VERHUIST ORANJA TOCH NIET? GOLFBILJARTFEDERATIE ZORGT VOOR PRIJZENREGEN ICMW ERPE-MERE: IROKJES NIEUWS GERRIT RAES GESLAAGD ALS POLITIEAGENT UITBREIDING MARKTRUIMTE EERSTE GEMEENTEKREDIETAGENTSCHAP GESLAAGD BEIAARDCONCERT De Voorpost - 10-6-77 - 23 Vorige zondag organiseerde Oranja-Erpe een benefietvvedstrijd ten toordele van de gekwetste speler. Gelukkig kan men de opbrengst voorlopig in een reservebakje opbergen. Er zijn momenteel geen >ekwetsten. Daar vernamen we tussendoor dat Oranja hoogstwaar schijnlijk toch niet verhuist er zijn onderhandelingen met de eige- ïaars van het plein aan de Leedse steenweg aan de gang. Men erwacht een gunstig resultaat. VERZOENINGSKOMMISSIE den weet dat een verzoenings- ;ommissie van de Belgische Voetbalbond uitsluitend moet >rengen voor het aanslepend kon- likt binnen het bestuur van )ranja. Men verwachtte vorige veek reeds een uitspraak hierom- rent, doch in Erpe moet men nog :ven geduld oefenen. Ondertussen dijft men er blijkbaar rustig bij. IET PLEIN (Jiettegenstaande alle mooie plan- len die er reeds gemaakt zijn om laar het gemeentesportterrein te 'erhuizen. krijgt dit vraagstuk een lerrassende wending. Blijkbaar ziet men het niet meer zitten voor volgend specljaar: de werken op het gemeenteplein zijn erg om vangrijk en men vreest dat de uit voering een hele tijd zal vergen Gevolg: het plein zal hoogstwaar schijnlijk niet in orde zijn per 1 september. Dan ïrioet de kompeti tie opnieuw starten. Bovendien moet er toch een oefenperiode in augustus ingelast worden. Het be stuur heeft dus de koe bij de horens gevat. Met een paar afgevaardig den is Oranja naar de huidige ei genaars gestapt om er te onder handelen. Eén jaar het plein aan de Leedse steenweg nog kunnen ge- bruiken, zou een afdoende oplos sing bieden. Sterke geruchten doen de ronde dat de onderhande lingen gunstig verlopen. Over de financiële voorwaarden kon men ons niets meedelen. F.C. ORANJA- OUDENAARDE: 4-2 De benefiet wedstrijd tussen FC. Oranja en S.V. Oudenaarde heeft maar weinig supporters op de been gebracht. Niet te verwonderen met dat barslecht weer. Oranja kwam versterkt in het veld met de familie Pfaff, waaronder de doelwachter van eerste klasser Beveren. Jean-Marie heeft eigenlijk weinig werk gehad, alhoewel er twee doelpunten gescoord werden. Het leek alsof Oudenaarde ?r een spel letje van maakte. Zonder motiva tie hebben ze de twee keer drie kwartier uitgespeeld. Er hing ten andere niets van af. Bovendien moest men de eer van de overwin ning aan Oranja laten. De Erpse ploeg deed meer zijn best om de supporters ter wille te zijn. Resul taat: 4-2 overwinning en wat poen in het bakje. Er werd achteraf weinig kommentaar op gegeven. Toch nog deze opmerking: er speelden slechts drie Erpenaren mee. nl. Erik De Smet, Antoine De Pauw en Dirk D'Herdc. We vragen ons wel af hoe het komt dat men zoveel spelers van elders moet halen. PLANNEN GOEDGEKEURD We vernemen dat de stedebouw- kundige dienst van Oost- Vlaanderen zijn goedkeuring hechtte aan de plannen voor het gemeenteterrein. Men weet dat Oranja zinnens is op het speelter rein een kantien, kleedkamers en de nodige sanitaire installatie op te richten. We mogen verwachten dat het kol lege van burgemeester en schepe nen zich niet tegen een bouwver gunning zullen verzetten. Oranja is dus hier goed op weg. W.H. iet jaarlijks sportfeest van de Aalsterse Golfbiljartfedera- ie werd dit jaar overgoten door een ware prijzenregen die loor de vele laureaten in hoge mate werd gewaardeerd. Het ndividueel kampioenschap waarmee deze avond werd in- lezet werd door Hand in Handspeler Marcel Pots op iververdiende wijze in de wacht gesleept. ■IITUERING Tlnze Aalsterse federatie, |ie aangesloten is bij de elgische Golfbiljartbond Irganiseerde dit jaar een lompetitie waaraan 42 ploe- Jen deelnamen. Onder im- luls van het hoofdbestuur lat bestaat uit Rudolf Maes Iroorzitter), Raymond Van liefferinge (ondervoorzit- fer), Jerome Van Den Ab- leele (Sekretaris), Mare lerhofstadt (schatbewaar der) en de bestuursleden (rits Wamback, Marcel Van Eede, Paul Dauwe, |ark De Kegel en Jean Pier- Steenhout werd parallel Iet deze wedstrijden een jkertornooi op touw gezet et 32 deelnemende ploe- in. aast deelname aan natio- ïle wedstrijden wordt ook erk gemaakt van de oplei- ng van jonge spelers die op het einde van elk speel seizoen aan de Aalsterse jeugdbeker kunnen deel nemen. Als afsluiting van het-speelseizoen 1976-1977 werd nu in zaal Koszenklub overgegaan tot de overhan diging van de jaartrofeeön, dit alles gevolgd door het sportbaf dat voor velen, tót in de vroege uurtjes werd volgedanst! PRIJSUITREIKING De Koszenzaal was stamp vol gelopen toen Rudolf Maes als voorzitter het wel komstwoord tot de geno digden sprak. Naast sport- schepen Monsieur werd ook de aanwezigheid opgemerkt van Nationaal Voorzitter Van Hoeve, die vergezeld was van Jan Hysecom, Jan Heylen en mevrouw Els- kens, alle drie leden van het Nationaal Hoofdbestuur. Hierop volgde de finale van het individueel kampioen schap tussen de jonge Mar cel Pots en Willy De Roeck die reeds voor de derde maal aan de finale deelnam. Laatsgenoemde die vooral door zenuwen zijn gewoon spelpeil niet kon bereiken verloor zijn eerste game te gen een kalme waar vastbe raden tegenstander, die mi nutieus zijn stoten voorbe reidde! In het tweede spel nam Willy De Roeck een ogenschijnlijk onoverbrug bare voorsprong doch Mar cel Pots remonteerde ge past om onder klaterend applaus van een enthou siast publiek de punten en ook de individuele titel in de wacht te slepen. Een prach tige verbondstrofee werd hem na deze prachtpresta- tie aangeboden. De Gouden Bil, een bekroning voor de speler met de langste zege- lijst ging dit jaar naar Hand in Handspeler Jozef Mer- tens, die meer dan dertig wedstrijden ongeslagen was gebleven. Als sportief ste speler werd Jean Van i het OCMW van Erpe-Mere zal je maar weinig voort vertellen, li-lke plannen men daar koestert is een gesloten boek. Waarschijn- |k is het voor de leden zelf nog niet duidelijk. Af en toe sijpelen mkele nieuwsjes naar de buitenwereld. Arnold Van Der Fraenen fam vorige week afscheid en in zijn plaats komt Charles De Smet. (et vroegere gemeentehuis van Bambrugge wordt waarschijnlijk i permanent sekretariaat van het OCMW. b de installatievergadering op 1 (ril jl. waarop de heer Louis Van wlaert tot voorzitter werd verko- jn, werd er weinig losgelaten van I plannen die het centrum voor totschappelijk welzijn koestert, iertussen werd de heer Louis pel aangesteld tot sekretaris van ft OCMW. Hij was voorheen se- ptaris van de KOO te Mere. ATSCHAPPELUK WERK geruchten deden de ronde alsof OCMW eerlang een maat- lappelijk werker zou in dienst nen. Men kan immers niet meer iraak financiële steun geven aan land die erom vraagt, zonder een onderzoek gebeurd is. Tot toe is er echter nog niets be- ild over de aanwerving van een iale werker: zal hij of zij full- le werken of wordt het maar een iltijdse betrekking? imenteel heeft men twee perso- in dienst, die telkens een be- fld onderzoek opgedragen wor- en dus per opdracht betaald rden. Het zijn de heer Pierre facns uit Aalst en Mcj. Lutgart Pauw uit Erpe. SEKRETARIAAT IN BAMBRUGGE Naar verluidt hoopt men in de lo kalen van het vroegere gemeente huis te Bambrugge een permanent sekretariaat op te richten. De ver gaderingen van het OCMW gaan daar nu reeds door. Over ope ningsuren voor dit sekretariaat is nog niets overeengekomen. Ten andere, men weet nog niet wan neer dit zal geïnstalleerd worden. DIENSTVERLENING De voorzitter van het OCMW houdt zich ter beschikking van de bevolking op volgende plaatsen en data. Te Erpe: elke maandag tussen 18 en 20 uur. Te Bambrugge: elke dinsdag, woensdag, donderdag tussen 18 en 20 uur. Tc Mere: elke vrijdag tussen 18 en 20 uur Deze dienstverlening heeft telkens plaats in het vroegere gemeente huis. ARNOLD: ADIEU Vorige week nam de heer Arnold Van der Fraenen ontslag als lid van het OCMW. Gezien hij zin nens is te verhuizen naar de streek van Kortrijk, kan hij zijn funktie in het centrum niet meer opnemen. Amold was vroeger reeds lid van de Erpse KOO als afgevaardigde van de CVP. Hij ontpopte zich daar als een zeer bekwaam mede werker en zijn toewijding is voor Erpenaren geen geheim. Hij werkte ook mee aan de oprich ting en de opbouw van de CVP- jobgeren te Erpe-Mere. Hier neemt men deze week afscheid van Amold. In het OCMW wordt hij opge- Den Bulcke van BC Scot- sing naar voren geroepen. Gina Van Liefferinge, die bij Loebes Mere talrijke over winningen aanbracht kreeg de trofee van de sportiefste «biljartster». BC Rupa C werd in zijn geheel tot spor tiefste ploeg gekroond. Be kerwinnaar Loebes Mere dat in barragewedstrijd Cos- mos had overwonnen viel een monumentaal pronk stuk ten deel. De jeugdbe ker, die dit jaar door het ministerie van Binnenland se zaken werd geschonken werd de eigendom van René Mergam, die bij zijn thuis- klub Hand in Hand Moorsel de nodige opleiders heeft gevonden om zijn pril bil jarttalent te kultiveren. De Zandmannetjes die met een autocar supporters was aangerukt kreeg zowel voor haar A- als haar B-ploeg de kampioenentrofee (respek- tievelijk in de B- en C-reeks) als beloning. Algemeen kampioen Hand in Hand Moorsel erfde een pronk stuk van zulkdanige afme ting dat men moeite had om het «ding» te transporteren. Nationaal voorzitter Van Hoeye prees hierop in een korte rede de efficiente or ganisatie en de sportieve kompetitieijver die de Aalsterse afdeling momen teel ten toon spreidt. Na dit akademisch gedeelte werd de splinternieuwe golfbil jart die in het midden van de zaal was opgesteld, gede monteerd om plaats te ma ken voor een swingende massa danswonderen die nog uren aktief zouden blij ven! Dirk Daelemans volgd door de heer Charles De Smet. Voor hem betekent dit mandaat zijn eerste stap in het po litieke leven van Erpe-Mere. al hoewel hij het verloop van nabij volgt. Wc wensen hem alvast een gunstige karrière. Een tiental muziekliefhebbers waren samengekomen op de parking achter het stadhuis om het beiaardkoncert van Frank Deleu te beluisteren, op vrijdag 3 juni. De stads- beiaardier, de heer De Smet, was onder hen, en hij ver strekte enige uitleg bij de uitgevoerde werken. Het programma was zeer Het tweede deel bestond Dc dinsdag-markt in Lede is populair. De marktkramers halen blijkbaar goeie verkoopcijfers. Ten gevolge van de talrijke aan vragen voor een standplaats op de wekelijkse markt, ziet het gemeentebestuur zich verplicht de huidige marktcuimte uit te breiden tot de Nieuwstraat en het gezellige Pastorij pleintje. Veel bijkomende problemen zal dat niet meebrengen aangezen de Nieuwstraat nu ook al verkeersvrij gemaakt wordt t.g.v. de markt. Dus dat betekent goed nieuws voor de geïnteresseerde marktkramers die naar Lede willen komen. Gh. H. evenwichtig opgebouwd. Een eerste deel bracht wer ken uit de 18de eeuw. De naam Van den Gheyn was ons wel bekend, maar toch beluistérden we nu voor de eerste maal enkele van zijn beiaardcomposities. Het preludium doet inderdaad denken aan de preludia van Bach, maar dan toch met zeer specifieke beiaardfigu ren. Het is echter wel klaar en duidelijk dat zulke prelu dia voor de beiaardier het zelfde betekenen als de Bach-preludia voor de pia nist. Frank Deleu bracht een zeer klare, fijne vertol king van dit werk. Na enke le andere werken uit oude beiaardhoeken werd het deel besloten met een Me nuet van Matthias Van den Gheyn. uit bewerkingen van klas sieke muziek en volkslie deren. De suite van Henry Purcell deed het prachtig op beiaard. In het derde deel, gewijd aan oorspronkelijke beiaardmuziek uit de 20-ste eeuw, viel vooral een prelu dium in g, van Jozef'Denyn op. Dit werk is ongetwijfeld zeer waardevol en het werd ook bijzonder muzikaal ge bracht door de jonge beiaardier. Wij mogen wel zeggen dat dit recital een geslaagde opening was van het beiaardseizoen 1977. De gekozen luisterplaats was ook zeer geschikt en wij hopen maar dat het getal van de belangstellenden gestadig zal mogen aan groeien. Vorige week vrijdag werd het eerste nieuwe Gemeentekredietagentschap te Aalst officieel geopend. Gans de daaropvolgende zaterdag was het agentschap door het publiek te bezichtigen. Onder de aanwezige prominenten bemerkten we de direkteur van het Gemeentekrediet de heerCortenbosch, de provinciale direkteur, de hr. Rubbens, burgemeester D'haeseleer en enkele gemeenteraadsleden. De Hr.Rubbens die als eerste spreker optrad deelde het publiek mede dat het de 121-ste maal was dat hij een opening meemaakte en hoopte dat de traditie van het Gemeentekrediet in ere zou gehouden worden en dat de zoon van de hr. Appelmans later de zaak van vader zou voortzetten. De hr. Cortenbosch wees op het feit dat de heropening van dit vergrote filiaal er moet toe bijdragen de omliggende wijk nog beter te dienen, 't Volstaat niet, aldus de hr.Cortenbosch, het publiek alleen te 'dienen', zij vragen wederdiensten en die kunnen zij krijgen. Wij bieden hen een hele waaier: financieel advies, hypotekere leningen, persoonlijke leningen, kluizen, reisrekeningen, rekeningen op zicht, en noem maar op. Het Gemeentekrediet heeft het geld van de spaarders nodig om het in de diverse steden. O.C.M.W.'s, klinieken en dergelijke te investeren. Dit ten voordele van de gemeenschap. Zo investeerde het Gemeentekrediet vorig jaar aan kortlopende kredieten 60 miljard frank, voor leningen voor werken beliep dit bedrag eveneens tot 60 miljard frank. Wat kredieten betreft, die gewoonlijk uitgekeerd worden in het begin van het jaar. had men vorig jaar om 57 miljard frank, nu reeds om 58 miljard. De leningen beliepen vorig jaar reeds 24 miljard. Dit jaar, met de fusie, was het bedrag nog maar 17 miljard. De hr.Cortenbosch had de leningen van de stad Aalst in de periode 1973-76 eveneens bekeken, maar durfde de cijfers niet te noemen, hij maakte er zich van af door diplomatisch op te merken dat deze zeer groot waren. Tot slot van zijn optreden overhandigde hij aan burgemeester D'haeseleer het boek «Gemeentelijke Kunstschatten». Burgemeester D'haeseleer belichtte in zijn korte toespraak de familie Appelmans en ver wees naar het vertrouwen dat deze familie in Aalst steeds genoten heeft. Eveneens ver heugde hij er zich over dat de zoon van een dergelijke familie aan het hoofd kwam te staan van dit vernieuwd agentschap, een van de meer dan 1.500 agentschappen dat het Gemeen tekrediet rijk is. Verder dankte hij het Gemeentekrediet in naam van de stad, de O.C.M.W. en de bevolking voorde bewezen diensten. Ook had hij een woord van dank voor alle medewer kers van het Gemeentekrediet die deze dienstverleningen mogelijk maken. En daarmee was het officiële gedeelte van de avond voorbij. De rest verliep zeer vlot, onder 't drinken van een glas en het eten van 'n versnapering werd er over van alles en nog wat gepraat. De laatste gasten verlieten het agentschap om 3u30'. HET AGENTSCHAP De hr.Appelmans startte met een agentschap van het Gemeentekrediet in 1960. Toen was het nog de tijd dat men over geen beroepsagenten beschikte. Het Gemeentekrediet was een bijverdienste. In Aalst was er op dat ogenblik slechts een agentschap van het Gemeente krediet, nl. het wisselkantoor Goethals. De hr.Appelmans werkte op dat ogenblik op het stadhuis. Op het eind van 1961- begin 1962, de periode dat het Gemeentekrediet met beroepsagenten begon, werd hem gevraagd of hij met een agentschap wou starten. Pas getrouwd koos hij echter de veiligste weg en bleef zijn baan op het stadhuis behouden. Zijn diploma's en kennis boden hem een grotere waarborg dan de onzekerheid van het agentschap. Overdag nam mevrouw Appelmans de funktie van agent waar, evenals 's avonds wanneer klanten aan huis kwamen. Overdag was de hr. Appelmans op het stadhuis en 's avonds ging hij de klanten thuis bezoeken. Met de jaren groeide het kliënteel echter zodanig aan dat het onmogelijk werd voor de hr. Appelmans om zijn beide funkties naar behoren te kunnen blijven vervullen. Ditmaal koos hij het agentschap. Het gebouw zelf bestaat uit een ruime lokettenzaal, drie burelen waar de kliënten afzonderlijk kunnen ontvangen worden en een ruime kofferzaal. Bij de opening waren er reeds 109 koffers te bezichtigen. Binnenkort zal dit aantal aangroeien tot 1218. Reeds meer dan de helft daarvan waren op voorhand verhuurd. Dergelijke kluizen zijn zeer interessant voor het opbergen van geld, sieraden, obligaties en andere roerende waarden. Dit om ze te bescher men tegen inbraak en diefstal. Met deze 218 koffers, schommelend in grootte van 11x33x52 cm tot 33x33x52 cm is dit agentschap het grootste in de provincie. De jaarlijkse huurprijs van dergelijke koffers gaat, BTW inbegrepen, van 207 fr tot 472 fr. S.J. Zoals zijn voorgangers van Groot-Aalst werd vorige week ook Gerit Raes, die slaagde in de examens van het politieopleidingscentrum te Gent, ontvangen door burgemeester D'haeseleer. Het slagen van Gerit Raes werd door burgemeester D'haeseleer en hoofdkommissaris Geeroms met vreugde ontvangen, w ant momenteel is er in Aalst een gebrek aan kandidaat politieagenten. Eveneens is een plaats van politieofficier vakant. Om politieagent te worden moet men ten minste het diploma van lager middelbaar onderwijs hebben. De opleiding zelf gebeurt in het politieopleidingscentrum te Gent. Na de kursussen wordt gedurende zeven dagen van de kandidaten examens afgenomen, monderling en schriftelijk. Ter kennismaking geven wc het examenrooster: bestuurlijk en burgerlijk recht (schriftelijk), strafrecht (schriftelijk), ncderlands (schriftelijk en mondeling), technische politie (schriftelijk en mondeling), zwemmen (praktische proeD. E.H.B.O. (schriftelijk en mondeling), franse konversatie (mondeling) (deze laatste proef alleen voor leerlingen uit de streek van Ronse). déontologie en wapenleer (schriftelijk), bijzondere wetten (schriftelijk), politicreglementen (schriftelijk), strafvordering (schriftelijk), ver keersreglement (schriftelijk en mondeling). De ontvangst waarbij Gerit Raes gefeliciteerd werd met het behalen van 66.839< der punten eindigde met het traditionele glaasje op de gezondheid van de gehuldigde.

De Voorpost | 1977 | | pagina 23