BRADERIJ IN DE NIEUWSTRAAT BASKETBALKLUB «OKAPI» AAN DE EER STEUNT AALST DE FALLUINTJES NIET? ERPE-MERE KULTUREEL V.Z.W. NIEUW JEKA-BESTUUR GEÏNSTALLEERD 6 - 1-7-77 - De Voorpost Het zonnetje lokte Iteel wat volk naar de braderij in de Nieuwstraat. (SJ) Tussen twee klanten in en een veranderen van de band voor de in de Nieuwstraat permanent aanwezig blijvende geluidsinstallatie vertelt Fotograaf Herman Louies, sekretaris van de Dekenij van de Nieuw straat, een en ander over deze achtste braderij. Reeds gestart in 1955 wordt deze braderij, steeds gehouden het week-end vóór Aalst-Kermis. on dervoorzitter Eeckhaudt, sekreta ris Louies, penningmeester Bee- rend en verschillende bestuursle den. In de gamma van de verschillende Aalsterse Dekenijen, overkoepeld door het «Verbond» dat nu in ok tober reeds zijn vijftienjarig be staan viert, en dat zich vooral be zighoudt met de betrekkingen met het stadsbestuur en vroeger ook met de organisatie van een alge mene tombola, komt de Molen straat als een der eerst opgerichte na de wereldoorlog. Vóór 1940 bestonden reeds de de kenijen van de Katteslraat (de oudste van allemaal) en van de Molenstraat. Na de oorlog volg den dan de Nieuwstraat, Kool- straat, Molendries, Hoogstraat en Moorselbaan en verleden week be leefden we de eerste editie van de Braderij van de Geraardsbergse- steenweg. Verleden vrijdagavond was er grote toeloop in de verkeersvrij gemaakte straat en kenden o.a. de cafétafeltjes op de rijweg veel suk- ses. Verleden zaterdag was er eveneens veel volk maar 's avonds trad de regen een tijd als spelbre ker op. Vroeger hield men ook op zondag de braderijen open doch dat is nu voorbij. Door het feit dat er veel géranten zijn en dat enkele zaken met personeel werken gaat men liever op maandag met de Braderij verder. Ook standwer kers met typische snijmachientjes die toch zo wonderbaar werken zijn er te zien. Op 't eerste zicht denkt men dan aan «vreemde» mensen van buiten de Nieuwstraat doch dat kan niet want de Braderij is voorbehouden aan de nering doeners van de straat zelf. Er was niet alleen veel volk, er was muziek maar dat is er met de bestendige geluidsinstallatie ook met de week-ends, met feestelijk heden als de eindejaarsfeesten, karnaval en de vooravond van hoogdagen), maar er was ook de typische stemming. Vooreerst ontmoette men er de simpatieke bloemcnfcc Gilly die met haar bloemenmeisjes de naam van Aalst als bloemenstad alle eer aandeden. Verder was er, en dit voor de eer ste maal. wat attraktic en kermis pret voor de jeugd mogelijk op het Vredeplein. Subsidies van de stad zijn uiter aard -het is een kommerciele onderneming- niet voorzien maar wel geeft de stad faciliteiten als het verkeersvrij maken voor die gele genheid een versoepeling van de wet op de winkelsluiting, dus mo gelijkheid om door te gaan na 20 u. Ook enkele moeilijkheden met marktkramers die hun regelmatige stand in de Nieuwstraat kregen nu via Schepen van Feestelijkheden Gilbert Bourlon en via Marktlei der Frits Dicrickx een elegante op lossing. Kommercieel is de Nieuwstraat vooral geworden na 1960. reeds vóór de oprichting van de groot warenhuizen. Achteraf brachten de warenhuizen en de banken dan weer meer en meer volk naar de Nieuwstraat, wat de neringdoe ners alleen maar baat kon bijbren gen. Waarschijnlijk komt nu kor telings, ook in de Nieuwstraat. een filiaal vanC'& A.detekstielzaak LH. In een perskonferentie verleden maandag gehouden rea geerde voorzitter van de V.V.V. «De Falluintjesstreek» op het artikel in dit blad van Schepen Gaston Van den Eede, onder Lambert Van de Sijpe vond dat de Schepen hierbij wei een ei- genaardige kronkel in de rede nering maakte Samen met de steden Aalst. Ninove en Geraardsbergen stichtte de VW «De Falluin tjesstreek» de overkoepelene V.V.V «De Denderstreek», ressorterend onder de Provin ciale Federatie voor Toerisme die zelf afhangt van het Kom- missariaat - Generaal voor Toerisme Uit de pot van de VVV «De Denderstreek» kreeg de VVV Falluintjes inderdaad 100.000 fr voor het drukken van de kleu- renfolder van verleden jaar, een folder inderdaad met stan ding leder jaar krijgt immers één van de vier leden dergelijke steun. Geraardsbergen kreeg die voor de Krakelingenworp Ninove voor de Mattheuspas- sie en de Markt en Aalst zelf voor het Dirk Martensjaar Deze steun wordt enkel gege ven voor drukwerk. Duidelijk kwam de 100.000 fr niet van de Stadskas zelf maar wel van het Kommissariaat - Generaal voor Toerisme die dan verdeelt via de Provinciale Federatie voor Toerisme. Dat de fondsen van het Kommissa riaat - Generaal ook wel van ergens komen en dat de stad Aalst daarin ook bijdraagt is zonneklaar maar stellen dat de 100.000 fr uit de stadskas ko men leek wel overdreven, al dus de woordvoerder. bovenstaande titel verschenen, waarbij geschreven werd dat de verleden jaar ontvangen subsidie van 100.000 fr uit de kas van de Stad Aalst kwam. Bloemenfee Gilly en haar bloemenmeisjes deelden bloemen uit tijdens de braderij in de Nieuwstraat (SJ) NATIONALE EN PROVINCIALE TITEL. Bestuur, trainers en spelers van de scholierenploeg die de nationale titel veroverde en de kadettenploeg die procinciaal kampioen werd van B.B.C. Okapi werden verleden zaterdag in de trouwzaal van het stadhuis door Burgemeester D'haeseleer geflankeerd door schepe nen De Vlaght en Monsieur en in bijzijn van de waarnemende stadssekretaris Leopold V an aerenbergh en raadsleden Chris Lievens-Borms, Gracienne Nan Nieuwenborgh en Remi Van Vae- renbergh ontvangen en gehuldigd. De Burgemeester wees er op dal reeds een heel pleiade sportploe gen m hel stadhuis aan de beurt kwam en aksentucerde het belang dat het bestuur hecht aan het ver enigingsleven. zo op kulturccl als op sportief vlak In al /iin voor ziene plannen is het bestuur echter steeds gelimiteerd door financiële beperkingen die het niet kan ont gaan Burgemeester D'haeseleer wil vooral één man in hei zonnetje zet icn. nl voorzitter en verantwoorde lijke van de jcugdploegen. de heer Sack. Schepen Monsieur geeft dan een bondig overicht van de histo riek van deze ploegen en een idee van de jeugdpoliliek van B.B.C. Okapi. Aan de basis van de huidige en vroegere suksesscn van Okapi ligt w is en zeker de gev oerde jeugdpo liliek. Twee buitenlanders daar ge laten bestaan alle ploegen van Okapi uit zeil opgeleide spelers en slechts ingewijden begrijpen wat zulks aan inspanningen betekent gepaard aan een onuitputtelijk ge duld Het is vast en zeker een opeenvolging van laren geduldig oetenen vooraleer een pupil of mi niem de voldoende technische ba gage de nodige fysische en morele kracht verzameld heelt om ie Kun nen worden opgenomen in hei la niontcam Jeugdtrainers die de jonge spelers o.a. de lundamentals moeten aan leren verdienen dan ook onze hulde en dit zijn dan de heren V an Der Veken. Dillard en Corthals. Een biz.ondere hulde verdient de trainer van beide ploegen, de heer Frans Van Driessche die reeds v ijl jaar geleden met de scholieren- ploeg de nationale titel in de wacht sleepte. Dat het Jeugdjcomitee. dat op treedt als voedingsbodem voor de hele ploeg maar dat op zich zelf staat en zich zelf bedruipt, nu stei- ker staat dan ooit te voren is uiter aard niet vreemd aan de behaalde suksesscn maar is vooral te danken aan de nooit verminderde inspan ningen van voorzitter Adoll Sack, van de jeugd verantwoordelijken Guy Van den Broeek en Piet Lie- vens. tevens public-relationsman. en van de materiaal verantwoorde lijken van het jeugdkomilee van Okapi Om aan zoveel mogelijk jonge spelers de mogelijkheid te bieden in kompetitie aan te treden wil B B C'. Okapi dn jaar met zes jcugdploegen inschrijven, ni scho lieren. kadetten. twee miniemen en twee pupillenploegen Twee van de huidige kadetten werden geselektecrd voor de nationale plcvg en hopelijk krijgen ze op volgers Voorzitter van B.B.C. Okapi, di- rekteur van de Rijkshogere Han delsschool VValtniel. noemt Okapi een ambassadeur van Aalst in het hele land. Alleen via Okapi komt de naam van Aalst elke week op het TV-scherm en dal betekent toch óók iets. Vanaf volgend sei zoen komt ook Eendracht erbij. De heer Waltniel herinnert dan aan Het bestuur en de kadcitenplocg \an Okapi (SJ) een gedane belofte. De taksen die Okapi jaarlijks aan de stad betaalt bedragen v an 50 tot 70.000 IV ter wijl de toelage schommelt van 15 tot 20.000 IV. Beloofd werd vroe ger dat voortaan zou gehandeld worden met gesloten beu toelage meer maar dan ook t taksen meer. Hierop kwam echter geen reaklie. Blijkbaar heeft B.B.C Okapi de wind in de /eilen en met de steun de énige Aalsterse brouw en- sponsor vanaf volgend speel zoen staan nog verdere sukses i voor de deur. Vorige maandag werd het nieuwe bestuur van de Aalsterse afdeling van de Jonge Ekonomische Kamer geïnstalleerd. In 'n vorige uitgave maakten we reeds de samenstelling be kend. Op de installatievergadering ontbraken uiteraard de toe spraken niet. Past voorzitter Hugo Penne dankte eerst alle leden voor de verkregen me dewerking in het voorbije werk jaar, en wenste dan het nieuwe bestuur alle sukses toe. Ook voorzitter Hubert Meert kwam aan het woord. In zjn korte toe spraak benadrukte hij als voor zitter vooral de basiskenmer ken van de Jonge Ekonomi sche Kamer. Hij wees er op dat de JEK zowel iets vraagt als dat zij iets biedt. Zij vraagt immers een aktieve deelname van de leden aan de aktiviteiten, van, voor en door de leden. In ruil hiervoor biedt zij vooral een ze kere ontspanning en ontplooi ing. Deze dynamische deel name aan de realisatie van ak tiviteiten geeft aan de bewe ging de levenslust en de bloei nodig tot een beter bestaan. Om te eindigen belichtte on dervoorzitter Jacques Ver- straeten enkele punten van het programma. In de toekomst zal men er vooral naar streven om de geest tot samenwerken te dienste van de gemeenschap, bevorderen, 't welsprekend- Ons rest er tenslotte niets meer heidstomooi verder te zetten, dan het nieuwe bestuur veel het reglement van inwendige sukses toe te wensen voor het orde aan te passen, en last but komende werkjaar, not least, zich in te zetten ten DDP De Jonge Ekonomische Kamer van Aalst aan de dis. (SJ) lemunt, die Brussel verliet, als eerste pleisterplaats Erpe- Mere uitgekozen heeft. Burgemeester Prosper De Lat stelde zich openbaar de vraag wat het gaat worden. De initia tiefnemers zijn jong en vol en- toesiasme en durven risiko's aan. De onkosten belopen zo'n 200.000 fr en zij hebben geen frank in kas. Daarbij komt nog dat het spektakel gratis aan de toeschouwers wordt aangebo den. De burgemeester verontschul digde twee schepenen die we gens ambtsbezigheden niet konden aanwezig zijn en ver klaarde verder dat het kollege van burgemeester en schepe nen volledig achter het initiatief staan, dat bewijst de aanwe zigheid van vier van de zes schepenen immers, aldus de burgemeester, die er als slot aan toe voegde dat hij hoopte dat er na de voorstelling van 20 augustus niet teveel Malle- muntjongens en -meisjes in Erpe-Mere zouden blijven rondlopen.??? Vanwegfe de organisatoren vernamen wij ook nog dat op zaterdagmorgen een wagen, waarop een blaasorkest anno 1830 zal hebben plaatsgeno men, de acht deelgemeenten zal aandoen om aldus reklame te maken voor de manifestatie van 's avonds. Het geheel ein digde met enkele drinks die door het Hof ten Dale werden aangeboden, en waarmee deze instelling dan ook haar steentje bijdroeg tot het welsla gen van dit projekt. Vorige week donderdag werd in het Hof ten Dale te Mere een perskonferentie op touw gezet om de bedoelingen en het programma dat op 20 augustus ek. zal gebracht worden; uit de doeken te doen. Over deze vzw Erpe-Mere Kultureel schre ven we veertien dagen geleden reeds uitvoerig. Het pro gramma van 20 augustus werd vorige week onder de tttel «Erpe-Mere, het malle broertje van de Brusselse Munt», aan U voorgesteld. Veel blijft er dus niet meer te schrijven. Erpe-Mere wil het bij deze ene manifestatie niet laten. Sche pen De Wolf deelde trouwens aan de aanwezigen mede dat in samenwerking met het Minis terie van Nederlandse Cultuur een studieuitstap gepland wordt naar de kulturele instejlïn- Schepen De Wolf wees er in zijn toespraak op dat het nu duidelijk blijkt dat het mogelijk is in Erpe-Mere een kultuurbe- leid te voeren. Dit niet alleen door het gemeentebestuur, maar dank zij de samenwer king tussen verschillende or ganisaties zoals de vzw, het Willemsfonds en de C.S.C.Erpe-Mere en de jeugd- klubs Ijako en Dido. gen van de provincie Limburg. Twee tijdstippen werden voorop gesteld, nl. 9 juli ofwel begin augustus. Verder toonde de schepenen zich zeer verheugd dat de Mal-

De Voorpost | 1977 | | pagina 6