EINDE PERSPERIKELEN OP HET STADHUIS <pnNS'S!M6eLVW< Aalsterse flitsen KORTNIEUWS OPENBARE WERKEN ERLINDEN KRIJGT IER BUILDINGS BIJ k' i3ï,LAiaËLitó'' 3/IATEXI vraagt onderhoud VIET SCHEPENKOLLEGE ^ERDIKT UITGESPROKEN MEI-AVONDFEEST TE MERE V Dc Voorpost - 6-5-77 - 5 Belfort: De restauratie van het Belfort is achterop geraakt. Men wacht op de goedkeuring in Gent van het nieuwe dossier van (her-) aanbesteding. Waarschijnlijk zullen de restauratie werken toch in juni kunnen beginnen. Grote Markt: De restauratie van het Belfort zou een ideale gelegenheid zijn om het startsein te geven voor de reeds lang aangekondigde veranderingen op de Grote Markt. We zullen onze markt niet meer herkennen: er komen mozaïekstenen in plaats van asfalt, beplanting, bomen en banken. Vanaf de Nieuwstraat tot aan de lijn Kattestraat - Lange Zoutstraat zou de Markt nog rapper dan verwacht verkeersvrij kunnen worden. Waarschijnlijk komt deze kwestie nog vóór 't groot verlof op de gemeenteraad, 't Zal in elk geval aangenaam kuieren of terrasje-zitten worden op onze autoloze Grote Markt die opnieuw (voor een stuk altans) het romantieke uitzicht zal krijgen van zoveel jaren terug. Huis Van Langenhove: De openbare aanbesteding is rond. De werken werden toegewe zen. Ook hier is men tot heraanbesteding moeten overgaan. In Aalst vervalt een aanbeste ding immers na 120 dagen. Ofwel kiest men dan de volgende aanbieder, ofwel gaat men over tot heraanbesteding. Voor het Huis Van Langenhove wacht men echter nog op de «ontvol king» van dit historisch gebouw, dat werd aangepast om er de reken- en personeelsdiensten in onder te brengen. Tijdens de restauratiewerken kunnen daar uiteraard geen personeelsle den aan het werk blijven. Deze zullen hun werkzaamheden voortzetten in de voormalige gebouwen van het ABW aan de Hopmarkt. De stad heeft dit gebouw van de huidige eigenaar van jaar tot jaar in huur genomen (uiteraard zonder de winkel eronder). Zodra de burelen daar klaar zijn, kan men verhuizen, en het Huis Van Langenhove beginnen oppoetsen. Stadhuis: De binnenkoer van het stadhuis krijgt ook een ander uitzicht. Vanaf het betreden van de binnenkoer (burelen schepen Bourlon) tot en met de poorten van de vroegere brandweerkazerne (de oude stallingen), wordt de rechtervleugel afgebroken. Op deze bin nenkoer zal eveneens een aangepaste beplanting aangebracht worden. Keizershallen: Het voorste gedeelte (Keizerlijk Plein) eerst onder de slopershamer vallen, uitgezonderd de gevel die men gaat restaureren om het straatbeeld niet te schenden. Maar daarachter gaat men het gebouw (dat bouwvallig is) in puin gooien om er een nieuw kompleks recht te zetten: de Dienst voor Feestelijkheden zal er ondergebracht worden, en er is een vergaderzaal en een ontvangstplaats voorzien. De koncierge van het hele kompleks zal ook in dit gebouw gehuisvest worden. Het Keizershallen-kompleks bestaat uit drie delen: nieuwe feestzaal, tussengedeelte en voorste gedeelte (Keizerlijk Plein). Men zal echter beginnen met het laatste deel, en men hoopt het projekt dit jaar nog op puntte kunnen stellen, om dan in 1978 met de werken te kunnen beginnen. De buitengewone begroting van openbare werken (631 miljoen) moet ons volgens O.W. niet verontrusten. Men geeft toe dat het geforceerde programma's zijn (de gemeenten hebben vóór de fusie nog ultieme maar kostelijke verbintenissen aangegaan, en daarin snoeien is een zeer delicate kwestie), maar zolang de werken niet in uitvoering zijn, zijn er ook geen uitgaven. Die uitgaven worden dan in leningen omgezet, waarvoor pas later zal moeten afbetaald worden. Wilfried Lissens ndj^^ Ikin^ lozladat er in de voorbije weken tot vervelens toe gediskus- ■imteerd was over de wenselijkheid van nieuwe buildings in ve wijk Terlinden, heeft het Kollege van burgemeester en s thepenen vorige week de gordiaanse knoop doorgehakt: luk© bouwvergunning voor de eerste vier buildings zal zo snel Dn ogelijk afgeleverd worden. 3- 3r| acl eze eerste vier buildings te| Irie van zes bouwlagen en ')n van negen bouwlagen) >rmen in feite fase één van c™in plan dat in zijn geheel 'leggen nieuwe apparte mentsgebouwen voorziet in ,ocï wijk Terlinden. Van fase SJ vee en drie is er echter nog blj ïen sprake. Fase twee (te- |Ss ins het meest omstreden) j gDrmt immers de building ,n ssen de twee bestaande rimo-blokken. De hoofd- irantwoordelijke bij de fir- ici<a Matexi voor dit projekt, =n i h. Leemans, deelde ons n ede dat er in verband met ietize zaak nog niets defini- ïld ifs beslist werd. Heel it jaarschijnlijk zal men ech- tarjr in de nabije toekomst kontakt opnemen met archi- tekt Van Herreweghe voor het tekenen van de plannen. Nog in verband met fase twee vernamen we dat het stadsbestuur aan de firma Matexi het voorstel zou doen het stuk grond tussen de twee Etrimo-buildings af te staan aan de stad in ruil voor een gelijkwaardig stuk grond in de wijk Bioley. Al hoewel dit voorstel nog op de algemene vergadering van de raad van beheer van Matexi moest besproken worden, meende de h. Lee mans dat men er waar schijnlijk niet zal op ingaan. Tenslotte is er ook nog fase drie die net als fase één door de N.V. Lindimo (de h. De Lathauwer) zal uitge voerd worden. Deze derde fase bestaat uit twee buil dings van negen verdiepin gen ten NW van de residen tie Valerius De Saedeleer. Toch is dit niet voor de na bije toekomst. De h. De Lat hauwer wil er slechts aan beginnen na de beëindiging van de eerste fase, iets wat toch een paar jaar kan aan slepen. Door de beslissing van het Kollege is eindelijk het doek gevallen over het we kenlang ruzieën tussen voor- en tegenstanders van het projekt. Objektief beke ken, moeten we toegeven dat het stadsbestuur de be slissing getroffen heeft die zich steeds meer opdrong. Door de juiste beslissing te nemen, werd de stad Aalst van heel wat moeilijkheden gespaard! Dirk De Pauw jci$ar we vernamen, nam het ""etjatexi deze week kontakt op ie. ,j€ Ir. Kris Van de Vivere, af vaardigde beheerder, elde ons mede dat men Matexi nog helemaal its afwist van een even- Jle ruil. 'el zijn wij bereid om tot n oplossing te komen. Gentse filiaal van de firma met het Aalsters schepenkol- hoe dan ook, op voorwaarde dat we er niet de dupe van zijn. Wij zijn trouwens in het bezit van de goedkeu ring van de wijziging van het verkavelingsplan. En de bewoners van Etrimo moesten geweten hebben dat er nog buildings zouden bijkomen, ook op de plaats van onze grond. Voor we een definitieve houding be palen, wachten we eerst het resultaat af van het aange vraagde onderhoud met het schepenkollege. Normaler wijze is het begin van uit voering gepland voor de eerste maanden van 1978». Dirk De Pauw Zaterdagavond kwamen een 300-tal mensen "bij elkaar, in zaal «De Mote» te Mere, om het mei-avondfeest te vieren. Bij deze gelegenheid werden tal van ere-diplo- mas en ere-tekens uitgereikt aan verdienstelijke leden van socialistische vereni gingen. Eddy Monsieur, schepen van Aalst feliciteerde de gelauwerden en dankte de aanwezigen. (W.M.) Een vervolg met een happy-end. Na de gemeenteraad van vorige week, waarop raadslid Bogaert in openbare zitting uitleg vroeg over het persincident, vraag die naar de geheime zitting werd verwezen, verklaarde burgemeester D'haeseleer zich bereid een delegatie van «De Verstand houding der Aalsterse persmedewerkers» te ontvangen op dinsdag 4 mei. Deze ontvangst werd op het laatste ogenblik vervangen door een perskonferentie, bijeen komst met een verrassend slot. Burgemeester D'haeseleer die vooral niet gediend is met de Eekchout vrij is de donder dagse perskonferenties bij te wonen. Voor de Aalsterse persmede werkers is deze oplossing een happy-end aan 'n eerder be treurenswaardige zaak. Burgemeester D'haeseleer bewees op een menselijke wijze de problemen te willen op lossen en vooral de belangen van de gemeenschap daarbij niet uit het oog te verliezen. Roel Ven de Plas tijdens het week-end aan de kust was gaan uitrusten zag er ontspannen uit. Van de wel doende zeelucht heeft hij ge bruik gemaakt om zich te be zinnen over allerlei problemen. Ook het konflikt met Paul Eeckhout, Aalsterse korres- pondent voor «Het laatste nieuws» hield zijn aandacht gaande. Tijdens de perskonfe rentie legde de burgemeester enige verklaringen af. Voor eerst wenste hij aan te stippen dat bewuste korrespondent op woensdag 27 april om 11 uur door hem ontvangen werd. Zijn verontschuldigingen onder vier ogen heeft de burgemeester niet aanvaard. Hij wees erop dat hij op juri disch vlak 't volste recht had de heer Eechkhout niet toe te laten tot de perskonferenties. Hij beschikt terzake over twee juridische adviezen, één af komstig van de heer Caraël, ju ridisch adviseur van de stad, een ander afkomstig van een universiteitsprofessor in admi nistratief recht. Burgemeester D'haeseleer wenste nogmaals te herhalen en er de nadruk op te leggen dat dit voorval ont sproten is uit een louter per soonlijke zaak. «De uitsluiting van één van uw kollega's, één van mijn gewezen vrienden en kabinetmedewerker, zal nooit als vooraf gaande gezien wor- derj. Ikbeneenvoorvechterom vrijheden in de grondwet voor zien te respekteren (art. 6 bis, art. 14, vooral art. 18, vrijheid van drukpers)», aldus burge meester D'haeseleer. Hij wen ste te onderstrepen dat hij demagogische tussenkomsten van leden van de gemeente raad, zowel van de oppositie als van een lid van de meerder heid. Hij walgt ervan als een lid van de oppositie zich laat door gaan als verdediger van zijn persoonlijke belangen. «Ik ben mans genoeg om zon der hulp van derden zelf de za ken te regelen». Inhakend op de uitspraak van een lid van de oppositie die van broodroof sprak verklaart hij nooit te zijn ingegaan op vragen gesteld door medewerkers van het desbetreffend blad om in ver vanging te voorzien. «Hoe kan er dan sprake zijn van brood roof» vraagt hij zich af. De burgemeester wenst aan de politieke demagogie, aan de enge dorpspolitiek van een lid van de oppositie, en dat voor een stad van 83.000 inwoners, een einde te stellen. De beslissing werd hem mede ingegeven door een brief van Ray De Smet van 20 april 1977 waarin steller het probleem zeer menselijk en politiek be nadert. Eveneens een passus uit De Rode Vaan liet de bur gemeester niet onberoerd. Op de brief van Ray De smet ant woordde hij op 25 april. Zijn be slissingen zijn de volgende: Op woensdag 4 mei heeft de bur gemeester een afspraak met de direkteurgeneraal van «Het Laatste Nieuws», 't Persinci dent zal eveneens het onder werp uitmaken van een kanto naal PVV partijberaad op vrij dag 6 mei. Burgemeester D'haeseleer verklaarde tenslotte dat Paul Ter gelegenheid van de grootse herdenkingshulde Fons Singe- lijn- werd door kunstenaar Alfons Huylebroeck een herden kingspenning ontworpen. Dit kunstwerk werd tot bronzen me daille verwerkt door J os Bikkems. De penning is in de vorm van een postzegel geslagen, geland, met centraal het profiel van Fons Singelijn in bas-relief. De medailleur is er zeer goed in geslaagd de beeltenis van Fons Singelijn natuurgetrouw weer te geven. Deze penning kun ie eraan bekomen. Hel volstaat 600 ft Ie storten op PR 000-1002406-08 van Philatelia Alosta 9300 Aalst met vermelding Kunstpenning Fons Singelijn. (RVDP) Dc Aalsterse speelklub komt tijdens de vakantiemaanden juli en augustus voor dc derde maal van dc grond. Zich spiegelend aan het sukses van voorgaande jaren, zijn weer een heleboel vereni gingen bereid zich cén of meerdere namiddagen in te zetten om dc jeugd een andere vakantie te bezorgen. De organisatie berust bij VSJ (Vereniging voor Sociale Jeugdbescherming) Het feestkomitee, vernieuwd en boordevol werklust, is niet zo gelukkig met de verdeling van de karnavalsubsidie van 200.000 F toegekend door de dienst Volksontwikkeling. In de schoot van het Aalsterse karnavalverbond werd de koek ver deeld door ex-voorzitter feestkomitee Andre Dooms, bijge staan door burgemeester D'haeseleer. Er werd besloten aan elke groep evenveel uit te betalen. Naar verluidt heeft het pas geïnstalleerde feestkomitee het bedrag bij Volksontwikkeling laten blokkeren. Nu zou eerst een nieuw verdelingssysteem uitgedokterd worden. Wat zullen ze in Brussel daarvan den ken? Geen natte voeten meer op vrijdag tijdens een wandelingetje in de straten van het centrum na de wekelijkse schuurbeurt. Schepen De Neve zal een tiental mannen belasten met het effenen en herstellen van dc voetpaden. Groot-Aalst is 8.025 ha groot. Daarop leven bijna 83.000 mensen. Het wegenpark binnen de tweede grootste stad van Oost-Vlaanderen telt nogal wat kilometertjes. Rijkswegen maken 40 km. uit, wegen voor groot verkeer 120 km, kleinere wegen 181 km. en andere wegen 198 km. Voor alle jeugdige kijkers in de zaal Madeion op 7 mei een poppentcater. Het stuk heet -De Grillenkoning- en is het verhaal van een levende nar die met dc kinderen praalDit mecspcelspek- takel van Freek Neirinck werd naar Aalst gehaald door jeugdklub Klakson. Enige gelegenheid om in eigen stad het Gents Marionetten-teatcr aan het werk te. zien. In kleuter en lager onderwijs van de stadsscholen van Groot-Aalst zijn 1.909 kinderen ingeschreven. Het kunston derwijs der stad telt 2.703 leerlingen. Het Erembodegcmsc station staat er Prefab. Kén en tachtig jarige Aalstenaar Jozef Van Overstraeten, afkomstig van Sint Truiden, voorzitter van de Vlaamse Au- tomobilistenbond mocht in zijn geboortestad namens de Be stendige Deputatie van Limburg de erepenning van de pro vincie Limburg in ontvangst nemen. Het werd een hoog staande viering in aanwezigheid van goeverneur Roppe en minister Rika De Backer. Ter Kluizen bezit nu beneyens een vliegplezin met die naam ook een renbaan voor pony's. Elke dag is de baan open voor trainin gen. Men mag er komen trainen maar moet wel lid zijn van de ruitervereniging. En hel geluid van opstijgende en neerdalende Moranes erbij In dc vorige gemeenteraad pleitte raadslid Van der Beken voor het opnemen van vrouwen in het politiekorps. Burge meester D'haeseleer stelde dat bij een volgend examen vrou wen zullen toegelaten worden. Diezelfde politie beschikt over een kledijfonds van 11.000 F voor een officier en 10.000 F voor een ander lid. Raadslid Borms drong er op aan dat ook de brandweer van een kledijfonds gebruik zou kunnen ma ken. Kiwanis Aalst met de tussenkomst van liet Fonds Alex de Vries, verwelkomt de beste fluitist van de wereld Jean Pierre Rampal op maandag 9 mei in de Sint Martinusk'erk om 20.30 u. Het koneert dat /al bijgewoond worden door tal van personaliteiten uit eigen stad en land en een afvaardiging van de Franse ambassade, gaat door ten bate van de hulpbehoevende en jonge talentvolle musici Meer dan zestig jaar na de openstelling van het stadspark zijn de ongeveer 1250 bomen w aaronder talrijke zeldzame exem plaren op kaart gebracht. Deze piooifolder, uitgegeven op initiatief van de Werkgroep Bomen Stadspark, is het werk van Lue Kiekens bijgestaan door een groep vrijwilligers. De wandelaar, de natuurliefhebber, de leraar zullen aan deze folder, die wetenschappelijk verantwoord en zeer overzichte lijk is, een uitstekende gids hebben voor het meer dan ruime stadspark. De bestuurskommissic van dc Akademic van Muziek ballet en toneel werd officieel geïnstalleerd. Ze bestaat uit volgende leden: Martin Hutsebaut, voorzitter, Guido Dc Grootc. sekretaris, Paul Bellon. Marcel Crombeen, Mare De Bic. Raoul Ladcuze. Adolf Mertens, Mevrouw F. Moreels en Leon Van Den Eeckhout. De Vereniging voor Aalsters kultuurschoon zal op 5 juni, in de Sint Martinuskerk een Rubensviering houden. Op het programma benevens barok- en orgelmuziek, een referaat van Fritz Courteaux over de erfelijkheid bij Rubens en een feestrede door Professor J. Steppe van de Ratolieke Universi teit van Leuven die handelt over Rubens en het doek -Rochus als patroon van de pestlijders- Dit boek is te zien in de Sint Martinuskerk. Nadien w ordt een tentoonstelling geopend van detailfoto's van De pestlijders - kunstschatten uit de tijd van Rubens en herinneringen aan de verering van Sint Rochus. Deze tentoonstelling loopt tot 12 juni in de Winterkapel van de Sint Martinuskerk. In een stal in de Beekstraat vond men vorige week drie totaal verwaarloosde paarden. Schepen De Maght van deze zaak op de hoogte gesteld liet een onderzoek instellen De dieren kregen een ander onderkomen. De eigenaars die opgespoord werden leidden naar een autokerkhof van vijftigtal wrakken langs dc w eg opge stapeld. De gebroeders die een uitbatings vergunning bezitten voor een autokerkhof op privé terrein werden aangemaand de wrakken van de openbare weg weg te halen op straffe van intrekking van de exploitatievergunning Lambert Van de Sijpe heeft met enige dichterlijke v rijheid de Aalsterse wapenspreuk vertaald. Schepen Van Den Lede. die deze spreuk aanhaalde tijdens zijn begrotingsuiteenzetting Nee Spe. Nee Metu» zijnde -noch vrees noch hoop», kreeg de repliek van burgemeester De Bisschop die vond dat de aanhaling van deze spreuk niet zo geslaagd was en verwees naar Filips De Goede. Lambert Van de Sijpe vond de vertaling ongelukkig en maakte er liever -Zonder vaar noch vrees van. Hen nieuwe VU-afdelin» is opgericht in Baardegcm. Voorzitter is Willy Dc Valck. Dorp 36. Baardegcm. Sekretaris is Mare De Bic. We vernemen het overlijden van mevrouw P.P.J. Vander- beke, echtegenote van dokter Vanderbeke, gemeenteraads lid. Mevrouw Vanderbeke was voor behandeling in het AZ te Gent opgenomen waar zij in de nacht van 2 mei op 3 mei overleed. De Voorpost biedt aan de achtbare familie haar oprechte deelneming aan. Even inpikken op de eerste Hits in verband met de speelklub. Krijgen ze dit jaar konkurrentie Het stadsbestuur is van plan om vanaf 19 juli 1977 vakantieateliers op zes verschillende speelter reinen in te richten: Ressebeke.Erembodcgem.Rckrctailecentrum Gijzegcm. Beukenhof. Biekorf-Kerrebroeck en Park ter Linden. Men beschikt reeds over een reeks gebrevetteerde monitors en monitrices. er is evenwel nog een tekort. Wie zinvol zi jn vakantie wenst door te brengen en een kleinigheid wenst bij te verdienen kan zijn aanvraag richten tot het Kollege van Burgemeester en Schepenen. Voor kinderen, wordt het bepaald plezant. Voor 100 F per dag krijgen zij een warme maaltijd. 2 konsommaties en eventueel een paar gratis uitstapjes. Hen positief punt voor de Aalsterse jeugd Hen afspraak in de toekomst tussen VSJ en stadsbestuur zou overlapping kunnen vermijden. Roel Van de Pla>

De Voorpost | 1977 | | pagina 5