ules en zn De Waele, Roger Schollaert, Hector loterbergh, Richard Ydens: klinkende resultaten K0H0R0 KWAI LEBBEKE DEMONSTREERDE André Van Uytfanghe, Frans Verdonck, Willy Christiaens, Sylvain Verstraeten Noyon uitblinkers! Goed seizoen voor bowlingclub „Goldstar" Gilbert Van der Putten (Limoges), Alfons Verlee (Chateauroux), Albert Temmerman (Orleans), Paul De Meerleer (Dourdan) (opvliegers :NNIS TE LEBBEKE *e tafeltenniskampioen gehuldigd 23 n het Verbond Berlare-Wanzele mocht André De Waele van e overwinning genieten in de reeks oude duiven op Chateau- jux. Het trage verloop van de vlucht was voor het hok Al ans Verlee geen hinderpaal om voor een sterke uitslag te zor- cn met de 2e en 4e prijs als resultaat. Aan de 8e prijs won jlfons De Pelsmaecker de zetnuminer. In de eerste tien von- we de hokken terug van Christiaens-Aelterinan, Raoul en Galle, Dominique Roelandt, Gilbert Van Assche, Roels- aeyens en Van Imschoot en zoon. VS) ij de jaarduiven werd het :n le prijs voor Henri Van yseghem voor Raoul en zn alle, die hier met het beste iwin weg is. Frangois Schel- ut stond hier met de beste |„.j, cstatie achter zijn naam, de 4e prijs. De Schrijder a, Honoré Props, Jozef rondeel, Robert Uyttendaele, (i idré De Waele en Achiel j)ti| roch klokten vroege duiven. e Orleans vlucht werd ge- annen door Henri Clinckspoor e zijn goede uitslag nog met n bijkomende 3e plaats be- stigde. Lambert Brondeel, •hiel Leus, Raoul en zn jjlle, een hok in forme, Cy- l Lemmens, Honoré Props Achiel Leus. De Ware Dendervallei was Bourges vlucht een triomf ir Willy De Zutter, met eplaatsen voor Gaston Van iiyvendael, Julien Lemmens, De Raeve, Jan Danckaert, iston en zn Slots, Bourgeois zn. Hkken die het goed den waren Robert Van Box- el met de 3e, 15e en 17e André Peeters met de 9e 10e prijs. Bij de jaarlin de le en 5e voor Frans Rouck, 2e en 9e voor Ame- Vermeulen die tot 500 wint. Vroege duiven voor Flo- rent Walgrave en De Bus- schere-Desbucquois. In Het Land van Aalst werd de Dourdan een knap resul taat voor het hok Gustaaf Van Herreweghe met de le en 3e bij de oude en winst tot 1000 en bij de jaarlingen de le prijs. Een ander hok dat nog lang over die Bourges vlucht zal nakaarten is zeker Paul De Meerleer met de 5e, 9e 11c en 12e bij de oude en de 2e, 3e, 7e en 11e bij de jaarlingen en een hele reeks series en winnen tot 1000. In de vroege prijzen zaten ook Cyriel Abbeloos, Bosseman en klz, Alfons Bauwens, Roger De Geyter, Octaaf De Bruyn. In het Oostvlaams Grensver- bond waren het nog maar eens de duivinnen van Albert Tem merman die de plak zwaaiden op de Orleans vlucht. Het re sultaat was de le en 2e bij de oude en de le en 2e bij de duivinnen. Bij de oude kreeg ook Jan Stalpaert ze goed thuis met de 4e, 8e en 10e prijs. Ook Roger Schol- laert met de 7e en 9e en de 3e bij de jaarduiven haal de een flink resultaat.Vroe ge prijzen voor Oscar Van Gyseghem, Pièrre Mommens, Jean Ilerrebaut en bij de jaarlingen Francois Van Her reweghe, Maurice Verhaevert, Oscar Van Gijseghem, Pierre Mommens, Alfons Saerens, Guillauine Wilockx en G. en zn Slots met de 9e en 10e. De Montargis in het Nieuw Verbond der Denderstreek werd een zege voor Kamiel Van der Vurst bij de oude. Van zijn zes ingezette duiven stond hij 4 keer op de uitslag. Francois De Meersman, Jean De Clercq en Raymond Van Ilollewinckel volgden hem het dichtst. Jules en zn De Waele met de 6e, 9e en 12e en Paul Poppe met de 16e en 29e waren de hokken die de zwaarste brokken naar zich toehaalden. F'lorent Walgrave met de 8e, 11e, 37e en 39e en Alfons Ediers met de 18e en 21e kregen ook nog hun deel van de series en Alois Colman was weer goed voor een dikke prijs. Bij de jaar duiven was het Gerard Roels die de beste kwaliteit tentoon stelde. Zijn jaarduif won de vlucht en met een poule tot 1000 was dit een goed resul taat. Bij de oude won hij de de vlucht 5e prijs met die duif. Roger Meskens en Cyriel Van Dries- sche zaten in de kop van de klassering. Jules en zn De Waele waren weer van de partij met de 4e en 12e. Alois Geldof met de 19e, 21e en 22e kreeg ze evenals Paul De Graeve met de 9e, 16e, 30e en 43e regelmatig. Het hok dat het blijft doen is het Rid dershof. Van 7 getekende jaar duiven stonden er zes op de uitslag met de 5e, 11e, 13e, 33e, 37e en 52e. In de Vriendenkring De Reis duif te Dendermonde was het Julien Puis die zich boven aan de klassering plaatste. De Busschere-Desbucquois met de 2e, 10e en 12e kreeg ze goed naar huis. Dit was ook het geval voor de gebr. Michiels met de 4e en 5e, het Rid dershof met de 6e, 19e en 27e en de poule tot 500 en Lr. Platteaux met de 8e en 9e en serie tot 50. Bij de jaar lingen de beste prestatie van De Busschere-Desbucqois met de le, 8e en ,11e en 12e en ook De Praetere-De Lausnay met de 5e, 13e, 14e, 15e, 19e en 22e komt stilaan naar voor. Alois Geldof, Alfons Delcour, Romain Joos klokten vroeg en mevr. De Kerpel won de waarborg. Mevr. Gerardine Sinekens had de 7e, 10e en 23e prijs. De eerste 600 km vlucht van het seizoen in de Vrienden kring De Reisduif werd een succes voor Gilbert Van der Putten met drie duiven in de eerste vijf of de le, 2e en 4e van zes duiven. Zeker een pracht resultaat. Achiel De Vos stond 8 keer in de klas sering te beginnen met de 3e, 16e, 22e en 25e. Alfons Del cour, Laurent De Maesschalck ook al met 4e prijzen 'van 6 duiven en Leon De Gucht klokte vroeg. Gilbert Van Has- sel met de 8e en 23e volg- duiven mocht ook tevreden zijn. Beno In het Verbond Buggenhout Opstal—Lebbeke ging de le prijs bij de oude naar Frans Verdonck, voor Pierre Van der Schriek, Alfons De Plecker, Jozef Platteau, Jos Verheyden, Frans Moens, Guillaume Willockx, Omer Quisquaeter, Petrus Boeman en P, Ravijts en bij de jonge kwam de beste uitslag van Petrus Boe man met de le en 7e en Henri Van den Broeck met de 3e, 8e en 10e prijs. Pierre Van de Schriek was opnieuw ,2e. Frans ICeppens, Pierre Albrecht A. Buslot en F. Lambert klok ten ook vfoeg. In het Samenspel Grembergen -St.-Gillis was André Van Uyt fanghe de grote triomfator. Hij lukte een dubbelslag en bij de jaarlingen was hij ook nog 8e. De andere vroege duiven bij de oude gingen naar de hokken van Guillaume Verhelst, Sylvain Verstraeten, Maurice Peelman, Van Weyen- bergh, André Van Damme, Marcel Van Driessche, Mauri ce Waegeman en Omer Van Haut en bij de jaarlingen de kopduiven voor André Van Damme, Omer Van Hout, Guil laume Verhelst, Pierre Moort- gat, Roelsie Kleding, André Van Acker, Jozef Inzé en Frans Cook In het Samenspel te Buggen hout kwam Willy Coppens er goed uit met de le en 3e. Pierre Van Gucht was 2e. Bij de jaarlingen de beste klas sering voor Frans Segers, Pier re Van Gucht en Jan Ceup- pens. Te Zele-Heikant kwam de bes te prestatie van Theo Van El- suweghe met de le bij de oude en de le en 2e prijs bij de jaarduiven. Bij de oude deed Willy Christiaens met de 2e en 5e de beste zaak. Ook Blancquaert en zoon met de 4e en 6e klokten vroeg. Bij de jaarlingen kwamen Gustaaf De Wilde met de 3e en 4e en Pierre Vergeylen met de 6e en 7e met vroege prestaties naar voor. In het Samenspel Appels-Den- dermondc-Oudegem nam Omer Van Hautte de eerste twee prijzen voor zijn rekening en troonde verder Charel Gee- rinck met de 3e, 4e, 17e en 46e en Sylvain Verstraeten met de 5e, 7e, 14e en 15e boven alle liefhebbers uit. Bij de jaarlingen won Sylvain Ver straeten de vlucht voor C. Van Limbergen. Corbeel Van Haut te met de 3e, 12e en 27e, Omer Van Hautte met de 4e, 10e en 14e, Alfons Cool met de 5e, 16e, 31e, 40e en 44e en Jozef Van den Branden met de 13e, 17e, 21e, 39e en 45e deden het met klinkende resultaten. In het Samenspel Hamme- Zogge-Waasmunster-EIversele klokte Richard Verlaeckt de snelste duif voor Jozef Boel met de 2e en 7e en Jozef Laureys met de 3e en 8e. Bij de jaarlingen de le en 3e voor Roger Thierens, de 4e en 9e voor Jos. Van Cleuven- bergen en de 5e en 10e voor Edward De Wolf. Te Berlare was de le prijs bij de oude voor Theo Van El- suweghe voor Roger Merckx, Petrus Meilis en René Van den Hof met 4e en 5e. Bij de jaarlingen de palm voor Frans en zn Buyst met Edward De Brandt als 2e en 5e. Octaaf Van Vossel en Jozef Van Mal- deren wonnen vroege prijzen. Te OVERMERE wonnen Ro giers en zn de le en 4e prijs. Julien Roelandt, Ivo Lo- wie en Roger Dhondt kwa men ook in aanmerking voor vroege prijzen. Bij de jaar lingen de le en 2e voor Juk Roelandt. Jozef Rasschaert, L. De Landtsheer en K. Verhof- stadt stonden ook bovenaan. Te UITBERGEN winst voor Theo De Vleeschauwer voor Van Gendt met de 2e, 5e en 8e en August Vion de 5e en 6e, waren de liefhebbers die het deel van de uitslag in namen. Bij de jaarlingen de le, 4e( 5e en 8e voor Jozef Bosschaert. In het VERBOND ZELE-K ALKEN-LOKEREN won Remy Clerick voor A. Van Langenhove, Cyriel Van Hecke. Een goede beurt maak te Petrus Seymortier met de 5e en 6e prijs. Bij de jaar lingen was Cesar Bosteels de le, René Dumon, Cesar Chris tiaens, Philemon Stes en M. Vermoens waren mee in de kop. Pol Van Lembergen met de 6e en 9e bewees de sterkte van zijn hok. Rii:irilt>(Tpni Alfitn. Ft.. r..«I. _iI i - Baardegem deed Alfons De Cock een goede zaak met de cn 3e prijs bij de oude duiven. Camiel Bosman, Alois De :rck en Frans Van Malderen mochten ook geciteerd worden vroege prijzen. Bij de jaarduiven de le prijs voor Alois Damme voor Camiel Bosman, Petrus Dooms, L. Van den >eck en Clement De Thuey en bij de jonge duiven een unf voor Alfons Buys met de le, 2e en 3e prijs. (VS Sinksen won A. Van p Abbeele bij de oude voor p Uyttersprot en Alfred ^H^ckman en bij de jaardui- p de le voor Frans Van Mal- f, Frans Van Biesen en Jo- Philips. Bij de jonge de voor Pierre Uyttersprot - Petrus Doorns, Frans Van lderen, Louis Pots. De Eendracht te Aalst een de prestatie van de liok- Louis Aerts met de le en Roger Schollaert met 2e, 4e en 5e bij de oude 5i Noyon. Bij de jaarlingen le en 5e voor Gaston Van yvendael. Roger Schollaert Frans Van den Brempt 3e René Cami 4e. Wieze vanuit Quievrain Frans De Smet zich met le prijs opschrijven voor Benoit De Coninck, Prosper De Smet, Gustaaf Van Hove en Prosper Van de Meersch. Bij de jaarlingen de le prijs voor Benoit De Coninck, Desi- rt Magerman, Benoit De Smet Petrus De Meersman en Mar cel Jacobs. Bij de jonge gin gen de vroege prijzen naar Etienne De Coninck, De Wolf- De Beule, René De Wolf met de 3e en 5e en Richard Van Brempt. Te Moorsel was het Guillaume De Maeseneer die met de le prijs op de uitslag bij de oude vanuit Quievrain. Ilij ging Alfred Beeckman en Jozef Cauwenbergh vooraf. Bij de jaarlingen namen Alf. Beeck man, Maurice Hcirman en Jan Clauwaert de beste plaat- Vanuit Noyon was het Marcel Casaert, Louis Saerens en Phil. De Croes die de lijsttrekkers bij de oude dui ven waren. Bij de jaarlingen werden J. Pauwels, Henri De Kerpel en Prosper De Feyter het eerst vernoemd. In Aalst De Toekomst won Paul De Craecker de vlucht uit Noyon bij de oude. Ju les Schoeppe, Desiré De Wil de en René De Vulder ston den in de kop van de uit slag geklasseerd. Bij de jaar lingen was Petrus Volkaert de eerste voor Remi Raes met de 2e én 4e. R. De Vulder en Albert Masure kwamen ook meedingen naar de bes te prijs. Vanuit Quievrain was het Aimé Dhaeseleer die het haalde bij de oude voor A. De Greve, Emicl De Croock 3c en 4e en René Albrecht. Bij de jaarlingen kwam het hok René Albrecht opnieuw naar voor met de le en 5e prijs. Alfred Vonck, Theo Bruylandt en Emiel De Nijs speelden sterk. Bij de jonge Stond bet hok T-Teclnr R bergh met de le, 3e en 5e het meest in de kijker. Emiel De Nijs en Hubert Bessems geraakten er amper tussen. Te Ilofstade was het Paul De Croock die zich bovenaan de klassering bij de oude van uit Quievrain plaatste, voor Jozef Van de Meersch, Remi Govaert, A. Boelaert en René De Smet. Bij de jaarlingen de palm voor A. Boelaert voor P. De Croock, Maurice De Smet, Karei Evcraert en G. Muylaert. Bij de jonge duiven goede resultaten voor Pierre Van Heek le en 3e, Marcel Van Lembergen, Gaston Merckx, G. Beerens A. Van Theo. Calle- Stuyvendael en baut Te Lede mocht Alfons De Smaels de snelste duif klok ken bij de oude uit Quie vrain. Petrus De Sitter, Lu- cien Van Zeebroeck, Richard Merckx en Amandus Pieters bepaalden mee het eerste deel van de klassering. Bij de jaar lingen gingen de beste prij zen naar A. Van de Velde, L. Von rf I- -1 T, 1 Van de Velde. Bij de jonge duiven zaten de vroege prij zen op de hokken van A. Van de Velde, Frans Verineiren, André Brantegem, Robert Rot- tiers en Octaaf Vergeylen. De Noyon vlucht was voor Jules en zn De Waele een gelegen heid om de sterkte en de for me van hun hok te bewijzen. Met de oude citeren we nog Louis Van Eetvelde, Alfons Dierickx, Jean Van den Bos sche en Albert Eeckhoudt en bij de jaarlingen klokten Hen ri Clinckspoor, Jean Van den Bossche, G. Dhondt en Alfons Dierickx vroeg. In het Land van Aalst een nieuwe dubbele zege van Ri chard Ydens met zijn jaar ling-crack. De ereplaatsen bij de oude voor De Vadder, F. Wesemael, F. Sichien en Ka miel Van der Vurst en bij de jaarlingen De Cuyper, Frans Sichien, Vereecken en Abhe- loos. Gilbert Van der Putten' (Schoonaarde) knap resultaat uit Limoges. nis vierde hoogtij te Lebbeke waar de kampioenschappen A en B •r. Johnny Leunis, Paul De Smet, Louis Heyvaert en Hugo Malbrain. verden betwist. lamme werden de tafel- ii 'skampioenen ontvangen et gemeentehuis. Burge ter Baert legde er de uk op dat deze vereni- 8 jaar lang een voor- rol heeft gespeeld en heel wat organisaties meegewerkt. Hamse tafeltennisklub - mag wel als de vaan- ji ö'gers in deze sporttak pien worden. De Ster van het Waasland en het Kam pioenschap van Hamme wa ren telkens de hoofdbrok. Vooral aan de jeugd wordt een zinvolle' vrijetijdsbeste ding gegeven. Deken Botter-v man zei dat deze sport een sport van de reflex is. Pro vinciaal voorzitter Permentier merkte op dat. het 3 jaar na elkaar is dat zij samen op het gemeentehuis worden ontvangen, om de kampioe nen van het verbond de K. Katoliekp sportfederatie van België afdeling Oost-Vlaande- ren te huldigen. Wat de toekomst betreft, ho pen we, aldus* de h. Permen tier, dat waar deze sport nog niet beoefend wordt, men de tafeltennissport start, om daarna aan te sluiten bij bet verbond. Hierdoor zou Oost-Vlaanderen op nationaal vlak de achterstand inlopen, Vrij ruime belangstelling vorige zaterdag in liet Wiezehof te Wieze, waar <le Lebbeekse judoclub Kohoro Kwai een demonstratie gaf van haar kunnen, Aan de hand van alle mogelijke grepen en worpen, deskudig gekommentarieerd en begeleid door voor een leek onbegrijpelijke Japanse termen, uerdert do, aanwezigen vergast op eer* ruim twee uur durende initiatie m het judo, een sport waarin de zelfbeheersing klaarblijkelijk een enorm belangrijke rol speelt. Trainer Frangois Renders (St. Gillis), 1ste dan, over de ak. tiviteiten van de klub Mo menteel tellen we een 65-tal ingeschreven leden, die twee. maai per week de trainingen volgen in ons lokaal Vieüx- Temps, Leo Duboisstraat te Lebbeke. De jongeren zowel jongens als meisjes kunnen bij ons vanaf hun zevende terecht. Wanneer ze dan regelmatig de trainingen volgen, merken ze ongetwijfeld zelf de voor uitgang die ze boeken, voor uitgang die veruiterlijkt wordt in hit toekennen van de verschillende gordels wit, geel, oranje, groen, blauw, bruin en zwart. Over het behalen van de zwarte' gordel beslissen wijzelf niet, hiervoor moet de judoka voor een technische commissie ie Brussel verschijnen. Of de klub ook in kompetiiie aantreedt Vanzelfsprekend. In Enschede (Nederland) be haalden w.g de derde plaats per ploeg en in Engeland slaagde Erny Weets erin zich Individueel derde te rang schikken. Ook in andere in- terclubvvedstrijden kwamen de Lebbekenaars ruim aan hun trekken. Nadat vorig jaar in Denemarken aan een sportkamp werd deelgeno men, trekt men dit jaar naar Zwitserland. Dit alles met slechts érn doel voor ogen de vervolmaking van onze judoka's. Judo is een sport waar de aanhoudende oefening van enorm belang blijkt, te zijn. Dat heeft alvast Patrick D'Honcït. uit Wieze begrepen, die naar de woorden van zijn trainer Francois Renders, erg belooft. (vrp.). Het bowlingseizoen 1976-77 zit er op. Nu een zeer sukses- rijk vorig seizoei\ had niemand verwacht dat "Goldstar" zich op hetzelfde peil zou handhaven. Maar niets is minder waar. Deze bescheiden club heeft spelers en speelsters die zich ook dit jaar op provinciaal en nationaal vlak op liet podium bowlden. Het pas afgelopen seizoen is iedere speler 3 a 5 kegels gestegen. Op interklub-vlak hebben de beide ploegen van de "Gold star" nl. Goldstar 2 en Gold star-ladies ziöh in hun reeks kunnen handhaven. Goldstar 2, dat in 2e nationale speelt heeft het wel moeilijk gehad tot de laatste speeldag, waar het dan Oostende versloeg, de verliezer zakt naar 3e natio nale. De Goldstar-ladies heb ben een goed seizoen achter de rug en eindigden op een verdienstelijke 8e plaats. Ter afsluiting van het ge slaagd seizoen had bij be stuurslid Maurice De Vos, eigenaar van het restaurant Casino aan het Donkmeer een feestmaal met gezellig samenzijn plaats. Door voor zitter Frangois Haegens werd er tevens overgegaan tot de prijsuitreiking en de huldi ging van de kampioenen. Leaguekampioen Dames: Ver- meirseh Yvette (170 gem.) Heren De Rijck Rudi (182 gem.). Clubkampioenschap dames scratch en handikap Hae gens Simon ne. Clubkampioenschap heren scratch De Rijck Rudi; han dikap: De Vos Maurice. Topseore dames Venneman Rachel 229; Heren Leys Willy 154. Topsérie dames Van Lan genhove Denise 605; Heren De Rijck Rudi 645. Krijgen we dan nog de re sultaten van de provinciale en nationale kampioenschappen. Kampioenschap van Vlaan deren Dames A, le plaats voor Vermeirsch Yvette; Da mes B. le plaats voor Hae gens Simonne; Dubbels da mes A, le plaats Vermeirsch Y. en Haegens S. Op de nationale kampioen schappen behaalden beide da mes in hun reeks de 4e plaats In de dubbels* werden ze sa- l' men 3e. HooeMjk wordt het seizoen 1977-78 even suksesrijk als de voorgaande. Duimen maar O.L.B.

De Voorpost | 1977 | | pagina 23