KULTUUR OPNIEUW MET GROTE K TE NIEUWERKERKEN TURNKRING HOUDT FANTASTISCHE DEMONSTRATIE JAN CAUDRON TE EREMBODEGEM DE MEIDOOM PUNTEN WIT ZWART BESTAAT TIEN JAAR ONTDEK DE STERWEDSTRIJD uitnodiging Kunstgalerij PALET 8 - 29-4-77 - De Voorpost Wat we vorige zaterdagavond in de sporthal Ten Rozen moch ten meemaken, moeten we zonder meer omschrijven als groots, prachtig, fantastisch, formidabel. Met dit Bewegings festival bereikte de Turnkring der stad Aalst zonder twijfel een hoogtepunt in haar bestaan. Het geboden spektakel was af. hebben, moeten we er echter Onder de nogal hoogdravende benaming «Bewegingsfestival» waren de ongeveer zevenhon derdvijftig toeschouwers ge tuige van een schitterende turndemonstratie. Geen turnen in de zin van het keurtumen zoals we dat kennen van de Olympische Spelen, maar ge woon een turnen als vrijetijds besteding en sportbeoefening. Velen onder ons halen voor iets dergelijks nogal gemakkelijk de neus op. Na wat wij gezien onmiddellijk aan toe voegen dat dezen zich een volledig verkeerde voorstelling ge maakt hebben van wat turnen nu eigenlijk is. Niet ieder tum- stertje kan een Nadia Coma- neci worden! Ongeveer tweehonderdvijftig tumstertjes en turnertjes zorg den voor het spektakel. De meesten onder hen waren zelfs nog piepjong. Een werveling van gele, rode, zwarte en blauwe turnpakjes brachten de kleunge noot in het geheel. Het was duidelijk aan te zien dat ieder lid, iedere leraar er werkelijk een prestigezaak van gemaakt had om de oefenin gen zo fijn mogelijk naar voren te brengen. Om het met de woorden van de programma brochure te zeggen: «...er werd geen inspanning gespaard om een kunstzinnig en bont spek takel te ontwikkelen waarin waardigheid, konditionering, overgave, vrolijkheid, bewe- gingsdrang en jeugdig entoe- siasme schering en inslag zijn.» De leraren hebben dan ook hun doel bereikt. In iedere oefening of ritmische dans (op pop- en klassieke muziek) was elk der hogergenoemde ele menten in min of meerdere mate aanwezig. Heel veel officiële belangstel ling was er nochthans niet. En kel de kersverse volksverte genwoordiger Mare Galle en schepen Eddie Monsieur wa ren van de partij. Schepen Caudron had zich laten veront schuldigen. Deze kleine belangstelling van officiële zijde voor een toch wel belangrijke manifestatie was echter zeker geen beletsel voor de toeschouwers om volop te genieten van het aangeboden spektakel. Men kon de zaal ze ker met een tevreden gevoel verlaten. DDP Hel verschil tussen ballet en turnen was soms moeilijk te merken (EL) Eregast op V.U.-ledenfeest. De VU-afdeling van Erembodegem mocht als een der eersten zoniet als eerste de nieuwgekozen volksvertegenwoordiger in haar midden verwelkomen. Het traditionele ledenfeest, met etentje op zaterdag 23 april j.l. kreeg hiermede een ekstra feestelijke allure. Het werd zeker zowat kwart na acht alvorens definitief aan ta fel kon worden gegaan. Een honderdtal aanwezigen kon den zich te goed doen aan kop of paling. Vanzelfsprekend werd hierbij het nodige gerste nat genuttigd. Jan Caudron. die als schepen van onderwijs, kuituur en toe risme, vooraf nog even aan was gaan lopen op twee ten toonstellingen te Aalst (Vik De Neve bij Van Der Maelen- Goubert aan het Wijngaardveld en zeven Aalsterse kunste naars in het Oud Hospitaal) kwam hierdoor later dan ver wacht in de zaal van Kafee Rembrandt aan. In gezelschap van Mevr.Manon Caudron kwam hij net bij de «koffie na» aangeland. Dit belette hen niet om. samen met nog enkele late duiven, toch even mee te smul len. In zijn gelegenheidsbabbeltje meende Jan Caudron dat er in derdaad redenen zijn om ver heugd te zijn en feest te vieren. De verkiezingsuitslagen in het kanton Aalst en in het arrondis sement Aalst waren voor de VU nog nooit zó goed De bijna drie en een halve procent stem menwinst in het gewijzigde kanton Aalst zal zeker voor een stuk te wijten zijn aan het feit dat Erembodegem nu in dit kanton heeft kunnen kiezen. Hij wilde nochtans het lichte natio nale verlies niet wegmoffelen al haalde de VU in zijn geheel wel meer stemmen op. Het is ook een van die vele ongerijmdhe den, aldus Jan Caudron, dat bvb. de PCS met 24000 stem men minder dan de VU toch vier zetels meer in de wacht sleept. Op 5 mei e.k. worden de nieuw verkozen parlementarieërs naar de hoofdstad geroepen om er de eed van trouw aan de wetten van het «Belgische» volk af te leggen. Toekomstig volksvertegenwoordiger Jan Caudron verzekerde het Vlaams-Nationale gezelschap dat deze eed voor hem een lou ter formaliteit zal betekenen en dat hij in gedachte op hetzelfde ogenblik zijn echte eed van trouw aan Vlaanderen zal ver nieuwen zoals tienduizenden Vlamingen dat elk jaar weer herhalen op de bedevaart naar de Ijzergraven. Het VU-afdelingsfeest liep, on der de klanken van heerlijke Hammondorgelmuziek, nog uit tot in de vroege uurtjes. E.V. het bewegingsfeest(EL) Ook jonge turnertjes droegen hun steentje bij tot het welslagen Schoon lief, hoe ligt gij hier en slaapt in uwen eersten drome Wilt opstaan en den mei ontvaan hij staat hier al zo schone-. Er is niets meer aan te doen: de lente breekt weer door. Late sneeuw harde wind en vorst, ze kunnen geen van allen het tclkcn- jare weerkerend wonder tegen houden: het stijgen van de sappen, het lengen van dc dagen, het uitlo pen van de botten, dc bloei van de veldbloemen. Natuurkundigen mogen dan nog zelfverzekerd beweren dat het al lemaal vanzelfsprekend is, wij blijven het steeds wonder vinden dat het «leven» zich precies op zulke en op "n veelvuldige wijze openbaart. Dit wonder voltrekt zich ook in ons: in een beter humeur, in meer vertrouwen, in nieuwe hoop. in een verlangen naar ongekende be levenissen. Niet alleen bij plant en dier wordt een nieuwe levenslust gewekt. In een simbolisch geloof in het le ven wordt nu eerlang op vele De kogel is dan eindelijk toch door de kerk, beste mensen! Nieuwerkerken krijgt, na de teleurgang van de CVN, opnieuw een kulturele vereniging binnen zijn dorpsgrenzen. bijdrage storten. tuurvriend n° 1 Freddy De Schrijver, ondervoorzitster wordt mevr. Schilders, pen BESTUUR Uiteraard moet men bij een dergelijke organisatie ook over een degelijk bestuur beschik ken. We menen echter wel dat men erin geslaagd is een aan tal namen bij elkaar te krijgen die een garantie betekenen voor de toekomst. Voorzitter wordt, hoe kan het anders, kul- Irma VanAudenhovc. VU voorzitter van Erembodegem. in het gezelschap van kersverse volksvertegenwoordi ger Jan Caudron en zijn dame. tijdens hel jaarlijkse souper in de zaal Rembrandt. SJ ONTBINDING Op het einde van vorig jaar sta ken enkele mensen van de gemeente de koppen bij elkaar en beslisten een nieuwe kultu rele vereniging op te richten. Het was toen immers reeds duidelijk dat men van de be staande Kulturele Vereniging Nieuwerkerken geen wereld schokkende dingen meer mocht verwachten. Alhoewel nog niet officieel ontbonden verkeerde hogergenoemde vereniging toch reeds in verge vorderde staat van ontbinding. Op enkele zure oprispingen na van een paar bestuursleden die anderen voor zich de kastanjes uit het vuur lieten halen, had men er wel het beste van ge had. Andere bestuursleden konden zich met de gang van zaken niet akkoord verklaren en trokken eruit! PLANNEN Samen met een paar andere mensen smeedden zij allerlei plannen om opnieuw van start te gaan met een nu honderd ten honderd kulturele vereniging. Het kind van de geestesarbeid kreeg de benaming «Nieuwer kerken 77» mee. Toch werd het ondanks alles nog een las tige geboorte. Het was dan ook met een waar genoegen dat we vorige week de aankondiging vernamen dat het kind eindelijk boven de doopvont zou gehou den worden. Het zal echter niet Nieuwerkerken '77 genoemd worden, maar wel «LiNiAal». Deze eigenaardige benaming duidt de richting aan waarin er in de toekomst zal gewerkt worden: alles wat verband houdt met Nieuwerkerken en de stad Aalst. M.a.w.. de geschie denis van Nieuwerkerken, de heemkunde, naamkunde, fol klore, volkskunde, evenals monumentenzorg, milieu, landschap, fauna en flora, en andere zuivere kulturele aan gelegenheden. DOELSTELLINGEN Het ligt zeker niet in de bedoe ling van «Liniaal» om andere verenigingen konkurrentie aan te doen. Men zal zich strikt aan de vooropgezette doelstellin gen trachten te houden. Het zijn trouwens zaken die niet op het programma van andere verenigingen voorkomen. De vereniging op zichzelf is volkomen a-politiek en verte genwoordigt geen enkele reli gieuze of filosofische strekking, wax eenxer met betekent dat de individuele bestuursleden en gewone leden er geen eigen mening zouden mogen op na houden «Liniaal» drukt er tevens op dat men niet van plan is bedeltoch ten te organiseren De vereni ging werkt voor en met mensen die het opzet de moeite waard vinden en die als lid graag een ningmeester Willy Van Impe, sekretaris de h. Roelandt, be stuursleden Johan De Rijck en Karei Meganck. Tevens zal men een tijdschrift uitgeven waarvan de h. Luc Robbijns hoofdredakteur wordt. De vereniging start met haar werking in de maand septem ber. Per werkjaar worden rij nimum vier aktiviteiten georgi niseerd, waartoe de lede schriftelijk zullen worden uitg nodigd. U kan lid worden door gewoi 150 frank (of 300 frank voj steunende leden) te storten <j PCR 293-0127056-41 van d h. Willy Van Impe, Bredew^]e 11 te Nieuwerkerken. h( Hopen we nu maar dat dei nieuwe vereniging heel sukses zal kennen. We duim in alle geval! f d< De Supportersklub «Wit Zwart» is momenteel de oudste van de aktieve Aalsterse supportersklubs die Eendracht nog rijk is! plaatsen dan ook weer de mei boom geplant, een gebaar van ver trouwen in de natuur die ons om ringt en aan de natuur die leeft in ons zelf en in ons volk. Niet als voorwendsel tot spektakel wordt her en der dc meiboom ge plant. omringd met zang. dans en spel. maar wel in een sfeer van verbondenheid met de ons omrin gende vrije natuur. Tien jaar geleden, tijdens het voetbalseizoen 1966- 1967 werd er in café Schot land door een groepje fer vente Eendrachtsupporters vergaderd met het oog op de stichting van een nieuwe supportersgroep: onder im puls van Albert De Coster, Gaston De Swaef, Roger Renders, Juliaan Vinck en Emiel De Smet werd het le denaantal van de kersverse klub, die de naam van een vroegere supportersklub in café Korenbloem, ni. «Wit Zwart» op het klubvaandel draagt vlug de hoogte inge jaagd. Als eerste hoogte punt kan zeker het behalen van de kampioentitel door Eendracht op het veld van Cercle Brugge aangehaald wordende euforie die toen in de Wit-Zwartrangen heerste sloeg echter vlug over in begrijpelijke woede toen bleek dat de titel dank zij een administratief foefje niet in Aalst doch wel in Brugge terecht kwam! In die memorabele jaren was Wit Zwart met zijn 126 leden zeker de omvangrijke supportersgroep die met autocar de verplaatsingen van hun moederklub trouw meemaakten! Zoals hun moederklub ken den ook de supportersklubs hun ups en downs-: mo menteel zijn er nog een vijf tal aktiefnaast nestor «Wit Zwart» beleven de Doelja- gers, Noordstar, Koszen- vrienden en Eendracht sterk dit seizoen wel de grootste voldoening nu Eendracht praktisch zeker kampioen wordt in derde afdeling en volgend seizoen mag pro moveren naar Tweede Na tionale. TIENJARIG BESTAAN Het kernbestuur van Wit Zwart bestaat momenteel uit Albert De Coster (voor zitter), Roger Renders (on dervoorzitter), Gaston De Swaef (sekretaris), Susane Van Haecke en Gustaaf Cot- toms. Tijdens een gezellige souper, dat in café Schot land in gemoedelijke stem ming doorging, werd door bovengenoemde bestuurs mensen reeds duchtig over de nakende feestviering van het tienjarig bestaan over leg gepleegd. Nog niets werd definitief op papier gezet doch naar we uit goede bron konden op vangen denkt men eraan de ze feestviering ter gelegen heid van de eerste thuis- match in tweede nationale van Eendracht Aalst te plannen: naast een misvie ring en een jubileumdiner zou er een grote supporters optocht met vaandeldrager Frank Deckmijn op kop ge houden worden die met muziekbegeleiding te 14.45 uur op het Eendrachtterrein zou toegesproken worden door afgevaardigden van S H bl Ie sc Of het Eendrachtbestuur, si|, portersverbond en van spelerskern. Dit is ech nog verre toekomstmuz die de vele Wit Zwi meeeters blijkbaar nog scheen te beroerenn kopieuse maaltijd volgde een reuzentombola die gerond werd met een gez lig samenzijnde stemmi was opperbest daar aanwezigen er stellig overtuigd bleken dat Et dracht de volgende dag nodige punt op Merchtf n wel zou veroveren zodat I hoofddoel van alle suppt ters «Eendracht kampioe meteen werkelijkheid z worden! We gunnen I hen van ganser harte! he all Dirk Daelema Deze traditionele Ontdek de Sterwedstrijd ingericht door Lutgardis-scouts van Hofstade is sedert jaren de meest bekent ons Voorpost-gebied: steeds komen 'n massa deelnemers opdi die deze crochetwcdstrijd tot een hoog muzikaal peil opvoerei Dil jaar gaat deze Ontdek dc Ster- wedstrijd door op zaterdag 30 april in z.aal Ons Huis, Steenweg op Aalst, 8. 9308 te Hofstade. Zowel tndividuclen als groepen die vokaal een lied kunnen bren gen kunnen deelnemen als ze zo vlug mogelijk hun inschrijving in sturen bij Erik Van Gijseghem, Sint-Annastraat 116, 9308 Hof stade. Vanaf 15 uur is er in zaal Huis, repetitie voordie kandidi die gebruik willen maken van kest begeleiding, die sedert ji deskundig wordt gebracht dooi showorkest van Second Act De totale waarde der naturaprij bedraagt meer dag 20.000 tra Ook ons weekblad dc Voot] schenkt naar jaarlijkse traditie' persprijzen Fr. Courtensstr. 33, 9330 DENDERM. Tel.052/21.46.10 Kunstschilder FRANS TREMERIE an 29 APRIL stelt zijn schilderijen tentoon tot 12 MEI 1977. De tentoonstelling ls open alle werkdagen van 9 tot 20 u. - Zondagen van 10 tot 12.30 u en van 14 tot 19 u. - Toegang vrij. ATELIER Mechelsesteenweg 120, 2580 St.-Katelijne-Waver Tel. 015/41.65.49

De Voorpost | 1977 | | pagina 8