Bezoekers mogen kaars branden voor Houtmeyers Hoopvolle aanloop UITSLAGEN BEKER DER DENDERSTREEK DAMESKOERS TE E. Aalst-Turnhout 2-1 Eendracht Zele-V.G. Oostende 4» 16 COM ETA' c Het bestuur van de klub 'Hof ten Rode' te Baasrode zette de dameskampioenen in bloemen Henmerechts (kadetten) en Sonja Pleyier (nieuwelingen). Claudine Verstraeten won te Baasrode de dameskoers Al met al is de rekening- voor F-C. Turnhout nog goedkoop uitgevallen. Want gelet op het aantal reeële doelkansen die de beide ploegen zich konden scheppen had Eendracht deze wedstrijd met ruimere cijfers kunnen winnen. Als dit niet gebeurd is dan in de Turnhoutdoelman Houtmeyers daar in hoofdzaak aansprakelijk voor. Houtmeyers leverde inder daad een sublieme partij en verwierf meer dan een open doekje. Vooral na de rust kreeg de bezoekende portier heel wat werk op te knappen doch moest zich slechts lut tele minuten voor tijd ge wonnen geven op een fraai schot van Salvador. Het kan al evenmin ontkend dat de bezoekers in het eerste half uur het wedstrijdritme aan gaven en meest in! de aanval liepen. De ploeg van Co Prins bracht toen de beste aanva lsbewegingen op haar naam en speelde gegroepeerd en snel. Vandaar dat Een dracht niet zo gekonoentreerd aan de wedstrijd begonnen, na amper 2* al tegen een achterstand aankeek. Door een pas van Meeuwssen weid die defensie uit haar heng sels gelicht en Ghijsbrechts kon vrij gemakkelijk scoren. Die achterstand prijkte niet zo lang op het bord. In de 9e min. mocht Arnolis een vrijschop trappen. Hij deed het keurig en de naar voren gekomen Van den Eynde kopte buiten het bereik van Houtmeyers. Turnhout bleek geenszins onder de indruk van deze gelijkmaker en trok opnieuw resoluut ten aanval. Nu echter bleef het sukses uit omdat de Aalster- se verdediging waakzamer was. Nog even werd het warm toen Van den Bleeken Stroybant de diepte injoeg. In de 28e minuut kwam Eendracht dicht bij een 2e treffer. Het was een goed maneuver lanigs Dierickx, Tuyaerts, Marievoet doch de De doelman van Turnhout moet met een een derde doelpunt houden. prachtige save Van der Eist (E. Aalst) van (EL) VOETBAL opgerukte Van der Eist kreeg de bal verkeerd op het hoofd. De 2e periode verliep dan bepaald in het voordeel van Eendracht. Het bleek alras dat Turnhout zich aan het hoge tempo vergallopeerd had Het moest dan ook het ini tiatief aan Witzwart laten en kwam nog slechts spora disch voor doelman Verhuist. Houtmeyers werd daarente gen duchtig op de korrel genomen. Al onmiddellijk na de rust moest hij de handen uit de mouwen steken en zou in aimper een paar mi nuten evenveel doelpunten voorkomen. Hij duikelde de bal bij een: verraderlijke knal van Marievoet uit doel en daarna weerde hij met brio een kei van dezelfde Aalster- se aanvaller. In het uur hield hij Eendracht opnieuw van winst toen Vian Roy hem onder vuur nam en amper een minuut later was hij opnieuw bij de pinken toen Marievoet Olj SST. de bal net onder de dwars ligger trapte. In de 86e min. was hij dan toch geklopt. Aan de basis van dit win nende doelpunt lag een uit stekend maneuver Van der Elst-Marievoet, waarbij Van Roy veinsde en Salvador de bai in ideale omstandigheden voor de voet kreeg. Hij ge bruikte deze unieke kans. Voor Turnhout zal deze wed strijd nog een wrange na smaak krijgen Vier spelers, namelijk Stroybant, Fransen, Van de Weyer en Ghijs brechts. keken tegen geel aan. Ghijsbrechts kreeg on middellijk de rode kaart. Bij Eendracht kreeg Arnolis een gele kaart wat hem 3 straf- punten kost. Nu zondag is Eendracht aan zijn eerste bekerwedstrijd toe tegen Bor nem. De inzet van deze deze is een match tegen Standard. Claudine Verstraeten na haar zege te Baasrode Hof ten Rode. I>e prachtige uitslag ten spijt zullen we eerder bescheiden de lofregisters open trekken. We steunen ons op het verleden om eerder voorzichtig te zijn met besluiten, uit dergelijke ontmoe tingen, want vriendschappelijke- en ook bekerwedstrijden bieden weinig houvast op het stuk van de reeële waarde van de teams. Enkel de eigenlijke kompetitie biedt juiste maat staven en reeds vroegtijdig zuilen we ingelicht worden over de mogelijkheden van de driekleurigon. Een verplaatsing naar Bergen en een eerste thuisontmoeting tegen Harelbeke dat schitterend promoveerde en zich versterkte zijn echte tests. Alleszins willen we «ie B-reeks als zwaarder voorspellen dan «leze waarin Zele verleden jaar optrad en dit terwille van de Waalse inslag met zware verplaatsingen of een taak «lie voor Eendracht in het verleden nooit gunstig uitviel. EEN ONTGOOCHELENDE TEGENSTANDER V.G. was naar Zele gekomen met wei nóg "namen" uit de ploeg van vorig seizoen. De zieke doelman Wittewrongel en de onklare Moull deden het aantal invallers nog stijgen. De aangekochte spe- J.V.H. Iers Gartfin en Noé van Cer- y„ -l-:'»m<r«Fnnrip ereken- -.ct als de eerste werd ook de tweeae kiw»..,,-...: merkt door een paar markante rezultaten- In de A-reeks reikte het nochtans vertimmerde Oudi'gem in de wedstrijd met Boonwijk aan een half dozijn doelpunten. Bij «le rust had men evenwel niet kunnen vermoeden «lat het zo een vaart zou lopen. Toen stond slechts 1-0 op het bord, doelpunt van Leo Baert. Toen na «le rust Baert ook zijn tweede roos lukte brak «1e veer bij de bezoekers en deze moesten nog vier doelpunten toestaan aan Baert (2) en Van Cauwen- berghe (2). In de B reeks speelde S.K. Aalst op de gekwetste spits Fernandez na "au grand complet" tegen Wilskracht Hofstade. S.K. kreeg het in de eerste speelhelft niet te breed tegen een flink spelen de tegenstander, die zelfs vrij vroeg aan de leiding kwam. Na amper zeven minuten bij een vrijschop door Louis Guns keurig getrapt, schoot De Ridder tegen de Aalsterse doelman aan en Dirk Van Limbergen duwde de bal over de fatale lijn: S.K. kwam moeilijk van de grond en kon slechts één noemens waardige aktie opbouwen in deze periode. De gelijkmaker sproot er trouwens uit v«x>rt. Het had ook wel eens pech toen na een maneuver Ma. turo-zouai. die ook met een prachtkopstoot het eerste doe punt had gelukt, de dek- lat trof. Onmiddellijk na de rus-: kwam Hofstade weer aan de leiding. Een misser in de S.K. verdediging werd door Dirk Van Limburgen tot een tweede treffer omge- bogen. Het moet dan toch zijn dat de bolwassing die de oranje-groenen tijdens de rust hadden gekregen van voorzit ter Muylaert haar effekt niet had gemist. S.K. begon beter te kombineren en werd ook meer gevaarlijk. In amper twee minuten klom het naar winst langs Zouai. Het vierde doelpunt waarmee Michiels de eindcijfers op het bord zette was een strafschop. Wilskracht heeft zich de ne derlaag ten spijt, een vol waardige tegenspeler getoond. Nieuwerkerken behaalde in het derbynummer met Bam- brugge een verdiende zege. Vooral in de eerste periode domineerde de thuisploeg haast bestendig en nam haar tegenstander in snelheid. De ze periode werd geken merkt door een hattrick van Van den Borre die meteen bewees een aanwinst te zijn. Na de rust zakte het ritme en dit schonk aan Bambrug- ge de gelegenheid op zijn beurt een paar stekelige ak- ties te lanceren. Racing kon de spanning terugroepen door twee doelpunten van Techel. In de 86e minuut nam Paul Janssens echter de laatste twijfel weg. Erpe dat in deze "beker" goed van stapel gelopen was kreeg nu echter het deksel op de neus bij Schroevers Moorsel. De thuisploeg had aan een doelpunt genoeg om te zegevieren. Oranja g«?raak- te, ondanks de beste bedoe lingen, niet over deze handl- kap heen. UITSLAGEN REEKS A SK Oudegem RC Boonwijk 6-0 W. Gijzegem FC Baasr. 1-2 SK Gremb. Zand. Appels 1-1 FC Robur FC Wieze 3-2 J. Schoonaarde Redstar Opdorp 1-1 E. Opstal E. St. Gillis 0-1 Sparta Appels Sparta Buggenhout 0-1 SK Lebbeke KAV Dendermonde 3-1 REEKS B E. Nieuwerkerken R. Bambrugge 4-2 R. Haaltert -- OL. Burst 2-1 Baardegem FC Mere 0-4 SK Herdersem Doggen Erembodegem 2-3 E. Meldert FC Erondegem 5-0 Sp. Heldergem SK Aaigem 0-4 SK Aalst W. Hofstade 4-2 Denderhoutem Th. Meldert n. med. Ede Haaltert FC Edixvelde 1-1 Schroevers Moorsel FC Erpe 1-0 FC Kerksken SK Erembodegem 0-0 REEKS C VK Geraardsbergen Viane 0-1 Ophasselt Overboelare n.m. SK Welle VK Pollare 0-3 FC Maria Lierde - Sparta Geraardsbergen 0-4 Okegem FC Denderl. 2-2 E. Deftinge SV Outer 5-1 FC Bonanza E. Moerbeke 1-1 KB Idergem ST Denderleeuw n.m. SV Voorde Schendelb. 9-1 VK Onkerzele - Ninove 0-1 REEKS D £>«-»& aenéiieuriic P. Wetteren 7-1 KSV Zottegem -- Oudenhoeve 1-2 SK Berlare - Steenhuize n.m. St. L'evenshoutem -— Sersk. n.m. Bavegem FC Herzele n.m. SKFC Overmere FC Westrem 3-0 FC Smetlede Valentino Overmere 7-1 FC Erwetegem - FC Oordegem T. Borsbeke - Grotenberge - SK Vlierzele 2-3 Hillegem 4-2 1-3 HET PROGRAMMA VAN DE DERDE SPEELDAG REEKS A KAV Denderm. - SK Oudeg. FC Baasrode - SK Gremb. RC Boonwijk - FC Robur Zand. Appels - J. Schoonaarde FC Wieze - E. Opstal Redstar Opdorp - Sp. Appels E. St Gillis - SK Lebbeke Sp. Buggenhout - W. Gijzeg. REEKS B SK Eremb. - R. Haaltert R. Bambrugge - Baardegem Burst SK Herdersem FC Mere - E. Meldert O. Erondegem - SK Aalst FC Doggen - Heldergem SK Aaigem - Denderhoutem W. Hofstade - Ede Haaltert TH. Meldert - Schroevers M. FC Edixvelde - FC Kerksken Erpe - E. Nieuwerkerken REEKS C Onkerzele - Ophasselt Viane - SK Welle R. Overboelare - FC Maria Lierde VK Pollare - Okegem Sparta Geraardsbergen - E. Deftinge FC Denderleeuw - E. Moerb. SV. Outer Iddergem Rnnon»o QP Vmiróp St. Denderl. VK Ninove Schcndelbeke - VK Gera&rdsb REEKS I) SK Vlierz.cle - SV Zottegem R. Wetteren - Berlare Oudenhove - St. Llevensh. Steenhuize - Bavegem Serskamp - SK Overmere Herzele - Smetlede Westrem - Erwetegem Valentino Overmere - T. Borsbeke FC Oordegem - Grotenberge Hillegem - SOS Schellebelle cle Brugge, en Ballegeer van Blankenberge liepen echtér in een rood-gele trui. De le helft was een zeer genietbaar kijkstuk met een doorslaggevende rol toebe deeld aan het 3eelse midden- trio Cooreman bewees dat hij de goede konditie reeds vroegtijdig heeft te pakken, aanvoerder Goossens deed het als een grootmeester en De Vos blonk uit door zijn werkkracht, doorzicht en vooral zijn haarfijne voor zetten. Dit overwicht resulteerde duktiviteit, gezien de rust intrad met een 4-0 voor sprong de eerste goal werd genet door Cooreman met een machtige kopslag; nr. 2 was van Goossens nadat hij een halve verdediging had uitgeschakeld, terwijl de 3e en 4e roos van Jacobs kwa men, telkens op strafschop. Beide zwaar gepenaldzeerde overtredingen door scheids rechter Van de Perre, wer den bedreven op De Ferrerre, CUe twee Keren rechthoek door Moull Van Haecke werd haald. Dirk blonk 75' als een onvolprezen zw die aan de tegenstrev verdediging geen respijt liet. Onder dat punt mag de soms rancui ze Jonsegers ook menteerd worden. Lambi en Jacobs blijven goede nen en doelman Stiel schijnt klasse te doch deze keeper en Van den Berghe willen tegen sterkere tegenstai aan het werk zien. broeders Christiaens tot de kern doordringei vooral John schijnt nodig te hebben om de maanden onbeschikbare les te vervangen. Ten wensen we dat Dré de doorbraak forceert. Lüst, DE PLOEG -r Stickens, Lambrecht. Jac Van den Berghe, Christia John, De Vos, Janseg Goossens (77e min. MaesschalckChristiï ,T«»nn-Piorr<» EW1 AMI 1EEI! lot-B' 738 wit Fn en De Ferrerre. Zele krijgt Vorst als eei tegenstrever in de bel kompetitie. Deze ontmoet - 794 heeft, in tegenstelling de loting, plaats in de E straat, ctlt ingevolge een zoek van de dirigenten. 1 ons hopen dat de zwarten zich kunnen ha - 72€ haven om de zondag daai volgend de reis naar 1 Mecholen te kunnen oik - 56C nemen. Nog voor «Ie rust brak Zouaoui (SK Aalst) «U»or «lc verdediging van Wilskracht en scoorde de gelijkmaker.

De Voorpost | 1977 | | pagina 16