Meh pikkels of ajontjes? •HAAR NAAR TOE MET OCIALE DIENST STADSPERSONEEL DANKFEEST VAN JULES EN GHISLAIN HENDERICKX VERBODEN T OLGEND JAAR VIERT LEDE MELIEKEN: 99 JAAR HARDE AANPAK VAN DIERENMISHANDELING EJET WEG De Voorpost - 29-4-77 - 3 ndi |l ian, Gn ud| jaren wordt er binnen de muren van het stadhuis en de C.M.W. (de vroegere C.O.O.) gesproken over het al dan niet irichten van een eigen sociale dienst ten behoeve van het ilanjjrsoneel van voornoemde huizen dan wel het kiezen voor Nu n aansluiting bij de gemeenschappelijke sociale dienst van .t.Ket bijzonder kinderbijslagfonds. Alhoewel er reeds sedert Ms/2/75 een princiepskeuze van de gemeenteraad voor het zelf kst»,richten bestaat, lijkt vandaag de dag nog geen uitvoering isst n gebeurd. We staken hieromtrent ons licht op. D( insluitend op wat wij verleden (eek in onze bladzijden ver- ilden over de interpellatie CVP-raadslid Chris ,ripvens-Borms betreffende de liavfn api dco itreding van de stad en de .C.M.W. tot de gemeen- happelijke dienst, volgend i rhaal. Het begint op 16 mei 74. De syndikale vergade- Mg die toentertijd plaats had de heren Lambrecht COD), Goossens (id.), De Dlf (id.), Nevraumont COD), Houvaert (id.), Lie- (id. -echtgenoot van jornoemd gemeenteraads- \ec ),Wauters (id.), Brijs (ACV), irgant (VSOA) en Van Geert had volgende standpunten ar voor gebracht. tarn et het plaatselijk oprichten van een sociale dienst (dus geen aansluiting bij het kinderbijslag fonds) voor stad en COO, 'n werkgeversbijdrage die gelijk zou moeten zijn aan de ministe riële onderrichtingen, een fa- kultatieve werknemersbijdrage die zou worden vastgesteld door de Raad van Beheer en tot slot een v.z.w.-beheersformule waarin het bestuur en de vak bonden in de Algemene Ver gadering paritair zouden wor den vertegenwoordigd. De Raad van Beheer zou moeten bestaan uit een eveneens pari taire vertegenwoordiging waarbij de voorzitter de betrok ken schepen zou zijn, er twee ondervoorzitters zouden zijn de gemeenteraad haar fiat. Nu, in april '77, is er nog altijd geen dienst opgericht. Vandaar ook de tussenkomst van me vrouw Lievens-Borms die blijk baar aanstuurt op een aanslui ting eerder dan een oprichting. Het ACOD blijft evenwel het zelfde standpunt nahouden en meent nog steeds dat een ei gen dienst veel beter zal aan leunen bij de noden van de plaatselijke leden dan in het geval van aansluiting. Voor beeld: in 't geval van 'n eigen sociale dienst zou ook zelf een sociaal assistent worden aan geduid en dit zou het recht streeks kontakt met de leden zeker beter maken dan in het geval dat men met een persoon van een nationaal fonds zou moeten handelen. Trouwens, zo meent het ACOD, het is bewezen dat het oprichten van een eigen dienst realizeerbaar is. De stad heeft nu ruimschoots genoeg perso neelsleden hiertoe. En dan verwijst men nog maar eens naar SODIGA, de Antwerpse sociale dienst, die per slot van rekening toch wel een eigen sociaal kompeks in eigendom heeft. Om dan zelfs niet van Gent en Leuven te spreken. Intussen is het afwachten ge blazen. Immers, mevrouw Borms heeft aan het kollege gevraag op de volgende ge meenteraad haar mening ken baar te maken. Dat zal dan misschien gebeurd zijn enkele dagen vóór het verschijnen van dit artikel. Rene De Witte CCOD (ACV-tak) opteerde (van de vakbonden), één se- kretaris en één penningmees ter. ledereen zou voor zichzelf moeten stemmen, en niet uit naam van de groep waartoe hij behoort. Het schrijven dat ten gevolge van deze vergadering werd ge richt aan het kollege en de COO werd beantwoord met het beleggen van een vergadering op 12/6/74. Samen met sche pen Bogaert werd toen over de zaak overlegd. Onder meer werd gesproken over het Steunfonds en of het niet beter zou zijn deze te likwideren. Van vakbondszijde zag men er geen graten in dat dit fonds zou blijven bestaan naast de so ciale dienst. Het kollege boog zich toen over de materie en enkele tijd later (meer bepaald op 25/2/75) gaf or een sociale dienst voor de id en de COO en met een kas zou gespijsd worden door werkgever. Het ACOD iW) schaarde zich achter :elfde keuze maar voegde raan toe dat eenieder die Ier het betrokken personeel It tevens vrijwillige bijdragen leveren (deze bijdragen dus fakultatief en zouden voordeel geven dat het be- ;ken dubbele vergoeding in mmige gevallen zou krijgen), rder opteerde het ACOD r een V.Z.W.-formule opdat js zou vermeden worden elke beslissing afhankelijk zijn van het college van rgemeester en schepenen de COO. emene konklusie was toen: Die bewuste zondagmiddag 17 april, werd snel duidelijk dat vooral Jules Henderickx een prachtig resultaat had geboekt. Ook het resultaat van zijn broer Ghislain bleek meer dan bevredigend te zullen worden. In de euforie werd geopperd dat er een grote dank zou moeten betuigd worden aan de kiezers op één of andere manier. De formule stond vrij vlug vast: een groot, gratis dankfeest. Onmiddellijk zette men zich aan het werk. Daar er een zeer grote belangstelling verwacht mag worden moest er uitgeke ken naar een geschikte zaal. De enige oplossing hiervoor in Lede was de zaal Volkskring. Tijdens dezelfde namiddag trok •men naar de Volkskring. De uitbaters waren zeer enthou siast over het initiatief. Doch zij kunnen deze zaal niet verhuren en verwezen Ghisiain Hender ickx en zijn helper naar een lid van de beheerraad. Zij trokken dadelijk naar de heer John Van der Biest, die als beheerraads- blij zij at is operj Hen, nivec len d« aist lid verantwoordelijk is voor de reservatie van de zaal. Ook deze persoon was zeer en thousiast over het initiatief. Hij zegde de zaal toe voor zater dag 7 mei, evenwel voorlopig, daar er nog een orkest moet gezocht worden. Diezelfde avond van 17 april werd het Erpse orkest The So- nor Band kontraktueel vastge legd. Maandag 18 april werd de heer John Van der Biest op de hoogte gebracht van het feit dat een orkest was gevonden en dat alles dus normaal doorgang zou vinden. De heer Van der Biest verzekerde dat zij het de finitieve kontrakt 's anderdaags of ten laatste 's woensdags in de bus zouden vinden. Onmid dellijk werden affiches gedrukt en de nodige reklame gemaakt. Reeds dinsdagavond kon men hier en daar affiches bemer ken. Woensdagnamiddag (20 april) dan is E.H. Scheire, Deken van de parochie Lede en voorzitter van de beheerraad van de Pa rochiale Werken, tijdens het schepenkollege de heer Jules Henderickx op het gemeente huis gaan opzoeken. Hij meldde hem dat het dankfeest geen doorgang kon vinden in de zaal Volkskring, omdat deze zaal niet bestemd is voor partij politieke bals. Later op de week ontving de heer Jules Hender ickx nog een schrijven in deze zin van de beheerraad die de beslissing zou getroffen heb ben om dit dankfeest te verhin deren. Wel moet er nog aan toege voegd dat noch op de affiches, noch in de aankondigingen voor dit feest ooit van een partij sprake geweest is. Het ging hier volgens de organisatoren om personen en niet om een partij. Ondertussen hebben de organisatoren (de publiciteits- ploeg van de gebroeders Henderickx), die opgescheept zaten met een kontrakt met een orkest en met een pakket re- klamemateriaal voor deze avond, dan toch nog een on derdak gevonden. Dit dank feest met gratis ingang, zal plaatsvinden op de aangekon digde datum (zaterdag 7 mei) in de zaal Brouwershuis, Rossel- straat. Lede. Op 22 april verjaart Amelieken Verhoeven. Dit keer was het de 99e maal. En dat moest gevierd worden. Als voorproefje van wat het worden zal volgend jaar. Amelie Verhoeven werd geboren op 22 april 1878. Zij trouwde met Siau Constant en bracht drie zonen en twee dochters groot. ielie Verhoeven vierde samen met haar kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen haar laatste p naar de eeuw toe. Ze werd op 22 april 99 jaar. (E.L Er zijn 12 kleinkinderen en al 9 achterkleinkinderen. Amelie ken staat elke dag om zes uur op, maakt het bed op, steekt de Leuvense stoof aan en zet een lekkere kop koffie. Zij kan eten als een jongemens in volle groei. Zij heeft altijd van een jenevertje gehouden. Dat heeft haar recht gehouden. Elke dag luistert zij nog naar het nieuws en het weerbericht, want op de hoogte wil zij blijven van wat er rondom haar geberut. Zij kent haar hele familie en van ieder een heeft zij een foto. Zij kijkt al uit naar 1978 wanneer zij ge vierd zal worden als honderdja rige. Want 100 haalt zij, daar van is zij zeker. Georges Abbeloos: Vanaf ok tober starten wij met de voorbe reidingen. Het moet iets groots worden. De hele gemeente moet meedoen. Alle wijken moeten erbij betrokken wor den. En het gemeentebestuur. Een honderdjarige hebben wij niet elk jaar. Dus dat belooft wat de worden. De man van Ameliekes klein dochter zou liefst konstant aan 't vieren gaan. Van nu tot vol gend jaar mei. Een honderdja rige, die nog zo kranig is, kan niet genoeg gevierd worden Voor ons niet gelaten.... Gh.Henderickx MflR&RIZTSE PRESENTEERT NIEUWóTE KRÊRTiC vf>N -SfliNT-JlOR,. TEVENS 6E3CHIKT VooR HUWE J>EZ£.. wone ien. die donde KL»T> 25 mill I00 milj Kennen KL H Ie duur an bene geving. van de ok de b V Woi O tvoorzIT^. x-WG? KLftP deeihou jten 1 van be KLfiP Voor heel wat mensen wordt hun huisdier immers een on overkomelijke last wanneer hun jaarlijkse vakantie eraan komt. Liever dan hun hond of kat naar een asiel te brengen, zodat men het diertje na de va kantie kan terughalen, nemen ze het mee op een onschuldig autoritje en zetten het ergens in een door god vergeten plaatsje uit de auto. Konkrete gevallen zijn er meer dan genoeg. Om maar één voorbeeld aan te ha len: op 17 april werd op het Wijngaardveld door leden van de Dierenbescherming van Groot-Aalst vastgesteld dat een hondje uit een personen wagen werd geworpen. De nummerplaat van de wagen werd opgenomen, en na identi ficatie bleek het om een zekere Christiaan D. M. uit Oudegem te gaan. Er werd uiteraard klacht ingediend bij oe Procu reur des Konings te Dender- monde ledereen zal grif toegeven dat Met de vakantieperiode voor de deur, doet zich opnieuw de noodzaak gevoelen van een harde en efficiënte aanpak van de talrijke gevallen van dierenmishandeling. het om een schandelijke zaak gaat. Wie in de toekomst ge tuige mocht zijn van gelijkaar dige gevallen wordt vriendelijk verzocht dit mede te delen aan de Dierenbescherming van Groot-Aalst. Moorselbaan 196 te Aalst. Telefoon van de ver eniging is 053/77 68 39. Hopelijk slaagt men er op deze wijze in dergelijke menson waardige handelingen doeltref fend te bestrijden! DDP LODJ ONS LACHEN, dad es gezond, zegge ze. Al petank dammen de lésten toyd ni aal te veil okkozje 'n hemmen vér ne kier goed te lachen. Of ge moedj zelf d'okkozje zoeken. Da moete ze in de Veirpost oeik weiten want twie weiken achter makandem zette ze onder eh kopken «Humor», 'n goei voort in de gazet. Die voort hoeidjegen «Te veil gevraagd» en da gink oever 'n boerinne die doeidgeklopt wird van heer peerd. Vér meh te lachen hein? Mor 't goo voesj, want die boerinne werd tèn begroaven en den boer stoot, elke kier as 't er hem op 't keirhof imand wildj 'n hand geiven, meh zenne kop te schidderen. En tèn es 't gedoon. 'k Hem echt gelachen. Mor 't moe zén dat er mensjen woren, die da ni verstoon'n hooin. want de weik noding stont het er verom in. Allei, zol da ni te veil gevraagd zén, vér de die die 't naa nog ni weg 'n hemmen, van da dor 't noste weik nog ne kier in zetten - mor tèn nog eh reigelken mier, en azoei alle weiken 'n betjen boy... Ja vanoycjes, 't er zén mensjen die 't best alles twie kieren zolle leizen, tèn zolle ze teminsjten iet verstoon Mor oever lachen gesproeken: dad es iet dammen allemool veil te woyneg doeng. Lachen es iet dad allien de mensjen kennen, de biesten 'n lachen ni. 't Es allicht doveir dammen spreiken oever 'n biesteleven.? 't Er zitj veil woorhèd in da sprei kwoerd: nen dag dagge ni gelachen 'n hedj, es ne verloeren dag. Door zat ek azu oever ienegte doagen nog op te peizen as ek op den teivei iet zag oever volkstoniel. En door koste oeik zing hoe dat dat dor achter de scheiremen allemol gebeirden. 'k Hem da vazeleven oeik meigemokt, in nen tonielbond, al verschillege joren geleen. Mensjekinje- rentoch, ge moedj da meigemokt hemmen: op de réppeties- jes en oeik op de opvoeringen, wa dat er dor allemol achter de koelissen gebeirt. 't Mag nog eh stik zén vér meh te lachen, 't er es nimmani die hem zu goed amezeirt as de speilers en d' helpers zelf, achter de doeken. Want aal wie dat er dor van ze leven oeik tisse gezeiten heid, zal wel weiten woor dat ek oever hem. Imand die da ni meigemokt 'n heid 'n kaan hem dor gie gedacht van geiven. 'k N spreik na ni oever groeite serjeize tonielmootschappoyn, mor wel oever die klein ploegskes die meh zuveil moeite in 't leven g'haven werren op den booiten of lanst nen ooitkant. Door wird 't miest gemicheld. Da was vanoyges 't miest as 't er azoei va die stikken gespeldj wirden die ze naa al zollen vér antik versloyten of woor da ze zollen «nen draak» teige zeggen. Spoyteg dat die droaken ni mier nimmer gespeldj 'n werren door zol naa plezier on te beleven zén! 'k Rappeleir meh nog eh stik woor da sadoten in kwampen die onder 't kommandement van ne kopperooi op 't seen moste rondmarsjeiren, van ien, twie, links, rechts. Normooi mosten die jonges azoei droy, vier kieren da rondeken doeng, mor denne kopperooi vond dat op d' opvoerink ghiel zeikes sonne dat 'n hem doveir azoei schoein moete ver- klien hooi en hem lote grimeiren. dat 'n va gin ophaven 'n wist en in de plosj van droy kieren, liet 'n heer ghiel zeikes neigen, ting kieren rondloeipen. Da was ni nor de goeste van ien van de sadoten die noding nog 'n ander rolleken most speilen. Tissen zén tannen deir sakkerden hè dor iet van: ge 'n zedj ni lank meh ménvoeten bleive speilen. En da pelletong 'n was nog ni goed van 't seen of dènne knol was niveranst nimmer te zing. As 't on hem was ver hem geried te moaken vér den twiede kier op te kommen, was Beir, want hè hoedjegen Beir, spoeirloeis verdweenen. Al- gemiene paniek. En allemaan zoeken achter Beir. Z' hem men hem gevonnen, toois achter zén stoef, nog meh zeh moestasken en zén flosjkesmoesj op. 't Hei gralekke last geleen ver hem verom mei te kroygen, mor op 't leste es da toch gelikt. Of van denne kier dat er nen anderen op ne klérong most blozen en da ze denne klérong vol gazettepa- pier gedaven hooin. Denne sikkeleer heid geblozen da zén oeigen pekanst ooit zenne kop spranken, tot as dennen baal papier der vansels ooitvloeg. Of van den dienen die most nen boetram opeiten woor da ze hoymelèk eh stiksken tripleks tisse gefoefeld hooin Of dènne kier as 't er most ne revolver afgoon Op 't gepaste moment 'n gink da schot vanoyges ni af en den hoeifdspei- ler die stond te wachten, most op den dier toch zeggen: wie heid er dor geschoeten, binsjt dat er nog ginne mensj iet g'hoeird hooi. En vlak noordat 'n da gezeid hooi, lappe, tèn kwamp mor iest de klasj. Da zén azoei allemol van de dinges woor da ne mansj noding nog ne kier kaan meh lachen. En dad es mor goed oeik, want allemaan kaan da beizeqen ne kier goe lachen, oeik Dolf KWAKKELS? BROEBELS EN WAARHEDEN Hiep, hiep hoeraa, vivan de blaa. Nicole Schellinck zal voorgedragen worden als O.V.-zitster (halve job, want ze zal de zetel eventueel moeten delen met een O.V.-zitter van de V.U.). Op de bewuste besprekings vergadering (met inspraak?) werd Remy Buys niet uitgenodigd. En nu? Kemphanen? Bekvechten? Ultimatums stel len? Een loer draaien? Of...doorgaan voor Aalst, de schouders ophalen en de slimste zijn, Remy? Er werd een aanvraag ingediend om het Ketje zalig te verklaren. Immers na een optreden werd alle schmink en kleursel verwijderd met echt, onvervalst Capucijnen-wijwater. Wellicht zien sommigen ons aller Ketje al met een aureool lopen. «As wannie ge doenk ons Ketje ziet Bekloegd hem niet 't Es masschien den ieste kie in za leiven dat hem giênen dust a en ziet» Eindelijk! De lente is bijna voorbij en het nieuwe geluid van nieuwe Feestkomitee was niet te horen tussen al het gekweel van een nieuwe kommissies en werkgroepen. Vrijdag 29 april moet de spreekwoorde lijke kogel dan door het stadhuis. Aafdeir vast on de tekken van heir partie! De Soevereine Caemere der Draeckenieren tot Aelst zijn zeker geen stilzitters. In de wandelgangen van ons aller stadhuis werd ons een speciale aktiviteit in het oor gefluisterd voor de achtste mei. Doen de kinderen aan nun Plechtige Kommunie in Aalst? Vlijmpje

De Voorpost | 1977 | | pagina 3