Balanstotaal van de Kredietbank steeg met 15,7% FEEST GULDENSPORENVIERING TE MELDERT VIES OILSJT EN WERELDWINKEL VRAGEN U ROND DE FEESTTAFEL STRATEN MET EN TEGEN ELKAAR Enkele belangrijke cijfers gelicht uit de balans Frappante feiten en realisaties, veelzijdig dienstbetoon tijdens het boekjaar 1976-1977. MOORSELSE BRANDWEER IN DE MUN STEMMINGEN DOORBREKEN BESTUURSMEERDERHEID ONGERUSTHEID IN HET GEMEENTELIJK ONDERWIJS ZOU HIJ OOK KOMEN NAAR HET De Voorpost - 1-7-77 - 9 Zoals ieder jaar doen we ook nu mee aan de Gewestelijke Guldensporenviering in samenwerking en kompetitie met Essene, Hekelgem en Teralfene. Dit jaar gaat deze viering door te Meldert op zaterdag 2 juli van 14 uur tot onge veer 22 uur. Hierbij het programma 14 uur: fietsenrally voor oud en jong; iedereen is welkom. Het aantal leden van de groep is belangrijk voor de klassering. Onder leiding van Frans Van Ransbeeck vertrekken we in groep naar Essene (gemeentehuis), Teralfene (gemeentehuis) en Hekel- gem-kerk) waar ons telkens enkele heemkundige vragen wachten. Verzameling aan 't Paro chiecentrum te 14 uur. 17.30 uur: Guldensporen- mis in openlucht in de ho vingen van het Parochiecen trum. Gelegenheidsspre ker: E.H. Roger Ghijsens. 18.30 uur: feestprogramma met volksspelen, voor dracht, zang en muziek door beide Meldertse fanfa res. Voorziene competitiespelen 1. Massaspel voor alle leef tijden (al de deelnemers aan de overige spelen) 2. 8 tot 11 jaar: afvallings- koers met drie meisjes, 3 jongens en 1 volwassene. 3 12 tot 14 jaar: waterspel met 3 meisjes en 3 jongens (deze laatste in zwembroek) 4 15 tot 18 jaar: trekproef mete 3 meisjes en 3 jon gens 5. Volwassenen, geduldig- heidsproef met 3 vrouwen en 3 mannen. Wie aan een spel wil deel nemen geve zijn naam op aan een van ondergeteken den. ledereen wordt vriendelijk uitgenodigd mee te doen aan de fietsenrally en dan daarna onze kandidaten aan te moedigen en de kamp geest hoog te houden zodat we voor de tweede maal de wisseltrofee «de Goeden dag» in Meldert kunnen houden. (afgesloten op 31 maart 1977) (in miljoenen F) 1977 1976 1970 Eigen middelen 8 828 8.018 3.968 Vreemde werkmiddelen 256 025 221.019 73.144 Kredieten aan de: 44.761 particuliere sector 130 797 -112 884 publieke sector 101 248 87.109 33 093 Winst van het boekjaar 1.312 1.046 492 Balanstotaal 283.040 244 541 84.461 Nettodividend F 265 245 165 Bestendige vernieuwing van onze commerciële aanpak dank zij girale loon- en leveranciersbe taling. Multibons, Systematisch Sparen met vaste of variabele be dragen. Uitbreiding en vernieuwing van dienstbetoon aan bedrijven actief in de buitenlandse handel, door informatie, zoeken van handelspartners en bemiddeling bij verwerven van buitenlandse contracten Gevoelige verhoging van de kre- dietveriening aan bedrijven en particulierenspeciale tegemoet koming voor KMO's inzake be schikbaarheid en rentevoor- waarden van het krediet tijdens de moeilijke periode van de wissel crisis - Opvoering van KB-quota in de consortia van Overheidsleningen en van de Gas- en Elektriciteits sector Deelneming aan praktisch alle obligatieleningen door het be drijfsleven ter publieke inschrij ving aangeboden, aan een achttal onderhandse emissieverrich tingen voor rekening van Bel gische ondernemingen en aan uit giften van deelbewijzen in vast goedbelegging Oprichting door de N V Bemab van een nieuw beleggingsfonds «Idea». Sterke bedrijvigheid KB-groep op internationale kapitaal markt: betrokken bij leiding van 73 obligatieleningen en van 82 lenmgsoperaties op Europese emissiemarkt, lid van waarborg- syndicaat voor 142 leningen Opening van succursale New York verstevigt weldra interna tionale KB-infrastructuur opening van «Overseas Banking Unit» in Bahrein in* vooruitzicht gesteld Intensivering van de samenwer king in Inter-Alphaverband waarbij, op Benelux-vlak, groei van betrekkingen met Nederland- sche Middenstandsbank, en oprichting van een merchant bank «Inter-Alpha Asia/Singapore Ltd» KB pilootbank in het Swift- systeem voor internationale beta lingen. Inwijding van het vernieuwde Torengebouw te Antwerpen en ingebruikneming van het Com putercentrum te Mechelen. vlak bij de autoweg Brussel-Ant- werpen. Gepersonaliseerd dienstbetoon verzekerd d~or 8 115 personeels leden, 715 kantoren «waar u woont, waar u werkt, waar u winkelt» Voor uitvoeriger informatie vraag ons jaarverslag 1976-1977 met behulp van hiernaast staande coupon Gelieve mij een exemplaar van het KB-Jaarverslag 1976- 1977 te bezorgen Voor- en familienaam Adres Woonplaats Stuur deze antwoordcoupon naar Kredietbank N V Public Relations, Grote Markt 19, 1000 Brussel Handtekening De vriendenkring van onze Moorselse brandweermannen bracht vorig weekeinde een bezoek aan de ondergrondse installaties van de kempense steenkolenmijnen te Genk-Waterschei. Dat deze heren, en zelfs hun dames... van geen kleintje vervaard zijn wisten wij reeds langer! De Interkommunale Vereniging «Land Van Aalst» had verleden maandag in het sekretariaat aan de Albrechtlaan een welgevulde agenda af te werken, waaronder o.a. de samenstelling van het Direktiekomitee en de verkiezing van Voorzitter en Ondervoorzitter van de Raad van Beheer. Andere punten van de dagorde als waterzuivering, vuilverwer king. toetreding tot de V.Z.W. van De Gavers en een Rond vraag werden naar volgende vergaderingen verschoven want de verkiezingen namen nogal wat tijd in beslag. Zoals de verkiezingen in het Feestkomitee onverwachte re sultaten opleverden was er hier eveneens suspens zodat de vergadering herhaalde malen werd geschorst. Voor de ver kiezing van de voorzitter be haalde bij de afgevaardigden komende van de gemeenten Alois Van den Bossche (BSP) het met 9 stemmen tegen Marcel Lorie (PVV) die zes stemmen behaalde. Bij de definitieve verkiezing behaalde Van den Bossche 18 stemmen, Lorie 6 en was er één blanko. Burgemeester D'haese- leer had zijn kandidatuur inge trokken. Voor de funktie van ondervoorzitter was het Ludovic Moeversoen die werd benoemd met 17 stemmen tegen 8 voor Lorie. Dienden dan nog te worden aangesteld drie beheer- deis van de eerste kategorie. deze van de kleinere gemeenten Denderleeuw, Erpe-Mere, Lede. Haaltert. Herzele, en Sint- Lievens-Houtem. Hier haalden het drie CVP-ers Van Key- meulen; Dubois en G. De Backer tegen De Dycker, Malle- froid en De Nayer. Bij deze van tweede kategorie. Geraardsbergen. Ninove en Zot- tegem werden verkozen Van de Meulebroecke. Timmerman en Walraet en in de derde katego rie. de Stad Aalst zelf. werd van elk der meerderheidspartijen een vertegenwoordiger aange duid. nl. Lorie, Van Hoorick en A. Blommaert. Gewezen schepen van Hofstade Marcel Lorie werd aangesteld als notularis. verslaggever van de vergaderingen. Klaarblijkelijk werd hier ge stemd buiten het voorziene stramien meerderheid tegen minderheid en hebben zich blokken gevormd, énerzijds P.V.V. met V.U. en anderzijds C V P. met B.S.P. Welke houding het stadsbestuur nu tegen de Interkommunale «Land van Aalst» zal aannemen wordt eerstdaags onderzocht. De leden van het Kollege gaan nu naar hun partijorganen terug en zullen daar de feitelijke toestand, door de stemming ontstaan, on derzoeken en bespreken. Met de daar genomen beslissingen of adviezen volgt dan een onder zoek door het voltallige Schepen- kollege en dan valt de uiteindelijke beslissing in de «top», een raad bestaande uit twee leden van elk der drie meerderheidspartijen. Hierbij aansluitend kunnen we nog melden dat het Kollege zin nens is. teneinde de vergaderingen van de Gemeenteraad te verlichten en in te korten, naar het voorbeeld van de werkwijze van het parle ment. meer gebruik te maken van kommissies als voorbereiding van de openbare vergaderingen. Ook andere raadsleden, o.a. van de minderheid, kunnen die kommis sies bijwonen, dit dan zonder stem en zonder zitpenningen uiteraard. LH. In de vergadering van Ouderkomitees. Direkties en Personeelsleden te Aalst gaf kuituur-attaché Albert Van der Ghijlen, een overzicht van de huidige toestand in Groot-Aalst wat betreft het stedelijk onderwijs. Per 1 januari 1978 gaan er drie direkteurs met pensioen, (Hofstade, Baardegem en Moorsel-Centrum) en per 1 februari 78 één kleuterleidster (Nieuwerkerken). Momenteel zijn er reeds acht leerkrachten uit het basisonderwijs en 1 kleuterleidster boventallig. Speciale leermeesters (gods- beide Moorselse scholen waar éér dienst, moraal, turnen) jjer school zijn onmogelijk gezien het aantal surnuméraire leerkrachten. Mr Van der Ghijlen noemt de toe stand niet schitterend en zegt dat een duidelijke optie moet worden genomen. Het behoud van de «so ciale voordelen» betekent een mil- joenenzaak voor de stad. Er zal moeten gerationaliseerd worden. Gezegd wordt nog dat bvb zouden fusioneren Vrijheidstraat. Oude Gentbaan en Kerrebroek; ander zijds ook beide scholen van Nieu werkerken wat één boventallige leerkracht zou als gevolg hebben- Als het vernieuwde C.S.V. in de Burchtstraat twee werkgroepen huisvest die v an wanten weten, dan zijn dat wel Vies Oilsjt (.jawel, de stadskrant!) en Wereldwinkel. Op 2 juli (dit week-einde dus) vieren ze samen feest en daar bent U hartelijk op uitgenodigd, wat de kleur van Uw overtuigingen ook moge zijn. Dc organizatoren drukken er op. het feest is er voor iedereen, het menselijk kontakt moet primeren en godweel. misschien wordt de happening wel de startblok waarin verschillende groeperingen e.d. zullen kruipen om samen iets te gaan doen. Dat is natuurlijk toe komstmuziek. maar intussen blijft dc ojvenhcid toch wel van het al lergrootste belang. Is dit overigens niet één der karaktertrekken die V.O. en W.M graag tonen? Hoe ziet het programma er1 nu uit? Het gebeuren begint om 17 uur. Op dc parkeerplaatsen vóór 't Fa- briekske gaat dan een ruil- en rommelmarkt door voor kinde ren. Verschillende jeugdgroepc- ringen hebben hun medewerking beloofd. Om 20 uur is er dan een free po dium. Zullen ze zeker zijn: Lip. Williams Souffreau. het Corum Alostum Imperial. De Mannen van de Koolstraat. Als de wind in -de zeilen zit komen er nog een paar nationale (en zclls internationale) beroemdheden op de planken. Be lofte maakt schuld en we houden de namen binnensmonds want hun aanwezigheid is niet honderd pro cent verzekerd. Nou goed. er zullen ook nummer- kes worden opgevoerd. Zo ver wacht men o.m. 'n pa|iegaaien- ntimmer, 't I ictsen op rollen is intussen afgeschreven wegens /iektc van de artiest. Verder zullen Karei Dc Nacyer en Jean-Paul De Boitsclicr het Vieste Nieuws aan de man brengen. Later tip de avond zoekt men dan naar de beste en flaaste moppen en tot slot vermeld de affiche ook nog volks spelen met/zonder prijzen. Doorlopend is er overigens ook nog een info-stand. Ekspozantcn zijn Wielewaal. Raldes en Leefmi lieu. Cedo Nulli. HAK. De Weide. Jebron. Wereldwinkel en Vies Oilsjt. Eveneens doorlopend is de tentoonstelling van kar- toons van o.m. Joke. Carlos... Intussen kan U ook de tanden zet ten in de hapjes die Wereldwinkel voor U klaarmaaktOm de avond dan tot slot te rekken tot zondag wordt de dansvloer vrijgemaakt om er de benen te strekken. Tegen dan is de wijsheid wel al in de kan... René De Witte. leerkracht zou bijkomen. Vastgesteld wordt dat tot hiertot de gedane belofte dat ouderkomi tees en leerkrachten bij de zaal zouden betrokken worden niei werd ingelost i.v.m. de sociale voordelen en de eventuele fusio nering van scholen. Over het af schaffen van de sociale voordelen is nog geen beslissing gevallen. Wel is het zo. zegt de kuituur attaché. dat volgens de schoolpak- tet'aan gemeentelijke scholen toe gekend sociale voordelen ook aan de vrije scholen moeten worden verleend. Tndien de leerlingen ech ter voor busvervoer of warme maaltijden betalen ts dit geen so ciaal voordeel. Welke leerkrach ten vallen weg? Eerst de tijdelijke leerkrachten; daarna diegenen die 65 jaar oud zijn en uiteindelijk die met de kleinste dienstanciènniteit. Zoals reeds gemeld werd aan het stadsbestuur om een samenkomst verzocht nog vóór het einde van het schooljaar (in de tweede'helft van juli komt het Kollege nijft sa men). Deze vraag wérd afgegeven op 8 juni. i Naar ons ter ore kwam zou dé ver gadering doorgaan op dondèrdag 30 juni. Daarover ondervraagd zegde de Burgemeester ons dat nog geen datum werd vastgesteld maar wel dat er een beperkte kommissie zal worden opgericht om dit probleem ten gronde «e on derzoeken. Van deze kommissie zullen deel uitmaken voor de P.V.V. Marcel Lorie en Richard De Gols. voorde B.S.P. Bert Van Hoorick en Gracienne Van Nieu- wenborgh en voor de V.U. Jan Caudron en een nog nader aan te duiden V.U.-man. En nu. wachten maar. LH. Op het speelveld van de Stinne-Bovs in de Putstraat was er een hele week sportieve bedrijvigheid. Dc Molenkouterstraat kk>pteerde K laarhaag met 8-0 en de Putstraat het Dorp met 6-0 terw i jl Doment door Nievel werd ingemaakt met 5-1De twee belangrijkste straten op voctbalgebied. de Hoogstraat met Eendracht als ruggegraat en Kokerij met «Thor» als kern speel den gelijk zodat het aantal,straf schoppen beslissend was \\aarbi| de Hoogstraat het haalde. Op zaterdag dan wonnen Dorp en Doment. beide 3-1 tegen klaar- haag en Kokerij. Molenkouter straat en Putstraat speelden gelijk waarbij Putstraat meest straf schoppen skoordo en won. Hoogstraat \an zijn kant won met lórfait-skore van Nievel. Verleden zondag volgden dan de beslissende matchen Voor dc 5' plaats won Dorp tegen Doment met 3-1De derde plaats ging naar Molenkouterstraat dat van Nievel won met 3-2. In de finale w as wel sjianning want beide finalisten speelden gelijk (2-2) zodat verlengingen volgden waarbij Hoogstraat het dan uitein delijk haalde. Kindrangschikking: I. Hoogstraat 2. Putstraat 3.Mo lenkouterstraat 4 Nievel 5. Dorp 6. Doment 7. Kokerij 8. klaai- liaag I-ijst der winnende Tombola- nummers: 0289 0797 0182 0138 0402 0705 0168 0281 0871 0764 0290 0167 0790 0671 0235 0903 0401-0475 0253 0844 0484 0522 0701 0141 0518 0441 1153 0813 0390 en 1162 Prijzen af te halen in Cafe Sun. Putstraat. III.

De Voorpost | 1977 | | pagina 9