BLEEKJES Sp. Buggenhout hoopt op come-back MELDERT HEEFT NOG EEN TITELKANS Van Eeckhout naar E. Aalst Fusie K.A.V.D.- Eendr. Grembergen? UITSLAGEN VOETBALKALENDER voor zondag 1 mei 1977 GERARD VERHELST (KAVD) NAAR ROBUR MOERZEKE VOETBAL- G. De Parmentier nieuwe trainer bij Ter joden BAASRODE MET JAN STEVENS OP HET GOEDE PAD CHARLY VAN DE PERRi TRAINT SK EREMBODEGEM K.A.V.D. - Borgerhout 1-4 21 u van J moeste 1 Ren tod ■olgt del en andd «transfe •rstapjea b a f si ad Op mijl elfs niefl n Vier J ;te Prod mannetjl mikken?! wat ik p mijn 1 ecken j Tinstinkj lpunten. m trapte hij is eend vri; ir een d op stil een «hew nsgevaarl intmoet i-an elke •om zuil i het rijtj »rpschutfl lalen. Eendracht Aalst heeft er reeds een paar overgangen van spelers opzitten. Zo werd bij R. Bambrugge de beloftevolle jongere Johnny Van Eeckhout weggehaald. Eendracht nam een optie op deze speler voor één jaar en wil hem bij de jun laten proefstomen. Van Eeckhout die in de omgang Franky wordt genoemd speelde ge- durende twee seizoenen bij K.V. Mechelen. Anderdeels ,eeft Eendracht de junior Karei Roosen laten vertrek ken. Denderhoutem was fel geïnteresseerd in deze aan valler en gooide er dan ook een bom duiten tegenaan. Eendracht had zijn eisen inderdaad nogal hoog gesteld omdat het toch niet persé van Roosen af wou. Doch de Denderhoutem voorzitter Vijverman was onmiddellijk akkoord. Denderhoutem zoekt nog verder naar ver sterking want het wil zijn verblijf in de derde provin. ciale ook tot één seizoen beperken. Leonard Baeyens, de sekre- taris van Sparta Buggen hout die op 31 mei ontslag neemt legde de jongste we ken een drukke aktiviteit aan de dag, wat er op wijst dat hij zijn ambt tot de allerlaatste minuut wil be hartigen. In verband met het nieuw seizoen in tweede provinciale verwacht de h. Baeyens het vertrek van een paar spelers, maar stipte tevens aan dat Crets terug keert en dat naar alle waar schijnlijkheid met een ver jongde ploeg zal worden ge start. De Buggenhoutse jeugd deed het immers vrij goed In de laatste speeldagen. Op de transfertmarkt zullen geen hoge tonen worden ge zongen. De degradatie, de mindere belangstelling en de tegenslag met het gedeelte lijk afbranden van de instal laties zitten daar wel voor een gedeelte tussen. Ander zijds isi het ook zo dat ver schillende aankopen niet het verwachte sukses hebben op geleverd. Zondag 1 mei te 10 uur zal niettemin reeds een eerste stap worden gezet in de goe de richting. De h. Baeyens rekent vooral op de inbreng van jonge onbaatzuchtige werkers, waaraan de club zich kan optrekken. In verband met het vertrek van trainer Van Goethem verklaarde de Sparta-secreta- ris nog, dat de h. Van Goe them in alle vriendschap en beste verstandhouding met spelers en 'bestuur de club heeft verlaten, en het nu uitkijken wordt naar een nieuwe oefenmeester. V.C. Eendracht Meldert is niet ge struikeld over de hindernis Oudenhove. Het gaf zelfs een overtuigende verrichting weg en kon de zege tot in de cijferverhouding verantwoor den. Eendracht kan nu Moer- beke eventueel nog voorbij steken. Op de laatste speel dag moet aldus nog een be langrijke beslissing vallen. De toestand situeert zich na de recente speeldag zo dat Eendracht een punt minder telt dan leider Moerbeke. Moerbeke moet zijn uitwed strijd winnen. Eendracht mag het op eigen veld doen met VLierzele als tegenstander. Terugkomend op het treffen met Oudenhove moet onder streept dat de bezoekers aan voorsprong kwamen. Voor niet lang echter want nog voor de rust zou de thuis ploeg de situatie klaren langs Lelong, terwijl Van de Win- ckel nummer twee tegen het vijandelijke net deponeerde. Deze twee voltreffers zetten de thuisploeg op rozen. Na de kampwisseling behield Meldert zijn greep op de match en Oudenhove kwam nog slechts sporadisch, op de proppen. Meldert zou het nog tot meerdere angstaanjagen de akties brengen. Op een van deze deed een bezoeken de verdediger de bal tegen eigen touwen afwijken, en net voor het einde lukte Wil le nummer vier. Voordien had Van de Winckcl nog een strafschop gemist. Het hoeft nauwelijks te worden be toogd dat men te Meldert met spanning uitkijkt naar de slotdag van de kompetitie. Stellen we nog dat een test wedstrijd tussen Moerbeke en Meldert ook nog tot de mo gelijkheden behoort. J.V.H. SC Lokeren - Beringen 7-0 Merchtem - E. Aalst 1-0 Jonge Lede - Merksem 2-1 Ozegem E. Zele 1-0 KAVD - Borgerhout 1-4 Bonanza - Erembodeg. 4-1 Sersk9mp - Vlierzele 3-3 Schellebelle-Moerbeke 1-2 Hofstade - Sparta Geraardsbergen 1-1 Edixvelde - Erpe 1-4 E Meldert-Oudenhove 4-1 FC Brugge - SC Lokeren Menen - Jong Lede E. Aalst - Mons E. Zele - Merchtem R. Gent - KAVD Edixvelde - Erembodegem E. Meldert - Vlierzele Serskamp-Geraardsbergen Schellebelle - Deftinge Meerbeke - Erpe ME' Liend Een transfert van formaat voor de Moerzeekse tweede provincialer die tijdens het voorbije weekend verdediger Gerard Verhelst wegkocht bij K.A.V. Dendermonde. Een overgang ten definitieve titel Met Gerard Verhelst zal Robur de vogende kompetitie enorm versterkt ingaan. Een kraan van een voetballer, vinnig en vol temperament is deze 29-jarige Gremliergenaar. iSedert zijn zestien jaar is hij lid van de Dendermondse fanionploeg, waarvan hij ook lange jaren aanvoerder was. Een beloning voor zoveel aan. hankelijkheid. Met Gerard Verhelst promoveerde KAVD eerste provinciale via bevordering naar de derde Idasse. Door een ongelukkige Samenloop van omstandig- leden tuimlde de klub na twee jaar verblijf in derde opnieuw naar de vierde klas se. Met het aantrekken van Ge rard Verhelst, de eerste transfertbom in het Dender mondse heeft Robur regel recht in de roos geschoten. Nu de gemeente Moerzeke fusioneerde met Hamme is het de bedoeling van de Moerzeekse klubleiders door te stoten naar de hoogste provinciale afdeling, waarin ook Vigor Wuitens verblijft. Men wil daarom in de ko mende weken nog enkele versterkingen aantrekken. Namen die voorkomen bij bij K.A.V.D. komen voor op het Moerzeekse verlanglijstje. Het is de bedoeling ook van Robur Moerzeke, voortaan beter samen te werken met de Dendermondse vierde klasser, en in dat opzicht zal de jonge Mare Vercauteren het komende juniorestornooi met K.A.V.D. mee voetbal len. Robur Moerzeke is al vast de eerste klub gewor den in het Dendermondse die voor de nodige sensatie heeft gezorgd. E.D.M. idracht Meldert Oudenhove. De bezoekende doelman Norbert De Smet kreeg het zo makkelijk om de ballen uit zijn kooi te houden. Mare Kracht Meldert Oudenhove. Mare Van Winckcl, van Meldert in duel. Eendracht Meldert Oudenhove. Momentopname... Hillaert (KAVD) kopt naar doel, maar rijn poging levert niets op. (KAVD Borgerhout l_4) (HVC) Het gaat noch S.K. noch Eendracht Grembergen voor de wind. Wanneer we de eindrangschikking bekijken stellen we vast dat beiden aan het staartje zijn geëindigd. S.K. is er in geslaagd zich op de laatste speeldag van het behoud te verzekeren in de Derde Provinciale. Voor Eendracht Grembergen werd het voorbije seizoen, alhoe wel hoopvol gestart, een ontgoocheling over de ganse lijn. Omdat het voor kleine klubs nog moeilijker is, dan voor gevestigde waarden, om het hoofd boven water te houden, heeft men in de schoot var. Eendracht Grembergen geoor" deeld, dat het beter was, uit te kijken naar een samen smelting. Met S.K. Grembergen of met grote broer K.A.V.D. Een meerderheid in het Een- drachtbestuur wilde van on derhandelingen met de dorps genoot niet weten. Daarom was er alleen nog de moge lijkheid namelijk K.A.V.D. kontak teren. De betrekkin gen tussen Eendracht Grem bergen en KA.V.D. zijn altijd vriendelijk geweest. Dit in duidelijke tegenstelling met S.K. Grembergen dat vroeger ook al met KA.V.D. had overhoop gelegen, en nog veel minder gesteld bleek te zijn op Eendracht Grembergen, klub die immers ontstaan was na een innerlijke ruzie in het S.K. bestuur, waaruit dan enkele mensen met een nieu we klub zijn van wal gesto- ken. Wat was de oorzaak van die scheuring Men heeft al tijd gezegd dat dit een poli tieke achtergrond had. Het is niet aan ons om dat uit te maken, trouwens, dat is al verleden tijd. Feit is dat som migen een etiket plakken op de klubs, die ze enerzijds als „zwart" en „rood" bestempel den, terwijl men zelfs KAVD van een „blauwe" stempel vorzag. Inmiddels hebben bestuurslui, zowel van K.A.V.D. als van Eendracht Grembergen al en kele malen met mekaar aan tafel gezeten, om tot een samensmelting van de twee klubs te komen. Naar we vernamen zouden die onder handelingen goed opschieten. De bestuursleden van Een dracht Grembergen die het wensen zouden in geval van fusie overstappen in het K.A.V.D. bestuur. Feit is, als de fusie (of opslorping) een feit wordt zal Groot Dendermonde alvast een voet- balklubje minder tellen. E.D.M. In vervanging van de vroegere Eendracht-speler Fons Lockefeer, die naar St. Denderleeuw, overstapte, heeft Terjoden Georges De Parmentier als oefenmeester aangewor ven. De Parmentier was trainen bij Opstali Buggenhout. Hij oefent de funktie van trainer ook uit bij S.V. Zottegem waar hij de juniores onder zijn hoede heeft. Vroeger was hij onder meer bij Haaltert, Geraardsbergen, Denderleeuw en Windeke. terwijl hij vóór een paar seizoenen de juniores van Eendracht Aalst trainde. J.V.H. De flinke resultaten waarmede het seizoen 1976-77 werden afgesloten hebben opnieuw rust gebracht in de Baasroodse voetbalwereld. Gestart met een reeks van zowat dertien wedstrijden zonder nederlaag was in Baasrode gewettigde hoop op promotie gegroeid. Toen kwam de periode waarin niet één enkel doelpunt werd genet in veertien zondagen, het vertrek van trainer Cooreman, het wegblijven van andere spelers, en het verminderen van de belangstelling bij de thuiswedstrijden. kende geen meeval bij het besluiten. Eens Borger hout dan opnieuw op voor sprong was gekomen doofde het vuur in de Dendermond se rangen. Feit is dat men bij Dender monde het roer wil omgooien en de vernieuwing doorvoe ren. De inbreng van een kleine jeugdkem, samen met geroutineerden zou meer kans op slagen hebben. In dit verband moet het voor K.A.V. Dendermonde een les zijn niet iedereen uit het ouderlijk huis te laten ver trekken. Gerard Verhelst is de eerste die zijn tenten el ders opslaat. Volgen er nog meerdere dan zou het wel eens gevaarlijk kunnen wor den. V.C. S.K. Erembodegem heeft Charly Van de Perre als trainer aangeworven voor volgend seizoen. Hij vogt in die funktie Armand Ruysseveldt op, die echter reeds voor het voetbalseizoen ten einde was de laan werd uit gezonden. De taak van trainer werd dan overgenomen door Rudi De Smet, die zich ook kandidaat had gesteld. De heropwaardering van het Baasroods voetbal heeft ge lukkig nog in hetzelfde, zij het dan half mislukte sei zoen kunnen plaats vinden. Jan Stevens, die zich vroe ger reeds nuttig had gemaakt bij de opleiding van de jeugd, kreeg de leiding van de fa nionploeg toegewezen. In zeer moeilijke omstandighe den slaagde Stevens er in jeugd en ouderen te vereni gen, opnieuw belangstelling binnen en buiten de lijnen te doen groeien om dan in de laatste drie wedstrijden de gunstige kentering te onderschrijven met 8 tref fers. Jan Stevens heeft zich voor al een begrijpend man ge toond, die oog en oor had voor de gerezen problemen en ze vakkundig om de hoek heeft geholpen. De jeugd kreeg van hem een verant woordelijkheid in het fanion- elftal, toonde zich dankbaar voor het vertrouwen en wist zich in een minimum van tijd aan te passen. Jan Stevens zelf is entoesiast over volgend seizoen. Hij re kent op de ervaring van zijn spelers en verheugt zich in de terugkeer van Moortgat en Van der Vekens. Volgens de Baasroodse trainer mag iedereen die wil bij FC Baas rode weg. Hij zelf is tegen de aankoop van dure vogels waarin Baasrode reeds van enige ondervinding kan spre ken. Van Meerbeeck kostte Baasrode 180.000 fr. en liet zich na enkele maanden niet meer zien. Hij werd dan maar opnieuw getransfereerd voor 10.000 fr. Baasrode zal naar alle waarschijnlijkheid dan ook niet van de be- drijvigsten zijn op de trans fertmarkt, maar zulks mag ook van heel wat andere provincialers worden ver wacht, die wel tweemaal zul len nadenken alvorens in de geldbeugel te tasten. Vol gens Jan Stevens is er te Baasrode genoeg talent om een goede ploeg uit te bou wen. V.C. Er heerste weinig geestdrift in de Dendermondse kleedkamer na de ontmoeting tegen het bedreigde Borgerhout, dat vrij gemakkelijk „gouden" punten veroverde aan de Denderboord. De overschakeling op de jeugd is in zekere zin een teleurstel, ling geworden. Het zou verkeerd zijn jon gens als Paternoster, Gribbs, Van Damme, Van der Weëen en Cattrijsse te veroordelen op die ene prestatie. Wel is het zo dat de overschakeling niet zonder kleerscheuren kan gebeuren. Het gemis aan routine kwam duidelijk tot uiting Trainer Van den Berghe, wiens kontrakt ondertussen voor 1 jaar werd verlengd zal als eerste hebben aan- gévoeld, dat de uitschakeling van enkele basispionnen fa- likant moest uitvallen. Aan de rust bleek alles nochtans nog mogelijk en het ene doelpunt je achterstand kon geen onoverkomelijke handicap betekenen. Met een beetje meeval was Dender monde na de treffer van De Lentdecker zelfs op voor sprong gekomen, maar Maes

De Voorpost | 1977 | | pagina 21