B H K M Q u V w GEKNIPT E.H.B.O.-KURSUS VAN HET VLAAMS KRUIS WERD EEN SUKSES JEBR0N De Voorpost - 29-7-77 - 21 VAKANTIEJEUGDATELIERS. HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grembergen EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matrassen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18. Aalst F OMAR 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en hande laars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in België). School straat 54, Aalst 'HONDT SIMON 053-21.15.64 Wijngaardveld. Aalst Specialist in schuifdaken, voortenten, autogarmeringen en zonne tenten. ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen. poorten, enz M De Backer. Kon. Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16, St -Gillis- Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen. O-SPORT OSZ-ÏI.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels OM, LEEN GERUST 053-21.60.16 ophandtekening Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe Droeskouterstraat 12, Haaltert. UNCH 053-70.13.39 Stationsplein 6. Aalst. Specialist: koude schotels, bereide vlees waren. belegde broodjes EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST 053-21.63.91 "VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoften (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardi- sette, tergal enz... Zonneblinden, Luxaflex, Louverdrape, vouw deuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem. Potiaulaan 11, Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten UANDO 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis. quid. quo. quando, quomodo. enz: wie. wat. waar. wanneer en hoe' Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper. "ERAV 053-21.76.08 Molenstraat 70. Aalst SERVAV heeft jaar m jaar uit, en voor om het even welke gelegen heid. het gedroomde geschenk' Van huwelijkslijsten tot prachtig-moderne zitmeubelen; van typische kleinere design- geschenken tot en met klasrijke tapijten COUPONNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556. Aalst RMAR 053-21.68.98 Moorselbaan 73. Aalst Het huis waar u alles vindt Voedingswaren aan discountprijzen. Kom eens langs. Dank U. ERZEKERINGEN Van Den Hauwe Gaston en Zoon Financieringen Gentsestraat nr 97. 9300 Aalst 053-21.71.45 ooninrichting P. Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonxultuur. Internationale vormgeving. Inrichten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz... Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt ter beschikking. Molenstraat 42-44 - Aalst y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen Bel even naar Groep De Cuyper. VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 ri|den met een bromfiets van HofmanGentsestraat 4 -6. Aalst Alle herstellingen 1 jaar waarborg. Gratis onderhoud Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar Amper een week oud kan men reeds van een eerste sukses van de vakantiejeugdateliers spreken. De kursus E.H.B.O., gegeven door het Vlaams Kruis, afdeling Aalst, aan de drie leeftijdsgroepen die toegelaten worden tot de jeugdateliers kenden een ruime belangstel ling. Dagelijks volgden een 35 a 50 jongens en meisjes de onderrich tingen. Aan de hand van een gefotoko pieerde kursus werden zi j wegwijs gemaakt in de geplogenheden van de ziekenzorg. Een mondelinge kursus verduidelijkte de geschre ven tekst. Eventuele vragen of probleempjes werden opgelost. Een groot deel van de tijd ging ook naar prakti sche oefeningen. Verbanden leg gen, kwetsuren verzorgen, gebro ken benen en armen spalken, e^i noem maar op. Na een week theoretische en prak tische kennis opgedaan te hebben werden zij onderworpen aan een kort examen. Wat moet men doen als er een ongeluk gebeurd is? De 900 bellen. Welke gegevens moe ten doorgegeven worden aan de 900-diensl? Hoeveel graden van brandwonden zijn er?... Ook de praktische kennis werd ge test. leder kreeg zijn opdracht. Een been spalken, een elleboog- verband leggen, een gebroken arm spalken. Het was een geharrewar, Er werd gewikkeld, geknoopt, gespalkt. Bij de enen al wat beter dan bij de anderen. De meest ernstige groep was wel de middengroep. De jon gerengroep misten handigheid, de ouderengroep nam het niet ern stig. Hoofdienstleider van de Atdeling Aalst. Jozef Jansegers, die de ganse week de kursus supervi seerde was echter tevreden over het bekomen resultaat en kon aan de geslaagden het jeugdbrevet E.H.B.O. samen met de kursus overhandigen. Bij de jongsten slaagde iedereen. Hildc Lamhrecht, Hadcwijck Perdaens en Marleen De Ceuke- laire kunnen dus fier zijn op hun spruiten. De eersten behaalden 19,75 op 20, de laatste 13 op 20. De gelukkigen zijn: De Ceucelaire Wim, Scheer- linck Ella en Scheerlinck Iza met 19.75, De Vis Peter met 19,25, De Backer Chantal met 18. Ver- leysen Ives met 17,75, De Backer Iris met 17,5, De Backer Steven en Talloen Bert met 16,75. Tal- loen Els met 15 en Meganek Dirk met 13 op 20. Ook in de middengroep die onder de leiding stond van De Noose Virgenie slaagde iedereen: De Backer Carla en Van Vae- renberg Veerle 29.75 op 30 Goethals Isabella en Rubrecht Gert 29.5 op 30 Van Der Borght Pascal 28,50 op 30 De Vis Petra 28 op 30 De Bruine Jan 27.75 op 30 Van Geit Sandra, Van Leuven Jan en Scheerlinck Tea 25,75 op 30 D'Haise Kristof 24.75 op 30 Van Wilderode Lieve 24.50 OP 30 Meganek Hilde 21.50 op 30 Bij de oudsten waren er enkelen die niet slaagden. D'Hoe Guido, Van Belle Bart en Mertens Linda behaalden met hun groep de volgende resultaten: Lambrecht An 23 op 30 Wauters Alain 20 op 30 De Vis Karine, Coppieters Veerle en Coppieters Ilse 19 op 30 Arents Barte, De Backer Mar- tine en Van Der Borght Lutgart 15 op 30 Van den Oden, 11 op 30. S.J. Iiaduw van de stadsparkbomen. (bJ) I \tinh De geslaagden met hun monitors en inonitrices. <SJ) PLANNEN EN VOORUITZICHTEN Ook de werkers van Jebron waren er vroeg bij want reeds op 30 mei was er een planningsdag en op 15 juni een open kernvergadering waarop onderstaande hoofdpunten sa mengesteld werden. Hiermee kijkt Jebron haar tweede le vensjaar tegemoet vol goede moed. PLANNING Op woensdag 14 september wil men jeugdleid(st)ers uil- nodigen om te praten om- irem een vormingsweekend of —kursus. een eventuele gezamenlijke alternatieve kerstakiie in de stad en kerstviering, expressiemo gelijkheden. begeleiding van de jeugdbewegingen rond welzijnszorg, broeder lijk delen (samenbrengen info. werkmateriaal, paneel- gesprek. welzijnszorg- spel). Een jaarplannings avond dus voor een Jebron- werking op het gebied van de jeugdgroeperingen Op 24 september is er een stedeling als inzet van het jaar: een kriiische stads recht uitmondend in de maandelijkse eucharistie viering. Zaterdag 15 oktober komen Elly en Rikken naar het Be gijnhof!»! 20 uur in de Be gijnhofkerk! Vrijdag 4 en zaïerdag 5 no vember komt er een vor mingsweekend voor ver antwoordelijken in het jeugdwerk en jeugdbeleid. Op woensdag 9 november voorziet men een kennis makingsavond rond Wel zijnszorg mei infostand voor katecheseleraren. Zaïerdag 24 december komt een kermishappening. Op oudejaarsavond 31 de cember wil men naasi een viering in de Begijnhofkerk he- jaar afronden met een samenzijn in Jebron. Op 25 janauri worden jeugd leiders uitgenodigd rond. Broederlijk Delen. Kontak- •en worden hiervoor gelegd me- Wereldwinkel. Op !-.et programma: leren werken me' ma-eriaal. diskussie- spel... 1 februari: ook rond Broe derlijk Delen maar deze keer V' r ka-echis-en. Tijdens de Paasweek denk- men aan een paaswake bij :ie- vuur. een viering bij he* krieken van de dag... In mei denk men eraan ei gen ijdse Jeugd ui' -e nodi ge' T e r g een vraag e- ke> SCHOLEN Reeds in de loop van dit jaar stelde zich het probleem van bekendmaking van «Je bron» bij de schoolgaande jeugd. Daarom wordt de stari van Jebron in septem ber in de scholen aangekon digd van 5 tot 17 septem ber. Persoonlijk gaat men in de klassen de leerlingen- groepen uitnodigen om 's anderendaags in Jebron bijeen te komen na school tijd. VERDER Nog een drietal ideetjes wachten op verdere uitwer king: het inrichten, van een infobeurs, een weekend van de Jeugd en een jongeren- concilie. Mei de werking in werkgroepen gaat men ver der. Met dien verstande dat er nieuwe zouden moeten bijkomen (bv. een bijbel- groep en een onthaalgroep) en dat de bestaande zouden moeien verruimd worden, openstaan voor anderen. De werkgroep info zoekt kon- takt met HAK en CSV. Tijdens de vakantiemaan den wordt er in Jebron ver der gewerkt aan de afwer king van de ruimten, leder een welkom in werkkledij. Akiiviteiten gaan pas door vanaf augustus. P.D. In joernalistieke kringen worden de maanden juli en augustus «komkommertijd» genoemd. Komkommer tijd ook voor wat jeugdnieuws betreft, daar leg je je tegen wil en dank bij neer en dan komt een zekere Will Tura op de radio verklaren dat de twee vakantiemaan den de drukste van het jaar zijn voor hem omdat de schoolgaande jeugd dan tijd heeft voor zijn optredens. Dat zal dan wel waar zijn, maar in onze kontreien kan je vooralsnog weinig anders dan; een koka-met- ijsblokjes slurpen op een terras van een drankgelegen heid, instuiven in de vertrouwde jeugdhuisruimte, met volle teugen genieten van je vakantiejob, of een dagje naar zee.. Natuurlijk heeft dat zijn charmes en met een beetje kreativiteit vind je wel wat om je tijd te verdrijven-zinvol te besteden- of te verknoeien, (schrappen naar keuze). Die zaken vind je dus uiteraard niet tussen haakjes maar onder je bloedeigen hersen schors. Krabbelen dus P.V.V.-jongeren Hadden we al eerder moeten laten geworden zoals dat heet, maar beter laat dan nooit: op 14 mei ging de herver kiezing door van de beheerraad van het Nationaal Verbond der PVV-jongeren. Na enkele juridische moeilijkheden en het ongeldig verklaren van de verkiezing van vorig jaar te Brugge kwamen twee lieden uit onze streek uit de stembus. Karei De Gucht uit Wieze wordt voorzitter. Proficiat Karei En één van de tien beheerraadsleden wordt Antoon Lam brecht. medewerker Liberaal Jeugdwerk Aalst. Proficiat An toon Kunst in Dido. Schreven we vorige week reeds, maar het geheugen is een zeef met soms heel brede mazen. Vanaf donderdaf 21 juli tot zondag 24 juli krijgt Dido het uitzicht van, ja, noem het een «hedendaags museum». Alle jongelui krijgen er de gelegenheid er hun kreaties tentoon te stellen Dat er veel verborgen talenten tussen zitten, dat zal wel Eens gaan kijken Je hebt nog een paar dagen de tijd. Op het laatste ogenblik vernemen we dat alvast deel nemen: Geert De Somer. Jan Raes, Johan De Punt en Wiegbert Van Lierde. Tanu en Leeuwerik nog een tijdje gesloten Jeugdklub Tanu houdt haar deuren gesloten tot en met 31 juli. Nog effe wachten dus. Leeuwerik integendeel is van 18 juli II met vakantie en zal pas openen op woensdag 3 augustus, 't Is maar dat je 't weet. Jobstudenten tot in het Aalsters stadhuis Om een centje bij te verdienen of om te doen «gelijk alleman» ziin er telkenjare een groot aantal leerlingen M.O. en studenten die de arbeiderstoer opgaan. Al of niet in het zwart. Ook in het Aaisterse zijn er nogal wat privébedrijven en instelligen van openbaar nut die stu dentjes kunnen gebruiken. Dit jaar zijn er zowat vijftig die het Aaisterse stadhuis komen bevolken en zo de gewone gezichten komen vervangen gedurende de va- kantietijd. Dit is gewild, zegt het stadsbestuur: én voor de noodzakelijke vervanging, én om de betrokkenen een beter inzicht te geven omtrent kontakten stadsdiensten-bevolking. Kreja-openingsuren in vakantie Er zijn wel geen specials te melden wat Kreja- vakantieperiode betreft. Toch zijn de instuif-openingsuren gewijzigd: nu kan je d'r ook op woensdag-, donderdag- en vrijdagnamiddag terecht, 's Avods blijft Kreja uiteraard open. Veel valt hierbij op de schouders van Geert Amant. Wellicht komt volgend jaar ook een nieuwe P.V. want Wou ter Lelong, die deze taak tot nu toe uitoefent stopt ermee om studieredenen. Nog Krejanieuws: de eerste dagen, weken en maanden zal men vruchteloos uitkijken naar het vertrouwde Kreja- minibusje. Het leeft nog, maar niet in die staat dat het nog kan rijden. Geef het eens een goeie beurt, Kreja- en Etap- jongens en - meisjes Dat busje, we all need it Het evoluon en jokonta Op woensdag 27 juli reist Dido naar Eindhoven, be zoekt er het Evoluon en passeert ook een bevriend jeugdhuis in Lier, Jokonta. Wie mee wil kan zich in schrijven in Dido, tenlaatste op zondag 24 juli. De reis kost 200 fr en er wordt vertrokken om 8u 's morgens. Zwemmen vanuit Dido Vanaf 20 juli gaat Dido elke woensdag fietsen naar het zwembad te Hillegem alwaar ook gezwommen wordt. Tel kens wordt vertrokken aan de klub te 18u30. Wie geen fiets heeft mag ook per wagen komen. Plannen en vooruitzichten Volgende week leest u op deze jeugdpagina plannen en vooruitzichten van jeugdtheatergroep Lanseloet. van JEFI-Aalst en. wie weet Andere organisaties kunnen steeds wat laten weten Dienstcentrum voor jeugdwerk De verkoopdienst te Aalst van V.V.K.M.-V.V.K.S. en K.S.A. blijft open op het Keizerlijk Plein tot en met za terdag 6 augustus. Daarna is er sluiting wegens vakantie en voorbereiding van de verhuizing naar de Zonnestraat. De heropening van de «jeugdwinkel» gebeurt op don derdag 1 september in het nieuw, jeugdhuis. Zonne straat 20. Wie wil kan noteren: op de koer eerste deur rechts. De openingsuren blijven dezelfde.

De Voorpost | 1977 | | pagina 21