iB Stylor wint Appeltornooi Remonte sneuvelt op twee punten DENDERBELLE EN WIEZE GEEN KRIMP KORT SPORT Jondgalm in feest Belskens blijven verbazen Beker van België Zonder pardon remmen EPTUNUS CHITTERDE Minishotters Lustrum kampioen van Zeelse minivoetbal HEEFT WIES CARMELIET EUROPESE TOEKOMST? Kaatsliefhebbersverbond Ford Neyt alleen op kop in Zoels kaatsverbond KAATSVERBOND DENDER- TERJODEN BEHOUDT HET MAXIMUM Atletiek te Lebbeke Knaloverwinning Zwemfeest Damestweeluik Motocross Reekswinnaar Kalender voor He't weekend Hogere II Deitderbelse jeugd knap MOOIE UITZEGE VAN DE PECHVOGELS in; zeels kaatsverbond 19 Jet tweede Appeltornooi erd door een massa toe- iouwers intensief meege- olgd in een adembenemen- finale konden FC Danny SB Stylor van mekaar ;n afstand nemen: slechts het trappen van straf- bhoppen Icon SB Stylor als erdiend overwinnaar aange- irid worden i'e finales Danny won met 3-0 cij- van een verdienstelijke Strooiers dat met de rust fl achter stond na own- van rechtsback Van sr. Na de koffie verdub- felde Slek Eeckhout (Ln bui- spelposdtde) de voorsprong nog meer uitgesproken werd gemaakt door een tref fer van Whisky Huylebroeck. SB Stylor was ruim beter dan Volharden dat in Pi- queur de uitblinker had Jimmy Van Audenhove, Ed dy Van De Voorde en Yvan Schockaert brachten Stylor met 4-1 naar de finiale. Finales De derde plaats ging naar Volharden dat FC Strooiers een overdreven 5-1 eind stand aan het been lapte De finalepartij was een ge nietbaar kijkstuk met FC Danny licht in de meerder heid. Op counters bleek SB Stylor echter de ibeste troe ven in handen te hebben toch hielden de beide doel mannen hun muit onge schonden zodat na de extra- times het nemen van de strafschoppen over de uit slag besliste Duwet en Van Haudenhove misten voor Sty lor doch dit werd vlug ge- kompenseerd door missers van Slek Eeckhout en Tsjeek Koels. Voor SB Stylor scoor den Ballius, D'Haeseleer en De Vlieger zodat De Man zijn 11-metertPap diende bin nen te geven om gelijk te komen een uiterst noncha lante De Man trapte echter over zodat SB Stylor tot winnaar van de 2e Appel cup kon gekroond worden Dirk Daelemans NAAST BAASRODE 15-13 Adec Baasrode heeft zater dag bijna voor een opzien baarmakend feit gezorgd door op het terrein van het niet ongevaarlijke Naast een praktisch verloren situatie weer recht te zetten. Het begon in mineur tijdens de eerste helft zodat de thuis ploeg met 8-1 laiart de leiding stond. Na de pauze kwam De Vroe op grootmidden en De Decker op kleinmidden postvatten. Meeus verhuisde daardoor naar de koordplaats. Deze drastische ploegwijzi- ging bracht niet de verhoop te kentering. Het keerders- fcrio Peersman-De Vroe-De Decker speelde erg agressief zodat de thuisploeg haar ka'mte ging verliezen. Zeven speïen ophalen is erg veel. Het werd tenslotte 15-13 wat uiteindelijk bewees dat er kruim zit in deze fel ge wijzigde Baasroodse ploeg. tubize A. BAASRODE 10-15 Met de opstelling uit de tweede helft te Naast heeft Baasrode een gave partij vertolkt tegen kopploeg Tu bize. Bij de rust stond een driepuntenvoorsprong op het bord en vertoonde blauw-wit een evenwichtigheid diie toe komst betekent. Tubize ge raakte wel aan een winst punt doch kon niet beletten dat Baasrode voluit won. Belangrijker dan de twee winstpunten is wel de men tale sterkte die nu de ploeg moet bezitten. Overtuigd zijn van eigen kunnen is vaak de basis van sukses. (mvw) Nog twee weken voor de topper tussen Denderbelle en Wieze. Belde klubs zorgen duidelijk voor de nodige pro paganda in het vooruitzicht van het top treffen. Wieze ontving Overboelare en kreeg weinig vat op een eerste helft waarin de be zoekers vrankweg hun kans gangen om via 0-2 naar 7-8 te stevenen. De tweede helft was snel afgelopen. Op am per 45 minuten stond een 15-8 op het bord met over- gekeerde ballen van Van den Broeck (2), Pauwels (3) en Vievalet (1). Denderbelle zorgde te Oke- gem voor propaganda. Na een schitterende le helft, waarin Okegem wel het eer ste sped ophaalde met... 40-0, kwam Denderbelle knap naar voor (8-1). In deze eerste helft lukten de be zoekers trouwens een stunt door zes ballen achtereenvol gens over te keren... Een eresaluut voor Van Langen- hove (2), Van den Abbeel (2), Burilj (1) en Van Her- reweghe (1). In totaal wer den trouwens 23 ballen door de bezoekers rechtstreeks overgekeerd. Na de pauze, een lange rust wegens de regenval, liep Denderbelle uit tot 1-10. Wat sukkelingen bracht en Okeg. op menselijker normen (6-12) al was het iedereen duidelijk dat Denderbelle nooit de drie punten kon onfcglaian. Men noteert het nu reeds, op zondag 29 mei (Pinkste ren) te 15 uur Denderbelle - Wieze. Te Opstal telt men blijkbaar de lijntjes die de andere streekploegen toebedeeld krij gen, vergeet men echter dat informatie de basis is van alle nieuws. Een goed ver staander enz. Tenslotte nog Harnme SK dat niet zo goed uit? de verf kwam bij Viane, een team dat ook al niet schitterde. Bij de rust 8-5 waren beide ploegen iet of wat aan me kaar gewaagd. Na de pauze was Vaane echter de betere ploeg die onmiddellijk tot 11-5 uitliep en geen punt meer af gaf. Moortgat en Marcel Vermeir waren goed zonder meer terwijl Van Hautte erg onregelmatig ak- teerde. (mvw) Hamme werden de voetballers van Bondgalm gehuldigd 31 klubs namen te Vil- deel aan de felbe- >te bekerkampioenschap- De Zwemcup ging naar "D|ing Swimming Club Me- |en dat na 20 proeven één deelnemers per "T>) de hoogste score tota- tweede werd buiten verwachtingen Neptunus 'l'fet dat Hefst 204 punten bijeengaren. Algemeen n tfnen we zeker vooropstel- dadat niemand in het Z.N.A. \\ip ontgoochelde, integen- Murielle Permentier werd derde op 25 over 00 meter crawl eendjes in mooie tijd van 1'21"4 dezelfde afstand was iel Locufier bij de jon- zes elfde in 1'41"4. In de n a#°ls,ag over dezelfde af konden we Carla Rooms D<>P 29) aftikken op 1'41"2, ijl Heinz Bonnaerens bij ongens zesde werd i^ de "orlijke tijd van 1'36"0. Ie 100 meter crawl mi- len eindigde Sabrina De chop vierde in 1'12"2 ter- Eddy Medaerts tiende afgeklokt met 1'10"4. De laatste kompetitiedag in de Zeelse Mimvoetbalkompetitae bracht geen verrassingen meer op heil scorebord. De mini- schotters werden kampioen met 1 punt voorsprong op MV Zele 2, een ploeg die een gans seizoen aan de leiding stond en in de voorlaatste kompetitiedag door Minishotters werd voorbijgestoken. Ze werden aldus de vijfde Zeelse minivoetbal- kampioen. De kompetitieprijzen werden verdeeld. De beste doelschutter had ook MVZ 2. Dé beste minishotters hadden dé Minishotters. De langste reeks zonder nederlaag ging naar Oud en Nieuw 1 (19. weken) en de prijs \4an de fairplay werd toegekend aan Cristalboys. EINDKLASSEMENT L Minishotters 52 2. MV Zele 2 51 3. Oude en Nieuw 1 46 4. BOB 1 42 5. MV De Grauwe 42 6. Kroegsken 35 7. Verz. De Block 33 8. Tap. Van Winkel 33 9. Pat. Arens 31 10. Arsenal 30 11. Ford Neyt 20 12. Klodde 18 13. Oud en Nieuw 2 15 14. Cristalboys 11 15. BOB 2 10 16. MV Zele 1 0 p. BENO. Jta Sergeant behaald een v htige tweede plaats in "*L 00 meter schoolslag ka- „pn in 1'24"7. Jurgen Goos- werd natuurlijk eerste e 100 meter dolfijn ka- in met de mooie tijd van '6. Ook Marti ne Verbreyt 'ite eerste, in de 100 me- crwal tikte ze aan na __l 9. Michel De Bruyne, die als universitair over weinig trainingstijd be- t was toch nog goed een negende plaats in MurieMe Permentier te een mooie 2e op 28 deelneemsters in HSOO meter schoolslag in Michel Locufier werd J^e bij de jongens in Een moedige Marian- auwelaert veroverde een hats in de 100 meter dol- benjamins in 1'36"8 en iteeds beter wordende De Bruecker werd tig tweede over de 100 crawl benjamins in Ingrid Rooms zwom i W meter schoolslag als Ckle in 1'33'8, terwijl Ed- Eddy Medaerts over de- afstand werd uitge- Ook Chantal Braeck- onderging Sn de 100 m. Islag hetzelfde lot. Puike aten tenslotte voor Ro- fcngeant (vierde in 100 awl in 1'08"4). Jurgen cns derde in 100 meter 1'14"4 en Michel De die achtste finishte 100 meter schoolslag. D.D. icto Wies Oarmeliet, die met' rijn verrichting tegen de Italiaan Luciano Borraceia de grote aandacht in de boksmiddens op zich trok, kan nu niet langer op het Europees vlak geweerd worden en de hoop is gewettigd dat hij misschien in aanmerking zal komen om titeldnager Mario Scano te bekampen. Natuurlijk, zo ver rijn we niet, maar trai ner Van Driessche heeft hem voor het dode seizoen een te volgen trainingsprogramma voorgesch reven. Met deze twee namen heb ben we de twee grote figu ren genoemd die Boxing Club Zele dra een stijgende belang stelling brachten. Jef heeft door lektiuur en het aandach tig bestuderen van kampge vechten getracht zich op de hoogte te brengen van de bokssport. Nochtans zijn de lessen van de Hongaar La- zio Papp. de ex-Europese en Olympische kampioen van het allergrootste belang geweest. De Zeelse licentiaat in licha melijke opvoeding heeft zelf nooit de bokssport beoefend, maar dit verwijt dat hem vroeger wel eens in de oren klonk neemt de man uit de Kouterbosstraat niet, want hoeveel oefenmeesters in de atletiek zijn er niet, die de hu-i speciale tak nooit heb ben beoefend. Wies Oarmeliet meent dat zijn oefenmeester op de eerste plaats de mens aan spreekt en dit heeft hij aan de lijve ondervonden toen hij voor een paar jaar tegen Jean-Pierre Heirman zijn slechtste kamp van zijn leven betwistte en zinnens was voor goed de handdoek te werpen in de ring. Op de eerste plaats aan de trainer zegt Carmeüet. heb ik mijn mo reel hervonden en daarna ■aan Adrinolfi die hem als .sparringpartner uitkoos in voorbereiding van zijn Euro pees gevecht tegen De Ker- pel. De Italiaan heeft Wies verder opgepept en hier ligt de vertrekbasis van de hoog tepunten van zijn boskarrière die hij tegen Venturi en Bo- racciia veroverde. Zijn opgang was zo verras send, dat mensen die zeer dicht bij Oarmeliet stonden en in het verleden tot de voornaamste afbrekers be hoorden nu ndet langer rijn kwaliteiten durven negeren. NEUSBREUK In zijn laatste kamp liep de Zeelse bokser een neusbreuk op, nochtans werd hij tegen Venturi reeds zwaiar geraakt in het aangericht. Volgens het ingesteld geneeskundig onderzoek i« de breuk van geen erge aard en bleef het tussenschot op zijn plaats. Nu er een stille periode in het vooruitzicht is kan het genezingsproces zich zonder een geforceerde inspanning voltrekken. Verder had Van Driessche het over Rudi Gauwe en hij blijft verder in de moge lijkheden van deze zwaarge wichtbokser geloven, want hij traint als nooit voordien. De kwestie van de Olympi sche Spelen, waaraan Jef met deze beschermeling een unieke kans maakte om een rnedalje te veroveren, kwam ook ter sprake. De oefen- meester van BC Zele is er zich meer en meer van be wust. dat Gauwe door de zelfde mikrobe moreel werd aangewreten als ten tijde an o :ze nationale voetbal- r.'oeg in Mexico. Wies Carmeüet is momen teel bezig aan de bouw van e?i landhuis in de omgeving waar de 107-jarige van Ber- lare woont, doch hij laat de grootste zorgen voor deze woning aan anderen over omdat h'j er van overtuigd is dat een fysieke enl morele inspanning zijn opgang als bokser kan in de weg staan, zodat Wies Carmeüet alles maar ook alles op het ko mende boksseizoen afstemt. (B) De Aalsterse Belskens ver bazen momenteel alle kaats- liefhebbers met hun schitte rende uitslagen als eerste jaars presteert men onverbe terlijk iets wat ook nu op IToke Erembodegem het ge val was de thuisploeg die een overwinning binnen haar mogelijhheden achtte begon met een blitsoffensief dat goed door de bezoekers werd opgevangen deze laatsten die zich fys'ek sterker waanden sloegen krachtig terug wat finaal in een verrassende 8-15 overwinning uitmondde RTT toonde zich „verstandiger" dan een te 'impulsieve Odessa- ploeg die met haar te jeug dig kaatstalent poogde op te roeien tegen de „ouwe vos sen" van de poulains van Peken Moens die het eerder gemakkelijk haalden FM Shoe kon enkel haar vecht lust naar voor brengen om van Flintstones een zestal puntjes af te snoepen. De heei wisselvallige titelkandidaat Denderzonen kon slecnts in het matcheinde afstand ne men van een moedige Heuvel- ploeg. De Kluizenaars ve-de- digden zich puik tegen de Moorselse Groenendaelers die we persoonlijk als onze titel- favorieten willen vooropstel len UITSLAGEN Hoke - Belskens 8-15 Flintstones - FM Shoe 15-6 Denderzonen - Heuvel 15-13 Odessa - RTT 9-15 Kluizenaars Groenendaelers 8-15 KLASSERING 1. Belskens 7 102 p. 2. Heuvel 7 101 3. Groenendaelers 6 90 4. Michiels 6 83 5. Füntsotnes 7 81 6. RTT 7 79 7. Denderzonen 6 71 8. Hoke 6 67 9. Odessa 6 60 10. Kluizenaars 6 48 11. FM Shoe 6 44 Kalender voor zondag 22 mei te 14.30 unr Belskens - Heuvel Michiels - RTT Hoke s Groenendaeler- Kluizenaars - FM Shoe Denderzonen - Odessa Vrij Flintstones. D.D. De Pechvogels verloren op eigen ballodroom een wed strijd tegen Anglo Pils. Aan de rust 8-7 lag dit reeds in de lijn der verwachtingen en het werd in de tweede helft nog erger toen een for midabele André Thienpondt de bezoekers naar 10-12 leid de. In de slotfase kon Eddy De Saedelare de scheve si tuatie rechtzetten en voor 15-13 winst zorgen. Ford Neyt won met de vingers 'n de neus de lutte tegen ge- buur Lik. Rubbens. Aan de rust wees het bord reeds 8-2 en Paul Landuyt en Serafien Braeckman gingen rustig door tot 15-2. Rodania speelde te gen Smed. Van Damme een sterke partij. In de eerste helft kon André Vrijdagh nog voor enige repliek zorgen 8-4), maar in de tweede spe!- periode stond er geen maat op de prestatie van de broers Hendrik en Walter Baeck. (15-6). De Meulen haalde te gen BOB een eerste seizoen zege en het was dan nog een driepunten overwinning. Aan de rust hadden Ferddy De Biock en Theo De Paepe met een 8-1 reeds de basis gelegd van de zege en Ivo De Neef. en Rudy Geerinck konden nog milderen tot 15-5. Klassering Ford Neyt 12 p., Pechvogels 11 p.; Rodania 9 p.; Anglo Pils 6 p.: De Meulen 4 p.; Lik. Rubbens 3 p.; BOB 2 p.; Smed. Van Damme 1 p. Wedstrijden voor zaterdag om 15 uur. Anglo Pils - Smec'. Van Damme (A. De Saedelaere): Rodania - Pechvogels (Theo Wauters) De Meulen - Lik. Rubbens (Marcel Claus* Ford Neyt - BOB (Hendrik De Paepe) BENO. Titelkandidaat nummer één Terjoden heeft een nieuwe stap gezet naar de kampi- oensgtatai de gevaarlijke ver plaatsing naar Lebbeke werd succesvol afgerond met 10-15 cijfers na een gelijltopgaan- de wedstrijd die slechts door de betere fysiek van de be zoekers in een beslissende plooi werd gelegd. Mespelae- re dat als outsider de kom petitie doorloopt behaalde wel een royale zege tegen de jon gens van René Heusdent die toch acht spelen konden op halen. Fonteintje betaalde leergeld op het terrein van Erembodegem dat zich van zijn misstap van vorige week knap herzette Een thriller- slot beleefden de talrijke toe schouwers op het ballodroom van Nieuwerkerken dat slechts in extremies de over winning naar rich kon toe halen ten nadelen van Appels dat werkelijk prachtige mo menten kende UITSLAGEN Nieuwerkerken - Appels 15-14 Mespelaere - Atlas 158 Lebbeke Terjodei* 10-15 Erembodegem - Fonteintjes 15-5 Vrij Berlare en Erpe Zondag krijgen we op het gemeentelijk sportstadion te Lebbeke een volgende interklubdag. AC Lebbeke zal het opnemen voor de 4e. 5e en 6e plaats tegen Kortrijk en AC Leuven. De tweedé proef is de fi male van de Belgische kampioenschappen van de gewestelijke reeksen. Hier zullen aantreden Bras- schaat. Lokeren, Vorse- laer, Molemland, Charleroi, Tdldonk. De damesjeugdploeg van KATC won ook zijn laat ste partij tegen TC Zot- tegem met afgetekende 6-0 cijfers. Vooral Mieke Van Den Eeckhout en Martane Huylebroeck speelden zich arrj de kijker zodat men ongeslagen poulewinnaar werd en maar de eindronde kon doorstoten D.D. In het kader van de sport week richt Neptunus Aalst een internationaal water- polotornooi in <lat gevolgd wordt door een veteranen- zwemfeest. Van 13 tot 18 uur zal er zwemsport van de bovenste plank ten bes- ste worden gegeven D.D. Wielerklub «den Arend» richt op zaterdag 21 mei twee dameskoersen in te 12u30 worden de dames kadetten en nieuwelingen de weg opgestuurd en om 15u30 is het de beurt aan de internationalen. De Aalsterse wielrensters Brigit Janssen® en Nicole Van Den Broeck starten «ils favorieten. D.D. Op de Erembodegemse in dustrieterreinen wordt op 19 mei een grote BLB- motocross betwist. Naast proeven voor nieuwelin gen, juniores, seniores en internationalen zijn er ook wedstrijden voor zijspan nen geprogrammeerd. Eerste officiële start om llu30. D.D. De herenjeugdploeg van KATC won rijn laatste wedstrijd tegen; TC Zotte- gem met afgetekende 6-0 cijfers. Met deze overwin ning is men ongeslagen reekswinnaar zodat de Aalsterse tennissers vol gende maand aan de na tionale jeugdeind ronde kunnen deelnemen D.D. KLASSERING 1) Ter joden 7 105 2) Erpe 7 93 3) Berlare 6 83 4) Appels 7 83 5) Erembodegem 8 82 6) Lebbeke 6 80 7) Nieuwerkerken 6 79 8) Mespelare 6 77 9) Atlas 6 54 10) Fonteintje 6 35 K ALENDER VOOR ZONDAG 22 MEI Erembodegem - Appels Fonteintje - Atlas Nieuwerkerken-Terjoden Mesplaere - Berlare Lebbeke - Erpe A. Baasrode - Marcq (zat.) Ninove - A. Baasrode Hogere Hl Opstal - Bever Hamme - Denderbelle Wieze - Brussegem Bevordering Baasrode JV - Moorsel St. Opdorp - Zele Herdersem - Baasrode VA Welle - Gijzegem Moorsel WK - Gijzegem Hamme Z. - Hamme SA Lagere I Zele - Baasrode Merchtem BP - Baard egem - (mvw) De pupillen van Denderbelle zijn goed op weg om de kampioenstitel in hun reeks te veroveren. Zondag ging het tegen het eveneens on geslagen Hamme SA. De plaatselijken waren erg sterk en wonnen met 7-1. Knappe kaatsertjes waren er tussen die 9 a 10-jarigen zeker al te ontdekken. De miniemen van Denderbelle verloren tegen hun betere leeftijdsgenoten van Baas rode met 7-1. (mvw) De Pechvogels hebben de verplaatsing naar Rodania met sukses afgerond. Het werd zelfs een driepuntenze- gc. Aan de rust was het dui delijk dat de thuisploeg te kort schoot. De gebroeders Baeck waren in een off-day en Marcel Van Langenhove werd uitgeschakeld, zodat Ldriy De Saedelare rijn vijf tal naar een vlotte 6-15 sti muleerde. Anglo Pils had niet de min ste moeite om op eigen bal lodroom met ruime 15-3 cij fers te winnen van Smed. Van Damme. Met 8-1 rust stand zorgden de gebroeders Vermeulen na de rust voor 15-3. De Meu'en - Likeuren Rub bens (15-11) gaf in de le helft spannende fasen met een 8-6 bij de rust. In de 2e helft lag Freddy De Block aan de basis van de voor sprong van de thuisploeg. Chatrel Vermeir kon alleen voor tegenstand zorgen. Ford Neyt moest zich nooit inspannen om BOB met 15-2 terug naar Hui velde te stu ren. Roger Van de Velde was in een goede dag bij Neyt en Gerard Geerinck probeerde te replikeren. Wedstrijden voor zaterdag 21 mei 1977 om 15 uur BOB Rodania (Droeshout Ju Hen) Smed. Van Damme De Meulen (De Paepe Henri) Pechvogels Ford Neyt (Claus Marcel) Lik. Rubbens Anglo Pils (Wauters Theo)

De Voorpost | 1977 | | pagina 19