TWEE KOSTBARE PUNTEN UIT DE BRAND GEHAALD Weinig gemotiveerd Flash Merchtem stelt kampioenviering een week uit JOHNY DE NUL GOOIT ER DE BEUK II Niet zo denderend long Lede - Merksem 24 lzegem - Eendracht Zele 1-0 Merchtem-Eendracht Aalst 1-0 Beroepsrenners De renner van de week Supportersklub 18 3de NATIONALE. Een na de kampwisseling vastberaden Jong Lede heeft konknrrent Olse Merksem toch de das omgeknoopt. Een vorzichttg spelende thuisploeg liet echter van meet *if aan de tegenstander meest initiatief nemen. Merksem, het kan niet worden ontkend speelde in het eerste half uur van de wedstrijd meer beweeglijk en trachtte vooral langs de rechterflank door te drukken. Dit is zelfs een paar keer gelukt en het was trouwens na een dergelijk maneuver dat de thuisploeg in het krijt werd gezet. Al ging er aan het openings- punt ook een minder precies ontzetten van d-? Lede defen sie vooraf. Eist kon vrijwel onbedreigd en met sukses aan leggen. Lede bekwam moeilijk van deze opdoffer en vooral in het middenveld kwam het moeilijk aan zijn trekken. Vandaar dat Olse het heft in handen hield. De bezoekers werden op de koop toe door dame Fortuna onder de arm genomen. Im mers op een van de niet tal. rijke doorstoten beging de bezoekende verdediging een fout. Mergeay legde na een kort samenspel met De Neef aan en de bal sloeg tegen de zijstaak en huppelde opnieuw in het veld. Amper een paar minuten later ontsnapte het Merksem doel opnieuw aan doorboring. Toen was er een puike kopbal van de naar voren opgerukte Mare DHondt. Net toen de bal door de winkelhaak zou verdwij nen plaatste Eist er zijn hoofd onder. Aldus ontsnapte Merksem vrij kansrijk. Voor de rest van de eerste speel- helft was Lede nog hooguit een paar keer gevaarlijk. Rust 1-0. Bij de rust werd Evrard door Roelandt vervan gen waarmee trainer Tuyaerts zijn aanval meer gestalte wenste te geven. Het was in derdaad gebleken dat de stoe re Olse verdediging meester was in bijna alle kopduels. Roelandt speelde echter niet lang. Toen hij een niet onge vaarlijke aktie lanceerde werd hij door Eist zwaar ge. takeld en verzwikte hierbij de voet. Even later moest hij worden vervangen door Oos- terlinck. In de 55e minuut steeg dan plots de spanning. Groen wit kwam zeker niet onverdiend aan de gelijkma ker en hiermee bleek de match dan ook op haar keer punt te zijn gekomen. Dit ontstond uit een fel geharre. war waarbij Dirk De Neef toch een gaatje zag en prompt inknalde. De spelers van Jong Lede die bij de rust met hangend hoofd naar de kleedkamers waren getrok ken, gingen er nu opnieuw ln geloven. Een Merksem moest hard op de tanden bijten om nog verdere averij te vermij den. De bezoekers moesten een paar keer de noodrem gebruiken om de thuisploeg van een tweede doelpunt te houden. Bij een vrijschop le. pelde De Neef de bal voor de doelmond waar Delmulle - echter ook niet meer fit - als een duiveltje uit een doos. je opdoemde en met een fik se kopbal scoorde. En hier mee het sein op veilig zette voor Lede. Merksem trachtte in de resterende minuten nog wel te reageren, maar de groenwitten vingen de coun. ters zeer goed op. De thuis ploeg die geestdriftig bleef knokken oogstte bij het einde dan ook een verdiend applaus. Door deze overwinning heeft Lede zeker een stap naar de Jong Lede Merksem (2-1). De wedstrijd werd hard maar sportief betwist. (EL) redding gezet. Om echter vol- ten wachten. We geloven ledig zekerheid te hebben zal immers niet dat Lede te Me- men denkelijk tot op de slot. nen iets van de koek zal kun. dag van de kompetitie moe- nen peuteren. J.V.H. Jong Lede Merksem 2-1. stand goed te maken. r Pressing van Jong Lede dat tracht de opgelopen achlcr- (EL) Deze ontmoeting bracht twee weinig gemotiveerde ploegen tegenover elkaar en in dergelijke omstandigheden is het geen wonder, dat de indruk werd verwekt dat een vertraagde film werd afgedraaid. Bij Zele was de selektie in de laatste uren gekonfron- teerd geworden met heel wat problemen Martens onder vond nog steeds de gevolgen van een kniekwetsuur en het werd nog erger wanneer Coles met begin van geelzucht diende forfait te geven. Het was niet alles, w^nt De Decker moest ook afzeggen wegens kwetsuur en Boeykens was ook een vraagteken doch hij besloot toch te =tar. ten. Goossens, die in de laat ste 14 dagen omzeggens niet had geoefend was bereid naast Jacobs in de verdedi ging op te treden en in de halfiijn werd een beroep ge- dan op Marnix on Hulders gezien Van do Velde niet be schikbaar was, In de loop van de wedstrijd ondervond Boeykens terug hinder van zijn vroegere kwetsuur en ook Hulders word geraakt, zodat deze laatste tijdens de rust door Jean Christiaens werd ver vangen en amper zeven minu. ten nadien moest De Wilde inspringen. Deze ontmoeting verliep aan vankelijk zonder meldens waardige feiten, maar bij het begin van de tweede helft kwamen Christiaens en Coo- reman dicht bij de openings treffer. Nadat Van de Voor de de enige goal van deze ontmoeting had binnengezon- den kreeg De Wilde nog «Ie kans om de halve inzet !e verwerven, doch miste. Ondertussen is het moreel van de ploeg niet gestegen omwille van vergoedingen die het bestuur voor volgend sei. zoen in uitzicht stelt. De vervallen kontraktcn zouden op één of hoogstens twee na niet verniewd worden en pre mies worden gevoelig ver laagd. Het gebrek aan be langstelling en het feit dat sommige aankopen falikant zijn uitgevallen zijn de meest doorslaggevende faktoren voor di* Niettegenstaande het voetbalprogramma uiterst beperkt is, mag gezegd dat voor sommige klubs de spanning ten top wordt gedreven. SC LOKEREN reist naar Klub Brugge en mag een Europese plaats vergeten als op Ol.vmpiu niet wordt gewonnen. EENDRACHT AALST HEEFT NOG EEN PUNTJE NODIG OM KAMPIOEN TE ZIJN. Wordt dat zondag tegen het buitenshuis onstcilend zwakke Mons binnen gerijfd JONG LEDE, dat zondag tegen Merksem een zeer goeie zaak deed, tuft naar Menen. De grensploeg heeft niets meer te winnen of te verliezen. Lede wél. Menen is voor eigen publiek niet onklophaar uit 14 matchen puurde het 15 punten, wat niet denderend mag ge noemd. Een drawn zou te Lede veel miserie doen vergeten. HOMETÈAM EENDRACHT ZELE krijgt het bezoek van Merchtem. de „killer" van Eendracht Aalst. Al zit er bij roodzwart het heilig vuur niet meer in toch geloven we in een thuiszege. KAV DENDERMONDE is aan het experimenteren ge slagen en zal op Racing Gent niet veel gaan oogsten. Ook in Derde Provinciale C is het varkentje nog lang n:et gewassen. SCHELLERELLE is uitgerangeerd voor de titel en kan in het beste geval nog tweede finshen doch dan moeten de paarsjes Deftinge kloppen en moeten zowel Erpe als Eendracht Meldcrt van hun pluimen laten. EENDRACHT MELDERT heeft nog een waterkansje op de titel als Eendracht wint tegen Vlierzele en Moerbeke blaast op Bonanza de kaars uit, Is de zaak rond. Maar... Eendracht heeft te veel punten laten liggen in de inliaalmatchen geelhlamv puurde er slechts een povere één op zes 'iiit. Als ERPE in Meerliekc de volle buit meepikt en... Eendracht Meklert verliest dan mag Oranja volgende week in de dans tegen Adegem om te proberen langs een achterpoortje de deur naar „Tweede" te forceren. Al betekent Adegem kloppen niet alles nadien moet een tweede match tot een goede einde gebracht. Er zit dus nog zowat alles in dit pittige kompetitie-slot. Zelfs een of andere coup de theatre. De talrijke Aalsterse suppor ters die de verplaatsing naar Merchtem meemaakten heb ben zondagnamiddag de feest neus niet kunnen opzetten. Eendracht heeft het puntje dat het nodijJ had om de ti tel op zak te steken niet kunnen verwerven. Door eeh overwinning met de kleinste verhouding hooft Hoger Op het feest een week kunnen uitstellen. Merchtem dat be- luet was op een sportieve weerwraak, de nederllag in de heenwedstrijd te Aalst op gelopen 'lag nog zwaar op de maag. en haalde tenslotte dankzij gebundelde krachten haar slag thuis. Sportief moet worden toegegeven dat de thuisploeg de overwinning heeft verdiend. Ze speelde met heel wat meer overtui ging. Eendracht kreeg dan ook zeer moeilijk een voet in •de wedstrijd. Een handikap voor de wit-zwarten was be slist de afwezigheid van J-P- LLopens wegens gele kaarten. Het middenveld was daardoor zeker gedevalueerd. Het mag ook wel onderstreept dat het de Aalstenaars mangelde aan inspiratie. Dit euvel was van meet af aan te onderkennen. En het was vooral Merchtem 'lat het spelverloop bepaalde. Het verwonderde niemand dat het aan de leiding kwam. Zij het dat het doelpunt uit een stilstaande faze viel. Garcia trapte precies de voorzet en Immens verlengde via de binnenkant van de staak in doel. Dat was een logische he'oning voor een hard wer kend en alleszins beter kom- binerende thuisploeg. Aalst dat in de eerste periode nogal behoudend speelde om de dub bele nul op het bord te kunj nen houden, zou pas na rust iets meer on de wed strijd komen. Voordien haP Johan Dierick.x een tweed Merchtems doelpunt kunne „t verhinderen. Eendracht zo dan na de rust Geert Va Roy in het veld brengen e 'a' kwam dan dicht bij een doé ,'P punt. De thuisploeg werd toe *c' door het doelhout bijgestaai 'e Verder dan een paar gevaa I lijke aanvalsbewegingen ko Aalst het echter niet mei v breneen. De zegewil van H< ger Op bleef domineren. A 4 les bij mekaar korv de leidt niet hoog van de toren bl! zen met de opgebrachte ve >1 richting. Nu zondag moet h tr echter gebeuren in de laats thuiswedstrijd. Kan men de sohuimwijnflessen ontkuj ken 'olm Onze streekprofs bleven de jongste dagen duidelijk in schaduw van de groten. Nou ja, zo heel veel wedstrijd! werden niet georganizeerd, zodat het al fel moest meezittd om links en rechts een brok van de buit mee te graaie „Eenzaat" EDDY PEELMAN kwam er nog het best hij kwam uit Oostkamp met een negende prijs naar huis. LUCIEN VAN IMPE liet zich, zoals een massa vooraanstaa de profs trouwens, in de „doyenne" Luik-Bastenaken-Lu verschalken, achtervolgde lang, maar geraakte niet bij h pelotonnetje Merckx-Maertens-De Viacminck. Na een dwongen non-aktiviteit is de Tourwinnaar evenwel aan e come-back toe en zijn konditie is meer dan hoopgeven Hl? Intussen is FRANK ARIJS afgereisd naar de Vuelta d'Espar aer Niet als kandidaat-winnaar. Wel met de bedoeling een i &jn in de Eboploeg te vertolken en eventueel naar een etappeze te lonken. Frank is nog jong en heeft dus recht op kredi u h ane telle Als Johny De Nul in zijn dagje is, en dut gebeurt wel eens meer, dan krijgen de konkurrenten niet veel gelegenheid om te lummelen. Dc vechter uit Schoonaarde gooit er graag de beuk in een koereur die zich in een peloton schuilhoudt en de anderen voor hem Iaat opdraaien, kan beter de racefiets aan de haak hangen en een kaartje trekken, is zijn mening. De Sterrit te Hofstade werd, dank zij die oproermaker een boeiend spektakel. En een keiharde konfrontatie de figtirun- tjes werden zonder pardon naar liuis gereden. De stok vloog reeds heel vroeg in het kippenhok na de allereerste ronde fietsten Johny De Nul. Alex Robbe- recht Walter Sehoonjans en de Amerikaan John Eustice. De nazaat van Kristoffel Co lumbus is m'ssehien een uit gekookt zeevaarder maar zich met onze „cracks" meten kan hij (nog) niet. Die ging eraf. Reeds na tien kilometer. Het trio „hazen" bleef door duwen. Maar achteraan zat nu ook niet precies een stel. letje sukkels. Dus werd het een dolle strijd van drie te gen allen. Met nog zo'n 60 kilometer voor de boeg vloei de alles weer samen. Het werd nadien een beetje mekaar beloeren. Hoog lag het tempo. Dat wel. Doch ondanks enkele stekelige de marrages bleven de kansheb. bors bijeen. Met vier Pas in de laatste ronde ge beurde het. Met z'n vier ge raakten ze weg Johny, Wal ter Sehoonjans, Etienne De Wilde en Benny Van der Au. wera. Die Van der Auwera had al eerder gepoogd de kloof te slaan en er een soloren van te maken. Maar in zijn eigen stijl en zijn grote molen krachtig rond draaiend counterde De Nul gezwind die „vreemde eend". Niemand geraakte nog in het spoor van het kwartet. Wel flitste André Van den Steen nog uit het peloton weg. maar bleef op een halve mi nuut „hangen". Onder het spandoek ki geen van de drie tegensj vers een glimp van een tegen Johny De Nul die konkurrenten met een kaj van een jump „afmaal De gebalde vuist naar hoog gleed hij over streep. De dolle rondedans van massa Johnysupporters beginnen... Johny „Gisteren liep minder vlot en ik had maal geen goed oog in Sterrit. Maar je ziet het zelf de ene dag is de an< niet. Vandaag vloog ik". Waarom hij reeds na paar kilometer de boel stelten zette „Als een tiental „goeie" voo geraakten was de zaak klonken. Maar de bleven zitten. Ik heb dar het onderste uit de kan gehaald. Een beetje op ve gereden". Die „Slerzege" zit er di En een finaleplaats Johny De Nul intussen op zak. Doch lang is hijv. die knalverlichting niet ven stilzitten het lev een eeuwig herbegil Vooral voor een Maandag zat De Nul opi in de dans Zingem hem komen". Ook daar te hij immers het zegeg< (mml Johny De Nul niet alleen winnaar van «Ie Sterrit te In café 't Hoeksken, lettestraat. wordt een portersklub voor TeirUnck gesticht. Geïj resseerden kunnen ter plaatse aanmelden.! officiële stichtings\ ei| dering wordt eerstdt gehouden. p '>e

De Voorpost | 1977 | | pagina 18