware pt iet de vingers in de neusgaten. De thuisploeg kon voor deze s fstraffing verzachtende omstandigheden inroepen, doch dit luoet nauwelijks afbreuk aan het brio dat door Meldert werd kn edemonstreerd. Gedurende een kwartier zorgde de thuis- ch nog voor een min of meer doeltreffende afweer, doch 'ftprdu een daarna onder de pletrol van de goed komhinerende isten. rbij kreeg Meldert prak- :h alle vrijheid van han- !en en dit rezulteerde dan in vier doelpunten. Na de pwisseling teerde Meldert •1 op zijn voorsprong, maar 'ikte uiteindelijk nog het dozijn. Doggen kwam in te periode ook wel dichbij treffer doch; de knal van Greve spatte tegen het lishout. Verder werd de iggen-portier op zijn beurt een paar keer door staak dwarsligger gered. De (lpunten werden door Van Straeten (2), Roelands Schellekens en Suys gc- Voor Thor Kokerij is nog niet afgelopen. Het •t nu kampen voor de ti- van algemeen kampioen n de vierde provinciale. In minikompetitie speelt t de eerste wedstrijd tegen 'r- veren. Op de jongste speel dag kreeg S. Moorsel op eigen veld de kous over de kop van Ede en dit met afge tekende cijfers. Dit debacle werd wel enigzins in de hand gewerkt door het feit dat «Schroevers» niet over zijn geijkte ploeg kon beschikken. In ieder geval een niet ver wachte uitslag. Herdersem gooide op eigen terrein een punt te grabbel .in dg mlatch met hekkensluiter Welle dat met een paar jongere spelers proefstoomde. Gelet op het aantal bruikbare scorekansen die de thuisploeg te beurt vielen had deze de wedstrijd ruim kunnen winnen. Men verkwanselde echter de beste gelegenheden. Gijzegem haal de op de slotdag een ver diende zege te Schoonaarde. Alleen Bavegem en Berlare konden op eigen bodem de volle inzet verwerven. In de vierde provinciale F kon Meerdonk, Opstal niet af schudden Over de ganse wed- strijdduur kregen de bezoe kers zelfs de beste kansen. Tweemaal doemde Aga alleen voor de Meerdonk doelman op doch miste telkens. Kallo sloot het seizoen met een frappante zege af en Appels was de enige ploeg die op verplaatsing de volle inzet bemachtigde. J.V.H. Racing Boonwijk heeft zijn prestatie van de heenronde niet weten over te doen bij kampioen Kallo. De Racin- gers hielden tijdens de eer ste speelhelft gelijk tred en haalden langs Danijs een 1-0 achterstand op. Na rust druk te Kallo en vielen er nog drie doelpunten. Het werd alles bij elkaar een sportief tref fen, waarin de ref. niet dien de op te treden, zodat win naar en verliezer mogen ge lukgewenst. Bij Racing Boon wijk zal deze nederlaag zeker niet zo erg aankomen, al had den Pierre Pouiliart en zijn maats wel voor een nieuwe stunt willen zorgen. W het eerste halfuub wrongen de bezoekers zich een paar maal door de stugge verdediging maar de Rabotportier redde telkens. Hij kon echter niet beletten dat het na 35 minuten 0-1 werd. Na de kampwisseling ontstond enigtj herrie rondom het terrein. De Overmeerse supporters laakten de houding van de plaatselijke grensrechter die dikwijls (ten onrechte trouwens) voor buitenspel vlagde. Toen de onnodig opge roepen politie aankwam waren de gemoederen reeds lang bedaard. De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeki als de eerste. Overmere ging voortdurend in de aanval en op dtf 17' werd na een geharrewar voor het Rabot-doel de bal in eigen netten verwerkt. Ini de slotminuten werd De Plus onderuit gebaald in de gevaarlijke zone. Hij zette zelf de strafschop Met een hattrick wo De Geytcr en één treffer van De Wolf zijn de Eend.acht.ers meester geble^-en over Sir '- Niklaas. De Geyter had reeds vóór rust voor een 3-0 stand gezorgd. St.-Niklaas kwam te rug tot 3-2. De Wolf zorgde voor het geruststellende doel punt. Eendracht St.-Gillis eindigt tweede gelijk met Rupel- monde wat zou inhouden, dat beide ploegen nog eens tegen olkaar in het veld moe ten. Bij winst moet worden aangetreden tegen de tweede gerangschikte uit de overige reeksen. Eerst dan zal ge weten zijn of Eendracht St.- Gillis volgend seizoen al dan niet in derde provinciale uit komt. V.C. De laatste wedstrijd die de Heikant en de Zandstuivers uit Appels moesten betwisten kreeg nog een spannend ver loop, want beide tegenstan ders maakten er een ere zaak van om niet op de laatste plaats in de rang schikking te eindigen. Ten slotte hebben de Schelde- jongens het pleit gewonnen omdat de gebroeders Ver- donck in de le helft opval lend faalden inzake afwerking want slechts Fred Van Pete- ghem slaagde erin de be toonde meerderheid om te zetten. Na de koffie waren de rollen omgekeerd en langs Van den Bogaert, Goossens en Van Gijzegem werd het 1-3. Ten i slotte kon de ingeroepen Ernst Plaetinck de nederlaag tot 2-3 cijfers terugbrengen. SC Lokeren - Beringen (23.4 om 20 uur) Merchtem - E. Aalst Jong Lede - Merksem Izegem - E. Zele KAVD - Borgerhout Bonanza - Erembodegem Serskamp - Vlierzele Schellebelle - Moerbeke Hofstade - Sp. Geraardsb. Edixvelde - Erpe E. Meldert - Oudenhove mme St. Anna mocht zon- reeds de titel vieren. In- aad, na de overwinning n Reinaert, met forfait- was Hamme reeds ze- L van de titel. Voor de immenaars werd het suc- W nog vollediger door de lerlaag van tweede gerang- likte S.K. Oostakker dat op Jen terrein met 1-2 cijfers Is slagen werd door het ver- fsende Schellebelle. Dendermonde komt na 0-3 zege op het terrein Ji Zeveneken op de tweede postvatten. De Den- mondenaars scoorden een ite treffer in de 25e mi lt langs De Decker. Het lede doelpunt viel na 10' de tweede helft langs igewijs. Dendermonde do leerde nu volledig en dit r(3sterschap resulteerdl in derde treffer. S.K. Den- nonde dat 5 titularissen ,j ide te missen bewees nog over welke goede ijk* doublures het wel beschikt. Het plaatselijke derby tussen Dammen Dendermonde en SK Broekkant Baasrode zag twee sterk gehandikapte ploegen aan het beginsignaal verschij nen. Het was Dendermonde dat de score opende maar bij de rust had Baasrode de rol len omgekeerd. Rust 1-2. Na de rust domineerde Baasrode waarbij R. De Braeckeleer 3 doelpunten scoorde. De Feyter milderde nog voor de thuis ploeg maar aangezien De Sit ter ook al had raak getrof fen werd het een ruime over winning voor Baasrode. Ap pels eindigt het seizoen be slist in goede vorm. Deze maal was het Destelbergen dat geslachtofferd werd. Overmere voegde ook twee puntjes bij zijn totaal door een 0-1 overwinning bij Pa troboys 2. UITSLAGEN SC Doorslaar SV Oostakker 2-2 Destelbergen Appels D. Dendermonde Baasrode •Reinaert Hamme S.K. Oostakker Schellebelle Patroboys II Overmere Zeveneken^ SK Dendermonde RANGSCHIKKING 1. Hamme 25 38 2. S.K. Dendermonde 25 35 3. S.K. Oostakker 25 33 4. Baasrode 25 33 5. D. Dendermonde 25 31 6. S.C. Doorslaar 26 30 7. Overmere 25 24 8. S.V. Oostakker 25 23 9. Schellebelle 25 20 10. Appels 25 19 11. Destelbergen 25 19 12. Zeveneken 26 18 13. Patroboys II 24 16 14. Reinaert 25 13 zat k n leg( WEDSTRIJDEN OP 24/4 Zeveneken Doorselaar S.V. Oostakker Destelb. Appels Dammen Dendermonde Baasrode Reinaert St. Anna S.K. Oostakker Schellebelle Patroboys S.K. Dendermonde Overmere EVA. Nu de titelstrijd definitief be slist is. spitst alle aandacht zich toe op de ploegen die nog in aanmerking komen voor de eerste accessiet hiervoor zijn nog twee ploegen, nl. Timarcha en Morta, ir. strijd. Timarcha won de derby van de Osbroek met sprekende 3-1' cijfers aan de rust was de stand nog steeds dubbel blank doch kort na hernemen kon Paul Schollaert een fout je in de Inno-verdediging uit buiten om zijn ploeg op voor sprong te zetten. Toen Chris Gabriels tweemaal tereke scoorde was de winnaar met een gekend. Kort voor af fluiten werd Jef De Leeuw foutief door de Timarcha- stopper in' de backarea aan gepakt penalty die omge zet werd door Herman Per- soons die meteen de eer van zijn ploeg redde. Morta won vrij gemakkelijk van Amapola dat zich nochtans moedig ver dedigde. De laatste speeldag Zal dus moeten afgewacht worden om te weten wie uit eindelijk tweede wordt. Wij tippen op Morta dat OC Aalst wel moet aankunnen, iets wat niet kan gezegd wor den van Timarcha dat de kampioenenploeg van Nieuwe Wijk op bezoek krijgt Opgemerkte zeges konden óok genoteerd worden van VK Molenstraat (op Pelikaan) en van SK Kruis, thuis tegen Sint-Job. UITSLAGEN FC Kevers - OC Aalst 0-5 Pe'ikaan-VK Molenstr. 1-4 VK Inna - Timarcha 1-3 Stampia - Bonanza 5-0 Amapola - FC Morta 0-5 SK Kruis - SK Sint Job 4-0 Real Flamilial - Nieuwe Wijk 0-2 VK Ade'aars - FC Jaoa 0-3 RANGSCHIKKINF 1 Nieuwe Wijk 2) FC Timaroha 3) FC Morta 4) VK Ir.no 5) VK Molenstraat 28 51 29 43 29 38 28 36 35 33 6) FC Real Familial 28 7) SK Sint-Job 27 8) FC Jaca 27 9) VK Adelaars 29 30 10) SV Pelikaan 29 29 11) OC Aalst 29 21 12) DV Stampia 29 19 13) SK Kruis 28 17 14) VK Bonanza 29 10 15) FC Amapola 29 9 16) FO Kevers 29 8 Kalender voor zondag 24 april om 10 ur: OC Aalst - FC Morta (A. Garcia) VK Molenstraat - Sint-Job (G. De Leeuw) FC Timarcha - Nieuwe Wijk (D. Dwyer) VK Bonanza - FC Jaca (J. Borms) Kruis Moorsel - SV Pelikaan (J. Guns) Real Familial - VK Inno (W. De Wolf) VK Ade'aars - DV Staimpia ('V. Dherde) BERICHT AAN NI ET- AAN G ESLOTEN VOETBALKLUBS Gezien de ruime belangstel ling voor de MTSA-kompe- titie heeft het bondsbestuur definitief beslist de zaterdag- ikompetitie in twee reeksen te laten betwisten. Om vol gend seizoen twee reeksen van 4 ploegen te hebben heeft men momenteel nog 4 plaatsen beschikbaar. Geïn teresseerde klubs dienen zo vlug mogelijk kontakt op te nemen met de bondssekreta- ris, R. Van Beers, Snoekstr. 20 Aalst tel. 053-21.85.53. Dirk Daelemans Deze klub, vroeger aan gesloten bij het Aalsters supporters verbond heeft; zich van deze organisa tie verwijderd. «De Noord- sta r» werd omgevormd tot een vriendenkring mot 150 leden. Supporter van Een dracht blijft men wel in hart en nieren D.D De reserveploeg van BBC The Tover Aalst werd kampioen in zijn reeks in het ganse seizoen ver loor men slechts drie pun ten. D.D. De ten nisterreinen in het Osbroekcentrum te Aalst zullen eerlang met kurk beton bedekt worden. Deze rondlaag is gemakkelijk te onderhouden en is in elk weer bespeelbaar Al- ast een hele verbetering D.D. VK Bonanza organiseert een reuzetombola met als hoofdprijzen een TV-toe- stel, klokradio en koffie zetapparaat. Kaarten zijn aan de prijs van 20 fr. erkrijgbaar. Openbare trekking in lokaal Noord star, Bredestraat 88 te Aalst. D.D. Op zaterdag 23 april spe len de KATC-dames thuis tegen TK Zottegem, even als de jongensploeg die TK Reinaert ontmoeten. Op verplaatsing gaat de meis- jesploeg die naar Temse moet I ».D. Dit tornooi werd uitein delijk gewonnen door Tuf Tuf Aalst dat in do finaio PZN met 3-1 cijfers ver sloeg. De troosfcing werd gewonnen door orgnisator FC Pallieter dat Jome Gij zegem een 2-0 nederlaag toediende D.D. de nederlaag van MVZ omen de Minishotters op i dl ko ho°gte. z°dat op twee cfl Idagen van het einde de tak son weer open MVZ 2 en Minishotters op gelijke hoogte. Za ag staan ze tegenover el- r en de winnaar is zoveel e nieuwe kampioen, maar het wordt blijft een open Z. DE BLOCK EN NIEUW 2 10—0 jonge Verz. De Block was aanvallend geïnspi- 3 en kon dit dan ook in hele reeks doelpunten ukken. Peter Boeykens Eric Dc Graef (3) en Bogacrt (3) scoorden de ele cijfers. I VAN VVINCKEL 1-7 Do Kegel (4 treffers) in goede dag betekent goals Tap. Van Winckel. Ook I kon niet optornen te- de bezoekende aanvals- Guido Poppe (3) was reede spitsloper. Guy De r redde de eer E GRAUWE ARENS 0-3 ks|»ioen De Grauwe zakt af naar de midden- ia hun nederlaag te- Pat. Arens, dat hiermee ig i goed seizoen nog meer 'du\»it bij zet. Danny Van (2) en Marc Van Dam- allefaron de afwerkers. !NAL EN NIEUW I 2-2 W on Nieuw liep langs An- )o VVaele en Rudy Brug- 'op cornerbal) uit tot cn schoon op weg naar ^makkelijke zege. Arse- ivam cchtcr terug langs Van der Straoton en Everaort en haalde kwen punt. XEYT h tal boys ->.2 •it i was zeker geen cindo- iRsk nmatch. Cristnlboys beet Ti m< in 11 K icst naln in g list 0 uwe unst y flink van zich af en geraakte langs Achiel Verheyen en Pa trick Lauwaert aan 2 doel punten. Via een strafschop geraakte Ford Neyt nog op gelijke hoogte. De goals kwa men er langs Ronny Feussels en Etienne Landuyt, William Ilerrebaut werd uitgesloten. BOB I MVZ 2 3-1 De leiders kregen een eerste verwittiging toen BOB I aan de leiding kwam. Nog voor de rust kon een fel geschaduw de Georges Van Damme nog gelijk maken. In de tweede helft kwam MVZ 2 aanval lend nooit op het juiste tem po. Het was MVZ 2 dat nog tweemaal scoorde en in Dan ny De Donder en Mare Ver- helst (2) betere afwerkers had. De MVZ 2 stormloop werd goed opgevangen door een bijdehandse doelman Ge rard Geerinck. MINISHOTTERS KLODDE 5-0 (ff) De Minishotters wonnen hun punten gemakkelijk om mee aan de leiding te komen. De studenyten kwamen niet eens opdagen. WEDSTRIJDEN 23 APRIL 77 Terrein Pius X College 13.30 u. MVZ Zele I Oud en Nieuw I 14.45 u. MV Dc Grauwe - - Klodde 16.00 u. Verz. De Block Tap, Van Winkel 10.30 u. (24-4) Ford Neyt BOB 2 Terrein Sportstadion 13.30 u. Kroegsken -- Oud en Nieuw 2 14.45 u. BOB I Crista)boys 16.00 u. Arsenal Pat. Arens 10.30 u. (24-4) Minishotters MV Zele 2 BENO. Iluylcbroeck speelde zijn 300e match voor Kanaries Lede Op de slotdag van de kompetitie in de liga-afdeling heeft C. Hofstade nog voor een verrassing gezorgd. Het klopte S St. Stylor dat nochtans de week voordien gensters had geslagen in de bekerontmoeting met Blauwwit. S.B. Stylor werd nu op zijn nummer gezet en met cijfers die aan duide lijkheid zeker niets te wensen overlieten. Het waren Rienikes. M.U'sschiilk en Rods die de wedstrijd oriënteerden voor de thuisploeg. Het kanon van Stylor dat in de wedstrijd met Blauw -vit nochtans goed had gevuu. d bleef nu echter stom. Dat F.C. Jaca in de wedstrijd met Leeuwerik aan het langste eind zou trekken hadden we voorspeld. F.C. Jaca besloot aldus met sukses een oor- treffelijk seizoen. 1-Iet was in derdaad een van de vaan deldragers van de liga-al de ling. F.C. Jaca kreeg de beste doelkansen en had ook de greep op de wedstrijd. Het waren De Pauw (2) en Van de Maele die scoorden, dit telkens na een knappe aan- valsbeweging. Leeuwerik kon slechts eenmaal doeltreffend terugslaan. Al met al een verdiende zege die tot in de cijferverhouding kon verant woord worden. Op de laatste speeldag was er ook nog een uitschieter van S.V. Apostel ken dat F.C. Sport in zijn eigen vertrouwde omgeving, De laatste dag van bet Exel- siortornooï die door een mas sa toeschouwers werd bijge woond gaf twee eindwed- strijden te zien die telkens in de verlengingen beslist werden FC Excelsior - FC Exelsiorr - Vreemdelingenpolitie 4-3 Vroeg in de wedstrijd bracht van Aerschot de bezoekers op voorsprong doch de repliek van Exelsior was hard en kort in een mum van tijd kwam het dankzij doelpunten van Hanssens en Meert op voorsprong. Even voor rust bracht Jans- sens de stand op 2-2. De 2e helft werd gekenmerkt door een permanent overwicht van Exelsior dat eohter niet kon scoren zodat verlengingen noodzakelijk bleken. Bockstael bracht na persoon lijke doorbraak Exelsior op voorsprong doch de spanning steeg ten top toen Van Nutte met een afstandsschot de stand op 3-3 liet veranderen. Uiteindelijk lukte Van Hau wermei ren de vierde treffer zodat Exelsior verdiend der de werd FINALE Fregat Wetteren - Den Broek Welle 1-1 Den Broek nam met een blik- semoffensief de wedstrijd *n handen en langs topscoorder Mark De Bruyn (7 doelpun ten in de 3 matchen) kwam het verdiend op voorsprong. Fregat begon manmoedig te gen het tij op te rooien en ze werden met een treffer van Diaz voor deze inspanningen terecht beloond. Deze gelijke stand bleef behouden, ook tijdens de verlengingen zodat het nemen van strafschoppen over de tornooiwinnaar dien- me te beslissen in dit spel- onderdeel toonde Wetteren zich sterker zodat het meteen de prachtbeker in ontvangst kon nemen Dirk Daelemans noch min noch meer inblikte. Apostelken haalde een half dozijn doelpunten die door Verhulst (3) en Van der Poorten <2op het bord werden geknald. Nummer zes was een own goal. Bij S.V. liepen de „veteranen" Ser geant en Vlassenbroeck mees', in de kijker en hadden naast de doelpuntenmakers «-en ruim aandeel in de frappante overwinning. F.C. Moerstraat kwam in zijn thuiswedstrijd met Ocarina ook aan zes ro zen. Zeggen we echter al onmiddellijk dat dit verdikt te zwaar was voor de gaston. Bij de rust kon trouwens niemand vermoeden dat het naderhand zo een vaart zou nemen. Ocarina leidde toen immers met 0-1 en men kon deze stand bezwaarlijk aan vechten. De bezoekers zouden zelfs een tweede doelpunt lukken dat echter niet gevali deerd werd. ondanks het feit dat de bal klaarblijkelijk de doellijn had overschreden. Dit gaf de gelegenheidsdoelman van F.C. Moerstraat „chou" De Bleeckere trouwens toe. liet werd 1-1 in plaats van 0-2 en Ocarina bleek de ka- dans kwijt. F.C. Moerstraat ging na deze eerste tveffer da ntoch met meer zwier spe. len. Het drukte zijn tegen stander vooral in het laats'e kwarter weg. Moerenhout (2». Puttemans, Dentro (2) en De Kimpe zetten een tc groot verschil op dc lei. J.V.H. De uitslagen FC Sport - SV Apo.delken 1 6 FC Moerstraat Ocarina 6-1 C. Hofstade - SB Stylor 3-0 Blauw wit - Heizijde n. med. FC Jaca Leeuwerik 3-1

De Voorpost | 1977 | | pagina 19