LUCIEN VAN IMPE SPRINGT WEG EN RIJDT ERELIJST KRITERIUM IN AALST eune m VElQA FUNOfilft De weergoden waren niet van de partij tijdens het 42e Aals- terse kriterium. Dreigende wolken dus die de publieke be langstelling wat hebben getemperd. Hoedanook, er waren andere goden, een bergkoning zelfs in de persoon van onze vriendelijke streekgenoot Lucien Van Impe. Die had een ver rassing in petto voor zijn talrijke supporters op het circuit: een ontsnapping en een overwinning. Net zoals het op de Alpe d'Huez had moeten zijn. 33 wielrenners boden zich op 25 juli jlaan op de Grote Markt te Aalst om mee te dingen naar de 42e plaats op de erelijst van het jaarlijkse kriterium: wereld kampioen Freddy Maertens. Belgisch kampioen Michel Pol- lentier, Nederlanders Hennie Kuyper, tweede in de «Tour de France», en Fedor Den Hertog, Spanjaard Francesco Galdos, Roger De Vlaeminck, Ver- beeck, Bracke, Godefroot, De Witte, winnaar in 1976 Rik Van Freddy Maertens leidt voor Lucien Van Impe en de grote uitblinker Etienne Van der Helst. Reeds 42 jaar telt Alfons 1 (JM) kriteriumronden te Aalst. En volk mensen, volk Je zag het zo dat hij heimwee had naar die gloerie waarvan hij dit jaar om vreemde redenen niet heeft kunnen genieten. Hij had het publiek meer dan rooie bollekens willen tonen, maar het moet hem een riem onder het hart geweest zijn dat nie mand hem de rug heeft toege keerd. Ook nu was hij het brandpunt van alle belangstel ling en hoe kon hij beter zijn dankbaarheid betuigen dan met een overwinning Het spetterende applaus was daar een antwoord op. Van Impe, Maertens, Kuiper drie vedetten. De grote afwezigen waren na tuurlijk Bernard Thévenet en Eddy Merckx De eerste omdat u wellicht weet dat het land van herkomst van de tourwinnaar altijd voorrang krijgt wat betreft het kontrakteren van de gele truidrager voor kriteria. Merckx van zijn kant liet zich veront schuldigen maar als men weet dat er via het managementbu reau Verhelstdie de kontrak ten tekent vaste afspraken gemaakt waren met vorenge noemde renner dan ruikt zijn afwezigheid naar kontrakt- breuk. Zo liet een verantwoor delijke ons verstaan. Hoedanook, vedetten waren er genoeg en die krijg je niet zo maar (de gages belopen vijf tot zelfs honderdduizend frqnk startgeld per renner men zegt dat je met het inkomgeld van 800 toeschouwers niet toekomt om Maertens te beta len.) We vroegen aan sekretaris Mark De Jode of het komitee tevreden was met de publieke opkomst en meer algemeen met het jongste kriterium. De Jode: «We mogen spreken van een goed gemiddeld jaar. Ja, we zijn tevreden.» Wij ook. René DE WITTE Linden en natuurlijk de man naar wie ieders ogen gericht waren: de kleine Lucien Van Impe. Een ding had de sfeer echt overhit gemaakt: dat gele ornaat dat vorig jaar zijn schouders sierde en hem eensklaps tot nationale held had omgetoverd. Als we het organizerende Wi- lersportkomitee van Aalst mo- CJSH Q^'oven en we geloven het dan was óf uil \ZZ' hSS! wat minder volk op de been om de renners 50 ronden lang te zien presteren. Dat het sukses van 1969 en 1976 toen respek- tievelijk Eddy Merckx en Lucien Van Impe voor het eerst in het geel reden, niet zou geëven aard worden had iedereen wel verwacht. Al.een, het weer deed zijn duit niet in het zakje en daarom dat er geen 10.000 koppen konden worden geteld 90 kilometers rijd je niet in vijf minuten en vandaar dat som migen het na een tijd te koud vonden om buiten de opeen- golgende ontsnappingen te volgen. Hoedanook, spektakel was er genoeg. In onze sport bladzijden leest u daarover een uitgebreid relaas. Liicie.n Van Impe, Zo te zien zijn Lucien Van Impe en burgemeester D'Haeseleer beste maatjes. JM) Lucien Van Impe heeft het kriterium' gewonnen zijn fiets en zijn palm zweven hoog in de lucht om niet stuk gepletterd te worden dooi) de entoesiaste massa. (JM) (JM) l'.«.|i peinzende Teirlinek, een filosofisch kijkende De Vlaeminck. «Ie lachend»' tan Impe «mi de melancholische <3aklos. (JM) Rita Van Imp,'. burgemee.Kf c D'Hameiem humorist Staaf De Stobbeleir. Rik Van Linden kon zich te Aalst niet doorzetten.

De Voorpost | 1977 | | pagina 16