Beloy - Beloy Titet kwijt AALST EN ZELE AAN DE SLAG A C. UITBERGEN IN FEEST Einde seizoen SchellebeJIe - Moerbeke 1-2 Waasmunster behoudt de leiding Aalst en Lebbeke weer samen KALENDER JEUGDVOETBAL A K T UI- EL AFTELLEN Serskamp -Vlierzele 3-3 3de Provinciale Edixvelde - Erpe 1-4 Hofstade -Geraardsbergen 1-1 EENDRACHT SINT-GILLIS TEST VOOR TWEEDE PLAATS WICHELEN ORGANISEERT VOETBALFEESTEN 22 jammer dat we uitgerekend vandag niet te best voet balden", vertelde een SOS-fan die tijdens de afgelopen maan den de paarsjes van trainer Smet week na week zag voetballen. Zenuwen Gebrek aan inzet bij c?en paar akteurs We geloven veeleer dat met Moerlieke de beste ploeg de topper te Schellcbelle won. De oranjen startten trouwens met offensieve bedoelingen en, met de neus tegen een bijna beukende wind die van goal naar goal scheerde, bouwde Moer- beke gedurende het eerste kwartier de beste aanvallen op. Bontinck bleef evenwel alles wegkoppen en wegschoppen. En als er dan toch onheil dreigde was een zeer attente keeper Jean-Pierre Bicbaut bij de pinken. En toch sloeg de bal nog tijdens de eerste time tegen Moerbekes net met een for se kopslag mikte Etienne Van den Abbeele naar de verste hoek. Ref De Sa ede- leer stond vlakbij het gebeu ren en annuleerde prompt dit goaltje wegens vooraf gaande duwfout. Die beslis sing lokte nauwelijks enige vorm van protest uit. Bij die enr poging lietSchel- lebelle het niet een hard wroetende Luc SchudcHnck creëerde zichzelf een kans en de technisch begaafde doch al te individualistisch ingestelde Karei De Jaegher liep even eens achter een doelpunt {ian. Na 45' stond de 0-0 nog steeds op het scorebord. Na de koffie leek Schelle- belle op weg om do beslis sing te forceren Van den Abbeele werd op rechts ge lanceerd, dooh Etienne kreeg de bal verkeerd op de slof zodat zijn keihard schot langs de verkeerde kant van de paal keilde. Nogmaals Van d§n Abbeele geraakte dit maal in het centrum, In een ideale scoringspositie, maar de faze werd afgevlagd om dat De Jaegher uit off-slde terugkeerde. Luc Schuddinck. duidelijk buitenspel, werd eveneens bestraft, wat Schel- lebelles kapitein tot fel maar nutteloos protest aanzette. Hoe dan ook, Schetlebelle ge raakte niet aan het doelpunt dat de ploeg voorgoed had kunnen lanceren. Want dat dient gezegd: al leverden de meeste paarsjes in de kuiten- bijtende inspanningen, écht en vloeiend teamwork werd nooit bereikt. Alles dreef veel te veel op individuele nummertjes. Langzaam maar zeker begon Moerbeke te domineren, vooral omdat grote gaten vielen in het middenveld waar de frele Huylebroeek niet kon optornen tegen zijn atletisch gebouwde tegenspe lers en waar wel aan ver dedigen doch zelden aan het konstrueren van een dege lijke aanval werd gedacht. Het werd eerr' t 0-1 Collier deed een hoge bal met een half mislukte kopstoot afwijken en Biebaut was verrast. Toen De Rom een lage voorzet van de 'aalgladde De Bruyne vóór de grijparmen van Jean-Pier re Biebaut tegen het net de- vieerde, was het lied uit. Met nog een goeie 8' voor de boeg kon die 0-2 kloof nog onmogelijk worden gedempt. Toch kreeg de score in de 89e min. een eervoller beeld: een knal van Van den Ab beele plofte tegen de dwars- lat. kaprioleerde over de doellijn en nadien greep de Moerbeekse keeper de bal. De uitstekend geplaatste grensrechter aarzelde geen ogenblik om het doelpunt te signaleren. Met Moerbeke won de beste en vooral meest homogene ploeg een thriller die over Schellebelles laatste titel- kans besliste. SOS-voorzitter Kamiel De Vleeschouwer vond dat het annuleren van Etienne Van den Abbeeles kopbaldoelpunt tijdens de le helft het moreel van zijn poulains een opdoffer had toegediend. Hij kontesteerde ook een paar buitenspelgeval- len en meende dat zijn ploeg recht had op een strafschop. Trainer Smet zegde dat het reuzejammer was dat zijn discipelen op een voor de gelegenheid fantastische te genstander botste en het kor reltje meeval miste dat Moer- h<»Vr. wél hnd' Het 1 mei-weekend wordt geen rust voor Kang. Aalst, Spr. Zele, G. Dendermondd er» Kukl. Aalst. Allen zijn nog Introkken hij diverse testwedstrijden wat eens te meer bewijst wat een prachfcseizoen onze streekklubs achter de rug hebben, Kang. Aalst moet op Hades Temse een 1-3 achterstand trachten op te halen voor de Algemene Kampioenstitel in tweede provinciale. Zonder afbreuk te willen doen aan de kapeciteiten van de Aalstenaars denken we toch dat ze voor een schier onmogelijke opdracht staan. Nochtans hadden ze heel wat van hun tegenstrever kunnen leren indien men aanwezig was geweest op de 1/2 finale van de Oostvlaamse beker toen de botenbouwers vrij lang onder druk kwamen te staan. Een ervaren coach kon dan heel wat hiaten ont dekken in een team dat eens het vat op de wedstrijd krijgt nog moeilijk te ma- neuvreren valt. Spr. Zele knokt voor een bij komende plaats in tweede die ondertussen reeds een feit geworden is. De vraag kan dan ook gesteld worden waarom nog wedstrijden or ganiseren die slechts "om de eer" worden betwist. Heel wat schrijvers zijn het er over eens dat te veel volley- balploegen een te lange rust gebruiken. Zelfs na de kom petitie is het nuttig de trai ningen te onderhouden, zij het aan een minder strak gehouden tempo. Daarbij komt nog dat N.S St-Amands- berg een sparringpartner kan zijn voor de groen-witten waaraan ze zelf nog heel wat kunnen leren, vooral dan wat betreft hun weer baarheid in wedstrijden waarin de technische vaar digheden gaan primeren. G. Dendermonde komt in het veld voor een eventuele bij komende stijger der derde geklasseerden. De tegenstan ders heten Heusden en Slei- kenrten van afgelopen week end toen ze da eerste ronde te Sleidinge dienden te be twisten. G. Dendermonde is ook de enige ploeg van onze strekers die voor eigen pu bliek aantreed. Wie op lmei niet weet wat bekijken... Tenslotte krijgen we ook nog Kukl. Aalst in het strijd perk voor de algemene kam pioenstitel in 3e provinciale. Oudenaarde heet de tegen strever die eerst aan huis aantreed. PROGRAMMA Alg. kamp. 2e prov. zat. 19.00 H. Temse - Kang. Aalst Alg. kamp. 3e prov. Zon. 16.00 Oudenaarde Kukl. Aalst 2e gekl. Se prov. Zat. 18.00 N.S. St.-Amands- berg - Spr. Zele 3e gekl. 4e prov. Zondag 1 mei te Lebbeke (Sporthal, Albert I-laan) 14.00 G. Dendermonde Heusden 14.45 u. Heusden - Sleidinge 15.30 u. Sleidinge - G. Den dermonde (mvw) Voor Rumbac Waasmunster ziet de toekomst er werkel zonnig uit. Na twee van de drie ronden in de wedstrijt voor de 2e gerangschikten uit 4d provinciale leidt Waasrm ster met zes punten, vooi^ B. Merelbeke 6 en Herzele 4 Met nog een "thuisorganisatie" voor de boeg moet Wa munster zeker in staat zijn de overwinning te behal Nochtans zal alle strijd overbodig kunnen zijn aangez begin deze week gemeld werd dat de zusterkringen Deinze en M. St.-Martens-Leeme (nam twee jaar gele< het stamnummer van VK Dendermondg over) tot' een ft zouden overgaan. Hierdoor komt een plaats vrij in de zodat alle tweede geklasseerden zouden stijgen. De wedstrijden van afgelopen zondag werden geteist door de regen. Nochtans speelde Waasmunster een go< partij. Tegen Merelbeke won men met veel glorie de eer beurt (5-15) doch liet, zich toen in de nederlaag spelen r 15-H en 15-12. Tegen Herzele was Waasmunster weer knap om met 10-15 erf 7-15 te winnen.* (mv Tijdens een lange vergadering van de N.O.C. samen met de voorzitters van de P.O.C.'s, kwam er van de voorgestelde reeksindelingen nog weinig terecht. De reeksindeling van vierde nationale die we vorige eek tten publiceerden mogen we dus vergeten. Lebbeke en Aalslfct komen in 4e B uit waarvan de definitieve reeksindeliriR 19 er uitziet als volgt W.-Vl. Bissegem, Wervik, Kort- rijk St., Zwevegem; O.-VI. Be veren, Lebbeke, Aalst; Brabant Kortenberg, Temat VW, St.-Martens-Lcnnik, Liedekerke; Henegouwen Chièvres. Do kompetitie irf nationale start niet op 25 september zoals oorspronkelijk gepland maar wel op 1 en t oktober. (mvw) Zaterdagavond waren we uit genodigd door de Uitbergse trainer Julien Van de Velde om even mee te vieTen met deze vereniging die hun jaar lijks gezellig samenzijn vierde. Bij deze gelegenheid werd door de trainer een over zicht gegeven van de aktivi- teiten van de atleten die met P.orrf-1 no Pnlmonaor «1c nrn- vinciaal kampioene toch weer sterk op het voorplan ge komen waren. In zijn bloem lezing gaf Julien ieder at leet en atlete een kleine ver melding om hun inzet. Op zijn beurt zou nadien de trainer in do bloemetjes wor den gezet door 'het bestuup. Een daad die hem wel even BU a B® een fototoestel als gesoni aangeboden. Namens de a ten dankte Gerda De menaer het bestuur en in bijzonder hun toegewijde fentr.' Van de Velde sprak de hoop uit dat I N'ar uitsla ven volvend seizoen l t zouden zijn. (F,. PUI ver f Wier Voor Serskamp werd het al Elfteller»zwartwit heeft niets meer te winnen of te verliezen in deze kompetitie, zodat de akteurs niet erg gemotiveerd aan de wed strijd tegen Vlierzele begon nen. Sfeer achter de omhei ning was er evenmin er kwamen slechts enkele toe schouwers opdagen. Meule- man scoorde al na 3' voor de bezoekers, doch na de ci troentjes maakte Serskamp er zowaar een goaltjesfestival van langs D'Haese, De Sut ter en Van den Steen was het op 20' voor affluiten 3-1 geworden. Meuleman zette bordjesman nog eens aan 1 werk na 72' en toen iedere dacht dat het afgelopen w scoorde diezelfde Meuleni op de valreep de gelijkmak Hofstade Geraardsbergen 1-1. maker sooort. Juniores to mooi Baasrode (IJS) Temse - Union (14 u.) Merchtem-Bomem (15u45) Baasrode-Haasdonk (17u30) Knapentoraooi Baasrode (1.5) KAVD - E. Aalst (9 u) Baasrode-Lebbeke (10ul5) Merchtem-AA Gent (llu30) Knapen tornooi Wïeze (30.4) Herdersem - Wieze (14 u) Gijzegem - E. Meldert (16 uur) Miniementomool Wieze (1.5) Wieze-TK Meüdert (14 u) Hekelgem - Hofstade (16 u) Finale zaterdag 7.5.77 om 14 uur. V riendenmatchen St Denderleeuw-SK Aalst (jun.) 1.5 terrein E. Aal ter om 14 uur. Genaardsbergen-Lebbeke (schol.) 1.5 te 10 u. terrein Eendracht Aalter Berlare - KAVD (15 te 17 u. (schol.) Berlare - Heikant 30.4 te 14 u. (knap.) Petegem - Lebbeke (knapen) 1.5 te 10u30 terr. Eendracht Aalter Lebbeke - SK Geraardsb. (miniemen) 1.5 te 9ul5 terr. Eendracht Aalter Knapentoraooi Wilskracht Moorsel (30.4) TK Meldert - Erpe (14 u) Schepdaal - W. Moorsel (15u45) Verliezer A - Verliezer B (zondag 1 mei te 15u45) Winnaar A - Win aar B (15u45 zondag 1 mei) Mi ni emen tomooi Wilskracht Moorsel Zaterdag 30.4 Schepdaal - W. Moorsel (14 uur) Erpe - Groot Bijgaarde (15u45) Zondag 1 mei Verliezer A - Verliezer B (14 u) Winnaar A - Winnaar B f14 u) Alles is opnieuw te beginnen als Roelandt de gelijk- (KL) Ook gekeken en geluisterd naar Sporttribune van maandagavond Beloy Beloy was er. Voor een interview met de GROTE Ivan Sonck, de plezantste jongen van de BRT-reportersploeg. De Zaïrees, die als vierjarige naar Mechelen over waaide, kennen we nu beter een man die, in het bikkelharde wereldje van de geprofessionalizeerde en gekommercializeerde sport, op een bijna eenzame hoog te staat. De braafste, de sportiefste verdediger die op de voetbalvelden van de hoogste voetbalafdeling loopt. Uit Sonck's mond klonk die vaststelling bijna als een verwijt. Beloy zette der Ivan met een paar rake argumenten hopeloos schaakmat. De donkerhuidige spe ler van VK Mechelen hield geen pleidooi pro domo - Wél gaf hij de opzitters, de Swartenbecks, de Rijsbergens en andere geweldenaars een veeg uit de pan. De benen- schoppers, catchers en stieren pakken het totaal ver keerd aan een Cruyff en Rensenbrink moet je sub tiel aanpakken. Niet met geweld. Maar daar heb je talent voor nodig. Uitgerekend dat gebrek aan intrin sieke gaven kamoe fleren de «stoere jongens» dan achter hun potige interventies. Hoe Beloy - Beloy artiest Rensenbrink enkele weken geleden mui band de «Ik keek gewoon naar de bal en had geen oog voor de schijnbewegingen van de Ne derlander.» In het eigentijdse voetbal doen de meeste «opruimers» het net andersom. «Toen de Zaïrees naar Klub Mechelen kwam, werd gezegd dat geel.rood «een nieuwe TAL- BUT» had. Beloy «Ik zat erg verveeld met die verge lijking. Ik hou niet van ruwe spelers.» Naar een topklub wil de voetballende student liefst niet«Ik heb gehoord dat je daar een nummer bent, een machine. Ik opteer voor de gezellige sfeer op en rond het terrein van VK Mechelen. Zelfs als ik eens of later mijn handtekening onder een af ander kon- trakt zou plaatsen, blijf ik in de schaduw van Sint- Rombouts wonen». Voetballen is de hele wereld niet. Het leven biedt nog andere waarden Daarom wil Beloy na de sporthuma niora voort studeren - Hij heeft graag troeven op zak. Een interessant interview werd het. En toch zat er een vlek aan. Sonck «Kaffert het publiek je soms niet uit voor vuile zwarte Geen vraag, vinden we. Sonck stelde zich aan als een ongelikte beer, zegt mijn buurman. Zo scherp zouden we het niet formuleren. Kon «der Ivan» het niet hebben over «scheldwoorden die met Beloy's huidskleur te maken hebben» Het zou dan minder ruw en rauw zijn overgekomen bij Beloy zelf en bij het publiek dat op de BRT had afgestemd. Er kwam na die vraag duidelijk een pijnlijke trek rond de mond van de geïnterviewde. Doch hij bleef kalm en waardig «Ik hoor de schreeuwers niet. Op hun provokaties reageer ik nooit. Het zou het domste zijn wat je doen kan». Als ik op Belo.v's stoel en in diens huid had gezeten, dan zou ik die aanstootgevende en aller-ondiploma- tische vraag niet eens hebben beantwoord. Doch met Sonck een boompje hebben opgezet over voetbalspel regels. Want die heeft de BRT-sterreporter duidelijk niet onder de knie. Dat kan althans gekonkludeerd uit zijn kommentaar bij voetbalmatchen die hij verslaat. Mare MarceL Terwijl de meesfè provincialers rustig het volgende seizoe ,jc kunnen voorbereiden blijft er nog spanning bij Eendrachne St. Gillis. De ploeg van voorzitter Baetens kwam immers i je extremis op gelijke hoogte van Rupelmonde, zodat een test le] wedstrijd noodzakelijk is geworden om de tweede in vierd provinciale aan te duiden. Voor de winnaar van deze tes n wedstrijd blijft dan nog een eindronde om de promotie i ,]a te dwingen. De testwedstrijd tegen Rupelmonde heeft plaa t op het terrein van Sinaai. V.C. Kleine klubjes hebben het niet gemakkelijk om de ti- nanciële touwtjes aan elkaar te knopen een bal, een subsidie, in Wichelen zelfs de beschikking over een gemeentelijk sportterrein. Maar daarmee verzet je geen bergen. Een jeugdpolitiek zoals die door S.K. Wichelen al verscheidene jaren wordt gevoerd, kost veel geld. De klub moet kunnen blijven leven en groeien. Daarom worden de allereerste «Wichelse Voetbal feesten» georganizeerd. Graag hadden de voortrekkers van S.K. dat in de buurt van het Oud Dorp gedaan omdat in die buurt mei- kermis op het getouw staat, maar er werd geen ge. schikt terrein gevonden om er een reuzetent op te timmeren. Er wordt dus van de nood een deugd ge maakt en iedereen trekt naar het gemeentelijk sport terrein aan de Margote, achter de jongsschool en in de onmiddellijke omgeving van de nieuwe wijk die langs de Kerkhaan en Krabbegem kan bereikt worden en waar parkeergelegenheid is voor honderden auto's. Het programma vrijdag 29 april opterden van Henk Van Montfoort en zijn orkest vanaf 19 u. Zaterdag 30 april is Marva er vanaf 19 'u. Zondag 1 mei begint Ludwig er reeds om 16 u. aan. De bezoekers waren zekeT in hun nopjes met het fel nage streefde onbeslist. De operatie redding was meteen ook ver wezenlijkt voor Sparta. Het gelijkspel heeft echter nog aan de bekende zijden draad gebengeld, want in de ultieme minuut plofte een door Van Geert hard geschoten bal tegen de staak. Dit zou echter voor de bezoekers toch een min of meer onrechtvaardig vonnis betekend hebben. Geraardsber gen heeft dit broodnodige puntje zeker niet gestolen. Was Hofstade in de eerste speel helft wel iets meer in de aanval dan moest de bezoekende doelman toch niet zo vaak de handen uit de mouwen steken. Hofstade verwekte immers hooguit een paar kleine kansen. Voor de rest konden de be- zoekende verdedigers de Wilskracht aanvallers telkens ge past de pas afsnijden. De doelpunten vielen dan ook slechts na de kampwisseling. In het uur mocht de bordjesman voor het eerst de ladder op. Voor een Sparta doelpunt dat door De Backer werd gescoord. In de 70e minuut kwam de thuisploeg op gelijke hoogte toen middenvelder Frans Roe- landt een persoonlijke poging zegevierend afrondde. Sparta besteedde daarna meer aandacht aan de verdediging en had dan het tikkeltje meeval om de draw veilig te stellen. On danks de halve nederlaag zit Hofstade nu in de eerste helft van de klassering wat voor haar eerste seizoen in derde provinciale wel een degelijk rezultaat mag genoemd worden. Vooral als men weet dat Wilskracht niet van tegenspoed werd gespaard. Het moest Immers in de loop van deze kompetitie meerdere gekwetsten vervangen zodat de mid delen dan ook wel beperkt werden. Wilskracht sloeg er zich echter kranig door. J.V.H. Hofstade Geraardsbergen. Johny De Backer opent de score. (EL) Edixvelde Oranja Erpe. Ronny Dd Troyer (Edixvelde! omzeilt Tack van Oranja Erpe. (8J

De Voorpost | 1977 | | pagina 22