EEN ONGELUKKIG EINDE VAN EEN ZONNIGE VAKANTIE 00GSTTENT00NSTELLING TE MELDERT EUROPECH HELPT AALSTENAAR FOTOGRAAF IN DE HUWELIJKSBOOT 12 - 29-7-77 - De Voorpost mam Zo v gemi over must hij d< alget nooil trach bvb. spor and€ Datl onze Alsf kent dan was, waa Iderli Dirk Van Wilderode uit de Lange Zoutstraat te Aalst, zal niet zo'n prettig beeld van zijn Spaanse vakantie overhouden. Het begon nochtans allemaal heel zonnig. In het Spaanse badplaatsje Playa de Aro aan de Costa Brava was Dirk met echtgenote en kinderen om na een jaar labeur van wat rustige dagen te genieten. Ik ben een pechvogel, zegt Dirk, in België ben ik nooit ziek, het volstaat echter om op vakantie te trekken om door één of ander kwaaltje geveld te worden. De familie Van Wilderode was nog maar enkele dagen ter plaatse, toen Dirk getroffen werd door erge aanvallen van lumbago. Dokters ter plaatse geraadpleegd, adviseerden hem, dringend en liggend naar huis terug te keren. Europech, de repatriërings- dienst van VAB werd op woensdag van de tweede week van juli opgeroepen. Een dag later vertrok een lid van VAB naar Spanje, via Barcelona naar Playa de Aro om met de patiënt kontakt op te nemen, de toelating te verkrijgen om hem met het vliegtuig te laten ver voeren, een ambulance te be stellen en andere formaliteiten te vervullen. Nog een dag later, vrijdag 15 juli vertrok op de luchthaven van Deurne, rond 7 uur, het toestel cessna 402 met als pi loot Serge De Vos. Passagiers waren Jozef Van Overstraeten, voorzitter VTB-VAB, Johan Pa lings, direkteur van VAB en René Mees. diensthoofd van de Ambulance Hulpdienst. De Voorpost was er ook bij en maakte van de gelegenheid gebruik om wat meer over de repatriëringsdienst van Euro pech te weten te komen. Na een vlucht van ruim vier uur, op zowat 3 km 200 hoogte, met tussenlanding te Vichy, konden we vaste voet zetten te Gerona, hoofdstad van Costa Brava. Het was toen 11 uur. Te Rincelot de la Selva, op on geveer 1 km. van de luchtha ven werd een haastig middag maal genomen, watn onder tussen was de patiënt per am bulance, van 36 km verder ge komen en wachtte in de infer- merie van de luchthaven. Rond 13u30 zette de Cessna weer koers naar Deurne. Wij konden ondertussen een praatje maken met de heer Van Wilderode. Aalsterse nieuwtjes waren er niet zoveel, zodat het gesprek onwillekeurig terug op de vakantie sloeg. Dirk Van Wilderode was vooral opgeto gen dat er via Europech, vanuit België zo snel hulp was komen opdagen. Een hartelijk woordje en de zekerheid dat een be trouwbaar persoon alles voor je regelt doen wonderen. De zieke zag er trouwens in de ge geven omstandigheden goed uit. We praatten ook over zijn dame en de kinderen. Zij is een ervaren autobestuurster en kon op eigen krachten naar huis. VAB heeft in het omgekeerde geval ook nog twaalf ervaren chauffeurs ter beschikking die de wagen naar huis sturen. Nog voor zes uur landde de Cessna te Deurne. Vanuit het vliegtuig was enkele tijd voor dien de ambulancedienst ver wittigd die de zieke stond op te wachten en naar Aalst ver voerde. De ganse repatriëring had nog geen twaalf uur tijd gevergd. Kostelijk was het anders wel. Europech telde voor die opera tie 120.000 fr neer. Anderzijds kost een aansluiting bij Euro pech slechts 750 fr voor de be stuurders en zijn wagen, dien stig voor gans Europa. De hulpvaardigingsdienst Euro pech van VAB is ontstaan uit de Wacht op de Weg, dag en nacht hulpdienst die in 1969 gesticht werd. In 1974 legde men het grote aksent op het buitenland, en vertrok van de idee, samen uit, samen thuis. Moeilijkheden van allerlei aard, op Europese wegen en in Eu ropese centra kunnen via Eu ropech opgelost worden. Zowel personen als voertuigen wor den bij ziekte en pech gerepa trieerd. Spil van de Ambulance Hulp dienst is René Mees. Hij maakte reeds meer dan 50 re patriëringen mee en verklaart hieromtrent dat de menselijke begeleiding van de patiënt even sterk vertegenwoordigd moet zijn als de medische ver zorging. Direkteur van VAB Johan Pa lings kan terecht fier zijn op de efficiëntie van de hulpdienst, waar, naar hij verklaarde, zeer veel personen bij betrokken zijn. Roel VAN DE PLAS In het stemmige Parochiecentrum, voor sommigen een hele opgave om het te vinden; greep verleden vrijdag onder ruime belangstelling de opening plaats van de tentoonstelling inge richt door de V.V.V. «De Falluintjesstreek» waaraan niet min der dan 19 plastische kunstenaars deelnamen. De derde editie van deze expo beklemtoont dus nogmaals de reële klimax die de feestelijkheden van deze VVV kenmerkt. Merckx van Denderhoutem, Gustaaf Van de Perre van Mel- dert zelf, Raf Bonte van Zemst, Leo Corten van Aalst, Anne- Marie Beulens van Moorsel, Freddy Baeten van Haaltert. Joel D'Haese van Erpe-Mere, Denderleeuw, Pierre Mos- tinckx van Opwijk, Achile Gites, gewezen Meldertenaar nu van Brussel, Anita De Vleeschau- wer van Moorsel en Tuur De Rijbel van Buggenhout. Onder de vele titels citeren Dirk Van Wilderode was zeer opgetogen over de snelle hulpverlening vanuit België. Iiet deed hem goec stadsgenoten te kunnen praten Geland op de luchthave van Deurne. Binnen hel uur is de zieke thuis POLI" Metec D'hae «Wat Bissc Schepen van kuituur Herman Roels opende de tentoonstelling in hel kader van de Week van de Landelijkheid- te Meldert (JM) 'Voorzitter Lambert Van de Sijpe en de leden van de Raad van Beheer van de VW moch ten dan, naast de meeste epo- serende kunstenaars met hun familieleden en een schare be langstellenden ook volksverte genwoordiger Jan Caudron, Schepenen Monsieur, Roels en De Maght en Raadsleden Stockman en Carlier verwel komen. In een openingswoord had Lambert Van de Sijpe het, hoe kon het anders, over het tema van de «Landelijkheid» en over de rol van de VW in verband met het bewaren van land schap en natuurschoon en het stimuleren van rekreatie in de Falluintjesstreek door allerlei initiatieven, kulminerende uit eraard in de Pikkeling, dit jaar reeds aan de zevende editie toe. Schepen van Kuituur Herman Roels roemde de verdiensten van de aanwezige kunstenaars en wees op de belangnjkste rol die kunstenaars voor de ge meenschap kunnen vervullen. Hij verklaarde dan ook de ten toonstelling voor geopend en nodigde, nadat hem bloemen waren overhandigd, de aanwe zigen uit tot een korte rand werkend met de middelen waarover ze beschikten wisten de organisatoren er een zeer genietbaar kijkstuk van te ma ken waarbij niet alleen gekeken maar ook genoten kon worden Inleider Karei Baert prees de inzet van de vele exposanten en stelde uiteraard vast dat er een grote diversiteit in de uit voering was, gaande van het professionele tot de «zondags schilder». Deze diversiteit zal wel niet te vermijden zijn ten ware de beheerraad zich over een andere formule zou bera den. Was de realisatie, hoe kan het ook anders, niet steeds hon derd procent en schilderde ee nieder met de middelen en de talenten in zijn bereik, dan moet het wel gezegd dat de tentoon stelling qua tematiek zeer aan gepast was. Praktisch elk werk behandelde ofwel het oogstge- beuren ofwel de Falluintjes streek, de beide opgegeven temata. Niet minder dan 83 werken van negentien verschillende kun stenaars vonden een plaats in de gelagzaal zelf, op de verdie ping of in de sfeervolle «stal». Vernoemen we even de ver schillende exposanten: André Verschelden van Hamme, RAF Julien Van Puymbroeck van Aalst, Jan Hutsebaut en Isidoor eveneens van Aalst. Jozef Muylaert, naamgenoot, van doen we een greep met Oogst, pikkers, binders, zantres, oogstwagen, twee- en dries pannen, maaiers, oogstland- Een tentoonstelling naar onze bescheiden mening het bekij ken waard. Tot en met zondag 31 juli kan U er elke dag terecht. Stevensveldstraat 3 te Meldert. Zo U deelneemt aan de wande ling elke dag vanaf 15 u in de Putstraat komt U er automa tisch terecht. L.H Alle werken hadden ids tenia de boerderij of waren nauw betrokken bij de landbouw (JM) verrt vers Dee wijte Vooi voor schappen, en verder typische gebouwen uit de streek als de kerk van Meldert en Baarde- gem, een Falluintjeshoeve 's zomers en 's winters, de Rochus- en de Kluiskapel. het Sparrenhuis, hoeve op Nievel, de brug van Wieze (lees «Her- dersem») en verder boeren, boerinnen, dieren enz enz. René Mees. hoofd van de Ambulance Hulpdienst, informeert naar de toestand van patiënt Dirk Van W t—i' mm—r*""—1 't Zal Jan StricLx niet verkeren. X'ee. nee. ook Noëht. mooie Xocla niet met de ogen van de Alkuone danseres. Lap Bredero aan je laars Jan. en trek. trek erop uit en trek de mooiste foto van je leven. Zo eentje met je twee... (RWD-JM)

De Voorpost | 1977 | | pagina 12