MMJÊ S Vrije Tribune JAN CAUDRON REEDS AKTIEF IN KAMER ROND DE PIKKELING 2 - 15-7-1977 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. IN ONS GEWEST, ERGERE WERKLOOSHEID DAN IN 1976! Wie met de cijfers van de werkloosheid einde mei voor ons gewest heeft ken nis gemaakt, zal wel ge schrokken zijn, indien hij tot dan toe had geloofd wat bepaalde kranten hem had den voorgehouden. Er is voor wat onze streek betreft geen kwestie van herople ving van de ekonomie. De lichte daling sedert januari 1977 is stilgevallen. Met 8.037 in mei 1977 is er zelfs een verhoging van 1.228 werklozen tegenover mei 1976! En dit is ook niet te ver wonderen. Van een werke lijke heropflakkering of uit breiding in de weinig be staande bedrijven van enige omvang is geen sprake, en waar enkele nieuwe kleine ondernemingen opgericht worden of enkele andere mensen aanwerven, staat daar tegenover dat er ook sluitingen zijn zoals de spiegelfabriek De Neve en de «Lion D'Or», terwijl ons gewest zeker niet gespaard blijft van faillissementen al lerhande voor het jaar 1977 nationaal op 3.000 geschat! De vrouwelijke werklozen blijven het talrijkst (4.851) tegen 3.186 mannen) en het aantal jongeren onder de 25 jaar bedraagt 24% dus het is sedert begin van dit jaar blijven dalen (wat normaal is en heel wat praatjes de kop indrukt), maar het blijft steeds schandalig hoog en onduldbaar voor een maat schappij die omtrent de menselijke waarden zo hoog oploopt, en het zal vanaf augustus wel weer aanzienlijk toenemen. Van af augustus, vermits de vo rige Tindemansregering zo innig met de jongeren en de werkersgezinnen heeft meegeleefd, dat ze de da tum van officiële inschrij ving als werkzoekende en dus meteen de datum van recht op vergoeding een maand heeft verschoven. De werkende ouders van af gestudeerden kunnen maar afdokken. Maar tot nog toe hadden we het alleen over de volledige werklozen. Daar komen nog 7.914 gedeeltelijk of tijde lijke werklozen bij, waarvan 3.175 mannen en 4.439 vrouwen, en dit in volle len temaand. En hoe reageert Tindemans hierop? Enkele dagen geleden verklaarde hij, dat deze hoge cijfers te wijten zijn aan de zeer libe rale wetgeving inzake het toekennen van werkloos heidsvergoeding. Dit, waar zelfs de Kredietbank in een van haar bulletins schreef, dat de zogenaamd «vrijwil lig werklozen» bij gebrek aan openstaande betrek kingen toch niet allen aan de slag zouden kunnen! Wat bekommert onze re geerders dan wel, het recht op arbeid, of het geld dat zij nog vrijgeviger aan de grootkapitalisten willen schenken, om door rationa lisatie nog meer werkers op de keien te zetten? Maar niet alleen aan de top draagt men verantwoorde lijkheid. Ook lager kan en moet er wat gedaan wor den. Terecht kan men bijv. de BSP de vraag stellen wat er ai in huis komen van de beloofde 100.000 nieuwe jobs? Is het na het verlof dat met de plannen wordt uitgepakt? Ook de kristen- demokraten gaan niet vrij uit, en indien de vakbonden het probleem stellen op het hoogste vlak, moeten we wel vaststellen dat we van enige aktiviteit daaromtrent in ons gewest niet veel merken. De kersverse minister Spi- taels maakt ons met zijn plannen eerder ongerust Tenslotte, is er Aalst zelf, we bedoelen het stadsbe stuur. We weten dat er enorm veel werk op de plank is. Maar is het ook zo dat de drie partijen die de meerderheid vormen vóór en onmiddellijk na de ge meentelijke verkiezingen van oktober 1976 zeer veel over de werkloosheid ge sproken en geschreven heb ben? Was er geen sprake van een Gewestelijke Te- werkstellingskonferentie waartoe Aalst als grootste stad van het arrondisse ment het initiatief zou ne men? Wanneer het jaarlijks verlof achter de rug zal zijn, zal het ook zeer spoedig een jaar geleden zijn dat de programma's werden opge steld en de beloften gefor muleerd. Het zal dan ook het moment zijn om zich die - met de opnieuw stij gende werkloosheid te herinneren! Ray De Smet SOCIALE ZEKERHEID, WAAR GAAT GE HEEN? De huidige regering heeft onlangs met horten en stoten haar intenties inzake de Sociale Zekerheid aan de bevolking kenbaar gemaakt. Een regeringshoofdstuk, getui gend van een uitgesproken artis tieke vaagheid, waarmee men alle kanten uitkan, zelfs tot in de prul- Iemand. De regering kan er zich natuurlijk gemakkelijk van af maken en zeg gen dat de vorige regeringen fout waren, maar dat de nieuwe minis ters er zich niet zullen aan bezon digen. Er zullen wellicht nog goedgelo vigen zijn ook, die dat onderhand klassiek geworden liedje van elke regeringswijziging zullen geloven en voortzingen. Maar het zal zelfs tot in augustus niet duren vooraleer men vanuit Brussel aan deze troubadours een andere partituur zal voorleggen. Mooie liedjes duren gewoonlijk niet al te lang, of wat dacht U. Het valt immers niet te ontkennen dat CVP en BSP, inzake de sociale zekerheid, het zeer goed kunnen uitleggen, doch zeer slecht kunnen rekenen. Het valt te betwijfelen of de bevolking zich nog langer met mooie woorden om de tuin zal la ten leiden. Nemen wij de sociale zekerheid even konkreet onder de loupe. Er is vooreerst het feit dat de aan passing van de werknemerspen sioenen aan het algemeen wel vaartspeil. naast een dertiende maand in schijven, alhoewel een populaire maatregel en ik heb niets tegen de verhoging van de pensioenen en van de levensstand aard van de gepensioneerden een grof gespeeld spel is. Belang rijk is hier de kennis van de juiste etappes, ten einde een korrekte in druk te krijgen van de financiële mogelijkheden. Een dertiende maand, bij een integrale en direkte toepassing, zou ongeveer 11,8 miljard kosten. De bij de begro ting I977 van Sociale Voorzorg verstrekte gegevens leren ons daarenboven dat de jaarlijkse re serves in I977 en I978 nog zullen volstaan. Als men echter weet dat die reeds vanaf I980 verdwijnen zonder dertiende maand, dan moet men zich toch enige vragen stel len over de reële toepassingsmo gelijkheden. Eens te meer geldt dit niet voor de zelfstandigen, zodat de kloof met de pensioenbedragen der loont- rekkenden nog zal vergroten! CVP en BSP dwepen eveneens nogal lichtzinnig met de verho ging van het sociaal-vitaal mini mum en van het gewaarborgd in komen voor bejaarden. Ook hier spelen de etappes een belangrijke rol. Bij een ogenblikkelijke en vol ledige toepassing betekent dit een meeruitgave van 2 miljard voor het stelsel van de wet van I april I969 en van 450 miljoen voor het stelsel van de wet van 7 augustus I974; de nieuwe rechthebbenden nog terzijde gelaten. Het volstaat echter de etappes te spreiden over acht jaar, met een 7 indexaan passing per jaar. om hetzelfde re sultaat. zonder één frank meeruit gave. te bereiken. Van een CVP- BSP storm in een glas water ge sproken! Erger wordt het wanneer men be denkt dat momenteel de zelfstan- digenpensioenen. waarvoor toch een ganse loopbaan werd gewerkt en bijdragen betaald, nog maar amper boven die minimuminko mens liggen We kunnen alleen maar konstateren dat niet de vo rige, maar wel deze regering dis crimineert en zich van meet af aan a-sociaal opstelt tegenover be paalde bevolkingslagen. De regering gaat dus voor de zoveelste keer de sociale ze kerheid in haar geheel hervormen Niemand schijnt echter goed te weten waarheen. Van slechts één ding is de regering blijkbaar zeker: ze gaat die doen achtereen scherm van geheimzinnigheid door aan de onderhandelingstafel belangheb bende groepen zoals de patroons, de mutualiteiten, de geneesheren, de hospitalen, de paramedische beroepen, uit te sluiten. Ook aan de politieke partijen wordt geen inspraak meer gege ven, alhoewel het hier gaat om een der belangrijkste elementen van ons staatsbestel. De regering zal. zo zij lang genoeg leeft, beslissingen nemen die de volgende generaties zullen hypo thekeren. Drie uitwegen inzake de sociale zekerheid zijn mijns inzien mogelijk: ofwel volgt men de so cialiserende richting en volgt men de weg van een verhoging der fi scale en parafiscalc lasten om al die bijkomende uitgaven te finan cieren. ofwel doet men drastische besparingen in andere domeinen en dan raakt men onverbidde lijk aan sommige verworven rech ten ofwel tenslotte blijft dit hoofdstuk een dode letter. In het eerste geval verloochent de CVP haar kiezers, gepaaid door de be loften van de Eerste Minister. In het tweede verloochent de BSP haar vakbondsvrienden, zodat de derde hypothese ons het meest waarschijnlijk lijkt wij niet beseffen dat dit en dit alléén de faciliteiten zijn voor de franstaiigen. Geen enkel mens kan langdurig leven en wonen in een om geving waar niemand zijn taal spreekt of begrijpt. Er is slechts een advies voor franstalige inwijkelingen: volg onze nederlandse taal- kursussen; gelegenheid voor praktische oefeningen elke dag. WIJ EN ONZE FACILITEITEN Wij Vlamingen zijn in me ning opzicht een eigenaar dig volk. Levend in een deel van een bufferstaat tussen «oude grote» mogendheden spelen we voortdurend de rol van ideale gastheer. Al onze buren kunnen bij ons terecht zonder taalproble men. Fier op onze faam als polyglotten fungeren we, oh zo graag, als tolken tus sen frans- en duitsspreken- den, tussen engelstaligen en franstaiigen, tussen duitsers en engelsen. Van jongs af aan wordt ons de belangstelling voor en de kennis van vreemde talen als een noodzakelijk deel van onze opvoeding bijge bracht. Al zijn de franse kostscho len verdwenen, de vakanties op een of ander Chèteau Frangais of bij franse boe ren worden nog altijd harts tochtelijk gepropageerd. Later wordt het accent dan verlegd naar een twee maandelijks verblijf in een engels gezin. De kennis van het duits wordt meestal, ten onrechte als passief aanwezig aanzien omwille van de nauwe taal kundige verwantschap; on ze taalrijke uitstappen naar de nabije Rijn - en Moesel- streek, naar Oostenrijk en Zwitserland vult dit hiaat wel enigszins aan en «lm tiefem Keiler» vallen spraakkundige fouten niet erg op. Deze opzichzelf lof waardige Vlaamse eigen schap om graag vreemde ta len te spreken heeft helaas een zeer grote schaduwzij de en wel precies in onze «twee» talige hoofdstad en wat er bij komt. De grens tussen de char mante toerist en gastheer die zich zo wonderwel aan past en de toegeeflijke Vla ming in de Brusselse rand gemeenten die direct in het frans,meepraat, is klein. Dit verschil is zo miniem dat de meeste van ons zich da gelijks, vaak onbewust, be zondigen aan te grote toe geeflijkheid. En het gaat ver, zo ver dat in onze vlaamse steden en dorpen, de franssprekenden zich, zónder enige kennis van het Nederlands, gemakkelijk kunnen handhaven. De bak ker verkoopt vlug zijn dage lijks bood als «pain pay- san». de beenhouwer weegt zijn kilos «carbonnades fla- mandes». de groenteboer telt zijn «choux de Bruxel- les». de dokter aanhoort de lange lijst van «douleurs in- supportables» en de apote- ker kent natuurlijk «la pillu le», monsieur Ie notaire vooral voelt zich op zijn ge mak. Wie onze streek tij dens de zomervakantie be zoekt, geraakt er het noor den bij kwijt en waant zich in Frankrijk. En dat alles omdat wij geen lijn kunnen trekken, omdat In vele dorpen en steden werd Vlaanderens nationale feestdag gevierd. Diksmuide zette als het ware de vieringen in. De vijftigste Ijzerbedevaart was hoogstaand met aangrijpende bindteksten. Ontroerend klonk de oproep van de laatste 'oudstrijders, die de af schuwelijke wereldbrand mee maakten. Zij blijven levende ge tuigen van het Vlaamse onrecht en het offers van de vele jongens ge vat in de leuzen: Alles voor Vlaanderen. Vlaanderen voor Kristus» en «Hier ons bloed, wan neer ons recht-. Driekwart uur harde woorden over het Egmont- pakt van de voorzitter van het ko- mitee, Mter. Coene, met als enige uitkomst: «Vlaanderen baas in ei gen huis, in een federaal Europa der Volkeren». Aalst-centrum beleefde een uit zonderlijke Guldensporenviering. Alkuone, een kunstgroep, die net als Cantate Domine. onze keizer lijke stede ambassadeert en de Vlaamse kuituur uitdraagt, schit terde voor eigen mensen. Het ge waardeerd optreden van het Sile- zisch Meisjeskoor Katowice (Po len) verzinnebeelde de kreet van de IJzerhelden: «Nooit meer oor log» en «Pax» voor alle volkeren in alle landen. Geen Klokke Roe land als gelegenheidsspreker. Is ons huidig wonder gekleurd kol lege en de miniresolutie van de Aalsterse raad over het Egmon- takkoord daar vreemd aan? Bur gemeester D'Haeselccr, nu par tijloos, pleitte gevat: «voor een zelfstandig Vlaanderen, in een sterk België, met universele men sen». Frans Wauters. A.C.O.D. militant, voorzitter van het stede lijk feestkomitee, riep op om 365 dagen opeen jaar. en niet alleen op II juli, Vlaming te zijn. «Dui- zende pendelaars dienen Vlaande ren eerst door onze eigen taal ver zorgd in de hoofdstad te spreken. Met zijn allen werd het een grootse apoteose. Presentator Herman Slagmulder, uit Vlaamse aarde geboren, bracht begeestering en dc talrijke aanwezigen lieten uit volle borst «de Leeuw klauwen». Op 10 juli belichtte het pas opge richte Vlaams Aktiekomitee reeds zijn standpunt, in een konfrontatie met de drie partijvoorzitters BSP - CVP - VU, die van Vlaamse zijde het Egmontakkoord tekenden. Er heerst in Vlaanderen ongerustheid over het overcengekomcne. Ve len, vooral de Vlaamse Brusse laars. betwijfelen de hoopgevende passifikatic. Meer dan ooit moeten we, denk- en daadkrachtig, de Vlamingen in Brussel en in de rand steunen. Oorspronkelijk dachten we aan deze II JUL1VIERINGEN nog een lange reeks bedenkingen te koppelen: o m. over de politieke partijen in Vlaanderen en hun evo lutie; over dc Vlaamse volksge meenschap, dat zij en zij alleen, in welke strukturen ook. haar eigen lot moet Êunnen bepalen om als volksgemeenschap volwaardig te kunnen ontplooien. Dit wil NU zeggen, een handels- en indus trieel leven opbouwen in een zo ruim mogelijke vrijheid, maar met de noodzakelijke gebondenheid, omdat dc duizenden werklozen, vooral de jonge afgestudeerden, werk zouden vinden In ge meenschappelijk overleg en ver delende rechtvaardigheid aan alle groepen en standen meer welzijn schenken. Maar hiervoor is in eender welke strukluurcn op gelijk welk niveau een sterke politieke macht nodig. De opinic*peiling van Het Laatste Nieuws toont dat de CVP geloof waardiger en sterker als voorheen dc veronderstelde verkiezingen van juni '77-/ou gewonnen hebben en dat dc voorzitter van de Euro pese Kristendemokraten. eerste minister Tindemans. dc 'politieke voorman' blijft. Wyongtfr de PVV spreekbuis, in Aalst een opiniepeiling hield, in deze dagen dat zoveel Vlamingen ongerust zijn, zou er ongetwijfeld nog een groter ongerustheid naar voor komen ten aanzien van de zo noodzakelijke politieke macht en eendracht, om 85.000 ingezetenen te besturen. De VU schenkt onze stad op zes maanden tijd, drie schepenen; van politieke stabiliteit gesproken. In dc BSP dienden reeds twee verko- zenenen van het volk. hun ontslag in als raadslid om vervangers te laten aantreden. En of dit alles nog niet genoeg was? Gewezen staats- sekretaris en uittredend PVV- kamerlid. Burgemeester D'Haesc- leer. lijstaanvoerder van de PVV geeft ontslag in zijn partij. Zullen zijn mede gekozen PVV'ers vol gen? Maar wat moeten de kiezers bij dit alles denken? En toch blijft het nodig, dat naar de wil van het volk, een oplossing zou gegeven worden aan de tal van problemen die onze nieuwe stad kent. We denken o.a. nu aan het gemeentelijk onderwijs waarbij van het kollege geen enkele visie uitgaat. De CVP oppositie zal. daar waar de «rare» meerderheid, gelegen heid laat. in het belang van de Aalsterse gemeenschap, positief mee werken. Willy De Turck raadslid. KORREKTE HOUDING VAN B.S.P. IN INTERCOMMUNALE «LAND VAN AALST» Mevrouw Diai.e D'Haeseleer heeft de B.S.P. op de korrel genomen omdat in de Inter communale «Land Van Aalst» een socialist tot voorzitter van de beheerrad werd verkozen. Zij noemt dit een koehandel tussen de C.V.P. en de B.S.P. op arrondissementeel en pro vinciaal vlak. Wij geloven niei dat zij gelijk heeft der gelijke bewoordingen te ge bruiken. De B.S.p. heeft weliswaar een bestuursak koord voor groot-Aalst af gesloten met de P.V.V. en de V.U. waarbij het burge meesterschap werd toege wezen aan de P.V.V.met name aan de h Louis D'Haeseleer. De B.S.P. heeft zich echter nooit ver bonden om ook het voorzit terschap van de Intercom munale «Land van Aalst» aan iemand van de P.V.V. het weze de burgeemeester van Aalst of iemand anders, toe te spelen, gesteld dat de B.S.P. dat zou hebben gekund. Immers er is een grondig verschil. De Inter communale bestrijkt alle gemeenten van het arrond- dissement zodat de stad Aalst slecht een onderdeel is van de Intercommunale. Het voorzitterschap van de Intercommunale hangt dus niet alleen af van de verte genwoordigers van Aalst in de beheerraad maar van de meerderheid van de beheer ders van de verschillende gemeenten, alsook van de ze aangeduid door de pro vincie en door enkele ver enigingen die aandeelhou der zijn. In verschillende van deze gemeenten zoals Geraardsbergen, Zottegem, Herzele en ook in de provin cie bestaan er best uurscoa lities tussen de C.V.P. en de B.S.P. zoals in enkele andere gemeenten 'w.o. .Aalst er bestuurscoalities bestaan tussen de B.S.P. de P.V.V. en de V.U. De be slissing of een noodzakelijk akkoord omtrent het voor zitterschap en het onder voorzitterschap van de be heerraad kon dan ook enkel op arrondissementeel en aanvullend op provinciaal vlak worden getroffen. Het arrondissementsbest uur van de B.S.P. besloot een socialistische en bekwame kandidaat voor het voorzit terschap, nl. Alois van den Bossche, voor te dragen. De C.V.P. verlangde het ondervoorzitterchap dat ver bonden is aan hét voorzit terschap van het directie comité te behouden in de persoon van de h. Moyer- soen. Bij de stemming werd door P.V.V;-beheerraads leden de kandidatuur van de h. Lorie tegen deze van Van den Bossche gesteld. Het is deze laatste die het heeft gehaald. Hoe kan men het de B.S.P. politiek kwalijk nemen naar dit voorzitter schap te hebben gedongen? De P.V.V. voelt zich in een minderheidspositie ge drukt. Maar welke bena ming zou men hebben mJ ten geven aan de posr van de B.S.P. indien P.V.V.-er tot voorzit! naast de h.Moyersoen ondervoorzitter waren v kozen geworden terwijl B.S.P. de tweede partij \}f) het arrondissement is? dien de P.V.V. het voori,aa terschap had kunnen v krijgen dan zou hij zipo daarover hebben verheu<we Nu de B.S.P. het hejictl wordt het een koehan(|an genoemd. Dat rijmt nijoe| Waar mevr. D'Haeseleer lijk in heeft is dat de P.V?ew ondervertegenwoordigd ^or in het direktiecomité van diss intercommunale en dat aiezt efficiënte werking van ^ich «Land van Aalst» befcr.e' wordt gediend door eien rechtvaardige werking \|uch de mandaten. Dat heeft l B.S.P. ook verdedigd. Ir is op voorstel van de socPe listen dat een liberaal, |<001 h. Lorie, werd verkozen secretaris van de behe raad. De B.S.P.-behe raadsleden hebben ook a tracht, billijkheidshalve, P.V.V. aan een bijkomg mandaat voor Erpe-Mere het directiecomité te h pen, maar dan hadden Pe2 liberale beheerraadsled^Q reeds de zaal verlaten pes werd het socialistisch vo*'n? stel door de C.V.P. Wij vF16 den met dit antwoord enF*0* aantonen dat de B.S.P. ki rekt is geweest in deze ajB'i gelegenheid. Uiteraard zart' de vertegenwoordigingen*'™ de Intercommunale van pTus litieke aard vermits kan voortspruiten uit de voslr£ hanen provinciale en },we meentelijke bestuurscoa|V°' ties. Maar het is orner mening dat de lnterco9er munale beter gediend zom zijn met een billijke verme genwoordiging van alle pkaa litieke en ideologiscPer strekkingen van ons arrc00*" dissement. Bert Van Hoor Een tweetal weken geleden stelde onze kersverse Aalsterse volksvertegenwoordiger een schriftelijke vraag aan de mi nister van Nationale Opvoeding over de eksamensystemen in het hoger onderwijs. Voor talrijke studenten en voor de andere leden van hun gezin betekenen de maanden juni en juli een ;ijd van zware psychische spanning. De manier waar op de examens in ons land worden georganiseerd, al dus Jan Caudron, geeft te- rech: aanleiding tot heel wa: kritiek. Veelal worden nog eksamenmetodes ge bruikt die dateren uit de periode voor de demokrati- sering van het onderwijs. Toen doceerden leerkrach ten en hoogleraren voor een kleine groep studenten, die zij door dagelijks kontakt persoonlijk kenden en wier persoonlijk studieritme zij van dag tot dag konden na gaan. In die tijd sprak het haas: vanzelf dat een stu dieperiode besloten werd me: een ondervraging waar in getoetst werd of de stu die voldoende rendement had opgeleverd. Jan Caudron wijst er op dat er aangenomen wordt dat er zoiets als een eksamen moet bestaan. Toch geldt niet om het even welk mo del van eksamen voor om het even welke student. In de moderne didaktiek is de vraag «hoe evalueren?» zelfs een kernprobleem ge worden. Bovendien wordt de hedendaagse didaktiek beheerst door de gedachte da; onderwijs en studierit me niet uniform kan zijn voor elke student. Geïnspi reerd door deze gedachte heef: ons land sinds enkele jaren trouwens een diep gaande hervorming van het sekundair onderwijs op het ge:ouw staan. In zijn schriftelijke vraag uit de h. Caudron zijn verba zing dat hoogleraren, die in hun vak schitterend re- searchwerk leveren, zelden aan wetenschappelijk ver antwoorde evaluatiemeto- des :oe zijn bij het eksami- neren van honderden stu denten die op enkele dagen tijd voor hen moeten ver schijnen. In dit opzicht rij zen er ook bezwaren tegen geformaliseerde eksamen metodes, zoals het multiple choice systeem, waarbij niet meer de ondervraagde, maar slechts de zogenaam de neutrale en exact meet bare leerstof centraal staat. Een ideaal eksamen- systeem zal wel niet be staan, meent volksverte genwoordiger Caudron. Toch moet er naar naar een systeem dat echt menselijk blijft en waarin de leersituatie centraal staat. Tot slot formuleert de h. Caudron zijn vraag aan mi nister Ramaekers: a) welke regelingen werden er in de jongste jaren in het hoj onderwijs getroffen om een meer humaan eksamt systeem te komen? b) welke bedragen wore er door het departemt geïnvesteerd in onderwi kundig onderzoek, bepaald met het oog op vinden van betere evalu^" tiemetodes, vooral voor li hoger onderwijs? c) welke voorzieningen zl er in het hoger onderwj voorhanden om studente en vooral eerstejaars, vd te bereiden op en te be§ leiden bij de eksamens? Wij zijn nieuwsgierig né wat minister RamaeM weet te antwoorden op \Bck preciese stelling van e ter toch zeer aktueel probleer Het den plan OPENING: Het Stadsbestuur verleent volle medewerkiidt bij de organisatie van de «Week van de Landelijkheid» j «Pikkeling '77», ingericht door de V.V.V. «De Falluintjél13"- streek». Burgemeester D'haeseleeropent het vlegeldorsen op zati..\ dag 30 juli op de Hoeve Van Cauwelaert door het eigenha,jec| dig hanteren van een autentieke vlegel. UIT Mw D'haeseleer steekt de laatste bloempjes in het Bloementapijt aan de Moor- selse Gudulakapel op vrij dag 29 juli te 19 uur precies. Schepen van Kuituur Her man Roels opent de ten toonstelling met als tema de Falluintjesstreek en het Oogstgebeuren op vrijdag 22 juli te 19 uur stipt in het Meiderts Parochiecentrum. Schepen van Feestelijkhe den Gilbert Bourlon kruipt na 20 jaar weer op de fiets en opent de Fietseling met start te Aalst op de Grote Markt te 14 uur op zaterdag 23 juli. Wandeling te Mel den te 15 uur. Blikvanger: Op het meest in het oogvallende, centraal gelegen punt van Aalst komt een blikvanger die elk bezoeker aan Pikkeling '77 zal doen denken. Uitkijken maar! Folders: In de tweede helft van de maand is de folder over de Pikfeesten beschik baar. Zo U hem- niet in uw bus vindt kan U er altijd een bekomen in het informati centrum in het «gebied huisje» te Aalst (belfort). Tentoonstelling: Ook ov de tentoonstelling te Me dert komt een folder met de voorpagina een aangi paste tekening van Fran Wauters, Voorzitter van h Feestkomitee. Klompen: Een klompenmizaak ker in volle bedrijvigheid kan U meemaken op d ssc Hoeve van Cauwelaert 30 en 31 juli. Fietseling: Alle jeugdverl nigingen werden aangi schreven om mee te do( aan fietseling en wandelir gedurende de «Week van c Landelijkheid». Start Aalst, Grote Markt, in c verkeersvrije hoek aan hi Belfort, telkens te 14 uur. Falluintjesboerenkapel Deze formatie, sameng fent' steld uit enkele goede m zikanten uit het Falluinei gebied, krijgt allure. U hoort ze alvast, 't zij c Privti band, '1 zij live op Pikk ling '77. Reet Teel ding g' rede zich de S huizi St.-/ Wel' die zijn de h Alle mers tuin. stani het i tuine tuinc pracl masj den ge he rust levei

De Voorpost | 1977 | | pagina 2