B D G H K L M Q u V w EEN KLEINE MAAR GOED GESMEERDE BOTERHAM p' KAZLUXINDIDO: PLASTISCHE KUNSTEN TE AFFLIGEM VAKANTIEJEUGDATELIERS JEUGDHUIS TANU IS WEER GESTART PLANNEN EN VOORUITZICHTEN De Voorpost - 5-8-1977 - 21 HEB STEEDS BIJ DE HAND ADRESSEN RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgaleni Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen Antikwiteiten - Dorpstraat 46. Grembergen EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber. Latex. Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst v3 OMAR 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs. scholen en hande laars Rechtstreeks aan fabriekspriizen (enig in België) School straat 54. Aalst HONDT SIMON 053-21.15.64 Wi|ngaardveld. Aalst Specialist in schuifdaken. voortenten, autogarnieringen en zonne tenten ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz M. De Backer. Kon. Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem. Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16. St.-Gillis- Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen. O-SPORT 052-71.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21, Lebbeke, Kroostrijke Gezinszegels OM, LEEN GERUST 053-21.60.16 ophandtekening Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bi| Van den Berghe. Droeskouterstraat 12, Haaltert. lUNCH 053-70.13.39 Stationsplein 6, Aalst Specialist: koude schotels, bereide vlees waren, belegde broodjes EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3. AALST 053-21.63.91 "VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardi- sette, tergal enz... Zonneblinden, Luxaflex, Louverdrape, vouw deuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem. Potiaulaan 11, Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. UANDO 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken, quis, quid, quo, quando. quomodo enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe9 Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper FERAV 053-21.76.08 Molenstraat 70, Aalst. SERVAV heeft jaar in jaar uit. en voor om het even welke gelegen heid. het gedroomde geschenk' Van huweli|ksli|sten tot prachtig-moderne zitmeubelen; van typische kleinere design- im geschenken tot en met klasrijke tapijten COUPONNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m Moorselbaan 556. Aalst RMAR 053-21.68.98 Moorselbaan 73, Aalst Het huis waar u alles vindt Voedingswaren aan discountprijzen. Kom eens langs Dank U ERZEKERINGEN Van Den Hauwe Gaston en Zoon Financieringen. Gentsestraat nr 97. 9300 Aalst 053-21.71.45 ooninrichting P. Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur Internationale vormgeving Inrichten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt ter beschikking Molenstraat 42-44 - Aalst 052-21.40.60 een Toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fi|n resultaat aan uw reklameproblemen Bel even naar Groep De Cuyper y n n fo VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 ri|den met een bromfiets van Hofman Gentsestraat 4-6. Aalst Alle herstellingen i .aar waarborg Gratis onderhoud Pri|zen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar Feitelijk, met pop weet je nooit. Het kan erg tegenvallen. En vooral als er namen op de affiche staan, waarvan je in de verste einder nog niet van gehoord hebt. Dat was eigenlijk het geval met Kaz Lux: de man is zeer goed gekend bij de specialisten, en liefhebbers van zijn genre, maar de brede massa heeft hij nog niet bereikt. Het optreden van Kaz Lux en Bien Servi kan op die manier een meevaller genoemd worden. Kaz Lux brengt inderdaad een genre waarvan je moet hou den: meezingers vind je niet op zijn repertorium;de hardste nummers komen het best over. Dan laat hij de zaal trillen met zijn ruige stem. Hij gaf zelf toe dat zijn optreden in dido erg ge slaagd was. «Gisteren nog was het een flop van je welste», voegde hij eraan toe. «Vandaar dat we vandaag zeer vroeg ge komen zijn om vooraf nog te repeteren». Het was iedereen aan te voelen dat het viertal de kater van de vorige dag zo vlug mogelijk wenste te vergeten. De jongens van Bien Servi mo gen dan nog een schaars uitge lezen groepje vormen, ze heb ben ook eens een manke dag. Kaz Lux en Bien Servi hebben een kort repertorium samen- gebokst dat tot het beste hoort, wat je momenteel in Vlaande ren kan meemaken. Vele kritici hadden reeds de jammerklacht laten horen dat Vlaanderen uit gespeeld is: «Er komt niets nieuws uit de grond. De vaste waarden, Johan Verminnen, Raymond Van Het Groene- woud. Kris De Bruyne en noem maar op, kennen reeds de kleinste parochiezaal of jeugd huis in Vlaanderen.» En dat weten deze artisten maar al te goed, blijkbaar. Raymond en Johan houden er een tijdje mee op. «De optredens zijn een rou tine geworden», zei Raymond nog onlangs, «ik kan er nog zelden een warm hart in ste ken. En bovendien wil ik nog wat leven ook. Ik wil tijd hebben om met mijn vrouw te vrijen». Dus ja, Raymond treedt niet meer op, wel werkt hij aan een nieuwe plaat. Maar zijn bege leidingsgroep, Bien Servi, bot ste dan toevallig op Kaz Lux. Nou ja, toevallig?? HOEVINDJEMEKAAR? «Zoals het met de liefde gaat», zegt de manager van Kaz Lux. Jean-Marie Aerts, de gitarist van Bien Servi, is een verwoed fan van Kaz Lux. Hij bezocht hem geregeld terwijl hij optrad samen met Jan Akkerman. Dank zij die kontakten is deze nieuwe Nederlands-Vlaamse ko mbi nati e tot s tan d ge ko me n De Nederlander heeft reeds een hele geschiedenis achter de rug Tien jaar geleden be gon hij zijn muzikale karrière als zanger van de beruchte groep Brainbox. Immers. Kaz Lux zingt;zelden neemt hij een instrument in de pollen. In Dido bespeelde hij de gitaar in een paar nummers. Vandaar dat men hem veelal alleen als zan ger kent, en niet als komponist. Na zijn Brainbox-periode werkte hij nog samen met ka meraad Jan Akkerman, waar mee hij een langspeler op de markt bracht. In Nederland haalden ze «goud», jawel! En stel je dan voor dat we de titel van de plaat vergeten. Dan volgtBienServi... STRAKS NOG IN AALST Het optreden in Dido was het eerste in Oost-Vlaanderen, en het zesde in Vlaanderen. De repetities hebben immers lange tijd in beslag genomen. De formatie trad het eerst op te Torhout tijdens het Woodland- festival, waar ze een overdon derend sukses oogstten. Het zelfde gebeurde tè Werchter. Straks worden' ze nog op de Brusselse Mallemunt verwacht en men hoopt dat hierdoor hun Openingsuren instuif Tijdens de vakantie kunnen vakan tiebelevenissen verteld worden, kan in- en uitgestoven worden, kunnen nieuwe en oude leden hun gezicht laten zien op de volgende uitgebreide instuifuren: maandag: gesloten dinsdag: van 18 uur tot 22 uur woensdag: van 18 uur tot 22 uur. donderdag: van 18 uur tot 22 uur. vrijdag: van 18 uur tot 22 uur. zaterdag: van 13 uur tot 24 uur zondag: van 13 uur tot 24 uur Samen dus een dertigurenweek. Programma van de eerstvol gende dagen Vrijdag 5: gezellig samenzijn Zaterdag 6: inlichlingsverga- dering rond de werking van een goede jeugdklub-(9u tot I2u) Zondag 7: autotocht het Pro vinciaal Domein te Wachtebeke. Vertrek: I4u. Maandag 8: training meisjes- Kik Van der orsl. 41 jaar. werd geboren te Machelen doeh woont nu te Borneni. Klein- Brabant. Luipcgemstraat 59. Schilderen, grafiek en beeld houwen studeerde hij aan het Sint-Lukasinstituut te Brussel en de Werkkunstschule. afde ling Grafiek, volgde bij te Aachen. In keramiek be kwaamde hij zich in het nabije Meehelen in het atelier van Wills Meysmans. Rik Van der orsl exposeerde reeds 15 maal in binnen- en buitenland, o.a. m zuid-Alrika. Engeland. Frankrijk. Nederland. en Duitsland. lil samenwerking met architek- icn voerde hij belangrijke wer ken uit o.a. in Brussel. Antwerpen. Hasselt. ilvoorde en Andorlechi. Het Ministerie van Buitenlandse Zaken kocht van hem dit jaar een werk aan. Momenteel ix Van der Vorst leraar aan de gemeentelijke akademie te Hove. definitieve doorbraak in Vlaan deren zal komen. Reeds in de maand augustus maakt de groep een toernee door Neder land. En tegen het einde van de maand, nl. op zondag 28 au gustus, is het duo Lux-Aerts opnieuw in de streek. Zij zijn de gastvedetten op het Cedo Nulli-festival in het stadspark te Aalst. Er zijn geruchten dat de voltallige groep opnieuw Aalst aandoet op zaterdag 24 sep tember tijdens een RAL-feest. Dan weten de pop-liefhebbers geen raad meer: diezelfde dag komt immers een grote meneer naar de streek, nl. Kevin Coy ne, in Dido, alweer! BEZOEK VAN KAYAK- GITARIST Tijdens het optreden kregen de Dido's nog een supplementair kadootje: nl. Johan Slager, de gitarist van de gekende Neder landse popgroep Kayak kwam ook even zijn talent tonen. We vermoeden echter dat wei nigen precies wisten wie de gastvedette was, gezien de manke voorstelling. De man kreeg ook weinig gelgenheid om zich in de kijker te spelen, niettegenstaande het hier een groottalentbetreft. W.H. Kaz Lux verleden zondag in jeugdklub Dido (JM) Omdat goede waar zichzelf prijst en omdat een goede verstaander maar een woord nodig heeft, winden we'r deze keer geen doekjes rond. Wat de vakantiejeugdateliers zijn moet nu reeds genoeg geweten zijn! Alleen toch nog even tot in den treure herhalen dat dit de verzamel naam is van «speelklub» (aktiviteiten ingericht door diverse organisaties) en «speelpleinwer king» (dagverblijven op stadsspeelpleinen). Beide werkingen staan echter organisatorisch los van mekaar, 't is maar datje 'tweet. Speelpleinwerking Na een maandlang schijnbaar niets doen, een periode die wellicht weinig verkwikkelijk was voor wie regelmatig eens kwam binnen wippen in Tanu, werd op 1 augustus II. opnieuw gestart. basketbal: I8u30 tot 2()u. Dinsdag 9: bibliotheek van I9u tot 21 u. Woensdag 10: pingpongtor- nooi van I9u tot 2lu, training ge mengde volley. Donderdag 11kicker- en vo- gelpiktornooi en gezelschapsspe len van I9u tot 21u Vrijdag 12: volksdansen van I9u tot 2lu. gezellig samenzijn. Zaterdag 13: inrichting van een Aalsterse Avond met typische Aalstcrse gerechten en muziek te 20u. Zondag 14: autotocht naar Vlassenbroek-Dijk-Schilderijcn en lustig eten van muskusralbillet- jcs. Vertrek: I4u. Vooruitzichten In augustus of' in oktober: bootreis naar Londen. In september: icis naai Phuiitasia- land te Brühl (Duitsland) Nadere inlichtingen uiteraard te krijgen in Tanu zelf". PI) Voor het eerst dit jaar deed de stad met haar «speelpleinwer king» zelf een inspanning voor jeugdzorg tijdens de vakantie. Benieuwd naar resultaten en ervaringen van een eerste maand belden we naar Guido Moens.jeugdsekretaris. In zeer triestige omstandighe den is men moeten starten. Traditionale spelbreker was...de regen. In een uiterste geval werd men gedwongen een dagverblijf te verhuizen: van Beukenhof naar de Rijks school van de Binnenstraat (waar men beter uitgerust is te gen de nattigheid). Reeds na drie dagen deed men dit. Overal kwamen heel weinig be langstellende kinderen. Enkele cijfers: Biekorf 1 de eerste dag, 2 de tweede dag, eind eerste week toch reeds 4. Gijzegem 27 de eerste week. Baardegem 15. De Binnenstraat 10. Res- sebeke in Erembodegem 8 kinderen. Toch zijn deze cijfers steeds blijven stijgen zodat nu in Bie- kort reeds een echte klub van 19 kinderen ingeschreven is. In de Binnenstraat op dit ogenblik 20 kinderen. In Ressebeke 17. Deze cijfers gaan enkel terug op het aantal ingeschrevenen. Daarnaast zijn er nog jongens en meisjes die er komen spe len. maar geen middagmalen e.d. verbruiken. De kinderen zelf leverden blijk baar ook een inspanning om meer speelkameraden bij me kaar te krijgen. Op diverse plaatsen zien we zelfgemaakte affiches in vele kleuren han gen! Proficiat.Voegen we er aan toe dat ook van stadswege nog huis-aan-huis foldertjes werden uitgedeeld. Een tijdlang is ook het speel plein van Baardegem niet in gebruik genomen zodat de kin deren via een bus ophaaldienst naar het Beuken hof vervoerd werden. Een echt gegronde reden voor dit tijdelijk wegvallen was er heus wel niet. Sinds de jongste gemeente raad draait alles ook daar trou- wensvlot. Organisatorisch staat momen teel alles op punt na een tijd van tasten en wriemelen door on voorziene moeilijkheden. Ge hoopt wordt dat het zonneke zal blijven schijnen. Meestal is men ook tevreden over de ver schillende monitorenploegen. Moeilijkheden zijn er enkel, te Ressebeke. Het initiatief schijnt daar trouwe/is niet al te zeer gewaardeerd door de plaatse lijke bevolking. Tot vorig jaar was hun speelpleinwerking gratis (zonder eetmalen, zon der verzekering, zonder...), kwamen er meer kinderen (maar speelt het weer daar niet in mee?), enz. enz. Begrijpe wie begnjpen kan Speelklub Op zaterdag 6 oogst is er van 14u tot 17u een spelna- middag inde Botermelkstraat 201. De Handiclub richt deze namiddag uitsluitend in voor mentaal-gehandikapten (van 6 tot 16 jaar). Gabriel Caestec- ker, Sint-Annalaan 40, Aalst geeft je graag meer inlichtin gen. (21.05.99) Op maandag 8 augustus kan met klei gespeeld worden door 10-14 jarigen. Verzame len in de Dr. de Moorstraat 104. Breng 20 fr. mee. G .G-H.Hart is inrichter. Zelfde adres. Oja, van 13.30utot17.30u. Woensdag 10 augustus de nu wel al bekende spelnamiddag voor 6-14 jarigen in de Sint- Annaschool, Spaarzaam heidsstraat 27, Aalst. Van 14u tot17u. Donderdag 11 augustus volksdansen voor 6- 14-jarigen in het jeugdcentrum Zonnestraatvan 14tot17u. Vrijdag 12 augustus: van 13.30u tot 17.30u: een zoek tocht ingericht door G.G.- H.Hart en verzamelen even eens Dr. De Moorstraat 104. Breng 10fr.mee. Wat ziet mijn lodderig oog? VOETBAL! Middenin dit alle gaartje van kreatieve dingens werkelijk een blikvanger. Sim pel. maar ge moet erop komen. 14-17u in de Moorselbaan 196 voor 9-14 jarigen. Gemengd zoals alle andere aktiviteiten. voor de twijfelaars. Inrichting: Dierenbescherming Aalst en Frans De Backer, Moorselbaan 196, kan best meer inlichtingen kwijt. Deze keer een hele dobber dus. Aan jullie, speelklubbers een keuze te maken. P.D. Op irijdag 5 augustus gaat te 20 uur in het Kulturecl Centrum Affligcm de \ernissage door van de tentoonstelling van werken van Kik Van der Vorst, beeldhouwer en Lydia Van Liefferinge die tekeningen en schilderijen exposeert. 1.YDIA VAN LIEFFERINGE Geboren en getogen Ninovieter studeerde /e aan hel Instituut Rcginu Coeli te Dilbeck. N;: de humaniora volgde /e vier jaar Hoger Instituut te Kanieren (sierkunst en stedebouw) en Brussel (monumentale schilder kunst bij Paul Delvaux). Drie jaar figuurtekenen vervol ledigden haar vorming in de Koninklijke Akademie van Brussel bij Leon De Vos. Na een staatsexamen voor het Rijks onderwijs is /e thans werk/aam als lerares te Aalst (R.I. 1.0 en te Dendermonde (Kon. Ly ceum). Ze stelde haar wei k reeds verschillende malen tentoon, o.a. reeds in I9~2 ie AtTligem. I)e/c tentoonstelling is open van 5 tol 21 augustus op zaterdagen an 14.30 uur tot 20 uur en op /omlagen van II tot 13 en van 14.30 uur tot 20 uur Op maandag 15 oogst zoals op /omlagen. L.H. Jeugdklubs. jeugddienstorganisaties, jeugdgroeperingen, tenzij er kampen of degelijke zijn, gebeurt er heel weinig in de vakantie. Misschien wordt een muur geverfd of de vloer eens extra geschrobt, het enige dat meestal gebeurt, tenzij men ook al eens kijkt naar <de dag van morgen». Sommigen waren daar vroeg bij, anderen zoals Kreja. denken daar pas in augustus of misschien nog later aan. Na Jebron, Wereldwinkel, Burger dienst voor de Jeugd, Dido en jong-pvv-mutualisten vervol gen we het lijstje waaraan maar geen einde komt. JEFI-Kinderfilmklub Pas sinds vorig jaar bestaat in Aalst een afdeling van «Jefi». een organisme dat tot doel heeft: de verspreiding var. ge zonde ontspannende jeugdfil- men. Twee filmen konden het voorbije werkjaar vertoond worden: in maart en in april. Wat voor dit jaar We namen kontakt op met mw. Smeyers, Beukenlaan 3, Erembodegem-Aalst (Bij haar kunnen desgewenst nadere in lichtingen bekomen worden) Voorlopig programma Dit jaar zouden er zes vertonin gen plaats vinden. Tot nieuw jaar zietditeruitals volgt: «De kleine Filip» op zater dag 17september(i4.30u). «Theresa, de jonge Chim pansee» (Tjechische film) op zaterdag 29 oktober (14.30 u eveneens) Ook op zaterdag 3 decem ber 's er een vertoning. Welke film het gaat worden staat evenwel nog niet vast. «De sneeuwkoning»was wel aan gevraagd bij het centraal be stuur. maar die bleek niet voor radig te zijn Wordt het «Het gebocheld paardje» of nog een andere film Meer nieuws na devakantiepenode. Het programma wordt wijselijk slechts per halfjaar gepland. Het is immers zo dat de BRT regelmatig jeugdfilmen ver toont. al dan niet als regenpro gramma En, dezelfde filmen vertonen op enige maanden tussentijd, dat is echt niet te doen. Verder De BRT-televisie was vorig jaar weer eens spelbreker. Waren er bij de eerste vertoning 700 kinderen komen opdagen, voor de tweede (met jeugdfilm op TV kwamen er slechts 300 uit hun huis! Mogelijks zit daar ook wel de datering voor wat tussen (april is geen wintermaand meer). Kwa filmzaal is op dit ogenblik nog vrijwel niets beslist. Blijft het zaal Feestpaleis zoals vorig jaar Moeilijk te voorspellen gelet op de huidige verbouwin gen die nog wel een tijd kunnen aanslepen. Dit tweede werk jaar zouden ook leden gewerfd worden zoals in meerdere JEFI-klubs gebeurt. Bovendien zouden langs de scholen, jeugdbewegingen en jeugdate liers de kinderen ingelicht wor de n over de vertoni nqen

De Voorpost | 1977 | | pagina 21