RING ROND AALST DICHT VUURPROEF VOOR PIEPJONGE ERPE-MERE KULTUREEL V.Z.W. TE VOET NAAR LOURDES GEBOUWEN TE GIJZEGEM KRIJGEN HET HARD TE VERDUREN EEN MAN BETOOGT MET GOED RESULTAAT 890-4640012-48 var Vanaf het ogenblik dat Frans De Ridder, een gehandikapte, te weten kwam dat de brug zou worden opengesteld, werden plannen gesmeed om openlijk zijn ongenoegen kenbaar te maken over het feit dat de brug niet door gehandikapten te gebruiken is. Het niveauverschil tussen voerpad en rijbaan is zo hoog, dat men er met een invalidenwagentje onmogelijk op kan. Frans wachtte dus 't strategisch meest geschikte moment af om de aandacht op dit gebrek te vestigen, en daar slaagde hij warempel ook in. Zelfs tegen alle verwachtingen in, want ook vroeger nog had hij het departement van Openbare Werken te Aalst meermaals gewezen op deze fout, telkens evenwel zonder antwoord. Op openbare werken beloofde men hem nu het voetpad plaatselijk zodanig te zullen aanpassen dat ook invalidenwagens de brug zullen kunnen gebruiken. Andere gehandikapten mogen Frans wel erg dankbaar zijn. 4 - 17-6-77 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 GEVAARLIJK Heel wat automobilisten die vanaf de H. Hartlaan komen en naar Dendermonde willen, sto ren zich niet aan de volle witte lijn op de brug die hen verbiedt links af te slaan en de afrit vanaf de Boudewijnlaan (oprit Den dermonde) als afrit te gebrui ken. Men weet op voorhand dat daar harde klappen gaan val len, en toch neemt men zulke risiko's Vóór de H. Hartkerk werden verkeerslichten geplaatst. De wegmarkeringen zijn er echter nog niet aangebracht. Er is wel een voorlopige afbakening geplaatst. Ook daar is men best wat voorzichtig. Wanneer men aan de andere kant de brug ver laat, valt het op hoe smal die brede Boudewijnlaan eigenlijk wel is. Van vier rijvakken komt men op twee. Daar kan het RUST VOOR DE ENEN, LAST VOOR DE ANDEREN Het stadscentrum is door deze openstelling en elk geval al van heel wat hinderend verkeerver- lost. Het verkeer uit Brussel, Ninove en Gent moet de stad niet meer door om naar Den dermonde te rijden. Voor de bewoners van de Boudewijn laan is het nu echter volledig afgelopen met de rust. Ook aan het O.L.Vrouwenziekenhuis werd het al heel wat drukker. Het wordt uitkijken wanneer men daar langsheen het zie kenhuis wil parkeren. Daar be vindt de parking zich om zo te zeggen naast een snelweg. Snelheidsbeperkingen worden op zulke wegen vaak overtre den of beter: overreden. Wilfried Lissens De nieuwe brug over de Dender wordt ingewandeld. Supporters langs de weg, talrijke schoolkindere^™! Vervolg van blz. 1 en als boven dien iemand zich aktief wil inzetten in de V.Z.W. dan wordt hij meteen gehoord want zo menen de initiatief nemers of die persoon nu arbeider is of intellek- tueel, zijn stem, zijn ideeën moeten ook aan bod ko men. Men streeft dus duidelijk naar openheid naar buiten toe en demokratie binnenin. Een en ander wordt boven dien vrij ruim gezien. Door plaatselijke omstandighe den heeft men voortaan im mers te maken met het gro te fusieplan en deze fusie van acht gemeenten wil men dan ook aanpakken. Het is vanzelfsprekend dat dit heel wat mogelijkheden open maakt. Erpe-Mere Kul- tureel pikt daarop in een spitst zich dan ook toe op de ganse Erpse-Meerse ge meenschap. Projekten zul len dan ook niet worden ge centraliseerd. Men wil ver mijden dat alles telkens in eenzelfde kern gebeurt (neem pakweg (Mere) en zo denkt het bestuur bvb. aan het uitbouwen van circuits zodat elke dorpskern aan haar trekken komt. Zo zou bievoorbeeld een aktiviteit over enkele weken tijd moe ten kunnen reizen van Bam- brugge naar Aaigem en zo naar Erpe enz. OPEN VRAAG Het bestuur heeft een pak ideeën in petto maar die vragen telkens zoveel denk werk en praktische voorbe reiding, dat zij die liever nog niet prijs geeft aan het publiek. Wel denkt men nu al aan een «dag der onge wone sporten». Onze zeya- mannen geven ons aan de hand van dit projekt een konkreet voorbeeld van wat zij in feite beogen: eert dergelijke dag zou door gaan in de acht fusieker nen: Mere zou bvb. go-car- ting krijgen, Erpe duifschie- ten, Bambrugge boksen enz. Terzelfdertijd zou men dan kunnen een fietsrally organiseren die van attrak- tie tot attraktie zou gaan. De hele bevolking zou al dus met een eigen sportieve inbreng betrokken worden bij het hele spektakel. Wat men van Mallemunt verwacht ligt in dezelfde lijn. Een en ander moet dui delijk maken of de gemeen schap van Erpe-Mere res pons zal geven, of zij op de boot zal springen, of de vereniging wel stevig op haar poten staat, enz. Im mers, wat men nu mee maakt is nog maar in een embryonale faze, het is een kiem, een zaad dat voort planting met zich moet meebrengen. Maar hoe? Dat is het mysterie, de open vraag...Zowiezo wordt Mal lemunt Erpe-Mere een vuur proef voor de kulturele ver eniging. PROGRAMMA MALLEMUNT VOOR JAN-EN-ALLEMAN Er staat heel wat op het programma van Mallemunt E.M. Er is voor elk wat wils: voor de kinderen, de ouden van dagen, de jonge ren en de andere. Men heeft zich dus gericht op alle leef- tijdskategorieën maar ook op alle sociale lagen van de gemeenschap. Hun aktieve deelname zal voor een groot stuk het sukses van het festival bepalen. Hoe men dat wil bewerkstelligen? Wel, men legt momenteel kontakten met wielertoe- ristenklubs om samen met hen een fietstocht te orga niseren en verder is er o.m. ook nog een cirkusprogram- ma. Zij het nu dat iemand een duif hypnotiseert of zijn paard bier kan laten drin ken, hij wordt door dit cir- kus uitgenodigd om zijn toeren en trukken vóór het publiek te komen overdoen. Inschrijvingen vérwacht bij Dany Erpels, Provincielaan 136 te Mere (tel. 053/70.25. 31), na 18 uur). Dan zijn er nog een pak zanger-muzi kanten die zullen zorgen voor een urenlange happe ning en al verzwijgen we U nog enkele dagen hun na men, toch kunnen we kwijt dat het de moeite loont. Het geheel zal de vereniging zo'n slordige 200.000 fr. kosten en daar zij zelf de fi nanciële lasten draagt het festival mag u immers gratis meemaken komt een tweede aspekt om de hoek kijken: het sponsor schip. Men ziet het zo dat de sponsors door hun bij drage in feite een geschenk geven aan hun klanten. Onthoudt U voor de rest dat het evenement plaats grijpt in samenwerking met de Beursschouwburg, de Ko ninklijke Vlaamse Schouw burg, de plaatselijke afde ling van het Willemsfonds en de Centrale Socialis tische Kuituur (zeg maar, CSC). Afspraak dus op 20 augus tus om 15 uur. Plaats: De terreinen van de Rijkslage- re School te Mere. René De Witte eveneens «wringen» worden, als het verkeer wat drukker is. Naar Lourdes Op 1 juli wordt nu gestart naar Lourdes. Per dag wil men een zestigtal km afleggen. Alleen raakt men wel aan «slaping» bij een pastoor, in een klooster, bij de politie maar met vier wordt de groep te groot. Wel zijn reeds plaatsen vastgelegd maar voor de meeste tast men nog in het duister. Men zoekt dan ook een «karavaan». «Man, paard en kar» wil men hebben maar de man is dan de chauffeur, het paard moet een stevige auto zijn met trekhaak en de kar een caravan. Als be loning is er gratis eten en drin ken gedurende 19 dagen voor «man» en «paard». Wie in het bezit is van karavan en bijhorende wagen, gelieve kontakt op te nemen met Va leer of Gustaaf.. Men wil terug Het bestuur van Erpe-Mere Kultureel v.z.w. vlnr. Romain Schollaert, Cesar Lievens, Dany Erpels, Mare zijn op 23 of 24 juli. Van Wesemael, Marcel Van Boxstael, Johan Noël en C. Van der Velden (js) Belofte Geen last, Gustaaf Nee, ik heb er niet de minste last van. Alle last die er zou kunnen zijn is dat het een dure sport is (men moet steeds zo ver met de wagen) en dat mijn vrouw nogal veel alleen zit. «Of ik iets speciaal aan mijn voeten doe om zo te kunnen marcheren 7 Nee, absoluut niets. Het enige wat ge te doen hebt is...tijdig uw voeten op te heffen». «Met deze laarzen deed ik dit jaar reeds 1500 km en daar mee trek ik ook naar Lourdes». «Elk week-end ben ik op de baan. 't Is mijn leven», zegt Gustaaf. «Vroeger werkte ik in de Bank van Brussel, in de on derhoudsdienst» Medailles «Nee, die kan ik niet meer tel len. Op alle kasten en in alle schuiven liggen er, ook van Duitsland, Oostenrijk. Frankrijk en noem maar op.» Hij heeft echter een soort kast helemaal behangen met me dailles, zo op de rug als op de binnenkant van de deur. Nee, ze zijn echt niet te tellen. Bekers heeft hij ook al vol doende, 98 en diploma's veel meer dan 100. Vorige woensdag reed op de Dcndcrmondse steenweg n° 7 te Gijzegem een vrachtwagen op d opstapelplaats van café «Klein Gijzegem» binnen. Het grootste deel van het bijgebouw stortte in. F vrachtbestuurder Luc Veldcman (21 jaar) uit Oudegem werd zwaar gewond. Dit ongeluk is volgens ooggetuigen onverklaarbaar. De weg was vrij, het weder goed en de bestuurdJ' reed niet te hard. F Reeds verscheidene malen deden er zich op deze plaats ongelukken voor, maar meestal was het omdf1 er gestationneerde wagens het verkeer hinderden. Parkeerverbod op dit stuk van de De'ndermondsr steenweg wordt niet gewenst door de zelfstandigen. Alternatief parkeren zou daar dan eventueel ecf voor de hand liggende oplossing zijn Algemeen wordt aangenomen dat de oorzaken van de mcesll ongelukken niet alleen te wijten zijn aan slecht geparkeerde voertuigen, maar hoofdzakelijk aar overdreven snelheid. De voertuigen komende zowel van richting Aalst als van richting Dendermona verminderen hun snelheid niet in de dorpskom van Gijzegem. de maximum snelheid van 60 km wordt door weinigen in acht genomen. Het stadsbestuur bestudeert de verschillende mogelijkheden om de zo gevaarlijke draai aan het SI Vincentius instituut te wijzigen om er de veiligheid te verhogen, door het plaatsen van vluchthetivef en vangrails. Wat het overige stuk van de Dcndcrmondse steenweg betreft kan men onmogelijk de hele lengte v vangrails voorzien. Hier zou men dan ook een andere oplossing moeten trachten te vinden om d veiligheid van de mensen en hun eigendom te verhogen. Samen met Valeer De Cocker, een Gentbruggenaar van in de veertig die reeds verleden jaar te voet naar het Franse gena deoord trok wil de Aalsterse globetrotter te voet naar Lour des. Bijna 68 als hij is voelt hij zich nog in prima-konditie om met bovengenoemde en de Kempenaar Kamiel Schoofs uit Loenhout ongeveer 50 jaar en de 25-jarige verpleegster Jeanette De Schoenmaecker uit Lochristi doch werkzaam in de kliniek te Melle een goede drie weken op stap te ga?dei Niet alleen gebeurt het als sportieve prestatie maar vooii missiewerk van kenissen in Mexico en Burundi. Hiertoe fer den dan herinneringsplankjes aangeboden aan de prijsL d 100 fr bij hem persoonlijk of van 120 fr, verzendingskoi inbegrepen, bij storting op rekening 890-4640012-48 varLls leer De Cocker, Emiel Clausstraat te 9219 Gentbrugge. r b( Niet meer aan zijn proefstuk Hoeveel kilometer Staafken te voet reeds heeft afgelegd is niet bij benadering te schatten. Dit jaar alleen deed hij er reeds ongeveer 1500. Verleden zon dag reed hij met de wagen naar Eupen en legde er 40 km af in groepsverband en morgen trekt hij voor de 28e keer naar Scherpenheuvel. Met Pinksteren trok hij voor de 107e maal naar Halle en de volgende dag deed hij een voettocht te Brugge. Hij deed reeds grote tochten als bvb Brussel-Straatsburg verle den jaar met halteplaatsen in Rixensart, Bastogne, Arlon, Morhanges, Mittersheim, Phalbourg, Saverne, Sulzheim en Strasbourg. Hij heeft reeds vier wandelboekjes vol stem pels want overal waar hij komt laat hij zijn boekje afstempelen. Ook ging hij reeds eens te voet van Rome naar Assisië, een slordige 300 km. In 1974 had Gustaaf een zwaar zo goed is afgekomen trekt van O.L.V. van Halle. «accident» waardoor hij acht Gustaaf nu naar Lourdes. Hij is Gustaaf, goede reis, En weken in de kliniek lag. Als ook de voorzitter en herstichter maar op tijd op. dank voor het feit dat hij er toch in 1933 van de Broederschap Men verstaat niet hoe op deze steenweg In een niet scherpe bocht de wagen in het kwam. (el)

De Voorpost | 1977 | | pagina 4