Van Langenhove maakt het verschil Maat voor niets te Baasrode BAASRODE VA: Kalender voor het weekeinde VOLLE BUIT OPSTAL P. HAD MEER IN BEREIK DENDERBELLE - WIEZE SP. 15-13 FONTEINTJE BOEKT EERSTE OVERWINNING Koplopers niet bedreigd in Zeels kaatsverbond 0VERMERENAAR JULIEN COLMAN NATIONAAL KAMPIOEN BOOGSCHIETEN STAANDE W AALST KAATSKAMPIOEN R. BAUTERS GEHULDIGD Ponykoers Schoonaart' PONYKOERS TE HOFSTADE Beker van België miniemen voor Adec 20 tirm iet "ten ergt erei laar b u: sidei |n ja; f' herl A de ;"j}fcdstilt« toe Npderii ^troeien ~4\ was /[het s r Leu, 1wort der ei ij mei Roge "en is J aan e parti th>all niet HOGERE H Twee wedstrijden afgelopen week-end, ook twee nederlagen voor tweede nationaler A. Baasrode dat tegen Fleuris nooit in de wedstrijd kwam en na een 8-2 ruststand verder in de vernieling werd gespeeld. Eindstand 15-5. Ondanks de nieuwe nederlaag bij Kokejane speelde Baasrode aj; stukken beter. Het ging tijdens de eerste helfst zelfs bij wijlen knap, zodat de sterke thuisploeg slechts metj 8-7 voor- sond. Was dud de hoop gewettigd! op een winstpuntje, die hoop werd alras de bodems in geslagen na een minder ge ïnspireerd tweede speelhelft. Enkele spellen gingen daarbij nog ongelukkig verloren op 40-40 zodat dit week-end het aktief van de blauw-witten niet werd aangedikt. (mvw) Met twee rechtstreeks overgeleverde ballen van Verleyen opende Wieze Sportief deze belangrijke wedstrijd tussen de nummers één en twee uit de rangschikking. Denderbelle sloeg wel terug doch moest het openingsspel aan de bezoekers laten. Toen al was het duidelijk dat de keerders het bijzonder lastig zouden hebben om wat te doen. De wind blies erg hard in het nadeel. De gekeerde ballen zeileden ofwrel buiten ofwel hoog de lucht in zonder veel terreinwinst te boeken. Alleen Van Langenhove was werkelijk outstanding. Hij trok Denderbelle op een 2-1 voorsprong ook al omdat de bezoekende achterman Van den Broeck tweemaal naast een hard geleverde bal van Burill greep. Het bleef ver der spannend zonder hoog staand spel. De thuisploeg be heerste lichtjes de situatie en ging zelfs op een bepaald ogenblik met 5-3 leidden. Wieze herleidde tot 5-4 en Van Herreweghe liet een 40- 15 teloor gaan. In plaats van 6-4 werd heC 5-5. Weer Van Langenhove liet zich twee maal gelden in de terugslag (6-5) terwijl Pauwels bij 40-40 op de stand 6-6 een praktisch niet te missen kaats liet ontsnappen. Den derbelle stond nu op een mooie uitgangspositie tot de rust. Het werd 40-40 met winst voor de brouwers. 7-7 veelbelovend voor een laatste smpel voor rust... met „old" Charlie Massure aan de op slag. Een knap staaltje van leverkunst plaatste de Den- derbelse keerders voor on overkomelijke problemen. Wieze leidde voor de tweede maal in de wedstrijd en stap te de rust in met 7-8. Erg donker zag het er voor de thuisploeg uit toen na twintig minuten rust de Wie- zenaars een offensief ontke tenden dat 7-9 opbracht. Vrij gemakkelijk haalde de thuis ploeg dan drie spellen in suc cessie (10-9) doch een blank spel bracht weer gelijke stand (10-10). Een duidelijk last hebbende Verleyen bleef onmondig op het plaatselijk leverwerk. Denderbelle spurtte naar 13- 10, op een zucht van de zege. Met winst na 30-40, 40-40 en nogmaals 30-40 kwam Wieze nochtans \veer op gelijkl hoogte. Nog tweemaal werd het 40- 40 doch eerst leverde Maris- sen zich knap naar winst, in het 28e spel was het Burill die met enkele verre ballen Pauwels zonder verhaal liet. Winst dus voor Denderbelle dat een plezierige Pinkster- kermis kon vieren. Voor een topwedstrijd speel den de zenuwen uiteraard parten aan beide partijen. Vooral Denderbelle leed zicht baar onder de spanning want enkele spellen gingen tijdens de eerste speelhelft nogal vreemd teloor. Een 8-6 aan de rust ware een betere weerspiegeling geweest van het spelbeeld. Van Langen hove was trouwens de man in de schijnwerper met een prachtige prestatie die hem ver boven vriend en tegen strever plaatste. Denderbelle was echter zwakker in de service zodat de falende bezoekende keerders minder onheil konden aanrichten. De tweede helft zouden beide ploegen een hoger rendement bereiken zodat de 2de helft qua kijkstuk meer kan be koren. Een eresaluut ook voor Charlie Massure die als leveraar maar ook door en kele knappe parades aan de koord spontan applaus ont lokte. Geen onverdienstelijke top wedstrijd dus die bewees dat de kaatssport zeker nog niet dood is in de streek. tekstGilbeTt De Pauw foto Cesar Van der Biest Twee wedstrijden, evenveel driepuntenoverwinningen voor Baasrode VA, dat zondag tegen Opdorp met 15-8 de sterkste was en maandag Baasrode JV geen schijn van kans gaf (15-5). De J.V.-ers geraakten zondag nochtans aian een punt tegenf Zele. De Zelen aars grepen de komst van Moorsel St. te baat om drie punten rijker te worden (15-8). Gijzegem - Herdersem werd nog een strijd uit de oude doos ditmaal door de bezoekers met nipte 12-15 gewonen. Lebbeke verloor zwaiar tegen Welle doch herpakte zich vlot tegen< het hoger genoemde Herdersem (15-10). (nww! HOGERE II A. Baasrode - Buizinge (zat.) Waret - A. Baasrode HOGERE III Opstal - Opwijk OK Bever - Hamme Denderbelle - W. Appelterr." Opwijk Wr. - Wieze GEWESTELIJKE BEVORDERING Moorsel WK - Herdersem Moorsel St. - Baasrode VA Baasrode JV - Gijzegem Opdorp - Lebbeke Herdersem - Hamme vogge Welle - Moorsel WK LAGERE I Opwijk - Herdersem (15-Off) Merchtem SV - Baasrode A zat. Buggenhout - Merchtem BV Erembodegem - Baardegem Zele - Merchtem BP Aantal toeschouwers 800 weersgesteldheid zonnig en warm met wind in het voordeel van de| leveraars scheidsrechter h. Sergeant, uitstekend ploegen DENDERBELLE Marissen, Van Herreweghen, Burill, Van den Abbeel, Van Langenhove WIEZE SP. Mas sure, Vieuvalet, Pauwels, Verleyen, Van den Broeck ruststand 7-8 overgeleverde ballen Denderbelle 2 (Van den Abeel) W'ieze 2 (Verleyen) overgekeerdc ballen geen. Leider Ford Neyt ging het gemakkelijk halen bij Roda- nia. Het had in Remi Ydens en Paul Landuyt een sterk spelend duo om de rust in te gaan met 3-8. De repliek van Julien EHegeert en Van Lan genhove in de 2e helft mocht niet baten. Pechvogels kreeg het op ei gen ballodroom in de eerste helft moeilijk tegen een zich Overtreffend BOB, dat langs Ivo De Neef uitliep tot 3-4. Maar aan de rust werd het 8-5 en in de 2e helft, konden de bezoekers, die maar een spel meer haalden niet op tornen tegen Ronny Wau- ters. De Meulen speelde een ster ke lutte tegen Anglo Pils en had aan de rust door toe doen van Theo De Paepe reeds een 8-5 voorsprong. In de 2e helft konden ze de voorsprong houden ondanks inspanningen van André Thienpondt. Likeuren Rub- bens kon te Durmen niets inbrengen tegen Smed. Van Dam me dat met de gebroe ders Heirwegh via een 8-1 stand naar een gemakkelijke 3-punten winst stevende. Uitslagen S. V. Dam me - L. Rubb. 15-3 Pechv. - BOB 15-6 Rodania - Ford Neyt 6-15 De Meulen - A. Pils 15-13 Klassement 1. Ford Neyt 7 20 2. Pechvogels 7 18 3. Anglo Pils 6 10 4. Rodania 6 9 5. De Meulen 6 8 6. L. Rubbens 6 4 7. Smed. V. Damme 6 4 8. BOB 6 2 Wedstrijden voor 4 juni 15 u. A. Pils - De Meulen (Droeshout Julien) BOB - Pechvogels (Wauters Theo) Lik. Rubbens - S. V. Damme (Claus Marcel) Ford Neyt - Rodania (De Saedelare A.) BENO Zondag had de 47e nationale keizerschieting van B< "g staande wip plaats te Schaarbeek. Er waren 140 koniroenj uit het ganso land. Onder hen Julien Colman, de koning !r'<>F hoofdman Sebastiaan Overmere. Reeds na de le ronde ha/erkF hij de hoofdvogel naar beneden. Toen hij dit nogmaals ffn a in de 3e rondd was hij zeker van de kampioenstitel. Prk'i Julien schoot zidh reeds vier maal kampioen in rnke plaatselijke gilde. De titel van keizer geeft recht j°ve deelneming aan het Europees kampioenschap in St. Of (Frankrijk). Ter plaatse mocht hij dd felicitaties ontvaifh i( van de beruchtste burgemeester van het land, de patio Nols, die er ach toe* vernederde een Vlaming proficiatraP wensen, echter wel in het frans. Tgebi Julien Colman kreeg de wisselbreuk, evenals een tiirw<* schaal en de hoofdvogel. re J' In Overmere, waar het nieuws reeds vroeg bekend fort" wadhtte men de kampioen op. Er was een delegatie aanW^Pf van de gildebroeders, het muziekkorps en dd geestelijkf™ die de klokken deed luiden. De officiëlé huldiging) zal plaatsvinden. Deze overwinning betekent dat Ovenr1"11^ volgend jaar het nationaal kampioenschap mag organize °£8 Aalstenaar Raymond Bauters, kapitein van Eendr. Ninove, speelt 10 jaar voor deze club en werd gehuldigd. Raymond maakte in die 10 jaar het wel en wee mee, en ondanks schitterende aan biedingen van andere clubs, b'.eef Raymond trouw aan zijn Eendracht. De viering was grandioos. Hij ontving bloemen en ge schenken, de oorkonde en de medaille van Bloso uitge reikt door Mr Boon, het plakket van de Stad Ninove, overhandigd door schepen Stevens, de trofee van de Sportraad overgemaakt door Voorzitter Couck, een brand glas van de Stad als herinne ring aan Ninove, en een beker van het Ministerie van Nederlandse Cultuur. Zondag 12 juni heeft te uur de Vijfde Schoona Ponykoers plaats op de 2 van A. Poppe, Eegenen,. Deze ponykoers loopt Q' reeksen. Meer dan 100 nemen deel, waarondei plaatselijke kampioenen NA, PITOU, MIN UIT! onze eeuwig jong bli FURIE. Wat deze stal verleden al gepresteerd grenst aan het ongeloo Elk jaar komen tal prijzen on titels naar De organisatoren hope: een massale belangsteH het is immers voor een werk de herstellingsvv aan de kerk. Inkom 50 Kinderen 20 F. Voor de gelegenheid v| vrolijke deuntjes gel door de Muzickmaatscl van Oudegem. De oonvstal Maesschalck uit Hofstade met Wim en Laula. Opstal Pelote is op een spijtige nederlaag gelopen te Brusse- ge waar het de eerste helft onder impuls van Verhoeven, Steels en Van Hawct doorlopen^ licht domineerde en bij de pauze verdiend met 6-8 aan wist stond. Ook na de rust bleven deze twee punten boni op het scorebord zodat Opstal met 12-14 op een kikkersprong van de zege stond. Een aan gevochten beslissing van der*elf bij eenI 3-40^ brak de Bug- genhoutse veer zodat de thuisploeg met 15-14 aan het langste eindje trok. Tegen Overboelare speelde Opstal de rol van „Brusse- gem". Bij de rust stond het 8-6 in het nadeel en bleef toen dapper achtervolgen. Onder druk van Verhoeven werd het 13-13 en ging Op stal verdiend met de twee punten lopen. WIEZE heeft maandag geen driepuntenzege behaald te gen Opwijk OK en moet alzo weer terrein prijsgeven ten opzichte van Denderbelle. Er werd vrij minnetjes geleverd al was de bezoekende voor sprong aan de rust (6-8) wel verdiend. Wieze bleef de za ken beheersen doch kon niet beletten dat Opwijk nog een punt uit de brand sleepte. Eindstand 11-11. Datzelfde Opwijk Wringers speelde opvallend tegen HAM ME dat er niet veel van te recht bracht. Aan de rust (8-2) waren de meeste prij zen gedeeld zodat Hamme slechts haar postuur wat kon redden na de koffie. Van Hautte speelde bepaald onder de maat. Dat deed hij echter niet in de partij tegen Appelterre waar de rust met 7-8 inging. Ham me vergrootte onmiddellijk na rust de druk en liep uit tot 11-8. Appelterre zette dan het winstpuntje op het bord en geraakte niet meer dichter bij. DENDERBELLE tenslotte had onder impuls van de man in forme Van Langenhove geen maat aan Opwijk Wringers dat het eerste spel lukte toen Denderbelle aan rust dacht (61). Rststand was 8-2 en ook na de pauze liet de klub der XV aan haar mees terschap niet tornen. Rangschikking na de heenronde 1. DENDERBELLE 27 j.; 2. WIEZE SP. 25 p.: 3. Opwijk OK 20 p: 4. OPSTAL P. en Bever 17 p.; 6. Brussegem 15 p.; 7. Opwijk Wringers en Appelterre 14 p.: 9. Okegem, Viane 13 p.; 11. Hamme 11 p.; 12. Overboelare 9 p. (mvw) De Erpse debuterende ploeg Fonteintje heeft zijn eerste overwinning van het seizoen op zak: tegen de Aalsterse bezoekers werd het een nek aan nek-race die slechts op het nippertje door de thuis ploeg in de wacht werd ge sleept. De Erpse Sport vrienden doen het ook niet sledhtop Lebbeke ging men winnen met 9-15 cijfers en de thuiswedstrijd tegen de Appelse outriders werd met 15-11 winst afgesloten. Nieuwerkerken had alle moeite van de wereld om de Mespelaere-kaatsers van zich af te houden het was een dubbeltje op de kant die gelukkig voor Nieuwerkerken langs de goede kant viel Uitslagen Fonteintje - Atlas 15-14 Lebbeke - Erpe 9-15 Atlas - Berlare 8-15 Erpe - Appels 15-11 Fonteintje - Lebbeke 6-15 Nieuwerk. - Mespelare 15-14 Klassering 1. Erpe 9 123 2. Terjoden 8 120 3. Lebbeke 9 119 4. Berlare 8 110 5. Appels 8 109 6. Nieuwerkerken 8 109 7. Mespelare 8 106 8. Atlas 9 83 9. Erembodegem 8 82 10. Fonteintje 9 59 Kalender voor zondag 5 juni Erpe - Fonteintje Appels - Terjoden Berlare - Erembodegem Lebbeke - Mespelare D.D. Denderkaatsverbond

De Voorpost | 1977 | | pagina 20