B 0 H 1 J K L M 0 P S T GEKNIPT JEUGD IN STAAT VAN BESCHULDIGING Tussen haakjes a De Voorpost - 22-4-77 - 25 ✓Vv HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS^ EN ADRESSEN RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grem- bergen <*eckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matras sen Schuimrubber. Latex. Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18. Aalst omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars Rechtstreeks aan fabriekspnjzen (enig in Bel- 053-21.15.64 'hondt Simon Wijngaardveld, Aalst in schuifdaken, voortenten, autogamieringen en zonnetenten. esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- gen. poorten enz M De Backer. Kon Albertstraat 75. Dendermonde erman 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen nterieurverzorging 053-21.58.61 VAM0FLEX, Kasteeldreet 45 en Nieuwstraat 28, 9310 Lede- Centrum Vakkundige plaatsing van vasttapijt, vensterdekoratie, ploegstof- ten, behangwerken o-Sport 052-21.17.59 Alles maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21 Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels om, leen qerust 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimhou ding Inlichtingen bij Van den Berghe Droeskouterstr 12, Haalt ert :h 053-70.13.39 Stationsplein. 6 Aalst Specialist: koude schotels, bereide vleeswaren, belegde broodjes. eubelen De Wolf 053-21.63.91 vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette tergal enz Zonneblinden Luxaflex, Louver- drape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken" en plaatsen Guido Michem. Potiaulaan 11. Dendermonde ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar speaa- Lat n, alt Iuando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken i quis. quid, quo, quando, quomodo enz: wie. wat, waar. wanneer en hoe7 Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper IV 053-21.76.08 Molenstraat, 70, Aalst SERAV heeft jaar in jaar uit, en voor om het even welke gelegenheid, het gedroomde geschenk! Van huwelijkskisten tot prachtig-moderne zitmeubelen: van typische kleinere design-geschenken tot en met klasnjke tapijten. Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst I rmar 053-21.68.98 Moorselbaan. 73, Aalst. Het huis waar u alles vindt. Voedingswaren aan discountprijzen Kom eens lanqs Dank U erzekeringen 053-21.71.45 Van Den Hauwe Gaston Zoon Financieringen Gentsestraat nr. 97 9300 Aalst 'li® ooninrichting Pieter Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur Internationale vormgeving. In richten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz. Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt ter beschikking Molenstraat 42-44 Aalst n 052-21.40.60 een toverformule7 Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meprobiemen Bel even naar Groep De Cuyper f vonne en Jozef 053-70.33.95 rilden met een bromfiets van Holman Gentsestraat 4-6 Aalst Alle herstellingen 1 |aar waarborg gratis onder houd Pri|zenvanaf4 900 F tot 150 000 F Aliemodeilen ut voorraad leverbaar In het kader van de Jeugddagen op de Sint-Jozefparochie van Aalst ging ook een «jeugdproces» door. Een Assisenhof werd opgetrokken en de zwaarste beschuldigingen werden afgevuurd op die generatie die nu «jeugd» genoemd wordt. Getuigen van divers pluimage brachten konkrete voorbeelden aan die wisselend als verdedigings- en aankla- gingsargument dienst deden. Het was een boeiende avond, vonden de meeste van de talrijk opgekomen «beschuldigden». AKTE VAN BESCHULDIGING Reeds van bij de aanvang waren de aanwezigen (waar onder ook een handvol vol wassenen) in de gewenste juridische spanning Kon ook moeilijk anders wan neer men onmiddellijk met de neus op zo'n zware be schuldigingen gedrukt werd. Zowat alles wat men de huidige jeugd verwijt werd aangebracht. Een handgreep daaruit De jeugd houdt geen kri- iische en kreatieve levens vormen uit. Ze is niet ge noeg betrokken met natuur, arbeid, samenleving, poli- iiek, geloof, andere groe pen en generatie. Ze mist moed. verbeelding en vol harding om volwassen be wustzijn te verwerven. Ze siaat niet kritisch-bewust iegenoverde maatschappij. Gelooft ze nog in idealen, mensen en religie? Of laat ze zich drijven? Hangt ze vast aan prestatie? Aan zien? Bezit? Gelooft ze in vernieuwing, verandering, «verrijzenis»?- TEKORT AAN ZELFKRITIEK? Rechter was Lieven Geldoff die «geassisteerd» werd door bijzitten Karei Nijs en Anne De Veylder. De eerste getuige die op het matje geroepen werd was Paul Ja cobs die vanuit menigvul dige kontakten de jonge mensen (o.a. als groepslei der bij skouts Baardegem) getuigenis aflegde. Hij wees op feiten waarbij kon opgemaakt worden dat jon geren doorgaans wel met idealen bezield zijn maar dikwijls onkonsekwent zijn daarin. Soberheid voor staan bv. wordt een scherts wanneer men daarna alle café's afdwijlt. Of op een kamp voor stilte zijn en die voor.durend overstemmen met transistors. Het open baar ministerie (Johan Ver- siraeten en Luc Van Muide) tilde hier zwaar aan terwijl de advokaten (Herman Vidts en Guido Moons) er voort durend op zouden wijzen dat jongeren tenslotte ook zoekende mensen zijn en ze in een maatschappij leven die ergens toch bezoede lend werkt. Dezelfde kwestie zou verder nog meermaals naar voren ko men. NATUURVERWOESTERS? Bv. toen getuige Jos Lis- sens (stadstuinier) opge roepen werd. Toen nl. aan het licht kwam dat jonge mensen vaak een tekort aan respekt voor de natuur aan de dag legden werd naar oorzaken gezocht. Nemen ouders, onderwijzers, jeugdleiders niet te weinig hun toeziende en opvoe dende verantwoordelijkheid op? En laat ze dan ver vreemd zijn van de natuur, komt dit niet doordat een voorgaande generatie te veel bossen en natuurhoek- jes opofferde aan god geld? Ook toen jeugdleider Kris Nijs getuigde bleef deze vraag nazinderen. Hij gaf ruiterlijk toe dat soms in verboden bossen gespeeld werd, maar de verdediging ontlokte bij hem de verdui- TANU, Houtmarkt 1, Aalst. Vrij 22; 20 u: toespraak door Jos De Geyter: «De jeugd in het algemeen, vanaf de geboorte tot bij de tewerkstelling in de socialistische landen.» Toegang gratis. Zat 23: 20u: optreden ISOPODA in de feestzaal van het Volkshuis. Deelname in de onkosten bedraagt 30 fr. Vrij 29: film «help, de dokter verzuipt». Bekende Neder landse film onder de regie van N. Vanderheyden en met akteurs als Martine Beyl en Jules Groiset. Nogal sprookjesachtig-dromerig. maar dat mag ook wel's. 25 fr of 30 fr naargelang je lid bent of niet KREJA, Driesleutelstraat 51, Aalst. Zat 23: folkoptreden Bully Wee. Aanvang 20 u, inkom 60 fr. Zie ook «geknipt». Vrij 29: 20 u: diamontage en bespreking «inventarisatie Aalsters Groen». Zowat 1.000 dia's zullen te zien zijn Werkgroep Leefmilieu Aalst komt deze avond verzorgen Zat 30: KK met Mieke en Joost Van Dorp (en Geert. Wouter, Arnold, Gilliane en Mare). Aanvang te 20u inkom 40 fr. JEBRON, Begijnhof 1, Aalst. Zat 23: 10 u: werkgroep info. Woe 27: 19u30 gebedsgroep GCL (gemeenschappen voor Christelijk Leven en 20 u: werkgroep Liturgie en Bezinning. Zat 30:18u30: Eucharistieviering rond het thema «Lente» in de Begijnhofkerk. DIDO, Oude Heirbaan, Erpe. Zat 23:20u: popfilms (London Rock Roll House; Heart of the Sun en Emerson, Lake Palmer). Ook kaarting Zat. 31: 20 u: soepee YPSILON, Meuleschettestraat 32, Aalst. Zat 23: TD (met nieuwe diskobarploeg Geert, Kris. Wim en Marco die hiermee aan hun proefstuk zijn) In de namiddag: laatste schaatsbeurt te Brugge MARCELLINOKLUB, Capucijnenlaan 95, Aalst Zon 24: 14 u: film «het paard met de gouden hoeven» (knappe paardenprestatie) Zon 1hoogmoedswaanzin met De Funes en Yves Mon- tand FREE TIME: Pontstraat 5. Gijzegem Zat 23: 14u: volleyball Zat 23: 14 u: volksdansnamiddag KLAKSON: Hammestraat. Aalst. Zat 23 14 u: jeugdfilm doorJEFI «Het meisje op de bezem» m zaal Feestpaleis Zat 30: opknappen nieuw jeugdatelier. Zat 7: optreden marionettenteater Taptoe in zaal Madelon. Grote Markt 15. Aalst. Begin 14u. Inkom 20 fr. «Lodewijk de zoveelste mag zijn biinaam niet horen, grillen koning Lowietje, of hij haalt zijn grillenarsenaal boven. Lo- wiet|e bestaat enkel bij de gratie van zijn naam Hij uit dit in de gekste grillen Zo wil de koning de eigenaardigste ge rechten. koks en koksvrouwen,... die steeds door zijn nar moeten gevonden worden. De nar komt daarvoor hulp zoe ken bij de aanwezige kinderen. Kom je ook raad geven? ledereen is welkom.» JEFI. zaal Feestpaleis. Vlaanderenstraat. Aalst. Zat 23: 14u: film «Het meisje op de bezem». (Tsjechoslo- vaakse kleurenfilm over een leerling-heks die in mensen- land terechtkomt en daar voor heel veel gekke toestanden zorgt.) zu rr inkom. delijking dat de dichtsbij- zijnde toegankelijke bossen 7 km. verder liggen (Vlierze- le en Meldert). Nog steeds ingaande op dit hangend probleem wou getuige Jan Moons toch zijn (oudere) generatie wat witwassen door erop te wijzen dat elke generatie fouten begaat en dat ook de jonge ménsen nu profiteren van de zo ge wraakte konsumptiemaat- schappij. Jan Moons bleef er ten andere op hameren dat je zomaar geen genera ties mag afwegen t.o.v. mekaar. NIET NEGATIEF Noch hij, noch Frans De Coninck (naast vader ook onderwijzer) vonden «jeugd» negatief. Getuige De Coninck sneed hier de rol van de ouders aan. «Er zijn meer slechte ouders dan slechte kinderen» stel de hij. Hiermee bedoelde hij dat meer en meer ouders om welke reden ook (ge makzucht? werk? non-inte resse?...) een negatieve in vloed uitoefenen op hun kinderen, ze niet stimuleren in het «goede» (bv. inzet in jeugdgroep), e.d.m. Het openbare ministerie haakte hierop in door de vraag te stellen: «wanneer worden die goede voorbeeldige kin deren dan slechte verwerpe lijke ouders?» Hier werd een facet van een maatschappe lijk probleem aangesneden maar helaas bleef het daar bij. JEUGD EN OPVOEDING De meeste getuigen die over deze kwestie onder vraagd werden bleven zich vastankeren in de oude hip- piedroom van «de mens wordt goed geboren en is dus goed van nature uit». Tot in de wit-zwarttegen- stellingen toe, hoe het Openbaar Ministerie daar ook ironisch tegen aanging. Anderzijds ging men slechts oppervlakkig in op deze gekontesteerde maat schappelijke invloeden. Bv. toen een nog jong politieker (Paul Stockman) getuigde dat hij als jongere nog wei nig kon bewerkstelligen, dat eerst moest geweten worden hoe ouderen te- werkgaan (en dit, naar hij beweerde, in elke partij). «Wanneer men dan zelf «oudere» is, wat dan?» kan men opwerpen, maar zo ver ging men niet. Men hoorde over «jeugd» te praten zodat knellende strukturen onbe sproken moesten blijven. Wel wat jammer, toch werd doorgepraat over kansen van drukkingsgroepen van jongeren. POLITIEK BEWUST? Neen in één woord, werd getuigd. Ook hier werd niet dieper op ingegaan. Wel werd rakelings «mei '68» aangesneden en werd ge wezen op akties als ontwik kelingshulp en hulp aan gastarbeiders. In hoeverre deze zaken dan echte inzet of schijn zijn (bv. omdat je nu éénmaal kritisch en hel pend moet zijn als jongere) bleef een vechtpunt tussen Openbaar Ministerie en Ver dediging. Net zo over de vraag «wat realisme is»: is realisme een dekmantel voor een latente zucht naar materialisme? belemmert ze vooruitgang of werkt ze die tegen? KORTOM Boeiende opwerpingen en vraagstellingen kwamen naar voren Ongetwijfeld zullen vele van die dingen blijven nazinderen zijn en wie weet groeit daar wel wat uit. Veel is daarbij het werk geweest van de (zeer goed regisserende) rechter Geld- olf. maar ook van alle ande re panelleden. Elk van hen werd na afloop bedacht met een herinneringsplaket; vooral werd geapprecieerd dat mensen tot van Deinze kwamen hiervoor (het Open- MUZIKAAL KREJA Morgen zaterdag 23 april treedt de folkformatie Bully Wee op vanaf 20 uur. De groep bestaai uit Jim Yardley (gitaar. mandoline, zang). John Yardley (gi- ;aar. bodharn. zang). Frank Simon (gitaar, fluit, zang) en Ian Culler (viool). Ofschoon deze jongens aanvan kelijk hun materiaal haalden uit Schotland en Ierland begint hun muziek nu grotere gebieden te bestrijken. Inkom60 fr De volgende zaïerdag (30 april) komt het «uitgebreid duo» Mieke en Joost Van Dorp, zoals reeds goed bekend gemaaki is. Hun optreden valt uiteen in twee delen: een eersie is akoestisch met gitaren, banjo, mandoline, piano, autoharp. kazoe, en wordt ge- brach; door Mieke. Joost. Geert en Wouter. Voor het weede deel word; een beroep gedaan op een aantal gasten: Arnold, Gilliane en Mare (eveneens Kreja- mensen). Hier gaat men dan de luidere toer op met drums en elektrisch versterkte instrumenten. Schijn; dat het knap wordt. Aanvang eveneens om 20 uur: inkom blijft beperkt tot 40 fr. In het vooruitzicht wordt dan op 6 mei aan Pop gedaan met «Crash Machine». Denk ook reeds aan Wannes Van De Velde die aangekondigd wordt voor zaïerdag 21 mei. Tussendoor zijn er ook nog andere aktiviteiten, tus sen haakjes... PAPIER IS REEDS GESLAGEN Sorry, maar omdat het bericht ons te laat bereikte konden we niet meer vermelden in vorig nummer dat de Baardegemse skouts op zaterdag 16 april een papierslag zouden houden. Die zoveelste papierslag van die jongens is er intussen al geweest en naar mag worden aangenomen zaten er vele verkiezings- propagandafolders en -bladen tussen. Die mannen weten wel wanneer ze erbij moeten zijn Zoals men weet zorgen skouts ook voor huisvuilzak- ken in Baardegem. PIONIERS FEESTEN VOLGENDE JAREN Omdat ze binnen twee jagj* 10 (of is hel 15?) jaar beslaan in Aalst willen de Pioniers dit vieren het grootse festiviteiten. Zo wordt nu reeds gewerkt aan een internationaal feest waarop Pioniersgroepen uit meerdere Oost- en West-Europese landen zouden ui;genodigd worden. Dit zou binnen twee jaar door gaan, terwijl voor volgend jaar als eerste stap reeds gedacht wordt aan een reünie met Waalse groepen. JEUGDATELIER KLAKSON VERHUIST Klakson verhuist! Hieromtrent was reeds lang sprake aangezien een verder verblijf in het ex-csv-kompleks in de Wellekensstraat niet meer kon. Het nieuwe adres wordt de ex-manège De Wijngaard op het einde van de Hammestraat, nog altijd in Aalst, (een zij straat van de Bredestraat, niet ver van het industrie park Wijngaardveld). In deze nieuwe, landelijke om geving krijgen de kinderen nieuwe kreatieve kansen en zullen ze meer dan vroeger de natuur kunnen herontdekken. Het knelpunt blijft wel dat Klakson heel veel kinderen uit de vroegere «buurt» als leden heeft; zullen die blijven komen naar dit nieuwe adres? Als poging om dit probleem op te vangen wordt een ophaaldienst ingelegd die de kinderen ophaalt aan het vroegere lokaal en ook aan de «Lion d'or». Meer hierover kan je desgewenst bekomen bij Michel De Gols, Posthoornstraat 16 in Aalst. Ak*iviteiten van Klakson in deze nieuwe fase vind je wel tussen haakjes. UITSLAGEN PAASHAZENKROSS VAN JK TERLINDEN Ploegklassement1e reeks: Ypsilon 5 punten, Ter linden i0p 2e reeks: geen deelnemers 13e reeks Ypsilon: 31 p.. Kreja 21Timarcha 18, Ijaco 29 en Terlinden 2114 reeks: Ypsilon: 12p, Terlinden 8p/5reeks: Ypsilon 7 punien. Terlinden 13p. Totaal: Ypsilon wint paas- hazentrofee (wisselbeker) met 55 punten. Daarop volgen Terlinden (52 p.), Ijaco (29), Kreja (21) en Timarcha tenslotte met 18 punten. Individueel klassement: Reeks 1D. De Ceuckelaire (Te), P. Roggeman, D. De Kegel (Te), Jo Haeck (Y), L. Persoons (Y), D. Lievens (V). Reeks 3: J. Van Dorpe (Ti), W. Eckeman (I), L. Jansegers (Y). H. Roels (Y), Guido De Cock (Y), D. Van Audenhove (Te). K. Van Meert (I), W. Lelong (K), Marc Moens (K), G. De Vuyst (Y), W. Van De Velde (Te). D'Hauwer M. )Y), G. Haeck (Y), J. Goffa (K), J. Van Meert (I), L. Van Volsem (Y), H. Slagmulder (Y), M. Lievens(Y). Reeks 4: Chris Persoons (Y), An Nijs (Te). A. De Vadder (Y). A. Van De Maele (Y), G.Van Der Eist (Y), An De Nil (Te). M. De Sloover(Te). Reeks 5 E Gorten (Te). L. Roelandt (Te). M. De Schrijver (Te). H. De Man (Y), M. Cherreté (-), Willy Geets Fr. Jansegers (Te). Medailles en bekers werden uitgereikt door Mac Galle en Eddy Monsieur die eraan gehouden hadden aanwezig te zijn. Ook wat ons betreft: nog eens proficiat voor inrichters en deelnemers, ook aan hen die opgegeven hebben...En dat die van Ypsilon er maar geen dikke nek van krijgen CSV-BURCHTSTRAAT He- nieuwe «Fabrieksken» opent inderdaad pas eind deze maand (officieel dan) maar slimmerds zullen reeds gemerkt hebben dat hun caféruimte wel reeds open is. Hei is er vrij gezellig, ook al worden er nog allerhande klusjes opgeknapt. Wie zelf eens wil gaan neuzen kan dit alle dagen vanaf 19 uur, behalve dan de maandag (voorheen ook reeds rustdag). Niet verge>en dat je dan naar de Burchtstraat moet. RECHTZETTING I- v rig rummer stond een bijdrage over evoluties i.v m Kolderken. Daar stond dat op de vergadering va>- vrijdag 1 april Vejaleden samen met Frans Van Ghsegt-em en Luc Van den Biest aanwezig waren. Op r merken val hierbij da; ook andere personen aan wezig waren. PD baar Ministerie). Volledig heidshalve nog de overige getuigen aanstippen: Ghis- lain De Vuyst die sprak als oud-|eugdieider en klub- huiswerker en Michel Be- kaert (onde-pastoor en proost van een jeugdbewe- Sin9' PD

De Voorpost | 1977 | | pagina 25