1 MARIA -SHOW EJET UIEC RODE KRUIS AALST REIKT BREVETTEN UIT VAN NIJVERHEIDSHELPER PREVENTIEF KANKERONDERZOEK MIKISKLUB: EN SLUIKSTORTEN MAAR De Voorpost -1-6-77 - 7 Voor heel wat mensen begint het seizoenwerk nog maar pas, anderen bollen rustia uit naar een zonnige vakantie toe. De Miskisverantwoordelijken wilden er dit jaar een muzikaal en showpunt achterzetten. Dit gebeurde zaterdagavond met de Maria Teil-show. Dit eindeseizoenfeest is stilaan maar zeker traditie geworden. De bedoeling is alleen maar gezellig sa menkomen en mekaar een prettige vakantie toewensen. Even instuiven om dan ergens in binnen- of buitenland de nodige vakantievitaminen op te doen als reserve voor een komend nieuw werkjaar. EEN AVONDJE... Het weder probeerde wel voor de zoveelste keer roet in het eten te gooien en de mensen binnenshuis, achter de kijkbuis te houden, doch de Mikisklub liep vol. De hele show werd verzorgd (althans op het po dium) door een drietal mensen uit de showbussines. Niet zo'n ronkende namen, zouden we zeggen, maar artiesten die iets in hun mars hebben. Muzikaal gezien een pluim voor alle drie. Herve Van De Velde bracht ons met «De kleine wals», «Czardas» en andere vroeger en nu melodieën, or gelsolo's van de bovenste plank. De manier waarop hij de rijke schakeringen van zijn or gel benut in zeer geslaagde va riaties en kontrasten van klank kleur, maakt van hem een klas rijk orgelist. Ook zijn begelei ding van de zangers getuigde van beheerst vakmanschap. Maria Teil, rond wie de hele show was opgebouwd moet Maria Tell, Ward Gaellials en Hervé Van De Velde zorgden met hun show voor amusement in de Mikisklub (SJ) ergens in het Gentse thuisho ren. Althans valt dit te horen wanneer ze sketches speelt. Zingen? Ja. Haar vertolkingen waren af. Graag denken we nog aan «People», het lied waarmee Barbara Streisand zo'n hoge toppen scheerde. Samen met Ward Goethals (bariton) zong ze een paar zeer gewaardeerde selekties uit «Het Witte Paard» en «Czar- dasvorstin». Beiden slaagden er zeer goed in, het publiek mee te voeren, zowel in de Tiro- ler -als in de Pusztassfeer.s Na de eerste orgelsolo trad Ward Goethals voor de eerste maal op: «If I were a rich man» Financieel weten we het niet, maar hij is rijk, zeker voor wat zijn mooie baritonstem betreft, héél rijk zouden we durven schrijven. Tijdens de operette- selekties stonden er op de par- tituur wel een paar noten te hoog genoteerd, maar Ward Goethals beschikt over vol doende «vakmanschap om dit op professionele wijze rond te zingen. Zijn aria uit «Porgy and Bess» en «Old Man River» wa ren prachtige muzikale mo menten. Ward Goethals hield dan een muzikale kwis: zingen, spelen, raden. Je kent het sisteem. Het publiek werd aktief betrokken bij de show en leefde mee. Al les bij mekaar genomen, een eindeseizoenfeest met het ak sent op muzikale hoogtepun ten. De tombolaloten oefenden voor de zoveelste maal hun magische aantrekkingskracht uit. Iedere aanwezige won op zijn minst de gezelligheid, de sfeer en sommige nog een tombolaprijs erbij. VOORPOSTTOPDRIE VAN DE WEEK «Een kal op een heet zinken dak:» psychologisch sterk gemimeerd toneelstuk met werkmozaïkstrubbe- lingen door toneelgroep F.K.Aalst. Nadien opvoering van de klucht, tevens zangspel«2eg me de waarheid Chérie». «After the fail»: sjagrijnig melodrama door de ge buisde leerlingen, studenten, haagschoolhouders, porrekes, mouwvegers en andere op de sukkel ge raakte onderwijsslaven. De leraars brengen een kantate in vele stemmen en oneindig aantal variaties: «Wat zullen we flikken, twee maanden lang»? «Nobody knows the troubles I have seen«negro spiritual dooreen teleurgestelde schepen, naar aan leiding van de moeilijkheden in verband met de pro grammat ie «Leute en plezier en kommerse» in de deelgemeenten. «Dademmen de Bokken ons gelei- verd». Humoreske voor violen en zingende zaag. PRINSEN EN BLOEMENFEEEN Dit adellijk getinte onderdeel van onze rubriek gaat fantatische cijfers tegemoet. Uit zeer precieze en goed ingelichte, niet door zwijgplicht gebonden bron, vernomen we dat er al nul, zero, geen een, bros kandidaturen binnen zijn voor de ultieme vrouwelij ke, ambassadricerol. Een paar lieve namen, gaan hier en daar wel over de tong maar ja, er wordt soms zo veel gezegd (ervoor en achteraf) over de mens in kwestie. Je zou al eens gaan nadenken vooraleer aan «'t spelleke» te beginnen. Stank voor dank is soms ook ne schone kado! Ejet weg? Tënzij dat S. Osse en K. Ert meedoet, en P. Oesj en K. Apelle of T. Reize en B. Eize meedoen Hela Maskes, tèn zoi nog iet be leven op 't teoter! We moeten nog de eerste deugddoende vakantiezon nestralen opvangen en de stellingen worden inge nomen voor de karnavaleske high-societytitel'van Prins 1978. Officieus al zeven kandidaten. Geen na men want als er tijdens de komende dagen nog een gegadigde bijkomt, zit 't spel op de wagen. Hopelijk houden al die kandidaten hun. woord en komen er nog wat bij, dan kunnen we eens preselekteren naar believen. Dan wordt deze verkiezingsavond een soort marathonshow. Dan zal de jury heel, heel, heel veel werk hebben. Dan zal er misschien veel ambiaans zijn. Dan zullen er misschien deelgemeentenkandi- daten bij zijn. Dan zal den beiaard misschien een karnavalkonsert geven. Dan zullen er misschien voor de tweede of derde maal meedoen. Dan zal er mis schien een iweede schiftingsronde nodig zijn. Dan zal....hela, hela, da nie hein! ANNONSKEN Lieftallig leutig lolbroekdametje (95-59-95)- juist 18 jaar geworden studeert nog mag van thuis veel buiten - zoekt tekstschrijvers (spellingsfouten wor den niet als negatief punt aangezien) om samen een fantastische Crazy lady-show uit te werken in ver band met haar verkiezing tot bloemenfee. Papier en potlood worden gratis ter beschikking gesteld van de tekst- en showleveranciers. De verschrikkelijke geldprijs, die zij eventueel zou winnen, zal onder de auteurs verdeeld worden in verhouding van het aantal afgeleverde en letterlijk op de scène uitgesproken re gels nonsens. Inzendingen adresserenCrazy Lady Show Postbus 13,4 en santiemen 25000 Fleurs-Mouton KOOP VAN DE WEEK: Rech: van hoger opbod! Daarvoor het voetpad (kuil, zandbak, minimadurodam) geen aannemelijke prijs werd geboden, word: dit H. Hartlaanvoetpad op nieuw openbaar verkocht. De lieve kondukteur en in genieur en oppertoezichtmeester en agent en ver- an-woordelijke van de wegeniswerken stuurden on danks zeer formele beloften er iets aan te doen, ge durende twee weken reeds meerdere katten. De gro te meneren zijn toch niet naar de officiële (haha!) opening gekomen, dus mag het voetpad rustig blij ven liggen: In de staat zoals de elektrische rode en groene lichten-meneren het hebben achtergelaten. De dag dat we er weer een paar ongelukjes noteren spant de hele buurt een proces in tegen...nu ja van de eerste keer tegen de groten waarvan men toch zegt dat er niets tegen te ondernemen valt. Hier volgt een duplikaat van de opgestelde brief: Liefste Rode en Groene lichten Meneren, Als dat wij nu dienen slechten bijgank niet meer kunnen horen of rieken, laai staan zien. Gij hebt bijna gans onze buurt vol putten gemaakt en er lichten in geplasseert en onze straten vol lelijke witte strepen en rechthoe ken en driehoeken getrokken. Maar dat waren zeker andere maal allee ge kunt het toch ook maar weten da: het niet schoon is. Talven staan er nog van die wit en rood gestreepte karnavalhoeden. Tsijn percies suppositwoires en ze worden op nen hik en ne gij omvergereden. Als ge onze bijgank niet rap komt maken zullen wij onzen sjampetter van de wijk eens met een papier tot bij uwen baas en bij de menister van de gekoleurde lichten sturen. Wa hebde gij wel op? Als gij onze bij gank niet rap maakt, zullen er verschrikkelijke dingen gebeuren. Gardavoe, De geheime benden van Teilig Zwart VIJFENZEVENTIG BALLEKES OF MEER... (Dialoog tussen twee diskussiërende tooghangers en een luisterende kommentariërende tooghanger) T1Hoe zitj da na me dandelsfoeir? LKist na men oeir! Woveir? T1Awel mé die ingangsproizen vér de bierhalle? T2: Awel kern hoeiren zeggen dasse 't na nog insj gon opsloon. L: Eet va zei leiven geweiten! Ze zeer meigen ver niet binnen zeiker? T1't Was te peizen. T2: Ja, en ten moei weiten dadder nog verschillegte dezelfde kommen as verieiden joor. L: Des oeik originel van dennen Benelukser. T1Hoeveil gommen ten moeten afdokken? T2Da hangt af van 't lawoit of van de bloeite maskes peizek. Sommegte spektoukels kosten tissen de honderd vijftig a weedhonderddoeizend kadrillen. Dus, eir ge: oeipen en boileggen. Op ne zeikere moment em- men ze gepeist van 100 en 200 ballen te vrougen L: Ten oinze twee maan en ne peerekop gat in de zool. T1Hoeveil gommen ten moeten betolen?" wa mier. T2: Vanioid tvoiftig, vantoid zeiventig vantoid nog e wa mier. L Tommetoch, 'k peis dak mé nen kleirentelevisie goon koeipen en tois op me gemak nen bak bier leig- drinken. Met die winstj es mennen nieven teivei op 2 moindj afbetoildj. T1 Ze kennen ten op den Oilstersen ouvend, woor da diederien zou willen ver betolen, de mensjen ver nie: binnen loten. LMén ienig Oilsjt zegge ze ten. EJET—WEG RED AKTIE—NIEUWS Onze Ejet-weg-redaktieploeg overweegt ernstig om he: leven (van de zonnig kant bekeken) van heel wat Aalsierse prominenten, Karnavalisten, schaajongens en andere «old timers» met zwier in de botten» te la ten verschijnen. Gedacht wordt aan sprookjesvorm, short s:ory, avondlektuur, novelle of pwiesjeolo- gische roman (dit laatste voor werkelijk bekende en speciale figuren). Volgende week meer nieuws hier over: Er was ne keer een... Vlijmpje Uitreiking van diploma's van Nijverheidshelpers in hel Rode Kruis. (EL) In het lokaal van het Rode Kruis-afdeling Aalst werden vrijdag laatstleden, de brevetten van «Nijverheidshelper» uitgereikt. Kursisten uit alle leeftijdsgroepen volgden gedurende 8 we ken (1 lesavond per week) deze opleiding. Op 't programma stonden zowel teoretische als praktische lessen. In septem ber zal deze kursus opnieuw starten. Tevens wordt de moge lijkheid onder ogen genomen om een kursus «helper ambulancier» in te richten. INTERESSE VAN DE JEUGD Heel wat verenigingen zijn op bepaalde ogenblikken aan een verjongingskuur toe. Vorige week werd ook het bestuur van de Rode Kruisafdeling opnieuw verkozen. Een paar nieuwe namen kwamen uit de bus. Als voorzitter werd Meester Lieven Geldhof gekozen. In zijn hoe danigheid van voorzitter sprak hij de vergadenng en de kers verse «nijverheidshelpers» toe. Vooreerst sprak hij zijn ver trouwen uit in de Rode- Kruisploeg en gaf de afdeling de garantiezijn uiterste best te zuilen doen. Een duidelijke in teresse en nieuwe inzet van een pas gekozen bestuur moe ten de waarborgen zijn voor een goede efficiënte werking en uitgroei. Een grote stimu lans was wel de interesse van de jeugd, zonder daarom de verdiensten en prestaties van de «ouderen» te willen negeren of onderschatten. Een oprecht proficiat voor alle deelnemers. «Moge uw hulp gewaardeerd worden, maar laten we hopen dat ge zo weinig mogelijk, in soms moeilijke omstandighe den hulp moet bieden. Het es sentiële van uw brevet en even tueel lidmaatschap van het Rode Kruis is de sociale ge richtheid, de dienstbaarheid en de naastenliefde zoals het em bleem van de zichzelf gevende pelikaan. Het buiten het eigen ik gaan staan ten dienste van de anderen.» Ook de heer Mark Brisard, les gever, werd bedankt. Deze verklaarde dat het peil van de kursus en de eksamenkennis van zeer hoog gehalte waren. De hulpdienst telt op dit ogen blik een dertigtal aktieve leden en een vijftal reserven. De deelname aan aktiviteiten van allerlei genre moet nog gesti muleerd worden bij de jonge mensen, het in de bres staan voor anderen Ook de heer Bri sard wenste allen een degelijke parate kennis en van harte ge luk. Volgende kursisten behaalden het brevet: Jean Amant, Frans Bijl, Jan De Vries, Alfonsine De Boeck, Christiane Geeroms, Julianus Lippens, Frans Re- dant, Lucien Van den Borre, In- grid Van de Winckel, Leon Van Malderen, Martine en Benny Verdoodt. K. De Naeyer Zoals reeds vroeger door schepen Herman Roels in het vooruitzicht werd gesteld wordt nu inderdaad, in samenwerking met de stad Aalst, een algemeen onderzoek opgezet om kanker vroegtijdig te kunnen opsporen. Aangezien sta tistisch kan worden vastgesteld dat voornamelijk vrouwen van meer dan 25 jaar heel vatbaar zijn voor deze kwaadaardige aandoening, wordt dit preventief kankeronder zoek georganiseerd voor de vrou welijke bevolking boven de 25 jaar. Het onderzoek zal lopen van sep tember tot december 1977 en wordt uitgevoerd door de dienst van Prof. Dr. Vandekerckhovc van het Centrum voor Studie en Behandeling van Gezwelziekten aan de Gentse Rijksuniversiteit. Alle vrouwen uit Groot-Aalst die meerdan 25 lente's tellen zullen in de loop van de eerstvolgende maanden piersoonlijk worden uit genodigd om aan dit onderzoek deel te nemen. Aan deze uitnodiging zal een deelnemingsstrook gehecht zijn waarop de uiterste inschrijvings datum en het inschrijvingsadres vermeld zijn. De inschrijvings stroken zullen zo mogelijk aan huis worden afgehaald. Later ont vangen de ingeschrevenen dan een nieuwe en definitieve uitnodiging om zich op een bepaalde plaats. datum en tijdstip aan te melden vöor dit onderzoek. De uitslag van het onderzoek, wat door vrouwenartsen wordt uitge voerd. zal aan de huisarts van de onderzochte personen worden overgemaakt Het Aalsterse stadsbestuur dringt er bij de vrouwelijke inwoners op aan om zeker van deze gelegen heid gebruik te maken om de mo gelijke eerste tekenen van deze ziekte te laten opsporen en desge vallend zo spoedig mogelijk te la ten behandelen. Het staat nl. vast dat bij vroegtijdig ingrijpen vrij wel steeds een volledige genezing wordt tot stand gebracht. In ons nummer van 27 mei brachten we een verslag van onze tocht naar een industrieel stort op het gebied van Erembodegem-Aalst en op dat van Welle. Ons relaas was inderdaad een objektieve weergave van wat weer zagen en ervaarden. Het verheugt ons te vernemen dat de heer politiekommissaris. door de heer burgemeester met een onderzoek hieromtrent be last. tot ongeveer dezelfde kon- stataties komt. Langs de Watermolenstraat be reikte de politie via de water molen en via een private weg van ongeveer 150m de spoorweg tunnel van de lijn Brussel - Oostende. Eens door die tunnel zagen ze dat er daar links gestort werd doch dan op het grondge bied van Welle. Rechts echter afslaand na weer een 200m te hebben gedaan over private eigendom kwamen ze aan de plaats waar er gestort werd op het gebied van Erembodegem Aalst, gelegen tussen lijn 50 en een aftakking van de Bontebeek. Daar werd een rijbaan aange legd naar de eigenlijke stort plaats. Het stuk grond waarop gestort wordt heeft een opper vlakte van ruim 38 are. is ongeveer 200 m lang en de breedte schommelt tussen 15 en 20 91. Deze grond zou verhuurd zfjn-aandcN.M.B.S. van in 1972 en in het kontrakt zou staan dat •de aanvrager het terrein moet nivelleren en daartoe kuilen en putten mag aanvullen en nodige werken tot ophoging uitvoeren». Deze grond ligt inderdaad anderhalve meter dieper dan de weiden van Vandenhaute en ook zouden er al stortregens verzak kingen van de spoorwegberm hebben veroorzaakt. Op het grondgebied van Welle zou een firma zonder schrifte lijke toestemming hebben ge stort wat stilzwijgend door het gemeentebestuur van Welle werd gedoogd, zegt het verslag van de politiekommissaris. Ik zelf heb me echter langs die private wegen niet willen bege ven en gebruikte de weg via de IJzerenwegstraal langs de spoorwttg en zo kwam ik inderdaad door een bosrijk gebied met talloze kanada- bomen. Of «weelderige fauna» nu betekent dat er een grote verscheidenheid aan planten is ofwel dat er aanwezige planten weelderig opschieten is uiter aard voor ellenlange diskussie vatbaar. Als er op het ogenblik van liet bezoek van de Aalsterse politiemannen geen stank was hebben ze echt geluk want bij mijn bezoek was er in de nabijheid van de zwarte sub stantie. resten uit de filters van de glucose, niet waar te nemen dat aromatisch genietbaar was voorde gewone neus. Het verslag besluit met: «We moeten echter wel te kennis brengen dat er voor het storten van deze afval geen exploitatie vergunning bestaat en dat er ook geen toelating bestaat om het reliëf van de bodem aldaar aanmerkelijk te wijzigen». L.H. Boer Versluys, had een overname gedaan van een oud hof op Bekegem. Daar de waterput door on bruik kapot gegaan was moest er dringen gezorgd worden voor een nieuwe om het bedrijf van het nodige te voorzien In 't eerste, zei de man, was het water uit de versge- boorde put niet om aan te zien en zelfs na een paar da gen altijd maar voort pompen was 't nog niet klaar, maar toch, voor de beesten was dat al menseiijk.

De Voorpost | 1977 | | pagina 7