r Ac L sterse itsen [ULTURELE CENTRALE V.Z.W. iIJZEGEM TENNIST ZICH IN GROOT iALSTERSE SPORTPERSPEKTIEF i eè IWEE JONGE MENSEN §MGEK0MEN NABIJ DINANT TOERISME TE AALST ARC DE BOCK GEHULDIGD BESTUURSVERKIEZING BIJ JEK AALST VERKEERSTIPS VOOR KLEIN EN GROOT „J erde zwaar gewond De Voorpost - 17-6-77 - 5 1 dagnamiddag laatstleden knipte schepen Eddy Monsieur het ispleinlint door op het Sport- en rekreatiecentrum te egem-Aalst. Vooraf werden de glaasjes gul gevuld, al was het r om de tijd te doen vergeten aan persmensen en fotografen die nog andere aktiviteiten wilden bijwonen. De zon, een zomerse mgaard spelende kinderen, heel wat belangstellenden en frisse iken waren van de partij. INTIELE •GELIJKHEDEN [gemeente Gijzegem nam in 1973 kontakt met de Paters verband met de [koop van dit terrein. De joeling was mettertijd tot een -aardig sport- en rekreatie- rrum te komen. In 1974 ten de eerste kursussen :ybal. basketbal en tennis, gebeurde in samenwerking t het B.L.O.S.O. B. Soenen - een tiental lessen. Een ^igtal geïnteresseerden lieten t inschrijven. Op het domein j er aan atletiek gedaan /00ren' zwemk°m Woor de toe iers indertiJd ze'^ gebouwd) er maar troosteloos bij. Het skot c'e ^edoe''n8 ze een andere temming te geven. Tijdens de vainiisdagen kan men er nog 3e' rebollen. Naast het domein een stuk grond dat ver- n uPing geeft met de Kerkstraat. zou eventueel een openbare king aangelegd worden en speelterrein, een ravot- :in of een oefenplein voor :iek? ik zij de sociale tarieven en jreservatiesysteem was het de joeling de tennissport te ïemokratiseren. «Iedereen» ég de kans. De manier van ken kende een zodanig pes dat al spoedig aan een éde tennisveld werd gedacht. Antilopem-tennisklub eg een nieuwe voorzitter, iteker Du Caju. Er werd geoefend en nieuwe lesreeksen werden ingericht. Een tweede veld was er nodig want tijdens de hete zomerdagen 1976 kon men reeds 's morgens vanaf 7 uur de tennissers aan het werk zien. INHULDIGEN Tijdens de receptie belichtte voorzitter van de V.Z.W. Kul- turele Centrale, de Heer Alfons De Ridder, de doelstellingen van de v.z.w.maar vooral de evolutie van de tennisklub. Hij dankte heel wat mensen om hun onbaatzuchtig werk en wenste de klub het allerbeste. Voorzit ter Du Caju bood Schepen Monsieur het ere-lidmaatschap aan en wilde dit feit omgezet zien in realiteit door het schenken van een herin neringsmedaille. Door een tech nische fout bij de afwerking van de medaille moest hij de overhandiging tot een latere datum uitstellen. Schepen Monsieur knipte dan het weg- versperrende lint door gaf onder heel wat belangstellende blikken blijk van zijn tenuiskunde door de eerste officiële «service» meteen raak over het net te slaan. De tennisbanen werden ingespeeld, de kompetitie bin nen de klub gaat verder. Rond september denkt de nu ongeveer 200 leden lellende klub het tornooi te beëindigen. Dan gaat men denken aan een inter- klubkompetitie. KARELDENAEYER Schepen Eddy Monsieur klopte de eerste (reuzen) bal over het net op het nieuw tennisplein van Gijzegem Een knip door een lint en er kan getennist worden in het sport- en rekreatiecentrum te Gijzegem (el) Ie weg van Dinant naar Celles, in de buurt van Foy-Notre-Dame, 'ren twee jonge mensen van Aalst verleden zaterdag rond 10.25 het leven en werd de derde inzittende van de wagen zwaar ond. Iïn Van den Bossche, vijzeres zonder vaste be ng. 23 jaar oud (15.5.54), ienenlaan 27. dochter van pensioneerd bediende uit rlooierij Schotte. deeluit- id van een gezin met acht en. stuurde de wagen op :nblik van het ongeval. De was die van Hubert 28 jaar. bediende bij het ieentekrediet te Brussel, lende Bredestraat 387. bijna |e scheiding met Herdersem. de zoon van een ende op rust van de kliniek lad nog een broer en twee ïrs. Eeckhaut. (25 jaar) Nieuw st 40 is de verloofde van leen. Hij is zwaar gewond en ;ft in het «Sint-Vincent»- tnhuis te Dinant. Door een ikende reden ging de wagen bocht even van het wegdek en kwam, volgens som migen in grint, volgens anderen in een greppel terecht. Marleen gaf gas om weer op het rijvak te komen doch de wegen ging helemaal over de rijstrook en sloeg te pletter tegen een boom aan de linkerkant van de weg. Uit het totaal vernielde voertuig werd het verhakkeld lichaam van Marleen, die binnenkort met Jan zou huwen gehaald. Hubert, zwaar gewond, overleed een paar minuten na zijn aankomst in het Hospitaal te Dinant waarheen hij werd vervoerd. De heer Chaudier. deskundige van het Parket, stapte af op de plaats van het onheil, het voertuig, in zeer slechte toe stand, werd weggesleept door de firma Garnier uit Houyet. Uiteraard is de verslagenheid bij de Aalsterse bevolking door dit dramatisch ongeval groot. Het was één der wagens die, met de Sint-Jorisklub van Aalst, naar grotten in de nabijheid van Celles reed want de slachtoffers waren fervente speleologen. Om minder risiko's te nemen waren de verschillende auto's afzon derlijk, rond 7.50 uur met aanzienlijke tussenruimten van start gegaan om elkaar niet op te jagen. De jongelui hadden dus alleszins oog voor het gevaar langs de weg doch het noodlot sloeg toe, op een paar kilometer van de voorziene ontmoetingsplaats. Het parket verwittigde de be trokken families zaterdag na de middag. Zondag gingen de ouders naar Dinant doch kon den hun overleden dochter of zoon niet meer zien. Maandag morgen reed de begrafenison dernemer dan naar Dinant om de lijken thuis te brengen. Begrafenis van Hubert Vinck a.s. zaterdag in de kerk v.h. H. Hart. L.H. In het «Informatieblad» van het Kommissariaat - Generaal voor Toerisme, nr. 6 van de maand juni, dat alle ingezonden informatie publiceert en ruim verspreidt, zochten we wat het aandeel van onze stad daarin is. Het blad is ingedeeld in een deel over het «Rubensjaar», een deel over het «museumjaar» en een «toeristische kalender». RUBENSJAAR Waar er overvloed aan informa tie is in dit verband zochten we vruchteloos naar de bijdrage die Aalst toch voor een paar weken leverde i.v.m. de Ru bensviering in de St.- Martinuskerk met eminente sprekers voor het Rubens schilderij «Rochus en de Pest lijders». MUSEUMJAAR Buiten de grote steden vindt men er wel in vermeld aktivi teiten in musea teBinche,Stave- lot. Bouillon, Deinze, Gaas beek, Leuven, Morlanwelz. le per, enz. Aalst zochten wij ech ter zonder énig sukses. In Aalst zijn toch ook regelmatig ten toonstellingen in het Oud- Hospitaal. FEESTELIJKHEDEN Nogal uitgebreide informatie verstrekt Ronse over de «Fier- tel», Oostduinkerke over de «Gamaalfeesten», Chimay over zijn «Festival», Knokke- Heist over zijn Majorettenwed- strijd en Wépion over het «Aardbeienfestival». Aalst is ook hierin niet terug te vindén. Wel wordt het Pikfeest te Mel- dert in extra-korte termen ver meld. Beiaardkoncerten zijn aange kondigd voor Brugge, leper en Menen. Van de te Aalst ge plande koncerten geen spoor. Over markten is er informatie voor Beauvoorde, Izegem, Kuume, De Panne. Markten of dergelijke schijnen in Aalst niet te bestaan. Ook hengelwedstrijden zijn aangekondigd voor andere lo kaliteiten. Doet de Adviesraad voor Toerisme er wat aan? Ke vrijdag verzamelden de ongeveer 30 leden van de Ping Pong P Elckerlyck in hun lokaal aan de Geraardsbergse steenweg te fibodegem. Op het programma stond naast het jaarlijks etentje de huldiging van Mare De Block als individueel kampioen. De Éenheidstoespraak werd gehouden door de ondervoorzitter van lub, schepen Roels. iprichting van deze klub J_*lurdeop 1 mei 1974, meteen ^fel mensen waartoe Herman Is behoorde. De aanvanke- ip dj bedoeling was gezonde "panning en sport onder iden. Doch de ijver om te urdien was zo groot, en onder •Is van Tom Van De March mdjBQen; gestart zonder ambi- indsp jaar reeds aangesloten I eefe K.B.T.T.B., en begint daarna reeds met 2 'en. Succes liet niet op zich ten, want het 2de jaar Ide de 1ste ploeg 2 maal en over naar 3de provinciaal. :t s| begon het ook groots te elf en richtte reeds voor de 3de involgende keer een tornooi n de Gouden Bal. Dit met •enters uit het ganse land, 18 inschrijvingen. Ook hier E.Lfvan succes gesproken. Noël nibber van het tornooi van 'et-aangeslotenen, en Mare De Bock en Jaak Boeykens, behaalden ook eervolle resulta ten bij de niet geklasseerden. Trouwens, Mare De Block kreeg de schaal «P.C. Elckerlyc» uit de handen van de heer voorzitter Duwez Willy, als klubkam- pioen. Ook de vrouwen werden bij de hulde betrokken, en in de bloempjes gezet. Het bestuur bestaande uit voorzitter Willy Duwez. onder voorzitter Roels. sekretaris Luc De Bock, schatbewaarder Eric De Cordier en de leden Johnny Melchebeeck, Rik De Bock, Giinther Nikas en Tom Van der Hare doen dan ook een beroep op de geinteresseerde jeugd om zich te laten, aansluiten bij de klub. Inlichtingen zijn steeds te bekomen bij bovengenoemde personen of in het lokaal van de klub. Zaal Elckerlyc, Geraards bergse steenweg te Erembodegem-Terjoden. j.s. Er wordt gefluisterd dat Jan Caudron opnieuw een schepenzetel zal nemen. De gegrondheid van die geruchten werd noch ontkend, noch bevestigd. Het schepenkollege ontving in de voorbije dagen een delegatie van de Middenstandsraad. Of liever, een delegatie bestaande uit afgevaardigden van elf dekenijen. Tijdens een «hartelijk» verlopende bijeenkomst boden de afgevaardigden een verlanglijst bestaande uit twintig punten vanwege de centrumbewoners aan. Naar ons werd medegedeeld zou een definitieve beslissing genomen zijn in verband met de samenstelling van de Middenstandsraad en de Marktkom- missie. Deze benoeming zou gebeuren tijdens de gemeente raadszitting van 29 juni. De middenstandsraad gaf vorige week in verband met deze twintig punten een perskonferentie waarover u meer leest elders in dit blad. Op 3 juli gaat andermaal een wedstrijd door voor gedresseerde honden, de prijs «Frans Sanders». Deze wedstrijd wordt ingericht door de klub «Hondentrouw» en gaat door op hun terrein. Het stadsbestuur onderhoudt kontakten met binnenlandse zaken te Brussel om het kader van het stadspersoneel uit te breiden. Kandidaten voor het direktiekomitee Interkommunale Land van Aalst zijn Ludovikus Moyersoen, burgemeester D'haeseleer, BSP kandidaten Marc Galle en Alois Van Den Bossche. Zal de CVP het spellege van het feestkomitee opnieuw spelen? Zal er gestemd worden op Aloë Van Den Bossche? Geruchten en nog eens geruchten... De Sarma gebouwen aan de Lange Zoutstraat zouden verkocht zijn aan Bastiaens, een aannemer en makelaar in immobiliën. Onder leiding van architekt van Herreweghe zou het komplex getransformeerd worden tot een winkelgalerij met een tiental boetiekjes. Het huis De Vis in de Nieuwstraat is verkocht aan C en A, die het plan opvat een van haar kledingszaken te Aalst te installeren. Kiwanis Aalst heeft een belangrijke opdracht voor november 1977. Dan wordt de charterday gehouden, dag waarop het nieuw bestuur in funktie treedt. Voorzitter wordt dan Luc Van Dorp, ondervoorzitter Jos Blommaert, Penningmeester Raf Boonants, sekretaris Thierry Geerinckx. De charterday zal op een luistervolle wijze gevierd worden. U herinnert zich dat wij in een onzer vorige edities nogal uitvoerig spraken over wat Aalst zowat aan de industriële archeoloog te bieden heeft. We schreven dat enkele mensen geïnteresseerd waren om terzake een werkgroep op te richten. Dat is nu bevestigd. Een eerste kennismaking zal plaats vinden op vrijdag 17 juni. om 20 uur, in het bovenzaaltje van café 't Landhuis, Grote Markt te Aalst. Gezamenlijk zal nagegaan worden welke de mogelijkheden en de wenselijkheden zijn/is van dergelijke groep. Iedereen is welkom. ROEL VAN DE PLAS Op 19 april 1975 werd de Aals terse Jong Ekonomische Kamer officieel erkend door het overkoe pelend orgaan, de JEK België. Een veertigtal leden maken deel uit van de Aalsters afdeling. Deze jonge beweging, met leden tussen 18 en 40 jaar. kozen op 6 juni jl. voorde derde maal het jaar lijks bestuur. Voor het werkjaar '77-78 ziet de samenstelling er als volgt uit: Past-voorzitter: Hugo Penne; Voorzitten Hubert Meert; Ondervoorzitter: Jacques Ver- straeten; Schatbewaarder Fred De Laere; Sekretaris: Ria Verstraete. Als Kommissiedirekteur werd reeds aangesteld de h. Emiel Spaenhoven. Deze toch wel bloeiende vereni ging had vorig jaar enkele opmer kelijke aktiviteiten met het wel- sprekendheidstomooi «Growing Up in Europe» en de kunstten toonstelling in het Kultureel Cen trum van Affligem «Jonge Kun stenaars brengen Jonge Kunst.-- DDP In de turnzaal van de Meidertse jongensschool had voor beide Meldertse scholen, in afwachting dat de leerlingen ook met het verkeerspark kennis maakten, een verkeersnamiddag plaats gehouden door een rijkswachter van de «Vliegende Brigade», een «zwaantje». Vooral wat in de wegkode betrekking heeft op de voetgangers en fietsers kwam aan bod en tevens werden te verwachten innovaties medegedeeld. Ook voor volwassenen waren er interessante tips die we U niet willen onthouden. Overwinnaar Mare De Boeck in het gezelschap van het bestuur van Ping pong klub Elccrlyc (js) PLAATS VAN DE VOETGANGER Voetgangers gaan zo mogelijk opeen voetpad of een verhoogde berm. Zoniet gaan ze op de rijweg maar dan uiterst links. Zo ze. b.v. op een berg. hun fiets leiden op de rijweg gaan ze evenwel rechts. Een georgani seerde groep. b.v. een school, gaat bij ontstentenis van een voetpad op de rijweg rechts. REFLEKTOREN Tegen nieuwjaar 1978 moet elke fiets vooraan een witte reflektor hebben, uiteraard een rode achteraan en op de trappers gele of oranje. Wellicht volgen over enkele jaren dan reflekterende fietbanden om ook zijdelings beter te worden gezien. KONTROLE OP FIETSEN In scholen zal kontrole op de toestand van de fietsen worden gedaan. Kaarten zullen worden uitgereikt: groene zo alles in orde is. rode waarmede u het verbod om nog op de openbare weg te komen met deze fiets, en oranje die u verplichten uw fiets bij de politie aan te bieden tot nazicht na aanpassing of her stelling. WITTE LIJNEN Zebrapaden en alle oranje lijnen, met uitzondering va"n de aanduiding van parkeerstroken, komen alle in het wit. OVERSTEKEN Het «groene ventje» op verkeers talen dat U aangeeft wanneer U als voetganger mag oversteken zal kortelings, voor het einde van de U gegunde oversteektijd, als waarschuwing beginnen te «knipperen». VARIA «Bebouwde kom» beduidt niet enkel het feit dat er huizen staan langsheen de weg maar begint van zodra U de witte plaat met de naam van de gemeente erop ziet. Het voorrangsteken (vlie gende bom!) wordt geleidelijk vervangen door het op zijn punt staand vierkantig bord. wit met een gele omranding. Dit teken geldt dan tot u het zelfde maar dan doorstreepte teken ontmoet. Groene en oranje lichten gaan verdwijnen en zullen worden vervangen door groene pijlen. L.H.

De Voorpost | 1977 | | pagina 5