iEWESTPLAN EN BENOEMING SEKRETARIS UITVINDING TE AALST Aa sterse f itsen VAKANTIEJEUGDATELIERS PARK OOK NETJES IN DE ZOMER SPOOKHUIZEN FREDERICK L. MARRIOTT: LAATSTE GASTBEIAARDIER De Voorpost - 29-7-77 - 5 ÏEMEENTERAAD ERPE-MERE Jerentwintig raadsleden op de jongste vakantiezitting en het niet eens zeker dat dhr. Van Den Broeck afwezig was om- llle van zijn verlof. Je kan het een prestatie noemen. Die Hing had opnieuw iets aparts. De CVP-oppositie vroeg her- taldelijk de procedures te volgen, maar wenste daarover jnslotte geen ruzie. De voorstellen tot wijziging van het ge- jestplan kwamen ter sprake en werden zonder veel informa- i goedgekeurd. In de geheime zitting werd de heer Robert tin de Sijpe definitief tot sekretaris benoemd. PENBARE WERKEN laditioneel krijgen openbare erken de meeste aandacht op agenda van de gemeente rad. Alle punten die ermee in ^trekking staan, worden vlot iet algemeenheid van stem- len goedgekeurd, och eerst enkele andere pun- in. ^en tijdelijk politiereglement tot srkeersregeling tijdens de jrmisperiodes te Mere wordt angenomen. Het kollege krijgt Dorts machtiging om zich bur- grlijke partij te stellen voor de eschadiging van een verkeer- :eken langs de Provinciale aan te Mere. En de rekening VÊn de kerkfabriek te Burst voprdt gunstig geadviseerd, jeiojet kollege sloot een overeen- arvcpmst voor het ophalen van annMisvuil te Burst met een firma laar en dat wordt prompt edgekeurd. ik te Burst huurt de ge- 30peente het stationsplein van e N.M.B.S.: daarvoor mest er jje f,030 fr. per jaar uitgelegd wor- en, hetgeen de raad goed jndt. Het betreft een voortzet- ig van een vroegere over- inkomst. Te Burst werden rken uitgevoerd om het wa- voorzieningsnet aan te pas- in aan twee wegen (Eremijt- raat en Statiewegel) Sche- m Van Durme beweert dat jat «ervoor destijds geen opd- [t rrècht gegeven werd, en vraagt na^ich de goedkeruing van de k (3ndrekening: 488.095 fr voor TT.M.V.W. wiraktieleiderVan Laethemont- anlende die bewering, maar zei enpt Z'in groep (CVP) akkoord jng onder voorbehoud dat hij i volgende zitting de datum RDan de raadsbeslissing van urst kon meedelen. rka\ in Hiermee stemde het kollege in. De plannen en bestekken voor de aanleg van een openbare verlichting te Burst in de wijk s-Station», worden goedge keurd. Het betreft een voor ziene uitgave van 2.376.479 fr. Voorts wordt het algemeen reg lement in verband met water voorziening van het T.M.V.W. met enkele wijzigingen goed gekeurd. Na de goedkeunng van de principebeslissing, wordt het voorstel tot aankoom van wa termeters te Vlekkem en Otter- gem goedgekeurd. In het totaal bedraagt de kost 265.000 fr. 6.024 fr en BTW wordt uitgege ven voor de kabelversterking van het elektrisch net te Aai- gem, Kerkhofstraat. Te Erpe wordt de kabeltelevisie aan de Vijfhuizen uitgebreid en de kosten ervan worden ge raamd op 27.737 fr. Te Erondegem werden verbe- teringswerken aan de Bloe- menstraat gedaan en er komen nog supplementaire werken bij aan opritten voor een totale meeruitgave van 62.882 fr. EEN NIEUWE WAGEN Ook de dienst openbare wer ken wil een nieuwe wagen. Te neinde de kosten van ven/oer door personeelsleden te ver minderen, stelt het kollege voor een bestelwagen aan te schaf fen. (Als we het goed bijhouden is dit de tweede wagen die er zou aangekocht worden, sinds het bestaan van Erpe-Mere). CVP-fraktieleider Van Lae- them vroeg «voor de zoveelste keer» dat de procedure zou ge respecteerd worden: eerst een principebeslissing voorleggen en daarna de goedkeuring van het lastenboek. «We verzetten ons echter niet tegen de aan koop ervan», zei hij. De wagen zou 300.000 fr kosten. Burge meester Prosper De Lat ant woordde dat men hierdoor tijd wenste te sparen «Het resul taat is tenslotte toch hetzelfde FINANCIES Twee leningen werden goed gekeurd: de eerste ten bedrage van 605.000 fr en de andere voor 1.850.000 fr. Beide heb ben betrekking tot openbare werken te Aaigem. Ook de tewerkgestelde werklo zen krijgen de normale vergoe ding voor het gebruik van hun eigen wagen voor reizen in dienstverband. Deze goedkeu ring werd door de goeverneur gevraagd. De telefoonkosten van het ge meentelijk politiepersoneel worden eveneens vergoed. En tenslotte mogen de personeels leden een verlofdag nemen op 11 juli. Een punt dat onze aandacht trok handelde over de adviezen tot wijziging van het ontwerp- gewestplan Aalst-Ninove- Geraardsbergen-Zottegem. Schepen Johan De Wolf zei dat het kollege kontakt genomen had met stedebouw en daartoe zelf het initiatief genomen heeft. «We mogen voorstellen doen. rekening houdende met de fusie», verklaarde hij. Het betreft hier een mondelinge toezegging. De heer Van Laethem ver klaarde geen bezwaar te heb ben tegen de uitbreiding van woongebieden, maar twijfelt zeer sterk aan de mogelijkheid om het gewestplan ong aan te passen. «We hebben geen kennis kunnen nemen van de voorstellen en graag zouden we deze rustig bestuderen om een grondig advies te kunnen uitbrengen. Daarom zouden we graag de behandeling van dit punt uitstellen». Schepen De Wolf antwoordde dat uitstel alleen tijdverlies inhoudt gezien de meeste punten de bekrach tiging zijn van vroegere ge meenteraden. Daarom over legde de CVP-fraktie inder haast met het besluit dat de groep zijn goedkeuring gaf on der voorbehoud van het volgen van de procedure. Daarmee ging het bestuur akkoord. We geven de voorstellen op een rijtje: Aaigem: Het woongebied met landelijk karakter aan de weg «Berg», wordt uitgebreid in de richting Woubrechtegem aan beide zij den van de weg. Bambrugge 1. Het bestaande voetbalveld aan de Dries blijft sportterrein. (Dit gebied werd vroeger als woonzone aangeduid) 2. Het agrarisch gebied gele gen tussen het centrum van Bambrugge en het woonuit- breidingsgebied van Burst wordt eveneens woonuitbrei- dingsgebied. 3. De landbouwzone tussen de voorziene woongebieden ten zuiden van de Oude naardse steenweg en ten wes ten van de Kwalestraat zou als woonuitbreidingsgebied moe ten gklasseerd worden, tot aan de grens van Burst. De woon- uitbreidingszones van Bam brugge en Burst moeten dus bij elkaar aanzluiten. 4. De strook rond steenberg, in het gewestplan voorzien als agrarisch gebied, maar door Bambrugge destijds voorge steld als rekreatiezone, wordt nu voorgesteld als «gebied voor gemeenschapsvoorzie ningen en openbare nutsvoor zieningen». Burst: 1. Het bestaande voetbalveld moet als dusdanig behouden blijven en dus opgenomen als «groengebied -met letterken SP». 2. Een perceel grond dat aan sluit bij een voorzien woonge bied, wordt hierbij opgenomen. Erondegem 1. Het bestaande voetbalveld aan de Gentse Steenweg moet behouden blijven en aangeduid als «agragisch gebied met ken teken SP» 2. Het gebied tussen Gentse steenweg en Kuilstraat, dat op Ik jaar is het voor het stadsbestuur een probleem de perso- eelsbezetting op een strijdwaardig niveau te houden tijdens '3e periode dat drievierde min of meervan de Aalstenaars 'ie stad ontvluchten om het elders bruin te gaan bakken. tuu -Ie 08 Jl We zijn dan het noorden kwijt (voor zover we niet vóór de Noordzeegolven gaan liggen) en zoeken zuidwaarts lucht en licht in een andere verpakking. Meestal in weinig verpakking: kizzelende lichamen in zand als kroketten in paneermeel. Vergeten waar we een jaarlang aan toe zijn, in een strand schap waar we zelf deel van uitmaken met uitzicht op «ban deloze» kortgezichten die veler harten op de rand van een aan val brengen Daarvoor gaan we elders op appartement in klein- voud leven, of slepen we onze huisraad in madurodam- formaat achter ons aan. Intus sen zit het Aalsters magistraat met de handen in het haar. Er zijn stadsdiensten waar deze zomerse volksverhuizing niet tot paniek leidt. «Bevolking» bevoorbeeld. Er is immers geen volk in Aalst. Je loopt in Aalst als door een woestijro- man waar je urenlang geen mens tegenkomt. Bovendien kent deze dienst geen pieken meer. Voor zover de elektrici teit in de stad niet uitvalt,natuur lijk. Maar dan heeft men nog negen maanden de tijd om voorzorgen te nemen. Erger is het gesteld met de stadsdiensten die meer werk krijgen naarmate de bevolking aan haar jaarlijkse werkloos- [Deze week kunnen de lie\e speelkiubbollekens van zestien en de jrnle stoere speelklubbonken van zes en alle speelklubbers daartus sen weer een keuze doen. Tussen vier aktiviteiten deze keer. Daar- 'naast staat het hen natuurlijk vrij zelf dingen te organiseren of' waarom niet eens een weekje naar de speelpleinen paan die het Jrakdsekretariaat organiseert? Inschrijven kan nog altjdü! i STEEI.KI.UB DK/.F. WEEK Dinsdag 2 augustus: jeugd binnen 'e negen en de zestien kan van 9u fM I6u rond de stad Aalsi wande- i'en en een boerderij bezoeken. Breng eten voor 's middags mee cn 20 fr. voor drank Verzamelen |óór het voetbal veld van Eend racht Aalst Inrichters: Dierenbe scherming Aalst; Frans De Bac ker, Moorselbaan l% popelt van ongeduld om aan de bezorgde ou ders inlichtingen te kunnen geven Op woensdag 3 augustus is er mul tiple choice: van 9.30u tot I7.30u kan je op dagtocht gaan als je op tijd bent aan de Dr. De Moorstraat I04. 20 fr. mee hebt voordrinken en je lunchpakket niet vergeet. (9-I4 jrjG.G.. ophet/ellde adres, geeft je graag meer informatie. Ook op woensdag is er de klas sieke spclnumiddag in de Sint- Anna schoolSpaarzaamheids- straat 27. Aalst. Jet Limpens is er de man naar om je daar meer over te vertellen: Naarstigheidsstraat 56. Aalst. (6-14 jaar) Rest ons dan nog donderdag 4 augustus: voor alle leeftijden tussen 6 en 16 jaar is er een boerdcrijhezoek tussen I4u en I7u. Kom op tijd naar jeugdhuis Terlinden. Raffelgcm- straat 8. Mark De Schrijder Ro- klijl 14. Aalst heeft een telefoon als je hem nodig hebt. PD, het ontwerp-gewestplan voor zien is als «natuurgebied», zal alsdusdanig behouden blijven. Het ligt aan beide zijden van de Molenbeek. (De gemeenteraad van Erondegem stelde destijds voor hiervan een woonuitbrei- dingszone te maken.) Bovendien zla dit natuurgebied uitgebreid worden met een strook dat in het ontwerp- gewestplan reeds voorzien was als woonuitbreidingsge bied Erpe-Mere: Het voorziene woongebied aan de Groenenweg wordt aan be ide zijden van de weg uitge breid tot de grensscheiding met Haaltert. De bepaling luidt: «woongebied met landelijk ka rakter». Het woongebied aan de Vis sersstraat wordt uitgebreid aan beide zijden van de weg. Benoeming gemeentesekretaris De procedure tot vaststelling van de algemene voorwaarden tot benoeming van de gemeen tesekretaris had uidelijk een formeel karakter. De meerderheid wenste geen eksamen uit te schrijven voor de benoeming in deze funktie. De CVP wenste dat het agen dapunt over «het al dan niet or ganiseren van een eksamen» zou afgevoerd worden. Ze ver klaarden zich afwezig toen het op stemmen aan kwam. In de geheime zitting werd dan de huidige sekretaris Robert Van De Sijpe definitief benoemd. Ook werd het bedrag van de zitpenningen van de gemeen teraadsleden opgetrokken tot 800 fr, WILLY HOSTENS De Schola Cantorum Cantate Domino geniet het enorme voorrecht te mogen meewerken aan éen der meest magi strale scheppingen uit de symfonische literatuur: ter gele genheid van het Festival van Vlaanderen wordt te Gent Gustav Mahlers achtste symfonie uitgevoerd. Omwille van de grote bezetting heeft deze symfonie, waarin praktisch doorlopend zangstemmen aangewend worden, de bijnaam «Symfonie der Duizend» meegekregen De knapen van Cantate Domino zullen hierin het niet te onderschatten «kinderkoor» uitmaken. Met dit prachtig werk, het eerste deel is een zetting van de latijnse hymne «Veni Creator Spiritus», het tweede deel de slotscène uit Goethe's Faust, beleefde Gustav Mahler voor het eerst als komponist een grote persoonlijke triomf: pers en toehoorders spraken unaniem hun grote bewonderen uit voor de kompositie. Op 7 oktober 1977 om 20 uur zal volksvertegenwoordi ger Mare Galle de nieuwe voorzitter van de BSP, Karei van Miert in het Volkshuis te Aalst voorstellen. Hierbij kan worden aangestipt dat, zoals bekend, Mare Galle medestichter was van de Rode Leeuwen en dat de partijvoorzitter ook tot deze belangrijke beweging bin nen de BSP behoorde. Op de vooravond van het BSP Kongres, dat op 8 oktober 1977 in Spa gehouden wordt, zal Karei van Miert handelen over de politieke toestand in ons land. Een statistiek van de burgerlijke stand lopend over de eer ste zes maand te Groot Aalst vertoont 766 geboorten, 776 overlijdens, 298 huwelijken en 83 echtscheidingen. Toen wij voor twee weken nieuwtjes over toneel publi ceerden moesten wij onvolledig zijn. Langzaam sijpelt meer nieuws door. Het eerste stuk van Arbeid en Kunst, te spelen op 21, 22, 23 en 24 oktober zal «Harten twee, harten drie» zijn, een parabel van onze Noorderbuur Paul Rodenka. Walter Boni zal de regie voor zijn reke ning nemen. Hoorden wij goed, is Paul Sonck de nieuwe voorzitter van Voor Taal en Vrijheid Onze felicitaties voor Liliane De Waegeneer. Zij be haalde haar einddiploma aan het Gentse konservato- rium met een eerste prijs. De nieuwe, reeds goed be kende aktrice, zal het eerste jaar als free-lance werken. Roel VAN DE PLAS. heid toe is. Het stadspark bij voorbeeld. Daar is het trou wens de ganse zomer druk. En juist in deze periode is ook daar het personeel gehalveerd. En het park moet proper blijven, want de «groene jongens» zijn overal zo vlug bij. Het stadsbestuu r heeft zich dus aan het denken gezet. Dit heeft tot een uitvinding geleid waar het zelf bijhorende papierprik om toeristische resten uit het gras te verwijderen (zie foto). Gelukkig heeft men onmiddel lijk een patent op dit eenvoudig toestel genomen, zodathetnog wat geld in het stadsbakske kan brengen ook. Het is duide lijk dat men zich met deze uit vinding tot het uiterste heeft in gespannen. De eigenlijke uit vinder ligt trouwens nog altijd met hoge koorts in bed. Zoals men op de foto kan merken is het tuig eenvoudig te bedienen en is het niet prijzig in aankoop en onderhoud. Men moet wel rechtshandig zijn, een detail dat vooral de oppositie zal inte resseren. Toch ligt een ontwerp voor linkshandigen ter studie. Men moet evenwel een vaste groep hebben om het tuig ste vig vast te houden. Men spreekt zelfs van een Egmont-groep. Het tuig is nog altijd niet op de Grote Markt ge bracht. Het word nog uitgetest, en wel tijdens de sluitingstijd. Dit om fusiespionage tegen te gaan Hoewel het tuig niet riekt, hadden we er toch lucht van gekregen. Langs die ene plaats waar de parkomheining stuk is (we verklappen nietwaar) heeft onze fotograaf zich toen toe gang verschaft tot onze pu blieke tuin, en zich in het gan- zenhok bij de andere beesten verdoken opgesteld, tot de par kwachter op de nieuwe uitvin ding kwam voorbijgehuppeld. Op de foto ziet u het resultaat van het geduld van onze foto graaf. De dag begon toen al te krieken. Onze lezers begrijpen alvast dat deze foto plus het be richt hen in primeur worden aangeboden. Zij worden dan ook verzocht te zwijgen tegen over vreemdelingen. Wij publi ceren deze foto om een moge lijk misverstand te vermijden. Bezoekers die een aan de foto gelijkaardig verschijnsel in het park opmerken, nemen er hiermee nota van, dat het geen echte kangeroe betreft. Zelfs geen nagemaakte. Maar ge woon een parkwerker die zijn werk doet. Wilfried LISSENS Als de NMBS dingen uit de hand doet is de bestemming niet altijd gekend. Laten we maar /.wijgen over een nuttige bestemming want zo te zien aan wat momenteel gebeurt in dit voortaan stukje stadseigendom aan de Varenlaan weer men niet goed wat gedaan. Behalve de kinderen dan. want die speler met gul plezier maarniet zonder gevaar achter de vervallende muren. Wat nu gedaan heren, een jeugdatelier? (RWD-JM) Frederick L. Marriott, beiaardier van Bloomfield Hills (USA) was de laatste gast in de reeks beiaardkoncerten ingericht door onze stadbeiaardier. de heer Pierre De Smedt. Het kon- cert ging door op 15 juli laatstleden. Eens te meer kregen de afwe- Twee liederen van Franz zigen ongelijk: Frederick L. Marriott bracht een uiterst boeiend programma, vol afwis seling en rijk aan muzikale uit drukkingskracht. Frederick L. Marriott leek ons in zijn be iaardspel minder bezield te spelen dan zijn Ierse kollega Adrian Patrick Gebmers. die we de voorgaande week moch ten beluisteren. Wel had Ge- bruers, de aard van het pro gramma in acht genomen hij speelde hoofdzakelijk .Ierse volksliederen meer de kans om schwung in de zaak te brengen en een breder publiek aan te spreken dan de Ameri kaan Marriot die eerder zijn heil en zijn muziek zocht bij grote meesters als J.S Bach. G.F. Handel. Franz Schubert en W A. Mozart. De aandachtige toehoorder zal allicht getroffen zijn geweest door de grote ak- kuratesse en de diepe ernst waarmede Frederick L. Marriott bovengenoemde komponisten aan bod liet komen. Het programma zag er als volgt uit: Prelude en Fuga in a (J.S. Bach) Jesus, Joy of Man's Desi ring (J.S. Bach) Andante uit een orgelcon certo van Handel. Schubert: Serenade (beter ge kend als Standchen) en Hei deroosje. Vier Amerikaanse volkslie deren: Een suite voor beiaard van Marriott zelf. Vier oude Vlaamse volks liederen: Tot besluit improviseerde F.L. Marriott een Postludium. Frederick L. Marriott behoort tot de Amerikaanse beiaardiers die in Mechelen gevormd werd. Na zijn promotie aan het Ame rikaanse Muziekkonservato- rium van Chicago ging hij naar Parijs om orgellessen te volgen bij niemand minder dan Marcel Dupré. Hij kwam er echter ook toe beiaard te gaan studeren en behaalde het diploma van beiaardier met grote onder scheiding te Mechelen in 1936. In 1937 werd hij organist en be iaardier van de Rockefeller Memorial Chapel aan de Uni versiteit van Chicago. Hij werd muziekdirekteur van het Chi cago Theological Seminary en de Divinity School van dezelfde universiteit. Hij werd ook gast- lector aan de Universiteit van Michigan, waar hij orgel, im provisatie en kerkmuziek do ceerde. Ook als komponist liet hij zich gelden. Eén van zijn komposi ties werd in 1954 bekroond in de wedstrijd voor beiaardkom positie van de beiaardschool te Mechelen. Zijn bewerking voor beiaard van «Jesus. Joy of Man's Desiring (J.S. Bach) is een bijzonder geliefd stuk dat vele beiaardiers op hun pro gramma hebben geplaatst. Zowel met orgelrecitals als met beiaardkoncerten maakte hij reeds verschillende koncert- tournees in Europa We kunnen het zonder meer als een voorrecht aanschou wen om deze man in ons mid den te hebben gehad. Spijtig genoeg was de publieke be langstelling ook ditmaal bene den alles. Op vrijdag 23 augustus, te 20.00 uur zal stadsbeiaardier De Smedt een Beethoven- programma ten gehore bren gen: dit ter gelegenheid van de herdenking van de honderdvijf- tigste verjaring van Beetho- vens overlijden. Het programma omvat talrijke bekende komposities van de meester: zo krijgen we onder meer «Bagatelle», «Für Elise», de beroemde Romance in F, het andante uit de pianosonate in As-dur, liederen, twee sona tines en drie contradansen. Met dit koncert wordt ook een orgelpunt gezet achter de reeks van dit eerste seizoen, dat artistiek gezien tot nog toe een sukses is gewenst. Voor het seizoen 1978 hopen we op dezelfde hoogstaande presta ties, maar hopen even sterk op meer publieke belangstelling.

De Voorpost | 1977 | | pagina 5