IUDE SASBRUG INGEHULDIGD EENDRACHT AALST KAMPIOEN weetDiaa tas mmm Editie Aalst 't Is in de mei «us» - en Dzen I em, tot de natu shoud van ons PORCELEIN - en GESCHENKENZAAK ^imberc/en-, HOOGSTRAAT 28 - 9300 AALST - TEL. 21.23.22 kATTESTRAAT 78 - 9300 AALST - SfiL.29.5C00 DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DE CUYPER- ROBBERECHT pvba Verantwoordelijke uitgever: A. DE CUYPER PCR. 000.0115692.68 Bureau: Pontstraat 64 - Aalst I 053-70.41.19 3 maand: 260 F 6 maand: 475 F Jaar: 900 F iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimimiiiiiiiiimiiii Eendracht Aalst zal volgend seizoen opnieuw in de tweede klasse voetballen na een verblijf van ruim tien jaar in derde. Om deze zekerheid te krijgen moest men vorige zondag wachten op het rezultaat van konkurrent Izegem. Want de Witzwarten hadden de laatste thuiswedstrijd, met het bedreigde Bergen als tegenstander, niet tot een overwinning kunnen ombuigen. Het was trouwens de enige wedstrijd die Aalst in de loop van deze kompetitie voor eigen publiek verloor. Men kan de verdiensten van de Aalster.se spelers ondanks het recente negatieve rezultaat nochtans niet wegwuiven. Gedurende dertig speeldagen heeft de Aalsterse formatie immers onder een grote stress moeten voethallen. Voor hen gold immers in alle wedstrijden het motto -niet verliezen -. Daarbij kwam dat alle tegenstanders zich tegen Eendracht dubbel schrap zetten, zodat men week na week grote inspanningen moesten opbrengen. Niettemin heeft men het bij het begin van h?t seizoen vooropgezette doel kunnen bereiken. Er wordt ook reeds aan het elftal voor volgend seizoen getimmerd. Men zal trachten een paar ervaringrijke spelers op de kop te tikken. Voor Aalst geldt nu trouwens in de eerste plaats het parool «we zijn er en we blijven er-. Tot slot moeten we spelers, trainer, klubbestuur en supporters toch komplimenteren voor het verwerven van de kampioenstitel. enthousiaste menigte supporte och nog kampioen. (EL) an EendrachtOndanks hun nederlagen van de laatste weken Bij Eendracht Aalst heeft men op de voorlaatste speeldag van een vrij opmerkelijke kompetitie ze kerheid gekregen van de promo vering. Het moet nochtans worden beklemtoond dat de meesten zich ju ii mi i nu hui in ii ui ii mi ii iiiii mimi ii in iiiii ii minim minium minimum minimi iiiiiimiiiiiii teen uitermate, voorlopig nog geïmproviseerd simpatiek kader, werden op een door een intezonnetje, slechts even door een korte bui onderbroken, gezegende meiavond het rekrea- eoord «Disgenaatdreef» onder toevloed van vele belangstellenden en tal van prominenten, n de oude verplaatste Sasbrug «van Herdersem» ingehuldigd. Laar de sinds het midden der vijftiger jaren niet meer gebruikte sasbrug nu werd overge- acht, in de onmiddellijke nabijheid van de moderne Wiezebrug!» komt weldra, door bunde- ïg van de inspanningen van de initiatiefnemende Davidsfondsafdeling met voorzitter Jaak lutsebaut aan het stuur, het vreogere gemeentebestuur met burgemeester Antoon Muylaert i het huidig Groot-Aalsters bestuur met vooral erbij betrokken de schepen van Openbare lerken Jan De Neve, een zij het niet groots maar dan toch simpatiek aandoend rekreatieoord een nog ongeschonden, het Denderwater even terzijde latend, natuurgebied. ucharistieviering. openlucht, enigszins onder en tentzeil beschut op alle ri- ko's berekend, droeg Pastoor ussche de inhuldigingsmis op aarbij het Parochiaal Zang- aor. voor de gelegenheid door en paar jonge instrumentisten man de plaatselijke harmonie gerugsteund, zich van zijn be- ygrte zijde liet kennen, dit onder Riding van bloemist Remi waren derwijze ge- dat wars van het kunst- de liefde tot eigen bo- tot de natuur en voor het eigen geaard- en milieu werden beklem en dit tégen luchtbezoe- deling, waterbevuiling, ge luidshinder met de daarbij ho rende tiidsziekten als zenuw- weeèn en hartinfarkten. Gepoogd werd den mensen te laten komen tot een meer na tuurlijke levenswijze en meer waardering voor de gewone dingen van elke dag. Opkomst: Voortdurend werd door het in richtend komitee met stoelen gesleurd zodat kan worden verondersteld dat de opkomst hun verwachtingen ver over trof. Velen hadden er inder daad aan gehouden hun «zon dagsplicht» nu eens in open lucht te kwijten en onder hen N6 -jarige kranige sasmeester Petrus Van der Fraenen. (JM) waren o.a. volksvertegen woordigers Ghisleen Willems en Jan Caudron, schepenen Jan De Neve en Bourlon, raadsleden Robert De Pauw. Tuur De Sutter, Paul Stock man, Mw Van der Borght-Carlé Isidora Mw Chris Lievens- Borms en de steeds plaatjes- schietende Willem Willems evenals oud-burgemeester An toon Muylaert, ijverig koorzan ger Ook waren uiteraard de be stuursleden van het plaatselijk Davidsfonds aanwezig met er bij Antoon Mertens, Geweste lijk DF-konsulent. Feestrede: Voorzitter Jaak Hutsebaut hield dan de gebruikelijke feestrede. Zoals vermeld op het door het stadsbestuur aangebrachte herinneringsbord met de schil den van Aalst en Herdersem gaat het hier over een houten klapbrug met metalen geraam te, houten bevloering met eer. rijvak van 2,60 m breed met langs één zijde gedeeltelijk me talen stijlen als borstwering. Verder wordt vermeld dat het gaat over een brug met hamei poort en balans met tegenge- wichten en kaapstander met kabel voor het ophalen en neer laten van het brugje. Naar plannen van ingenieur Wess werd deze brug in staats eigendom opgericht in 1769 in de periode dat het Hoorns- Duitse Rijk werd bestuurd door de ons welbekende Keizerin Maria-Theresia. Historiek: Aan de basis van de hele ope ratie lag de bestuursvergade ring van de Davidsfondsafde ling. Het aktiekomitee voor ekonomische expansie te Aalst zou zich inzetten voor verbete ring van de bevaarbaarheid van de Dender, die door een oude brug te Herdersem zou gestremd worden. Deze brug diende dringend verwijderd te worden. Naar men zegt zou het voor de schippers nu nog moeilijker zijn geworden gezien ze nu een be langrijk richtpunt kwijt zijn Nog dezelfde week werd de di- rekteur - hoofdingenieur van het scheldestroomgebied aan geschreven met verzoek in het teken van het monumentenjaar dit deel van het Herdersems kuituurpatrimonium door het plaatselijk Davidsfonds gratis te kunnen overnemen. Na een ingewikkelde procedure mocht het DF dan vanwege de Dienst Registratie en Domeinen te Mechelen deze sasbrug gratis overnemen onder de uitdrukke lijke voorwaarde ze op eigen kosten en verantwoordelijkheid af te breken en ze zo spoedig mogelijk van het staatsdomein te verwijderen. En de kosten Hier begonnen dan eigenlijk de moeilijkheden om een derge lijke of>eratie zonder noe menswaardig geld in kas te volvoeren. Bij een bezoek aan het Bataljon Genie van Burcht konden we bekomen dat deze vakkundige lui het werk zouden opknappen. Gratis zou dit ech ter niet gaan Rees nu de vraag «waarheen met de brug In samen spraak met het gemeentebe stuur werd gepland de brug aan te brengen in de Hammestraal over de Pasbeek. Afgewezen om allerlei geldige redenen werd dan het Galgenveld gesugge reerd. Lees door blz.4 zeker een andere «finale - hadden voorgesteld. De leider moest voor zijn laatste thuiswedstrijd immers optomen tegen Bergen dat een niet zo gunstige klassering genoot en zelfs in de slag zat om de degrada tie te vermijden. Men waande de zaak dan ook in kannen en krui ken, vooral dan ook gelet op het feit dat Eendracht op eigen bodem in de loop van dit seizoen geen enkele grove steek had laten val len. Nochtans werd op de recente speeldag nogmaals bewezen dat voetbal een dubbeltje op zijn kant is en dat een wedstrijd nooit bij voorbaat wordt gewonnen. Het hoeft dan ook nauwelijks te wor den betoogd dat om kwart voor vijf de ontgoocheling groot was in de Aalsterse rangen. Eendracht had inderdaad zijn eerste home nederlaag van het seizoen moeten inkasseren en deze kwam zeer hard aan. Men kon dit negatieve rezultaat moeilijk weerleggen want Bergen had zich alleszins niet onbetuigd gelaten en had met een fris getint aanvalsspel een ze ker niet onverdiende overwinning gesmeed. De verslagenheid was uiteraard groot in hét Aalsterse kamp vooral dan door het feit dat men moeilijk kon terugslaan. Het ging dc Aalstenaars in hun laatste thuiswedstrijd zeker niet voor dc wind. En een met veel zwier spe lende Waalse formatie had bij de rust de wedstrijd dan ook reeds in zijn definitieve plooi getrapt. Aalst keek toen tegen een 0-2 ach terstand op. En men kon zeker niet beweren dat het niet in overeen stemming was met de wedstrij dontwikkeling. Aalst had wel een aantal hoek schoppen kunnen afdwingen, maar was voor de rest hooguit een paar keer gevaarlijk. En dan den ken wc aan de loeier van De Pot ter. Het was nochtans Bergen dat voor het eerste werkelijke gevaar zorgde zodat Van Hyfte eens te meer voortreffelijk al de handen uit de mouwen moest steken. In een kleine tijdsspanne van amper drie minuten deden beurtelings Habran en Charles dc Aalsterse aanhangers naar het hart grijpen In de 33* minuut werd het dan toch 0-1 nadat Van Hyfte de bal nog hard weggepuncht maar Fabran lang uitvallend inkopte. Aalst bleek zeer onder de indruk van deze opdoffer. Het kon dan ook niet verhinderen dat Bergen de winst verdubbelde. Cornillc om speelde de niet zo soliede Aals terse verdediging en gaf het Fa- raon voor het intrappen. Ook na dc rust kon Aalst, dat nochtans wel gemotiveerd aqn dc wedstrijd was begonnen geen roöt in het Waalse eten gooien. Weliswaar kon Van Roy de eer redden maar achter al les was dit een kleine troost. De Eendracht spelers, die blijk gaven werkelijk voetbalmoe te zijn trok- ken met hangende hoofden naar de kleedkamers. Tot het nieuws kwam dat Izegem zich door Tie nen een puntje had laten afsnoe pen. Wat Aalst nodig had om dan toch de titel op zak te steken. En nu reeds denken aan volgend sei zoen... J.V.H Het enige doelpunt voor Aalst wad gescoord door Van Row (EL) HIIMMHIHIIIMHIMHIMHIMIIMMMI Ei. ei, koekelei. 't Is in de mei. Een onschuldige kinderhand schenkt spontaan een tros meiklok jes aan diegene die ons het nauwst aan het hart ligt. Meiklokjes zijn hel symbool van frisheid, jeugd en hoop. Een symbool dat werd overgenomen door de uiternaliontdc ar beider s be 11 eging Vrede, rechtvaardigheid, broederlijkheid, solidariteit. Achter dat symbool hebben miljoenen arbeiders opgestapt. De spontaneïteit van de onschuldige kinderhand steekt schril al tegen de harde realiteit: in verscheidene landen zijn weer doden gevallen. Doden omdat mensen opstapten achter dat symbool. Doden onder hen die er het symbool in zien van een Irissc. verjongde, rechtvaardige maatschappij een droombeeld d,u door liarde geweerknallen telkenjare opnieuw aan stukken ir< <rdt geschoten. Turkije. Spanje. El Salvador, blijft het een droombeeld.':: Is er hoop voor het kind.' En voor miljoenen anderen.' (JM-(IH)

De Voorpost | 1977 | | pagina 1