OOSTVLAMINGEN LOSTEN VERWACHTINGEN IN TAXI'S OP DE GEMEENTERAAD P LEDEN VAN DE ROTARY-KLUB ONTVANGEN OP HET STADHUIS INHULDIGING OUDE SASBRUG SCHOLEN VAN ERPE-MERE WERKEN MEE AAN VERKEERSONDERWIJS VOOR EEN VERKEER NAAR MENSENMAAT Welsprekendheidstornooi van Jonge Kamer van België VANAF DEZE WEEK FRANSE TF I-KLEUREN 12 - 29-4-77 - De Voorpost Vorige week vrijdag werden de leden van de Rotary-club Aalst-Noord in het gezelschap van de afgevaardigde van de internationale voorzitter ontvangen in de trouwzaal van het stad huis. Deze ontvangst ging door naar aanleiding van de nationale konferentie van de Rotary-klub die doorgaat hier in België. Schepen Bourlon verwelkomde de aanwezigen in het Nederlands en in het Frans. Vervolgens belichtte de h. Wambacq, Rotary-gouverneur van het 162e distrikt (Aalst-Noord) de loopbaan van de hr. Metivet, afgevaardigde van de internationale Rotary-voorzitter. Burgemeester D'haeseleer belichtte Aalst op historisch, kultureel en ekonomisch vlak om daarna te vervolgen met een korte historische schets van de Rotary-klub. Gesticht in 1905 in Amerika bereikte deze service-klub in 1911 de overzeese gewesten. Sindsdien verspreidde zij zich in alle landen van ons kontinent. Het doel is ten allen tijde «dienen». Voor de Rotariërs staat de mens centraal, onafgezien zijn politieke of religieuze strekking. Een Rotariër wil zijn medemens laten meegenieten van zijn bezit, hij zal dan ook niet aarzelen mensen in nood te helpen. De hr. Metivet, afgevaardigde van de internationale voorzitter, dankte de burgemeester en de aanwezige schepenen Caudron, Monsieur, Bourlon en Hooghuys ior de hartelijke ont vangst en legde nogmaals de nadruk op het «dienende» aspekt van de Rotaryklub. Hierbij dankte hij ook de dames, die evenals de mannen «dienen». Vervolgens werden wederzijdse geschenken overhandigd. De hr. Metivet en de aanwezige Rotaryleden tekenden het gulden boek onder het drinken van een glas schuimwijn of een frisdrank, aangeboden door het stadsbestuur. Ruim tweehonderd toehoorders hebben tijdens de Oostvlaamse provinciale schifting te Sint- Niklaas (vrijdag 22 april jl.) kun nen ervaren dat het welsprekend heidstornooi met Europees thema «Growing Up in Europe», geor ganiseerd door de Jonge Kamer van België Noordzone, met fi nanciële medewerking van een Antwerpse hypotheekmaatschap pij, hoge toppen scheert. De kwaliteit van de deelnemers afkomstig uit het Aalsterse, het Meetjesland, Ronse, Oudenaarde. Zottegem, Dendermonde en het Land van Waas, heeft de jury wel licht voor een moeilijke opdracht geplaatst om uit het lot van 19 deelnemers het Oostvlaamse aan deel van zeven kandidaten voor de nationale finale op 7 meia.s. in het Casino te Knokke, te selekteren. De jury bestond uit mevrouw Noëlla Keymolen en de heren Van Peteghem, Colpaert, Bolsius, Go- vaerts, Coppens, Muller, Jaak Van der Helst en Paul De Vidts, burgemeester van Sint-Niklaas, die het voorzitterschap van de jury had aanvaard. Twaalf kandidaten aan deze pro vinciale schifting kregen na afloop in alfabetische volgorde een her inneringsmedaille. Juryvoorzitter De Vidts stipte aan dat ook zij de durf en de doorzetting hadden om deel te nemen. «Zij spraken nu voor ons, maar ik ben ervan over tuigd dat ook over hen in de toe komst nog zal gepraat worden», aldus de Sint-Niklase burgemees ter. De zeven laureaten kregen nog geen herinneringsmedaille, want hen zien ze terug in Knokke, sa men met de finalisten van Ant werpen, Vlaams-Brabant, Lim burg en West-Vlaanderen. De uitslag Kregen alfabetisch een eervolle vermelding en herinneringsme daille: Steffan Ampe (Ronse), Christian Cierkens (Ronse), Christa Cop pens (Brakel), Martine Gee- rinckx, Frances Martens, Miriam Rooms (Sint-Niklaas), Geert Suy (Aalst), Ann Van den Berge (Zot tegem), Paul Van den Heede (Ou denaarde) DirkVanderstraeten (Zot tegem), Dirk Van de Velde (Beve- ren) en Anne-Marie Vonck (Mel- sele). De zeven laureaten van de Oost vlaamse selektie die naar Knokke gestuurd werden zijn: I. Albertine Schoonvliet (Anna Piers-instituut-Beveren); 2. Dirk Vander Meersch (O.L. Vrouwcollege-Oudenaarde); 3. Wouter Van den Berghe (Sint-Jozefcollege-Aalst); 4. Kurt De Viaene (Koninklijk Atheneum - Oudenaarde); 5. Noe Frank (Sint-Vincentiuscollege - Eeklo); 6. Yolande De Busschop (O.L.Vrouw Presentatie - Sint- Niklaas); 7, Stefaan Sablon (H. Maagdcollege - Dendermonde). De maatschappijen Denderlec en Edas die verantwoordelijk ziji voor de kabel-TV te Aalst, brengen vanaf deze week kleur in d< Franse zender TF 1. Deze zender bezit nu immers een tweede «station» dat in 62.' (secam-) kleurlijnen uitzendt. Totnogtoe kon TF I enkel me multistandaardtoestellen bekeken worden. Denderlec en Eda vormen Secam nu om in Palzodat we hier ter plaatse in optimal! omstandigheden kleurig TF 1 kunnen kijken, in 819 en 625 lijnen! door toedoen van de mast" van Aalter waarvan ook Erembodegeij ontvangt. Zonder omvormer kunnen we nu kijken naar BRT 2 en RTB 2 NOS 1 en 2, TF 1 (819 lijnen), ARD I en 2. Met omvormer naaj BRT 1 en RTB 1 (die voorlopig slechts enkele uren per weel proef-uitzenden), FR 3, RTL, TF 1 (625 lijnen) en ZDF. Ook kaj men hier te Aalst reeds 14 FM-zenders ontvangen. W.Ü Op zaterdag 30 april grijptin 't spiksplinternieuwe rekret oord DISGENAETDREEF» de inhuldiging plaats var, oude sasbrug, verleden jaar op initiatief van het Davidsfa en met medewerking van het gemeentebestuur door de ge troepen van Burcht verplaatst. Te 18 u isereen echaristievie- ring in openlucht opgedragen door pastoor A. Mussche en vokaal opgeluisterd door het Parochiaal Zangkoor. Te 19 u volgt dan de eigenlijke inhuldiging van de gewezen sasbrug en een half uur later zorgt de Koninklijke Harmonie «Concordia et Docilitas» voor een kunstkoncert en shows. Te 20u30 is er de meiboom planting waarna vanaf 21 Skiffle-, Country- en groep, «STAMPEN EN Dl EN» optreedt in de fee; waar uiteraard naast de sieke bieren en frisdranker terhammen met kop kur worden verorberd. Voor deze organisatie var plaatselijke Davidsfondsc ling is de toegang volledig tis. Wanneer we dit artikeltje in druk geven, is er nog niet gestemd in de gemeenteraad over het al of niet wijzigen van bepaalde taxi belastingen die momenteel in voege zijn te Aalst, en dus nog altijd gewijzigd kunnen worden. Hoewel we vrezen dat dit dan toch niet ten gunste van de taxi-mensen zal uitvallen. Toch gingen we even praten met Eugeen Jacobs die nu al 29 jaar met alle soorten mensen binnen en buiten onze stad rondtoert. Het is onmogelijk dat iemand in Aalst deze wakkere, praatzame en sym- patieke taxi-chauffeur niet kent. Wat de financiële reglementering van het stedelijk taxi-bedrijf be treft had hij wel enige bedenkin gen. Maar dat hun zaak deze week nog op de gemeenteraad zou ver schijnen, had men de betrokken personen blijkbaar nog niet kond gedaan. Vroeger werd de machtiging om taxi te voeren afgeleverd door de Gocvcmeur. De stad rekende 90 F aan omdat er een bewijs van goed gedrag en zeden moest bij zijn. Nu levert de stad die machtiging zelf af, en rekent hiervoor 10.000 F per jaar aan. Een nieuwe wet van 1975 verordent immers dat het verpach ten van een standplaats niet meer moet gebeuren. Het is een ver worven recht geworden. Maar de stad mag voor de machtiging een som vragen. «Voor een stuk pa pier waar niemand nog ooit naar vraagt» zei Eugeen Jacobs, «nu moeten we al sedert een paar jaar 10.000 F neertellen nog vóór we kunnen beginnen ons brood te verdienen. Wc betalen 15.000 F om onze standplaats hier op het Stationsplein te huren. Daar heb ben we niets op tegen. Vroeger was dat 2.200 F en dat was inder daad niet veel. Dat wc voor een standplaats moeten betalen is normaal. Maar dat we 10.000 F moeten betalen voor een machti ging; dat is toch niet proper. Er is wel een wettekst die zegt dat hier voor een bedrag mag aangerekend worden, maar waarom moet dit di- rekt nu zo een maximum zijn! En wat gaat er gebeuren met die an dere taximannen van Groot-Aalst die vroeger niet moesten betalen voor een vergunning omdat deze reglementering in hun gemeenten niet bestond? (wat trouwens tegenover de Aalsterse taximan nen ook niet zo erg juist was). Een feit is dat we nu toch alleszins eens aan de Geovemeur gaan vragen hoe dat met die 10.000 F zit. Elk jaar krijgen we een gele kaart waarmee we worden uitgenodigd onze machtiging te hernieuwen. Maar er staat bij dat we drie maanden de tijd hebben om bij de goeverneur opmerkingen hierom trent te maken. Dat gaan wc dan maar eens doen. Bovendien is het taxi-reglement bijna niet meer bij te houden. Het zit vol tegenstrijdigheden. Boeks- kes en reglementen om er stapel gek van te worden. De miserie is voor ons begonnen op 30 decem ber 1946 toen het eerste stadsreg- lement verscheen. Ook de politic- reglementen zijn nogal eens tegenstrijdig. Vroeger mochten we geen dronken mensen vervoe ren. Nu moeten we. Ik heb daar eens een historie mee beleefd. Ik vervoerde een persoon die bij een ongeval was betrokken, zoals ach teraf bleek, en die ook wat aange schoten was. Drie keer ben ik er voor naar Dendermonde mogen gaan. Ik werd vrijgesproken, maar mocht toch twee duizend frank aan de advokaat betalen. Wc vroegen Eugeen naar zijn we derwaardigheden als taxichauf feur. «Als ik daaraan begin zitten we hier morgenavond nog», zei hij. Misschien was dit wel zo ge weest, maar hij moest weg. We gaan hem in elk geval nog eens opzoeken Wilfried Lisscns Vorige zondag richtte de KAV over gans België een aktie in waarbij de gezinnen van d KAV-leden hun parochie gingen bewandelen op zoek naar gevaarlijke verkeerspunter voor de voetgangers. De hele aktie stond onder het tema: «Voetgangers veilig. Wij willen een verkeer naar mensenmaat.» Dezer dagen loopt er te Erpe-Mere een intense instruktie over de verkeers reglementen. Alle scholen van Erpe-Mere nemen deel aan dit gemeentelijk initiatief. Er is een interscholenwedstrijd aan verbonden en vrijdag worden er vier wisselbekers uitgereikt. Het betreft hier een initiatief van lijk ervaringgericht onderwijs, het gemeentebestuur. Erpe had Immers, de afdeling van de reeds langer ervaring met derge- Rijkswacht, de hoge raad voor Verkeersveiligheid, verleende zijn medewerking. Zij stelden op drie verschillende plaatsen op de gemeente een verkeerspark op, waar de kinderen met zes fietsen en zes-go-carts tussen de verkeers tekens en -lijnen en -borden door mochten rijden. Vóór de prakti sche lessen in het verkeerspark, werden er teoretische instrukties gegeven over de reglementen op de weg. Te Burst verbleef het park drie da gen, te Erpe vier dagen en in Mere mochten de go-carts de hele tweede week rijden. WEDSTRIJD Aan deze lessen werd een wed strijd verbonden, om de kompeti tiesfeer onder de klassen levendig te houden. Vier verschillende wis selbekers staan er op het spel (wat meteen inhoudt dat we volgend jaar opnieuw een vcrkeersvecr- tiendaagse krijgen). 1Een wisselbeker van het minis terie van Nederlandse Kuituur, wordt toegekend aar, de klas van het 41" leerjaar, waarvan de leerling-finalist het best geklas seerd is. 2. Een wisselbeker van het minis terie van Nationale Opvoeding voor het vijfde leerjaar. 3. Een wisselbeker van de hoge raad voor verkeersveilheid voor het zesde leerjaar. 4. Het gemeentebestuur Erpe- Mere geeft zijn beker aan de school met het laagste coëfficiënt strafpuntcn. Het feestelijk gebeuren heeft plaats op vrijdag 28 april te 18 uur in de zaal van het Sint- Jozefsinstituut. W.H. Vrijdagmorgen werd de jeugd van Erpe op het Dorpsplein wegwij s gemaakt in de moderne verkeerstekens Op een miniatuur verkeerswegdek konden zij hun kunnen bewijzen. We zien ze hier aan hel werk met fietsen en go-carts. (SJ) Met deze slogan wou de organisatie er op wijzen dat het niet de mens is die zich mo aanpassen aan het verkeer, maar wel het verkeer aan de mens. Om zover te komen zijn echter struktuurwijzigingen nodig, aldus de KAV, waarbij de straat teruggegeven wordt ai ALLE straatgebruikers. In afwachting staan zij niettemin voor aktuele verkeersonveilighed waarvoor een oplossing dient gezocht. Vooral drie punten trokken hun aandacht: ten eerste: voldoende goed uitgeruste voet oversteekplaatsen, ten tweede veiligheid rondom de scholen en ten derde een verkeerssi nalisatie die rekening houdt met het ritme van alle voetgangers. Op vele plaatsen kregen wandelaars een vragenlijst mee waarop zij hun bevindingen konden noteren. We licht enkele vragen uit de vragenlijst van de KAV-groep Mijlbeek. Hoeveel tijd heb je nodig om het zebrapad op het O.L.V.-plein over te steken? a) Hoelang doet een kind erover? b) Hoelang doet iemand van middelbare leeftijd erover? c) Hoelang doet een ouderling erover? Sinds wanneer staan de verkeerslichten op het kruispunt-Leopoldlaan-Moorselbaan? Wat zou je willen veranderd zien op het Kruispunt Leopoldlaan-Binnenstraat? De Moorselbaan is zeer onveilig. Waarom? Wat kan er verbeteren aan de Klaterbaan? Niettegenstaande het druilerige weder kon de KAV toch op een behoorlijke opkomst rek nen. Het gure weder belette de wandelaars niet op de straat te komen voor een 'verkeer na mensenmaat'. Te Erembodegem werd de tocht door regen en wind goed gemaakt met 'n tas warme kof in het parochiehuis, waar eveneens nog wat nagekaart werd over de aktie. S-

De Voorpost | 1977 | | pagina 12