Herleving Dendermonde met hoopvolle vooruitzichten Alfred Vonck, Albert Van den Steen, Maurice Cobbaut, Jan Van den Eede, Frans Govaert en Albert Eeckhoudt sterke hokken in Aalsterse kontreien! D Eke DE PRAETERES-DE LAUSNAY (Chateauroux), GASTON EN ZOON SLOTS (Limoges), PAUL DE MEERLEER (Dourdan), EN FRANS DE SCHRIJDER (Dourdan) STERK OP FRANKRUKVLUCHTEN! I.P.V.-ponyverbond Rozendael klopt Savan LIEFHEBBERSVOETBAL TE GREMBERGEN 00STVLAAMSE GROTEN BEHEERSEN DE PROVINCIALE TE LEDE! R 22 Alois Geldof :i formidabel resultaat uit Noyon. seriegc r Winter, Branteghkc TAFELTENNIS Herleving Dendermonde hield zijn jaarvergadering, die plaats vond in het lokaal Edelweiss te Lebbeke. Voorzitter Jean Ringoot sprak over de verdere groei en bloei van de club, terwijl clubsecretaris C. Vermeulen de balans maakte van het voorbije seizoen, waarin Herleving A. de promotie naar de hoogste provinciale reeks afdwong. Alles moet afgestemd op de verdere uitbouw van de club en het volgend seizoen waar in Herleving zijn 25-jaiig be staan mag vieren. De terug keer van Dany Vermeulen is een voldongen feit- Gezien ook de overgang van Fran ci ne De Lannoy van Kuklos Aalst naar Herleving werd toegestaan 'krijgt men in de dameskamp ook ruimere armslag. Herleving zal zich in die eerste provinciale da- mesreeks doen 'geilden. On danks het feit dat wel ver schillende spelers hun leger dienst moeten vervullen zal Herleving met vier herenploe- gen aantreden en indien er genoeg belangstelling is ook met een jeugdploeg. Vanaf 15 augustus worden de trainin gen hervat op dins-, woens- en donderdag vanaf 19u30. Er komt per week één geleide training en de mogelijkheid wordt onderzocht om op zon dagvoormiddag de jeugd, spe ciaal aan bod te laten komen. JUBILEUMJAAR Het kompetfltdejaar 1977-'78 belooft druk te worden. Men wenst ach tijdens het jubile umjaar speciaal in de kijker te werken. Zo komt er een nieuw kampioenschap van Dender. Schelde- en Waias- lan. stelt de club zich tevens kandidalait voor de kampioen schappen van de Denderstreek en het Oost-Vlaams jeugdkri- terium. Hiernaast komt dan nog het internationaal tor nooi. Het hoogtepunt mag verwacht in maart met de viering van het 25-jarig be staan. Merkwaardig is dat drie basisleggers van de club nog altijd bijzonder aktief zijn. In de eerste plaats Mlar- cel De Bruyne. de ouder domsdeken enj enig Herlevin- ger dne het tot op heden tot het B-klassement bracht. Ro ger Tecqmenme* de huidige ondervoorzitter en Constant Vermeulen, sinds de oprich ting van de Club secretaris. Alvorens te gaan uitblazen wil Herleving zich nog laten gelden op 18 en 19 juni, tij dens de open tafeltenniskam pioenschappen vian St.Gillis en op het provinciaal treffen te Temse. V.C. 13e reeks vlucht 1,30 m. 1) Djakarta Heyndrickx 2) Pediro Maesschalck 3) Winnebou Heyndrickx 4) Don Pedro Maesschalck 5) Tosca De Meester 14e reeks draf 1,20 m. 1) Petit Due Dhaese Rog. 2) KroUeke Van Overbeke 3) Frisco Van De Ginste De Bels 4) Piöador Borterberg 5) Brandi Voet 15e reeks vlucht 1,20 m 1) Tairzan De Kwae 2) Jalboune De Schrijver 3) FUickB De Bock 4) John Van De Ginste De Bels 16e reeks draf 1,35 m 1) Rata Van Goethem 2) Jura Verlee 3) Amigo De Boever 4) Sandra Dhaese Rog. 5) Ka thy Van De Velde 17e reeks vlucht sulky 1,10 m. 1) Riapiido Van De Walle 2) Pitou Praet 3) Tom Boy Praet 4) Rita De Schrijver 5 Rex De Boever 18e reeks draf 1,30 m. 1 Elsie Heyndrickx 2) Boidet Van' Der Smissen 3) Bella Van Der Smissen 4) Ravioli Vercaemer 5) Torry Van Eetvelde 19e reeks vlucht 1,35 m. 1) Pedro Maesschalck 2) Pepsy De Haeck 3) KaJimka De Meester 4) Lisette De Haeck 5) Mon Champagne Cammerman 20e reeks draf grote paarden 1) Rozendael Versporten 2) Savan d'Eke Beeckmans 3) Camargue T Dierickx 4) Dup Bombeke D.D. Te Hofstadc was het hok Maurice Cobbaut de grote blikvanger. Hij was ongenaakbaar in de drie kategories. Hij was eerste zowel bij oude, jaarduiven als jonge. Bij de oude klokte hij ook nog de 4e prijs. Bij de oude de ereplaatsen voor Maurice De Smet, Karei Everaert en Tondeur-Temmerman en bij de jaarlingen waren het Karei Everaert, Frans Schoof (3e en 4e) en Tondeur-Temmerman. Bij de pieper stonden Theo Callehaut, Gaston Van Stuyven- dale, M. Van Limbergen en Ro- main Roels achter Maurice Cobbaut. Te Baardegem won Jan Van de Meersch bij de oude. Een goede uitslag voor V. De Groes met de 2 en 4e en voor Alfons De Cock met de 8 en 9e. Bij de jaarlingen de hoofdvogel voor Petrus Doorns voor Frans Callehaut en Jan Van der Meersch en een sterk resultaat voor Jan Van den Eede met de 4, 5 en 8e prijs. Bij de jonge vroege prijzen voor Flo- rent De Geyter, Alfons Buyl en Petrus Doorns. Frans Van Biesen 4 en 9e en Frans Van Malder 5 en 6e kregen er een koppel in de eerste tien. Te Gijzegem mocht Alfons De Landtsheer juichen met winst bij oude voor Gaspard De Wae le en Albert Van de Meersch. Bij de jaarduiven was het laatst genoemde die op kop stond voor Alfons De Landsheer en K. Van Limbergen. Bij de jon ge won Marcel Uyttersprot de hoofdprijs voor Maurice De Waele en Odilon Caudron, Al- bert Cool en Jean De Valck. Te Wieze lukte Albert Van den Steen een dubbelslag bij de oude en jaarduiven. Met vroe ge plaatsen voor Frans De Smet, Benoit De Coninck en André De' Croock en André De Croock, Benoit De Coninck, Prosper De Smet, Frans De Wolf en André De Croock bij de jaarduiven. Bij de jonge duiven werd het beste deel van de uitslag bezet door Frans Bourgeois, Jozef Everaert, Gus- taaf Brys, De Wolf-De Bcule en Remi De Wolf. De monster kermisvluebt te Moorsel werd bij de oude ge wonnen door Cyriel De Neef voor Jos Van den Eede, Odilon Caudron, Louis Hermans en Maurits Van Malder, die hem ook de dikste serie klokte. Bij de jaarduiven waren de uitblin kers Albert De Wolf, gebr. Cooreman. De tandem Coore- man-Van Biesen met de 3 en 4e prijs waren de grote serie winnaars. Louis Teek was 5e. Bij de piepers kwamen er en kele hokken speciaal in de kij- De Chateauroux te Dendermonde was een succes voor het hok van de Belgische kampioenentandem De Praetere-De Lausnay. Er wer den 19 jaarlingen ingekorfd en er stonden er 14 op de uitslag met de 1, 3, 11, 12, 20, 26, 27, 39, 32, 33, 36, 37, 40 en 44. Alfred Michem, Van Neyghem en zn. Gilbert Van den Durpel, mevrouw Smekens en Alois Geldof stonden vooraan in de uitslag geklas seerd. De hokken van Achiel De Vos met 8 prijzen en De Busschere-Desbucqouis met 7 prijzen kwamen er goed uit. De Limoges te Dendermonde werd een zege voor Karei Verstrae- len voor De Praetere-De Lausnay, Roger Drieghe (3e en 7c), Achiel De Vos en Laurent De Maesschalck. Baoul en joon Galle en Gil bert Van der Putten zalen met gezette duiven vooraan. Me vrouw De Kerpcl, twee duiven ingekorfd, en met de 9e en 13e prijs op de uitslag bete kende dit een opvallend re sultaat. Een hok dat er goed uitkwam is dat van Marcel Van Haesendonck, met 5 prij zen op 7 duiven of de 8e, 11, 12, 14 en 18e prijs. De Limoges in het Land van Aalst werd nog maar eens een succes voor bet hok Gaston en zoon Slots uit Lede met de lc en 3e prijs. Mee vooraan klok ten de hokken Marcel De Pauw Dhacse-Van der Eecken, Alfons Bauwens, Roger De Geyter, De Block-Van Geert, Van de Sype en zoon, Octaaf De Bruyn en Jan Danckaert. De Chateauroux voor jaardui ven in het Land van Aalst wus een triomf voor Francois Schel- faut uit Schoonaarde. Theo Goosscns stond op de 2e plaats. Ook hier weer Gaston en zoon Slots met de 3e en 4e prijs. Vroege duiven waren er nog voor Gustaaf De Wit, gebr. De Dijcker, Paul De Graeve, Mar cel De Winter, Gerard Brarke en Dom. De Vulder. In De Ware Dendervallei speel de men Corheil en hij de oude won Albert Jolie voor L. en J. Van Grimbergen met de 2e en 3e prijs en vroege prijzen voor Amede Vermeulen, Theo De Smet en Kamiel Ponnet. Bij de jaarlingen was het Amede Vermeulen die het haalde voor Albert Jolie (2e en 5e), Frans De Rouck en Willy Vincke. De streekliefhebbers André Peelers en Marcel Van Haezendonrk konden wedijveren voor de vroege prijzen. De Dourdan in het Land van Aalst was hij de oude duiven een goede zaak voor Emiel Callehaut met de le en 7e prijs. Vroeg klokten ook nog Walter Van Durme, Alfons Van Miegerode, Gustaaf Van Her- reweghe, Paul De Meerleer, Georges Boelandt. Bij «Ie jaar lingen won Gustaaf Van Herri- weghe de vlucht en won ook nog «lc 9e prijs, maar de beste prestatie kwam van Paul De Meerleer met de 2, 3, 6 en 8e prijs. Mare Beerens, Nestor Waeyenherg, Frans Van Dorpe en Octaaf De Bruyn klokten nog in de «-ersle tien. In het Oostvlaams Grensver- bond werd Alfons Saerens de winnaar. Een goed resultaat voor Frank Stevens met de 2e en 5e prijs. De andere vroege prijzen gingen naar August De Proft, Frans Keppens, Gaston Van Stuyvendael, Jean Stal- paert, Maurits Verhaevert, Frans Moens. Bij de jaarlingen was het Pierre Mommenê die bo venaan stond voor Gaston Van Stuyvendael, mevr. De Kerpel en F. Verdonck. Ook de hok ken R. Van Hauwe, F. De Smet Van Releghem en zn, De Her der en zn (8.en 9e) en Jozef Philips kregen ze vroeg thuis. In het Verhond Wanzele-Ber- lare was het Achiel Leus die de Limoges vlucht won voor Raoul en zoon Gammc met de 2e, 24 en 27e. Vroege prijzen voor M. Van Leuven, G. Van der Haegen, Van Gyseghem, II. Van Kerckhove. Het hok Al fons Verlee blijft het doen met de 7e en 16e prijs. Ook Lau rent De Maesschalck met de 7e en 14e en Victor Quipor, serie tot 100 deed het goed. Hetzelfde kan geschreven wor den van J. Van den Bossche (25, 16. 28c), P. Everaert (22, 29, 34e) en Gilbert Galle (12, 18e). Bij de jaarlingen won R. De Vuyst voor G. Galle en J. Van den Bossche. De Schrij- der en zoon op de 5e plaats wonnen het zetnummer en de serie was voor Raoul en zoon Galle met de 4e en 14e prijs. De Dourdan vlucht te Wanzele- Berlare werd een overwinning voor Kamiel De Bruyne. Het was het hok van Frans Dc Sclirijder dat de Dourdan vlucht overklaste met hij de oude duiven de 2, 4 en 9e en l>ij de jaarlingen de 1, 28, 31e of zes op zes voor Frans. Bij de oude won Florent Wulgraevc de serie tot 100 met de 5e en 23e. Hokken die goed uit de verf kwamen waren Rudolf Goossens met dc 19, 20 en 30e, Paul Poppe met de 21 en 29e en Herman Aegliten met de 37 en 38e. Bij de jaarlingen dus Frans De Schrijder als dc ve dette, maar ook goede resul taten voor A. Eeckhoudt 2 en 6e, Brondeel-Lamhert 3 en 16e, Christiaens-Haelterman 4 en 7e, Christians-De Coninrk 5 en 10e en de gebr. Hcirman 12 en 15e. Beno ker William Van Cleemput met de 1, 3 en 10e prijs van drie ingekorfde duiven. Een mooi succes. Daarnaast mocht ook Emiel De Bondt juichen met 18 prijzen op de uitslag en een hele reeks vroege als de 5, 6, 7, 9, 11 en 12e prijs. Odilon Caudron en Albert Huyck zaten eveneens in de kopgroep geklasseerd. In Aalst De Eendracht won Roger Schelfaut de vlucht uit Noyon voor Aimé Dhaeseleer, Petrus De Meyst, René Cami en Louis Aerts. Bij de jaarduiven waren de eerste twee prijzen voor René Cami voor Kamiel Boel, Gaston Van Stuyvendael en Bcmi De Wilde. Bij de jon ge de 1 en 2e voor Gaston Van Stuyvendael. Louis Roe- landt was 3e en Hector Ver haevert nam 4 en 5 voor zijn rekening. In het Land Van Aalst was Paul De Craecker de primus bij de oude uit Noyon voor Roger Schelfaut, Alfons De Smet, A. De Cuyper en Cyriel Ahbeloos en bij de 'jaarlingen won R. De Cuyper de vlucht voor Cyriel Ahbeloos, R. De Wilde, A. Scheerlink en Hec tor Verhaevert. De Quievrain vlucht in Door Eendracht Sterk te Lede werd bij de oude gewonnen door Frans Govaert. Frans klokte ook de 3e prijs en meteen had hij het grootste deel van dc koek mee. Bij de jaarlin gen gingen de vroegste prijzen naar André Van de Velde, voor W. Tybaert, Cesar Steenhaut en José Daelman. Bij de jonge duiven won Jozef Van Over- meiren de vlucht. Jozef Matthijs met de 2, 3, 11 en 22e deed het goed, hetzelfde kan geschre ven worden van Jan Luyckx met de 4, 5, 13, 18, 19, 23, 24 en 31c prijs. De Noyon vlucht bij de oude leverde een goede uitslag voor Albert Eeckhoudt met dc le en de 15e en de eerste serie. J. Dhondt, Achiel Bruggeman en Jan Eeckhoudt klokten voor aan. Bij de jaarduiven ging de winst naar J. Van den Bosch voor Xaveer Dhaeseleer. De ge- 3) Silver Callebaut 4) Jimmy Van Overbeke 5) Ritiatje Boterberg 5e rkees vlucht 1,25 m. 1) Djakarta Heyndrickx 2) Tarzan De Kwae 3) Jaboume De Schrijver 4) Flicka De Bock 5) Don Pedro Maesschalck 6e reeks draf 1,35 m. 1) Rata Van Goethem 2) Jura Verlee 3) Amigo De Boever 4) Sandra Dhaese ROG 5) Bella Van Der Smissen 7e reeks vlucht 1,35 m. 1) Pepsy De Haeck 2) Kalanka De Meester 3) Wdnnetou Heyndrickx 4) Lisette De Haeck 8e reeks draf 1,25 m 1) Petit Due Dhaese Rog. 2) Bollet Van Der Smissen 3) Riavioli Vercaemer 4) Krolleke Van Overbeke 5) Torry Van Eetvelde 9e reeks vlucht 1,02 m. 1) Burgo De Bock 2) Oato De Boever 3) Brando Praet 4) Flicka De Meester 5) Tony Callebout 10) reeks draf 2 jaarse 1) Nargus Van Der Smissen 2) Brigand De Neve 3) FSentje Vonck 4) Cref Cceur Cooremans 5) Smoky Van Overbeke 11e reeks vlucht 1,13 m. 1) Jeannot Goethbils 2) Kim Maesschalck 3) Arizona Heyndrickx 4) Paula Maesschalck 5) Jerry Jacobs 12e reeks draf grote dravers 1) Barry Cooremans Roger 2) Rozendael Versporten 3) Savan d'Eke Beeckmans 4) Camargue T Dierickx 5) Inferno Debbout Dc jaarlijkse provinciale vlucht uit Bourges, die ingericht door Eendracht maakt Sterk te Lede is een klassieker in de duit spori. Voorzitter Frans Boelandt en zijn staf medewerkers uit de Dui' post te Lede hadden er ook dit jaar iets groots van gemaakt, sportief vlak is de vlucht een waardemeter en ,al wie op de 1 fond iets wil inbrengen neemt er qan deel. De uitslag wijst er op dut de streekliefhebbers er niet zo goed zijn uitgekomen en ge holpen door een zuid-oosten wind waren het de Oostvlaam- se tophokken als Oscar De Smet, Raymond Courteyu, Ra oul Verstractcn, Jules Rijckaert om hij die te blijven, die de pluk zwaaiden. Bij de oude duiven ging de zege naar Oscar De Smet, die daarnaast nog de 17, 18, 29 en 61e klokte van zijn 8 ingezette duiven. Raymond Courteyn zat mee bovenaan met de 2, 6, 52, 80 en 83e prijs, dan volgde Baoul Verstraeten met de 3, 20, 39e, enz. Een knal van een prestatie kwam er van Ju les Rijckaert, die 4 duiven inzette cn met de volgende prijzen op de uitslag stond 4, 15, 27 en 43e. Jules won ook de eerste bonserie. In de top van de klassering von den we nog lie gebr. Smet. de gebr. De Baerc, Ant(L_ Blondia, Mare Santens, ger Melsen. Bij de jaarduifet I ging de overwinning naar |ie hok Raymond Courteyn en' de gebr. De Baere en Antc.jr Blondia, die de eerste hot" rie won. Sterke hokken wa£^ Leo Dessein, Oscar De en in deze reeks kwumen streekliefhebbers een wool li meepraten met Urbuin Veri ren uil Berlure met de 8, 38e. Gilbert Van Assche, 9e, Kumiel De Bruyne, lare 24 en 33e, Cyriel Lcmni Lede met dc 22, 29 en W en Roger Dc Meyer, Massei 5le met 2 duiven gespeeld en 'Koi 14c en 20e prijs. De tro van voorzitter Frans Roeh gingen naar Raymond G tyn (provinciaal) en regioi bij de oude voor Jules zoon Dc Waele cn hij de jfeer duiven Roger De Mcyer. Beno idi 1st SÊric een rit ie Pr '|rg< na ops ee hei Rozendael Versporten was de grote uitblinker van deze po- nykoersen die in Denderbelle georganiseerd werden. De drafkoers voor grote paarden is steeds één: van de bliikvan- gers in het met twintig reek sen gevulde programma ook nu kort men een titanenwed strijd tussen Rozendael Ver sporten en Savan d'Eke mee beleven in het begin kon ook Dup Bombeke en Camar gue T. Dierickx rich in de strijd mengen doch in de laatste ronde bleven nog en kel de favorieten over om het uit te vechten Rozendael won voor Savan d'Eke van de stal Bombeeck. Opvallend was ook de neder laag van het Praet-diro zo- wel Pitou als Tom Boy moes ten het bij de kleinste vluch ters afleggen tegen RapAdo Van De Walle. Vermeldens waard rijn ook de dubbel slagen van Petit Due D'Haes en Djakarta Heyndrickx. le reeks draf jaarlingen. 1) Olga Van Der Smissen 2) Frits Van Overbeke 3) Orbir Heyeriok 4) New Quick Dhaese Al'b. 5) Flicka Jlaicobs 2) reeks vlucht sulky 1,05 m. 1) Pitou Praet 2) Burgo De Bock 3) Tom Boy Praet 4) Flicka De Meester 5) Ca to De Boever 3) reeks vlucht 1,15 m. 1) Jeannot Goethals 2) Arizona Heyerick 3) Wilma Callebaut 4) Kim Maesschalck 5) Paula Maesschalck 4e reeks draf 1,15 m 1) Picador Boterberg 2) Brandi Voet broeders Heirmun met de 3 9e prijs pikten de eerste r geduide serie mee. Jules enJn De Waele wonnen de twedef Bij de jonge duiven won jtC De Saedelcer de vlucht virz P. Schockaert en Roger Geyter stond met de 3 en. prijs vooraan op de uitslag"!® had reeds 6 prijzen in de fIS ste 20. Voor het seriege r zorgde Dan. De Winter, g( Schockaert en A. Brantegh^ In De Toekomst te Aalst i Remi Raes de Noyon vlucht de oude voor Desiré Gai c mnn, Philemond De Smet, C ger Schollaert en Frank W' vens. Bij de jaarduiven wigg Desiré Ganseman de winifc^ voor Jan Baetens, Petrus T\ kaert, Frank Stevens en R' Raes. Bij de jonge kwaï? inzonder de hokken van I?" tor Boterbergh (1 en 6e), Oe riel De Vidts (3 en 5e) en lemon De Smet (4, 7 en }g( aan bod. Octaaf Van GijsegL.. klokte de 2e duif. Vanuit Quievrain in De 1 komst deed Alfred Vonck beste zaak met twee eejiO' prijzen. Bij de oude was )r André Dalsaert met de 2ej| verder Frans De Leeuw, pold Robijn en Gerard 1, rens die vooraan stonden. de jaarduiven waren er I F plaatsen voor Willy RogiH Stalpaert, René Albrecht jdi De Wolf-Van Rossum. Inj reeks piepers waren het Le( hokken van Emiel Van G(, Hector Boterbergh, Achiel Greve en Emiel De Nijs jn het vroegst klokten. ïh Benot

De Voorpost | 1977 | | pagina 22