Aa sterse f itsen EENDRACHT AALST OP STADHUIS ONTVANGEN STOPPEN DE CHEVALIERS MET ZINGEN? STOOMTREIN 29 013 TE AALST De Voorpost - 10-6-77 - 5 Men zou kunnen stellen dat de recepties in het Aalsters stad huis erg in trek zijn de laatste tijd! Vorige zondag was het de beurt aan de voetbalploegen. Na VK Hofstade en Red Star Opdorp trad ook Eendracht Aalst in het licht der spreekwoor delijke schijnwerpers. Men krijgt zeker niet dikwijls de kans deze Aalsterse klub bij uitstek op het stadhuis te ont vangen. Deze keer was de ont vangst echter dubbel en dik verdiend. Na een verblijf van meer dan tien jaar in derde na tionale mag Eendracht Aalst eindelijk terug naar tweede. Maar niet alleen het fanionelf- tal, zoals burgemeester D'hae- seleer het zo mooi uitdrukte, maar ook de reserves en junio- resploegen schopten het even letterlijk als figuurlijk tot kampi oen in hun onderscheidene reeksen. Het werd dan ook een reuze-ontvangst! Uiteraard was de trouwzaal te klein, en daarom moesten de ongeveer honderdtwintig aanwezigen de ganse gebeurtenis maar op de parking achter de trouwzaal af haspelen. Van officiële zijde zagen we burgemeester D'haeseleer en het bijna voltallig schepenkol lege. Ook bloemenfee Gilly was van de partij. Uiteraard werden een aantal gebruikelijke gelegenheidstoe spraken gehouden. Burge meester D'haeseleer wees in De laatste tijd deden de geruchten de ronde, zoals men dat noemt, dat de Chevaliers een streep zouden trekken onder hun muzikale aktiviteiten. In de voornaamste karnaval- en J(jj kermisaangelegenheden zijn de Chevaliers uitgegroeid tot gevestigde podiumwaarden, mogen we wel zeggen. Meerdere keren muzikaal hapten ze met brio een stuk uit de showtaart. En nu, plots gedaan? Er moeten dan toch wel heel wat rede nen zijn om er zo maar de brui aan te geven. We gingen even praten met de zingende steunpilaar van de Koolstraatsingers, Antoine Van Der Heyden. GERUCHTEN EN WAARHEID Antoine was bezig zijn interieur winkelklaarte maken tegen de naand juli, maar tijdens ieder werk moet er ook eens gedron ken worden. Tussen pot en pint en met de assistentie van de halbijtende Dalmatiër, Prins, r^emamen we noe net nu reilt n zeilt met de Chevaliers. «In nieite is het zo dat de Cheva- iers een klassieke vereni- opingsverkoudheid hebben a|loorgemaakt. In iedere groep, I ^ereniging of maatschappij icheelt er al eens wat of draait iet minder goed rond, om meer lan één reden. Vooreerst werd rfarcel Bombeeck ziek, stilaan ;omt hij er weer bovenop. Prins :dy moest nogal dikwijls ver- itek laten, gaan omdat hij heel Vat Prins Karnavalverplichtin- 'tjen moest nakomen. Een derde oorzaak was: te veel van het goede. Optreden hier, op treden daar, soms een heel eind buiten Aalst, en op de duur krijg je nog amper vier, hooguit vijf mensen bij elkaar. Een feit was, en dat is misschien wel de beste reklame geweest rond e Chevaliers, dat wijzelf, voor de lol, het gerucht verspreidden er mee te zullen stoppen. De re- eële waarheid is dat we er mee doorgaan. Kan je nu stoppen in het lustrurnjaar? VANAF NU 'T ZELFDE MAAR ANDERS De naam Chevaliers klinkt zo wat 4 jaar in de oren. In 1972 werden ze eigenlijk boven de doopvont gehouden tijdens een Driekoningenfeest. Marcel en Edy zongen, nu ja, zongen daar een liedje en deelden «kinnekessuiker» uit om de wedergeboorte van de Kool straat aan te kondigen. Al spoedig groeide de groep tot vijf, zes man. In 1973 sloot An toine zich aan bij de ploeg en de «hits» rolden uit de Chevaliers- kelen. ledereen herinnert zich nog wel «De Meskerre», «Wij gaan dansen (1974 was An toine toen Prins) «Kalinka» (de groep bestond toen uit 8 man) «Oilstj, go allien», «Karnaval in mijn stad». Inmiddels groeide de groep tot de 9 man uit want Ignace Mees, Kwam meezin gen. Nu is het ook zo dat er een paar zingende leden wat ouder wor den, er mee willen stoppen of rustiger «Chevalieren». We be sloten er mee door tegaan op de goede vertrouwde manier, alleen zullen het aantal optre dens beperkt worden, we willen ook nog eens thuis zijn. Op den Oilsjtersen Ouvend brengen we een nieuwe Chevalierkrea- tie «DE VISJOSJE» en een aantal hoogtepunten, een med ley uit 5 jaar Chevaliers, als we tenminste een orkest te vinden dat het voor ons wil uitschrij ven. Op het Drie Koningenfeest 1978...... nee, dat moet nog geheim blijven maar we Cheva lieren voort.» K.De Naeyer zijn welkomstwoord op de be tekenis van de slagzin «Een dracht maakt macht». Ook 't feit dat Eendracht Aalst één van de grootste sportvereni gingen van de stad is, ont snapte niet aan zijn aandacht. Schepen van Sport, Eddie Monsieur, had het daarentegen vooral over het verleden van Eendracht. Eens was het zo'n roemrijke periode, maar de laatste jaren was er weinig om zich over te verheugen. Daarom meende hij het nu meer dan gepast om de klub hartelijk te feliciteren met het voorbije seizoen. Fel opgemerkt was het dank woord van voorzitter Frans Daelman. In zijn rede die, zoniet een tikkeltje agressief, dan toch zeer indringend over kwam, wees hij vooral op de financiële noden van de klub. Ook de belabberde toestand van het Pierre Cornelisstadion bracht hij te berde. En om te eindigen merkte de h. Daele- man op dat Eendracht Aalst gedurende vijf dagen per week aan ongeveer zeshonderd jon geren gezonde sportbeoefe ning onder deskundige leiding bezorgt. Als dusdanig kan de klub zeker wat steun gebrui ken! Om de reeks toespraken te besluiten, dankte ook de voorzitter van het algemeen supportersverbond hartelijk voor de ontvangst. De plechtigheid liep tenslotte af met de overhandiging van schotels, vlaggetjes en bloe men aan spelers, kapiteins en trainers van de drie kampioe- nenploegen. DDP In het nummer 21 van 27 mei konden wij melden, dank zij informatie uit zeer betrouwbare bron dat het zuiver ingsstation er komt en dat het projekt voor het grootste gedeelte door de stad zelf zou verwezenlijkt worden. Het kontra kt werd woensdag jl. door de ex-minister van Volksgezondheid De Saeger getekend. Volgende week maandag is een bijeenkomst gepland voor het direktiekomitee van de Interkommunale Land van Aalst. Wellicht zal op die dag de nieuwe voorzitter van de beheer raad verkozen worden. Ludovic Moeyersoon, de huidige voorzitter zou binnen één tot anderhalfjaar op rust gaan. Hij kan zich echter nog verkiesbaarstellen. Geruchten doen de ronde dat burgemeester D'haeseleer kandidaat zou zijn voor dit voorzitterschap. Burgemeester D'haeseleer denkt er sterk aan, terug twee gemotoriseerde politieagenten in te lijven bij het Groot Aalsterse politiekorps. Dit is niet nieuw. Vroeger beschikte de stad reeds over gemotoriseerde agenten. In 1950 werd deze brigade opgedoekt. Volgens de bur gemeester kunnen deze agenten best ingezet worden ter bestrijding van de geluidshinder, die enerzijds moei lijk kan gemeten worden van snelrijdende wagens en anderzijds best wat efficiënter kan gebeuren. Vanuit protokolair oogpunt gezien kunnen de twee Aalsterse «zwaantjes» ook een funktie krijgen. In de toekomst geëskorteerde wagens misschien aan rode lichten protokolaire voorrang enz... Vandaag om 14 uur zou het stuk ring dat de verbinding maakt tussen de Boudewijnlaan en de H. Hartlaan officieel moeten geopend worden. De politiekommissaris is echter niet zo gelukkig met deze opstelling. Vooreerst is er 't feit dat nog geen verkeerstechnische studie gemaakt is en verder ligt daar ook nog de onafgewerkte afrit naar Den- dermonde, die ten vroegste in september afgewerkt zal zijn. Tot deze dag zal het verkeer rondgeleid moeten worden langs de Zeshoek. Een verandering, maar zeker geen vér betering. Burgemeester D'haeseleer zal strenger optreden tegen brandgevaar in Aalsterse dansgelegenheden. Binnen kort zullen de uitbaters samengeroepen worden. Er zal van gedachten gewisseld worden om een aanpas singsperiode voorop te stellen .Achteraf wordt echt opgetreden Tijdens een gesprek over geluidshinder kwam deze week de Leo De Bethunelaan ter sprake. Meer bepaald de buurt van de Kozenklub. De drukbezochte drankgelegenheid gonst en bromt letterlijk van leven. En al hebben wij tegen zich amuserende jongelui hoegenaamd niets, toch zouden zij moeten bedenken dat omwonenden ook nog wel willen slapen. De omwoners staken dan ook hun ongenoegen niet onder stoelen of banken. Vooral motofrs en auto's die men in vrijloop hoge toerentallen laat maken vormen de grootste geluidshinder. De mogelijkheid van waarschuwingsformu lieren aan de overtreders uit te schrijven wordt nu in over weging genomen. De dekenij Koolstraat gaat het verkeersprobleem in de Vakschoolstraat en Schoolstraat aanpakken. Tijdens hun volgende bestuursvergadering, maandag e.k. zul len ze beslissen welke maatregelen zij aan het sche pencollege zullen voorleggen in verband met het par keerprobleem in hoger genoemde straten. Het is gewe ten dat te Aalst in de nabijheid van een school, hier de technische school, leerkrachten en leerlingen hun voertuigen parkeren in de nabijgelegen straten. De be woners van die straten vinden er voor zichzelf in de eerste plaats hinder van want zij moeten veel verder parkeergelegenheid gaan zoeken. Vooral de winkel straat ondervond van deze situatie last. Men ziet mis schien een oplossing in het om de maand wisselen van parkeerkant in die straten. De blauwe zone uitbreiden tot en met de Koolstraat ware in elk geval noodzakelijk. Een werkje voor de verkeerskommissie. Vorige maandag kwam het schepenkollege in speciale zit ting bijeen. Het reglement van inwendige orde werd er besproken. Op 15 juni is een bijeenkomst gepland van de verenigde sekties. Vorige week woensdag maakte burgemeester D'haese leer een afspraak met het kabinet van Binnenlandse zaken om te gaan praten over de instellingen van de beslissingen van de gemeenteraad, over vier politie- kommissarissen, over het dossier betreffende het ka der van de politie en het personeelskader van de stad. De geluiden in een stad zijn uiteenlopend. De normale geluiden lopen al eens de oren uit. Meer en meer echter hindert lawaai het overgrote deel der mensen. Momenteel worden te Aalst politieagenten opgeleid die zullen belast zijn met het meten van storende geluiden. Deze ploeg, die zaï uitgerust worden met zeer gevoelige meetinstrumenten zal op plaatsen waar geluidshinder optreedt de metingen uit voeren, proces verbaal opstellen indien het geluid buiten de wettelijk voorgeschreven grenzen gaat. Op 1 juli laat Marcel Bombeeck, de zeer dynamische voorzitter van de dekenij Koolstraatzijn krantenwinkel over aan de echtgenote van Anto'ne Van der Heyden (ex Prins Karnaval Antoine) Hugette Vermoesen. De winkel verhuist van 't nummer 66 naar het nummer 54. De winkel zal rond 10 juli geopend worden. Wij wensen Marcel Bombeeck een spoedig herstel toe en hopen hem op de Aalsterse jaarbeursavond op scène te zien met de Chevaliers. Op ons artikel «Storende elementen bij Monumenten» kwam reaktie. Wij willen graag de brief publiceren. Hij is ondertekend voor de PVBA De Ster door Ch. Fièiemans- Tack. «Wij zijn 100 akkoord om alles te doen wat men van ons verlangt om het kultuurschoon van de stad in eer te houden. Als voorbeeld hiervan kunnen wij u mededelen dat er in de door onze firma aangekochte kapel der Zwarte Zusters een muurpaneel bestaat volledig geskulpteerd in witte marmer. Bij de aanvang van de verbouwingswerken binnen de ka pel hebben wij de stad Aalst laten weten dat wij dit paneei met grote historische waarde graag overgeplaatst zouden gezien hebben of in de Sint Martinuskerk of in het Oud- Hospitaal zodat iedere Aalstenaar en bezoeker van Aalst ook dit historisch paneel zou kunnen bewonderen. Helaas werd hierop nooit een positief antwoord, gegeven. Wij heb ben dat paneel beschermd omdat wij bewust waren als echte Aalstenaars dat dit niet mocht vernietigd worden. Enerzijds kunstminnend, anderzijds commercieel kunt u ons de uitbating van dit gebouw niet kwalijk nemen. Dit paneel mag nochthans uit de kapel worden verwijderd ten allen tijde en kosteloos. Wellicht kunt u langs uw blad met talrijke lezers en ook kunstminnend publiek een oplossing daaraan geven. Wij zijn hieraan totaal medewerkend.» Onze kommentaar hierop. Als iedere rechtgeaarde Aalste naar zo'n gebaar naar waarde schat dan zullen veel kunst werken die onder stof bedolven liggen op hun juiste plaats belanden. We volgen in ieder geval de bestemming van dit paneel. Antoon Catrie is overleden. Voor vele Aalstenaars zegt die naam op het eerste gezicht niefzoveel. Als wij hier bij echter verwijzen naar de opmerkelijke tentoonstel ling die de Gentse kunstschilder voor twee jaar in de kapel en het kloosterpand van het Oud-Hospitaal hield, gaat vast een licht op. Antoon Catrie heeft met zijn retrospektieve te Aalst bewezen dat hij een meester was in de tempera techniek. Er zijn er niet meer zoveel achter hem Bij het ter perse gaan van onze Aalsterse flitsen vernamen we nog dat schepen Jan De Neve en Hubert Janssens druk aan het zoeken zijn naar verplaatsbare verkeerslichten om de brug van de Ring veilig in te wandelen heden om 14 uur. Ze zullen het ondertussen wel geprobeerd hebben bij een grote onderneming van openbare werken. Tijdens de laatste hearing te Moorsel was er terug mu ziek op de geluidsinstallatie Af en toe kraakten ze ook even. Zoals nieuwe schoenen die niet betaald zijn Roel Van de Plas De eerste ploeg. (SJ) Burgemeester D'haeseleer tijdens zijn toespraak. (SJ) De stoomtrein vertrekt uit Aalst. (EL) wei| Zondagavond, enkele minuutjes voor zeven, leek het er in ons Aalsters station op dat de klok tientallen jaren teruggedraaid was. Een toevallige reiziger keek de ogen uit zijn hoofd toen een kwistig met de stoomfluit omspringende machinist de stoomlokomotief 29.013 statig het station binnenleidde. Op perron nummer drie was het een aruKte van Deiang, Mentallen amateur-kiekjesjagers en ook enkele «beroeps» verdrongen er zich om een gunstig plaatsje te bemachtigen om «het» moment op de gevoelige plaat vast te leggen. Bij het opsnuiven van de met enorme rookwolken bezwangerde lucht zou men zich warempel weer in de goeie ouwe tijd gewaand hebben. De parade-lokomotief van de NMBS (gebouwd in 1945 te Montreal, en meer dan één miljoen kilometer onder de wielen) werd nog eens van stal gehaald om te herdenken dat ongeveer tien jaar gelden (op 20 december 1966) de laatste reizigerstrein met stoomtraktie reed. Heel wat reizigers hadden er aan gehouden om de rit Brussel - Oostende en terug mee te maken. Heel even leek het er op dat de terugrit te Aalst zou eindigen. Toen de lokomotief zich weer in beweging zette, klonk een luide klap. in een Taniastisch dichte rook- en stoomwolk kwam hij een tiental meter verder weer tot stilstand. Machinist en stoker kropen onder loko en konstateerden snel dat het defekt gelukkig niet al te erg was, Na enkele minuutjes gesleutel (een stoomslang was uit een beugel gesprongen) konden zij weer in de stuurhut klimmen en voor de tweede keer, de goede keer het sein geven tot het vertrek. Bij het achterlaten van een lange witte rookpluirh verdween de stoomtrein uiteindelijk uit het zicht, Brussel en zijn museum-stelplaats tegemoet. Toch wijst de grote belangstelling erop dat velen onder ons het tot de verbeelding sprekende stoomtijdperk zeker noq niet verqeten zijn. Tot ziens, 29.013...

De Voorpost | 1977 | | pagina 5