B H I K M Q 'T U W GEKNIPT NU 00K EEN ZIEKENFONDS VOOR DIEREN STUUR KLEINE JAN EN MARGRIETJE NAAR EEN VAKANTIEJEUGDATELIER STEEDS ADRESSEN EECKMAN De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18. Aalst F OMAR Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en hande laars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in België). School straat 54, Aalst F'HONOT SIMON 053-21.15.64 Wijngaardveld, Aalst Specialist in schuifdaken, voortenten, autogarnieringen en zonne- lESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M, De Backer, Kon. Albertstraat 75, Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St.-Gillis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. NTERIEURVERZORGING 053-21.58.61 VAMOFLEX, Kasteeldreef 45 en Nieuwstraat 28, 9310 Lede- Centrum. Vakkundige plaatsing van vasttapijt, vensterdekoratie, ploegstoffen, behangwerken 0-SPORT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels OM, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding Inlich tingen bij Van den Berghe, Droeskouterstraat 12, Haaltert. ■UNCH 053-70.13.39 Stationsplein 6, Aalst Specialist: koude schotels, bereide vlees- waren, belegde broodjes EUBELEN OE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST 053-21.63.91 "VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardi- sette, tergal enz. Zonneblinden, Luxaflex, Louverdrape, vouw deuren, modem fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Mi chem, Potiaulaan 11, Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten, UANDO 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando, quomodo... enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper. ERAV 053-21.76.08 Molenstraat 70, Aalst SERVAV heeft jaar in jaar uit, en voor om het even welke gelegen heid, het gedroomde geschenk! Van huwelijkslijsten tot prachtig-moderne zitmeubelen; van typische kleinere design geschenken tot en met klasrijke tapijten. COUPONNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per Moorselbaan 556, Aalst. RMAR Moorselbaan 73, Aalst. Het huis waar u alles vindt. Voedingswaren aan discountprijzen. Kom e 053-21.68.98 WW i ERZEKERINGEN Van Den Hauwe Gaston en Zoon Financieringen. Gentsestraat nr. 97, 9300 Aalst 053-21.71.45 ooninrichting P. Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur. Internationale vormgeving. Inrichten I van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt ter beschikking Molenstraat 42-44 - Aalst y O 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper, VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Gentsestraat 4-6. Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg. Gratis onderhoud. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grembergen. Wanneer de zon straks hoog aan de hemel staat te lonken naar de vakantiegangers -en/of -nemers staat U misschien weer met de handen in het haar. Want wat gedaan met de kinderen als U uit werken gaat? Voor Uw vierjarige peuters tot zelfs Uw twaalfjarige speelvogels biedt de stad Aalst een valabel alternatief: vakantiejeugdateliers. 053-70.02.93 053-21.25.56 Deze ateliers richt de stad in in samenwerking met het Bestuur voor Jeugdvorming en het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn. Het gaat tel kens om dagverblijven op de stadsspeelpleinen en dit, gespreid over twee pe riodes. Een eerste periode gaat in op 18 juli en wordt afgerond op 26 augustus. Het betreft dan het speelplein Resse- beke te Erembodegem, het vakantiecentrum te Gijze- gem, het speelplein «dorp» te Baardegem en de Aalsterse pleinen Biekorf, park Terlinden, Kerrebroek en Beukenhof. Een andere periode duurt van 8 tot 26 augustus en gaat door in het park Terlin den. Opgelet, dit laatste atelier staat open voor de gehandikapte jongeren. De stad vermeld evenwel niet of dit uitsluitend voor hen is ingericht. Zo dit wel het ge val is dan toch volgende randbemerkingmoest het zonodig dat deze een af zonderlijk atelier krijgen, zou het spelen met de zo genaamde «normale» kinde ren geen goede stap zijn in de richting van een vol waardige integratie van de motorisch en mentaal ge- handikapten? Afijn, de stad belooft goeie monitoren en monitrices af te sturen. Voor we U de uurrooster van de voorziene vervoerdienst doorspelen, toch nog even de prijs. U betaalt 100 fr. per kind en per dag. Uw bengel krijgt hiervoor een warm middagmaal (geen gezeur met boterhammen dus), 2 konsumpties, ver voer, toegang tot het zwem bad en bovendien is Uw kind verzekerd tegen qe- beurlijke ongevallen. Even tueel is er een deelname in de onkosten door de mutu- liteit. Dit bedrag zal schom melen van 15 fr. tot 35 fr. naargelang de kas waar U bij aangesloten bent. Een prijsvermindering tot 50 fr. is voorzien indien meerdere kinderen uit het zelfde gezin deelnemen. De dienstcentra (gerrr mtehui- zen) en de schole :ullen U daarover inlichte. U kan ook te rade bij het Stede lijk Jeugdsekretariaat, Kat- testraat, 33 te Aalst (tel. 21 57.51, toestel 128). Het is trouwens in het sekretariaat dat alle inschrijvingsformu lieren terecht moeten. VERVOERDIENSTEN Voormiddag Verzamelplaatsen/speel plein-bestemming Gemeenteschool Erembo degem, 8.00 u - 8.00 u Speelplein Ressebeke 8.00 u -8-OOu Gemeentebouw Berkenhof laan Terjoden 8.30 u - 8.00 u Gemeenteschool Nieuwer- kerken 8.40 uur - 8.00 uur Speelplein Terlinden Bie korf Kerrebroek 8.50 uur - 8.00 uur Gemeenteschool Hofstade, 9.00 uur - 8.00 uur Speelplein Gijzegem 9.50 uur-8.00 uur Gemeenteschool Herdersem 9.15 uur- 8.00 uur Wijkschool Park De Bliek 9.25 uur - 8.00 uur Stadsschool Binnenstraat 9.30 uur - 8.00 uur Speelplein Beukenhof 9.40 uur-8.00 uur Gemeenteschool Moorsel 9.50 uur - 8.00 uur Speelplein Baardegem 10.00 uur-8.00 uur Namiddag speelpleinen verzamel plaatsen-bestemming speelplein Ressebeke 16.00 uur-17.00 uur Gemeenteschool Erembo degem 16.10 uur-17.00 uur Speelplein Terlinden Bie korf Kerrebroek 16.30 uur-17.00 uur Gemeenteschool Nieuwerk. 16.40 uur-17.00 uur Gemeentegebouw Berken hoflaan Terjoden 16.30 uur-17.00 uur Speelplein Baardegem 17.10 uur-17.15 uur Gemeenteschool Moorsel 17.20 uur-17.30 uur Speelplein Beukenhof 17.30 uur -18.00 uur Stadsschool Binnenstraat 17.40 uur18.00 uur Wijkschool Park De Blieck 17.45 uur-18.00 uur Gemeenteschool Herder sem 17.55 uur -18.00 uur Speelplein Gijzegem 18.05 uur-18.15 uur Gemeenteschool Hofstade 18.10 uur -18.15 uur Zo worden o.a. volgende kosten niet terugbe taald: a) Alle verplaatsingskosten. b) Honoraria voor het beko men van een gezondheidscerti- fikaat of voor het onderzoeken van een dier dat niet ziek is noch behandeling noodzakelijk maakt; dit geldt eveneens voor alle andere kosten die hieruit volgen. c) Blijvende letsels, fouten en gebreken, al dan niet erfelijk, die niet rechtstreeks de ge zondheid van het dier aantas ten, evenmin als kosten die het gevolg zijn van dergelijke be handelingen. d) De kosten als gevolg van mishandeling of verkeerde be handeling. e) Chirurgische ingrepen en tandenbehandeling die een es- tetisch karakter hebben, zoals ontklauwen van een kat, weg nemen van de St- Hubertusklauwtjes van een hond, inkorten van de staart, oorsnijden, tatouage, detartre- ren, nieuw gebit, evenmin als de kosten die er het gevolg van zijn. f) Kosten van sterilisatie, ka- stratie en gevolgen ervan. g) Kosten voor anti-konceptie en eventuele gevolgen. h) De gevolgen van alle ziek ten waarvan de symptonen zichtbaar waren vóór de aan sluiting tot het solidariteits fonds. i) Operaties en langdurige be handelingen indien het dier on geneeslijk ziek is. j) De gevolgen van epedimies, oorlog, revolutie, opstand, aardbeving, grondverschui ving, ontploffing, oversiroming of andere natuurramp, alsook de gevolgen van het atoom. BEPERKINGEN Het nationaal minimum-tarief voorgeschreven door de Belgi sche Syndikale Dierenartsver eniging geldt als maximum aanvaardbaar basisbedrag voor de terugbetaling; bij ope raties of behandelingen die niet voorkomen op deze lijst, wordt terugbetaald tot maximum 5.000 fr. Er wordt enkel tussengekomen bij de konsultaties, behande lingen of andere medische kos ten die plaats hebben in België en geschied zijn door 'n Bel gische dierenarts of arts die of ficieel in België gevestigd is. ALGEMENE VOORWAAR DEN A) De aangevraagde over eenkomst geldt vanaf de datum van aansluiting en na de volle dige vereffening in de schoot van de vereniging. b) De aanvrager verklaart dat alle vragen eerlijk beantwoord werden en alle gegevens juist zijn, ook al werden ze niet door hem persoonlijk ingevuld. Hij neemt tevens kennis dat elke valse verklaring of verkeerde inlichting aanleiding kan geven tot vernietiging van deze over eenkomst of tot het eisen van een schadevergoeding. c) De aanvrager verklaart dat zijn dier dat het voorwerp uit maakt van de overeenkomst, op minder dan één jaar van de aansluitingsdatum ingeënt werd tegen de respektievelijke honden- of kattenziekte, of dit zal laten doen tegen uiterlijk acht dagen na de datum van aansluiting. Bij gebreke hiervan zal hij de behandeling van deze ziekten of voor de gevolgen er van geen aanspraak kunnen maken op terugbetaling der kosten. d) De overeenkomst geldt voor het opgegeven dier in kwestie. Bij onverwachte dood van het dier kan de aangeslo tene echter een verzoek indie nen om een ander gelijkaardig dier in de plaats te stellen. Ook kan hij vragen de overeen komst tijdelijk te schorsen. De vereniging is echter in geen ge val verplicht om een deel der bijdrage terug te betalen. e) Bezit men meerdere dieren van hetzelfde ras, dan is men verplicht voor allen aan te slui ten vanaf de leeftijd van zes maand. f) Bij een ernstig ongeval of langdurige ziekte welke aanlei ding geeft tot terugbetaling moet de aangeslotene de ver eniging verwittigen binnen de twee werkdagen na kennis name van het voorval. Datum van poststempel is geldig. g) De getuigschriften voor ge neeskundige tussenkomst en medikamenten moeten duide lijk en volledig ingevuld zijn door de respektievelijke diere narts en-of apotheker met stempel en handtekening. Deze formulieren dienen uiter lijk binnen de dertig dagen na Vervolg van vorige week prestatie te worden opgezon den. Datum van poststempel is geldig. h) Wijzigingen in de toestand van het dier zoals geboorten, sterfte,... evenals adresveran dering van de aangeslotenen, dienen binnen de veertien da gen te worden medegedeeld. i) De keuze van modaliteit van risikodekking van het eerste dier is bepalend en dezelfde voor alle andere dieren van de aangeslotene. j) De vereniging heeft het recht om de bijdrage trimestrieel aan te passen en om de algemene voorwaarden ten alle tijde te wijzigen. ek) Bij medische verzorging of konsulatie bij een dierenarts, dient de aanvrager in het bezit te zijn van zijn ziekenboekje. VARIA. Als besluit nog enkele korte gegevens die kunnen van be lang zijn: Toelatingsleeftijd: de dieren die het voorwerp uitmaken van de overeenkomst moeten de leeftijd van drie maand bereikt hebben en mogen niet ouder zijn dan elf jaar, tenzij voor «grote Risiko's». Wachttijd het aangesloten lid kan slechts genieten na een wachttijd van drie maand vanaf de datum van aansluiting. Duurtijd de overeenkomst wordt aangegaan voor de duur van één jaar, met stilzwijgende jaarlijkse hernieuwing tenzij deze via een aangetekend schrijven tenminste drie maand voor het einde wordt opgezegd. Remgeld het maximum be drag dat de vereniging zal te rugbetalen bedraagt 15.000 frank per dier en per jaar. Bijdragedejaarlijkse bijdrage zal verschillen volgens de keuze van dekking, de leeftijd van het dier en het aantal die ren waarvoor een risikodekking wordt aangegaan. Ze wordt vereffend per kwartaal of per jaar. S.J. Het is weer zwoegen geblazen in de juni-periode. De vakantiemaanden liggen wel op de loer, maar toch stooft ons verrimpeld onderwijsnet duizende jongeren hier ten lande nog eens een laatste poets door hen niet altijd zinnige dingen in te lepelen. De examinandi wat een leuk woord steken de voeten weer in het koele water van moeders emmer, de koffie vloeit bij beken en een sigaretje min of meer is niet te versmaden. Dus jongens en jofele meiden, boefen maar die cijfers en droge formules en vergeet niet: er is geen plaats voor zwakkelingen! Het wordt dus knokken om een plaatsje te veroveren in de zon van vaders goedkeuring en fierheid om hoe knapper «zijn» zoon, «zijn» dochter wel is dan dat niet zo pientere buurjochie. Nou goed, wat we feitelijk vertellen willen is dat de jeugdklubs hier in de streek niet op hetzelfde toerenaantal draaien. Bij gebrek aan klienteel natuurlijk, en dat maakt dat de programmatie in deze voor de nu op de kalender aangeduidde maand, niet al te vetjes op het klubbord staat geschreven. Men wacht er de laatste stuiptrekking van het schooljaar af om de lokalen een schoonmaakbeurt te geven. Anderen gaan op reis, anderen knutselen vrolijk verder, enz. Maar dat leest U verder wel in geuren en kleuren. Kreja viert Guido. Nu men in Kreja een punt gezet heeft achter het seizoen '76-77 zowaar men het grootse evenement «Wannes Van de Velde», stapt men een overgangsfase naar wat komen zal, in. Dat gebeurt dan meer bepaald inde dagen voor 24 juli. De algemene vergadering op 25 mei jongstleden heeft immers beslist dat bepaalde lokalen «eindelijk eens in orde moeten gebracht worden» en dat men zichzelf daar best zelf wat vuur aan de schenen legt of dat het toch weer niet zal gebeuren. Dat vuur-aan-de-schenen is een grote sambal-avond (sambal is een indisch gerecht voor lekkerbekken) die op 24 juli gepland is. Allen hartelijk welkom natuurlijk. Er is echter meer. Op diezelfde avond wordt een historische figuur uit de geschiedenis van de klub, in de bloemen gezet. De gevierde is niet van de minste. Hij bengelt tussen het slanke en het korpulente, hij heeft twee ogen met een hier niet nader omschreven kleur, hij heeft de C.A.R.J. steeds in het hart gedragen, hij werkt nu op het stadhuis, is rechterhand van schepen Monsieur inzake jeugdbeleid, is dus jeugdsekre- taris... zijn naam is allemaal tezamen: GUIDO MOENS! Vooralsnog moet dat echter nog een beetje geheim blijven want zijn viering moet een verrassing zijn voor de talrijke aanwezigen. Talrijk, zo hoopt men toch in Kreja want alle oud- en huidige leden zullen vriendelijk worden uitgenodigd om te komen meesmuilen van sambal en felicitatie. Later kan er natuurlijk ook een dansje ten beste worden gegeven met Brigitte, Gillian, Martine, Ingrid, enz. enz. ofte, de plaatselijke schoonheden. Ypsilon smijt er niet met de klak naar. Na de T-Dansant verleden zaterdag in Ypsilon loopt nu ook iedereen met kursussen onder de arm. Toch kijkt men de toekomst blijgemoed tegemoet. Immers, het poppenteater «Klak» is net over de doopvont gehouden en er is hieromtrent dus wel wat werk voor de boeg: poppen zoeken, maken, pikken, dekors schilderen, scenarios schrijven, enz. Men zoekt geïnteresseer den. Inlichtingen bij Luc Holvoet. Op 25 juni begint dan de «Week van de grote kuis», een nette aktie vinden we dat. In Ypsilon zal het nationalistisch gevoel worden aangesneden met een uitstapje naar Dinant. U heeft het al begrepen, er wordt gereisd op 21 juli aanstaande en meer bepaald voorziet men een afvaart van dë Lesse. Zwemvliezen gewenst. Nog later, van 12 tot 15 augustus, gaat de voetbalploeg samen met zijn aanhangers en -hangsters naar Vilsbiburg (Duitsland) om te sjotten en andere dingen te gaan doen. In september gaat men vermoedelijk geen vissen op zee, maar dat is verre toekomstmuziek en tegen dan kan er nog wat meer oUe op de zwoele golven zwemmen... Free-time Verhuist tijdelijk. Wegens lokaalproblemen verhuizen de Free-Timers tijdelijk naar het lokaal Kiewit. Kerkstraat, Gijzegem. Dat wist U wellicht al maar wat wel nieuw kan zijn is volgend programma: Zat. 4/6: voorbereiding Dries Kermis met verkiezing en uitreiking van de prijs voor de best gelukte inzending van onze «Vul aan... Wedstrijd. Zat. 11/6.: oritspanningsnamiddaginzaal kiewit te 14 uur. Zat. 18/6: geen aktiviteiten wegens de proefwerken Zat. 25/6: pick-nick-dagtocht, samenkomst zaal kiewit om 9 uur. Laarzen, fototoestel pick-nickmand meebrengen. Tanu niet minder planlus tig In Tanu blijkt het vorige niet ai te veel zorgen te baren. Men heeft een druk kalender en de lektuur daarvan willen wij u niet ontnemen: 4/6: retrospektieve van Elvis Presley, de viriele zanger met de gouden stem, zeg maar The King of Rock and Roll. Aanvang: 14 uur, slotakkoord: 18 uur. B5/6: daags nadien trekt men er met de auto op uit. Meer bepaald naar Gent waar men het mooie Gravensteen hoopt te kunnen bewonderen. Afspraak om 14 uur. De deelname is kosteloos, dus zeker meegaan. 6/6: training meisjesbasketbal van 18.30 uur tot 20 uur. Redaktiekomitee van 19 tot 21 uur. Instuif van 18 tot 22uur 7/6: bibliotheek van 19 tot 21 uur. Instuifvan 18tot22uur. 8/6: Fing-pongtornooi van 19 tot 22 uur (ledenklassement). Instuifvan 18 tot 22 uur. 9/6: Kicker-tornooi, vogelpiktornooi en gezelschapsspelen van 19 tot 22 uur (Ledenklassement) instuifvan 18 tot 22 uur. 10/6: spreekbeurt en voordracht met Dia's en film, thema: «Wat is veilig werken in de Bouwnijverheid? Begin 20 uur. Gezellig samenzijn. Instuif van 18 tot 23 uur. 11/6: inrichting van een poolse avond (begin: 20 maart). Instuif van 13 uur tot het einde. 12/6: fiets- of autotocht naar Bambrugge Sun-vallei. Vertrek te 14 uur. Instuifvan 13 tot23 uur. Onze liberale vrienden «Stampen en Dagen». In het tweemaandelijks tijdschrift «Blauw Jonk» leest men benevens een bloemlezing over de grote natuurbeschermer die de rijkswacht wel is, ook een hele brok informatie over de aktiviteiten van de PVV-jongeren, de jonge PVV-mutualisten, het L.S.V.B. en het jeugdatelier Klakson. Zo verwijst men naar de verhuis van Klakson, paar de ex-manege «De Wijngaard» in de Hammestraat. Elke zaterdagnamiddag staan er de deuren open voor de kinderen. Alvast te noteren, is het optreden van de groep «Stampen en Dagen» op zaterdag 25 juni (20 uur) in zaal De Kletser, Grote Baan, 183 te Herdersem-Aalst. Nadien wordt er gedanst voor hetzelfde geld. Een toemaatje: Klakson zoekt oude kasten, burelen, tafels en nog van die dingen om het atelier in te richten. Kontakt neemt u best op met Marleen Bourlon of Michel De Gols. Geen werk in eigen streek. Een minder gunstig stemmend bericht vloeit zo van de telex recht naar volgende letters toe. Schepen Bourlon die samen met zijn dienst alle mogelijk Aalsterse bedrijven heeft aangeschreven om te peilen naar de beroepsmogelijkheden voor de binnenkort afgestudeerde jongeren, heeft al verschillende antwoorden ontvangen. Resultaat: een grote nul. Nee, hou die voeten maar in dat koele water... RENE DE WITTE

De Voorpost | 1977 | | pagina 25