.(■■■H V.K. AALST 1 KAN TWEE R0NDEË VERDER! U Scheidsrechters in beeld I VC LEBBEKE: VOORBEREIDING NIET VAN DE POES TITELAMBITIES BIJ VC DANNY HOFSTADE! jbi—l Reeksen gedeeltelijk klaar CURSUS VOOR KAHDIDAAT- SCHEIDS RECH TERS Kampioenschap voor Gilvoc Dendermonde? Basketbalclub Osiris versterkt Lebbeke-V.K. Aalst: veelbelovende start I MINIVOETBAL' TORNOOI TE LEBBEKE ONTBREKEN jnder P.C. APQLLO HERNEEMT AKTIVITEITEN Onze streekscheidsrechter mogen af en toe ook eens in het zonnetje. De P.S.C. duidde reeds de refs aan voor de ko mende bekerwedstrijden, en heet van de naald, hier zijn ze Denderhoutem - Herzele (Dames - BVO) Polydoor Van den Bremt (Kang. Aalst) J. Zele - Michelbeke (Dames - BVO) Robert Schelf out (Kalken) Michelbeke - Berlare (Heren - BVO) Mare De Smet (Kang. Aalst) Lebbeke - VOL Kemzeke (Heren - BVO) Gilbert De Pauw (indiv.) J. Wondelgem - St-Gillis-W. (Heren - BVO) André Christiaens, als 2de SR (Juv. Zele) Sinaai - Kalken (Heren - BVO) Willy Vercruyssen (Lebbeke Mod.) Kr. Ninove - VC Sint-Niklase (Heren - BVO) (A. Van Dievoort als 2e SR (G. Dendermonde) Zottegem - BB St.-Maria-Oudenh©ve (Heren - BVB) Gilbert De Pauw - Willy Vercruyssen (mvw) Leergangen voor kandidaat- scheidsrechters, zowel vrouwe lijke als mannelijke, zullen gratis ingericht worden vanaf zaterdag 3 september 1977 De lessen worden gegeven op zaterdagnamiddag en dit vijf opeenvolgende zaterdagen, exa men inbegrepen. De kandidaten moeten de leef tijd van tenvolle 17 jaar be reikt hebben, kandidaten van meer dan 35 jaar komen en kel in aanmerking voor bet leiden van jeugdwedstrijden. Bij de inschrijving te ver melden naam, voornaam, ge boortedatum en volledig adres Te vermelden waar men de cursus wenst te volgen Aalst Dendermonde, Gent, Oudenaar de, St-Niklaas, Wetteren of Zottegem. Bij de inschrijving te voegen bewijs van goed zedelijk ge drag, afgeleverd door het ge meentebestuur. Zonder bewijs worden de kandidaten niet toegelaten tot de cursus. De inschrijvingen worden in gewacht tegen uiterlijk 30 aug. 1977 en zijn schriftelijk te zenden aan dhr Julien Van Renterghem, Rabotstr. 13, te 9050 Evergem, secretaris van de I'SC Oost-Vlaanderen. Veel komt men van Gilvoc Dendermonde niet te weten- al was het beter dan vorig seizoen toen de lijn langs één kant doof bleef. Komende kampagne wil men blijkbaar alles op alles zetten want als ambitie pent men niets meer dan „kampioenschap" neer en dat zowel voor heren- als damesploeg. Bij de dames blijft de kring gesloten en wordt alleen van trainer verwis seld. Bij de heren vertrekken Johan De Bock en Eddy Van der Heyden. DIGEST Voorzitter Albert Van Dievoort; sekretaris Rolande De Coster (212L24)leden: De Vilder Theo, Spittaels Yvonne,, Van den Abbeele E., Frank Praet; trainer dames De Vries, kern dames Spittaels Yvonne, Hoogewijs Kristin, De Backer Angele, Van Riet Ann, Van Caeckenberghe Hilde, De Coster Rolande; Dendermonde; trainer heren nog onbekend. kern heren Mannaert Ervvin, De Pauw Alfons, Van Beveren Roland, Burm Jerry, Van Geit Gerrit, Van Caeckenberghe Koen; verlieten de klub Johan De Bock (naar Elversele), Van der Heyden Eddy (naar Lebbeke). Thuiswedstrijd zondag 17 uur, sporthall Lebbeke Volgende week Juvenes Zele, V.K. Aalst, Kalken en Kuklos Aalst. (mvw) Wanneer VC Moderna Lebbeke niet aan de verwachtingen zou beantwoorden zal men moeilijk de oorzaak kimnen zoeken in de voorbereiding. Wanneer op 30 juli de kern voor het eerst verzameld werd kregen ze nadien drie trainingen per week en vanaf 28 augustus wekelijks tornooien en nadien bekerwedstrijden op het programma. Voor oefenmeester Maurits Van Damme wordt het een blijer weerzien met 4e natio nale dat twee seizoenen gele den toen hij halfweg de kom petitie op een kapseisend schip sprong en ondanks een toch opgemerkte remonte de degradatie niet kon ontwij ken. „Het beter doen dan vorige keer in 4e nationale" is de voorzichtige prognose van een vierde nationaler die met de aanwerving van Herman Fonck zeker niet zonder suc ces uit de transfertperiode wandelt. In laatste instantie werd ook nog Eddy Van der Heyden van G. Dendermonde overgenomen zodat de kern van vorig seizoen, niemand wilde weg, praktisch onge roerd blijft. Het eerste verschijnen van Lebbeke heeft plaats in Zele ter gelegenheid van het plaat selijk tornooi. Daar kruist het de degens met R.T. Loke ren en een ander duo tweede nationalers R.V.W. St-Niklaas en VC St-Niklaas. Op 3 september word deelge nomen aan het „Kampioen schap van Vlaanderen" dat te Destelbergen gehouden wordt. Op 4 september steekt men van wal te Elversele. Op zaterdag 10 september komt eerste provincialen Hades Temse op bezoek voor de Beker van België terwijl op ZONDAG 18 september Lebbeke - VOL Kemzeke (16.30 u.) voor de Beker van Oost-Vlaanderen wordt aan geboden. Op zaterdag 17 sep tember reist men nog af naar het tornoo van Wondelgem. Op 24 september, bij winst tegen H. Temse, krijgt men tweede nationaler Wetteren (20 u.) voor de voeten ge schoven. Werd aanvankelijk gehoopt de wedstrijd in Leb beke te kunnen spelen, de plaatselijke supporters zullen zich nu een ommetje naar Wetteren moeten veroorloven. DIGEST Ere-voorzitters Octaaf Van den Broeck en Jozef Triest; voorzitter Georges De Pauw; secretaris Gaspar Van Wesemael (052-21.62.41); leden: Mevr. R. Van den Broeck, Achiel Stallaert, Maurits Van Damme en Frans Verbeeck. Trainer Mauris Van Damme, Lebbeke. Kernspelers Ronny Van den Broeck, Patrick De Letter. Etienne Van Uytvang. Leo Rogiers. Johan Aerts, Geert Aerts. Herman Fonck, Dirk Nobels, Gilbert Huau, Rik Luyten, Eddy Van der Heyden en Eric Meskens. Kwamen de klub vervoegen Herman Fonck (van VBK Elversele), Eddy Van der Heyden (van G. Dendermon de). ThuLswedstrijden sporthall Lebbeke, zaterdag 16.30 u. (mvw) Als de ambities van vierde provincialer Danny Hofstade recht evenredig zijn met hun prestaties op de transfer markt mogen we van tweede- jaarskluh Hofstade in de ko mende kompetitie een en an der verwachten. Niet minder dan vier spelers werden aan geworven terwijl alleen Michel Goeman naar andere oorden vertrok. Met de aanwerving van Hugo Dc Waegcneir als trainer-spe ler moet Hofstade in elk ge val meer maturiteit verwerven en afstand kunnen doen van het pak 3-2 nederlagen dat het vorig seizoen bij bosjes verwierf. Ook de voorberei ding is gericht op een goede verrichting want met twee trainingen en aanvankelijk vol le aandacht voor de fysische komlitie, zit het er dik in dat Hofstade voor een verrassing zorgt. Geen bekerdeelname voor oranje-zwart dat m.i. hier wel te kort schiet omdat tornooi en, als waardebepalende faktor erg beperkt zijn. Hemelveer- degem (7.8), Kukl. Aalst (28.8), VK Aalst (4.9) en Wondelgem (11.9) staan op het lijstje. Het in 4e provinciale D uit komend Hofstade krijgt in Meerbeke, Hillegem en TT Ninove gevaarlijke out-siders. DIGEST Ere-voorzitter Jean-Pierre Van Impe, voorzitter Frans D' Haens, sekretaris Marc Van Neck (052-21.15.02) leden Van den Nest Flor, Van Gyseghem Eric en Grimonpont Hubert. Trainer Hugo De Waegcneir Kernspelers De Waegcneir Hugo, Van den Nest Flor, Carlier Luc, Van Renthergem Paul, Daelman Mare, De Jongh Jan, Van Driessche Stefaan, Langendries Koen en Coppens Roger. Verliet de klub Goeman Michel (naar VK Aalst) Kwamen de klub vervoegen Van Renthergem Paul (Kang. Aalst), Carlier L. en De Waegeneir H. (VK Aalst), De Jongh J. (Snepkens Lichtaart). Thuiswedstrijden zaterdag 16 u., sporthall Rozendreef Ie Aalst. (mvw) .sketkluh Osiris is degelijk versterkt: de heer Kuysseveldt (derde van rechts - staand» heeft glimlach als dubbele meter Emiel Ceuppens (Fresh Air) zijn transfert ondertekent. (C) In nationale zullen onze twee) streekvertegenwoordigers niet lang hoeven te zoeken om mekaar te vinden. Dat gebeurt al on cneeVsio- wa*>neei< Lebbeke de klub v*an secre taris Erik Van Mossevelde voor eigen publiek mag ontvan gen. Hoe de rest van de kalender in 4c nationale B er uitziet kunt U hieronder vinden 1.10 16.30 Lebbeke - Aalst 14.01 16.00 8.10 16.00 Aalst - Lennik 21.01 20.00 9.10 18.30 Liedekerke Lebbeke 21.01 16.30 15.10 16.30 Lebbeke - Beveren 28.01 20.00 19.00 VW Ternat Aalst 16.00 22.10 16.00 Aalst - Biesegem 4.02 18.00 16230 St. Kort rijk - Lebbeke 16.30 29.10 19.00 Zwevegem - Aalst 11.02 16.00 16.30 Lebbeke - Kortenberg 12.02 16.00 6.11 10.30 Wervik/- Lebbeke 25.02 16.30 18.30 Liedekerke - Aalst 16.00 19.11 16.30 Lebbeke - Chievres 4. 3 18.30 16.00 Aalst - Beveren 20.00 26.11 16.30 St. Kortrijk Aalst 1. 3 16.00 16.30 Lebbeke Zwevegem 19.30 3.12 20.00 Lennik - Lebbeke 8. 4 16.30 16.00 Aalst Kortenberg 9. 4 16.00 10.12 16.30 Lebbeke V.W. Ternat 15. 4 19.00 11.12 10.30 Wervik Aalst 16.00 17.12 16.00 Aalst - Chievres 22. 4 18.30 18.00 Bissegem - Lebbeke 16.30 (mvw) l)e officiële kalender voor het handbalseizoen 1977-1978 is gedeeltelijk klaar. Voor le, 2e en 3e nationale afdeling is alles rond. Jammer genoeg blijft de reeksindeling evenals de kalen der voor de lagere reeksen achter. Wij hoorden reeds bij verschillende klubs dat dit wel problemen kan meebrengen o.a. :n verhand niet het huren van de zaal. Wij menen te weten dat er wel al officieuze reeks- indelingen werden samenge steld doch dat er daarna nog problemen rezen door het in schakelen van nieuwe klubs en het niet tijdig inschrijven van andere klubs. Wij hopen nu maar dat door de verlofperio de wij in geen straatje zon der einde zijn terecht geko men. Het is inderdaad jammer indien de V.H.V. nu reeds zou teleurstellen. Hier dan de reeds bekende reeksindelingen lste nationale 1. H.C. Herstal 2. Sporting Neerpelt 3. Duffel 4. Club Mechelen 5. Prog. Seraing 6. R.O.C. Flémalle 7. Charleroi H. Avanti Lebbeke 9. Sas ja 10. Olse Merksem 11. Angleur 12. J.S. Herstal 2e nationale 1. Union Bey noise 2. Ren. Montegnée 3. Rosis Aalst 4. T.S.V. Eupcn 5. Am. Visé 6. Léon Lepage 7. S.S. Amay 8. Initia Hasselt Kraainem 10. E.V. Aalst 11. Stenor Antwerpen 12. Uilenspiegel Burgerhout 3e nationale 1. Ganshoren 2. Zandvliet 3. Heist 4. Tongeren 5. Temse 6. Merhelse 7. Denderbel!, II. Dendermonde 9. Maasmechclen 10. K.A.P.E.K. Voor eerste en tweede nationa le start de kompetitie op 21- 25 september en eindigt op 15- 16 april. In eerste nationale dalen twee ploegen naar twee de. In 1978-79 zal met 14 ploegen in 2e nationale ge speeld worden. Er zullen 2 da lers naar 3e nationale zijn maar 4 stijgers uit derde nationale. Voor derde nationale is de kompetitiestart voorzien op 1- 2 oktober en op 15-16 april is de kompetitie voorbij. Er zullen 3 reeksen zijn 2 reeksen van de Ligue Fran cophone de handball en 1 van de V.H.V.. EVA Op zaterdag 10 sept. a.s. or ganiseert MVG Edelweiss haar eerste minivorthnltornooi. Plaats van gebeuren de Leb- heekse Sporthal. Het wordt alvast een ganse dag spektakel vermits reek sen en finales gespeeld worden vanaf 8 u. 's morgens tot 17 u. in dc namiddag. Het kijk stuk vormt een deelnemende ploeg samengesteld door de ge broeders Pfaff van Beveren. Andere ploegen kunnen nog tot uiterlijk 19 aug. hun deel name-kandidatuur indienen in café Edelweiss, P. De Buck- plaats te Lebbeke. Voor sup porters en 'publiek is op 10 september de toegang geheel gratis. Maurits Van Damme, trainer van volleybalklub Lebbekpnise «Met professionele aanpak en dito mentaliteit hogerop» (iwender 0 okt jfemail] ol j De inlichtinjTsforniulieren die door de sportredaktie' worden gestuurd naar alle streekvolleybalklubs teneinde'0- via de eenvoudige weg alle nodige en nuttige inlichtin-®0"^ gen te bekomen werd door het merendeel der geïn. J teresseerden vlot beantwoord. apek Alleen Volta Aalst was niet erg mededeelzaam. Traditie.w.? ol getrouw bleven enkele klubs eveneens volledig zwijg.tchek y zaam Thunderballs Berlare (D H), Springbokkenjsis A Zele (H), Lede (D H) en de nieuweling M. Oiulegemjén L< j (H.). Vegetelheid (mvw) jist - I novi (nden inderl hdivM« V. Aa Te Brussel had de lottrekking plaats van de eerste en twtfcnshoi ronde voor de Beker van België. Een geleide loting bij de hichels waar Oost-Vlaanderen was ingedeeld bij West-Vlaanderen dec. Henegouwen. Uit onze kontreien zijn drie klubs ingeschre de tweede hevorderingskluhs V. Aalst en M. Lebbeke en neo-eerste provincialer Kangoeroes Aalst. nor We kregen op nummer 31 al onmiddellijk een thuiswed strijd met V.K. Aalst en de Westvlaamse eerste provincialer Salvo Diksmuide, zoals we ter plaatse konden vernemen van «le Westvlaamse voorzitter van de P.O.C., geen katje om zon der handschoenen aan te pak ken. Lebbeke kwam daarna uit dc urne, op nummer 32 aanvankelijk vreesden we al on middellijk met een derby te zitten en in het vooruitzicht van de kompetiticopening op 1 oktober, ook al een Lebbe- ke-VK Aalst konden we dat best missen en kreeg als tegenstrever Hades Temse, kampioen in tweede provinciale A en algemeen kaïnpioen twee de provinciale, niet zo versterkt naar we vernamen doch in elk geval sterk genoeg om Lebbeke aan te zetten tot volledige kon- rentratie. Montagnard, een He negouwse illustere onbekende zal Kangoeroes Aalst ontvan gen. De tweede ronde werd op po ten gezet daar de eerste ron- <le op 10, 11 sept. en de twee de ronde op 24, 25 sept. wordt betwist. Die tweede ronde zorgt in elk geval voor een "„affiche", ten minste wanneer onze streek vertegenwoordigers de eerste ronde overleven. Eerlijk gezegd en zonder schuldig te zijn aan overdreven en zeker misplaatst zelfvertrouwen, zien we zowel VK Aalst als Lebbeke een ron de ver«ler komen. VK Aalst krijgt dan de win naar van de partij Dilheek (le provinciale en ex-4e natio naler) en Primavera (3e pro vinciale te bekampen... in Aulst zodat «le Aalstenaars meer dan kans krijgen de der de ronde te halen. VK Aalst wierp zich «1c af gelopen jaren steeds op als bekerspecialist en moet. me de door dergelijke lottrekking in staat zijn wat te forceren. Naast ASL'B en Initia Hasselt die tijdens vorige campagnes naar Aalst mochten komen, verwachten we van de jongens van sekretaris Erik Van Mos- sevelde een arnlere grote uit het Belgisch volleybal. Lebbeke trof het minder goed als treurde oefenmeester Mau rits Van Damme, aanwezig te Brussel, er niet om. De tegen partij wordt Wetteren, de ex- eerstenationaler «lat acht spe lers liet vertrekken doch er dan weer vijf op de kop tikte zoilut de ploeg geenszins als een zwak broertje le omschrij ven vajt. De Lehheekse trai- ner kept «Ie etteraars trou wens al „We speelden twee oefenpartijen tijdens het nasei zoen en verloren met 3-0 en 3-1 Ze speelden nog bepaald onder luin waarde, al deden we «lal ook wel «inidat onze kern niet voltallig aanwezig wus, doch lieten bijwijlen zien dat «Ie klasse aanwezig was. Met luin nieuwe trainer-speler Gamin valt er niet te lachen, reden temeer om te geloven «lat «lit Wetteren geen ncvenrol zul spelen in de kompetitie. pderr Wanneer we Hudes TeiV kloppen gaan we in elk ge "S®1* zonder komplexcn naar We ren al gaan we trachten match in Lebbeke te laten t ja len. Voor ons zal deze wi strijd publicitair meer waai118 hebben dan voor Wetter Verlies tegen Wetteren vat zeker niet dramatisch op, tegendeel, is ingebouwd in oefenprogramma. In de Be ^jer! van Oost-Vlaanderen heb! we echter meer ambitie jg je Kangoeroes Aalst tenslotte r p j^e naar derde nationaler U.A .js Etterheek wat impliceert r «le Aalstenaars dat week-i twee maal zullen mogen d treden aangezien de provine le kompetitie net op 24 ié tember van wal steekt. Voor «Ie Beker van Oost-VJat deren zijn «le spceldata j definitief hekend, hier ga we «lan HEREN Zondag 11 september 10 u. Sinaai 1)-Kalken 11 u. Z. Zele-Melsel 14.30 li. Michelbeke 1)-Ber| lare Zaterilag 17 september 16 u. Eeklo-Baasrode 17 u. Zottegem-G. Dcnder-i monde +3) 17.30 li. Kukl. Aalst-Bazel 19.30 u. Juv. Zcle-Wlchelen (+3) 20 u. St. Mariakerkc-Kiing.l Aalst Zomlug 18 september 10.30 u. Gr. Steenhuize (+3)-l VK Aalst 15 u. Schel lebelle 4 Kruibeke 16.30 ii. Lebbeke-VOL Kemzij 3) DAMES Zondag 11 september 10.30 u. TT Ninovfc 1)-G. Dendermonde Zaterdag 17 september 17 li. Juv. Zrle-S. Mirhelbtj Zondag 18 september 16 u. Baasrode 1)-St. Gi lis W. mvw Petanque De Aalsterse Apollo herneemt deze haar aktivitedten. Voor tus en september is het gramma al even als selektief. P.C. Apollo nizeert niet alleen tornooien, maar zal ook nemen aan tornooien door dfere klubs georganizeerd de loop van de maaanri tember zijn de blikvar van het gevarieerde ma het zomertornooi «Ion ten in het zonaal schap beste triplet te.

De Voorpost | 1977 | | pagina 18