H.C. ROSIS NU TUSSEN DE "GROTEN Jurgen zwemt Goossens klubrekords! Doggen en St.-Job spelen finale! H.S.V. GAMBACH DAN H.B.C. DENDERMONDE iuksesrijke bekertrekking te Dendermonde w^^mÊk- V ■bMHIHHHIi Zwemmen Fair-play tornooi Liefhebbersbasketbal Finale beker der stad Aalst Autorodeo te Dendermonde /olleybal 19 Van Camp (44) deed het uitstekend in de autorodeo te Dendermonde. H.C. Ros is Aalst werd tijdens het voorbije seizoen kampioen in) derde nationale. D«| ploeg vaiV voorzitter R. Buys neemt hierdoor plaats tussen de zogenaamde groten van het Belgische handbalwereldje. Eigenlijk een opvallende plaats voor een klub die jarenlang in de schaduw bleef van de andere Aalsterse klulH E.V. Aalst en Sparta Aalst. H.C. Rosis Aalst werd gesticht hj 1968. Negen jonge mensen onder het voorzitterschap van R. Buys beten de moeilijke eer ste levensjaren door. Zoals steeds diende heel wat leer geld betaald en de zware ne- dertagen ontgoochelden ve len. Maar de «harde» kern bleef. In 1970 verhuisde de klub van lokaal en belandde voor het betwisten van de kompetitiewedstrijden op het Volksplein. Het stage-geld was betaald en Rosis begon een van de toonaangevende verenigingen te worden in de bevorderingsreeksen Enkele jaren na elkaar ging de ti tel op het nippertje verloren. Het spelerspotentieel groeide en ook op de transfermarkt maakte Rosis deining. Toen men erin slaagde J. Meert aan te sluiten leek de ploeg sterk genoeg om te kunnen doorstoten naar de hogere af- dedelingen. Trainer W. De Boeck bleef met een waar engelengeduld zijn ploeg klaarmaken en drie seizoenen geleden werd Rosis dan ein delijk kampioen in de bevor deringsreeks. Voorzitter stichter R. Buys, Gr. Van lm. pe, L. Oost en andere wer kers van het eerste uur, za gen reeds verder. Het op de been brengen van een twee de ploeg was de eerste stap naar de verdere uitgroei van de klub. Het eerste seizoen in derde nationale werd, na een korte aanpassingsperiode, een succes. Naarmate het sei zoen vorderde werden de uit slagen beter en beter, H C. Rosis Aalst eindigde in 'de goede middenmaat. R. Buys en zijn medewerkers waren uiteraard tevreden met het bekomen resultaat maar het besef dat men nu «geblok keerd» zat voor een aantal jaren zinde hen niet erg. Daarom ging men nog maar eens uitkijken op de transfer£ markt en opnieuw slaagde Rosis erin enkele spelers aan te trekken waarvan de kwa liteit gekend was. Met Pe- trez en de anderen erbij wou men het voorbije seizoen een gooi doen naar de titel in derde nationale. En eens te meer klopte de planning met de werkelijkheid. Na een seizoen waarin H.C. Rosis één voor één de rechtstreekse konkurrenten deed sneuve. len. waren zij kampioen en kele wedstrijden voor het kompetitie-einde. Ondanks dit schitterend eindresultaat wer den er toch enkele schaduw vlekken ontwaard in de schoot, van de klub. Men on dervond dat «de vedetten- cultus» nog tierde in de ploeg en wel zo ere dat. trainer De Boeck, jarenlang ijveraar voor Rosis. er het bijltje bij neerlegde één wedstrijd voor het definitief behalen van de titel. Nu dat Rosis het nog een reeks hoger gaat pro beren zullen deze problemen wellicht nog prangender warden. R. Buys en zijn me dewerkers zochten en wel licht vonden zij reeds de trai ner die de scheefgegroeide si tuaties moet rechtzetten. In de persoon van G. Preneel, de Dendermondse regent in li chamelijke opvoeding, waar mee de onderhandelingen reeds ver gevorderd zijn (on dertussen misschien wel be ëindigd), hopen zij de man te vinden die Rosis kan leiden om het eerste jaar in de ho gere afdeling zonder kleer scheuren door te komen. H.C. Rosis Aalst beschikt zon der enige twijfel over het spelerspotentieel om het ge stelde doel, zich handhaven, waar te maken. Het komt er volgens ons nu op aan ook een nederlaag te leren aan vaarden en een ploeg op te bouwen waar de een voor de andere speelt. Met J. Meert, J.P. De Jaegher en R. Petrez is de klasse aan wezig, met doelman Van Snick en W. De Boeck de ervaring en met Meersman, Buys e.a. De Man's de werk kracht. Het tiende levens jaar van H.C. Rosis Aalst kan enorm veelbelovend wor den maar ook ontgoochelend. Met supporters als Mevr. Van Oost en anderen mag Rosis niet. falen EVA. ''Bwi fïn?hlïi8 'h^ndermond^ ha<l) vrijdag do lottrekking plaats van de volleybalbeker van Oost-Vlnanderen. De bloemen- s OK d® «namen». Voorzitter van de ontmoetingskommissie Giihert De Pauw kontroleerde. (C) j!!ln de interklubontmoeting j^met Lokeren en Wetteren 'zorgde de nieuwe Neptunus- belofte Jurgen Goossens voor .en nieuw klubrekord over de *1500 meter vrije slag zonder enige noemenswaardig tegen stand moest Jurgen vechten tegen de chrono die onverbid- dellijk doortikte. Aangemoe digd door een enthousiast pu- jliek slaagde hij uiteindelijk ;och in het gestelde doel net 18'02'0 komt hij meteen jp de rekordtabellen. Mooie iverwinningen konden ook Chantal Braeckman en Ma- ianne Hauwelaert laten op- ekeneneerstgenoemde le gerde een titanenstrijd met Ie Lokerse Ingrid Van Cau- eren die slechts in de laat- te meters in Chantal haar neerdere moest erkennen. In le andere reeks rugslag da- nes bleek Marianne Hauwe- aert over de 200 meter ruim neller dan de nochtans twee aar oudere Kristine Vervaet: it Lokerse meisje finishte iet liefst zestien seconden chterstand 1.500 m. vrije slag heren Goossens Jürgen 18.02.9 (nieuw klubrekord ZNA) Coesens Erwin 20.12.5 Pluym Erik 20.57.4 Bonnaerens Heinz 21.15.1 luys Alain forfait 200 m wisselslag 4 zwemwijzen heren De Bruecker Dirk 2.52 8 Van Nieulande Johan 3.24.4 ran Puymbroeck Danny uitgesloten 3.02.4 'e Bruecker Bart uitgesloten 3.27.6 ide uitsluitingen wegens ïren 1 hand dolfijn, heyssens Frederik forfait 200 m rugslag dames reeks A Braeckman Chantal 2.49 3 Van Cauteren Ingrid 2.50.0 Van Geert Yasmine 2.57.2 4. De Winter Nadir-e 3 11 5 reeks B 1. Hauwelaert Marianne 3.18.0 2 Vervaet Kristine 3.34.5 De Bisschop Sabrina forfait 5. 200 m. vrije slag heren reeks A 1. Coesens Gino 2.14.8 2. Goossens Jürgen 2.15.6 3. Roels Peter 2.29.9 4. Pluym Erik 2^0.9 5 Coesens Erwin 2.31.4 6. Heyvaert Norbert 2.51.7 reeks B 1. De Bruecker Dirk 2.29.8 2. Uytenhove Yves 2.31.0 3. Bonnaerens Heinz 2.46.4 4 Van Cauteren Kris 2.46.5 5. Van Nieulande Johan 3.25.8 6. 400 m vrije slag dames reeks A 1. Sergeant Rosita 4.53.2 2. Bombaert An 5.05.5 3. V. Thienen Annelies 5 06.4 4 V. Cauteren Gertr. 5.15.0 5.' Cornet An 5.31.3 reeks B 1. Rooms Ingrid 5.20.7 2. V. Cauteren Kristine 5 29.7 .3. Rooms Carla 6.09.5 4. De Blaeck Mieke forfait In het vierde Fair-playtor- nooi, van VK Molenstraat verloor de organizerende klub zowel tegen Valentino's Over- mere züs tegen Dressel Moor- sel zodat het zondag dient te kampen voor de zevende en achtste plaats FC De Keizer verraste het nochtans sterke FC Melcken- beeck dat zelfs drie doelpun ten inkasseerde voor de rust scoorden Jean-Pierre De Backer en Rorrny Maertens terwijl de winninggoal werd genet door Frangois De Meersman Tegen FC Doggen verloor men evenwel zodat men slechts voor de derde en vierde plaats zal mogen kam pen tegen Dressel dat verloor met 2-0 tegen SK Sint-Job. Deze jongens zijn de tweede finalist en hebben een zeer grote kans op de eindover winning vooral de gebroe ders Coen en Miel Van De Sande hebben het nodige talent om de strijd tegen Doggen in het eigen voordeel te beslechten. De Starboys verloren tegen deze ploeg met 1-0 doch namen weer wraak tegen FC Melckenbeck met eenzelfde Arsenal-score Utislagen Starboys - Doggen 0-1 Melckenbeck - De Keizer 2-3 Sint-Job - Dressel 2-0 Valentino's - Molenstraat 3-1 Dressel Molenstraat 4-3 Sint-Job - Valentino's 2-0 Doggen De Keizer 3-0 Starboys - Melckenbeck 1-0 Finales op zondag 19 juni met te 10.u. voor 7de en 8ste plaats VK Molenstraat - FC Melckenbeeck te 13.30 u. voor 6de en 7de plaats Starboys - Valentino's te 15.00 u. voor 3de en 4de plaats De Keizer - Dressel te 16 30 u. voor 1ste en 2de plaats Doggen - Sint-Job. D.D. in zaal Black Boys Onder een grote belangstel ling werd voor de 3de maal gespeeld voor de Beker van Aalst. Het waren Bel Isalaver Sack en Hugh's Zwarte Kat die voor deze eer speelden. Bel reeds 2 maal winnaar moest het deze maal aan Hugh's Zwarte Kat laten dat langs Van Driessche en Hiel deze maal beter afwerkte. Bel moest wel de diensten missen van Jef D'Haese maar een beter afwerkende Hugh's won de beker met 53-58 als eindstand. De Troosting Tuf Tuf - Koszen 54-37 André Lootens was als afge vaardigde in zijn toespraak zeer verheugd omtrent het bestuur van het liefhebbers- verbond om hun werk en or ganisatie want alle ploegen, 10 in totaal, werden door het verbond bedacht met een beker, en kampioen Bel Iso- laver mocht de wisselbeker definitief in ontvangst ne men, na hem voor de 3de maal te hebben gewonnen. De h. Lootens bracht nog een lofwoord aan de secretaris van het verbond Freddy Thybaert. De beker van de stad werd uitgereikt aan Hugh's Zwarte Kat en de kampioensbeker aan Bel Iso- laver Sack. Het verbond mocht prat gaan op een goede samenwerking van alle ploegen, scheidsrech. ters en de Stad Aalst evenals De Voorpost. De ontmoeting tussen H.B.C. Dendermonde enT.S.V. Gambach iS uitgegroeid tot een degelijke seizoensluiting voor de Den- dermondenaars De Duitsers die in laatste instantie hun, da- mesploeg te Gambach dienden te latere voor het betwisten van een bekerwedstrijd, bleken toch wel iets sterker dan hun gastheren. Dendermonde maakte va» deze nederlaag echter gen drama aangezien er ook enkele experimenten gedaan werden die beslist positief uitvielen. Het eerste officiële optreden van de Dendermondse reser- veploeg werd gebruikt om enkele gastspelers op te stel len. Gastspelers die in aan merking komen om volgend seizoen de Dendermondse kleuren te verdedigen. Zo was er L Van Delsen (Sparta Aalst), De Meyer en Dauwe (Temse), J. Merckx en B. Wuest (Ajax). Waren de grote mogelijkheden van Van Delsen voldoende gekend, de bevestiging kwam er. De 2 spelers uit Temse bewezen over voldoende mogelijkheden te beschikken. De Meyer, als keeper, deed flink werk en Dauwe viel vooral op tijdens het wedstrijdbegin met enkele mooie doelpunten. B. Wuest blijft bewijzen over ruime mogelijkheden te beschikken en J. Merckx moet toch eens de beloften inlossen. Ook werd het eerste optreden van de Dendermondse vete- ranenploeg een feit. Lag de «opkomst» van de oude glo riën toch nog wel iets, onder de verwachtingen, de wed strijd kon toch afpesloten worden met een hooppevende overwinning. Indien H.B.C. erin slaagt dit experiment nog enkele keren over te doen kan dit een verrijking van de klub betekenen Het eerste team moest in' hun gasten hun meerdere erken nen. Bij T.S.V. Gambach lie pen inderdaad een paar spe lers die over meer mogelijk- /he<Jen beschikten dan de Dendermondenaars. Niette min zou een minder gehandi- kapt H.B.C. ook een kans op de zege gehad hebben. DE WEDSTRIJDEN II.B.C. DENDERMONDE H - T.S.V GAMBACH II 13-16 Dendermonde nam een flin ke start en via doelpunten van gastspeler Dauwe en Th. Beeckman leidden zij met 43 na 15' spel. T.S.V. Gambach blijft echter het spelpatroon dirigeren en raakt bij de rust met 56 voor. Na de rust kan Dendermonde nog moeilijk optomen tegen het Duitse geweld. B. Wuest houdt de thuisploeg nog enigs zins in de wedstrijd maar met een 1316 nederlaag voelden Dendermonde zich geenszins ontgoocheld. PLOEG F. Van De Velde en De Meyer, Th. Beeckman, Ed. Dauwe, J Merckx, Ber nard, Van Steen, Dauwe, L. Van Delsen en B. Wuest. VETERANEN H.B.C. DENDERMONDE T.S.V. GAMBACH 9—8 Het weliswaar gehajidikapte maar toch regelmatig in de Duitse veteranen-kompetitie optredende T.S.V. Gambach heeft van de H.B C. Dender monde veteranen een eerder onverwacht sterke tegen stand ondervonden. T.S.V. Gambach bleek duidelijk over een beter samenspel te be schikken dan de thuisploeg maan Dendermonde beschikte met Pierre Beeckman over een veteraan met verdui veld snelle benen. Het was diezelfde P. Beeckman die voor Dendermonde de score opende, maar het keepersduo H. Spanooghe G. Coppens, kon toch niet vermijden dat de rust aanbrak met een 2-2 score. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte sloten de verdedigingen dan minder goed en via 66 nam Den dermonde een 96 voor sprong. T.S.V. Gambach na derde nog tot 98 maar de overwinning bleef bij de Den dermondse ouderen PLOEG en SCOORDERS H. Spanooghe en G. Coppens', De Mol 1, Van Den Dungen, Th. Beeckman 1, St. Man- naert 1, L. Smet, P. Beeck man 4, E. Van Aerschot 2, E. Vergeylen. H.B.C. DENDERMONDE I T.S.V GAMBACH 18—25 De thuisploeg nam een dave rende start. Er waren amper een tiental minuten gespeeld en Dendermonde leidde eer der met 50. Eens van hun verrassing bekomen demon streerden de bezoekers ech ter een gaver ploegspel dan H.B.C. Dendermonde. Er werd aan de achterstand ge knaagd en Dendermonde mis schien wel iets te overmoedig door de beginfase moest steeds meer van zijn voor sprong prijsgeven. Bij de rust was Gambach tot 109 ge naderd. Onmiddellijk na de rust stelden de Duitsers ge lijk en nu bleek duidelijk dat Dendermonde het nog moei lijk kon klaren. Nog een tiental minuten bleef het sco reverloop evenwichtig maar daarna werd de verzwakken de Dendermondse defensie re gelmatig op fouten betrapt door de technisch en fysisch sterke tweede lijn van T.S.V. Gambach B. Wuest en M. Van De Velde trachten nog enigszins het tij te doen ke ren maar keeper van Der Meersch slaagde er niet in de Duitse aanvallers te stuiten. Met T.S.V. Gambach won de beste ploeg. SCOORDEN Van De Velde 5, Kerremans 2, Van Hout 2, Bouteille 2, B. Wuest 3 Gyssels 1, De Bock 2, Timmerman 1. i aanwezigheid van schepen van de sport Wlemeersch en Ürijke schepenen en gemeenteraadsleden, leden van het istvlaams provinciaal komitee ere leden van de prov. ont- oetingscommissie, leden van de Dendermondse perskring en voorzitter van de Dendermondse sportraad had vrijdag- pond in het stadhuis te Dendermonde de lottrekking plaats i de eerste ronde van de Beker van Oost-Vlaanderen. Dendermondse bloemen- Hnses Nadine Verhelst kreeg zware taak de 72 lekerhouder Erwetegem was voor de eerste ronde) renploegen en 32 dames- tns uit de hoge hoed te n. ipen Wiemeersch opende vergadering en betoogde t lt het de eerste maal was }t het stadhuis van Dender- >nde toneel was van der- ilijke organisatie. P.O.C.- •orzitter Gilbert De Pauw Inkte het stadsbestuur voor vriendelijke uitnodiging en Ipte aan dat de Beker van Oost-Vlaanderen elk jaar meer en meer in de kijker komt. Ook dit seizoen werd trouwens een rekordinschrij- ving genoteerd De h. C. Vermeulen belichtte meer de volleybalsport in het Dendermondse en hoopte dat naast vaandeldrager Lebbeke nog meer klubs uit de anoni miteit zouden treden. Hij sprak tenslotte de wens uit dat wanner de bekerkompeti tie de kaap der 100 inschrij vingen zou overschrijden, Dendermonde weer het to neel zou mogen zijn van een uitzonderlijke viering. P.K.-lid Raymond Bague, verantwoordelijke Statuten en Reglementen, gaf een kor te uiteenzetting over de on langs aanvaardde spiltsing van het verbond in een Vlaamse, Waalse en Duitse vleugel. Na de lottrekking overhandigde P.K.-lid en voorzitter propagandacommis- sie Van Caeneghem de bloe men aan de bloemenprinses terwijl schepen Wiemeersch de talrijke klubafgevaardig- den uitnodigde op de erewijn. De volledige lottrekking pu bliceren zou ons te ver leiden, daarom geven we vooreerst de streekklubs en enkele wedstrijden waarin dynamiet steekt. DAMES Nieuwkerken-W. - Kruibeke TT Ninove - G Dendermonde J. Zelzate - Wetteren V. St.-Niklaas - Waasmunster Moerbeke - B. Watervliet Baasrode - St.-Gillis-W. Belsele - VC St.-Niklaas J. Zele - Michelbeke C. Temse - Geraardsbergen HEREN G. Steenhuize - VK Aalst Lovendegem - Moerbeke Steendorp - Kemzeke Michelbeke - Berlare Kukl. Aalst - Bazel C. Temse - Mart. Belsele Lebbeke - VOL Kemzeke Z. Zele - Melsele St Mariakerke - Kang. Aalst Sinaai - Kalken J. Zele - Wichelen Eeklo - Baasrode Schellebelle - P. Kruibeke H. Temse - Herzele HVC Zottegem - G. Denderm. Waasmunster - Zomergem De wedstrijden dienen ge speeld op het WE 10-11 of 17-18 september. (mvw)

De Voorpost | 1977 | | pagina 19