UITZONDERLIJKE P.V.V.-MILITANTENVERGADERING OVER SCHEURING HERZELE HET CENTRAAL REGISTER DER LAATSTE WILSBESCHIKKINGEN PLANNEN EN VOORUITZICHTEN (JAAR VAN HET DORP) DE BOER IN HET ZONNETJE JAAR VAN HET DORP Plaatselijk Kultureel Werk VIERDAAGS WERKBEZOEK AAN NEDERLAND De Voorpost - 5-8-1977 - 9 zont Ik vl khed 1 n zi cunn hen 01 istisc ij iisje ren. ;unn ded tver in o ing n mi !ien >eko hoev ane ïlevi e d Dm van g na gehi <ap« gelij )k ersp ge geri :ion; ond 1 de ïitsj :ati« plu: it z Bij een aanwezigheid van méér dan 400 personen en onder het voorzitterschap van de heer Louis De Langhe, volksvertegenwoordiger-opvolger en voorzitter van de P.V.V. kanton Herzele, had in het Liberaal Sociaal Centrum aan de Korte Zoutstraat te Aalst, een uitzonderlijke militanten-voorlichtings- tergadering plaats. ;|Jit alle hoeken van het arron dissement Aalst waren zij ge komen. niet alleen uit de kantons Aalst en Herzele. maar ook uit het Zottegemse. het Geraardsbergse en het Ninoofse. Hierbij dient de aanwezigheid geciteerd van senator Maurice De Padt (gewezen burgemeester van Viane); volksvertegenwoor diger Diane Van Renterghem - D'haeseleer; de Aalsterse sche penen mevrouw De Maght- Aelbrecht Stevens provincie- raadslid). Gaston Van den Eede. jfj Gilbert Bourlon. Ook van buiten de provincie waren vertegen woordigers van de heren Camiel Pessemier. voorzitter van het Verbond van neutrale mutuali teiten van Noord-Brabant en voorzitter van de P.V.V. van het kanton Asse; A. Moreau. eerste schepen van de stad Tienen en voorzitter van de mutualiteiten van Oost-Brabant; Florimond De Veen. direkteur van de iale verzekeringskas «Maas en Schelde» te Brugge, waarvan de heer L. D'haeseleer stichter- oorzitter is. Verder hadden tientallen bur gemeesters. schepenen, gemeen teraadsleden. leden van de O.C.M W.'s en bestuursleden an P.V.V.-afdelingen er aan gehouden aanwezig te zijn. Voorzitter Louis De Langhe gaf een inleidend overzicht van de feiten die te Herzele tot de scheuring in de P.V.V. hebben aanleiding gegeven. Door Richard De Gols, gewestelijk propagandist van de A.C.L.V.B. werd vervolgens in een niet mis te verstane taal uiteengezet waarom Diane D'haeseleer in l%8 heeft aanvaard om als r.y' opvolger te fungeren van haar ïodi vac'er °P ^et pol't'ek en sociale ;t k )p ft vlak. en «haar gezin en eigen jong leven te offeren op het altaar van de politiek». Tot slot werd door burgemeester Louis D'haeseleer zelf de ge schiedenis geschetst van de feiten die zich hebben voorge daan sinds 16 maart 1977, dag waarop aan de nationale P.V.V.- ondervoor/.itter te Aalst het dossier met betrekking op de Herzeelse scheurmakers werd overhandigd. Feiten die ingevol ge de houding van de nationale partijleiding de heer D'haeseleer er hebben toegebracht zijn ontslag als partijlid aan voorzit ter Frans Grootjans aan te bieden. Tevens verklaarde bur gemeester D'haeseleer. dat hij strafrechtelijke klacht heeft in gediend tegen bepaalde per sonen. wegens publikatie van eerrovende en lasterlijke ar tikels. Met algemeenheid van stemmen werd volgend motie, die nog dezelfde nacht aan de heer Minister van Staat. Frans Grootjans. werd overgemaakt, aangenomen: Motie De leden van Kamer en Senaat, van de Provincieraden, de burgemeesters, schepenen, leden van de gemeenteraden en van de O.C.M.W.'s. de be stuursleden van de P.V.V.-afde lingen en de meer dan 300 verantwoordelijken van de P.V.V. en van de Liberale Sociale Werken van de arrondis sementen Aalst. Brugge. Halle- Vilvoorde en van de kiesarron dissementen Brussel en Leuven, in spoedvergadering bijeen te Aalst op maandag I augustus 1977 onder het voorzitterschap van de heer Louis De Langhe plaatsvervangend volksverte genwoordiger en P.V.V.-voor zitter van het kanton Herzele. Vaststellend dat de meest eerrovende en lasterlijke pers berichten en de meest ongeloof waardige verhalen omtrent de moeilijkheden binnen de P.V.V. van het arrondissement Aalst worden verspreid, die door indieners van een scheurlijst bij de gemeenteraadsverkiezingen van 10 oktober 1976 in Groot- Herzele en zij die hun steunen zijn geïnspireerd. Gehoord de uiteenzetting van hun voorman Louis D'haeseleer omtrent de gebeurtenissen die zich hebben voorgedaan na zijn uitvoerige en met bew ijsstukken gefundeerde motiveringen op de vergadering gehouden te Aalst op 16 maar 1977. Drukken hun verbazing en groot ongenoegen uit over de vaststellingdat het lijvig bundel, bevattend het onomstootbaar bewijsmateriaal ter verrecht vaardiging van dé uitsluiting van de scheurmakers uit de P.V.V.. overhandigd aan de pndervoor- zitter op 16 maart 1977, laattijdig en niet met de nodige zorg en aandacht werd behan deld door de nationale partij leiding. Benadrukken dat door een onverdroten werking en boven1 menselijke inspanningen de P.V.V. de tweede sterkste partij is geworden in het arrondisse ment Aalst: Onderstrepen dat Louis D'haeseleer en zijn trouwe medewerkers, door een groots uitgebouwd dienstbetoon, een sociaal gelaat aan de P.V.V.. zowel op nationaal als op plaatselijk vlak. hebben gege- Benadrukken v ooral dat door een dergelijke werking in gans het arrondissement Aalst bloei ende damesverenigingen, bon den voor gepensioneerden, jeugdgroepen en sterke sociale organisaties zijn tot stand ge komen. waarin de huidige herrieschoppers geen enkel aandeel hebben gehad Wensen duidelijk te stellen dat alle politieke beslissingen genomen door alle P.V.V.-in stanties van het kanton Herzele. alleen en uitsluitend tot doel hebben gehad de bestaansze kerheid te waarborgen van al datgene wat in het arrondisse ment Aalst werd gerealiseerd én thans nog in uitbouw is. Zullen derhalve nooit dulden dat door een handvol on verantwoordelijke profiteurs en conservatief gerichte personen met een blanko prestatielijst een meer dan 35 jaar lange werking op politiek en sociaal vlak in één slag worden teniet gedaan Drukken hun onbegrensd vertrouwen uit in hun politieke en sociale voorman. Louis D'haeseleer. en geven hem de onvoorwaardelijke steun en medewerking in de strijd tot de vrijwaring en de bescherming van al datgene wat zo moeizaam werd opgebouwd Bezweren tot slot de nationale partijleiding uiterlijk tegen 15 september 1977 stelling te nemen inzake de uitsluiting van de scheurmakers: dat in geen enkel geval en onder geen enkel beding deze datum kan of mag overschreden worden; Geven opdracht aan de voorzitter van deze spoedbijeen- komst een afschrift van onder havige motie over te maken aan de Nationale partijleiding en aan de pers. Een nieuwe t'aze dus omtrent de P.V.V.-perikelen die onlangs de krantenkoppen haalden. Meer en meer maken personen hun testament elders dan in hun woonplaats, ja zelfs in het buitenland, ofwel veranderen ze meermaals van woonplaats tijdens hun leven. De erfgenamen lopen dan het gevaar onwetend te blijven over het bestaan van een testament, dit geldt zelfs voor een eigenhandig test, dat bij een notaris werd neergelegd. De enige oplossing voor dit probleem was het instellen van een me thode waardoor het mogelijk wordt uit te maken of een overleden persoon ja dan neen een testament heeft gemaakt, en in bevestigend geval, de plaats te bepalen waar dit werd neergelegd. Daar de opsporing van een testa ment een universeel probleem is. heeft de Raad van Europa in 1967 het initiatief genomen een interna tionale Overeenkomst op te stellen houdende oprichting in elk. land van een centraal register voor regi stratie der laatste wilsbeschikkin gen Deze Overeenkomst werd op 16 mei 1972 door België ondertekend en bekrachtigd bij wet van 13 ja nuari 1977. Deze wet belast de Koninklijke Federatie van Belgische Notaris sen met het houden vanaf I januari 1977. van een centraal register der laatste wilsbeschikkingen. Te dien einde heeft d Federatie van Notarissen de v.z.w. Credoc be last met het inrichten en het beleid van het Centrum voor registratie der testamenten (C.R.T.) TAAK VAN HET C.R.T. I. Inschrijving der laatste wilsbe schikkingen in het centraal regis ter. Vanaf I januari 1977 is elke nota ris wettelijk verplicht alle laatste wilsbeschikkingen die op zijn kan toor werden neergelegd of opge nomen in een authentieke akte. in het C.R.T, te laten registreren, dit geldt eveneens voor beschikkin gen die opgenomen zijn in een huwelijkscontract en voor schen kingen onder echtgenoten. Deze inschrijvingen worden op computer gebracht door het C RT. teneinde een bestendig kaartcnstelsel op te maken dat ech ter strikt confidentieel blijft tij dens het leven van de testator. -■ Opzoeking van de laatste wil- besdhikkingen van een overleden persoon. Slechts na het overlijden van de testator kan iedere persoon op voorlegging van de overlijden sakte. de lijst der inschrijvingen, gedaan op naam van de ov crlcdene met vermelding voor elke in schrijving van het type der inge schreven aktie. de datum en de plaats van neerlegging, bekomen. 3Opzoeking van de notaris belast met de vereffening van een nala tenschap. Diegene die wenst kontakt op te nemen met de persoon belast met de vereffening van een nalaten schap ondervindt dikwijls veel moeilijkheden om deze persoon te identificeren. Het C.R T houdt een register bij van alle notarissen die haar hebben verklaard belast te zijn met de ver effening vaneen nalatenschap. Op verzoek kan het aldus onmiddel lijk de naam van de notaris aan duiden. tot wie men zich moet wenden. HET BELANG BEROEP TE DOEN OP EEN NOTARIS De testator die een beroep doel op een notaris voor het opstellen of voor de bewaargeving van zijn tes tament heeft het voordeel nuttige raadgevingen te bekomen betref fende de geldigheidsvoorwaarden van zijn testament, de fiskale ge volgen. enz... De testator heeft bovendien de ze kerheid dat zijn testament met zorg en geheimhoudihg zal bew aard blijven. Dank zij de oprichting van het C R T. heeft de testator, die zijn testament neerlegt bij een notaris, bovendien de zekerheid dat zijn laatste wilsbeschikkingen niet on gekend zullen blijven of vergeten zullen worden. Het C.R.T. laat. ingeval van over lijden. toe de opzoekingen van de laatste wilsbeschikkingen en van de personen die deze bewaren, te versnellen. Deze opzoeking van testament waarborgt de erfgenamen dal de vereffening van een nalatenschap niet in het gedrang komt door het latere ontdekken van een onge kend testament dut bij een andere notaris zou zijn neergejegd. t WERKBEZOEK Het werkbezoek aan Neder lands Limburg bestaat uit een algemene kennismaking met de beleidsontwikkelingen in zake edukatief werk in Neder land, inzonderheid de decen- tralizatiegedachte. Verder zijn er gesprekken met begeleiders van Open School- projekten, plaatselijke eduka- tieve centra Bezoeken aan een volksuniversiteit, een plaatselijk kabeltelevisie experiment in Melick- Herckenbosch en een vor mingscentrum voor jong volwassenen. Het programma stoelt op 2 be doelingen. Vooreerst het be vorderen van het kontakt tus sen vrijgestelden en vrijwilli gers in het plaatselijk kultureel werk. Wil het plaatselijk werk in Vlaanderen armslag krijgen en iets te betekenen hebben dan zal de uitwisseling van ideeën en het leggen van kontakten een onmisbaar gegeven zijn. Deze vierdaagse is dan ook een uitnodiging tot onderlinge kennismaking. Tweede bedoeling is het op doen van inspiratie voor het plaatselijk werk. Vandaar dat een aantal projekten kritisch van dichtbij bekeken worden. Deze vierdaagse is bedoeld voor vrijwilligers en beroeps krachten die in Vlaanderen met plaatselijk edukatief werk bezig zijn. De kostprijs voor verblijf, maaltijden, ekskursies en do- kumentaitemap bedraagt 600 fr. Het werkbezoek is een orga nisatie van het Dienstcentrum in het kader van het Belgisch- Nederlands kultureel akkoord. Meer inlichtingen en inschrij vingen bij Het Dienstcentrum voor Plaatselijk Kultureel Werk, Kapucienenvoer 28,3000 Leu ven. Tel. 016-22.34.19. HDL Op het burgemeestersforum dat, als introduktie van en me teen als aanloop tot de nationale «Jaar van het Dorp»-aktie op 22 maart j.l. te Dilbeek heeft plaatsgevonden werd er even eens bijzondere aandacht verleend aan de «dorpeling» bij uitstek, de boer. Het was het Ministerie van Landbouw dat, naar aanleiding hiervan, de landbouw en de landbouwer in het zonnetje mocht zetten. Uitgangspunt hierbij is de vanoudsher gebondenheid van de landbouw en de verbondenheid van de landbouwer met het dorp, met de landelijke woonkern. Me teen was dit een gelegenheid om even stil te staan bij deze «boer» en bij zijn onvervangbare taak als landbouwer, én als producent enerzijds, en als milieubewaarder anderzijds. DE LANDBOUW EN HET PLATTELAND Op de drempel van de twintig ste eeuw leefde het overgrote gedeelte van de oevolking hoofdzakelijk nog, hetzij recht streeks of onrechtstreeks, van wat het land opbracht. Grote en kleine dorpen waren gesloten gemeenschappen die geheel op zichzelf konden bestaan; al les en iedereen leefde van, voor en in funktie van de land bouw. Men vond er boeren, landarbeiders en ambachtslui die trouwens ook voor de boe ren werkten, zoals: smeden, wagenmakers, molenaars, ga reelmakers.... Sedertdien is er onbetwistbaar heel wat veranderd in onze dorpen, ten goede en ten kwa de. Men kan zich op dit ogen blik werkelijk de vraag stellen welke plaats wij voor onze plat telandsgemeenten voorbe houden in het geheel van onze hedendaagse samenleving. De kruciale vraag hierbij is onget wijfeld: Is de plattelandsge meente nog funktioneel en zo ja, hoe kan zij dan deze funk- tionele rol blijven speler. Mo menteel gaat men er van uit dat een modern platteland mogelijk is als kwaliteitswoon- en leef gebied, met een kern van le venskrachtige landbouwbedrij ven. Daarnaast en daar op af gesteld dient er als vanzelf plaats te zijn voor handel en ambacht. Bovendien moet zich daarrond passieve en aktieve rekreatie, binnen het met zorg in stand te houden eigen land schappelijk gebied, op een aangepaste wijze kunnen ont wikkelen. Het gaat dus in eer ste instantie om de kwaliteit van ons platteland en de bepalende rol welke hierbij door de land bouw. door de boeren, kan worden In België is 30 van het grondgebied bestemd voor de huisvesting, industrie, handel en gemeenschappelijke infra- struktuur. Voor de land- en tuinbouw is 50 bestemd en de overige 20 is bedekt met bossen en wouden. Van de in totaal 70 groene ruimten welke ons nog resteren maakt het agrarisch gebied het over grote deel uit. Dit is het platte land waar de boer en zijn bedrijf een integrerend deel van uit maken en er onvervangbaar zijn. 't Is op deze onvervang bare plaats en taak van de boer dat, in het kader van het «Jaar van het Dorp», door de overheid wordt gewezen. De onvervangbare taken van de landbouw Als primaire taak van de boer is er nog steeds de voedsel- produktie. Streefdoel hierbij is 't voorzien in het levens noodzakelijk ondertioud van de bevolking en dit zoveel mo gelijk onafhankelijk maken van de buitenlandse invoer. Naast deze ekonomische funktie staat de boer ook in voor het onderhoud van de NATUUR en van het LANDSCHAP. Hij draagt dus zorg voor een be langrijk deel van ons leefmilieu. De prachtige landschappen die veel van onze plattelandsge meenten kenmerken zijn het resultaat van eeuwenlange ar beid van de boer. Hij zorgt eveneens voor een regelma tige afwisseling in het land schap: weiden, granen, hak- vruchten, opkomende teelten en oogstbestanden staan borg voor een kleurrijk geheel. Hierin is de boer de milieuver zorger bij uitstek. Hij draagt al dus bij tot de leefbaarheid en de aantrekkelijkheid van het plat teland, dat ook nog een woon- tunktie heeft zowel voor de landbouwers zelf als voor niet- landbouwers. In het kader van het behoud van onze landelijke ruimten is het duidelijk dat de boer hier een geheel aparte taak is toebemeten die nie mand anders aankan. De ontwikkeling van onze maatschappij heeft echter meegebracht dat de rol van de boer niet alrijd goed begrepen wordt. Autowegen doorsnijden de landerijen en bemoeilijken of verhinderen in vele gevallen een rationele bedrijfsuitbating. Verkavelingen, industriële pro jekten, weekend huisjes en re- kreatieterreinen hebben de landelijke gebieden sterk aan getast. Stadsbewoners worden aangetrokken door het platte land, vestigen er zich maar wil len er enkel de voordelen van. Zij begrijpen niet altijd de be langrijke rol van de boer allerlei verwijten toegestuurd die in vele gevallen berusten op ge brek aan kennisinzicht en be grip. Om zijn bedrijf leefbaar te kunnen houden en zijn onver vangbare rol op het platteland te kunnen vervullen, moet de boer in de mogelijkheid zijn om zonder hinder trekkers en werk tuigen te gebruiken, ook op de openbare weg. Daarnaast dient rekening gehouden met de noodzaak dat bij de heden daagse landbouw het gebruik van kunstmest en bestrij dingsmiddelen niet te vermij den is. Bepaald hiervoor mag wel eensmeer begrip worden opgebracht: men onderschat maar al te vaak de vakkundig heid terzake van de boer die al bij al slechts streeft naar een optimale opbrengst en hierbij zeker rekening houdt met het ook voor hem noodzakelijke natuurlijke evenwicht. Het landbouwbelang loopt dus, meer dan wat ook, parallel met net milieubelang en de land bouwer verdient het dat ter ge legenheid van het komende «Jaar van het Dorp» een ekstra in het zonnetje te worden ge zet. E.V. Ten slotte is de snelle opsporing gen van de notaris belast met de veref- Informatie aangeboden door de fening van een nalatensdchap ze- Nederlandstalige Regionale ker van aard om de vereffening Commissie van de Federatie van van nalatenschappen te bespocdi- Belgische Notarissen. Het Dienstcentrum voor Plaatselijk Kultureel Werk organi seert van 25 tot 28 augustus een werkbezoek aan Nederlands Limburg. Dit in samenwerking met het Europahuis te Beme- len. Projekten en nieuwe initiatieven van plaatselijk edukatief werk worden bezocht en toegelicht door deskundige begelei ders. Het Dienstcentrum geeft ondersteuning aan het plaatselijk kultureel werk. Dit door middel van belangenbehartiging, het verstrekken van informatie en dokumentatie, het verlenen van programma-advies en -begeleiding. Zelfstandige plaat selijke of regionale groepen, maar ook plaatselijke afdelingen van nationaal uitgebouwde organisaties, jongeren in klub- of verenigingsverband en gemeentelijke kulturele raden kunnen ophetDienstcentrumeenberoepdoen. We gaan door met de reeks Voor twee weken las je plannen en vooruitzichten van Wereldwinkel-Burgerdienst voor de Jeugd. Nog andere organisaties ma ken dromerige luchtkastelen die binnen een paar maand met stevige muren op de grond zul len moeten staan. Dat er deze dagen aan funderingen ge werkt wordt leidt geen twijfel; maar we kijken toch de archi- tekturale plannen in DE JONG-PVV- MUTUALISTEN AALST Van een volledig jaarplan zijn we niet op de hoogte; wel is reeds een nieuw bestuur be kend, wordt in september een soort permanente infostand opgericht en zijn in de maan den september-oktober be langrijke happenings gepland. Nieuw bestuur Op de beleidsvergadering van 11 mei werd een nieuw bestuur verkozen. Als koördinator- voorzitter komt Jan Doorns zijn inbreng doen. Verslaggeefster wordt Martine Donnan en Mario Van Stijvendaele is boekhou der. De ateljeeverantwoordelij- ken zijn Martin De Vulder (kar naval), Ulrike Boel (toneel), Mario Van Stijvendaele (rei zen), Simonne Van Der Mijns- brugge (kuituur), Martine Don nan (infobazar) en Jan Doorns (kadervorming en volwasse nenwerking). Jan Doorns is te vens vertegenwoordiger in de algemene vergadering van de Aalsterse jeugdraad. Infobazar Een nogal gekke naam voor een degelijk initatief Feit is dat Infobazar een informatieboe tiekje wordt van en voor de Jonge PVV-Mutualisten. Aile mogelijke informatie over hun aktiviteiten,, struktuien. lande lijke en provinciale werking zul len er te bekomen zijn. Het wordt een permanente tentoonstellings- en informa- toeruimte. Infobazar wordt geopend op vrijdag 2 september om 20 u. Deze opening gaat gepaard met een dia- en filmvoorstelling over de werking, bedoeld als kennismaking voor ouders en sympatisanten. Infobazar -zal open zijn elke vrijdagaond van 20u tot 21u30. Uitfuif 77 Het provinciaal Verbond der Jonge PVV-Mutualisten van Oost-Viaanderen richt ook dit jaar weer een «uitstuif»- weekend in te Aalst. Uitgefuifd wordt op zaterdag 17 en zon dag 18 september. Start te 14u in het Hotel des Arcades (sta tionsplein Aalst) met een foto rally naar manége De Wijng aard in de Hammestraat te Aalst. Daar is er sport, spel, ontspanning en show naast een optreden van de bekende groep «Kandahar». (ingangs- kaarten 50 fr; in zaal Madeion om 19u30 is er dan een gran dioze uitfuif met de in piraten- kringen welbekende Radio Mi Amigo Drive In Show samen met Atlantis Thunderflash Mu sic Show. (inkom hiervoor 70 fr). Op zondagvoormiddag kan ge kozen worden tussen een na tuurwandeling doorheen het Denderland in Aalst en Herder- sem enerzijds en een kader vorming voor video-opname anderzijds. Deze laatste aktivi- teit gaat door in de raadszaal van het vroegere gemeente huis te Herdersem. Plenaire vergadering om 13u, eetmaal en afscheid. Dat alles wordt de editie 77 van Uitfuif u gebracht door J-PVV-M-afdelingen in Groot Aalst samen met Klakson, Li beraal Jeugdwerk Aalst, PVV- jongeren Aalst, LVSV. Voor boeking en informatie: Vooruitgangstraat 9, Aalst. Verder Op donderdag 13 oktober om 20u plant men een diskofuif in Tiger Pub (Kerkstraat Aalst). Dit als begin waarschijnlijk van de volgende dagen: op vrijdag 14 tot zondag 16 oktober is er namelijk een fotokadervorming in de abdijhoeve van Affligem gepland. Achter de koelissen van het to- neelateljee wordt reeds de naam van de Kale Zangeres gefluisterd als eerste te spelen stuk. Wie geïnteresseerd is in het toneelwereldje (spelen, de- koreren, grimeren), neemt best kontakt op met Ulrike Boel, Broekstraat 30, Herdersem. JEUGDKLUB DIDO Nog erg schematisch blijvend heeft men toch ook in jeugdklub Dido van Erpe-Mere even in de glazen bol gekeken. Op zaterdag 3 september komt BRT 2 opnieuw voetbal len tegen de ploeg van Dido. 't Schijnt dat ze bij de radioploeg een paar aankopen van for maat gedaan hebben... Hoe dan ook, wat ook de afloop zij van de prestigematch, 's avonds is er kermis in Dido Op 10 september komt de film «Jonathan Livingstone Seagull» op het grote scherm, zoals trouwe lezers reeds zou den moeten weten. Op 17 september wordt Marcel gevierd. Wie Marcel is, vraag je maar eens in Didokrin- gen die zullen boekdelen kun nen vertellen. Feit is alvast dat deze man al 15 jaar lid is van Dido en dat wordt gevierd Op 24 september komt een onvervalste Kevin Coyne op bezoek. Sympathisantendansfeest op 8 oktober. Drs. P. is gekontakteerd voor zondag 30 oktober. KSA-soepee waarschijnlijk op zaterdag 21 januari en vriendensoepee op zaterdag 18 maart. Wanneer we meer weten, spe len we dit vanzelfsprekend door. P.D.

De Voorpost | 1977 | | pagina 9