L fitsen J Steunfonds f Aa sterse iTADSPERSONEEL OORLOPIG VERDER MET OERISTISCH JO DE CONINCK EN VRIENDEN SEIZOEN TE AALST VERDIEND EERSTEN 0P TALENTENJACHT 25 JAAR PROVINCIALE HANDELS- EN TAALINSTITUUT VAN FRACHEN IN ONE MAN SHOW Toetreding tot g.s.d. -4IIET VOOR ONMIDDELLIJK De Voorpost - 22-4-77 - 5 NFORMATIEBUREAU Wegens verbouwingswerken aan het Belfort zal het infor matiebureau worden ondergebracht in de inkomhall van het (Stadhuis, Grote Markt, links tussen de permanentie en het pureaal vai. Feestelijkheden. [Van 3 juli en met 31 augustus zal het open zijn van 10.30 lot 12.30 uur en van 14.30 uur tot 17.30 uur. Op vrijdag de hele dag en op zaterdagvoormiddag blijft het evenwel Besloten. 'an 1 tot en met 26 septem- periode van het Festi val van Vlaanderen, is het jeopend van maan- tot za- irdag van 15 tot 18 uur. Op jondag is het in die periode lesloten. ;elefoon: 053/21.57.51 ragen naar info-bureau). )nthaal en rondleiding ge- eurt door gediplomeerde lidsen. 'idens voornoemde periode unnen in dit bureau kaar- worden gereserveerd i®r de volgende aktivitei- van het Festival van laanderen. estival van Vlaanderen -vrijdag 9 september in de it.-Martinuskerk te Aalst: English Chamber Orches- -woensdag 14 september de St.-Martinuskerk te foorsel:- «Guillaume de flachaut-Ensemble». zaterdag 17 september in e St.-Martinuskerk te Gij- egem«Omroepkoor van e Spaanse Radio» o.l.v. de luerrero. maandag 19 september in et Stadhuis te Aalst «Lon- on Symfonietta». donderdag 22 september Hal «Ten Rozen» te Aalst .yceum Club Ensemble». 4 j-maandag 26 september in iet Vrij Technisch Instituut (alst «Nuova Compania di ..Jan to Populare». Tentoonstelling In het jJiJud-Hospitaal zal een ten- onstelling «fotogravures iubens» worden ingericht het kader van het Ru- snsjaar. 5 dier gelegenheid bevlag- mg van de Grote Markt iet heraldische vlaggen en belichting van kunstmonu menten. Verder zijn voor zien beiaardkoncerten en bloemenversiering. Kermis: Aalst-Kermis van zondag 3 tot en met zondag 17 juli. Pikkeling '77: Het Pikfeest, voortaan «Pik keling» genoemd gaat dit jaar door te Meldert van vrij dag 22 tot en met zondag 31 juli met volgende presta ties: —vrijdag 22: opening van de tentoonstelling van wer ken van hedendaagse schil ders met ooggebeuren en landelijkheid als themata. Het mooiste werk wordt door de V.V.V. «De Falluin- tjesstreek» aangekocht, —zaterdag 23 vrijdag 29 juli: «Week van de Lande lijkheid» met dagelijks een geleide «Fietseling» van op de Grote Markt te 14 uur en te 15 uur geleide wandeling naar Kravaalbos. Daarna gastronomie en gezellig heid rond het Hof te Putte, —vrijdag 29 juli: voorstel ling van bloementapijt aan Gudulakapel te Moorsel. —zaterdag 30 en zondag 31 juli: «Pikkeling '77» op hoe ve van Cauwelaert, Nie- veldriesweg te Meldert. Tal van Folkloristische mani festaties. Jaarmarkt: Op dinsdag 30 augustus, als slot van de vakantie periode, gaat de jaarlijkse stoet uit te Baardegem met tal, van andere feestelijkhe den in het kader van de «Faubourg-Jaarmarkt». L.H. Jeugdorkest en koor op talentenjacht. (SJ) Als je aan talentenjachten denktdie eeuwig zo beloftevolle kans voor de gitaarkrabbende en naar identifikatie zoekende jong- en minder-volwassene die de roem achter de deur denkt te zullen vindendan voel je automatisch die duivelse kom- petiejacht waarvan men de jeugd maar niet wil verlossen. Heeft dat nou echt zin die al dan niet verborgen talenten telkens weer in een wedstrijd-onder-onsje onderling aan me kaar te meten? Nou goed, kreatief waren de mensen verleden zaterdag in jeugdklub Ypsilon alleszins wel, de ene met meer redenen dan de andere om buitenshuis moeders liefste melo dieën ten gehore te brengen. J> de gemeenteraadszitting van woensdag 13 april j.l. stond, 3nl>V00rS*e' van ^VP-raadslid Chris Lievens-Borms, de toe- -'Kling tot een gemeenschappelijke sociale dienst (G.S.D.), 1 behoeve van het personeel van de stad en de F.S.D. van de lenbare instellingen, als tiende punt op de agenda. Deze S.D. werd opgericht bij het Bijzonder Kinderbijslagfonds ui or Gemeenten bij het K.B. van 25 mei 1972. j deze G.S.D waren einde t>76. 1.035 gemeenten, 87 O.O.S. en47 Interkommuna- saangesloten voor een totaal 'n 15.000 personeelsleden bijdrage voor aansluiting draagt 60 fr. per werknemer ve i wordt door de werkgever in casude gemeente be- ild. Deze G.S.D. voorziet a in de bemiddeling bij het verbinding stellen van wie in od is met gespecialiseerde .insten, in het behandelen ter plaatsevan maat- 'd6 happelijke problemen door |ne;skundige, in tegemoet ko- ngen bij verblijf van kinderen „l0 vakantiekolonies, in supple mentaire huwelijkspremies, in scheidspremies. in tegemoet ming bij op pensioenstelling 3& bij overlijden I amaast kan eveneens wor- j a n tussengekomen bij op- me wegens ziekte of bij her- e Oerlof. Ook voor vakantie ar fblijven kan worden begun- ro[ |d in de vorm van voordelige rei Sovereenko|Tisten. 1e rzoek van raadslid Chris )e< irms Als een bescheiden mening va label is, dan volgende kom- mentaren. Jk Ypsilon kon zich zaterdag jl. in de handen wrij ven een echt geduldig, open en vooral niet bevooroordeligd publiek onderdak te hebben verleend. Nergens vielen die el lendige familieclans, die piete peuterige would-be fanklubs, te bespeuren die tijdens derge lijke manifestaties al te vaak roet in 't eten gooien, zeg maar hun eigen kaf niet in het koren vinden. Om het allemaal wat duidelijker te stellen, er werd met open oren geluisterd naar het ver toon van menigeen zingend of toneelspelend talentenekspo- zant: het Jeugdkoor o.l.v. G. Moons en met werken van Bach en Mozart, Hilde en Veerle De Bondt met de Sara- banda van Handel, Wim Ver- beiren en Leen Bauwens met enkele kleinkunstnummersvan Wim's hand (mooie stemmen hebben die twee),, de jonge Dirk De Bruyn, Guido Cher- reté en Guy Sallet met hun publiek-vriendelijke sketches, Veerle Lievens met blokfluit een menuette van Bach vertol kend, Eric Eelbode op de Zuiderveldtoer en niet zonder rake opmerkingen tussendoor, de popgroep van Karei Go- daert, Hilde Lievens met viool. Chris De Veylder niet zonder spiritualiteit met een hekelend vertoon, Luc Jansegers op een nogel groffe wijze Jan De Wilde immiterend en dus duide lijk zonder enige persoonlijke inbreng en bijgevolg volgens dezelfde «bescheiden» me ningtotaal onverdiend tweede van het concours, de orgelbespelende Claudine De Maeseneer, de verhalers van een spooktoren-evenement met scouts-saus Bart De Turck, Chris Lievens, B. Mei- resonne en P. De Buysscher, Jef De Koninck en Hilde Se- gers in een schools tafereeltje over het solliciterend dom meis je. Tot slot en zonder twijfel schitterend in zijn optreden, de groep van Jo De Coninck, de enige echt bewonderenswaar dige kandidaat, met een mooi gedoseerde humor die mooi afwisselde met een niet onaar dige Swingle Singersachtige aanpak van Bach en Mozart. Fijn en dus ook zeer verdiend met de eerste prijs huiswaarts kerend. De rest, nou ja, ex- aequo. Rene De Witte Geen Aalsterse CVP député of provinciale senator bij de Bestendige Deputatie. CVP fraktie zal als volgt samengesteld zijn: Provinciale Senator: Walter Claeys uit Gent. Fernand De Bondt uit Sint-Niklaas. Paula D'Hondt-Van Opdenbossche uit Kerksken. Député's zijn: Honoré Van Steenberge uit Gent. Jan Herreman uit Oudenaarde, Julien De Cuyper uit Slnt-Niklaas en Remy Temmerman uit Gent. De provinciale ■voorzitter van de provinciale raad is Albert Windey. Door het kollege van Burgemeester en Schepenen werd op 17 april de beslissing genomen om het personeel van de stadsdiensten, dat bij beurtstakingen van begin maart aan het werk bleef hiervoor een ekstra vakantiedag toe te kennen. Dit besluit werd genomen om de stakers te kunnen vrijwaren van enige loonaftrek. Over deze beslissing werd niet met de vakorganisaties onderhandeld. Vandaag wordt een syndikale vergadering gehouden, op het stadhuis, afgevaardigde van het stadspersoneel zullen er met syndikale afgevaardigden praten. Volgende week dinsdag wordt door burgemeester D'haeseleer geen zitdag gehouden. De burgemeester zal aanwezig zijn op een kollokium gehouden te Leuven door het Instituut Administratie Universiteit. Het tema van deze vergadering is: «Nieuwe gemeenten voor een beter beleid». Stadssekretaris Chris Willeros komt eveneens aan het woord. Hij zal de fusie aanpak in Aalst belichten. Het Schepenkollege kwam met de werkgroep Ter Linden bijeen om te diskussieren over de bouw van appartementen. Volgende week hierover meer. Rotary International wordt ontvangen door het kollege van burgemeester en schepenen. Een spirituele Aalstenaar bezorgde ons volgende ondertitel ter illustratie van de kartoen van vorige week. «Vlieg de blauwvoet, storm op het stadhuis!» In de Brusselse galerij Spaarcentrale stellen de streekgenoten schilder Leon Boel en keramist Luk De Block tentoon. Tot 31 mei elke weekdag toegankelijk van 9 tot 17 uur. Jan De Nijs is met zijn werk te gast in het Koninklijk Ateneura te Denderleeuw, nog tot eind april. De tentoonstelling is toegankelijk tijdens de openingsuren van de school. RVDP Ergens in de Gentse Langemunt werden einde vorige eeuw taallessen gegeven door J. Wannijn en sinds meer dan 75 jaar is de onofficiële naam «English Club» in Vlaanderen overbekend. In 1920 veranderde de school van naam onder impuls van volksvertegenwoordiger Van Ackere en direkteur Tack en evolueerde ze tot «Provinciaal Handels- en Taaiinstituut». evrouw Chris Lievens-Borms nt zich bijzonder tot schepen fn personeelszaken Roels lar zij de diskriminatie aan- agt die zou ontstaan zijn 0rde fusie, tussen de perso- slsleden van de fusione- htJe gemeenten die wel bij 'G.S.D. waren aangesloten het personeel van de cen to gemeente Aalst waar geen aansluiting bij de G.S.D. bestond. Volgens het raadslid dient volgens het K.B. van 3 ok tober 1975 de aansluiting van de vroegere gemeenten voor het betrokken personeel ge ëerbiedigd te worden;vandaar de ontstane diskriminatie Om hieraan een eind te stellen, en alle personeelsleden van de stad Aalst op gelijke voet te be handelen, stelt Mevr. Chris Lievens-Borms voor dat de Stad Aalst bij het G.S.D. zou aansluiten voor gans het personeel. Zij vraagt deze aan sluiting retroacktief per 1- 1/1977 op grond van twee overwegingen, die zijn: 1 Investeren in en voor het personeel is een goede beleg ging 2. Distriminaties wegwerken is een verheven menselijke daad. Antwoord van schepen H. Roels In zijn antwoord aan Mevr. Chris Lievens-Borms verwijst personeelsschepen Roels naar een vroegere principiële be slissing van de gemeenteraad, op 27.2.1975, met betrekking tot de oprichting van een eigen sociale dienst voor 't Stads personeel. Ook op dit ogenblik blijven er twee mogelijkheden over om in overweging te ne men, met name: ofwel toetre den tot de gemeenschappelijke sociale dienst, ofwel zelf een sociale dienst oprichten zoals dit bvb te Gent en te Leuven het geval is. Op dit ogenblik dient Veerle en HiUle De Bondt. (SJ) echter ook rekening gehouden met het bestaande STEUN FONDS dat door het stadsper soneel zelf werd opgericht en waar de overgrote meerder heid van het stadspersoneel bij aangesloten is en eveneens zijn bijdragen heeft gestort. De onmiddellijke aansluiting bij de G.S.D. zou meteen voor ge volg hebben dat, voor een groot stuk, een dubbele voorziening zou gelden. Het ligt niet in de bedoeling van het gemeente bestuur om naast het be staande steunfonds dit van het personeel zelf— in een evenwaardige dienst te voor zien aangezien deze toestand uiteindelijk toch niet houdbaar zal zijn. Het uitgangspunt is hier een weg te vinden om dit STEUNFONDS op een of an dere wijze te integreren in de op te richten sociale dienst die ten laste van de stad zelf zal vallen. Daar komen heel wat dingen bij kijken, aldus schepen Roels, o.a, de kasoverdracht en niet in het minst de goedkeuring door de sindikale organisaties die in deze aangelegenheden dient betrokken te worden in het ganse opzet Schepen Roels maakt hierbij alludie op de akti- viteiten van de echtgenoot van Mevr. Lievens. als hij langs zijn neus stelt dat het raadslid zeker op de hoogte moet zijn dat dit alles niet meer kan zonder dat de sindikale organisaties hierbij hun visie hebben gegeven. Dit zal trouwens kunnen in de Sin dikale Kommissie als deze straks zal zijn opgericht, aldus dhr. Roels. In elk geval, verze kert schepen Roels, zal dit dos sier géén twee jaar meer in de schuif blijven liggen zoals dit tot op heden het geval was. Als wij nadien Herman Roels om enige toelichting verzoeken op zijn antwoord, verklaart hij dat het voorstel van raadslid Chris Lievens-Borms, alhoe wel zeker getuigend van so ciale bekommernis toch op dit ogenblik geen rekening houdt met de eigenlijke situatie. Dat een gemeente met 10 of 20 personeelsleden, a rato van 60 fr. bijdrage per persoon en per maand, jaarlijks 7.000 a 15.000 fr. hiervoor diende uit te trekken was niet onoverkomelijk. Als het daarentegenover 1.000 personeelsleden gaat incluis deze der openbare instellin gendan is het uiteindelijke bedrag geen peulschil letje ;daar kan niet zó maar van de ene in de andere dag over beslist. Kronologisch zou trouwens het aansluiten bij de G.S.D. dienen vooraf te gaan door: 1Het op heffen van de principebeslis singvan het vorige kollege, van 27.2.75;2. Het geheel en wette lijk afbreken van het bestaande steunfonds;3. De bespreking van de oprichting of aansluiting van een sociale dienst met de sindikale organisaties:4 Het aanrichten of aansluiten van of bij een sociale dienst. Volgens schepen Roels zal er binnen de kortst mogelijke tijd gezorgd worden dat het ganse perso neel van dezelfde ekstra- sociale voordelen zal kunnen genieten. E.V. In 1937 komen de eerste drie geslaagde studenten uit de pas ingerichte tweejarige postse- kundaire cyclus A6/A1 uit in de afdeling «Handel». Nadat in 1949 reeds bandopnemer en mekanogratie aan bod waren gekomen werd in 1956 een door -igen technici ontworpen en gerealiseerd talenpracticum in gebruik genomen. In 1958 worden in overleg met de lakulteit speciale Fessen voor universitairen ingericht en in 1968 wordt als gespecialiseerde afdeling het «Hoger Instituut voor Vertalers en Tolken» opge richt. Voor het ogenblik is het Instituut uitgegroeid tot één der belangrijkste scholen van het I echnisch Onderwijs met een Secundaire Handelsschool, een Hoger Ekonomisch Onderwijs van het korte type. een School voor Sociale Promotie en een Hoger Instituut voor Vertalers en I olken. Het jubileumpro gramma onder het motto «25 jaar P.H.T.I.» richt zich tot 4500 leerlingen. 300 personeelsleden en tienduizenden oud-leerlingen Jubileumprogramma Woensdag 20 april: atletiektor- nooi voor studenten op de terreinen aan de Watersport- baan. Zaterdag 23 april: opening van de viering te 10.30 uur in het Floraliënpaleis met een Akade- mische zitting met gelegen heidstoespraak door Dr. A. Grijpdonck. Van 14.30 uur tot I" uur open-deur-dag in de gebouwen aan de Henlcyekaai. Vrijdag 29 april: kompetitief spelprogramma onder de titel Wie van de 8?». Zaterdag 30 april: samenkomst van de oud-leerlingen in de feestzaal van het Provinciaal Instituut voor Verpleegkunde vlak bij de gebouwen van de Henleykaai. Samenkomst te 17 Tot slot een groots Klavervierbal in de zalen van het Casino. Eerste dans te 21 uur in stadskledij. Muziek: Mc. Duff Dimension. The Black Bottom Stompers. Studio Black and Round drive in Show en Star Combo. L.H. Het St. Michtelskoor van Hekelgem in aanw ezigheid van dichters Angèle de Bremaeeker en toondichter Mannus de Jong. Dn koor verzorgd op zaterdag 23 april te 20 uur onder leu/in, van Vtctoi van Frachen tn de .feestzaal van liet stadhuis een kunstavond. Meesterzanger Victor van tachen zal opera-ana s van A Maillart en W A Mozartkunstliederen van zichzelf. Marinus de Jong. August de Boeck op gedichten van Guido Gezelle. Mounts Sahbe. Angèle de Bremaeeker en reweghe. vertolken. Htj zal ook gedichten voordragen van zijn moeder An ge Ie de n van Paul Van Her reweghe He, St Michielskoor zal onder zip, Ie,ding werken n i V"" G""'P<-lzhaimer, Jos Menens. G.A Schultz. Frans Abt. Hans Leo Hassle, en li .A. Mozart op gedichten van Angèle de Bremaeeker. J.P. Regeer. Soliste is Paula Van Pt Pu'"lsh' Lievens speelt w erken van Scarlatta. Brahms. Debussv en Chop,,,. antste Jeanne Lievens C alus zorgt voor de begeleidingen. De konunentaar komt van Victor van F lachen en Paul Van Her reweghe ADG Paul Van He Bremaeeker uitvoeren van

De Voorpost | 1977 | | pagina 5