DERDE KEER, NOG BETERE KEER KBG IN FEEST VOETWANDELING DOOR HET KRAVAALBOS WERKGROEP «PARK TERLINDEN» ONTEVREDEN OVER SCHEPENKOLLEGE SLUIKSTORTEN OF HOE HET WORDT BEVORDERD ERETEKENS UITGEREIKT FREDDY BRECK IN ERONDEGEM: 4 - 29-7-77 - De Voorpost Gezien De Voorpost vorige week in verlof was, kunnen we onze lezers pas nu berichten over de feestelijkheden die doorgingen in het Groen Kruis op woensdagnamiddag 13 juli bij de Kristelijke Bond van Gepensioneerden. «Voorwerp» van de festiviteiten waren de verdienstelijke bestuursleden en wijkmeesters die eretekens ontvingen omwille van ver diensten op sociaal gebied: Eretekens «sociale voorzorg» (ministerie van Sociale Voorzorg) of «Voorzorgsereteken». Dit zijn beloningen die de De- vorderaars en bestuurders van voorzorginstellingen in de wacht slepen voor een goede staat van dienst. GROTE OPKOMST Zoals dat bij de KBG Aalst ge bruikelijk is, zat men ook deze keer niet om volk verlegen. Bui ten de KBG waren er nog zowat 200 genodigden aanwezig die van een aangename namiddag mochten genieten. Onder de aanwezigen vermel den we Mevrouw Nora Van Keymeulen-verbondsvoorzitstei Dhr Edgard Flobert, Verbonds- sekretaris; Dhr Roger Otte, Volksvertegenwoordiger Voor zitter CM; Dhr René Van De Voorde, secretaris verbond CM; E.H. Van Der Meeren, en E P. Proost Doornaert; Dhr. Emiel Backaert, Voorzitter Aalst. GEVULD PROGRAMMA De ganse viering was in twee delen gesplitst. Ontspanning en ernst konden het goed met elkaar vinden. Deel I werd verzorgd door het Zangkoor van de KBG o.l.v. Jw. Callebaut, en op de piano bege leid door Emiel Eeckman die met de witte en zwarte toetsen zeer goed overweg kan. Het programma werd vervol gens gevuld door Victor Sterck, bestuurslid KBG, die handelde over rusthuizen in het alge meen, over de pensioenen kwestie, en dan meer bepaald over het «behoorlijk basisin komen voor iedereen». Er volgde een praatje over het kookboek KBG, nieuwe uitga ve. Bestuurder E.H. Van der Meeren belichtte de taak van bestuurslid-wijkmeester-(es) en leden. ERETEKENS Dan volgde de uitreiking der eretekens waarover Mevr. Van Keymeulen de leiding had. Be genadigden waren: Ereteken I klas: aan Dhr. Ed gard Van den Bossche: Ere voorzitter-stichter der KBG Afd. Aalst-stad. Juffrouw Coppens Maria: D-voorzitster der afdeling. Dhr. Louis Van Balen: Wijk meester KBG. Ereteken 2 klas: Dhr. Prosper Huylebroeck: wijkmeester KBG Dhr. Octaaf Van der Vaerent: bestuurslid-wijkmeester Eretekens waren eveneens voorzien voor wijlen Gustaat Van der Eist, gewezen voorzit ter van de Afdeling Aalst, er Mevrouw Rosalie Cassimar die weerhouden was. BLOEMEN Er werden bloemen overhan digd aan de dames- vereremerkten en aan de echt genotes. De KBG is dus duide lijk een vereniging waar ook de vrouwelijke charme, laat die dan hier en daar al wat grijzer zijn, niet woordt voorbij geke ken. Als u deze regels onder ogen krijgt loop de «Week van de Landelijkheid», inleiding tot Pikkeling 1977, ten einde. Juist vandaag vrijdag 29 juli kan u de wandeling door het Kravaal- bos in groepsverband met de VVV nog doen. Ondertussen wandelde men reeds een hele week, eens met meer en eens met minder deelnemerseens met zonnig en eens met minder goed weer maar steeds was de blijdschap bij de terugkeer te lezen op het wezen van de rekreanten. Het Kravaalbos: 80 hektaren loofbos, in privé- bezitwaaraan in de loop der jaren 's mensenhand weinig veranderde, siert het landelijke Meldert. Het Kravaalboslandschappe lijk belangrijk, bezit daarenbo ven een bijzondere flora. In de loop van de eerste wereldoor log werd het oude beukenbe stand totaal weggeroofd. Aan plantingen en wildgroei hebben deze uitloper van het Brabants heuvelland, met tal van bron nen en meertjes, opnieuw her schapen tot een eeuwenoud getuige-landschap. Het spreekwoord «je moet niet alleen de bomen maar ook het bos zien» is hier toepasselijk in die zin dat het Kravaalbos dient bekeken te worden in funktie van het omliggend landschap met veel beboste beekstroken en daarin geïntegreerd tal van mooie boerderijen, land- en bedehuizen. Tien eeuwen landbouwkultuur hebben het landschap fijngesneden ver kaveld en tot vruchtbare akker grond omgevormd. Thans teelt men er een rijke gamma aan vruchten. Bomen en bossen bezitten een ekonomisch nut en rijk verle- cen. De huidige wereldontwik keling met de noodzakelijke toename aan papierverbruik voorspelt houtschaarste. In de geïndustrialiseerde wereld en niet het minst in de eigen Vlaamse regio krijg het «bos» alvast een nieuwe waarde. Door de arbeidsintensiteit en de toenemende verstedelijking is er een tekort aan bomen als luchtreinigers en beboste ge bieden om de nodige rust te la ten genieten. De Staat kan echter niet alle bossen opkopen. Het privé-bos dat ook een sociale funktie heeft moet een statuut krijgen waarbij de eigenaar gediend is. In kompensatie o.m. voor de toegankelijkheid dient de ge meenschap een aantal lasten te dragen. Het Kravaalbos, een pareltje van natuurschoon, dient niet al leen te worden behouden maar met voor de gemeenschap toegankelijk worden gemaakt. Bossen en Watervoorzie ning: Bossen zijn niet enkel voor de volksgezondheid, als biotoop, landschappelijk en lithologisch bouwkundig belangrijk, ze re gelen tevens de waterhuishou ding van een heel gebied. De humisgronden behouden het oppervlaktewater en waar het bos verdwijnt drogen de bron nen op. Het waterverbruik in gezinnen, in de industrie, door intensieve tuinbouw, kan niet ongestraft blijven toenemen. Het grondwaterpeil blijft verla gen zodat alles in het werk dient te worden gesteld voor bewaring en benutten van het oppervlaktewater. Water wordt daarenboven een politiek be grip in Vlaanderen en het lijkt helemaal niet uitgesloten dat we het morgen in Wallonië duur zullen moeten betalen. De geschiedenis leert ons dat monniken van de abdij Affligem «Meldert-Vijver» hebben aan gelegd voor energie via de wa termolen en anderzijds voor viskweek. Beide funkties kun nen worden waar gemaakt door het Kravaalbos waar de humuslaag voortdurend en ge lijkmatig de wateroever naar de vijver regelt. Spaarbekkens achter de «Mooie Molen» die tegelijkertijd rekreatief worden aangewend als vis- en roeivijvers kunnen het zo noodzakelijke opper vlaktewater bewaren voor een te regelen verbruik. De vele beboste grachten, waterlopen en beken tussen «Mooie Mo len» en Kravaalbos kunnen na reiniging opnieuw stoeibeken voor de jeugd worden. Zo kan te Meldert een groot landelijk rekreatief gebied ont staan. 1978 stelde het «dorp» cen traal. Ook het lokale bestuur moet een visie hebben en mede de financiële offers bren gen om «het dorp» waar te ma ken voor onze leefgemeen schap. L.H. Her verhaal begint zo: een inwoner van de Hol' ter Lokercnjaan belt het Erembodegemse genieente huis op met de vraag ol' zijn groot huisvuil kan worden opgehaald. Dat gebeurt eerstdaags, zegt de stem en de bediende legt de hoorn af nog voor naam en adres woftlen genoteerd. De dinsdag daarop: kalegorieke weigering van de ophaaldienst: U staat niet op de li jst en/, enz., kan ons niet verdommen meneer, smijt uw boeltje maar op het pleint je Bedoelde wordt hel grasperkje - /ie foto - aan de hoek van de Beukenlaan). Protest van vorengenoemde bij de klaehtendienst in het stadhuis \an Aalst. Men gebaart van krommenaas. Dan maar zo gezegd, zo gedaan, denkt de I erjodenaar. Vraag san de slorler: '/.c moeten het /elf maar weten maar zeg eens. is de huisvuilop haaldienst dan niet mee gefu/ipneerd dat ze mij van Pontius naar Pilatus sturen Resultaat: andere huren v inden de idee best te pruimen en storten ook. Kn zeugen dal het anders kan. (RDW-JM) rentwi uetee te van slotte ENBA dibone rken dt 3 agenc trekkin iet alge len goei Dch eer De vereremerkte zestig plussers van het Groen Kruis met op de achtergrond het koortje (SJ) SLOTWOORD De voorzitter sprak hierna een slotwoord uit. Hij herinnerde aan de tijd van vroeger. Aan het begin, de werking, de uitbrei ding en vooral aan al degenen die reeds waren heengegaan. Zijn bijzondere dank ging ook naar de aanwezigen En een welgemeende proficiat stuurde hij tot besluit ook nog aan de vereremerkten. We kunnen zeggen dat de fes tiviteiten in een bijzonder harte lijke sfeer zijn verlopen. Naar we vermoeden zal ook Emiel Backaert daar niet vreemd aan zijn. W.L. en tijdel arkeersi armispe angenoi sorts m< erlijke p U herinnert zich wellicht de perikelen rond de bouw van een blok appartementen in het park Terlinden en het onverpoosde verzet van de bewoners van het nu bestaande blok, tegen de uitvoering van het plan. Twee maanden nu vrijwel volledige stilte hebben de protestvlaag gevolgd en dit tot de werkgroep «Park Terlinden» voor enige dagen weer van zich liet horen. Meer bepaald omwille het gedrag van het Schepencollege. In een persmededeling zegt de werkgroep het opportuum te vinden de huidige stand van zaken te schetsen en herinnert de lezer eraan dat het sche- pencollge van Aalst tijdens een zitting einde april, beslistte be middelend op te treden bij de NV Matexi en bij de NV Lindimo om faze II en faze III van het verkavelingsplan Terlinden- park van 21-10-76 te schrap pen en de betrokken maat schappijen schadeloos te stel len. Zo dacht men bvb aan het aanbieden van ruilgronden. Na kontakt van de werkgroep met het schepenkollege werd nog afgesproken de zaak Terlin- denpark in haar geheel en defi nitief te regelen, d w.z. geen bouwvergunning voor faze I te verlenen vooraleer er een ak koord zou bereikt zijn over faze II en III. Om het schepenkollege toe te laten de onderhandelingen in de nodige rust te voeren, vond de werkgroep het normaal, de zaak een paar maanden zijn gang te laten gaan. Wanneer opnieuw ruchtbaar heid gegeven wordt aan de ak- tie dan meent de werkgroep dat met voldoende redenen te doen. VERGUNNING VOOR Faze I GEGEVEN Inderdaad, begin juli werd een bouwvergunning verleend voor faze I en werd met de uitvoering van de werken gestart. Dit tot grote verbazing van de omwo nenden omdat de werkgroep vanwege het schepencollege nog geen bericht had ontvan gen over een definitieve en vol ledige regeling. Uit een kontakt met de Schepen van Openbare Werken bleek bovendien dat de NV Matexi haar principiële instemming had betuigd met de door de stad aangeboden ruil- grond op De Biolley (faze II). Wat faze III betreft, kon nog geen akkoord bereikt worden met de heer De Lathouwer, die dus wel een bouwvergunning kreeg voor faze I. VRAGEN De werkgroep stelt zich nu een aantal vragen, vooral dan om trent de heer De Lathouwer. 1. Is de heer De Lathouwer werkelijk iemand die erom be kommerd is zijn omgeving zo estetisch mogelijk, milieuvrien delijk en menselijk uit te bou wen. zoals hijzelf op zijn pers- konferentie beweerde Waarom gaat hij dan niet in op een voorstel dat zijn milieu groen wil houden en dat hem tevens schadeloos stelt 2. Wat zijn de bedoelingen van teken I aan te I de heer De Lathouwer Vftri de mits hij niet wil ingaan op voPrdt 9U stellen die hem schadelo kolle stellen, voor grond, waarvd>mst v' hij geen echte bouwplann lisvuil t heeft, doch wel een verka\|daar e lingsvergunning, rijst de vraDedgek of hij soms wil spekuleren (Jok te aankoopprijs: ongeveer 30Deente per vierkante meter). te N.M.f Tot daar de werkgroep dief03°'r slot zegt de houding van vote1n- he noemd niet te begrijpen: «"lindt H« gen de publieke opinie in bP9 var ven vasthouden aan zijn p|»nkom nen, ondanks redelijke alterneren i tieve oplossingen, getuigt ftvoorz derdaad van een totaal "eigefO 330 kijk op onze samenleving ffr33' e' dus de werkgroep. ^3I Voegen we daaraan toe datfervoor groep van oordeel was dat mpcM 9e tijdens de twee vorige maéM1 de den de zaken gemakkelijk h|ndrek( kunnen regelen en dat nu lp" M v tegenovergestelde blijkt wtpktiel{ te zijn, een verderzetten van jende c aktie geraadzaam is. Menp1 z'in waakzaam in Terlinden Ün9 on 1 volge (RDian de lurst kc dat Lucien van Impe slechts enkele kilometers hiervandaan woont, en vorig jaar het cen trum van de wereld in Mere lag Dit jaar rekenen wij op een massale opkomst. Er zijn leden die meer dan 200 kaarten heb ben verkocht. Dus dat belooft. En er is daadwerkelijke steun en medewerking van de andere verenigingen uit de gemeente. Natuurlijk, wij zorgen wel voor een wederdienst. Dat bewijst hoe alles hier best vlot tussen dp verschillende verenigingen op de gemeente. Sukses voor onze feesten is een noodzaak omdat wij met de opbrengst hiervan al onze organisaties en initiatieven moeten bekostigen. Wij gaan van het principe uit dat wij niet leuren met ledenkaar- ten, steunkaarten en ere- lidkaarten. Dus van het sukses van de feesten hangt de ver dere werking van de klub af. Het bestuur Het is wel eens interessant om te weten wie zoal achter een dergelijke organisatie steekt: Ere-voorzitter: Albert Schoc- kaert; Voorzitter: Gast Temmerman; Ondervorzit Herman de Windt; Secreta Johan Torrekens; Hulpsekre assenho jaai eelstx pern Roger van Wassenhi Schatbewaarder: Frans Rl schaert; Hulpschatbewaar Etienne Goossens. Bestuu leden: Jan Eloot; Willy Hey derickx, Johnny Huylebroe< Bauwens Albert en Paul Kocker. Een bestuursploeg met init tieven. Een Sportklub met wind in de zeilen. Gh. Vrijdag 29 en zaterdag 30 juli gaan de «Derde Erondegemse Feesten» door. De organisatie ligt in de handen van de Sport klub «Sparrenhofvrienden», een klub die gegroeid is uit de supportersklub die werd opgericht rond renner Mare de Deyn, die een mooie toekomst in de wielrennerij tegemoet bleek te gaan. Maar tengevolge van een rugletsel moest hij de wiel rennerij vaarwel zeggen. De kern entoesiastelingen uit de supportersklub had zodanig de wielrennerij-mikrobe te pak ken, dat een aanvraag ingediend werd bij de KBWB om in hun Bond opgenomen te worden. Sportklub «De Sparrenhof vrienden» Johan Torrekens, secretaris: Al vier jaar bestaan wij nu als Sportklub, aangesloten bij de KBWB. Ons hoofddoel is, uit eraard, het organiseren van wielerwedstrijden. Dit jaar wor den er dat drie: Twee zijn al voorbij: een juniorwedstrijd op paaszaterdag. Op het vlak van de laureaten werd deze wed strijd een ongekend sukses: de 1e en de 2de (Eddy Planckaert en Van Holen) werden later respektievelijk Belgisch kam pioen en Wereldkampioen Dan volgde op 22 mei de lief- hebberskoers. En op kermis zondag (7 aug.) gaat de 1e Grote Prijs Dokter Roland Schockaert door. Buiten deze wielerwedstrijden die wij zelf organiseren, werkên wij ook mee bij de organisatie van wedstrijden van andere wieler- klubs in de gemeente en wij steunen de jonge renners uit de gemeente. Ook de voetbal sport zijn wij genegen: wij schenken een matchbal aan de jeugdploegen van FC Olympia. En dan is onze klub ook nog aktief op het vlak van de biljart- sport. Elke maand organiseren wij in ons lokaal een biljartwed strijd, met een jaar eindklassement. En voor de le den, simpatisanten, familie en kennissen geven wij dan op het einde van het jaar een etentje voor-fijnproevers. Zoals je ziet, een hele waslijst aan initiatie ven Derde Erondegemse Feesten Freddy Breek heeft wel een speciaal plaatsje verwon/en in de harten van de Erondegem- naars. Voor de derde keer is hij nu de gast van de Sparrenhof vrienden. De avond-met- Freddy is ingekaderd in een tweedaagse: Vrijdagavond worden de feesten geopend door de Koninklijke Fanfare «St Cecilia» van Erondegem, met een optreden van het majoret- tenkorps. De avond wordt dan gevuld met allerhande volks spelen: Biljarten, belotten, bak- schieten en voor de dames is er een reuzenbolling Begin: 20.00 uur. Entree gratis De volgende dag dan, zaterdag zijn er de optredens van Freddy Breek, de Duitse nachtegaal,» met zijn orkest, en van de zan geres Vivi. Begin 21.00 u. Dat alles gaat door in een monu mentale tent op een weide langs de Gentsesteenweg. Johnny Huylebroeck be stuurslid: Voor twee jaar wer den zowat 1500 kaarten ver kocht. Vorig jaar was de op komst wat minder, dat is mak kelijk te begrijpen, als je weet

De Voorpost | 1977 | | pagina 4