Daar is Etienne Van der Helst E E RVOl L A FSC H El AALST KAMPIOEN, LEDE GERED Voetbal uitslagen van zondag 1 mei 1977 fclflimmr j Beroepsremers Eendracht Zele-Merchtem 4-1 VOETBALTORNOOI VAN FC. NIEUWE WIJK 3de Nationale Menen-Jong Lede 1-1 (EL) Vreugde op en rond het terrein. n Hes Coora Ferrerre >n Avert] gt seizoi KI. Brugge-SC Lokeren 4-1 Menen Jong Lede 1-1 Eendr. Aalst - Mons 1-3 E. Zele - Merchtem 4-1 RC Gent KAVD 1-1 Edixvelde - Erembod. 2-2 E. Meldert - Vlierzele 0.2 Serskamp - Geraardsb. 1-3 Schellebelle - Deftinge 3-0 Meerbeke - Erpe 5-2 Kerksken - Hofstade 1-0 Daar hebben we het dan ETIENNE VAN DER HELST, als amateur een stevige be. lofte en vorig jaaT niet zo bijster suksesvol als prof, is aan het komen. Te Rudder- voorde werd hij door de winnaar van Milaan-Sanremo en de Amstel Goldrace, Jan Raas, de (Jas omgestrikt de kampioen van Nederland ver. raste zijn konkurrenten met een fikse demarrage en bleef voorop. Etienne was tweede. In de 1 Meiprijs te Hoboken Sloeg Van der Helst op hol en bereikte afgescheiden dc finish. HERMAN VRIJDERS liet nog eens een flits van zijn kunnen bewonderen de prof uit Buggenhout graaide in Hoboken de tweede prijs mee. Te Ruddervoorde was het niet zo denderend, daar was hij 22ste. RAF CONSTANT knapte zijn taak op in de „Omloop van Indrc en Loire" en FRANK ARIJS zit in de Spaanse Vuelta om te leren. Want dat laatste moet je als jonge beroepsrenner. Zijn dichtste plaats was een 13de te Valencia. Met een 14 de prijs te Vil voorde en een 21ste plaats te Ruddervoorde deed ETIEN NE VAN DER SNICKT niets spektakulairs, evenmin trou. wens als ETIENNE DE BEULE die 22ste was in Ho boken en 24ste te Rudder voorde en WILFRIED WE- SEMAEL, 24ste in Oostakker. Met een ploeg waarin Coles, Martens, Jansegers, De Decker, Hulders. Boeykens, Van de Velde en Van Wambeke ontbraken, hadden de Zeienaars om het derde geklasseerde Merchtem te verslaan, omzeggens geen kans. In deze ontmoeting hadden de thuisspelers twee keren het geluk aan hun zijdein de 24e min. toen Maes zijn mis lukte voorzet tussen de palen zag belanden, Bergmans het leder tussen de handen liet glippen en De Ferrerre een laatste toets gaf aan de bal. De tweede bedreiging van de gastheren kwam in de 52e min. toen Immers een schot plaatste op de binnenkant van de paal en het leder liep uitdagend traag langs de fa tale lijn, zonder dat deze over schreden werd. Op dit ogen blik oefenden de roodhemden een zekere druk uit en mis schien 'konden de zaken dan in minder gunstige zin voor Zele geëvolueerd hebben. Een geestdriftige en onbere kende inzet hielp Zele langs 'De Ferrerre en Cooreman naar een 40. tambriohts maakte gebruik van een ge brek aan concentratie, om de eer van de brouwerijjongens te redden Gustaaf Van den Abbeele be keek het goedVan de acht opgestelde juniors in de loop van het seizoen, waren er vijf die de meeste aanhangers bij de aanvang van he* sei zoen niet kenden. Eén man liep vooral 'in de kijker en dat was Van Hespen, die zeer betrouwvol Martens ver ving. Het gebeurt ook niet alle speeldagen dat een elftal drie verschillende doelverde- digers onder de lat brengt, Bergmans, vorige speeldag gekwetst, besloot in laatste instantie op te treden, doch zijn onzekere tussenkomsten waren de oorzaak dat Tasse- noy na de hervatting tussen de palen stond. In een bot sing met De Ferrerre, toen deze jonge portier een bijna zeker doelpunt redde, kreeg De Voetbalklub Nieuwe Wijk, die zopas kampioen werd van het) M.T.S.A.-verbond organizeert haar tweede voetbaltornooi. Nieuwe Wijk werd gestimuleerd door het enorme en niet verwachtte sukses van haar eerste uitgave onl dit jaar te herbeginnen. Zeggen we al onmiddellijk dat de inrichters erin- geslaag zijn voor eert zeer degelijke bezetting te zorgen, met F.C. Cammu. F C. Danny, F.C. Strooiers. F.C. Stylor. Fabriek- sken, Volharden, Red Star Opdorp en de inrichtende klub. Dit tornooi wordt over vier speeldagen uitgesmeerd. 7 en 8 mei worden voorbehouden aan de schiftingswedstrijden ter wijl op 14 en 15 mei de troosting en de finale worden betwist. Benevens prachtige trofeeën is aan dit tornoo» ook de beker «>De Voorpost» verbonden. Het programma voor 7 en 8 mei 7.5 14 u. F.C. Cammu-Strooiers 16 u Nieuwe Wijk - Volharden 8.5 14 u. Fabrieksken - Danny 16 u. Red Star Opdorp - S.B. Stylor Voor onze streekploegen is nu alles gezegd in de zo goed als afgelopen voetbalkompetitie. Al stonden nog verscheidene wedstrijden in „Nationale" geprogrammeerd. Voor Eendracht Zele en KAV Dendermonde was de kous afroodzwart toonde zich tegen Merchtem nog eens de raadselachtige thuisploeg en de discipelen van Jaak Van den Berghe graai den met een experimenteel team een puntje weg op Racing Gent dat eveneens met een „effal van de toekomst" het terrein oprende. De zwaartepunten lagen te Aalst, waar Eendracht één puntje nodig had tegen het buitenshuis nochtans ont stellend zwakke Mons, doch roemloos verloor, en te Me nen waar Lede voor zijn le ven vocht. Eendracht Aalst heeft een be labberde indruk nagelaten de speler zijn leeg, hun zenuwen hebben het begeven en ieder een sleepte ziöh met loden shoe's aan de voeten naar de finish. Aan de rust was het allemaal al bekekenHabran en Fanaon spijkerden een on overbrugbare 02 op bet bord en toen de 90 minuten erop zaten keken de ontgoochelde akteurs en duidelijk misnoeg de fans naar een bijna ver bijsterende 13 score. Ge lukkig maar dat 'tegenspeler' Izegem thuis tegen Tie nen niet verder kwam dan een al even beschamende 00 zodat de Aalsterse verliezers een ereronde mochten maken en na één van de meest ont goochelende prestaties van het seizoen de titel en de promovering naar Tweede Na tionale op zak staken. Jong Lede antwoordde te Me nen op een strafschopgoal van Mattheus twee minuten voor affluiten met een... pe- naltydoelpunt van Roger Mer- geay. Eén punt kwam dus mee naar de Openveldstraat. Ruim voldoende om het be houd te verzekerenMerk- sem verloor thuis met 0—1 tegen W'il lebroek, staat op één week van de finish vier Het inbrengen van Van Hootegem (12) baatte niet» in de wedstrijd tegen Bergen. hij de bal zodanig hard op het hoofd, dat hij een her senschudding opliep en na zijn opknapping toch naar de kleedkamers moest geëvacu eerd worden. Ten slotte was hetkapitein Spiessens die als veldspeler de keeperstrui aantrok en het moet gezegd worden, dat hij in zijn tus senkomsten het minstens zo goed deed als zijn voorgan gers. De ploegVan Hove, brecht, Jacobs. Van 'De Wilde Guido, Öoossens. min. 'De Maesschalck). tfaens Jh., De Maes (71 min. Van Eendracht sluit het met een uitstap naar of een wedstrijd interesse voor de schien zoek zal zijn. Jong Lede heeft de operatie redding op de voorli speeldag tot een goed einde gebracht. Het haalde te M een onbeslist en dit puntje betekende meteen ook veilij Lede kwam aan de grens immers met het opzet In het de halve inzet mee te graaien en heeft deze betrachting antwoorden door een betere tweede speelhelft. Ze moesten nochtans tot in de slotminuten op de ver diende gelijkmaker wachten. De eindcijfers werden op het bord gezet door twee ge lukte strafschoppen Onmid dellijk na de rust werd de doorgestoken Soetaert, die in klaarblijkelijk buitenspel mocht vertrekken, door doelman Van den Bossche gehinderd en de scheidsrechter paste de zwaarste sanktie toe. Van den Bossche kon nu het doelpunt niet verhinderen. Jong Lede zou dan direkt op zoek gaan naar de gelijkmaker. In de resterende minuten verliep de wedstrijd dan ook meest op de veldstrook van de thuisploeg. Jong Lede bracht toen meerdere goede kombi- naties. doch het tikkeltje ge luk bij ht afdrukken ontbrak Menen kroop een paar keer door het oog van de spreek woordelijke naald. Bij een ul tieme poging werd Rottiers dan foutief gestuit in de straf schopzone en ook nu was het penalty. Mergeay zette een juiste uitslag op het scorebord. Als de eerste speelhelft met dubbel ke cijfers werd afge: dan was dit 'in hoofdza )®n danken aan het brio va Leedse doelman. Deze het in deze eerste pe trouwens zeer druk en ,c hinderde een paar doelp dank zij knappe tussei iht< sten. Het was vooral zij zijn doelman, die noc nogal fel omstreden t dat groen wit zonder door de eerste spet geraakte Toen was ontegensprekelijk de aanvallende ploeg doch pl dit overwicht niet kunnerem zilveren. Al met al toef oi verdienstelijke Lede ploe na de rust dan beterfeu haar trekken kwam Nu zoncfag speelt Lede laatste wedstrijd in kompetitie. Het wordt derbynummer met Zott< Het wil het seizoen voor publiek met een ze9e fly ten Een pluspunt is da ,or] nu dit derby ontspanner aanpakken. inj punten achter en wordt dus weggekegeld naar Bevorde ring. In Derde Provinciale C is het doek eindelijk gevallenhet „onverwachte" Moerbeke-Via- ne heeft onze streekploegen voor schut gezet. Eendrtacht Meldert verspeelde de twee de plaats en Erpe zakt zelfs naar de vierde plaats. Voor Schellebelle zit er dus nog een reële kans in om toch naar „Tweede" te stijgen, al wordt het een biezonder las tige opgiave. Er zitten vier ploegen in de dans voor dat éne plaatsje. Onder meer Oudegem, de klub die eigen lijk op dramatische wijze de titel 'in reeks D verspeelde. Wie de halve finales over leeft, moet dan nog eens in de clinch. Zodat het voor de betrokken voetballers een echt maratonkampioenschap wordt. Eendracht Aalst gaat over naar tweede, afdeling, ondanks de nederlagen van de laatste

De Voorpost | 1977 | | pagina 16