Vrije Tribune MADAME VAN DE M.P. 3 <2 ,ll ONTDEK DE STER E 2 - 20-5-77 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. DE EMANCIPATIE VAN DE MAN De onbegrensde politieke be moeizucht, een bemoeizucht waarvoor we zelf verantwoor delijk zijn, strekt zich nu ook uit over de man-vrouw relatie. In onze vrees voor sociale en maatschappelijke konfliktsi- tuaties, in onze drang naar be veiliging verwachten we al te veel «bescherming» van staatswege;toch zou het dwaas zijn het nut hiervan te betwisten. We menen noch tans dat met gezond verstand moet gewaakt worden over het behoud van de elementaire vrijheid in de partnerrelatie. Uiteraard blijft het gevoelsle ven de hoofdrol spelen en dit lijkt voor iedereen wel onaan vechtbaar. Het grote knelpunt zit in de uitbouw en de organi satie van een leven met twee;in het verzoenen van beroep en huishouding. Het klassieke pa troon: de man als broodwinner de vrouw als huishoudster wordt door sommigen hard nekkig verdedigd, door ande ren volledig afgebroken. De waarheid legt veelal in het mid den. Vooropgesteld moet wor den dat zowel de man als de vrouw zich na hun huwelijk ver der harmonisch moeten kun nen ontwikkelen en tot volle bloei komenze mogen geen wederzijdse of unilaterale rem-vormen. Uiteraard zal de sterkte van ieders persoonlijk heid, oh zo ironisch mannelijke kracht of vrouwelijke bazigheid genoemd, hierbij een grote rol spelen. De opvoeding, de artis tieke en intellectuele vorming zullen zeker een basispatroon en een doordringende invloed blijven geven. De vooruitgang van de tech niek heeft tot gevolg dat «het strikt huishoudelijk werk» veel minder zwaar is geworden en vlugger gedaan kan worden. Bij de huidige generatie jongens en meisjes die beiden een be roepsopleiding krijgen— bij sommigen volledig identiek - groeit dan ook een ander idee over «taakverdeling». In een gezin (nog) zonder kinderen kunnen de buitenhuis wer kende echtgenoten de taken verdelen of samen uitvoe- ren;hetzelfde geldt voor vele zelfstandige beroepen. Wanneer beiden echter opge slorpt zijn in 'n veeleisend be roep is «bijkomende huishou delijke hulp» een noodzaak wil men nog wat vrije tijd overhou den om samen te zijn. Heeft slechts één van de twee part ners een veeleisend beroep dan kan de andere hetzij de man of de vrouw het huishou den doenHier moet de man zeker een maatschappelijk pa troon durven en willen doorbre- ken.Blijft een van beiden thuis (gewild of niet gewild door werkloosheid) dan schijnt het me evident dat die voor «de da gelijks zorgen» instaat. Belang rijk vind ik hierbij de idee dat diegene die het huishouden doet door de andere, die ver zorgd wordt, er ook voor ver goed wordt Hiervoor moet de maatschappij geen finantiële tegemoetkoming doen. Wanneer er kinderen zijn wor den de praktische en ook de finantiele problemen groter^i- nantiëel moet de staat hier be hoorlijk helpen gezien de kin deren de waarborg zijn voor de toekomst. De praktische problemen moe ten terug in gezinsverband op gelost worden;er moet de no dige tijd overblijven voor daad werkelijk samen ziin, samen praten, samen opvoeden. Hiervoor kan een «halftime werk» van de een of beide part ners noodzakelijk worden. Ook hier moet een vrije keuze van man en vrouw mogèlijk zijn. Staat bij de zwangerschap, de geboorte, de direkte postnatale zorgen de moeder op het voor plan dan moet deze rol achteraf door man en vrouw gedragen worden. Hierbij zullen de be roepsbezigheden, maar ook de karakteriële kwaliteiten bepa len of één van beiden hierin een groter aandeel zal hebben. Soms moet hier een zware ta boe doorbroken worden. Mannen woroen meestal qua ef- fektieve en opvoedkundige mogelijkheden sterk onder schat Dikwijls worden ze nog geremd door allerlei vooroorde- len;«man'*ij|jkrtfciu» is zeker lang gebonden geweest aan «fysische kracht, onderdruk king van gevoelens, moed en vechtlust, heerszucht». Gelukkig groeit nu, zeker bij de jonge generatie een «meer ge ëmancipeerd idee» belang wordt gehecht aan de even wichtige ontplooiing van li chaam en geest, van verstand en gevoel ;aandacht wordt ge geven aan psychologische, opvoedkundige en seksuele vorming naast de specifieke Dr. Anny Dierick Wanneer door de stad en door de initiatieven van organisaties en jeugdverenigingen een grote inspanning wordt gedaan om in de vakantieperiode allerlei akti- viteiten in te richten en accomo date ter beschikking te stellen van de jeugd dan kan dit alleen luid toegejuicht worden en gestimuleerd. Maar niet enkel in de vakantieperiode moet een begeleiding van onze jongens en .meisjes aandacht krijgen. Ook in de komende weken dient meer aandacht besteed, vooral aan de studerende jeugd. We naderen het einde van het schooljaar en opnieuw moeten een aantal jongens en meisjes zich voorbe reiden voor de examens. Ieder een weet dat dit een moeilijke periode wordt voor ouders en jeugd, met verhoogde zenuw achtigheid. Daardoor neemt de spanning toe zowel bij kinderen als ouders. Daarbij komt dat een deel van de leerlingen zich losser gaan voelen met de verlof periode voor de boeg. Deze weken brengen ook mee dat in de onderwijsinstellingen de leer lingen door organisatorische noodzaak al eens vroeger naar huis moeten worden gestuurd wegen vergaderingen van leer krachten, dat meerder lesuren bezet zijn wegens deelname aan examenjury's en dat de leerlin gen dan vrij zijn. De resultaten van deze «lossere» organisatie zijn dan zichtbaar. Meerdere jongens en meisjes lopen door de stad en gebruiken de tijdelijke vrijheid om al eens stiekem te gaan zitten in een of andere drankgelegenheid en dat zonder weten van de onderwijsinstelling of ouders. Daardoor stellen zich deze leerlingen bloot aan een controle van politie en kunnen ook de uitbaters van drankge legenheden moeilijkheden heb ben wegens het toelaten van minderjarigen. Wat kan in deze enkele weken door het bestuur en de verantwoordelijken voor orde in de stad worden gedaan bij de begeleiding van de jeugd en als medewerking aan de ouders en dan vooral buitens huis en buiten de stad werkende ouders, die onmogelijk het gaan en keren van hun jongens en meisjes kunnen volgen? Kan in de eerste plaats geen overleg gebeuren tussen instel- lingshoofden. jeugdvertegen- woordigers. horecamensen en bestuur om na te gaan hoe best en diskreet het gaan en keren van leerlingen, vooral in deze periode, wordt nagegaan. In derdaad, de betrokkenen dra gen elk hun verantwoordelijk heid. Uit dit overleg kan dan de overheid maatregelen en nor men vooropstellen om aan de bevoegde diensten, inzonder heid de politie, richtlijnen mee te geven. En deze contro'e en richtlijnen zijn in deze periode noodzakelijk als hulp voor de ouders, als bescherming voor de jongens en meisjes en als maatstaf voor de uitbaters. Wij mogen niet vergeten dat Aalst een groot net van onderwijsin stellingen heeft en dat hier duizenden jongens en meisjes moeten worden opgevangen. Wanneer deze opvang in een periode van de komende weken niet beter wordt gekombineerd. dan bestaat steeds gevaar dat er iets misgaat. Min of meer kan dat voor de toekomst de stad schaden en minder aantrekkingskracht gaan uitoefenen op ons onder wijs wat dan op zijn beurt nadelig kan zijn voor de bloei en het leven van de stad. DIANE D'HAESELEER HOELANG NOG ZWIJGEN? Het ware wel interessant te weten wat de kiezer van 17 april vandaag denkt over de rege ringsonderhandelingen. Merk waardig is in elk geval, dat op de Volksunie en de KP na. er door de woordvoerders van de ver schillende partijen in het Aalsterse zo hard mogelijk gezwegen wordt. De kiezer heeft gestemd. Zijn taak is volbracht. Wellicht kunnen we even herinneren aan wat wij vóór 17 april en zelfs reeds onmiddellijk na de kamerontbinding schre ven: Tindemans heeft zijn plan. Hij heeft de vakbondsakties afgebroken, mede door de toestemming van de vakbonds leidingen. Hij regeert verder. In feite stelt hij. met het stil zwijgend akkoord van de PVV en degenen die op een komende regeringsdeelname hopen, een diktatuur in. Na 17 april vorderen de besprekingen zeer moeizaam. Dat wordt aldus gerokken tot in juni. En op het ogenblik dat er dan een re geringsprogramma komt, staat men aan de vooravond van de grote vakantie en wordt elk georganiseerd verzet tegen dat programma zeer moeilijk, zoniet onmogelijk. En het klopt. Het is zelfs nog beter dan voorzien. Zoals Tindemans er in geslaagd is de algemene indruk te verwekken dat niet de sociaal- ekonomische. maar de com munautaire problemen tot de kamerontbinding hebben ge leid. en dit niettegenstaande de vrijdagstakingen en de tussen komst van August Cools en een P.W. Seghers om hem op het gevaar van een botsing zoals in 1960-61 te wijzen, zo zet hij de onderhandelingen in over die communaitaire problemen en stelt de rest uit tot later. Onderschatten wij de com munautaire problemen? Geens zins, er moet absoluut begonnen worden met een daadwerkelijke gewestvorming. Maar is het over communautaire problemen dat de groten van de kapitalistische wereld te Londen in vergadering bijeengekomen zijn? Of en we herhalen ons zelf nog maar eens is België een eiland in die geschokte kapitalistische wereld van vandaag? Leo Marynissen, nu niet bepaald een strijdbaar progressist, schrijft het in «Het Volk» van 13 mei jl. zeker, er moet werk gemaakt worden van de com munautaire problemen. Maar hoe lang gaaf die com munautaire rompslomp nog duren? Waar zijn de grote tema'svan vóór de verkiezingen: werkloosheid, ekonomisch her stel. de financiële put. de ziekteverzekering, de teloorgang van de kleine en middelgrote ondernemingen enz.? Deze pro blemen zullen weliswaar aan bod komen, nadien, maar wat indien de communautaire heibel het vertrouwen onder de part ners geschokt heeft? Wanneer geven onze grote politieke gees ten 'n antwoord op de nuchtere vraag van de man in de straat: Hoe zit het nu met die regering? Marynissen moet beter weten, daar zijn we van overtuigd. Hij weet dat er door Tindemans en Cie intussen voor 40 miljard legervliegtuigen zijn aange kocht. Hij weet dat de prijzen blijven stijgen, hij weet dat er intussen verder miljarden wor den uitgedeeld aan het groot patronaat. Hij weet dat er wapens gestuurd werden naar Zaïre. Hij weet. dat de politiek van de vorige regering eenvoudig wordt voortgezet. En intussen zwijgen de Aalsterse groten aan het politiek firmament. Zij hebben het in hun vrije tribune over de begroting van de stad. het werk van de stedelijke kommissies en de taaikaders. Alleen Jan Caudron heeft het over de regeringsonderhande lingen. waarbij hij natuurelijk voor De grote problemen van deze tijd geen woord over heeft. De kiezer heeft gestemd. Zijn taak is volbracht. Vandaag mag hij zwijgen en afwachten. Mor gen zal hij de kosten van dit zoveelste manoeuver omtrent de communautaire problemen die degenen die de lakens uitdelen niet willen oplossen of loslaten als manoeuvermiddel mogen betalen. Rechts in ons land heeft Tindemans een element van waarde. Dat de BSP dit spel meespeelt, daar willen we geen naam aaq geven. RAY DESMET AALST EEN DEMOKRATISCHE STAD Vier maanden na de installatie van de nieuwe Aalsterse gemeenteraad kan men reeds een eerste balans opmaken van het beleid van het nieuwe stadsbestuur: onwillekeu rig valt vooral dc nieuwe aanpak van het nieuwe bestuur op. Inder daad, als er één zaak kenschetsend is voor het nieuwe bestuur dan is het wel de grote inspanning die geleverd wordt om het direkt kon- takt bestuur-bestuurder te verster ken en uit te bouwen: meer be paald de informatie en de sonsulta- tie van de bevolking en van de diverse groepen wordt met grote inzet vanwege de bestuurders uit gebouwd. Niet alleen de «hearings» en de dagelijkse dienstverlening in alle fusiegemeenten zijn hiervoor kenmerkend, maar ook de intense kontakten die door de bestuurders worden onderhouden met diverse groepen en organisaties. Dit alles draagt ertoe bij dat het beleid beter afgestemd kan wor den op de reële behoeften. Ook de diverse adviesraden, comi tés en bestuurscommissies die reeds geïnstalleerd werden of eerstdaags van wal zullen steken hebben hier een belangrijke rol te spelen. Ook hier werden enkele belangrijke accentverschuivingen gelegd: inderdaad, door de com missies en adviesraden in handen te geven van bevoegde mensen i.p.v. ze in de handen te laten van de schepenen zelf bereikt men niet alleen een betere en regelmatiger funktioneren van de organen zelf, maar tevens een gezonde sprei ding van verantwoordelijkheden. Bepaalde comités en besttuscom- missies hebben trouwens belang rijke eigen taken en opdrachten voor zicht, die ze hand in hand met het stadsbestuur in het kader van een gecoördineerd beleid moeten uitvoeren. Belangrijk hierbij is tevens dat van de minderheid in de gemeenteraad een aktieve deelname aan het stadsbestuur wordt verwacht. De discussies in de gemeenteraad moeten de grondslag vormen van een demokratisch beleid, waarbij de beste oplossingen voor de tal rijke problemen weerhouden wor den. Ook de fracties van dc meerder heid spelen hierbij een uiterst be langrijke rol door hun demokrati- sche controle-funktie die ze uitoe fenen op dc bestuurders. In de gemeenteraad moet gewaakt worden over dc grote princiepes van demokratic en efficient beleid en iedere gezonde en positieve kri tiek op fundamentele punten is een positieve bijdrage tot dergelijk be leid. Verantwoordelijke beleids mensen hoeden zich ervoor al te vlug gegronde stellingnamen, van welke zijde ze ook komen, als «demagogisch» af te schilderen. Met dergelijke uitdrukkingen moet men voorzichtig omsprin gen. Echte beleidsmensen schrikken er niet voor terug om, indien no dig. te erkennen dat men ongelijk had. Dit is geen teken van zwak heid, wel integendeel. Een eerlijk beleid is een garantie voor een goed beleid! Martin Hutsebaut Pol. Secretaris BSP NIEUWE PARTNERS De besprekingen over de re geringsvorming verlopen diskreet maar houden niet temin het land in spanning. Het voordeel van een grote coalitie ontgaat niemand. Het land worstelt met struc turele problemen, zowel socio-economische als communautaire. Een nipte meerderheid kan de proble men achter zich voortsle pen, een grote coalitie is integendeel bij machte ze op te lossen. Als parlementairen, met grote kans weldra tot de nieuwe parlementaire be- stuursmeerderheid te beho ren, heb ik ook voorheen voor een grote coalitie om dat het denkrecht en het spreekrecht van meerder heidsparlementairen groter is. Hoe kleiner de meerder heid, hoe groter de nood aan dwang en discipline, hoe groter de nood aan een sterk bindende voorafgaan de afspraken, die men dan zo maar moet nemen om het risico van crisissen te vermijden. Het leven gaat vlug. Waar tot voor kort jaren de Volks unie zich de rol van zwerp- partij toemat (laat het paardje maar trekken en zweten!), is deze partij nu misschien op de vooravond gekomen van waarachtige verantwoordelijkheid. Ik zou niet liever vragen dan dat zij erbij zijn maar wat gaan zij hiervoor moeten «geven en toegeven»? Hoe gaat de V.U. het klaarspelen om van de Walen, Brusse laars, de F.D.F. en de so cialisten te bekomen dat zij 100 percent het V.U. pro gramma gaan onderschrij ven en uitvoeren? Wellicht het grootste voor deel van een grote coalitie o.m. met de zogenaamde regionale partijen zou zijn dat wij het naïeve deel van de politieke opinie in Vlaan deren en Brussel zouden bevrijden van een heel pak ket nutteloze en zinlf slogans la gedaan geven en toegeven. Ghis Willi België, is een gelukkig land. Alleen de Belgen weten het niet. Daarom zitten ze, vol gens de kranten, mekaar in 't haar voor een peuleschil, en denken ze in werkelijkheid aan vakantie. De halve we reld staat in brand, Europa beeft en bloedt van revolu tionaire uitbarstingen, men spreekt alom van de moei lijke en pijnlijke geboorte van een nieuwe tijd die an ders wordt dan al het an dere.en bij ons tatert men al weken over de mogelijke vorming van een nieuwe re gering. Zeven weken gele den, vóór de verkiezingen, scheen alleman het eens, dat een nieuwe regering stante pede dringend nodig was om België te redden van de mo rele financiële en materiële ondergang, van de armoe en de ellende: nu wordt er ge praat, gediskussieerd en ge confereerd alsof wij een zee van tijd hadden en alsof het land op de wereldoceanen van politiek en ekonomie makkelijker vaart zonder ka piteins. Zodra wij een rege ring hebben om het stuur in handen te nemen dalen dui zenden in de straten af om te zeggen dat ze 't beter weten dan de ministers die niet eens de tijd kregen iets te onder nemen. In Italië, Spanje, Duitsland en Ierland worden burgers, betogers, rechters, politie mannen, industriëlen, arbei ders en studenten doodge schoten. Zonder dat iemand weet waarom of door wie. De verwarring is ginder zo groot dat men niet meer weet wie rechts of wie links staat, wie de orde vertegenwoordigt en wie de wanorde preekt. Men schiet aan alle kanten mensen dood: en men laat de wereld weten dat zulks gebeurt opdat de mens gelukkiger zou zijn en beter, aangenamer, rijker, probleemlozer zou leven. In Frankrijk is men aan 't krake len rond een mogelijke over winning van de linksen die pas begin 1978 kan worden nagestreefd en in het anders zo rimpelloze Zwitserland is géén kapitaal meer veilig: de ene zelfmoord na het andere schandaal wijzen erop dat ook ginder de mensen de kluts en de tel kwijt zijn, dat de maatschappij wordt be roerd door ongekende, on- kontroleerbare krachten. Kortom, rondom ons staat al les in vuur en vlam, laaien haat, achterdocht en achter klap hoog op, is eenieder hy pernerveus, onzeker, boos of ontgoocheld: en wij zitten aan de pokertafel over com munautaire problemen. De anderen schieten met echte kogels uit machinepistolen en kanonnen; wij nemen gelukkig vrede met een schietkraam, alsof België één grote foor was waar niemand iets of wat au serieux neemt omdat de bevolking wijs ge worden is en niet langer meer gelooft in de slogans die ons van alle kanten voos en leeg worden opgediend. In Europa is men ongerust over de toekomst en het le ven. In België is men be nieuwd over de volgende af levering van de Jordaches. De anderen schieten met gummiballen of echte kogels: wij schieten met woorden zoals die van de Wies Ander- senshow. Dat is slechts mo gelijk omdat wij het in de grond zeer goed hebben. In de ons omringende naties kent men wanhoop, vernie ling, verwoesting, failliet en dood: wij horen al weken als het belangrijkste nieuws dat, voor het eerst in de gescnie- denis van ons edele vader land, een vrouwelijke geko zene des volks in lange broek naar de Hoge Vergadering is gekomen, en dat bij de poor ten van het Parlement de wacht wordt opgetrokken door een vrouwelijke M.P., een geüniformeerde militaire vrouwelijke politieagente. Deze krant juicht de emanci patie van de vrouw van harte toe. Dames in het leger zijn, wat ons betreft, zeer wel kom, al ware het maar om de lijf-aan-lijf-gevechten kleur, spanning en amusement bij te brengen. Maar niemand kan loochenen dat het optrekken van de wacht, het parlement en andere mogelijke vuur haarden, steeds aanleiding kan geven tot het gebruik van geweld en daarom minder geschikt is voor dames, hoe sterk, hoe moedig, hoe her- oisch die ook mogen zijn. Door de eeuwen heen zijn in alle landen in alle regimes mannen als helden gestor ven. Tegen hun goesting. Des te meer is het de rol van een vrouw te leven voor een land, voor zijn jeugd, voor zijn toekomst. Indien men in België dan toch de vrouwen als MP bij iets zo ernstig als het parlement laat paraderen, mag men veronderstellen dat iedereen, ook de hogere le gerleiding, in de waan leeft dat ofwel ons land geen man nen meer heeft wat wij ten zeerste betwijfelen ofwel ons land in de grond zo rustig is dat wij ons de weelde kun nen veroorloven een vrouw met bewakingsopdrachten te gelasten. Trouwens. in Duitsland, laten wij (Bel gisch bezettingsleger) heel- der munitiedepots onbewaakt achter zodat die van Baader-Meinhoff of om het even wie zoveel wa pens kunnen nemen als ge wenst, wat zouden wij in België geen vrouw als bewa ker en beschermer voor het parlement mogen zetten? Indien dit mogelijk is wordt weer bewezen dat het goed is in een België dat door brave, mensen is bevolkt: wij nemen een slagersmes, wij zwaaien er wild mee in het rond, wij dreigen met dat mes de hele wereld te vermoorden... en dan snijden wij voor alleman een boterham. Gratis. België heeft het moeilijk ern stig te leven. Wij leven op krediet en wij beseffen niet dat zware moeilijkheden dat krediet dreigen te breken. Wij dansen op een vuurberg die rondom ons doden slaat en wij doen alsof hij geen kwaad kon. De anderen trek ken naar de oorlog. Wij gaan naar zee. God geve dat het zo blijft duren, maar dat kan al leen als wij ernstig als vol wassenen, solidair, elk op onze plaats, werken aan de toekomst, als wij aanvaarden dat er belangrijker problemen zijn dan die van lokale poli tiek, dat wij serieus moeten beginnen aan de opbouw van onze ekonomie, eerbied voor malkander en reëel respect voor de demokratie. In dat verband zal men nooit vol doende kunnen wijzen op het belang van de afscheidsrede van Karei Van Rompaey, sekretaris-generaal van het LBC, die na 30 jaar aktief syndikalisme, verleden week I al ke bij het officiële afscheid o.L^ zei dat opvoeding de efeg mogelijke weg is naar deniet kratie, dat indien de werkgte vers niet langer patronfr mogen antwoorden, de g tionale vakbondsafgev digden niet langer, zoals alle verantwoordelijk! mogen ontvluchten. De vensstijl van vandaag gt het zogenaamd medebei geen kans op slagen, heeft nooit werkelijk kans gekregen wegens de tronale opvattingen en gens de onvoldoende vooi reiding van de werknemt Arbeiderskontrole betel in feite vlucht voor de antwoordelijkheid en is antwoord op de menselj verwachtingen; de ex] menten in dat verband w; verre van bemoedigend, zal over de tussenkomst Van Rompaey bij arbeii en patroons maanden woi gesproken. De patroons len in zijn teksten argui ten in hun voordeel vin< de vakbonden zullen an< tesissen van hem in hun ting kunnen uitleggen, niemand zal kunnen chenen dat 'n aktief sy list als Van Rompaey, o| hoogste niveau, tegen hel het eind van zijn mooie li baan, zegt dat patroons ei beiders mekaar nodig ben, dat een gelukkige komst alleen mogelijk! wanneer mensen van j rang, stand en ontwikkef mekaar echt eerbiedigen zin hebben voor matigj solidariteit, eerbied voor^ menselijke persoon en ré en plicht op arbeid. Uit „*t antwoord van huys meer dan uit zijn woorden kon men uitmaji dat van Rompaey chelend was over wat hij kanten als syndikalist f moeten meemaken. Ifrl schien omdat men in Befa nog niet ten volle volwai^' is, teveel belang hecht i uiterlijkheden en partijjf: tieke belangen, te wef1^ écht mens was. Waarschijnlijk wordt geestelijk testament van Rompaey de basis waaro| troons en arbeiders, krist» en ongelovigen, humanilIe van overal, een ernstig U" sprek kunnen beginnen fP ons aller toekomst. Dezerj komst is alleen mogelijk^ een nieuwe wereld, nieuwe beschaving. Zij J s dat wij nieuw, anders k s ken. Ook over onszelf. I's ders denken is slechts mFe lijk als wij anders willen rrc dan in het verleden. Daf tekent: zonder oogklej Wij hebben teveel gekf^ met ons hart, onze trai' ons geloof, onze pai bondenheid. We moetefcd ren zien met de ogen enj gezond verstand. En d; de gevolgen trekken dier d vermijdelijk zullen aantir 1 dat alle mensen recht hef1 op eerbied, werk, genef^ heid, vrijheid en leven.! p dien wij als volwasseneftdi spoedig aankunnen, in pl w van de slogan-praat eijiet foorkramerij, komt erP- waardevolle regering, H nen wij écht de zwaarste(de blemen aan en mag maa^1 M.P. rustig voor het p||. ment blijven staan. L, (en <jjvt un» jeu Op vrijdag 10 juni grote «Ontdek de Stenvedstrijd» in de Kattf^0 Kring, Nieuwstraat 13 te Moorsel ingericht door de Belgisch#" voor Visueel gehandikapten van de Brallle-Liga, al" v Aalst-Ninove. De wedstrijd gaat door onder leiding van Ray en met begeleiding door z(jn orkest. !"c Waardevolle prijzen zullen wor- krijgen op bovenvermeld I den toegekend voor de algemene rangschikking. Verder is er de Prijs van het Publiek. Prijs van de pers. prijs van de origineelste vertolking. Kandidaturen en inlichtingen bij Jan Verleysen. Ressebeke 27, te Erembodegem. Tel.: 053/66.51.68 Toegangskaarten zijn te ver- alsmede bij voorzitter f Verleysen. Kapittelstraat. n Moorsel. Tel.: 053/70.F Eveneens in de zaal K3*^. Kring. Voorverkoopprijsi Bij de ingang 60F. Breir° aangename avond door en terzelfdertijd de visueel f" dikapten.

De Voorpost | 1977 | | pagina 2