SPROOKJE IS UIT E.V. AALST VAN EN VOOR DE JEUGD ZWAKKE WEDSTRIJD ONVERDIEND TREIN GEMIST Definitief L S.K. GREMBERGEN GEWIPT IN JUNIORESTORNOOI DRE TEMMERMAN (K.A.V.D.) NAAR S.V. ASSE INTERNATIONAAL Op 21 en 22 mei HANDBALTORNOOI TE GREMBERGEN TE DENDERMONDE kompetitieeind Nieuwelingen te Lebbeke EINDRONDE Rosis Aalst: tweedaags handbalternooi EINDRONDE juniores S Eindronde 3e provinciale Oudegem - Adegem 2-6 Nu finale tegen Voorde Op de valreep ZATERDAG 21-5 MTSA-voetbalkompetitie Wetthra laureaten VK Royal sportiL™ AZ 77 Pas is het 16e mei-tornooi van E.V. Aalst voorbij of de Aalsterse handbalklub pakt uit met het 3e Internationaal jeugdtornooi. H.C. E.V. Aalst is er zich van bewust dat de ontwikkeling en de ontplooiing van de handbalsport moet gebeuren door deze sport ingang te doen vinden in de scholen. Daarom heeft E.V. Aalst be sloten tijdens dit tweedaags jeugdtornooi geen inkomgeld te vragen aan de schoolgaan de jeugd. Hoe dat kan ge beuren zal hen worden mee- degedeeld langs hun leraren lichamelijke opvoeding om. E.V. Aalst hoopt dan ook dat haar inspanning om de hand balsport te propageren en1 te populariseren zal beloond worden door een massale op komst. Het programma is in Voor Dendermonde was het dan ook een koud kunstje om Wandre te verslaan. Niet temin bleven de Dendermon- denaars ook sterk beneden peil. De twintig toegestane doelpunten spreken voor zich zelf. Nu is hel) een feit dat het zeer moeilijk is een de gelijk handbal te spelen te gen ploegen type Wandre maar toch hadden wij van Dendermonde mogen ver wachten dat zij van de gele genheid zouden gebruik ge maakt hebben om er een de monstratie van te maken. Niets was echter minder waar. De thuisploeg liet zich verleiden het loop- en werp- ieder geval aantrekkelijk ge noeg. Op zaterdag 21-5 ko men de miniemen meisjes en jongens aan hun trekken. DEELNEMENDE PLOEGEN Meisjes V.S.V. Marathon Vlissingen 1 V.S. Dunkerquoise AvOnti Femina Utopia Tereneuzen I Utopia Terneuzen n E.V. Aalst Jongens U.S. Dunkerquoise spel van Wandre mee te spe len zodat de wedstrijd een armtierig gedoe werd. Na 11' had de thuisploeg reeds een 62 voorsprong opgebouwd. Wandre kon af en toe tegen- scoren langs hun enige wer kelijke schutter Thonnart maar 10' later had Van Hout Dendermonde op 12-4 ge bracht. Toen de rust aan brak met een 15-10 score was het duidelijk dat de thuis ploeg te veel aan scoren en te weinig aan kollektief spe len dacht. Onmiddellijk na de rust zou Dendermonde hier iets aan doen. Even werd er degelijk kollektief gespeeld en de thuisploeg dreef de voor- V.S.V. Marathon VTassingen Utopia Terneuzen Klub Mechelen Aachen E.V. Aalst Op zondag 22-5 (van 10 u. tot 18 u.) hebben de kadetten de gelegenheid om eens te tonen hoe handbal dient gespeeld te worden. DEELNEMENDE PLOEGEN Jongens R S. Aachen Utopia I Utopia I A van ti Lebbeke H.C. Raeren 76 T.S.V. Eupen Klub Mechelen H.C. E.V. Aalst sprong op tot 23-10. Daarna was het opnieuw «noppes» en in de grootste onverschillig heid eindigde de wedstrijd met een 34-20 eindscore. Scoorden Van De Velde 0, Timmerman 6. Van Der Ve- ken 6. Van. Hout 6, Bouteille 2. Kerremans 3. Verleyen 2. Goes S.C. is de Nederlandse vertegenwoordiger en ook van deze Zeeuwen is geweten dat zij een zeer degelijk hand bal kunnen produceren. H.C. Avanti Lebbeke is de Belgi sche vertegenwoordiger en het zou ons echt niet ver bazen indien de Lebbekenayrs de buitenlanders zou schaak mat zetten. De vraag is na tuurlijk of Avanti volledig kan aantreden. Om een twee de Belgische ploeg in te scha kelen werd een selectie ge maakt uit de spelers van H.B.C. Dendermonde en S.K. Grembergen. Na een eerste oefenwedstrijd tegen Ajax wist men ons te vertellen dat deze selectie beslist geen fi gurantenrolletje zal spelen. Het programma ziet' eruit als volgt Deelnemers Vidar Kopenha gen (Denemarken), Leichlin- gen T.V. (D.), Goese S.C. (ND, H.C. Avanti Lebbeke (B), Selektie (B). Uurrooster 13.00 u. Leichlingen T.V. - Selektie H.B.C. DENDERMONDE - WANDRE 34-20 De laatste1 wedstrijd van de eindronde is een serieuze flop geworden. Dendermonde. reeds zeker van de eerste plaats, ontving Wandre in de Grembergse sporthal en de weinig talrijk opgekomen toeschouwers, hebben alleen kunnen kon- statere «lat de Waaltjes weliswaar! een sportief klubje zijn maar (lat zij met) het A.B.C. van, het handbal nog veel moeite ondervinden. H.C, Rosis Aalst richt op 21 en 22 mei een handbal- tornooi in dat zal gespeeld worden in het V.T.I., Vak- schoolstraat te Aalst. Het Rosisbestuur heeft het tornooi naionaal gehouden maar is er toch in1 geslaagd Beker finalist er; kampioen uitf Be Nationale H.C. Duffel op het programma te krijgen. Op zondag 22 mei treden volgende ploegen, aan Reeks A Rosis Aalst, Herseauv, T.S.V. Eupen. Reeks- B Sparta Aalst, Heist Zuiderkem pen en Duffel. De schiftingen beginnen om 10 uur en de plaatsingswedstrijden om 16u30. De finale wordt ge speeld om 17u48. Ook de dames zijn zondag van de partij. Favoriet Aalst Sportief neemt hel op tegen Duffel, Dendermonde en Eupen. Hier wordt (1© rangschikking bepaald door pun tentelling. Zaterdag 21-5 vanaf 13 uur zijn de bevorderingsploegen aan de beurt. Met Ajax Lebbeke, Jochewoa Aalst, Ganshoren, Black Pathers Mouscron en Rosis Aalst n zal het zeker niet aan spanning ontbreken- EVA. NAMEN - E. AALST 1 -0 Namen dankt deze zeg-* r-an een onwaarschijnlijk doelnunt, een paar minuten voor rust gescoord de Aalsterse doel man en twee van zijn verde digers liepen ongeconcen treerd en tegelijkertijd naar de bal. Zij misten hem alle drie en de kleine Naamse aanvaller Frangois was de „vierde" hond om met het begeerde „been" weg te lo pen. Voor de rest kregen wij eenrichtingsvoetba] te bekij ken het overwicht van Aalst was verpletterend, zowel tij dens de eerste helft als na de rust. Eens vooraan bleef bij de „ajuinen" alle inspiratie achterwege en doelman Mathot diende slechts spot disch zijn kunde te Het dient gezegd dat Nanl sterk defensief speelde enL de slotminuten nog sle<£ één betrachting had de zo ver en dus zo hard gelijk uit het doelgebied trappen. DOELPUNT Eerste 42ste minu. Frangois <1-0L Namen Mathot, Caliai» De Terwanghe, Hambef- Betermier, Schmitz, Debaty, Brichard, Franf Keyen (na 85 min. Botilfc] Aalst D'Herde, Del af, Henderickx, Dewael, •ten, Schepens, Vermeir, geant, Spaens (na 45 min.f wolf), Roosen, VerleysenX Te Wichelen werden de laureaten van de Spelregelkwis «Wetthra» gehuldigd. Ref Bosscher won vóór Gaston De Cock. Nadat Gerard Verhelst naar Robur Moerzeke uitweek, heeft ook Dré Temmerman besloten KAV Dendermonde te verltaten. De pittige middenvelder, die drie seizoenen geleden door Dendermonde bij SK Lebbeke werd weggekocht verhuist naar SV As-se waar hij een kontrakt voor drie seizoenen onder schreef. Anderzijds werd gemeld dat Dendermonde zijn jacht op jong taint verder zet en nu ook de 20Jjarige Schelfaut van SK Sint-Nikl!=as heeft overgenomen. FC Adegem won overtuigend van Oudegem en wordt dus de bijkomende klimmer naar de tweede provinciaal. De uit slag is duidelijk genoeg wat het overwicht van de rood zwarten betreft en reeds aan de rust stonden 0-4 cijfers op de bordjes. Het eerste doelpunt viel reeds aan de 2' wanneer Andries met een effectbal de Oudegemdoelman machteloos liet. Aan het kwartier was het Mare Van- denabeele die na inworp van Sierens keihard binnenschoot. Tien minuten later lepelde uit hoekschop Marnix Stan- daert het leder gepast voor en Andries mikte in de win kelhaak. Aan het halfuur zette Mare Vandenabeele de Oudegem-achterhoede en de doelman incluis in de wind en meteen hadden we 0-4 op de bordjes Kort na de pauze kon Van Hauwermeiren milderen maar aan de 77' was het Rudy Standaert die een hoekschop van Reyniers wist om te bui gen (1-5). Enkele minuten la ter zagen we een prachtige actie tussen Marnix Standaert en Andries en het was weer Mare Vandenabeele die af rondde. Met een ver schot kon voor Oudegem voorspe ler Abeel aan de 88' milderen tot 2-6. Eén minuut voor het wedstrijdeinde kreeg Adegem nog een strafschop maar Nijs- seman benutte die niet. EINDRONDE 4e PROV. OLSENE - EENDRACHT ST.-GH-LIS 0-1 In 'n genietbare ontmoeting had Olsene in de eerste helft meestal de teugels in handen. Veel gevaar stak er nochtans niet in deze akties zodat met een blanke score kon gedraaid worden. Na de kampwisseling kregen we een omgekeerd spelbeeld hetgeen overigens omstreeks het uur in een voorsprong re sulteerde voor St.-Gillis toen een vlot op touw gezette aanval met een grondschlrend schot succesvol afgerond werd. St.-Gillis zou daarop blijven doordrukken doch een bijzonder betrouwbare Olsene defensie liet zich niet meer verschalken. St.-Gillis haalde het tenslotte nipt maar toch verdiend op een moedig Olse ne dat in de hervatting zowel 't Kindt als Dewever verving door Schutijzer en De Smet. EINDRONDE SCHOLIEREN KLUB BRUGGE - JONG LEDE 3-2 In een tegen opvallend hoog tempo gespeelde eerste helft kon Lede op de 7e minuut voorsprong nemen via rechts buiten Uyttenhjove. Amper vier minuten later drong Uyttenhove weer aan, doch ditmaal kon de gepast uitge lopen doelman bet gevaar keren. Acht minuten na de kamp wisseling kwam Brugge langszij via een kopbal van De Vynck. Toen de Brugse portier op de 52e minuut on nodig handspel beging buiten de strafschopzone werd dit afgestraft met een tweede Lededoelpunt via De Troyer. De mee opgerukte achter speler Dhondt bracht met een grondscherend schot de score terug in evenwicht op de 62'. Bruggen kon twee minuten voor tijd het bijzonder ver dienstelijk Lede onder de knie krijgen met een ver schot van Carette in de winkelhaak. F.C.S.K. OVERMERE - F.C. VOORDE 0-1 De meeste kansen' in de eerste time kwamen van Overmeerse zijde. Rond het halfuur was het eerst/ M. Bracke' met een vrijschop en daarna F. Buyse op doorbraak, dié dicht bij- een doelpunt waren. Het werd een denderend begin van Over-mere inde 2e; time met een prachtig vluchtschot van M. Bracke. Voorde vin-g de druk goed op. Met gepaste voorzetten tracht te het de Overmeerse verdediging uit verband te. spelen. Op de 20' gebeurde het. Een voorzet van op links werd, door de Overmeerse portier slecht onderschept enl do) bal verdween door zijn handen in het net. Overmere, sterk aangeslagen door dit geluksdoelpunt, von dé de'juiste kadfans niet meer om nog tegen te doelen. Meteen was dé kans tot promotie verkeken. S.K. Grembergen heeft voor een zeer degelijke torrnooibc- zetting gezorgd. Uit Denemarken komt Vidar Kopenhagen en deze ploeg is in onze strekep reeds meermaals te gast geweest zodat (la handballiefhebbers weten welk vlees zij >n de kuip hebben. Uit Duitsland is Leichlingen te gast. Voor ons onbe kend maar het Duitse1 handbal- is goed' genoeg om/ te mogen veronderstellen dat men met Leichlingen zal dienen rekening te houden. Tijdens het voorbije weekend ging het juniorestornooi van K.A.V.Dendermonde van start, met een eerder bescheiden be zetting. De jeugdploeg van SK Grem bergen won de twee jongste uitgaven en mocht als favo riet worden beschouwd. Het vertrek van enkele sterspe lers liet echter enige leemte na. Tegen La Forestoise was S.K. de betere loeg, maar wist dat niet op het score bord uit te drukken. Bij het nemen van de strafschoppen over winst of verlies te slissen. Met 5-4 haaldej Forestoise het. De ovc wedstrijden hadden weinig het lijf. Zele won met 1 gen Baasrode, SK Aalst z vierde met 2-0 tegen Ze terwijl K.A.V.Dendermj zich een halve finale r verzekerde tegen Opwijk, hier luidde de eindstand Het doelpunt werd aanj kend door De Lcntde< De halve finales die don dag worden gespeeld gen hopelijk wat meer Finales. Zondag 22 me 14 en 16 uur. V. 0 De enkelë inhaalwedstrijden die nog op het programma stonden hebben weinig veran dering in de eindklassering gebracht enkel Jaca dat tweemaal de bovenhand haal de heeft uiteindelijk een ver dienstelijke vijfde plaats in de wacht gesleept dank zij doelpunten van Erwin Van Goethem en Freddy Van Den Bogaerde had men op Kruis Moorsel aan de rust reeds een 0-2 voorsprong enkel op een vrijschop die rechtstreeks werd binnengeknald kon Kruis de spreekwoordelijke eer redden. Nieuwe Wijk kwam na een kwartier rustig spel op voor sprong toen Erwin Coen een voorzet van Erik Wouters in doel kon afronden. Wilfried Van De Steen maakte na een puike solo zijn eerste seizoens- doelount en vlak voor rust bracht Van De Brem de Hof- stadenaars op een veilige 3-0 voorsprong. Na de koffie zorgden Steenhout (Sint Joh) en Wouters voor een logische 4-1 eindstand. Een vrij inte ressante wedstrijd waarin nu niet geknokt werd, doch duchtig gelachen Uitslagen Jaea - Molenstraat 4-1 Nieuwe Wijk - Sint Job 4-1 Kruis - Jaca 1-2 Eindklassering 1. Nieuwe Wijk 30 53 p. 2. FC Timarcha 30 45 3. VK Inno 30 40 4. VK Inno 30 40 5. Jaca 30 38 6. VK Molenstraat 30 37 7. FC Real Familial 30 37 8. Sint Job 30 36 9. VK Adelaars 30 30 10. SV Pelikaan 30 30 11. OC Aalst 30 21 12. DV Stampia 30 21 Lebbeke, nieuwelingen. Johan De Lathouwer wint makkelijk, Beerens wordt tweede(C) Lebbeke, nieuwelingen, overwinnaar Johan De Lathouwer1 en tweede Beerens gelauwerd. (C) Lebbeke, nieuwelingen spurt voor de vijfde plaats, spurtwin naar Eric Staes heeft nog tijd om achter zich te kijken. (C) 13.35 u. Goese S.C. - Vidar Kopenh. 14.10 u. H.C. Avanti Lebbeke - Sel. 14.45 u. Goese S.C. - Leichlingen T.V. 15.20 u. Sel. - Vidar Kopenhagen 15.55 u. H.C. Avanti Lebb. - Goese SC 16.30 u. Vidar Kopenhagen - Leichlingen T.V. 17.15 u. Leichlingen T.V. - H.C. Avanti Lebbeke 17.50 u. Selektie - Goese S.C. 18.25 u. Vidar Kopenhagen - H.C. Avanti Lebbeke li).00 u. Prijsuitreiking op het terrein gevolgd door de trekking van de tombola. Prijzen af te halen in het lokaal café „Sportleven" - Grootzand 180, Grembergen. EVA, 13. SK Kruis 30 14. FC Amapola 30 15. VK Bonanza 30 16. FC Kevers 30 KOMPETITIE '77 '78 Voor volgend seizoen ziel er naar uit dat men twee zaterdagreeksen twaalf ploegen zal ku: aantreden. Eventueel ge resseerde klubs kunnen nog steeds in verbinding len met de MTSA-verb< 7® nekrétaris Roland Van Br1® Snoekstraat 20. Aalst. 053/21.85.53 D.ing en ken D De halve finales van Hnen Sportieftornooi gaan dddat op terrein den Aap, WP terstraat op zaterdag mei om 14 en 16 u. I w zondag 22 mei worden P® ditzelfde terrein, de ting (om 14 u.) en de te finale (om 16 u.) programmeerd. Een MTSA-ploegen nemen dit tornooi deel. Dit is de naam van nieuwe voetbalploeg lokaal Peken Moens de Binnenstraat werd gericht. Deze ken voetbalverenigi vo.gend jaar in de zaterdagkompetitie treden.

De Voorpost | 1977 | | pagina 18