MMM IE" Vrije Tribune PINTJE PAKKEN IN 1925 EJET IUEG 2 - 5-8-1977 - De Voorpost WORDT HET NU 35 F OF 41 F VOOR EEN PAKJE SIGA RETTEN? Na het ineenboksen van de rijksmiddelenbegroting heeft onze regering de jaarlijkse poli tieke komkommertijd ingeluid. Zoals elk jaar was het ook deze keer een moeizame en pijnlijke onderneming, waarbij telkens 'n poging wordt gedaan om de geit en de kool te sparen. Zelfs bij het opstellen van het laatste budget van het unitaire België heeft het hakbijlkomitee geen spectaculaire verrichtingen op zijn naam staan. Onze huismoeders weten dat het financieel misloopt in het huishouden wanneer zij de te ring niet naar de nering zetten. Zij hebben het ook gemakkelij ker dan onze regering omdat zij niet onder druk staan van aller lei pressiegroepen, die steeds met méér aandrang en elk voor zichzelf de staatskoe willen leegmelken. Lovenswaardig is wel de betrachting van onze ministers om in de toekomst het werklozenpark met 70.000 eenheden te verminderen.' Dat dit veel geia kost aan vaardt nagenoeg iedereen. Minder fraai vind ik de prijsver- loging van het pakje sigaretten Dmdat deze onrechtstreekse Delanstingsverhoging vooral de kleine man (en vrouw) treft. Op de keper beschouwd zou den wij best met roken ophou den. Onze gezondheid, onze portemonnée en het RIZIV zouden er beter op worden. Maar tussen droom en daad staan practische bezwaren. Feit is dat drie vierden van het medisch korps in Engeland ra- dikaal met roken is gestopt na het bekend maken van de alarmerende verslagen over longkanker, hart- en vaatziek ten en andere narigheden. Computers hebben berekend dat het roken van één sigaret een mensenleven gemiddeld met vijf en een halve minuut in kort! Voor ons welzijn zouden wij allemaal meer sport moeten beoefenen en ons leven zó or- ganizeren dat wij dagelijks vol doende tijd overhouden voor een zwempartij, een fietstocht of een stevige wandeling. Is het niet erg dat onze welvaart ons welzijn bedreigt omdat wij geen maat kunnen houden? Hoeveel mensen kruipen voortijdig in hun graf omdat zij teveel eten, drinken en roken en te lui zijn om wat te bewegen? Stemt het niet tot nadenken dat in vredes tijd meer mensen sten/en aan overvloed dan in oorlogstijd aan ontbering? Ik pleit voor een totale reorganizatie van ons leefpatroon, te beginnen in onze scholen. Een uur per dag gym of sport en waarom geen verplichte lessen in gezond heidsleer met aantrekkelijke programma's. Zo ben ik er toe gekomen om vertrekkend van 's lands begroting uiteindelijk een gezondheidspreek te hou den. Heeft dat nu iets met poli tiek te maken? Als lid van de commissie van volksgezond heid van de kamer van volks vertegenwoordigers vond ik het gepast, terwijl de politieks komkommers groeien, daar even uw aandacht op te vesti gen. JANCAUDRON DE RODE KAMELEONS VAN DEREGERINGTINDEMANS De Eerste Minister heeft ons in de afgelopen week zijn laatste aanwinst voorgesteld: kame leons. Diertjes die van kleur veranderen als aanpassing aan de achtergrond. Niet alleen een fascinerende verrukking voor het menselijk oog, maar tevens een synoniem voor ver anderlijkheid, onstandvastig heid, onbetrouwbaarheid. De kameleons van onze rege ring passen zich echter niet meer aan aan hun omgeving. Ze blijven bestendig rood. B.S.P.-rood. Ondanks de goede voorne mens van bepaalde ministers om geen frank meer uit te ge ven dan het staatshuishouden binnenkrijgt, is iedereen maar eer gaan buigen voor de B.S.P.-eisen. Onze regering heeft het klaargespeeld vol gend jaar miljarden meer uit te gaan geven. Miljarden die ie dereen zal moeten bijpassen. De B.S.P. heeft voor sommige van «hun» ministeries veel meer geld geéist dan ze nor maal konden krijgen. En de hele regering is maar weer eensdoorde knieëngegaan. Zo zwaaide de B.S.P. breed voerig op Openbare Werken met hun plan voor openbare in vesteringen: bouwen van bruggen en aanleggen van we gen. Dit was goed voor een vijfde van het ganse budget: 200 miljard frank. Om dit te re cupereren paste de regering zonder meer het trukje van de uniformiteit in de B.T.W. tarie ven van 14 en 18 procent toe. Ze werden samengesmolten tot 16 procent. Een vereenvou diging, zegt de Eerste Minister. Of bijvoorbeeld de mensen die een huisje willen bouwen dit ook gaan denken, is een an dere vraag. De bouwkosten, die toch al voortdurend stijgen, worden door de regerings maatregel nog eens extra de hoogte ingejaagd. «Liever een mooie B.S.P.-brug dan hon derden huisgezinnen in de ge legenheid te stellen op een meer comfortabele wijze hun huis te bouwen», zo redeneert de regering. Bovendien gaat de huidige B.S.P-minister van Tewerk stelling en Arbeid als rode kerstman 70.000 werklozen van de stempellokalen wegha len. Of hij hen ook nog werk zal bezorgen is een ander paar mouwen. Zijn plan kost ons 60 miljard frank. Geen nood ech tende B.T.W.- verhoging op elektriciteitsverbruik, textiel, bier, een etentje, sigaretten... enz. brengt wel een oplossing. En zeggen dat de socialisten zo heftig van leer trokken tegen de vroegere liberale Minister van Financiën. Zij zouden het wel anders aanpakken;en dat doen ze ook. Onze portemonnée zal hetwel gaan voelen. Aan het belastingsgoocheltoe- rtje van de regering komt maar geen einde. De gemeentebe lasting wordt nu bij voorbaat gehoffen. Dat is toch geen nieuwe belasting, zegt de Eer ste Minister. Of je die nu in 1978 of in 1979 betaalt, maakt toch geen verschil. Wij denken er anders over! Hogere erfenis rechten. Dat neemt de Minister van Financiën, onder B.S.P.- druk, een rechtvaardige verde ling van de bezittingen. Omdat wij dat alles met de glim lach zouden betalen, mogen wij van de regering gratis naar het kleurenspel van de kameleons kijken. Strijd tegen de inflatie noemt ze dat. Maar laten we even nuchter redeneren. De elementaire regel uit de eco nomie leert ons, dat wanneer alles duurder wordt, de mensen minder gaan kopen. Wordt er minder gekocht, dan wordt er ook minder geproduceerd, is er minder werkgelegenheid Het zelfde zullen wij ontmoeten in de bouwsector, steeds minder bouwvakkers zullen door de recente prijsverhogingen aan de slag kunnen. De ene werkloze zal dan in de plaats komen van diegene die de socialisten naar hun staats diensten hebben willen over hevelen Een plezant spelletje, was het maar niet dat het miljarden kost. Diane D'haese leer VANGREELS... Een bericht in de pers 'n paar we ken geleden: BSP-minister van Openbare Werken, Mathot, wil wat doen aan de vangreel-chaos. Niet zo belangrijk Niet te vlug. hier volgen enkele cijfers en gege vens Volgens mensen die geacht wor den er te kunnen over oordelen, zijn driekwart van de in België ge plaatste veiligheidssystemen niet efficiënt, soms doodeenvoudig gevaarlijk. Er moet nog steeds uit gemaakt worden welk type van vangrccl deugt en welk niet. Het plaatsen en herstellen kost mo menteel 250 miljoen per jaar. Het grootste gedeelte van een hoog aantal verschillende types, zou volgens specialisten best afgebro ken worden. De veel te talrijke lichtmasten die onoordeelkundig werden ingeplant maken in vele gevallen passende maatregelen simpelweg onmogelijk. Vele lichtmasten moeten herplaatst worden. Er moet snel opgetreden worden, want het dreigt met de geluidswerende panelen dezelfde richting uit te gaan als met de vang- reels! Nu zijn we niet speciaal specialis ten terzake daarover gaat het niet. We stellen alleen maar vast: dat tot grotere eer en glorie van wie weet wie. in ons land inzake vangreeis werd geëxperimenteerd dat het kloeke moed gaf. terwijl enerzijds goede voorbeelden en ondervindingen in het buitenland voor het grijpien lagen, en ander zijds enkele jaren en enkele types in de beginperiode daarvoor vol stonden; dat dus blijkbaar intussen met ■mensenlevens is gespeeld; dat gezien de prijs van 250 mil joen per één jaar plaatsen en her stellen, miljarden werden ver spild; dat indien de verlichting op de snelwegen een noodzakelijkheid was, er duizenden palen teveel ge plaatst werden, terwijl men er, zoals te Aalst op een gedeelte der ringlaan. nog kwam inplanten naast deze door de stad aange bracht dat een blad zoals «De Stan daard- de zaak voorstelt als de zo veelste verspilling vanwege de Staat, terwijl iedereen weet dat een reeks van wel uitgekozen firma's daar flink wat miljoenen zullen aan verdiend hebben; dat jaja, de ministers van Openbare Werken waaronder CVP-er De Saeger bijv. vrij-uit zullen gaan. ook indien hij nooit afgezworen heeft van een be paalde firma gelden te hebben op gestreken vóór zijn CVP- kiesfonds Voor dergelijke schandalen ge plaatst want het is niet het eer ste zou men er best aan doen, naast de kommissie van wellicht in flinke mate dezelfde ambtenaren- technici die de aangeklaagde wer ken hielpen uitvoeren, een andere kommissie in het leven te roepen. Eveneens omtrent het inplanten van vangreeis en verlichtingspa len, maar dan van een bijzonder soort, nl. om van zeer nabij de aktiviteiten van ministeries waar heel wat bestellingen worden ge daan en met geld omgesprongen, op de voet te volgen. Rekenhof en dergelijke volstaan blijkbaar niet langer. En we zeggen dit met des temeer nadruk, waar voor allerlei drin gende werken die in de steden en gemeenten zouden moeten wor den uitgevoerd, steeds weer wordt afgeremd, en vanwege de betrok kenen hogere belastingen worden geëist, in hoofdzaak door de kleine man te betalen Ray DE SMET FALLUINTJESFEESTEN EN CATACOMBENFEESTEN ONDER NIEUW GESTERNTE De Falluintjesfeesten (te Mel- dert) en de Catacambenfees- ten (te Herdersem) vinden dit jaar voor het eerst onder een nieuw gesternte plaats, en dan wel een gunstig gesternte; in derdaad. voor het éérst in hun (nog korte) geschiedenis vallen deze feesten onder de uitge breide reeks van (locale) festi viteiten die aan Groot-Aalst zowat gans het jaar door zijn typische attractiviteit en charme bezorgt. Typisch om dat ze telkens weer een be paald aspect van het Aalsters volksleven in het licht stellen. Bijzonder verheugend is dat de organizatoren zich inspannen om de waaier van activiteiten rond beide feesten van jaar tot jaar wijder op te trekken: dit jaar zijn andermaal nieuwigheden in het programma van de Cata combefeesten en van de Fal luintjesfeesten ingebouwd, naast de vertrouwde elemen ten. Zo zal dit jaar, en wel op zaterdag 13 augustus te 16 uur een zangkoren-wedstrijd door gaan in het kader van de Cata- combenfeesten, met deelname van een zestal koren uit de streek. Zo was ook de fietseling vanop de Grote Markt te Aalst naar de Falluintjesgemeenten een inte ressant geluid. Opmerkelijk bij deze feesten, waarbij de mensen weer tot rust kunnen komen en terug tijd en gelegenheid vinden om me kaar in een ontspannen sfeer te ontmoeten, is dat ze zich van jaar tot jaar in een grotere pu blieke belangstelling mogen verheugen, niet in het minst vanwege de jeugd. Het is telkenmale ook opnieuw verheugend hoe de mensen «van ter plaatse», hoe Hubert, hoe Georges, hoe Tuur en Lambert zich inspannen om hun feest te doen slagen en hoe ze zich ten volle uitleven en wat zij als iets van «zichzelf» en/aren. Omwille van dit volk seigen karakter, omwille van deze volkse creativiteit en spontaneïteit die er aan ten grondslag ligt, verdienen deze feesten dan ook alle steun. BRANDWEER NA DE FUSIE lk vertel geen nieuws wanneer ik beweer dat de bevolking zich hoe langer hoe meer plichtbewust moet gedragen wanneer het gaat over de bescherming en veiligheid in de algemeen en meer bepaald over de preventieve maatregelen die bij wet of koninklijk besluit werden gereglementeerd op ge bied van brandvoorkoming. Zo werden onlangs maatregelen uitgevaardigd en de normen be paald waaraan sommige inrichtin gen moeten voldoen om in regel te zijn en gebeurlijk toelating te ver krijgen tot het inrichten van fees ten, danspartijen en dergelijke. Een moderne brandweer moet pa raat zijn daarom eerst brandvoor koming Deze paraatheid kan er niet zijn zonder de medewerking en de goodwill van iedereen.zelfs als er verplichtingen worden opgelegd. Elke ingreep in het gewoonteleven wordt door de bevolking kritisch onderzocht en geeft onvermijde lijk aanleiding tot soms vrij hevige reacties, legen maatregelen, die veelal beschouwd worden als dwingend en zelfs compromitte rend. Daarentegen moet worden toege geven dat het de hoogste tijd is om te reageren indien wij de bevol king ten volle willen beschermen. Wij hebben de tijd gekregen van het bestuur om ons te reorganise ren het is nu, aan ons om hand in hand krachtdadig de problemen aan te pakken. En wanneer ik spreek van proble men dan weet ik ook dat er te pas en te onpas gesproken wordt over wrijvingen die zouden ontstaan tussen beroepsbrandweermannen en de vrijwilligers anderzijds. Wrijvingen, die zo hoor ik dage lijks zeggen, tot hoogoplopende ruzies zouden hebben geleid. Niets is minder waar. Iemand die echte brandweerman is spreekt niet over ruzies, maar wel van gezegden die daarna bijdragen tot opbouwende kritiek. Daarom juist wil ik enkele toelich tingen geven in verband met sommige aspecten die opgedoken zijn ingevolge de fusie. De brandweer van Aalst is een gemengd korps met enerzijds be- rocpsbrandwecrmannen uit de deelgemeenten en anderzijds vrijwilligers van de vroegere korpsen Aalst - Erembodegem - Moorsel. Onmiddellijk zal men begrijpen dat er hier twee verschillende so ciale aspecten dienen te worden onderscheiden. De bcroepsbrandwecrmannen en niemand zal of mag het hen ten kwade duiden, dat zij hun verwor venheden verdedigen. Het is hun recht en zelfs hun plicht dat zij hun beroep en hun loopbaan wensen gaaf te houden. Aan de beroepssituatie van de be roepsbrandweermannen mag niet worden getornd en wanneer deze situatie kan worden verbeterd mag men niet aarzelen dit te doen. Tot hiertoe meen ik te mogen be vestigen dat niemand van het be stuur eraan denkt deze verwor venheden teniet te doen Men mag ook niet denken dat vrijwilligers gereedstaan om hun plaats -in te palmen-. Ik voeg hier onmiddellijk aan toe dat wanneer een vrijwilliger aan de gesle'de voorwaarden voldoet om beroepsbrandweerman te wor den hij evenzeer als ongeschool den zijn kans moet kunnen gaan Anderzijds hebben de vrijwilligers zich spontaan ten dienste gesteld van de bevolking en wensen zij normaliter ook aktief deel te ne men en te worden ingezet voor onze bescherming en de veiligheid van de ganse bevolking. Zij doen het onbaatzuchtig en met volle inzet. Na een moeilijke overgangspe riode is volledige samenwerking geboden en mag men niet zeggen, het is moeilijk, het kan niet Het moet, er zal een coördinatie komen, die plicht, vriendschap en goede wil samenbrengt in een sfeer van vertrouwen, die niemand anders dan de brandweer en de be volking kan ten goede komen Wij moeten naar elkanders opvat tingen leren luisteren. De voorstellen, opwerpingen of eisen van anderen ernstig en ob- jekticf onderzoeken, zelfs als wij ervan overtuigd zijn dat ze moei lijk te verwezenlijken zijn. Het is slechts door ernstig overleg, in een klimaat van goede wil en wederzijds begrip, dat wij de zo noodzakelijke steun van het be stuur zullen vinden en terzelfder- lijd een basis leggen voor de ge zamenlijke bestrijding van de pro blemen. Samenwerking, vertrouwen, be schermingen veiligheid, woorden die zoveel inhouden als ze goed begrepen worden. Remi VAN VAERENBERGH Raadslid CVP Kapitein Vrijwillige Brandweer In Aalst staat er nog een kafee waar de tijd al tientallen jaren is blijven stilstaan. Een kleine oase van bijna alkolholvrije rust waar je voorbij bent voor je 't weet. In de huizenrij om zo te zeggen als rij-huis gekamoefleerd: Arbeidstraat nummer 53. Het zou ons niet verwonderd hebben indien op de wandka- lenderbijvoorbeeld17augustus1938zou gestaan hebben. Het kafee wordt bediend door waarschijnlijk één der oudste uitbaatsters in ons land, maar daar hebben we geen weet van. In elk geval zullen er niet zo heel veel dames meer te vinden zijn die op hun 81 jaar (op 18 juli begon ze aan haar tweeëntachtigste) nog een glas vóór je komen neerzetten in een kafee dat al vijftig jaar on veranderd is gebleven. Philo- mène Cammu-De Schrijver noemt ze, deze stevige dame die nog goed van aanpakken weet. Ze staat er alleen voor en dan moet het wel. De klanten helpen soms mee, want op die ouderdom heb je al eens met ongemakken af te rekenen. Ze kan er ook mee ophouden. «Maar dan zit je helemaal al leen». Zo heel veel klanten zijn er trouwens niet meer, en de gemiddelde leeftijd is al goed grijs. De uitbaatster houdt trouwens niet meer van grote drukte. Vroeger werd er met de duiven gespeeld. Het kafee was trou wens een duivenlokaal. «In 't Constateurke» noemde het. Mdaar de laatste duif is allang geleden gevallen. De kaarten worden er nog zelden gedeeld. En de vogelpik-pijltjes zitten waarschijnlijk vastgeroest in de kruk. In dit kafee wordt de we reld niet meer veranderd: je hoort er geen geanimeerde ge sprekken meer. Jonge mensen weten misschien van het be staan van dit kafee nietmeeraf. «Ambras» is er ook nooit ge weest. Want er woonde een po litieman naast de deur. En als dit een kafee rustig kan hou den, zou het wel kunnen ge beuren dat de Aalsterse poli tiemannen in de nabije toe komst een vaste woonplaats aangewezen krijgen. Maar dan moet het korps wel nog worden uitgebreid. Wat in dit kafee op valt is de echtheid van het inte rieur. Het is geen samenraap-' sel van antiek, geen valse na- bootserij, geen valse impres sie. Geen imitatie. Het is een stukje Bokrijk in uw eigen straat, waar de adem van zo veel jaren en klanten zich op het donkergerookte behang- papierheeftvastgezet. De muren zijn tot halfweg met hout bezet. Er hangen nog gla zen rekken aan de muur waar kaarters hun pinten konden op zetten. Het kafee is rondom met houten banken bezet. Er staat nog een houten trap- penkast en de kelder ligt onder een valluik achter de tapkast waarvan de opgepoetste tweeling-tapkraan al jarenlang geen bier meer geeft omdat het steken van vaten te zwaar werk DIEREN TIJDENS HET VERLOF... Een hond doolt langs de zono vergoten straten. Graatmager en verwaarloosd als een schrille tegenstelling met het lekkere vakantieweertje en de blije zonnekloppers. Bij die zonnekloppers vind je meer dan waarschijnlijk het baasje van de dolende hond terug. Een schijnheilige dierenvriend liet zijn huisdier achter, zette het uit de auto op één of andere verloren plek, liefst zo ver mo gelijk van de bewoonde wereld uit zijn omgeving. De buren mochten de hond eens her kennen... Wordt het niet hoog tijd, men sen, dat we onze verantwoor delijkheid terzake opnemen, dat we. als op reis gaan (een onbetwistbaar recht) ook voor onze huisdieren een aange past onderkomen zoeken. Er bestaan inrichtingen genoeg als je er maar op tijd bij bent. Misschien willen zelfs buren tij dens je afwezigheid op je hond letten. Een oogje in het zeil houden is niet zo moeilijk en een eenvoudige vraag kan vol staan. Als je je tenminste de moeite wilt of durft nemen die vraag te stellen Maar laat om de liefde Gods je hond niet on bewaakt en onbeschermd ach ter. Wat alle dierenvrienden je vra gen is enkel een kwestie van menselijkheid en verantwoor delijkheidszin. Geniet van je vakantie, ze is je van hart gegund, maar laat de andere er het slachtoffer niet van worden. Trouwens, wan neer je weet datje huisdier je bij je thuiskon\t zal verwelkomen als een langverwachte, ge miste vriend, dan beleef je ge garandeerd nog meer plezier op verre stranden, (jpdl) is geworden. Er wordt uit flesjes geschonken. Uniek is het glazenrek achter de tapkast, waarvoor aan de eigenares al mooie aanbiedin gen werden gedaan. Er hangen enige vergeelde affiches en re- klameborden aan de muren. En de wet op de dronkenschap is bijna onleesbaar.geworden van ouderdom. Aan overdaad wordt er in dit kafee trouwens niet meer gedaan: hoewel de uitbaatster een glaasje stevig bier niet afwijst, evenmin {j|lebai1 haar vriendin die haar dagellienst wat aan de praat komt houc een dame (nog erg flink) ongeveer dezelfde leeftijd, woont enige huizen ver maar heeft last van dezelL irt na I1 ockma ojekl: ;j Reproe kwaal: de eenzaamheid. Di trouwens de reden waarom kafee nog bestaat. Er kon ®r8d nog die mensen die daar al lang thuis horen, hun alle lderd zijn breken. Zij horen niet alté bij dit interieur, zij zijn het z Dit kafee leeft dus meer men denkt: het is alleen £,cn bonden aan een bepaalde ri nier van leven, waarmee ook staat of valt. Wijzigint zijneronmogelijk. WilfriedLisse 1 iORB stad Dorj: rd di fltersp basis en /.i 'ernst mei I tot ac iisach Vorige week publiceerden we de titels van de A-kant- Verzaad hei elpee Prinsencaemare. Ziehier de titelsderB-zijde: Prins Jean-Paul: «J'AI UNE PIECE DANS MON MOULIN» Prins Lukmet: «HOLZHACKER-JODELSANG» Prins Jackie met: «POMPIER BOOGIE WOOGIE.» Prins Antoinemet: «COOLSTREET BLUES.» Prins Johny met:« AA MIE LOEM DOEM ROCK.» "PICKLED AJOINTJES TANGO» Slow voor om het even \4nietv boerentrouwfeest. De ritmische begeleiding gebeurt door mie weest van dorsvlegelslagen. Met FAJUINTJESKOOR zingt van Zoel s zoemezoeme. het liaan n zijn PEN1 19 u in hel jmeei Fa gil en "OIGNONS WITH PIKKELINGSKES» Kwikstep voor gevordebor v< dansers tijdens toeristische Aalsterse bijeenkomsten. Het in! zei nasjionaal beroemde Aalsterse lolbroekkoor «Singhet Vals en luydt» geeft hier een stukje vokale zangles van de bovenste pla ntasti De ritmische begeleiding wordt verzorgd doorsladhuisbediend alisat die om iich bezig te houden, met pennestokken of liniaaltjes op kant van hun schrijftafel slaan. Een plaatdie iedereen moet kopen. Prodjoesser:ZjustZaten Kompanie L.T.D. ANNONSKEN "Gevonden: Uitstekend lokmiddel om bloemenfeekandidatui)cn^e binnen te krijgen. Kompjoetersisteem met alle waarborgen, ge geloop of gevraag. Onnodig de preselektie door te voeren daar gekompjoeterde kandidates allemaal even goed zijn. De kompji ter levert ook voor iedere kandidate de nodige spirituele, sjagri111 1 ge, romantische of nietszeggende spietsches af, al naar gelang 'nieei smaakvan de kandidate zelf. Zich wenden: INTERNATIONAAL FLOWERLADY'S DETECTIVE CORPOF TION. Broodwaai Avenjoe 1234 JoeEsAhaa "TE KOOP: Alle mogelijke soorten vuilnisbeltartikelen gevor*| op meerdere sluikstorten in de omgeving van Aalst. Redel prijzenafslag bij aankoop van grote hoeveelheden. Van somm artikelen is er slechts één stuk, een pjeis uniek noemen ze J(, zetel met uitstekende bekleding en ressorts, gasvuur met kapa n branders, stinkend en vinkend matras (antiek), kaders met zonder gebroken glas, kernenergieresten met vieze reuk, vuilb kenbazaar van allerlei slag, gebezigde lijkkisten, verloren geg< verkiezingszetels (sommige naar maat gemaakt). Zich wenden: Werkgroep leefmilieu: «HOE LANK NOG HEI?» Stortstraat 1 9300 Aalst. "GEVRAAGD: Deftige maskes, die in 't zwart iet willen bijverc nen. Zeer aangenaam werk. Opleiding verzekerd. Na drie ma den stage, volle wedde, Mogelijkheid tot het opstrijken van illeg premies. Geen diploma's vereist. Geen verkoop. Niet ernstige k didaten gelieven zich te onthouden, er wordt zo al genoeg zei verkocht. Mogelijkheid tot promotie. Deze job moet foeltaaim richt worden gezien de ernst van de zaak. Voor meer inlichtii zich wenden: NV. SWARTWERCKER S.A. Illegalenstraat2 9300Aalst. leeln; BRIEFVANVLUMPJEAAN... Irava Liefste Deelgemeentenaren met of tegen de goestink, Utile Als dat 't al eenigte weken geleden is dak U nog ne keer eUanii briefken geschreven heb. Segenwoordeg is mijn korrespondenk /ïji zo uitgebreid dak niet den tijt heb om alle weken naar U iets ög v schrijven. «Ha Eerst en vooral, hier in 't midden van 't Lant van Aalst est nog al Wai gelijk als vroeger. We hebben nog altijd dezelfden burgemeespaili en der es nog geen enkele Schepenen aangegaan of van plaa i*>rl< ken verwisseld. Maar ja, da komt omdat misschien nog git wr vakanse is of kongee pejee of omdat ze ook ne keer vijf minutenf> d i< hun gemak willen zijn. Nu dat uw gemeentehuizen op slot k°rdi grendel zijn moet dat daar stillekens zijn zeker? Allee 't sijn >i" i' dienstcentraas geworden, maar azoo e soort gemeentelijk geze*11 de duivekot is 't daar nu toch niet meer, want voor de seirjeize klodd^ moet ge toch naar het heilige der heiligen kommen. Maar terris n ;id>" iets anders waarvoor ik U schrijf zulle. Segenwoordig wordt Il;ia, t rondplein op de markt altijd volgezet met spesjiale dingens. I"A mensen van de Pikkelsfeesten of hoe noemen ze dat, hebben dal azoo van den burgemeester nen hoop bissels stro mogen zetl als reklam en ook nog, allee precies nen houten betonmolen. M< tis niet voor beton zulle maar zo iets om 't kaf van 't koren mee scheiden. Maar daar hebbën ze in Aalst toch niet ze een etc naardige masjienes voor nodig. Misschien zullen de organisator! van de Fooboer-jaarmarkt daar als reklam eenigte mettens en et kraam voor hiete honden komen zetten. Aan dat kraam zult dan als reklam ook een zwartgebakerde witten trip kunnen krijt De mensen van de Kattakomben zullen daar dan mogen van lugubere dingen piasseren zoals uit de loopgrachten van Roi den tijd dat iedereen zich moest wegsteken voor Nero. Niet dienen van de gazet zulle maar nen vele viezere kl.. kledden hopen datter nog andere mensen aanvragen doen om daar ie mogen komen plasseren als reklam, 'k peins datter soms plezit rige dingen zouden te beleven vallen en dat de zamdammers of' zampetters t voik zouaen moeten tegenhouden. Van de kant van Mere zouden ze daar elk jaar nen Alpeduweiz met mazel kunnen komen piasseren of van Lede nen hovaardigen boer. maar dammen graag zouden hebben dat er daar op dat plein!- alle weken iets te zien valt en ook kwestie van het historische kat vanonzeGroteMarktwatoptefleuren. Mijn petjen heeft verleden week gezegd dat de patatten op d( boer neg veel nijg goedkoperder zijn en de blomkolen ook. Hij ook dat ze daar minder moeten spuiten voor het gebisj en das! T. daar bij U zo veel last niet hebben van smeerlapperij van u fabrieken. Alster van U nog ne keer iemand bijnons komt, breri K dan nekeer e wa van uw makrobiejotisch groensel mee, a proeven we hier ook eens 't verschil. Almen gaan wandelen, m petjen en ik, kant gebeuren dammen een pintjen komen drinken een van de voorsteden van Aalst. Ik ga nu ophouden want ik mo nog onzen bijgank helpen schieren. Totbinnenkortmasschien, Vlijm»

De Voorpost | 1977 | | pagina 2