GESLAAGDE REPETITIE Algemeen kampioen Carmeliet gooit Europese kaarte op tafel TIJDENS DE LAATSTE SECONDEN Aalst sportief gewipt JEAN LUK DU CAJU WINT PAASTORNOOI IL IEI KWARTFINALE BEKER VAN VLAANDEREN Kwartfinale beker van België AVANTI LEBBEKE - H.C. NEERPELT MET EEN VERJONGDE PLOEG Golfbiljartfederatie „Hand in Hand" asl al< AVANTI LEBBEKE DUINKERKEN 27-18 Tegen de Franse tweede nationaler Duinkerken heeft Avanti Lebbeke een goede algemene herhaling gehouden in het vooruitzicht van het bekertreffen tegen Neerpelt. Duinker ken, dat op het nippertje de promotie naar de hoogste klasse miste, beschikt over een flink geheel jonge spelers met een grote gestalte die niet bang zijn er even hard tegenaan te gaan. Trainer Janssens bleek te vreden over de goede kol- lektieve prestatie van zijn ploeg en liet eens te meer veel speelgelegenheid aan zijn jonge doublures. Avanti, zonder Ed. De Smedt, open de de score maar tijdens het eerste kwartier hielden de bezoekers vrij goed stand. Via een 6-4 stand na 8' werd het 6-5 na 12'. Daarna kende Avanti een uitstekende perio de. In een tijdspanne van een tiental minuten werden de bezoekers op een 11-6 •achterstand geplaatst en de rust brak aan met een 15-9 score. Het 2e wedstrijdge deelte ving Avanti aan met een jonge .vrij experimente le ploeg. Het trio Moyer- soon, Dp Vilder, L. Batselier deed het bepaald goed en slaagde erin via een 15-11 stand Duinkerken op afstand te houden (21-15). De bezoe kers trachten dan door een soort intimidatiehandbal het tij te doen keren maar als coach Janssens zijn basis- ploeg opnieuw op het terrein bracht, werd het Duinkerkse offensief kalm en rustig op gevangen. Trainer Janssens bleek heel tevreden over het resultaat van deze oefen wedstrijd en noemde het een zeer goede voorbereiding op het belangrijk treffen met Neerpelt. SCOORDEN Dirk Verhofstadt 14, Koen Verhofstadt 5. Moonen 3, De Batselier 3 Vermoesen 2. EVA DAMESHANDBAL In de kwart-finale van de Beker van Vlaanderen zag Aalst Sportief zich niet bekwaam op te tornen tegen het in eigen sporthal moeilijk te manoeuvreren Evere. De meisjes van trainer Do Boeck werden dus niet geheel onverwacht uitge schakeld. E.V. Aalst kreeg het gemakkelijker en ontving Anderlecht. Eendracht stelde zijn plaats in de halve finale veilig. Samen met het reeds geplaatste Avanti Femina wordt Uilenspiegel de vierde halve finalist. De halve finales kondi gen zich dus als volgt aan Uilenspiegel EV. Aalst en Evero Avanti Femina. Kal Eendracht heel waarschijnlijk aan Uilenspiegel de plaat* in de finale moeten laten, Avanti Femina staat voor geen gemakkelijke taak te Evere. EVERE AALST SPORTIEF 14-10 Een sneller en doeltreffen der Evere heeft Aalst Spor tief weinig kans gelaten op de overwinning. De Aalster- se meisjes lagen kwa spel niet zoveel onder bij hun gastvrouwen maar vooral in de afwerking bleek de thuis ploeg wel iets sterker. Nadat Sportief het eerst op voor sprong kwam. kon Evere op strafworp gelijk maken. Het spel verliep dan vrij even wichtig maar Evere kon via 4-3 de rust bereiken met een 5-3 voorsprong. Na de rust zou de thuisploeg al de re gisters opentrekken en aan gezien goalie Wynant reeds beter was leidde Evere met 13-7 eea 10-tal minuten voor het einde. De wedstrijd was toen wel gespeeld, maar dan pas begon Sportief écht vlot te spelen. Evere werd nu voor problemen gesteld maar verder dan een 14-10 score geraakte Sportief niet meer. SCOORDEN Hutsebaut 3, Lowie 3, L. Van Delsen 1, Van Oost 1, Moens" 2. EV. AALST ANDERLECHT 15-3 E.V. Aalst speelde een ont stellend zwakke le helft te gen Anderlecht. Weliswaar zijn de Eendrach't-meisjcs go- handikapt door de onbeschik- baarheid van enkele basis- speelsters maar dit is toch geen verontschuldiging voor de zeer slechte afwerking tijdens het eerste wedstrijd- gedeelte. De Anderlechtse goalie was wel opvallend goed maar het bewijs werd geleverd tijdens de 2e helft dat het Eendracht was dat faalde tijdens de eerste 25 minuten. Na de rust zag men dan het echte Eendracht aan het werk. Trainer Rim- baut liet zijn meisjes enkele nummertjes inoefenen in het vooruitzicht van de wed strijd tegen Uilenspiegel en Devinne, Simal en Van We- semael vonden nu wel de weg naar het doel. Het eer ste kompetitiedoelpunt van Bellon kan eveneens ver meld worden. AVANTI FEMINA DUINKERKEN 12-16 In deze aangenaam om vol gen wedstrijd heeft de Fran se damesploeg dank zij een sneller en frisser spel de Vlaamse kampioenenploeg de nederlaag toegediend. Avanti Femina lag eigenlijk niet veel onder bij hun oefenpart ner en bij Lebbeke was men er zelfs van overtuigd dat bij een wedstrijd met inzet Duinkerken "te pakken" wa re geweest. Bij Avanti liet men ook speelgelegenheid aan het jeugdige trio A. M. Bleyaert, Lissens, De Meers man. Eens te meer kreeg men het bewijs dat de op volging verzekerd is bij de Lebbeekse damesploeg. Tij dens de le helft verliep het spel vrij evenwichtig zodat bij de rust een logische 9-9 stand op het scorebord prijk te. Na de rust hield Avanti slechts een korte tijd gelijke tred met de bezoeksters maar werden daarna over rompeld door het snellere spel van de bezoeksters. Via 10-12 werd de eindscore be reikt. Wedstrijden voor het week einde 23.4 te 20.15 u. Avanti Leb beke - Neerpelt: 23.4 te 17 u. Wandre-HBC Dendermonde; 23.4 te 17.30 u. Uilenspiegel - E.V. Aalst. EVA II.B.C. DENDERMONDE TONGEREN 11-10 In de eerste wedstrijd van "de promotieronde" is H.B.C. Dendermonde door het spreekwoordelijke oog van de naald gekropen. Dendermonde speelde bepaald zwak en kwam slechts één maal op voorsprong nl. 25 seconden voor het einde Hierdoor veroverden zij de twee punten die objektief gesproken aan het beter spelende Tongeren toe kwamen. Nu is het een feit dat Den dermonde sterk verzwakt de ze wedstrijd diende te be twisten. Zonder de zieke J- Van Hout, de gekwetste P. Bouteille en de afwezige Ed. Dauwe was bet spelerspoten- tieel zo beperkt geworden dat men slechts op één wis selspeler kon rekenen. De Dendermondenaars konden, gelukkig voor hen, rekenen op M. Van De Velde die na een volledig mislukte le helft op zijn eentje de 2e speel- helft zou domineren. De wed strijd startte slecht voor de thuisploeg. Na 3' leidde Ton geren dan ook met 0-2. Tongeren, dat vlot de bal rondspeelde kon moeilijk de degelijke Dendermondse ver dediging in gebreke vinden zodat het duurde tot de 10e minuut vooraleer Tongeren op vrijworp tot 0-3 uitliep. Maar ook de zwakke Den dermondse aanval slaagde or niet in de bezoekende ver dediging in gebreke te vin den. Van De Velde kreeg maar geen kracht achter zijn schoten, Timmerman liet een open doelkans onbenut en Van Der Veken bleef on juist afwerken. Na 14' spe len zou diezelfde Van Der Veken dan toch de Dender mondse openingstreffer luk ken op strafworp. Het duur de opnieuw 8' vooraleer er een doelpunt viel langs een eindelijk onder stoom ko mende Van De Velde (2-3) maar twee blunders in de Dendermondse verdediging kostten hen evenveel doel punten (2-5). Twee minuten voor de rust kon Van De Velde er 3-5 van maken. Meteen was de rust bereikt na een teleurstellende le helft Na de rust zou een losgebro ken Van De Velde dan Den dermonde in de wedstrijd houden. Een weer goede kee per Wuest hield een straf worp en na een persoonlijk nummertje kon Van De Vel de er 4-5 van maken. Ton geren begon nu toch wel wat onzekerder te akteren zodat na 39' Van De Velde met twee nieuwe treffers Den dermonde voor het eerst langszij bracht. De bezoekers begaven echter niet en via 7-7 werd het 7-9 12' voor het einde. Van Kerckhoven, die een bepaald zwakke wed strijd had gespeeld, scoorde dan een mooi doelpunt maar 10' voor het einde leidde Tongeren toch nog met 8-10. Toen Wuest dan gekwetst uitviel vreesden wij het erg ste voor de thuisploeg maar doublure Van Der Meersch deed het eveneens uitstekend. Van De Velde bracht, dank zij 2 treffers. Dendermonde langszij (10-10) 7' voor het einde. Tongeren werd nu be paald zenuwachtig en dit resulteerde in een terechte uitsluiting voor 2'. Toen een minuut later een andere Ton- gerse speler er nogal licht vaardig voor 2' uitvloog, leed Dendermonde twee maal bal verlies ondanks de ruime numerieke meerderheid Dit scheen de genadeslag te be tekenen voor de thuisploeg aangezien "score-machine" Van De Velde tekenen van vermoeidheid toonde. Tijdens de allerlaatste seconden kon Timmerman, steeds hard werkend, nu op spelverdeler, het winnende doelpunt sco ren. Dendermonde kreeg hierdoor meer dan het ver diende, maar winnen en zwak spelen is ook een kunst. SCOORDEN Van De Velde 8. Van Der Veken 1, Van Kerckhoven 1, Timmerman 1 EVA Zaterdagavond om 20.15 uur ontvangt Avanti Lebbeke HC Neerpelt in de kwartfinale van de Beker van België. Wij zouden van deze wed strijd kunnen zeggen dat zij op tijd komt. Inderdaad, Neerpelt heeft dit seizoen Avanti meer dan een pad in de korf gezet. Niet alleen verdrongen zij de Lebbeke- naars nog van de 4e plaats in de eindrangschikking maar zij legden eveneens beslag op Dirk Verhofstadt die vol gend seizoen Avanti verlaat voor deze ophefmakende Limburgse ploeg. De "Lim burgse" trainer Vue Roga- novic werd met zijn onvolle dige ploeg tijdens de kompe titie voor schut gezet in de Lebbeekse sporthal maar nam een opvallende weer wraak door Avanti kansloos te laten ter gelegenheid van de terugwedstrijd. Met een plaats in de halve finale als inzet wordt deze 3e wed strijd wellicht de belangrijk ste dit seizoen. Vuc Roga- novic beloofde Avanti "een pressing" en de toeschouwers zullen wellicht met aandacht de prestatie van Dirk Ver hofstadt volgen tegen zijn toekomende ploeg. De ingre diënten zijn aanwezig om een smakelijk handbalfestijn op te dissen. S.K. GREMBERGEN GOES (NED.) 12-18 S.K. Grembergen. slechts met een viertal spelers uit de basiskern van het voorbije seizoen, heeft tegen het Neder landse Goes een degelijke verrichting geleverd. Vooral tijdens de eerste helft kon Grembergen de bezoekers ver schalken. Hans Van Haute opende de score in de zevende minuut en na een kwartier spelen leidde G.S.K. met 3-1 dank zij treffers-van F. Seghers. Drie minuten voor de rust had Trienpont er 5-3 van gemaakt maar de Keesjes slaagden er in nog voor de rust gelijk te stellen. Ruststand 5-5. Tijdens de tweedei helft hield Grembergen nog een tiental minuten stand (8-8) maar toen kon Goes gebruik maken van enkele keren balverlies van de Grembergenaars om tot 8-13 door te stoten. Langs Trienpont en Seghers naderde Grembergen nog tot 10-13 9' voor het einde maar kans op de overwinning zat er toen niet meer in. Enkele jonge Grembergenaars lieten een veelbelovende indruk zodat het niet uitgesloten is dat trainer De Mol volgend seizoen met een verjongde ploeg te voorschijn komt, SCOORDEN H. Van Haute 2. Seghers 6. Trienpont 4. EVA Het Paastornooi van de Gij- zegemse tennisklub De Anti lopen werd vrij gemakkelijk door Jean Luk Du Caju in de wacht gesleept na ach tereenvolgens Willy De Wit te. Guy Rubbrecht en Raoul Trouvé uitgeschakeld te heb ben moest Du Caju lierman Van Caekenberghe bekampen - hij was veel sneller op de bal dan zijn duide'ijx ver moeide tegenstander die slechts één schamel puntje kon Inpalmen Du Caju won I en 6 0 het Gijzo- Paastornooi. ■i dames was Bettina K«-n,rins rle absolute allcen- alle teg-nstmef- ster» werden met duidelijk verschil verslagen, tweede werd Christiane Van Malde- ren voor de revelatie Rita Cannoot. UITSLAGEN HERENTORNOOI Achtste finales Etienne Steppé Herman Van Caekenberghe 0—6. 6-6. 3- 6 Erik Sonck Erwin De Witte 6—2. 6—0 Herman Kevmeulen Raoul Trouvé 2 6. 0- 6 Jeni Luc Da Gnju Willy De Witte 6—0. 6—0 Guy Rubbrecht Robert Van Den Brempt 6—1, 6—0 Herman Ileylebroeck Jozef Thomas 6—4. 4—6. 6—4 Ludwig Roelandt Eirk De Koker 6 -4. 6-6. 4 -6. 2—6 Francis Troupin LeWie Roelandt 6—4. 6—0 Kwartfinales Trouvé Sonck 6-1. 6 1, Du Caju Rubbrecht 6 0. 6-0 Huylobroeck Van Caekenberghe 3—6. 2—6 Troupin De Koker 6—4. 4—6. 6-4 Halve finales Trouvé Du Caju 1—6. 1 -6 Troupin Van Caekenberghe 6-4. 4 6. 4—6 Derde en vierde plaats Troupin Trouvé 1 6 en 2—6 Finale Du Caju - Van Caekenberghe 6 1 en 6—0 Dirk Daelemans. Hand in Hand Moorsel is biljartkampioen In reeks A. Hand in Hand heeft zich op de laatste speeldag in de A- reeks met een onbetwistbare 6-0 zege tot algemeen kam pioen van de Aalsterse golf biljartfederatie gekroond de Moorselse biljarters hadden geenl enkele moeite om Scot- sing Aalst met lege handen huiswaart te sturen het kampioenenzestal bestond uit Herman De Gols, Frans Hee reman, Willy De Rouck, Ro ger Beul. Jozef Mertens en Marcel Pots. Hun twee dichtste konkur- renten Loebes en Cosmos zijn dus uiteindelijk op één scha mel match puntje gesneuveld: zij lieten nochtans niets aan het toeval over en wonnen allebei hun partij Loebes won dankzij overwinningen van Oskar Conpens. Willy Ovaere. Erik Van Impe en Jean-Pierre met 4-2 van een moedig Kravael Me'dert dat in Frans Van Der Meersche en Jean-Pierre Sterckx twee knappe tegenspelers telt Cosmos toonde zich ook veel sterker dan Rupa B, bij wie Erwin De Sutter de eer red de de Aalsterse bezoekers hadden langs Roger Baeyens. Francois De Backer, Jean- Pierre Steenhout, José Em- païn en Willy Heyvaert noch tans vijf puntenkapers. Johny Boys A was kansloos op het laken van Cosmos B dat met Philemon Van Co- ningsloo, Hubert De Winter, Frits Wamback. Orland Van Den Steen, Willy De Wolf en Jef De Leeuw een 6-0 zege liet opschrijven. In de B-reeks won kampioen Zandmannetjes vrij gemak kelijk met 5-1 tegen Sport vrienden. Hand in Hand C overklaste Loebes C in alle Minen met de hulp van Remi De Leeuw, René Mergam, Frans Van Der Sttaeten Jo zef Van Den Eede. Emiel Van Der Stockt en Paul Will. Za^dstuivers Gijzeeem kon het thuis niet waarmaken te- een Loebes B enkel lokaal houder Jerome Van Den Brempt en Heli Hendrickx waren outstandingvoor de •bezoekers scoorden Herman Minner, Rudy Lievens. Jean Matthieu en William Huyle- broeck. Zandmannetjes kon met Stefaan Meskens, Heli Swaens en Jozef Van Boven s'echts een gelijkspel afdwin gen tegen Loebes D dat in Frank D'Hondt. Francois Vermeiren en Gina Van Lief- feringe drie winnaarslypen had REEKS A uitslagen Moorsel A - Kasseist. A 4-2 Cosmos B - Johny Boys A 6-0 Hand in, Hand A - Scotslng A6-0 Hand in Hand B-Rupa A 3-3 Rupa B - Cosmos A 1-5 Loebes A - Kravael A 4-2 Schoonaarde A - Koszen A 3-3 REEKS B uitslagen Koszen B - K'akskens Johny Boys B - Krijt op Tij t Loebes C-Hand in Han f Zandstuivers A - Loeb( i Kravael B - Dender en Scheld J Korte Stokken A - Moorst* Zandmannetjes A - B Sportvrienden Kalender voor zaterdafj april om 20 uur jj Klakskens A - SportvrL Dender en Schelde A -g Zandmanf Hand in Hand C-Kravjj Korte Stokken A - Moorsel B-Krijt op TijÉi Johny BoysB-ZandstulJ Loebes B - Koszen B In REEKS C ploe uitslagen two Klakskens B - I^bl Zandmannetj»net Dender en Schelde B i Confer Kasseist. - B - Jokers pP' Corso A - Sehoonaardp'J2 Zandmanntjes C-Loebu161 Jokers A-Hand in Kalender voor znterdaj april om 20 uur I Zandm. B - SehoonaaifP0" Hand in Hand D-Joker1^1 Joker A-Dender en Sc( Zandmnnetjes C Khaki Corso B - Korte Stok» Loebes D - Corso A Dirk Da lek. ek< Tegen Luciano Boraccia, Ge op de Europese ranglijst en ex- ehallenger op do Europeso weiter, hoeft Wies Carmeliet zijn opgang naar do Europese top voortgezet. Wies demonstreerde nog maar eens zijn rijke gaven. Vriend en tegenstander stonden in! de bewondering van Wies' boksen. Zijn variatie in d« slagen, zijn bliksemsnel uitpakken, zijn snelle refleks en zijn overtuigend meesterschap in de ring waren voor de Italiaan onoverkomelijke hinderpalen. Op bepaalde momenten kreeg zijn opponent het zelfs moei lijk om Carmeliets bliksem- reekscn op te vangen. De puntenzege van de beseher- meling van Jef Van Dries- sehe stond dan ook bij de laatste gongslag vast. dit voel den de aanwezigen aan en be zorgden Carmeliet een staan de ovatie. Die overwinning wordt voor Wies de aanloop naar een hoogtepunt in zijn carrière. Het werd eigenlijk een dub beltje op zijn kant. Achteraf gezien moeten we Aloïs roe men voor zijn moed en de inzet. De eerste round was pas 30 seconden oud of de Italiaan gaf de Zeienaar een professionele tik tegen de neus en Wies zat vlug ine", een handicap, die vanaf do tweede rondo nog meer uit gesproken tot uiting kwam. Hevig bloedend uit de neus moest Wies nog zes ronden gaan De diagnose na de kamp luidde oen neusbeen- breuk. Zodat we ons afvra gen wat het zou geworden zijn mot oen volledig ntto Wies tussen do touwen EUROPESE GORDEL ZIT ER IN Na de meeting vroegen we Albert Faceenda. U weet wel de man die de Belgische bok sers bij de E.C.U. verdedigt, naar zijn intenties met Wies Carmeliet. Zijn antwoord was kort en kordaat volgend seizoen ga ik met Wies naar het Europees kampioenschap. Hij verdient het en hij kan het Dit waren voor Wies misschien wel de vleiendste woorden bij zijn Europese klassering. In juni zal de E.B.U. te Venetie de kandida tuur van de Zeienaar Wies Carmeliet op do tafel krij gen. omweven met een hele reeks positieve referenties. JEAN VAN TORRE OUT De sympathieke karakter mens Jean Van Torre had zich zijn 100e beroepskamp waarschijnlijk anders voorge steld, Do Italiaan Qucro, een Europese halve finalist, was snel en sloeg precies en hard. Tarzan Vtui Torre stoorde zich hier niet aan en klampte fel aan. maai de Italiaan bleef maar ko men en gebruikte enigszins de Van Torre-taktiek. In de 3e rondo moest Jean een reeks slagen naar hel hoofd Incasseren. Hier begon voor Jean de narigheid. Een ge raakt trommelvlies of een insdf lichte hersenschuddi ekkii zal de diagnose latei ialc zen) maar Van Torn mtm niets meer, zodat ig 4 Jef Van Drlessehe, juiste beslissing nan ie zes ronden zijn poula hoek liet zitten. Vo loot een spijtige ervarin deze tegenslag mag I ontmoedigen en we i ^KCr volgend seizoen wel te(1e zich in zijn 101ste n(^ kamp te revancheren Rudy Gauwe maal een einde aan het met de Italiaan Ma/S n ka 100 kg wegende tege sloeg hard en Rudy v risico's vermijden. life round trof hij hard raak en de kreeg een eerste kc( 3 Ion. Nog in de zelf< reageerde hij te laat j dy's harde treffers lichaam, afgerond hard aankomende re£ het werd voor de tellen. Mazzarrii wijselijk mee. De Hamse novice R"s Maore verdedigde zi in een aanvallende tegen de ondcrvindil De Waegemaecker. n00j' logische puntenzege cr-Sa Westvlaming. F redd: K<> ging het in voided wegvluchten zoeken Gruyter uit Bo\ remmen. Een le in De Gruyter geraak vermoeid zodat ie pl rliezi iftir >gei le d 't Zil rui iker. n ka het ck vi fie lo haa toe Lsket basl st vl 26 a final wist. IIOOl rken. een match n; Isol?

De Voorpost | 1977 | | pagina 20