KAV Dendermonde: minder kijkers REBELLEN VOSSENHOEKS ZEGE IN SPANJE JOVANDA WINT BEKER VAN DE ZEEL5E SPORTRAAD^ TRANSFERTNIEUWS IN HET DENDERMONDSE VIGOR-WUITENS HAMME: NIEUWE TRAINER EN SPONSOR SPARTA M BUGGENHOU RANGEN E AANVULIENl SPORTIEF MELDERT RK Donkstraat wint pinkstertornooi Postboys Buggenhout winnen "Zevende beker van Buggenhout' Grembergen ri hielden stand. respektievelijk en Van Uytvaij ;en uitstekende wi Bij Sparta Buggenhout, dat met lede ogen moest toezien hoe Rudy Crets en André Turneer via kontrakt door K.A.V. Dendermonde werden weggehaald, heeft men nu Dirk Schoorens, een, aanvaller van Eendracht Aalst voor een jaar aangetrokken. Anderzijds werd Rony Sanders, ook een aanvaller en reeds een jaar aktief bij Sparta, nu definitief bij Eendracht-St.-Gillis weggekocht. Guido De Valcl^ van St.-Paulus Opwijk, die een jaar aktief was in het liefhebbersverbon<J tekende een jaar voor Buggenhout Hier gaat het om een doelverdediger. Tenslotte onderhandelt de Buggenhoutse 2e provincialer thans met een Antwerpse klub voor een eventuele verkoop van Julien De Weirt. S.K. Grembergen, dat zich op de valreep in derde provinciale wist te handhaven, heeft zopas André Magerman, een aanvaller van FC Baasrode, defintief aangeworven. Er komen wellicht nog een paar nieuwe gezichten de S.K.-rangen versterken, maar namen werden vooralsnog niet bekendgemaakt. Rudy Jansegers van K.A.V. Dendermonde, die een jaar aan SK Lebbeke werd afgestaan en daar over wegend met de invallers aantrad, tekende nu een overeenkomst met 2e provincialer Baasrode, waar hij wellicht doelman De Vroe, die eerder werd ge transfereerd, zal vervangen. 9parta Appels heeft zopas ook twee overgangen ge realiseerd. Het betreffen Pierre Moerenhout, een midvoor van FC Boon wijk, die definitief naar Appels vertrekt, en Lucien De Pauw, van Lokerse SV, die de taak van speler-trainer wordt toegewezen. Wellicht zal het bij deze twee overgangen blijven, zegt men in de Appelse voetbalkringen. En om deze transfertlijsï te besluiten; nog een' ander nieuws. Raf Bellon die voor KV Mechelen uitkomt, maar vroeger lid was van Sparta Buggenhout en vervolgens van Hoger op Merchtent treedt! nu zaterdag te Lebbeke in! het huwelijk. E.D.M. Eerste provincialer Vigor-Wuitens Hamme heeft een akkoord met Willy Meersman die reeds tenj tijde dat Vigor Hamme nog in derde Nationale speelde, er als trainer vijf jaar werkzaam was, nu opnieuw de Wui- tens onder zijn hoede zal nemen. Een goede beslissing van het Hamse bestuur die er kan toe bijdragen/ dat er voor de Hamse voetballiefhebbers betere tijden aan breken. Als bijkomende nieuwigheid is de intrede van eeni nieuwe sponsor, de h. Willy Van den Broeck, van de Hambouweentrale, tevens eigenlaair van een gloed nieuw stadion; in de Polderstraat. Ook werd er beslist dat Vigor-Wuitens versterking moet aanvoeren om; in eerste provinciale een vooraanstaande rol te spelen. Vooral omdat het jonge talent dat de blauwzwarten tijdens het afgelopen seizoen klaarstoomden de tijd moet krijgen om de broodnodige maturiteit te verwer ven. De Vigor-Hammedirigenten wensen dan ook niefs beter dan de geschikte spitsaanvaller in deze transfer periode te kunnen overhevelen. Een eerste transfert is afgesloten. Het betreft de 21-jarige Paul Vermei re een Uefa-junior die na Lokeren bij Eendracht Aalst speel de. Men is alleszins erg benieuwd wat de Wuitens op de transfertmarkt nog zullen verwezenlijken. P.V.G Iteir Rudy Crets en André neer werden door KA aangetrokken, terwijl Wauters naar Robur zeke overstapte. Ondertussen heeft de Leonard Baeyens, sekret van Sparta Buggenhout, zijn zetel overgelaten De Bisschop. ®er Tei Urt Ronny Schaeck en Van den Berghe blijven, derzijds werd kontakt nomen met K.A.V.D. om Waegeneer over te nen terwijl ook voorspeler Sci ris, die destijds bij de sterse jeugdploegen uitkw werd aangeworven om voorlijn te versterken. :nd< I4u Tijdens de algemene ver gadering van de Dender- mondse bevorderingsploeg bleek uit de verslagen van secretaris en penningmeester dat de blangstelling een flink eind is teruggelopen. Het ge middelde lag rond de 850 toeschouwers per wedstrijd, war er vorig seizoen 1200 /werden geteld. In cijfers geft zulks een minder inko men van rond de 800.000 F. Sekretaris Legat stelde dat deze terugloop enkel kan af geremd door prestaties. Hij vroeg de spelers zich volle dig in te zetten om de voet- baliefhebbers opnieuw naar het stadion te lokken, dat ondertussen zal worden voor zien van extra verlichting. Het stadsbestuur liet par kings en oprit reeds in orde brengen.. De hh Louis Fas, Jef De Donder, Jef Van Kerpel, Marcel Slau en Fernand De Baere werden als besturslid herkozen. Inzake de transferts blijft al les voorlopig beperkt tot de aankoop van Rudy Crets, An dré Turneer en Schelfaut Onderhandelingen zijn gaan de met Lede betreffende Rudy Van Belle, terwijl Schampaert misschien over stapt naar Asse, dat reeds Dré Temmerman aantrok. Verdediger De Waegeneer gaat naar Sparta Buggen hout, vanwaar Walter Hey- vaert en broer Jean-Pierre komen. Volgens Legat wordt het als gevolg van de doorgedreven verjongingskuur een zwaar seizoen. „Hopelijk mogen we rekenen op het begrip van de supporters". Het kan niet dat we met dat verjongd team tot de topploegen zouden gaan behoren. Deze jeugd moet krediet gegeven worden en er zal wel een paar jaar nodig zijn om tot rijpheid te komen. De h. Legat zegt voorts dat de geest jong en gezond is. V.C. kon een onoplettende doel man Mettepenningen twee maal met een grondscherend Nu het voetbalseizoen achter de rug is komen de zuivere liefhebbers van de voetbal sport te Meldert aan bod. Voor de derde maal dan heeft elke wijk een voet balteam samengesteld en organiseert Thor Kokerij een tornooi begiftigd met een prachtige wisselbeker. Daar het terrein van Thor echter vers bezaaid is zijn het nu de "Stinne-Boys" die de in richting op rich nemen en gaat het tornooi door op het speelveld in de Put straat. Deelnemende ploegen Kokerij, Klaarhaag, Doment, Dorp, Molenstraat, Hoog straat, Nievel, Putstraat. Speeldata vanaf dinsdag 14 is er elke dag te 19.30 u. een match 1 14 juni Modenkouter- straat Klaarhaag; 2 15 juni Kokerij - Hoogstraat; 16 juni Dorp - Putstraat; 4 17 juni Doment - Nievel. Op zaterdag 18 juni 5te 13 u. verliezer van match 1 tegen verliezer van match 3; 6 te 14.20 verliezer van match 4 tegen verliezer van match 2 7 te 15.40 u. winnaar van match 1 tegen winnaar van match 3 8 te 17 u. winnaar van match 2 tegen winnaar van match 4. Op zondag 19 juni: finales te 13 u. winnaar 5 tegen winnaar 6 voor de 5e en 6e plaats; te 14-30 u.verliezer 7 tegen verliezer 8 voor de 3e en 4e plaats; te 16 u. winnaar 7 tegen winnaar 8 voor de le en 2e plaats. Te Meldert wonende spelers kunnen alleen meespelen in het team van hun eigen straat. Veel zuivere sport en genot dus volgende week L.H. Alle begin is moeilijk en dat ondervonden ook deze men sen. Na veel vergaderingen en lopen en dank zij de steun van de uitbaters van Café de Ton (het lokaal) en autocar- bedrijf Heyvaert-Spinoy kon de de eerste wedstrijd met eigen utirustingen worden ge speeld. De ploeg samengesteld uit bedienden en bestellers (-zonen) van de post van Buggenhout voetbalden na een paar rodage-wfken van de ene overwinning naar de andere tot de Beker van Buggenhout kwam. Als eerste tegenstander Jozo van Leb beke een favoriet, die ech ter na een spannende wed strijd met 5-3 werden inge blikt (doelpunten Baecke- landt Omer 1 en De Waele Pierre 4). Nadien kwam drievoudig overwinnaar Red Star-Opdorp aan de beurt Ook dezen konden voor de ereplaatsen gaan strijden na een 3-2 nederlaag (doelpun ten Alfons De Bondt 1 en De Waele Pierre 2) En dan die finale. Voor een ruime belangstelling ging het hier tegen de thuisploeg RMS. Tijdens een gelijkopgaande wedstrijd besliste een veire uittrap van keeper Michael V.d. Vreken over het resul taat 1-0. De Postboys hadden hun eerste tornooi gespeeld en gewonnen. Nu doen ze verder, vechtend tegen de hoge kosten die door de spe lers zelf grotendeels moeten worden gedragen, of er zou moeten steun komen, steun Door Opbeuring Nachtegaal werd een eerste Pinkster- voetbaltornooi ingericht. R.K. Donkstraat won met 9-0 te gen de inrichtende ploeg Nachtegaal, terwijl Dubbel spel met 2-6 van Vlasbloem verloor. Een pluim voor Donkstraat-keeper M. Van der Hoeven die noch mee: noch minder dan de wed strijd won. De eindwedstrijden met de halve finales en de beslissings matchen werd een mooi slot van een geslaagd voetbaltornooi voor liefhebbersploegen, dat werd ingericht door dq Sportraad en waarvoor voorzitter Marcel Jacobs en secretaris Joost Arens zich hard hebben ingespannen om het te doen lukken. Op enkele uitschieters na heeft het, scheidsrechterstrio Luc Van Laere, Achiel Picqueur en Bariel Van Malderen, het geheel in de sportieve normen kunnen! houden. De eerste halve finale Thor Anglo Jovanda (0-2) ken de een spannend verloop en aan de rust 0-0 was nog niets gezegd. In de tweede helft konden Patrick Murphy en Frank Goossens het laken naar de Jovanda kant toe trekken. De tweede halve finale tussen de Uilen en het Gemeentepersoneel zag in het begin een offensief van Dur- men dat aan de 7e minuut succes kende met een prach tig shot van Patrick Rom- bout. De 0-1 stond aan de rust nog op het gord. In de tweede helft gaf coach An- toine Van Lysebettens de Ge- meentepersoneel-verdediging betere instrukties mee en het overhelen van John Chris- tiaens naar het middenveld bracht een gunstige kente ring. Dolf Van Hespen bracht onmiddellijk na de rust ei zo na de stand op 2-0 maar Heirwegh kon de vrijschop uit de winkelhaak pikken. Luc De Beule woog zwaar op de Uilen verdediging en Rebellen Vossenhoek Grembergen kampioenen zondagvoor middagreeks Walivo. (C) Uitwisseling van de fanions te Bcnidorm. Op hef voetbalveld van de RMS starttd de zevende Beker van Buggenhout. Onder de ingeschreven ploegen één nieuwkomer: «De Postboys Buggenhout». Wanner verleden jaar enkelq bedienden en bestellers van het postkantoor Buggenhout de hoofden bij elkaar staken om een voetbalploeg op te richten had niemand wellicht verwacht dat de Beker vak Buggenhout in hun handen zou terechtkomen. die altijd welkom is, en waarmee ons bestuur Boey- kens Guido (voorzitter) en Bogaerts Johny (secretaris) beslist raad mee weten. Samenstelling der ploeg V.d. Vreken Michael, De Rid der Hugo, De Ridder Victor, Verhulst Leo, Bogaerts Jdhny, Cleymans Frans, Cleymans Johan Boeykens Guido, Bae- ckelandt Omer, De Waele Pierre, V.d. Heyden Alfons, V.d. Heyden Frangois. De Bondt Alfons, Jacobs Herman, De Saeger Louis, De Ridder EmleL schot verslaan. Op dezelfde wijze bracht Vlassenroot de stand op 1-3. De troosting tussen Thor An glo en De Uilen (2-1) werd veel te hard betwist. Julien Van Kerckhove had aan de rust Thor uitzicht op brons gegeven. In de tweede helft kon Rombaut op penalty al leen nog milderen. De finale werd een aangenaam kijk stuk. Jovanda en het Ge meentepersoneel maakten er een sportief slot van. Theo Collcwaert miste in de 2e minuut een reuzekans om zijn ploeg op rezen te zetten. Rond het kwartier bracht Fr. Goossens de beslissing met 2 houdbare goals, maar Heir wegh bleef zonder reaktie. Nog voor rust kon Vlassen- De finalisten van de "Beker van Zele", Zittend de winnaars van Jovanda en staand het Gemeentepersoneel. •01 k- !n Het bestuur van de voetbalclub «Rebellen Vossenhoek» had reeds vorig jaar het ideq opgevat een Internationale match te spelen. Df nodige kontakten, werden gelegd en ja hoor, het ging naar Benidorm in Spanje. Daar werd gespeeld tegen de plaatselijke/ klub die over een prachtig, ultramodern en zeer verzorgd stadion be schikt. Bij een temperatuur van 28 graden hebben de Rebellen Vossenhoek een buitenge woon flinke wedstrijd ge speeld. Het begon echter slecht, want reohtsbuiten Wiïly Dierickx was onbeschikbaar wegens een breuk aan de voet, op gelopen tijdens een «voetbal wedstrijd in het zeewater». Van bij de aftrap ging het er onmiddellijk hard aan toe. Na eimper 1 minuut stonden de Rebellen met 1-0 achter. Dit Spaanse doelpunt was het sein voor de Rebellen om met man en madht in het tegen offensief te gaan. Nog geen 5 minuten nadien zorgde Luc Callaert voor de gelijkmaker. Luc Callaert maakte er zelfs 1-2 van. Het koude stort bad kwam amper twee mi nuten nadien toen het 2-2 werd. De 25e minuut kreeg de Vos senhoeks? nl. een hoekschop en Mare De Ridder maakte er met een goedgeriohte kop stoot! 2-3 van. Op de 33e mi- nnut viel het mooiste doel punt. Rechtsbuiten Paul Van Uytvanck ging aan de haal, ro'.de de verdediging op, de doelman inbegrepen. Het werd 2-4. De Spanjaarden wa ren ietwat uit hun lood ge slagen door deze prachtige aktie en met nog 5 minuten voor de boeg in de eerste speelhelft zorgde Luc Callaert voor rijn hat-triak met een venijnige schuiver 2-5. De Spanjaarden sloegen toch li 4 terug op 1 minuut voor rs< rust en! het werd 3-5. Het eerste halfuur na rust werden de Rebellen kelijk op hun doel door een technisch 'ende Spaanse ploeg. Een uitstekende doelman stoere jongens als mans, Robberecht, Praet, Haut, Boon, Smekens en teruggetrokken rechtsbuit»,. Waterschoot hielden stand.*^ De Spaqnse storm luwde v en bijna werd het 3-6 \v, de Rebellen toen een kif*l schot van Callaert tegen paal te pletter vloog. De w» strijd werd afgefloten op sportieve en broederlijke nier. Ui Vermelden wij nog dat de f vallers De Hauwere en Vi Riet. die respektievelijk terschoot en Van Uytvaijll aflosten, een uitstekende wi strijd speelden. Rechtstaand Benidorm. Zittend Vossenhoek Grembergen. root via de onderkant va de deklat milderen. In if 2e helft kwam het Gemeen tf personeel nog een paar kef' dicht bij de gelijkmaker maf' uiteindelijk bleef Jovanda <)e winst en mocht kapitein Ai dré Oosterlinck de beker lia de handen van Sportschepir Van Kerckhove ontvangen.! iu BENO. it

De Voorpost | 1977 | | pagina 18